مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-03-02

با سلام خدمت تمام دوستان من قصد دارم در اوایل تابستان یعنی تیر به آمریکا سفر کنم . مایلم بلیط ارزان تری داشته باشم شنیدم ایرفلوت ارزان تر است حالا کی باید بلیط رو تهیه کنم بهتر است ؟ آیا کسی قیمت خطوط مختلف رو در حال حاضر داره؟ ممنون میشم من رو در جریان بگزارید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - emrah66 - 2012-03-02

[quote='M.Haghighi' pid='154865' dateline='1330633493'
با سلام خدمت تمام دوستان من قصد دارم در اوایل تابستان یعنی تیر به آمریکا سفر کنم . مایلم بلیط ارزان تری داشته باشم شنیدم ایرفلوت ارزان تر است حالا کی باید بلیط رو تهیه کنم بهتر است ؟ آیا کسی قیمت خطوط مختلف رو در حال حاضر داره؟ ممنون میشم من رو در جریان بگزارید.
[/quote]

سلام خدمت شما عرض کنم که من 20 روز پیش قیمت تهران به واشینگتن دی سی گرفتم( تقریبا برای اواخر خردادماه) تومانturkish :1,455,000
qatar :1,390,000 منم دقیقا مثل شما هستم نیتم تو تیر ماه و هواپیمایی ارزون!!! بی پولیه دیگه!
بچه ها کسی از تغییر تاریخ و استرداد بلیط این دوتا شرکت خبر داره که چه قانونایی دارن؟؟ مثلا تغییر تاریخ به اندازه 2 هفته(جلوتر) هزینه داره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - aarshidaaa - 2012-03-02

(2012-03-02 ساعت 02:24)emrah66 نوشته:  [quote='M.Haghighi' pid='154865' dateline='1330633493'

سلام خدمت شما عرض کنم که من 20 روز پیش قیمت تهران به واشینگتن دی سی گرفتم( تقریبا برای اواخر خردادماه) تومانturkish :1,455,000
qatar :1,390,000 منم دقیقا مثل شما هستم نیتم تو تیر ماه و هواپیمایی ارزون!!! بی پولیه دیگه!
بچه ها کسی از تغییر تاریخ و استرداد بلیط این دوتا شرکت خبر داره که چه قانونایی دارن؟؟ مثلا تغییر تاریخ به اندازه 2 هفته(جلوتر) هزینه داره؟
[/quote]

دوستان عزیز دروود
اکثر خطوط هوایی در تهران دفتر رسمی دارند و می توانید با تلفن یا حضوری جواب سوالاتتون را بگیریدو البته سایت هم دارند ولی توصیه می کنم هر ارزونی را ملاک قرار ندهید
مثلا آلیتالیا را به هیچ عنوان انتخاب نکنید، ایرفلوت را هم در درجه آخر انتخاب قرار بدید.
شاد باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-03-03

دوستان عزیز من به وزارت گمرکات آمریکا ایمیلی زدم و در مورد پول و وارد کردن آن سوال کردم جواب دادن که محدودیتی نداره فقط باید به آنها اعلام کنیم اگر بیش از 10000 تا میبریم این هم متن جئاب ایمیلشون

Thank for contacting CBP INFO CENTER on line.

There is no limit on the amount of money that can be taken out of or brought into the United States. However, if you have $10,000 or more in currency or negotiable monetary instruments, you must fill out a "Report of International Transportation of Currency and Monetary Instruments" FinCEN 105 http://www.fincen.gov/forms/files/fin105_cmir.pdf

If you have any other questions or would like clarification on this response, please feel free to contact us either by calling our toll free number 877 CBP-5511 (227-5511) or if calling from outside the United States our toll number 703-526-4200 and speak with a Public Information Officer. Our hours of operation are Monday thru Friday from 8:30am-5:00pm Eastern Time.

Sincerely,

Kathi

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - adambarfi - 2012-03-03

(2012-02-09 ساعت 15:57)afshin4749 نوشته:  
(2012-01-16 ساعت 13:34)tenesi نوشته:  سلام به همه
جدا از بحث تهیه بلیط و ... یه سوال دیگه دارم . هرچند بعید می‏دونم به این تاپیک مربوط بشه اما تاپیک مناسب این سوال رو پیدا نکردم
هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود چه مراحلی باید انجام بدیم؟

سلام دوست خوبم ، من فايلي رو دارم كه پاسخ تمام اين سوالاتت رو ميده برات ميفرستم . البته اگه دوست داشتي !!!! Tongue

آقا افشين سلام

منون ميشم اگه اين فايلتون رو براي من هم بفرستيد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - karbar123 - 2012-03-03

(2012-03-03 ساعت 10:54)adambarfi نوشته:  
(2012-02-09 ساعت 15:57)afshin4749 نوشته:  
(2012-01-16 ساعت 13:34)tenesi نوشته:  سلام به همه
جدا از بحث تهیه بلیط و ... یه سوال دیگه دارم . هرچند بعید می‏دونم به این تاپیک مربوط بشه اما تاپیک مناسب این سوال رو پیدا نکردم
هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود چه مراحلی باید انجام بدیم؟

سلام دوست خوبم ، من فايلي رو دارم كه پاسخ تمام اين سوالاتت رو ميده برات ميفرستم . البته اگه دوست داشتي !!!! Tongue

آقا افشين سلام

منون ميشم اگه اين فايلتون رو براي من هم بفرستيد

من هم ممنون میشم برام فایلتون رو بفرستید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehdi3261 - 2012-03-03

آقا ما هم میخوایم این فایل رو .

لطفا واسه من هم بفرستین .......

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-03-03

(2012-03-03 ساعت 13:08)frz61 نوشته:  سلام
اگر براتون زحمتی نیست ممنون میشم برای من هم فایل رو ارسال کنید

آقايون خانومها از آنجاييكه افشين الان در حال بستن بار هست و عزم سفري دور داره فعلا منتظر فايل نباشيد احتمالا بعد از نوروز ارسال خواهند نمود

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehdi3261 - 2012-03-03

بچه ها یه خبر بد . به ماها که ویزای اقامت داریم دلار دولتی نمیدن .
من امروز زنگ زدم و گفتن بخشنامه اومده .
آخه ما دردمون رو به کی بگیم ؟؟؟ تا 6 ماه پیش قیمت ماشینم میشد 14000 دلار ، حالا میشه 6000 تا ....

ای خدا ....................... ما رو از مملکت رها کن . انشالله کمتر از 2 ماه دیگه عطاش رو به لقاش میبخشم و میریم پی زندگیمون ......

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - zohreh36 - 2012-03-03

(2012-03-03 ساعت 17:44)mansour*** نوشته:  
(2012-03-03 ساعت 17:27)mehdi3261 نوشته:  بچه ها یه خبر بد . به ماها که ویزای اقامت داریم دلار دولتی نمیدن .
من امروز زنگ زدم و گفتن بخشنامه اومده .
آخه ما دردمون رو به کی بگیم ؟؟؟ تا 6 ماه پیش قیمت ماشینم میشد 14000 دلار ، حالا میشه 6000 تا ....

ای خدا ....................... ما رو از مملکت رها کن . انشالله کمتر از 2 ماه دیگه عطاش رو به لقاش میبخشم و میریم پی زندگیمون ......

عزیزم میتونی بلیط مثلا ترکیه بگیری 1000دلار تعلق میگیره از ترکیه هم بری آمریکا.ولی در کل خودتو برای دوزار ارز دولتی الاف نکن وامیدت به این بخشنامه های ورشکستگی نباشه.
شما که فعلا ویزا دارید وبدون اینکه بپرسید خروجی رو بریزین وبا اعتماد بنفس بالا تشریف ببرید بانک وتقاضای ارز کنید فکر میکنم تا یکسال که وبزاتون اعتبار داره بتونید بگیرید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mohajersara12 - 2012-03-04

(2012-03-03 ساعت 01:15)armanbala نوشته:  دوستان عزیز من به وزارت گمرکات آمریکا ایمیلی زدم و در مورد پول و وارد کردن آن سوال کردم جواب دادن که محدودیتی نداره فقط باید به آنها اعلام کنیم اگر بیش از 10000 تا میبریم این هم متن جئاب ایمیلشون

There is no limit on the amount of money that can be taken out of or brought into the United States. However, if you have $10,000 or more in currency or negotiable monetary instruments, you must fill out a "Report of International Transportation of Currency and Monetary Instruments" FinCEN 105 http://www.fincen.gov/forms/files/fin105_cmir.pdf

If you have any other questions or would like clarification on this response, please feel free to contact us either by calling our toll free number 877 CBP-5511 (227-5511) or if calling from outside the United States our toll number 703-526-4200 and speak with a Public Information Officer. Our hours of operation are Monday thru Friday from 8:30am-5:00pm Eastern Time.

Sincerely,

Kathi

محدوديت نداره ولي براي بيشتر از 10000 دلار بايد ماليات پرداخت كنيد.

هیچ مالیاتی برای رقم های بالای 10000 دلار منظور نمی شود . لطفا فقط مطالبی را که اطمینان دارید در تاپیک بنویسید
ParsTrader

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - zohreh36 - 2012-03-04

(2012-03-04 ساعت 00:20)mohajersara12 نوشته:  
(2012-03-03 ساعت 01:15)armanbala نوشته:  دوستان عزیز من به وزارت گمرکات آمریکا ایمیلی زدم و در مورد پول و وارد کردن آن سوال کردم جواب دادن که محدودیتی نداره فقط باید به آنها اعلام کنیم اگر بیش از 10000 تا میبریم این هم متن جئاب ایمیلشون

Sincerely,

Kathi

محدوديت نداره ولي براي بيشتر از 10000 دلار بايد ماليات پرداخت كنيد
بمدت دوسال میتونید بدون مالیات فقط در فرودگاه بشرطی که اعلام بفرمایید و فرم پرکنید هرمیلغی رو همراه ببرید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali.sh - 2012-03-04

(2011-12-28 ساعت 12:58)كاميلا نوشته:  با سلام خدمت دوستان
از دوستان عزيز تقاضا دارم در صورن امكان در مورد وسايلي كه با خود ميبرند و نحوه برخورد در فرودگاه(چه ايران و چه اون طرف) و يا احيانا در صورتي كه فريت بار داشتند نيز يه سفرنامه مختصري بنويسند.در واقع كوچك ترين اطلاعات هم براي ما ارزش بسيار زيادي داره. و بايد بگم كه تا اين مرحله هم من هر چي داشتم از مهاجرسرا بوده.باز هم ممنونم.

سلام.

مراحل زیادی رو پشت سر گذاشتیم که البته یه کم طول کشید اما خبلی خیلی راحت و بی دردسر بود. بعد از خروج ار فرودگاه هم با کمک شخصی که بهمون معرفی کردند ؛ ایشون هم انسان خوب و هم اینکه کازشون کارای مسافرتی و مهاجرتی بود. ایشون کارامون رو انجام داد و خیلی هم مشاوره کردن و البته خیلی مشاوره های رایگان هم انجام دادن و ما تونستیم در مدت3.5 هفته هم سوشیال و هم گرین کارت رو بگیریم. البته در طی این مدت هم خیلی هزینه های الکی انجام ندادیم و راهنمای خوب و آگاهی داشتیم. الان در لس انجلس هستیم . اینجا یه کم گرون هست اما از همه نظر خوبه؛ حداقل تا اونجایی که ما فهمیدیم و دیدیم و مردم میگن. اما در مورد فریت اطلاعاتی ندارم. موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Man - 2012-03-04

(2012-03-01 ساعت 13:47)aarshidaaa نوشته:  دوستان عزیز دروود

هوووووووووووووووووووررررررررررراااااااااااااا

از همه عزیزانی که با کمکهایشان باعث شدند الان از دیار دور با شما باشم

مرسي دوست عزيز بخاطر سفرنامه خوبتون
اميدوارم بقيه بچه ها هم سفرنامه ها شون به هر ايالتي كه رفتند بنويسند. بنظرمن در حال حاضر توي مهاجرسرا اطلاعات خيلي زياد و كاملي درباره مصاحبه و كليرنس و ... هست. ولي درباره بعد از ورود به امريكا و مسائل و مشكلات بعد از اولين سفر اطلاعات زيادي نيست. البته دوستان 2010 و 2011 توضيحات خيلي خوبي دادند ولي هنوز جاي كار زياد داره. اميدوارم دوستان اطلاعاتشون رو شر كنند.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - aarshidaaa - 2012-03-04

هوووووووووووووووووووررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااااااااااااااااا

دوستان عزیز دروود
این هورا هم برای انرژی دادن به دوستان دیگه هستش و هم اینکه همین الان رفتم و صندوق پست را باز کردم. کارت SSN ما امروز رسید. دوشنبه تا الان یعنی 5 روز و فکر کنم در حد خودش یه رکورد باشه. حالا فقط منتظر گرین کارت هستیم. امیدوارم هوراهای تک تک شما ها رو هم به زودی ببینم.
شاد باشید