مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - aliboza - 2010-12-09

سلام من 18 سال دارم و از طریق ای130 با خانواده تقاضا کردیم نیمه ی اول سال 2006 اپلای کردیم(از طریق مادر بزرگم)
مادر بزرگ و 5 تا از دایی های من سیتیزن امریکا هستند و اینکه من در خارج از ایران هستم 1 برادر هم بزرگتر از خودم دارم که از 21 گذشته و ایران هست
حالا سوالات من این هست که
1:حدودا چقدر دیگه پرونده برسی میشه؟
2:اگه پرونده 4 سال دیگه برسی بشه من هم میتونم با پدر و مادرم برم یا نه؟
3:راهی هست که بشه پرونده رو سریعتر کرد؟
4:میتونم ویزای تحصیلی بگیرم واسه تحصیل تا اگر نتونستم تا قبل از 21 سالگی برم اونجا باشم و کارم راحت تر شود و دیگه 4 5 سال صبر نکنم؟
5:اگه تحصیلی سخت هست ویزای توریستی بین ترم چه طور و اونجا تبدیل به تحصیلی بشه؟
6:راستی من 1 روز اینجا ویزامو دیر تمدید کردم امکان هست توی سوابق من ا*ر گذار باشه؟
این اولین پست من هست پس اگر اشتباه ادرسو اومدم یا قبلا صحبت شده پس به بزرگی خودتون ببخشید
با سپاس

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - saha0032 - 2010-12-09

سلام به همه من ۳روزدیگه وقت سفارتمه
مدارکی شامل: سندازدواج سند ملکی گردش حس اب بانکی ۱۵۰۰۰۰دلار کارتمعافیت رهبری گواهی عدمسوبیشینه و....
نمیدونم ویزا میدن یا نه خیلی هم استرسدارم ایشالاه که بشه
اگه راهنمایی خاصی دارید بهم بگبد لطفا

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilanosa - 2010-12-09

(2010-12-09 ساعت 20:00)saha0032 نوشته:  سلام به همه من ۳روزدیگه وقت سفارتمه
مدارکی شامل: سندازدواج سند ملکی گردش حس اب بانکی ۱۵۰۰۰۰دلار کارتمعافیت رهبری گواهی عدمسوبیشینه و....

Hi
FOCUS ON THIS
WHY U WANA GO : چرا می خوای بری ؟
WHY U WANNA COME BACK:چرا می خوای برگردی؟
BE CONFIDENT AND TRUTHFUL راستگو و با اعتماد به نفس باش .
GOOD LUCK

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - saha0032 - 2010-12-10

(2010-12-09 ساعت 20:12)leilanosa نوشته:  

Hi
FOCUS ON THIS
WHY U WANA GO : چرا می خوای بری ؟
WHY U WANNA COME BACK:چرا می خوای برگردی؟
BE CONFIDENT AND TRUTHFUL راستگو و با اعتماد به نفس باش .
GOOD LUCK

salam avalan keh mikham beram begardam
dovomman man hameh kaso va hameh chi enjast pass bar mighardam
sevoman mrci az rahnemayiiton
doaa konid vasam

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - MohsenID - 2010-12-11

سلام
من برای ژانویه وقت سفارت گرفتم ،تو سایت سفارت که داشتم نگاه میکردم دیدم نوشته انجام معاینات پزشکی قبل از مصاحبه لازم هستش،سوال من اینه که این معاینات رو کجا باید انجام بدیم!! آیا برای ویزای توریستی این معاینه ها لازمه!!
و سوال دوم اینه که چند روز بعد از مصاحبه باید تو ترکیه بمونم ،الان بلیط من یک روز قبل از مصاحبه هستش و برگشت هم 2 روز بعد مصاحبه،آیا این زمان کافیه یا نه! ممنون میشم جواب منو بدید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - niazkian - 2010-12-11

(2010-12-11 ساعت 11:21)MohsenID نوشته:  سلام
من برای ژانویه وقت سفارت گرفتم ،تو سایت سفارت که داشتم نگاه میکردم دیدم نوشته انجام معاینات پزشکی قبل از مصاحبه لازم هستش،سوال من اینه که این معاینات رو کجا باید انجام بدیم!! آیا برای ویزای توریستی این معاینه ها لازمه!!
و سوال دوم اینه که چند روز بعد از مصاحبه باید تو ترکیه بمونم ،الان بلیط من یک روز قبل از مصاحبه هستش و برگشت هم 2 روز بعد مصاحبه،آیا این زمان کافیه یا نه! ممنون میشم جواب منو بدید

سلام
من و نامزدم تازه از آنکارا برگشتیم، اتفاقا اونجا با یه خانم و آقا آشنا شدیم که برای ویزای توریستی اقدام کرده بودن، ولی معاینات پزشکی انجام نداده بودند، فکر می کنم نیاز نیست اگه ویزاتون توریستی هست. اما باز به حرف من اکتفا نکنید و یا از کسی که براتون وقت گرفته بپرسید یا از کسانی که اونجا هتل و ترانسفر برگزار می کنند. به اونها برگه آبی دادند و نیاز نبود که بیشتر بمونن برای ویزا ... اما اگر به شما همون موقع ویزا بدن باید یه 3 یا 4 روزی منتظر ویزا تو هتل باشید، می تونید اگه لازم شد اونجا بلیطتون رو جا به جا کنید، اگه ایران ایر هست که نمایندگیش جلوی در سفارت هست، ترکیش رو اطلاع ندارم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilanosa - 2010-12-11

(2010-12-11 ساعت 13:35)niazkian نوشته:  
(2010-12-11 ساعت 11:21)MohsenID نوشته:  سلام

سلام
من و نامزدم تازه از آنکارا برگشتیم، اتفاقا اونجا با یه خانم و آقا آشنا شدیم که برای ویزای توریستی اقدام کرده بودن، ولی معاینات پزشکی انجام نداده بودند، فکر می کنم نیاز نیست اگه ویزاتون توریستی هست. اما باز به حرف من اکتفا نکنید و یا از کسی که براتون وقت گرفته بپرسید یا از کسانی که اونجا هتل و ترانسفر برگزار می کنند. به اونها برگه آبی دادند و نیاز نبود که بیشتر بمونن برای ویزا ... اما اگر به شما همون موقع ویزا بدن باید یه 3 یا 4 روزی منتظر ویزا تو هتل باشید، می تونید اگه لازم شد اونجا بلیطتون رو جا به جا کنید، اگه ایران ایر هست که نمایندگیش جلوی در سفارت هست، ترکیش رو اطلاع ندارم.

HI
لازم به تذکر است که به هیچ فرد ایرانی همان روز ویزا نمیدهند و همه باید منتظر FBI CHECK بشند در هر سفارتی که باشند فرقی نمی کنه. پس می تونید با خیال راحت برگردید .

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - MohsenID - 2010-12-12

سلام
آیا برای سفارت آنکارا (درخواست ویزای توریستی) تمام مدارک رو باید ترجمه رسمی کرد یا نه (مثلا سند ازدواج و بیمه و ...)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilanosa - 2010-12-12

(2010-12-12 ساعت 09:05)MohsenID نوشته:  سلام
آیا برای سفارت آنکارا (درخواست ویزای توریستی) تمام مدارک رو باید ترجمه رسمی کرد یا نه (مثلا سند ازدواج و بیمه و ...)

ترجمه غیر رسمی و بدون مهر دادگستری اصلا" معنی نداره .بالا خره باید یک مقام ذیصلاه ترجمه ها را تایید کنه. تازه کپی ها هم باید CERTIFIED باشند.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilanosa - 2010-12-13

با سلام
میخواستم ازتون یک سوال بپرسم:آیا شما در مصاحبه خود موفق شدید ؟
و آیا توانستید بر استرس خود غلبه کنید ؟ اگه امکان داره از نکات مهم مصاحبه تان ما را هم مطلع کنید.

با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - amirf_jesus - 2010-12-14

(2010-12-13 ساعت 14:09)leilanosa نوشته:  

با سلام
میخواستم ازتون یک سوال بپرسم:آیا شما در مصاحبه خود موفق شدید ؟
و آیا توانستید بر استرس خود غلبه کنید ؟ اگه امکان داره از نکات مهم مصاحبه تان ما را هم مطلع کنید.

با تشکر

خدا محبت است

با سلام از دوستانی که مصاحبه شده اند خواهشمندم برای پربارتر کردن این تاپیک هر کس بر اساس اینکه چقدر راهنمایی های دوستان دیگه در این تاپیک برایش مفید بوده مقداری وقت گذاشته و خلاصه ای از وضعیت مصاحبه سوالاتی که آفیسر از او پرسیده و قبول شدن یا نشدنش برای ما بنویسد .
باشد دوستان دیگری که می آیند این تاپیک برایشان مفیدتر شود و از یکدیگر چیز بیاموزیم زیرا ما همگی دینی به این سایت داریم و هر کس بنا به محبتش قسمتی از این دین را با بقیه قسمت کند تا خوشحالی بر لب تمامی دوستان نقش بندد.
برای من هم دعا کنید زیرا همسرم یکماه و 10 روز زودتر فارغ می شود و الان 2 روز است در بیمارستان در کالیفرنیاست و یکهفته باید بماند تا بعد بچه را بیرون آورند و 2 هفته بچه باید در دستگاه بماند ولی هنوز بعد از گذشت 50 روز FBI Check من کانفرم نشده و من خیلی نگرانم در حالی که دوستم که گفتم 2 هفته پیش برگه زردش را دریافت کرد او 10 روزه کانفرم شد.

از دوستانی که نتوانستم پاسخ شان را بدهم و لیلا جان قبول زحمت کردند و پاسخ های بسیار عالی به ایشان دادند تقاضای بخشش دارم و همچنین از لیلا جان کمال تشکر را دارم.

همگی موفق باشید

برکت بر زندگی تک تک شما باد.

و این ایام سوگواری شما برادران و خواهران عزیر خدمتتان تسلیت می گویم.

محبت خداوند توشه راهتان

آمین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - leilanosa - 2010-12-15

خدا محبت است

با سلام از دوستانی که مصاحبه شده اند خواهشمندم برای پربارتر کردن این تاپیک هر کس بر اساس اینکه چقدر راهنمایی های دوستان دیگه در این تاپیک برایش مفید بوده مقداری وقت گذاشته و خلاصه ای از وضعیت مصاحبه سوالاتی که آفیسر از او پرسیده و قبول شدن یا نشدنش برای ما بنویسد .
باشد دوستان دیگری که می آیند این تاپیک برایشان مفیدتر شود و از یکدیگر چیز بیاموزیم زیرا ما همگی دینی به این سایت داریم و هر کس بنا به محبتش قسمتی از این دین را با بقیه قسمت کند تا خوشحالی بر لب تمامی دوستان نقش بندد.
برای من هم دعا کنید زیرا همسرم یکماه و 10 روز زودتر فارغ می شود و الان 2 روز است در بیمارستان در کالیفرنیاست و یکهفته باید بماند تا بعد بچه را بیرون آورند و 2 هفته بچه باید در دستگاه بماند ولی هنوز بعد از گذشت 50 روز FBI Check من کانفرم نشده و من خیلی نگرانم در حالی که دوستم که گفتم 2 هفته پیش برگه زردش را دریافت کرد او 10 روزه کانفرم شد.

از دوستانی که نتوانستم پاسخ شان را بدهم و لیلا جان قبول زحمت کردند و پاسخ های بسیار عالی به ایشان دادند تقاضای بخشش دارم و همچنین از لیلا جان کمال تشکر را دارم.

همگی موفق باشید

محبت خداوند توشه راهتان

آمین

با سلام

امیدوارم هر چه زودتر ویزای شما بیاید و بتوانید با همسر و فرزند خود ملاقات کنید . از بابت پاسخ ها هم : قابلی نداشت ,امیدوارم که روزی برسد که مدارک ایرانیان معتبر تر و صداقت ایشان بیشتر ؛همچنین اعتماد مصاحبه کننده به انها بیشتر شود .حال هر چقدر هم روابط دو کشور خراب باشد .هر کدام از ما باید سفیر و نماینده ای از کشورمان باشیم و سعی نکنیم صرفا" برای ورود به آمریکا دست به جعل مدرک یا دروغ بزنیم ,چرا که دودش توی چشم همه میره و کارمندان سفارت را به ما بی اعتمادتر و سخت گیر تر در قبولی میکند.

با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza2055 - 2010-12-18

سلام. کسی میدونه برای گرفتن وقت سفارت آمریکا تو اتریش (وین) از طریق تلفن چطور باید اقدام کرد؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - علی جعفری - 2010-12-19

(2010-12-15 ساعت 11:09)leilanosa نوشته:  
(2010-12-14 ساعت 16:50)amirf_jesus نوشته:  

خدا محبت است

همگی موفق باشید

محبت خداوند توشه راهتان

آمین

با سلام

امیدوارم هر چه زودتر ویزای شما بیاید و بتوانید با همسر و فرزند خود ملاقات کنید . از بابت پاسخ ها هم : قابلی نداشت ,امیدوارم که روزی برسد که مدارک ایرانیان معتبر تر و صداقت ایشان بیشتر ؛همچنین اعتماد مصاحبه کننده به انها بیشتر شود .حال هر چقدر هم روابط دو کشور خراب باشد .هر کدام از ما باید سفیر و نماینده ای از کشورمان باشیم و سعی نکنیم صرفا" برای ورود به آمریکا دست به جعل مدرک یا دروغ بزنیم ,چرا که دودش توی چشم همه میره و کارمندان سفارت را به ما بی اعتمادتر و سخت گیر تر در قبولی میکند.

با تشکر

با سلام
من هفته گذشته وقت مصاحبه در دبی داشتم
روز شنبه شب به دبی پروازکردم و صبح روز یکشنبه برای واریز پول مصاحبه
از مقابل هتل تاکسی گرفتم و تاکسی هم من را مقابل بانک ابوظبی الوطنی
که روبروی ساختمان اتصالات بود پیاده کرد و 20 درهم ازم گرفت
بعد وارد بانک شدم که اولین مغازه در شاپینگ سنتر بود
بعد از ورود به بانک در قسمت چپ از یه خانم که پشت میز نشسته بود
در مورد فرم سفارت سوال کردو که ایشان با خوش رویی فرم را به من داد و
محل های لازم را برای نوشتن به من گفت و بقیه را خودش پر کرد و یک شماره هم از دستگاه صف آرا بانک برام گرفت و من هم ضمن تشکر از ایشان
منتظر اعلام شماره شدم
البته بانک خیلی شلوغ بود و حدود 45 دقیقه بعد شماره من روی تابلو آمد
و من به باجه مربوطه رفتم و 200دلار به همراه فرم پرداخت دادم
کارمند بانک که به نظرم یک نفر هندی یا پاکستانی بود ضمن ثبت مبلغ 180درهم به من پس داد
بعد هم با خیال راحت تا هتل که حدود 30دقیقه پیاده فاصله بود برگشتم
بعد هم با لیدر تور هماهنگ کردم و تور شهر را به مبلغ 150درهم گرفتم و راس
ساعت 3 بعد ظهر یک تویوتا لند کروز دم در هتل دنبالم آمد و سر راه سه نفر
مسافر از هتل پایین خیابان که اتفاقا ایرانی بودند سوارکرد و تا ساعت 10شب
مارا به تعداد زیادی از بازارها و مراکز دیدنی شهر برد و دست آخر هم
با صرف یک پک غذا برای هرنفر از مک دونالد که جزو هزینه گردش شهر بود مارا به هتل بازگرداند البته راننده خودرو یک ایرانی بود که در طول رانندگی اطلاعات زیادی از دبی و مراکز مختلف به ما ارائه نمود
بعد از ورود به هتل با رزروشن شب برای ماشین فردا به سفارت هماهنگ کردم البته ماشین برای سفارت جزو سرویس تور بود
ساعت 5 صبح ازخواب بیدار شدم و بعد از گرفتن دوش و اصلاح صورت و پوشیدن کت و شلوار و کراوات در ساعت 6.15دقیه در لابی هتل منتظر ماشین شدم
ماشین راس ساعت 6.20دقیه آماده بود و ساعت 6.30 بدون همراه از هتل
به سمت سفارت حرکت کردیم
حدود ساعت 6.45 جلوی ساختمان تجارت جهانی دبی پیاده شدم و با دودقیقه پیاده روی به محل یک صف مربوط به متقاضیان ویزا رسیدم
در حدود 50نفر داخل صف بودند که حدود ساعت 7 پذیرش متقاضیان شروع شد
مامور جلوی درب که یک آسیای بود دائمان به افراد داخل صف میگفت گذرنامه
با پرینت وقت سفارت را آماده کنید که در هنگام ورود باعث معطلی نشوید
بعد که نوبت من شد وارد محل مربوطه که شبیه به یک اتاق با تعداد زیادی
نیمکت بود شدم و در ابتدا گذرنامه و وقت را چک کردند و یک نفر هم با یک دستگاه فلز یاب دستی اقدام به بازرسی بدنی افراد ورودی میکرد و بعد از بازکردن کمربند و ساعت و خارج کردن کیف پول و موبایل اجازه عبورداد و وسایل را به من پس داد
بعد هم که اتاق پر شد یکی از نگهبانها درب پشت را بازکرد و یکی یکی افراد را به بیرون از محل هدایت کرد در خارج از اتاق فوق چند تا نگهبان مراقب بودند که کسی از خارج وارد صف نشود ماهم به پشت ساختمان رفیم و از طریق یک درب که به یک وسیله نایلن درب مانند داشت وارد ساختمان شدیم و از پله ها بالا رفتیم بعد از ورود به طبقه بالا وارد یک راهرو شدیم که یک نگهبان به همه میگفت به کنار دیوار نزدیک شویم و اجازه نمیداد کسی وسط راهرو بایستد بعد هم به نوبت وارد یک اتاق شدیم و مانند فرودگاه تمامی وسایل را داخل یک سبد گذاشتیم و سبد از داخل دستگاه ایکس ری عبور کرد و در انتهای دستگاه مجددا وسایل را به ما تحویل دادن و چند متر بعد از اتاق یک مامور که پشت باجه نشسته بود و دو مامور عرب کنار او ایستاده بودند وسایل مارو چک کرده کیف دستی من که حامل مدارکم بود ورق زد و موبایلم را گرفت و یک پلاک شماره دار به من داد بعد هم باز هم بازرسی بدنی و بعد به جلوی درب آسانسور راهنمایی شدیم آسانسور در هربار 5 نفر را سوار میکرد و به طبقه اگر اشتباه نکنم طبقه 22 پیاده شدیم و مجددا بازرسی بدنی شدیم
و حتی داخل کیف پول را چک کردند و بعد از عبور از یک درب شیشه ای که به نظر خیلی حفاظت شده میامد وارد سالن اصلی سفارت شدیم و به قول یکی از دوستان صندلی بازی شروع شد تا نوبت به من رسید و جلوی یکی از پنجره ها قرارگرفتم و به فارسی سلام کردم و کارمند سفارت هم که تا حدودی فارسی بلد بود سلام کرد و پاسپورت فیش و پرینت وقت سفارت و بارکد را ازم گرفت و پرسید آیا در پنج سال گذشته به جایی سفر داشتی من هم گفتم نه
بعد داخل کامپیوترش چیزی تایپ کرد و دوتا قبض که هردو یک شماره روش
نوشته شده بود به من داد و گفت باجه یک
باجه یک درواقع باجه انگشت نگاری بود و در حدود 40دقیقه طول کشید تا نوبت به من رسید در آنجاهم یک خانم خوش برخورد از پشت شیشه من را راهنمایی کرد و من ابتدا چهار انگشت دودست و سپس دو انگشتشصد را روی دستگاه قراردادم بعد هم گذرنامه و برگ فیش واریزی را ازمن گرفت و من هم داخل سالن حدودا روبروی تلویزیون که اخبار شبکه سی ان ان را پخش میکرد نشستم بالای تلویزیون یک تابلو بود که شماره ها روی آن نمایش داده میشد
البته شماره ها به ترتیب نیست و با اختلاف زیادی از هم اعلام میشود
در حدود یک ساعت طول کشید تا شماره من روی تابلو بیاد و در این مدت
من شاهد کسانی بودم که جلوی باجه ها برای مصاحبه حاضر میشدند
تقریبا میتونم بگم تمامی ایرانی هایی که مصاحبه میشدم کاغذ زرد را میگرفتند و من توی این مدت که نشسته بودنم کسی برگ سفید نگرفت
همه خوشحال و خندان با تبریک دیگر ایرانی ها سالن را ترک میکردند حتی یک خانواده با دوتا فرزندشان هم برگ زرد را گرفتند
خلاصه جو جوری بود که یقین کردم من هم موفق خواهم بود
شماره من اعلام شد و من به جلوی باجه رفتم
یک جوان آمریکایی با لباس رسمی خوش رو و قد بلند در حدود 30تا 33سال سن داشت به فارسی با من سلام کرد و شروع کرد به سوالات
برای چی میخواهی به آمریکا سفر کنی
چرا این زمان را برای سفر انتخاب کردی
چه مدت قصد اقامت در آمریکار را داری
آیا قبلا برای ویزا اقدام کردی و اگر اقدام داشتی ازکجا و نتیجه چی بوده است
آیا ازدواج کردی
چند سال قبل ازدواج کردی
و آیا فرزندی داری
چند سالشه
کلاس چندمه
آیا خرج سفر را خودت میدی
آیا از عهده مخارج سفر بر میایی
گردش حساب بانکی داری
و من هم از زیر شیشه رد کردم داخل و بعد از کمی بررسی گفت خوبه و دوباره پس داد
در ایران چه کار میکنی وشغلت چیه
چند سال سابقه داری و آیا شغلت دولتی یا خصوصیه
میزان درآمد ماهیانه چقدر میباشد
تا به اینجا همه چیز داشت خوب پیش میرفت و البته شاید من سوالات را کمی جابجا نوشته باشم ولی در همین حدود بود
بعد از من پرسید در پنج سال گذشته به کدام کشور ها سفر داشتی
و من مثل دفه قبل گفتم نداشتم
یه نگاهی به من کرد و دوباره پرسید در پنج سال گذشته به جای سفر نداشتی من هم گفتم نه
بعد شروع کرد به ورود اطلاعات و تایپ در کامپیوترش و بعد از یک دقیقه به من گفت
متاسفانه باید به شما بگم نمیتوانم به شما ویزا بدم شما در مدت پنج سال اخیر به هیچ کشوری سفر نداشتی ولی مدارک خوبی داری و اگر دوباره خواستی اقدام کنی حتما یکی دوبار سفر اروپا داشته باش بعد هم برگ سفید را از زیر شیشه به من داد و خداحافظی کرد
من هم مثل آدم های گیج و منگ خداحافظی کردم و برگشتم در انهای راهرو یکی از ایرانی ها ازم پرسید قبول شدی من هم گفتم نه چون سفر خارجی نداشتم به من ویزا ندادند و از درب خارج شدم و با آسانسور به طبقه پایین هدایت شدم و از ساختمان خارج شدم
این هم داستان سفر من
فقط یک چیزکه باید بگم حتما صبح مصاحبه یک صبحانه مختصرو لی پر انرژِی
مصرف کنید چون درطول این مراحل فقط یک دستگاه آب سرد کن وجود داره و هیچ گونه وسایل پذیرایی نیست و ضمنا از بردن شکلات و امثالهم به داخل جلوگیری میشود و سرویس بهداشتی هم نبود
ضمنا من ندیدم از کسی دعوت نامه بخواهند و با وجودی که یک کلاسور مدارک را به همراه اصل آنها ترجمه شده با خودم برده بودم در داخل یک کیف دستی شیشه ای پاپ کو ولی فقط گردش حساب را از من خواست و یک بار هم یه نگاهی از پشت شیشه به کیف مدارکم انداخت ولی هیچ چیز دیگه ای نخواست البته وقتی گردش حسابم را به او دادم اصل سند منزل راهم به او نشان دادم ولی ازمن نخواست و فقط سر را به معنی تایید تکان داد
به هرحال قصد دارم برای سفر به یکی از کشور های اروپایی عضو شینگن سفر کنم یکی از دوستان به من گفت حالاکه مدارکت ترجمه شده و آماده است اقدام کن تا شاید برای فروردین و یا اوایل سال بتونی یه مسافرت کوتاه به اروپا داشته باشی
حالا دنبال جمع آوری اطلاعات برای اقدام ویزای شینگن هستم ولی نمیدونم کدام سفارت بی دردسر تره
در ضمن خاله خانم من در انگلستان زندگی میکنند که البته جزو شینگن نیست اید دو گزینه را میخواهم امتجان کنم تا به امید خدا بتونم موفق بشم
دوستان اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا راهنمایی فرمایند - با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - saha0032 - 2010-12-19

سلام
من هم روز ۳شنبه سفارت بودم تودبی
تمام توضیحاتی که دوستمون داد کامل بود میشه گفت خیلی کامل هستش
منم این مراحلو گذرندم ولی منم برگ زرد نگرفتم و برم گردوندند
من سفر خارجی داشتم ولی به ترکیه
ولی به خاطر اینکه با خانومم قصد سفر داشتیم قبول نکردند
راستی نکته مهم در ثبت اطلاعاتتون در فرمds160حتما دقت کنید چون ۱ سوال اشتباه مییتونه اونجا تاثییر خییلی منفی روی مصاحبه بزاره فقط اگر میتونید بدید کسی واستون ثبت کنه که بلد باشه هزینش مسله ای نیست
چون من ۳ تا سوال سهوی اشتباه جواب دادم که به چشم تاثثیر منفیشو دیدم
۲۰ روز دیگه دوباره وقت گرفتمولی ایندفه تنها میرم دعا کنید