مهاجرسرا
ایالت نیویورک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: ایالت نیویورک (/thread-2119.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: نیویورک - peymanmohajer - 2015-01-11

(2015-01-10 ساعت 14:43)meraj-fallahi نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز

من فوق لیسانس طراحی داخلی دارم، و تا چند ماهه دیگه راهی آمریکا میشم ..
راستش رو بگم چون اصلا اشنایی ندارم و تموم اطلاعاتم مربوط به همین سایت مهاجرسراست.
خواست ببینم میتونم تو نیویورک کاری مرتبط با رشته تحصیلیم پیدا کنم ؟!
یا به نظرتون کدوم ایالت و شهرها بهترن ؟!
در ضمن زبان رو هم در حد خوب و معمولی واردم.
من 23 سالمه

خواهشا پاسخ بدید ... مرسی

اگه بگم نه ناامید میشید؟ ببین دوست عزیز وقتی راجع به جامعه انسانی صحبت میشه فقط میشه با آمار اظهار نظر کرد نه بصورت صفر و یک که بگیم آره یا نه. شما بطور منطقی تحت هر شرایطی میتونید هر جایی کار پیدا کنید ولی اگه این احتمال برای شما با توجه به شرایطتون تو ایران 10 درصد باشه یعنی یافتن یک کار از بین 10 کار اپلای شده این احتمال تو امریکا میرسه مثلا به یک دهم درصد. حالا اگه شرایط خوب پیش بره که چرا که نه؟ همچنان که خیلی از بچه های همین مهاجرسرا همون اوایل رفتن سر کار تخصصی خودشون. این از بحث منطقیش.
حالا اگه مثل بابابزرگا بخوام بدون دلیل و منطق خاصی فقط توصیه کنم میگم که شما از شهر ارزون و ترجیحا پرجمعیت شروع کن با کار سطح پایین که حداقل از جیب نخوری، با زبان و فرهنگ بیشتر آشنا بشی، اعتماد به نفست تو ارتباطات بالاتر بره و با راه و چاها آشناتر بشی. البته بدیهیه که تو این مدت هم دنبال کار تخصصی هستید که اگه پیدا شد که عالیه وگرنه خیلی ضرر نکرده باشی.
بحث زبان یه خورده پیچیدست. خیلی از کسایی که ایران مدرس زبان بودن اینجا اعتراف میکنن که برای ارتباط موثر خیلی مشکل دارن. برای نمونه شما به یکی از شرکتهای سرویس دهنده تو امریکا زنگ بزنید و ببینید میتونید بحث رو هندل کنید. مثلا به تایم وارنر زنگ بزنید و بگید نیاز به خدمات تلویزیون کابلی دارید و کلی اطلاعات ازشون بگیرید. اگه تونستید تو 10 دقیقه صحبت کردن بدون هیچ مشکلی به نتیجه برسید اونوقت از نظر زبان اوکی هستید.

RE: نیویورک - yami - 2015-01-11

(2015-01-11 ساعت 00:32)DELPHI5 نوشته:  
(2015-01-09 ساعت 12:47)sina35 نوشته:  شما روی گرونترین جاها دست گذاشتی‌ و مقایسه میکنی‌ دوست عزیز، برای شروع معمولا از شهر‌های ارزونتر شروع میکنند مگر اینکه کسی‌ به دلیل شغلی‌ این شهر‌ها رو انتخاب کنه. ذهنتون رو درگیر اسمهای بزرگ نکنید. شهرهای زیادی هستند که تا مدتها براتون جذاب خواهند بود.

من خودم در مدت کوتاهی که نیویورک بودم عاشق فرهنگ مردم اونجا شدم، ولی‌ مسئله اینجاست که با اختلاف هزینه‌ای که در نیویورک برای یک سال در مقایسه با جاهای دیگه دارین میتونین مثلا پیش پرداخت یک خونه رو بدین و آیندتون رو بسازین

ممنون از جوابتون .
من میخوام بدونم آیا شروع از یک شهر کوچک و سپس انتقال به یک شهر بزرگتر هزینه زمانی و ریالی بیشتری نداره . فرض کنیم برم یک جا و 3 سال اونجا بمونم و تازه زمانی که دارم به محیط عادت میکنم و زندگیم روی روال می افته بخوام شرایطم رو عوض کنم .
از شما و سایر دوستان نظر میخوام . لطفا راهنمائی بفرمائید Smile

پیروز باشید
ایام به کام

همه اش به شرایط مالی شما بستگی دارد.
اگه از بابت مالی بسیار در مضیقه هستید و امکان ریسک ندارید و اگه پولتان تموم شد باید برگردید، برید شهر کوچک وگرنه شهر های بزرگ و باحال!!

RE: نیویورک - meraj-fallahi - 2015-01-11

(2015-01-11 ساعت 01:18)peymanmohajer نوشته:  

راستش رو بگم چون اصلا اشنایی ندارم و تموم اطلاعاتم مربوط به همین سایت مهاجرسراست.
من 23 سالمه

اگه بگم نه ناامید میشید؟ ببین دوست عزیز وقتی راجع به جامعه انسانی صحبت میشه فقط میشه با آمار اظهار نظر کرد نه بصورت صفر و یک که بگیم آره یا نه. شما بطور منطقی تحت هر شرایطی میتونید هر جایی کار پیدا کنید ولی اگه این احتمال برای شما با توجه به شرایطتون تو ایران 10 درصد باشه یعنی یافتن یک کار از بین 10 کار اپلای شده این احتمال تو آمریکا میرسه مثلا به یک دهم درصد. حالا اگه شرایط خوب پیش بره که چرا که نه؟ همچنان که خیلی از بچه های همین مهاجرسرا همون اوایل رفتن سر کار تخصصی خودشون. این از بحث منطقیش.
حالا اگه مثل بابابزرگا بخوام بدون دلیل و منطق خاصی فقط توصیه کنم میگم که شما از شهر ارزون و ترجیحا پرجمعیت شروع کن با کار سطح پایین که حداقل از جیب نخوری، با زبان و فرهنگ بیشتر آشنا بشی، اعتماد به نفست تو ارتباطات بالاتر بره و با راه و چاها آشناتر بشی. البته بدیهیه که تو این مدت هم دنبال کار تخصصی هستید که اگه پیدا شد که عالیه وگرنه خیلی ضرر نکرده باشی.
بحث زبان یه خورده پیچیدست. خیلی از کسایی که ایران مدرس زبان بودن اینجا اعتراف میکنن که برای ارتباط موثر خیلی مشکل دارن. برای نمونه شما به یکی از شرکتهای سرویس دهنده تو آمریکا زنگ بزنید و ببینید میتونید بحث رو هندل کنید. مثلا به تایم وارنر زنگ بزنید و بگید نیاز به خدمات تلویزیون کابلی دارید و کلی اطلاعات ازشون بگیرید. اگه تونستید تو 10 دقیقه صحبت کردن بدون هیچ مشکلی به نتیجه برسید اونوقت از نظر زبان اوکی هستید.

نه دوست عزیز چرا نا امید بشم ، وقتی تصمیم به مهاجرت گرفتم اونم تنهایی بجایی که اصلا کسی رو توش نمیشناسم ... باید امادگی هرگونه مشکلی رو داشته باشمُ جا نزنم ...
حرفای شما چه در مورد کار و چه در مورد زندگی کاملا صحیح و متینه ...
ولی من با جستُ جویی که داشتم یه اماری بدستم اومد که چه از لحاط تعدد کار و چه از لحاظ دستمزد ایالت ها و شهرهای پر زرقُ برق بیشتر به رشته و تخصص من بها میدن ...
از طرفی هم با هرکی مشورت میکنم میگه برو از شهرهای کوچیک شروع کن ...
ولی راستیتش اینجا اونقدر از شریط زندگی تو شهرهای کوچیک بد گفتن که ادم دودل شده ...
و واقعا چند ماه مونده به مهاجرت سر تصمیمم مرددم ...

شایدم از سن کم من و تجربه کمم نشات گرفته ...

بازم ممنون دوست عزیز

RE: نیویورک - yami - 2015-01-11

(2015-01-11 ساعت 03:43)meraj-fallahi نوشته:  
(2015-01-11 ساعت 01:18)peymanmohajer نوشته:  

من 23 سالمه

اگه بگم نه ناامید میشید؟ ببین دوست عزیز وقتی راجع به جامعه انسانی صحبت میشه فقط میشه با آمار اظهار نظر کرد نه بصورت صفر و یک که بگیم آره یا نه. شما بطور منطقی تحت هر شرایطی میتونید هر جایی کار پیدا کنید ولی اگه این احتمال برای شما با توجه به شرایطتون تو ایران 10 درصد باشه یعنی یافتن یک کار از بین 10 کار اپلای شده این احتمال تو آمریکا میرسه مثلا به یک دهم درصد. حالا اگه شرایط خوب پیش بره که چرا که نه؟ همچنان که خیلی از بچه های همین مهاجرسرا همون اوایل رفتن سر کار تخصصی خودشون. این از بحث منطقیش.
بحث زبان یه خورده پیچیدست. خیلی از کسایی که ایران مدرس زبان بودن اینجا اعتراف میکنن که برای ارتباط موثر خیلی مشکل دارن. برای نمونه شما به یکی از شرکتهای سرویس دهنده تو آمریکا زنگ بزنید و ببینید میتونید بحث رو هندل کنید. مثلا به تایم وارنر زنگ بزنید و بگید نیاز به خدمات تلویزیون کابلی دارید و کلی اطلاعات ازشون بگیرید. اگه تونستید تو 10 دقیقه صحبت کردن بدون هیچ مشکلی به نتیجه برسید اونوقت از نظر زبان اوکی هستید.

نه دوست عزیز چرا نا امید بشم ، وقتی تصمیم به مهاجرت گرفتم اونم تنهایی بجایی که اصلا کسی رو توش نمیشناسم ... باید امادگی هرگونه مشکلی رو داشته باشمُ جا نزنم ...
حرفای شما چه در مورد کار و چه در مورد زندگی کاملا صحیح و متینه ...
ولی من با جستُ جویی که داشتم یه اماری بدستم اومد که چه از لحاط تعدد کار و چه از لحاظ دستمزد ایالت ها و شهرهای پر زرقُ برق بیشتر به رشته و تخصص من بها میدن ...
از طرفی هم با هرکی مشورت میکنم میگه برو از شهرهای کوچیک شروع کن ...
ولی راستیتش اینجا اونقدر از شریط زندگی تو شهرهای کوچیک بد گفتن که ادم دودل شده ...
و واقعا چند ماه مونده به مهاجرت سر تصمیمم مرددم ...

شایدم از سن کم من و تجربه کمم نشات گرفته ...

بازم ممنون دوست عزیز

شهرهای کوچک و ارزان (هر شهر کوچکی هم ارزان نیست!!) صرفا برای کسانی خوب هست که از نظر مالی بسیار در مضیقه هستند. یعنی مثلا میدونند که نهایت برای سه ماه پول دارند و اگه در این سه ماه کار پیدا نکنند یا هوم لس میشن یا باید برگردند ایران. اول کار هم همه میدونن که جا افتادن و کار پیدا کردن و راه و چاه و یاد گرفتن واقعا زمانبر هست.
برای همچین فردی این سه ماه را مثلا نه ماه کردن بوسیله اقامت در شهر ارزان بهترین گوزینه است. چون با کش دادن این مدت زمان احتمال اینکه کمی جا بیوفته و زبانش خوب بشه و ... هست و بعد با فراغ بال آرام آرام وارد بازار کار میشه.
اما خوب کسی که میگه من از این بابت مشکلی ندارم، اصلا دلیلی نداره که بره شهر کوچک. مستقیم میتونه برم لس آنجلس. حالا سه ماهه کار پیدا نکرد، نه ماهه، بالاخره توان مالی اش رو داره که صبر کنه.
مسئله ساده تر از آن هست که دودل بشوید.

RE: نیویورک - DELPHI5 - 2015-01-12

(2015-01-11 ساعت 01:08)peymanmohajer نوشته:  دوست عزیز انتقال و جابجایی تو آمریکا خیلی خیلی راحت تر و رایج تر از ایرانه. اینجا اگه از یه شهر برید به یه شهر دیگه درصد بالایی از چیزا تغییر نمیکنه. مثلا تو شهر جدید بازم شما از والمارت و آلدی مواد غذایی میخری و از میسیز و راس لباس. این اواخر که من دنبال کار میگشتم یه سایت بود که نشون میداد به جز شما که برای این کار اپلای کردی چه کسایی و از کجا به موازات شما اپلای کردن که باعث تعجب بود بیشتر از دو سوم کسایی که اپلای کردن از استان دیگه ای بودن. حتی کسایی که معمولا جابجا میشن وسایل خونه رو با خودشون نمیبرن و تو یه گاراژ سیل همه رو میفروشن و تو مکان جدید دوباره میخرن. چون اینجا با چند هزار دلار که میتونه حقوق یک ماه شما باشه میشه وسایل خونه رو دوباره نو خرید. اگه بیاید اینجا میبینید که بافت شهرها و راه ها و حتی فرهنگ تو خیلی از جاهایی که شما میرید خیلی مثل ایران تغییر نمیکنه. اینجا علاقه مندی به جابجایی تو رزومه یه مزیت محسوب میشه که معمولا جزء ثابت خیلی از رزومه هاست و اینجا خیلی معموله که اگه شما رو از یه استان دیگه برای کار پذیرفتن هزینه جابجایی شما رو هم بدن.

پیمان خان
ممنون از وقتی که گذاشتی .
منظورم خرید از یک بقالی نبود .
شما با مهاجرت از یک ایالت و یا شهر به شهر و ایالت دیگه باید مجددا برای کار اقدام کنی.
حتی دوباره باید خیابونها رو بشناسی
فرض کنید من الان از تهران بخوام برم اصفهان و یا مشهد و یا هر شهر دیگه ای
حتی تا یکسال گیج معماری و فرهنگ و سایر مسائل دیگر اون شهر هستم . توی شهر جدید مثل اصفهان باید یک کار جدید بگیرم . نمیخوام بگم نمیشه اما راحت هم نیست
باز هم ممنونم . توی این بحثهاست که مسئله ساده تر میشه و حل کردن مسئله راحت تر میشه
Smile ممنون از وقتی که گذاشتی
پاینده باشی
ایام به کام

RE: نیویورک - DELPHI5 - 2015-01-12

(2015-01-11 ساعت 04:59)yami نوشته:  شهرهای کوچک و ارزان (هر شهر کوچکی هم ارزان نیست!!) صرفا برای کسانی خوب هست که از نظر مالی بسیار در مضیقه هستند. یعنی مثلا میدونند که نهایت برای سه ماه پول دارند و اگه در این سه ماه کار پیدا نکنند یا هوم لس میشن یا باید برگردند ایران. اول کار هم همه میدونن که جا افتادن و کار پیدا کردن و راه و چاه و یاد گرفتن واقعا زمانبر هست.
برای همچین فردی این سه ماه را مثلا نه ماه کردن بوسیله اقامت در شهر ارزان بهترین بوقینه است. چون با کش دادن این مدت زمان احتمال اینکه کمی جا بیوفته و زبانش خوب بشه و ... هست و بعد با فراغ بال آرام آرام وارد بازار کار میشه.
اما خوب کسی که میگه من از این بابت مشکلی ندارم، اصلا دلیلی نداره که بره شهر کوچک. مستقیم میتونه برم لس آنجلس. حالا سه ماهه کار پیدا نکرد، نه ماهه، بالاخره توان مالی اش رو داره که صبر کنه.
مسئله ساده تر از آن هست که دودل بشوید.

دوست عزیز
یک زوج 35 ساله و یک بچه 4 ساله برای زندگی توی نیویورک ماهیانه چقدر هزینه دارند .Smile

RE: نیویورک - amjad - 2015-01-13

(2015-01-12 ساعت 23:24)DELPHI5 نوشته:  یک زوج 35 ساله و یک بچه 4 ساله برای زندگی توی نیویورک ماهیانه چقدر هزینه دارند .Smile
بستگی به سطح انتظار شما داره و نیز منطقه ای که انتخاب میکنید
حتی در خود منهتن هم قیمتها خیلی متفاوت چه برسه به مناطق پنج گانه اطرافش
امکانات و خدمات هر منطقه هم ارتباط مستقیم با مالیاتی داره که باید پرداخت بشه
خلاصش ماهی پنج هزارتا به بالا

RE: نیویورک - afshin138t - 2015-01-15

سلام. دوستان عزیز من میخواستم در یکی از شهرهای نزدیک تورنتو کانادا اقامت داشته باشم. رشته تحصیلی من برق است. میتونید من رو راهنمایی کنید که کدام شهر از نظر کار و آب و هوا و امنیت برای من بهتره. خیلی متشکرم

نیویورک - Nader.k - 2015-01-15

http://www.zillow.com/

http://www.new-york-apartment.mobi/en/new-york-city,long-term-rentals/

قيمت خونه ، اپارتمان ، حتي زمين و ويلا

. دوستان در ابتدا ببينيم چي ميخواييم از اون محلي كه قراره به اونجا سفر كنيم . اجازه نديم تصوير زيباي نيويورك باعث بشه با چشم بسته تصميم بگيريم ، بريم و ضرر كنيم ، نيويوركي كه ما ايراني ها ميشناسيم يعني منهتن . چيزي كه سالهاست با فيلم ها و عكس هاش زندگي كرديم . اگر توان مالي زندگي تو اين منطقه رو داريد حتي يك لحظه هم درنگ نكنيد ، اما اگر توان مالي نداريم بهتر نيست همون درامد رو تو يه ايالت ديگه خرج كنيم ؟ مثلا به جاي اينكه ١٢٠٠ $ در ماه واسه يك اتاق پرداخت كنيم ٦٠٠$ واسه يه اپارتمان يك خابه تو يك ايالت ديگه بديم و الباغي اون پول رو پس انداز كنيم ؟ اگر قراره تو يه منطقه متوسط زندگي كنم و سيگار رو بخرم ١٦$ خوب چرا نَرَم تو يه ايالت ارزون تو منطقه متوسط زندگي كنم و سيگار رو بخرم ٤$ ؟!!! و در اخر هم تصوير نيويورك رو تو ذهن خودم خراب نكنم و تعطيلات از سفر به اين شهر لذت ببرم Smile

اميدوارم همه ما از زندگي لذت ببريم چون هيچ چيز تو اين دنيا با ارزش تر از شاديه من و شما نيست ؛)

RE: نیویورک - mahshid_jacobi - 2015-01-16

(2010-01-31 ساعت 23:04)idn نوشته:  دقیقا ساعتی هست
کار اداری 40 ساعت در هفتس
این آقا گارسونه هم 40 ساعت در هفته کار می کنه؟؟
با روزی 12 $ wc هم نمی تونه برهBig Grin

doostan mamoolan ta 20 saat dar hafte mishe kaar kard va inke saati 12$e va shamele tip ham mishe ke kheili hoghooghesh balatar mishe

RE: نیویورک - alirezanz - 2015-01-18

سلام به همه

دوستان وضعیت کار تو نیو یورک چطوره؟
منظورم کارای کلی هست که در بدو ورود برای بقا لازمه.

RE: نیویورک - arashmoradi - 2015-02-04

دوستانی که تجربه دارن. امکانش هست نیویورک و شیکاگو رو مقایسه کنید؟

RE: نیویورک - DELPHI5 - 2015-02-04

دوست عزیز
این تاپیک جزو تاپیکهای کم طرفدار است . کلی سعی کردم تا اینجا رو رونق بدم . اما نشد که نشد .
تا اونجا که من فهمیدم نیویورک جزو ایالتهای بدبخت امریکاستTongueTongueTongueBig Grin و هیچکسی دوست نداره وارد این شهر بشه

RE: نیویورک - arashmoradi - 2015-02-04

(2015-02-04 ساعت 07:12)DELPHI5 نوشته:  دوست عزیز
این تاپیک جزو تاپیکهای کم طرفدار است . کلی سعی کردم تا اینجا رو رونق بدم . اما نشد که نشد .
تا اونجا که من فهمیدم نیویورک جزو ایالتهای بدبخت آمریکاستTongueTongueTongueBig Grin و هیچکسی دوست نداره وارد این شهر بشه

بعلت گرونی نشون میده که هموطن هامون در حال تلاش بی وقفه هستند و وقت اینجور جاها رو ندارند برعکس دالاسی های غزیز که قطعا خوشبخت تر هستند

RE: نیویورک - mojgan m - 2015-03-24

سلام دوستان مهاجر سرایی من ی دختر مجرد سی و دو ساله هستم که تا اآخر تابستون میام آمریکا. خیلی دوست دارم از اول انتخاب درستی داشته باشم و شهری رو برای گذروندن کیوالیفیکیشن و یا دوره ارشد انتخاب کنم که بعدا پشیمون نشم. من هم مثل سایرین تا ده هزار دلار همراه خودم میارم. نمیدونم تا اون زمان قانون مجانی بودن مدارک فنی و حرفه ای باری مهاجران تصویب میشه یا خیر. فرض میکنم که تصویب نشده و من باید یک سال صبر کنم تا بتونم مثل ی شهروند آمریکایی هزینه دانشگاه بدم. بنابر این من یک سال رو باید با این ده هزار دلار سر کنم و ی کار در حد متوسط هم داشتم.
ممنون میشم اگر بهم راهنمایی کنید من کدوم مناطق در نیویورک میتونم خونه بگیرم که قیمت ارزون داشته باشه و امنیت داشته باشه.
کار در رستوران یا فروشگاه ماهسانه چقدر درآمد داره؟ فکر میکنید طی این یک سال باید باز هم از ایران کمک مالی دریافت کنم؟
اینجور شغل ها بیمه درمانی هم دارند؟