مهاجرسرا
انجمن مهندسین عمران - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: انجمن مهندسین عمران (/thread-4503.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: انجمن مهندسین عمران - sepraa - 2015-05-25

(2015-05-24 ساعت 23:22)karo.eng نوشته:  
(2015-05-24 ساعت 21:07)sce نوشته:  دوست عزیز Karo.eng:
لازم دونستم در مورد پست شما کمی توضیحات برای روشن شدن مطلب عنوان کنم.
اول از همه اینکه شما برای گرفتن PE حتما و حتما باید ابتدا FE رو پاس کنین.
لینک مطلب به نقل از وبسایت NCEES که مرجع رسمی برگزاری آزمونه.به قسمت Steps to become a P.E مراجعه کنین.
برای گرفتن اطلاعات تکمیلی هم به بورد مهندسی ایالت مورد نظر خودتون مراجه کنین تا بتونین اطلاعات ریزتری رو به دست بیارین.من تو تگزاس هستم و لینک بورد مهندسی تگزاس رو هم براتون میزرام.لصفا به قسمت Are You Qualified توجه کنین.در مورد سایر ایالت ها هم شرایط به همین گونه هست با کمی تغیررات جزئی.البته شما می تونین امتحان رو معاف بشین که شرایط خاص خودش رو داره.می تونین شرایط معاف شدن رو از تو بورد مهندسی ایالت پیدا کنین.یه مقدار شرایط سخت و عجیب غریبی داره.من که شامل نمی شدم و ترجیحم این بود که امتحان رو بدم.
نکته بعدی در مورد مقایسه این امتحان با امتحان نظام مهندسی ایرانه.این امتحان با امتحان نظارت نظام مهندسی که اصلا و ابدا شباهتی نداره.البته منظور من به لحاظ محتوای آزمونه.خود لایسنس هم از نظر اعتبار قابل مقایسه با نظارت نیست.اما در مورد محسبات حداقل تا دو سال پیش که من ایران بودم این امتحان به محاسبات هم شباهت نداشت.اما هفته پیش که با یکی از دوستان صحبت می کردم می گفت که ظاهرا امتحان محاسبات ایران هم الان به همین شکله و تمام مباحث زمان دانشگاه رو امتحان میگیرن.من فقط نقل قول کردم و نظری ندایرم.
در مورد کار هم فراموش نکنین که برای بعضی از مشاغل اینجا از شما مدرک EIT رو می خوان.برای مشاغلی با رده بالای کار حرفه ای هم مدرک PE رو شما لازم دارین.برای یه سری از شغل ها هم شما می تونین به عنوان Graduate Engineer اپلای کنین که معمولا تمام این اطلاعات رو می تونین از تو قسمت Job Descriptiom شغل مورد نظر متوجه بشین.اما اگر شما عنوان Civil Engineer یا Project Manager یا همچین چیزایی رو به عنوان شغل جستجو می کنین در نود درصد موارد از شما مدرک PE رو می خوان.اما اگر برای Assistant Civil Engineer یا Assistant Project Manager اپلای کنین شاید مدرک مورد نیاز EIT باشه.حالا سر فرصت چند تا نمونه براتون میزارم تا با عنوان های شغلی آشناتر بشین.
در مورد رفرنس امتحان هم اونی که شما گذاشتین رفرنس هندبوک امتحانه مه در زمان امتحان هم به صورت آنلاین در اختیار شما قرار میگیره.تسلط به هندبوک در زمان امتحان رمز قبولی شما در امتحانه.توصیه من به دوستان اینه که هندبوک رو دانلود کنن و پرینت بگیرن.اما بهترین منبع امتحان همون کتابی هیت که قبلا لینکش رو براتون گذاشتم.کتابی 900 صفحه ای و بسیار مفید.من خودم با یکی از دوستان مشترکا این کتاب رو خریدیم.بازم تو صیه من به شما اینه که کتاب رو از طدیق یه دوست یا آشنا تهیه کنین و بخونین.فکر نکنم بتونین این کتاب رو رایگان پیدا کنین.کلاس های تست متستر و هم من با شما مواقم.من خودم به شخصه این کر رو کردم و فوق العاده راضیم.البته اگر توانایی قبول شدن رو در خودتون می بینین نیازی به گرفتم کلاس ندارین.من تو هیوستون یه دوره ۲ ماهه رو 1000 دلار دادم.
البته سایر موراد رو شما درست فرمودین و من صرفا برای تکمیل فرمایش شما این چند نکته رو اضافه کردم.
با سلام تشکر
این لینک دانلود کتاب FE که شما معرفی کردید و با تشکر. البته چاپ 2006 ولی امیدوارم خیلی فرق نکرده باشه. فکر کنم مشکل اینطرفی ها رو 99 درصد حل کنه. ایشالا. وقتی اومدم آمریکا و تونستم خرید کنم در اولین فرصت یکیشو میخرم که به ناشرش بی احترامی نکرده باشم
http://www.ketabdownload.com/product-19241.html
قسمت توضیحات تشابه با نظام مهندس ما و شرکت در کلاسهای آمادگی رو تو متن من یکبار دیگه که بخونید دقیقا تایید فرمایشات شماست
یادتون نره مهندسها یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت. یا حق

سلام karo.eng عزیز، خیلی خیلی ممنونم، منم مثله شما امیدوارم خیلی با جدیدش فرق نداشته باشه، ولی مهم اینه که الان که تو ایرانیم دستمون بهش رسید تا آماده بشیم قبل رفتن. بازم ممنون

RE: انجمن مهندسین عمران - sce - 2015-05-25

دوستان این کتاب رو من نخوندم.اما حواستون باشه این نویسنده کلا تخصصش در همین زمینه هست.پس هوشیار باشین و کتابی رو تهیه کنین که به دردتون می خوره.مخصوصا از زمانی که امتحان سیویل هم به صورت مجزا برگزار میشه دیگه شما لازم نیست کتاب های عمومی مثل این رو بخونین.
من قبلا هم اسم کتاب و لینک تهیه اون تو آمازون رو براتون گذاشته بودم.کتاب FE Civil Review Manual از همین نویسنده.تنها کتابی که می تونه شما رو به خوبی برای امتحان آماده کنه.حواستون باشه هر عنوان کتابی با نام آمادگی برای امتحان FE به درد شما نمی خوره.این کتاب که اتفاقا چاپ سال 2014 هست منحصرا برای رشته Civil و برای CBT تهیه شده و اگه من خوندم و امتحان دادم بهترین مرجع برای شماست.الان قیمت این کتاب خیلی پایینتر از اون چیزیه که ما خریدیم.حتما بگین دوست یا آشنایی براتون بخره و بده یه مسافر براتون میاره.ضرر که نمی کنین هیچ،با خوندن کتاب سر فرصت در ایران می تونین خودتون رو آماده کنین.از ما گفتن بود.
اینم لینک کتاب تو آمازون.
http://www.amazon.com/Civil-Review-Manual-Michael-Lindeburg/dp/1591264391
شما می تونین کتاب های دیگه رو هم بخونین،اما به توصیه این حقیر و خیلی از دوستانی که امتحان رو دادن این بهترین و جامعترین منبع مورد نیاز شماست.
موفق باشین.

RE: انجمن مهندسین عمران - sepraa - 2015-05-25

(2015-05-25 ساعت 03:50)sce نوشته:  دوستان این کتاب رو من نخوندم.اما حواستون باشه این نویسنده کلا تخصصش در همین زمینه هست.پس هوشیار باشین و کتابی رو تهیه کنین که به دردتون می خوره.مخصوصا از زمانی که امتحان سیویل هم به صورت مجزا برگزار میشه دیگه شما لازم نیست کتاب های عمومی مثل این رو بخونین.
من قبلا هم اسم کتاب و لینک تهیه اون تو آمازون رو براتون گذاشته بودم.کتاب FE Civil Review Manual از همین نویسنده.تنها کتابی که می تونه شما رو به خوبی برای امتحان آماده کنه.حواستون باشه هر عنوان کتابی با نام آمادگی برای امتحان FE به درد شما نمی خوره.این کتاب که اتفاقا چاپ سال ۲۰۱۴ هست منحصرا برای رشته Civil و برای CBT تهیه شده و اگه من خوندم و امتحان دادم بهترین مرجع برای شماست.الان قیمت این کتاب خیلی پایینتر از اون چیزیه که ما خریدیم.حتما بگین دوست یا آشنایی براتون بخره و بده یه مسافر براتون میاره.ضرر که نمی کنین هیچ،با خوندن کتاب سر فرصت در ایران می تونین خودتون رو آماده کنین.از ما گفتن بود.
اینم لینک کتاب تو آمازون.
http://www.amazon.com/Civil-Review-Manual-Michael-Lindeburg/dp/1591264391
شما می تونین کتاب های دیگه رو هم بخونین،اما به توصیه این حقیر و خیلی از دوستانی که امتحان رو دادن این بهترین و جامعترین منبع مورد نیاز شماست.
موفق باشین.

ممنون sce جان از راهنماييت عزيز،لكف كردي

RE: انجمن مهندسین عمران - amirhoseinc - 2015-05-31

(2015-05-24 ساعت 12:00)karo.eng نوشته:  
(2015-05-24 ساعت 10:04)sce نوشته:  
(2015-05-23 ساعت 23:38)karo.eng نوشته:  سلام
من مهندس عمرانم و بعد اینکه کلیرنس تموم بشه میرم عمریکا. 17 ساله کار میکنم. یکی از مدیرانم در سالهای دور که تو آمریکا درس خونده بود گفت باید سطح توقع رو پایین بیاری و از اول شروع کنی.این حرف رو کسایی که مدتهاست کار میکنن میفهمن. من نگران چیزی نیستم و حاضرم از اول شروع کنم. به قول خودشون pull your socks up . پیشنهاد میکنم در کنار کار حتما ادامه تحصیل بدید تا یه مدرک از اونجا داشته باشید. به هر حال به خاطرنقاط ضعف در زبان تا مدتها باید کارهای پیش پا افتاده کرد تا موفق شد. غرور اولین نقطه شکسته باید غرور رو شکست. Cool البته اینها فقط نظر منه.
سلام دوست عزیز.
حق با شماست.البته هیچوقت هم توانایی های خودتون رو دست کم نگیرین.اگر توانایی و تسلط نرم افزاری رو داشته باشین به راحتی می تونین مشغول به کار بشین.اما اگر فقط به اتکای مدرک مهندسی ایران دارین میان باید تا زمانی که موفق به قبول شدن در امتحان FE بشین سعی کنین با مشغول شدن در یه کار مرتبط تا حدودی با ترم های مهندسی اینجا آشنا بشین.من خودم از یه آزمایشگاه مکانیک خاک و به عنوان تکنسین شروع کردم و تو این یک سال و نیم خیلی تجربیات خوبی به دست آوردم و همچنان هم همونجا مشغولم و البته دنبال کار بهتر هستم.من کار تو شرکت های مهندسی رو حتی با حقوق و مزایای کار ساده رو به کار در زمینه های غیر مرتبط ترجیح میدم.خدا رو شکر برای مهندسا راه نسبت به بقیه رشته ها راحت تره.
موفق باشین.
سلام
دوست عزیز با نظر شما موافقم. من هم منظورم دست کم گرفتن نبود. من به نرم افزارهای محاسباتی و طراحی مثل CAD3D , land , sap , etabs , safe,ms office , ....... مسلطم حتی به آیین نامه های طراحی ولی خودتون خوب میدونید حداقل تا آدم بتونه واحدهای اندازه گیری رو که با استاندارد امپریال هست درک کنه یکم طول میکشه یا اینکه چه پروفیلهایی تو بازاره و کدومشون رند کاره. همنطور که میدونی ما متریالی رو که برای طراحی در نظر میگیریم با توجه به موجود بودن و ارزانتر بودن در بازاره. از طرفی یکسری از موارد خاص کاری مربوط به اون ایالت هم میشه. در مورد FE و PE هم من میدونم برای کار در شرکتها در صورتی که ازتون بخوان اونم فقط PE رو باید داشته باشید. برای PE لزوما نباید اول FE رو امتحان داد. اون برای اینه که شما لایسنس کار مهندسی بصورت خصوصی از سازمان مهندسی حرفه ای ایالت بگیرید. نظام مهندسی ما دقیقا بر گرفته شده از سیستم آمریکاست واسه همین شما اگر اینجا از بچه های نظام مهندسی باشی دقیقا میدونی که من چی میگم البته با پیچیدگی بیشتر. همین PE هم در رسته های مختلف عمران هست که من خودم ترجیحا چون بیشتر به کار اجرایی علاقه مندم در رسته construction میگیرم. در ضمن اگر بخواهید مهندس حرفه ای باشید (کار خصوصی جهت قرارداد با سازنده ها در ایالت) قبلشم باید امتحان قوانین برد مهندسی حرفه ای ایالتی رو که میخواید توش کار کنید بدید که اوپن بوکه و بصورت آن لاینه و زبانشم خیلی سخته. اینو هم بدونید که آمریکایی ها هم مثل ایرانی ها بشدت مدرک گرا هستن و داشتن PE برای کار شرکتی هم بدرد میخوره. در ضمن امتحانها و کلاسهای اون سالی دوبار تشکیل میشه که مراکز معتبری اونو برگزار میکنن. قیمت کلاسهاشم در حدود 2000$ و مدتشم 80 ساعته. این آدرس یکی از سازمانهای خیلی معتبر برگزار کننده کلاسهاست http://www.testmasters.com/. بدون شرکت در کلاس امکانش خیلی کمه که قبول بشید چون هم پل سازی و هم سازه های چوبی جز مواد امتحانیه. البته به منابع امتحان هم توجه کنید. اونجا سورس همه آیین نامه ها و کتابهای مرجع رو برای هر رسته در انتهای نمونه سوالها گفته. در مجموع امیدوارم همه مهندسا مخصوصا مهندسهای عمران موفق باشند . قربون همتون
سلام بعد از مدت ها فرصت کرم پست بگذارم. الان 14 ماهه که هیوستون هستم و تو یه شرکت نفتی مشغول به کارم. به تازگی P.E رو گرفتم. چند تا نکته 1) برای PE شما حتما باید FE رو امتحان بدین یا شرایط WAIVE کردنش رو داشته باشین
2) 71 درصد مهندسای عمران در آمریکا PE دارن پس از روز اول به دنبالش باشید
3)به نظر من TESTMASTER یه جورایی پول حروم کردنه اگه MATERIAL و REFERENCE مناسب داشته باشین خودتون 2 ماه وقت بذارین قبولین به قول اینا it's not a big deal

RE: انجمن مهندسین عمران - karo.eng - 2015-05-31

(2015-05-31 ساعت 21:17)amirhoseinc نوشته:  
من مهندس عمرانم و بعد اینکه کلیرنس تموم بشه میرم عمریکا. 17 ساله کار میکنم. یکی از مدیرانم در سالهای دور که تو آمریکا درس خونده بود گفت باید سطح توقع رو پایین بیاری و از اول شروع کنی.این حرف رو کسایی که مدتهاست کار میکنن میفهمن. من نگران چیزی نیستم و حاضرم از اول شروع کنم. به قول خودشون pull your socks up . پیشنهاد میکنم در کنار کار حتما ادامه تحصیل بدید تا یه مدرک از اونجا داشته باشید. به هر حال به خاطرنقاط ضعف در زبان تا مدتها باید کارهای پیش پا افتاده کرد تا موفق شد. غرور اولین نقطه شکسته باید غرور رو شکست. Cool البته اینها فقط نظر منه.
سلام دوست عزیز.
حق با شماست.البته هیچوقت هم توانایی های خودتون رو دست کم نگیرین.اگر توانایی و تسلط نرم افزاری رو داشته باشین به راحتی می تونین مشغول به کار بشین.اما اگر فقط به اتکای مدرک مهندسی ایران دارین میان باید تا زمانی که موفق به قبول شدن در امتحان FE بشین سعی کنین با مشغول شدن در یه کار مرتبط تا حدودی با ترم های مهندسی اینجا آشنا بشین.من خودم از یه آزمایشگاه مکانیک خاک و به عنوان تکنسین شروع کردم و تو این یک سال و نیم خیلی تجربیات خوبی به دست آوردم و همچنان هم همونجا مشغولم و البته دنبال کار بهتر هستم.من کار تو شرکت های مهندسی رو حتی با حقوق و مزایای کار ساده رو به کار در زمینه های غیر مرتبط ترجیح میدم.خدا رو شکر برای مهندسا راه نسبت به بقیه رشته ها راحت تره.
موفق باشین.
سلام
دوست عزیز با نظر شما موافقم. من هم منظورم دست کم گرفتن نبود. من به نرم افزارهای محاسباتی و طراحی مثل CAD3D , land , sap , etabs , safe,ms office , ....... مسلطم حتی به آیین نامه های طراحی ولی خودتون خوب میدونید حداقل تا آدم بتونه واحدهای اندازه گیری رو که با استاندارد امپریال هست درک کنه یکم طول میکشه یا اینکه چه پروفیلهایی تو بازاره و کدومشون رند کاره. همنطور که میدونی ما متریالی رو که برای طراحی در نظر میگیریم با توجه به موجود بودن و ارزانتر بودن در بازاره. از طرفی یکسری از موارد خاص کاری مربوط به اون ایالت هم میشه. در مورد FE و PE هم من میدونم برای کار در شرکتها در صورتی که ازتون بخوان اونم فقط PE رو باید داشته باشید. برای PE لزوما نباید اول FE رو امتحان داد. اون برای اینه که شما لایسنس کار مهندسی بصورت خصوصی از سازمان مهندسی حرفه ای ایالت بگیرید. نظام مهندسی ما دقیقا بر گرفته شده از سیستم آمریکاست واسه همین شما اگر اینجا از بچه های نظام مهندسی باشی دقیقا میدونی که من چی میگم البته با پیچیدگی بیشتر. همین PE هم در رسته های مختلف عمران هست که من خودم ترجیحا چون بیشتر به کار اجرایی علاقه مندم در رسته construction میگیرم. در ضمن اگر بخواهید مهندس حرفه ای باشید (کار خصوصی جهت قرارداد با سازنده ها در ایالت) قبلشم باید امتحان قوانین برد مهندسی حرفه ای ایالتی رو که میخواید توش کار کنید بدید که اوپن بوکه و بصورت آن لاینه و زبانشم خیلی سخته. اینو هم بدونید که آمریکایی ها هم مثل ایرانی ها بشدت مدرک گرا هستن و داشتن PE برای کار شرکتی هم بدرد میخوره. در ضمن امتحانها و کلاسهای اون سالی دوبار تشکیل میشه که مراکز معتبری اونو برگزار میکنن. قیمت کلاسهاشم در حدود 2000$ و مدتشم 80 ساعته. این آدرس یکی از سازمانهای خیلی معتبر برگزار کننده کلاسهاست http://www.testmasters.com/. بدون شرکت در کلاس امکانش خیلی کمه که قبول بشید چون هم پل سازی و هم سازه های چوبی جز مواد امتحانیه. البته به منابع امتحان هم توجه کنید. اونجا سورس همه آیین نامه ها و کتابهای مرجع رو برای هر رسته در انتهای نمونه سوالها گفته. در مجموع امیدوارم همه مهندسا مخصوصا مهندسهای عمران موفق باشند . قربون همتون
سلام بعد از مدت ها فرصت کرم پست بگذارم. الان 14 ماهه که هیوستون هستم و تو یه شرکت نفتی مشغول به کارم. به تازگی P.E رو گرفتم. چند تا نکته ۱) برای PE شما حتما باید FE رو امتحان بدین یا شرایط WAIVE کردنش رو داشته باشین
۲) 71 درصد مهندسای عمران در آمریکا PE دارن پس از روز اول به دنبالش باشید
۳)به نظر من TESTMASTER یه جورایی پول حروم کردنه اگه MATERIAL و REFERENCE مناسب داشته باشین خودتون ۲ ماه وقت بذارین قبولین به قول اینا it's not a big deal

سلام amirhoseinc
ضمن عرض تبریک چندتا سوال داشتم
1- از چه منابعی استفاده کردید تا ما هم به موقع از اونها استفاده کنیم
2- قیمت آزمونهای FE و PE چقدره
3- چه مدارکی برای ثبت نام میخواد
4- آیا برای گرفتی لایسنس مهندسی حرفه ای ایالت تگزاس اقدام کرده اید
5- TBPE برای خارجیها تافل میخواد ولی نگفته نمره چند آیا شما اطلاعات بیشتری داری
6- آیا جهت اعتبار مدرک برای TBPE اقدام کرده اید. البته اینو میدونم که حداقل 2 سال سابقه هم تو عمریکا میخواد
موفق باشید و این موفقیت شما باعث سربلندی ما است
شرمنده زیاد سوال کردم
یا حق Cool Big Grin

RE: انجمن مهندسین عمران - amirhoseinc - 2015-06-01

(2015-05-31 ساعت 21:51)karo.eng نوشته:  
(2015-05-31 ساعت 21:17)amirhoseinc نوشته:  
سلام دوست عزیز.
موفق باشین.
سلام
سلام بعد از مدت ها فرصت کرم پست بگذارم. الان 14 ماهه که هیوستون هستم و تو یه شرکت نفتی مشغول به کارم. به تازگی P.E رو گرفتم. چند تا نکته ۱) برای PE شما حتما باید FE رو امتحان بدین یا شرایط WAIVE کردنش رو داشته باشین
۲) 71 درصد مهندسای عمران در آمریکا PE دارن پس از روز اول به دنبالش باشید
۳)به نظر من TESTMASTER یه جورایی پول حروم کردنه اگه MATERIAL و REFERENCE مناسب داشته باشین خودتون ۲ ماه وقت بذارین قبولین به قول اینا it's not a big deal

سلام amirhoseinc
ضمن عرض تبریک چندتا سوال داشتم
۱- از چه منابعی استفاده کردید تا ما هم به موقع از اونها استفاده کنیم
۲- قیمت آزمونهای FE و PE چقدره
۳- چه مدارکی برای ثبت نام میخواد
۴- آیا برای گرفتی لایسنس مهندسی حرفه ای ایالت تگزاس اقدام کرده اید
۵- TBPE برای خارجیها تافل میخواد ولی نگفته نمره چند آیا شما اطلاعات بیشتری داری
۶- آیا جهت اعتبار مدرک برای TBPE اقدام کرده اید. البته اینو میدونم که حداقل ۲ سال سابقه هم تو عمریکا میخواد
موفق باشید و این موفقیت شما باعث سربلندی ما است
شرمنده زیاد سوال کردم
یا حق Cool Big Grin

١. Michael R. Lindeburg PE البته براي بعد از ظهر PE شما به كد ها نظير aisc aci و asce نياز داريد
٢. PE $350 , FE $225
٣. ارزيابي مدرك و نوشتن ركورد هاي كاري البته رجييتريشن اوليه فقط ٨٠ دلار ميخاد و يه سري مراحل بهترين مرجع وبسايت بورد هست
٤. بله من لايسنس را گرفتم
٥. خيلي سختگيري نميكنند حتي ايلتس ٦ اينا هم قبوله و اگه اينجا كار ميكنيد بتونيد نامه از شركت بياريد كه زبانتون خوبه كه اصلا هيچي نميخواد
٦. بله جزو مراحل ثبت نام قبل از امتحان شما بايد مدركتون رو ارزيابي كنيد اگه در سوابق كاريتون ٢ سال با كد هاي usa كار كرده باشين نيازي به سابقه اينجا نيست من خودم ١٤ ماهه كه اينجام و سوابقم رو قبول كردن
خيلي ممنون و آرزوي موفقيت براي همه

RE: انجمن مهندسین عمران - sce - 2015-06-01

amirhoseinc جان سلام.
اول از همه یه تبریک ویژه دارم بهت که تو کمتر از یک سال و نیم موفق شدی PE رو بگیری و این نشون دهنده اینه که از قبل برای این موضوع برنامه ریزی داشتی.متاسفانه من خیلی دیر متوجه چم و خم کار شدم و یه مقدار تا قبول شدن FE زمان زیادی رو از دست دادم.
خیلی خوشحال میشم که بتونم حضوری ببینمت یا تلفنی باهات صحبت کنم.تو پیام خصوصی هم این خواهش رو ازت داشتم.اما جدای از تماس،سوالات زیادی که ذهنم رو مشغول کرده اینجا ازت می پرسم شاید برای دیگرون هم مفید باشه:
1-می تونی یه مقدار از مراحل ارزیابی مدرک تحصیلی برامون بگی.من اوایل آپریل ترجمه مدرک و ریز نمره ها رو دادم به spantran و متاسفانه تا الان هیچ خبری ازشون نشده.من خیلی دلم می خواد تو مهلت 10 جولای بتونم مدارک رو برای بورد بفرستم.
2-آیا مدرک ایران accredit حساب میشه یا خیر ؟منظور من اینه که آیا ارزیابی یه مدرک مهندسی ایران (مهندسی عمران-عمران) می تونه برای بورد به منزله accredit بودن حساب بشه.
3-در تکمیل سوال دوم و با فرض accredit بودن مدرک ایران شما به استثنای این 14 ماهی که اینجا مشغولین،34 ماه سابقه کاری باقی مانده که طبیعتا باید توی ایران بوده باشه رو به چه صورتی برای بورد فرستادین ؟در کل منظور من اینه که شما 4 سال سابقه کاری رو به چه صورت ثابت کردین ؟آیا شما SER جداگانه ای برای کارای ایران تهیه و ارسال کردین.می تونم بپرسم در کل چند صفحه SER تهیه کردین ؟
4-یادم میاد شما یه زمانی تو تاپیک هیوستون صحبت از این می کردین که تخصص شما طراحی سازه و مخصوصا پروژه های نفت و گازه.از طرفی سابقه مورد تایید و ارجحیت بورد هم به نقل از خود بورد مهندسی سابقه طراحیه.به نظر شما چقدر احتمال داره به سابقه افرادی مثل من که عمدتا که نه،تماما تو کارای دولتی و به عنوان ناظر مشغول بدن ایراد بگیرن.و ضمنا می تونم ازتون خواهش کنم که کمی بیشتر در مورد کدهای USA توضیح بدین ؟می دونم که بیشتر منظورتون کدهای طراحی باید باشه.اما شاید بتونم از این نکته هم یه استفاده ای بکنم و سوابق کاری رو یه جورایی مهندسی تر بکنم.البته این سوال بخشی از سوال دومه.معذرت می خوام.
البته سوالات دیگه هم دارم و راهنمایی بیشتری هم نیاز دارم که امیدوارم با تماس تلفنی بیشتر بتونم ازتون کمک بگیرم.
به امید موفقیت بیشتر برای شما.

(2015-06-01 ساعت 04:10)sce نوشته:  amirhoseinc جان سلام.
اول از همه یه تبریک ویژه دارم بهت که تو کمتر از یک سال و نیم موفق شدی PE رو بگیری و این نشون دهنده اینه که از قبل برای این موضوع برنامه ریزی داشتی.متاسفانه من خیلی دیر متوجه چم و خم کار شدم و یه مقدار تا قبول شدن FE زمان زیادی رو از دست دادم.
خیلی خوشحال میشم که بتونم حضوری ببینمت یا تلفنی باهات صحبت کنم.تو پیام خصوصی هم این خواهش رو ازت داشتم.اما جدای از تماس،سوالات زیادی که ذهنم رو مشغول کرده اینجا ازت می پرسم شاید برای دیگرون هم مفید باشه:
۱-می تونی یه مقدار از مراحل ارزیابی مدرک تحصیلی برامون بگی.من اوایل آپریل ترجمه مدرک و ریز نمره ها رو دادم به spantran و متاسفانه تا الان هیچ خبری ازشون نشده.من خیلی دلم می خواد تو مهلت ۱۰ جولای بتونم مدارک رو برای بورد بفرستم.
۲-آیا مدرک ایران accredit حساب میشه یا خیر ؟منظور من اینه که آیا ارزیابی یه مدرک مهندسی ایران (مهندسی عمران-عمران) می تونه برای بورد به منزله accredit بودن حساب بشه.
۳-در تکمیل سوال دوم و با فرض accredit بودن مدرک ایران شما به استثنای این 14 ماهی که اینجا مشغولین،34 ماه سابقه کاری باقی مانده که طبیعتا باید توی ایران بوده باشه رو به چه صورتی برای بورد فرستادین ؟در کل منظور من اینه که شما ۴ سال سابقه کاری رو به چه صورت ثابت کردین ؟آیا شما SER جداگانه ای برای کارای ایران تهیه و ارسال کردین.می تونم بپرسم در کل چند صفحه SER تهیه کردین ؟
۴-یادم میاد شما یه زمانی تو تاپیک هیوستون صحبت از این می کردین که تخصص شما طراحی سازه و مخصوصا پروژه های نفت و گازه.از طرفی سابقه مورد تایید و ارجحیت بورد هم به نقل از خود بورد مهندسی سابقه طراحیه.به نظر شما چقدر احتمال داره به سابقه افرادی مثل من که عمدتا که نه،تماما تو کارای دولتی و به عنوان ناظر مشغول بدن ایراد بگیرن.و ضمنا می تونم ازتون خواهش کنم که کمی بیشتر در مورد کدهای USA توضیح بدین ؟می دونم که بیشتر منظورتون کدهای طراحی باید باشه.اما شاید بتونم از این نکته هم یه استفاده ای بکنم و سوابق کاری رو یه جورایی مهندسی تر بکنم.البته این سوال بخشی از سوال دومه.معذرت می خوام.
البته سوالات دیگه هم دارم و راهنمایی بیشتری هم نیاز دارم که امیدوارم با تماس تلفنی بیشتر بتونم ازتون کمک بگیرم.

خيلي ممنون ما در خدمتيم همه جوره
١. ارزيابي كار خوبي كردي دادي به spantran چون سيلابس نميخواهد براي verification اگه گفتي كه خودشون انجام بدن يكم بيشتر طول ميكشه ولي كيس شما يكم طولاني شده و it seems that something's wrong به نظر من يه ايميل بزن و سوال كن
٢. مدرك ايران accredited نيست ولي بعد از evaluation به نوعي accredited حساب ميشه
٣. سوابق شما همونايي هست كه تو SER مياري و براي اينكه بورد قبولش كنه بايد سه نفر كه PE دارن اونارو كانفرم كنن من براي كاراي ايران جداگانه نوشتم و يه نكته اينكه كسي كه اونو تاييد ميكنه لزوم نداره همكار يا supervisor شما بوده باشه در ضمن من فكر كنم ٦ صفحه نوشتم
٤. من سوابقم طراحي بود و خوب مطابق با اون اشاره كردم كه مثلا در طراحي pipe rack از كد aisc استفاده كردم شما ميتوني به بخشهاي اجرايي كدها refer بدي كه مثلا كيفيت بتن رو طبق فلان بند aci چك كردم
من سعي ميكنم فردا بعد از كار با شما تماس بگيرم
مخلصيم

RE: انجمن مهندسین عمران - karo.eng - 2015-06-01

(2015-06-01 ساعت 06:40)amirhoseinc نوشته:  
۱-می تونی یه مقدار از مراحل ارزیابی مدرک تحصیلی برامون بگی.من اوایل آپریل ترجمه مدرک و ریز نمره ها رو دادم به spantran و متاسفانه تا الان هیچ خبری ازشون نشده.من خیلی دلم می خواد تو مهلت ۱۰ جولای بتونم مدارک رو برای بورد بفرستم.
۲-آیا مدرک ایران accredit حساب میشه یا خیر ؟منظور من اینه که آیا ارزیابی یه مدرک مهندسی ایران (مهندسی عمران-عمران) می تونه برای بورد به منزله accredit بودن حساب بشه.
۳-در تکمیل سوال دوم و با فرض accredit بودن مدرک ایران شما به استثنای این 14 ماهی که اینجا مشغولین،34 ماه سابقه کاری باقی مانده که طبیعتا باید توی ایران بوده باشه رو به چه صورتی برای بورد فرستادین ؟در کل منظور من اینه که شما ۴ سال سابقه کاری رو به چه صورت ثابت کردین ؟آیا شما SER جداگانه ای برای کارای ایران تهیه و ارسال کردین.می تونم بپرسم در کل چند صفحه SER تهیه کردین ؟
۴-یادم میاد شما یه زمانی تو تاپیک هیوستون صحبت از این می کردین که تخصص شما طراحی سازه و مخصوصا پروژه های نفت و گازه.از طرفی سابقه مورد تایید و ارجحیت بورد هم به نقل از خود بورد مهندسی سابقه طراحیه.به نظر شما چقدر احتمال داره به سابقه افرادی مثل من که عمدتا که نه،تماما تو کارای دولتی و به عنوان ناظر مشغول بدن ایراد بگیرن.و ضمنا می تونم ازتون خواهش کنم که کمی بیشتر در مورد کدهای USA توضیح بدین ؟می دونم که بیشتر منظورتون کدهای طراحی باید باشه.اما شاید بتونم از این نکته هم یه استفاده ای بکنم و سوابق کاری رو یه جورایی مهندسی تر بکنم.البته این سوال بخشی از سوال دومه.معذرت می خوام.

١. ارزيابي كار خوبي كردي دادي به spantran چون سيلابس نميخواهد براي verification اگه گفتي كه خودشون انجام بدن يكم بيشتر طول ميكشه ولي كيس شما يكم طولاني شده و it seems that something's wrong به نظر من يه ايميل بزن و سوال كن
٢. مدرك ايران accredited نيست ولي بعد از evaluation به نوعي accredited حساب ميشه
٣. سوابق شما همونايي هست كه تو SER مياري و براي اينكه بورد قبولش كنه بايد سه نفر كه PE دارن اونارو كانفرم كنن من براي كاراي ايران جداگانه نوشتم و يه نكته اينكه كسي كه اونو تاييد ميكنه لزوم نداره همكار يا supervisor شما بوده باشه در ضمن من فكر كنم ٦ صفحه نوشتم
٤. من سوابقم طراحي بود و خوب مطابق با اون اشاره كردم كه مثلا در طراحي pipe rack از كد aisc استفاده كردم شما ميتوني به بخشهاي اجرايي كدها refer بدي كه مثلا كيفيت بتن رو طبق فلان بند aci چك كردم
مخلصيم
سلام
برای accredit مدرک چرا از سازمان ncees استفاده نکنیم؟ این سوال رو از اونجایی پرسیدم که همسر من 4 سال پیش مدارکشو برای ورود به دانشگاه به spantran داد بعد اونا تو ارزیابی و ترجمه اونقدر اشتباه کردن که یک سال کارش عقب افتاد و مجور شد تهدیدشون کنه به شکایت تا پاسخگو شدن. آخه بعد از اصلاح ارزیابی، دانشگاه قبول نمی کرد و میگفت خودشون باید رسما باید اعلام کنن که اشتباه کردن و اونا هم زیر بار نمیرفتن. البته حالشونو به سختی گرفتیم ولی زمان از دست دادیم. واسه همین هم خاطره خوشی نداریم. Wink
دوم اینکه آیا به غیر از سابقه کار توصیه نامه شرکتهای خارجی (همکار) جهت تشکر از همکاری شما و توضیح توانایی های شما موثره که من اینجا بگیرم؟
آزمون قوانین بورد رو بصورت آنلاین دادید؟
مورد آخر اینکه اون سه نفری که سوابق شما رو تایید کردن از دوستان بودند یا همکاران؟
سوالات بعدی در راه اند
با تشکر فراوان Cool

RE: انجمن مهندسین عمران - pouriya+ - 2015-06-01

درود بر همگی
من دیدم فشردن دگمه ی تشکر کافی نیست خواستم از همه بابت این اطلاعات و جو مثبت وسازنده فروم تشکر کنم.

(2015-06-01 ساعت 09:02)karo.eng نوشته:  
(2015-06-01 ساعت 06:40)amirhoseinc نوشته:  

مخلصيم
سلام
برای accredit مدرک چرا از سازمان ncees استفاده نکنیم؟ این سوال رو از اونجایی پرسیدم که همسر من ۴ سال پیش مدارکشو برای ورود به دانشگاه به spantran داد بعد اونا تو ارزیابی و ترجمه اونقدر اشتباه کردن که یک سال کارش عقب افتاد و مجور شد تهدیدشون کنه به شکایت تا پاسخگو شدن. آخه بعد از اصلاح ارزیابی، دانشگاه قبول نمی کرد و میگفت خودشون باید رسما باید اعلام کنن که اشتباه کردن و اونا هم زیر بار نمیرفتن. البته حالشونو به سختی گرفتیم ولی زمان از دست دادیم. واسه همین هم خاطره خوشی نداریم. Wink
دوم اینکه آیا به غیر از سابقه کار توصیه نامه شرکتهای خارجی (همکار) جهت تشکر از همکاری شما و توضیح توانایی های شما موثره که من اینجا بگیرم؟
آزمون قوانین بورد رو بصورت آنلاین دادید؟
مورد آخر اینکه اون سه نفری که سوابق شما رو تایید کردن از دوستان بودند یا همکاران؟
سوالات بعدی در راه اند

با تشکر فراوان Cool
Ncees خوبه ولي براي وقتي شما دانشگاه ميري. بورد تگزاس ٥ تا موسسه رو قبول داره و به نظر من شما بايد اوني رو انتخاب كني كه از شما course description نخاد چون اون يه headache واقعي هست و اينكه خودش بتونه كارنامه شمارو verify كنه چون اگه نكنه بايد دانشكاه شما اين كارو بكنه و همه دانشكاههاي ايران اين كارو نميكنن من با spantran رفتم و مشكلي نبود
سوابق كاري شمارو بورد نياز نداره ولي بعضي recruiter ها ممكنه بخان
آزمون ethic بورد رو بله من انلاين دادم
اون سه نفر هم از دوستانم بودم هم از همكاران

RE: انجمن مهندسین عمران - kavehafzali - 2015-06-05

سلام دوستان، من خانمم لاتاری 2016 اسمش در اومده و از اون موقع دغدغه ها شروع شد،من ارشد سازه دارم از دانشگاه آزاد،8-9 سال هم هست کارم طراحی سازه،ساختمان،پل،سوله،جاده و... در یکی از شرکتهای وزارت نفت هست سه چهارتا نرم افزار طراحی و ترسیم مث ETABS,SAFE,SAP,AUTOCAD رو تقریبا" خوب بلدم چون کارم بوده،بساز بفروشی هم میکنم،خانمم ارشد معماری داره،بواسطه اینکه 4 سال هم در بچگی انگلیس زندگی کردم و زبانم بدک نیست،خواستم ببینم با این شرایط امیدی هست کار پیدا کنم و کدوم ایالت ترجیحا" برای کار من خوبه؟آیین نامه های اونجا رو چیکار کنم؟مدارک من اونجا قابل قبول هست؟در ضمن اگرچه بچه خوزستانم و با گرما اخت شدم ولی ترجیها" دیگه میخوام شهر گرمی نرم!

RE: انجمن مهندسین عمران - karo.eng - 2015-06-05

(2015-06-05 ساعت 17:07)kavehafzali نوشته:  سلام دوستان، من خانمم لاتاری ۲۰۱۶ اسمش در اومده و از اون موقع دغدغه ها شروع شد،من ارشد سازه دارم از دانشگاه آزاد،۸- ۹ سال هم هست کارم طراحی سازه،ساختمان،پل،سوله،جاده و... در یکی از شرکتهای وزارت نفت هست سه چهارتا نرم افزار طراحی و ترسیم مث ETABS,SAFE,SAP,AUTOCAD رو تقریبا" خوب بلدم چون کارم بوده،بساز بفروشی هم میکنم،خانمم ارشد معماری داره،بواسطه اینکه ۴ سال هم در بچگی انگلیس زندگی کردم و زبانم بدک نیست،خواستم ببینم با این شرایط امیدی هست کار پیدا کنم و کدوم ایالت ترجیحا" برای کار من خوبه؟آیین نامه های اونجا رو چیکار کنم؟مدارک من اونجا قابل قبول هست؟در ضمن اگرچه بچه خوزستانم و با گرما اخت شدم ولی ترجیها" دیگه میخوام شهر گرمی نرم!
سلام
اول اینکه تبریک میگم بابت قبولی لاتاری و آرزو میکنم ویزای آمریکا رو دریافت کنید. من منتظر کلیرنس هستم و حتما دوستانی که آمریکا هستن میتونن پاسخ سوال شما رو بدن ولی به طور کلی با توجه به تجربه 17 سالی که کار کرده ام عرض میکنم جدای قوانین موجود در آمریکا و بایدها و نباید ها پیدا کردن شغل مقدار بسیار زیادی به خود فرد و توانایی هایی اون بستگی داره که کاملا منحصر به فرده و نمیشه برای کسی در دو خط توضیح داد. روان صحبت کردن انگلیسی قدم اول و اصلیه و اعتماد به نفس کلید هر موفقیت. راستی گفتید خوزستانی هستید. من هم در ساخت سه نیروگاه برق در استان خوزستان مشارکت داشتم.

RE: انجمن مهندسین عمران - kavehafzali - 2015-06-06

مرسی قربان از نظرتون،والا فقط از اونجایی که لم کارمو خوب بلدم و بالاخره تو این چند سال هم تونستم خودمو نه تنها به اداره که حتی به ادارات بالاتر وزارتی از نظر علمی نشون بدم و همچنین روابط عمومی خوب و بالا !! که از خودم نشون دادم امید دارم بتونم زیر یک سال یه کاری پیدا کنم! نگید سد کارون 3-4 و گدارلندر و کرخه بودید! بهرحال خوشحالم از آشناییتون.

RE: انجمن مهندسین عمران - karo.eng - 2015-06-06

(2015-06-06 ساعت 00:04)kavehafzali نوشته:  مرسی قربان از نظرتون،والا فقط از اونجایی که لم کارمو خوب بلدم و بالاخره تو این چند سال هم تونستم خودمو نه تنها به اداره که حتی به ادارات بالاتر وزارتی از نظر علمی نشون بدم و همچنین روابط عمومی خوب و بالا !! که از خودم نشون دادم امید دارم بتونم زیر یک سال یه کاری پیدا کنم! نگید سد کارون ۳-۴ و گدارلندر و کرخه بودید! بهرحال خوشحالم از آشناییتون.
سلام
اظمینان داشته باشید که زود کار مورد علاقتونو پیدا میکنید. من تو ساخت نیروگاههای آبی نبودم. تخصص من در نیروگاههای توربین گازه. واحد های تولید برق و بخار. نیروگاه آبادان، پالایشگاه آبادان و پتروشیمی فجر ماههشهر Cool اینم عینک ریبون ما Big Grin