مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-05-23

(2014-05-23 ساعت 09:34)hgbeigi نوشته:  [quote='Saeedv13' pid='498107' dateline='1400443166']
[quote='neda_a' pid='497975' dateline='1400429551']
Salam dostaye azizam man arshade barnmerizi shahri daram grayedhe shahrsazi iran ham ostad daneshgah bodam.1 mah dg miam hioston negrane kar peyda kardsn badtsm. Ye kare arum o bisarosed peyda mishe .khaheshan rahnamaim mikonif.
یعنی من از May سال 2013 و عضویت ندا خانم تو سایت خودمو کشتم که ایشون، این استاد محترم دانشگاه فارسی پست بذاره نشد که نشدTongue. الان از رو رفتم و پست ایشون رو با سایت behnevis.com به فارسی برگردوندم:

"سلام دوستای عزیزم من ارشد برنامه ریزی شهری دارم، گرایش شهرسازی. ایران هم استاد دانشگاه بودم.۱ ماه دیگه میام هیوستون نگران کار پیدا کردن هستم. یه کار آروم و بی دردسر پیدا می‌شه .خواهشاً راهنماییم می کنید."

(2014-05-18 ساعت 22:27)sadafi نوشته:  چقدر دلم میخواد دوباره بیام یه کم شرکت کنم توی این لذت که از چیزی که دیدی و تجربه کردی به اونایی که جا پای تو میزارن کمک کنم. نمیدونم چرا وقت نمیشه الکی الکی.
ندا جان من تجربیاتم در حد 5 ماه زندگی توی هیوستونه و از اونجایی که رشتم معماری مقداری مرتبط به فیلد شماست به اندازه اون 5 ماه نظرمو میدم. البته اگه همون ندایی نباشی که میشناسمش، که در اون صورت فکر کنم چیز تازه ای ندارم.
استاد دانشگاه بودن فکر نمیکنم ملاکی باشه، فقط اگه زبانتون در حدی هست که بتونین اینجا هم تدریس کنید شاید بعضی جاها بشه اپلای کرد مثل مدارس یا کالج هایی که دوره های جانبی برگزار میکنن.
سابقه کاری و زبان مهمترین فاکتورن. بنظرم اول مطمئن بشید که متولی رشته شما کیا هستن، یعنی من میدونم AIA جامعه معماری آمریکاست و اگه عضوش نباشی احتمال اشتغالت به شدت کاهش پیدا میکنه . و به گقته یکی از مهندسای جوونی که ازش راهنمایی گرفتم اگه مدرکتون رو از آمریکا نگرفتید هیچوقت ننویسید که معمار هستید. حالا در قیاس با معماری ببینید اگه شما هم ارگانی هست که رسمیت داره ببینید قوانینشون چیه و چه پوزیشنی رو میتونید اختیار کنید که با قوانینشون جوره.
خلاصه بگم که مخصوصن در زمینه های کاری من و شما کار به راحتی پیدا نمیشه. اما نشدنی هم نیست. من توصیم اینه که با توجه به وضعیت مالی اگه نمیتونید مدت زیادی منتظر باشید (شاید چند ماه) وقتتون رو همزمان که به جستجوی کار میپردازید برای انجام یه سری کارهای ساده تر و عامیانه ساماندهی کنید. بهترین راه وارد شدن به جامعه مهندسی یا رفتن به دانشگاست و یا گرفتن یه سری سرتیفیکیت.
هیوستون از شهزهایی هست که روزانه حجم بالایی از فرصت های شغلی منتشر میشه و میشه همیشه امیدوار بود اما شاید بهتر باشه شانس رو بزاریم مرحله دوم.

سلام هادی جان
خوش اومدی ، صفا آوردی...
خب قرار بود اول یه دست به سرو گوش فایل هیوستون بکشی ..
بعد هم این لینکی که گذاشتی توی امضات که اسمشو راهنما برای نوشتن رزومه برای عبور از رباتها گذاشتی رو نتونستم باز کنم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-05-24

[/quote]
سلام هادی جان
خوش اومدی ، صفا آوردی...
خب قرار بود اول یه دست به سرو گوش فایل هیوستون بکشی ..
بعد هم این لینکی که گذاشتی توی امضات که اسمشو راهنما برای نوشتن رزومه برای عبور از رباتها گذاشتی رو نتونستم باز کنم.
[/quote]

ممنونم. بخدا شرمندم، ولی قول میدم بزودی آپدیتش کنم
امضای من که لینکه به خودِ مطلب، و از اونجا هم فایل ضمیمه شده که یه عکس ساده با فرمت png هست، خب اگه اونجا دسترسی ندارید من توی گوگل درایو آپلود کردم ببین از اونجا میتونی ببینی:

http://goo.gl/1EXvw6

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-05-24

(2013-10-22 ساعت 10:48)MEHDIREZAEI نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 10:38)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 10:29)Ramin geologist نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 10:13)MEHDIREZAEI نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 16:25)امير جو نوشته:  برای ما دقیقا سر 2 هفته اومد یک کارت کوچک که شماره داره. البته برا بچه یک هفته بعدش اومد. نمی دونم چرا . برای گواهینامه من به مرکز روزنبرگ رفتم 30 دقیقه کارم انجام شد با احتساب امتحان شهر جاش کمی دور بود ولی ارزش داشت چون روز قبلش 4 ساعت تو بلف 8 الاف شدم کارم هم تموم نشد روز بعدشم شهر امتحان دادم اگه اشنا داری حتما برو اونجا خیلی خوبه رفتار کارکناش هم خیلی خوبه
درود دوست عزیز
منم امروز رفتم سوشال نورس وست کخه خیلی شلوغ بود و فرم ها رو پر کردیم و رسید داد و گفت تا دو هفنه دیگه میاد تا ببینیم پی میشه.
شاپور جان چرا گواهینامه بین المللی نگرفتی من الان دو هفته هست رانندگی می کنم و چقدر هم رانندگی اینجا شبیه تهرانه؟!!!

آقا مهدی
تو هیوستن با گواهینامه بین المللی می شه رانندکی کرد؟
یکی از دوستان من که اونجاست بهم گفت نگیر چون فقط تو کالیفرنیا می تونی ازش استفاده کنی!!!
والا من با همون گواهينامه بين المللي ماشين خريدم بیمه کردم 2 ماهم رانندگی کردم خیلیم عالی!Big Grin
آره بابا منم هم برا بیمه استفاده کردم و هم باهاش حساب بانکی باز کردم

کدوم بانک هیوستون با گواهینامه بین الملل حساب باز کردن و اگه می شه نوع حساب رو بگین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - saye42 - 2014-05-24

با سلام به دوستان ما یک خانواده 4 نفره هستیم اواخر تیر به هوستون می اییم کسی هست که تا خونه پیدا کنیم واسه یک ماه خونشو به ما اجاره بده ؟
یا کسی میتونه آدرس یک استدیو رو به ما بده تا ما مزاحم دوستان نشیم ممنون میشیم .

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - soheila_chem - 2014-05-27

سلام دوستان. من تا چند روزه ديگه ميرسم هيوستون. به دنبال يك جاي موقت براي يكي دو ماه هستم. ترجيحا" مثله يه اتاق. اگه كسي از دوستان خانم به دنبال يه همخونه موقت هست خوشحال ميشم منو در جريان بذاره.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - MShams - 2014-05-29

سلام
بچه های با تجربه هیوستون. از مجتمعهای studio 6 کدومش بهتره و تفاوتی با هم دارن؟ واسه شروع میخوام برم اونجا.
_______________________________________________________________________________________________________________________
2014AS0000XXXX - کنسولگري: آنکارا - تعداد افراد کیس: خودم مصاحبه: ژانویه- ویزا مارچ

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mr.Javan - 2014-05-29

(2014-05-29 ساعت 01:29)MShams نوشته:  سلام
بچه های با تجربه هیوستون. از مجتمعهای studio 6 کدومش بهتره و تفاوتی با هم دارن؟ واسه شروع میخوام برم اونجا.
_______________________________________________________________________________________________________________________
2014AS0000XXXX - کنسولگري: آنکارا - تعداد افراد کیس: خودم مصاحبه: ژانویه- ویزا مارچ

با درود
من خودم از studio6 به ادرس زیر استفاده کردم عالی بود البته من 7 ماه پیش اومدم و دسترسیش عالیه دیگه بهتر از تقاطع وستایمر و کمر بندی 8 چی می خوای قیمتش هم فکر کنم هفته ای 300 تاست و ماهی 900 تا
3030 West Sam Houston Pkwy S

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mr.Javan - 2014-05-29

سلام دوستان این پست ماله خیلی وقت پیشه (چه دورانی بود 7 ماه گذشت) گفتم دوباره بزارم تا جدیدا استفاده کننBig Grin

با درود
قابل توجه تازه واردین به هیوستون امروز اوفات فراغتم زیاد بود گفتم بزار یه کوچولو هر چی می دونم در اختیار دوستان بزارم شاید رتبه ام رفت بالا تو مهاجر سرا
A- اجازه بدید 21 روز پس از ورودتون بگذره بعد برید واسه SSN اقدام کنید جلوتر رفتن فایده نداره خواستین برید بعد می فهمید چرا (این موضوع مال کسانی هست که آدرس هیوستون رو می دن واسه گرین کارت باز یه عده نگن ما درخواست نداده SSN مون اومد) .
B- واسه گواهینامه
1- باید 30 روز از ورودتون به تگزاز گذشته باشه بعد افدام کنید
2- باید این موضوع رو با 2 تا مدرک ثابت کنید مثل پرینت حساب بانکی (هنوز عرقتون خشک نشده حساب باز کنید) ، بیمه ماشین ، انواع بیل (صورت حساب ) و ...
3-از طرفی باید گرین کارت داشته باشید( که 30 روز بعد از پرداخت 165$ ناقابل می یاد)
4- شماره SSN (شماره رو 2 روز بعد از درخواست می دن و کارت SSN هم حداکثر 15 روز بعدش می یاد البته اگه مثل آدم آدرسو درست بدید و یادتون نره شماره آپارتمانو بگید اگر هم یادتون بره مثل من 2 ماه بعد می گیرید چون بعد باید 1 ماه از آخرین درخواستتون بگذره بعد دوباره درخواست بدید )
5-اینو دانلود کنید که آخرین ورژن کتابچه راهنمایی و رانندگی تگزاز
http://www.txdps.state.tx.us/internetforms/Forms/DL-7.pdf
یکی هم تست های مربوطه که می زارم واستون (کتابچه خیلی زیاده من نخوندم و فقط تست ها رو خوندم پاس شد اما بعدش کتابچه رو خوندم چون بهتره قوانین رو خوب بدونید یهو همین اول جریمه نشید)
C- بریم سر اصل مطلب ---------------------- کار------------------------
1- اینجا معرف هر کس و پارتیش فقط به فقط رزومه اون شخص هست بنابراین باید یه رزومه ای درست کنید که از کاه کوه بسازه و شما رو بزرگ جلوه بده. (2 تا فایل می زارم یکی نمونه رزومه و یکی نحوه پر کردنش استفاده کنید حالشو ببرید من استفاده کردم 1 ماهه کار پیدا کردم یکی نکرد الان 17 ساله بی کاره Big Grin
2-رزومه تون رو تو سایت های http://www.monster.com & http://www.indeed.com و هر سایت کاریابی و سایت شرکت ها ثبت کنید (به جز سایت های مستحجن ).ازطرفی هر روز در میان رزومتونو تو سایت های
http://www.Monster.com
http://www.Rigzone.com
http://www.Ziprecruiter.com
http://www.Careerbuilder.com
http://www.indeed.com
http://www.sologig.com
http://www.experteer.com
http://www.job.com
http://www.linkedin.com
پاک کنید و دوباره آپلود کنید تا رزومه شما تو موتورهای جستجو در رده بالا قرار بگیره(خصوصاً MONSTER)
3- سعی کنید اکثر کارهای مرتبط با رشتتونو رو اپلای کنید و اگر اپلای از طریق http://www.monster.com یا سایت های که گفتم ممکنه از طریق سایت اپلای کنید.(کلاٌ هی اپلای بازی کنید)
4- روزانه سعی کنید حداقل 8 ساعت اپلای کنید تا رزومه شما search able شود.
5-واسه هر موقعیت شغلی رزومه منحصر به فرد همون موفعیت رو بسازید و فقط با یه رزومه اپلای نکنید و اگر نه 17 سال بی کار می مونید Big Grin.
6-سعی کنید لغات و کلمات کلیدی تو رزومتون بسته به شغلی که اپلای می کنید زیاد باشه چون اینجا رزومه رو کاریاب ها فقط key word test می کنن و نمی دونن که هر کاری چه تخصصی می خواد چون کاریاب که علامه که نیست.
7-رزومه اینجا اینجوری ف ی ل ت ر می شه :
الف: کاریاب پیدا می کنه (معمولاً از طریق سایت http://www.monster.com )
ب: key word test میشه با توجه به Job description بعد اگه از این مرحله رد شه
ج: باهاتون تماس می گیره یه مصاحبه کوچولو می کنه که باید خودتونو مشتاق نشون بدید و تو همین تماس اول ازتون می پرسه
A-چقدر حقوق می خواین (یه چی نگین بعد پشیمون شید)
B-کی می تونی کارتو شروع کنی
C- مجازی به کار تو آمریکا (GREEN CARD HOLDER) تو رزومه هم بنویسی باز می پرسه (مریضاً هی می پرسن)
D- یه کوچولو ازت همون چیزای که تو JOB DESCRIPTION هست می پرسه ببینه بلدی یا نه
E-می پرسه مشتاقی تو این شغل کار کنی و ...
8-بعد توافق های که باهاتون شده رو واست ایمیل می کنه و ازت می خواد با آخرین آپدیت رزومه واسش ارسال کنی که تو متن ایمیل توافق حقوق و jOB DESCRIPTION هست که شما حتماً رزومتو با توجه به JOB DESCRIPTION تغییر بده واسش بفرست (نترس اتفافی نمی یوفته کاریاب از خداشه تو کار پیدا کنی)
9- رزومه می ره زیر دست منشی Hairing manager یا کارشناس اون رشته ، اگه رزومت خوب باشه بهت زنگ می زنه یه مصاحبه تلفنی می شی (توپوق نزنید تو این مرحله ، خیلی از خودتون تعریف کنید اینجا بد نیست آدم از خودش تعریف کنه و فوق العاده اشتیاق نشون بدید که خیلی دوست دارید تو این کامپانی کار کنید
10- اگه مرحله قبل اکی بودید ، بهتون می گن برید واسه مصاحبه حضوری
11- قبل رفتن بهتون می گن با کی مصاحبه می شید آمارشو از تو سایت شرکت ، اینتر نت هر جا .... در بیارید و ببینید چه کارست و وفتی رفتید مصاحبه سعی کنید با کت شلوار و کراوات و ادکلن زده برید که بوی ادکلن تون خفش کنه وفتی می گه راجع به خودت بگو چیزای بگید که می دونید بلد نیست تا هم فکر کنه شما خیلی بلدی هم نتونه سوال پیچتون کنه تا یه سوال پرسید برید رو منبر و از ب بسم االله تا ......... بگید چون اینجا نمی یان وسط حرفتون و دیگه جرات نمی کنه سوال کنه چون می دونه کلی باید گوش کنه و قبلش سایت شرکت رو خوب بخونید و ببینید تو چه زمینه ای فعالیت می کنه و لا به لای حرفاتون از زمینه فعالیت شرکت که خودتون کار کردید بگید و مدام واسه خودتون شامپاین باز کنید
12- احتمالاً 99.999999999% کار را خواهید گرفت اگه نگرفتید نگران نباشید ادامه بدید و این تجویز رو مو به مو انجام بدید اگه تا 6 ماه موفق نشدید احتمالاً باید نسختون عوض شه
این مراحل مال زمانی هست که کاریاب افدام می کنه اگه مستقیم خود شرکت باشه از مرحله 9 شروع می شه.
D- حتماً ماشین بگیرید بدون ماشین اگه مصاحبه صبح باشه نمی رسید وضع حمل و نقل عمومی هیوستون افتضاحه
E- یه رزومه هم از خودم گذاشتم ولی اسمم و آدرسم و شماره تلفنم و ایمیلم رو از بالای صفحه اول به دلایل امنیتی پاک کردم شما پاک نکنید Big Grin
F- یه کلام ختم کلام فقط اعتماد به نفس
G- در پایان عذر می خوام اگه کمی طنز گونه بود ولی همش حقیقته به جز قسمته ادکلن زدن که لطفاً یه کوچولو بزنید یا نزنید اون یارو که 17 ساله بیکاره ادکلن زیاد می زنه تازه این پست و خونده رتبه نداده و زورش اومده رو دکمه "تبریک و تشکر" کلیک کنه فکر کنم واسه همین کار پیدا نمی کنه Big Grin

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - smu - 2014-05-29

با سلام به دوستان عزیز
این نظر شخصی و تجربه شخصی من هست بعد 1سال خرده ای زندگی تو کیدی و سینکو رنچ و کیدی رو کاملا میشناسم . از اونجایی که کار همسرم قسمت جنوب شرقی بود و دنبال خونه تو مناطق نزدیکتر بودم از لیگ سیتی تا وبستر و فرندز وود و ...و حتی مدیکال سنتر (البته شوگر لند رو نظر نمیتونم بدم دوستان اشناتر نظر دادند. تنها جایی که نگشتم چون طول مسیر و ترافیک با کیدی خیلی فرق نمیکنه تا مقصد ما) اخرش به این نتیجه رسیدم که همین مسیر کیدی و اطراف مموریال هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت در برابر خدمات و بافت مجتمع و هم کلا شهریت بهتر هست و نهایتا از کیدی یکم از تی ایکس 6 انوردتردر مموریال جایی پیدا کردیم که احتمالا بعد زندگی 1 سال اندی در کیدی باید بریم انجا .
باور میکنید با اینکه مجتمع جدید درمنطقه خوبی از مموریال هست ولی من ناراحتم که از کیدی دور میشوم و اگر بخواهم خانه ای بخرم با وجود 36-37 مایل فاصله با محل کار همسم ترجیح ما سینکو رنچ و کلا اطراف فرای رود بین تی ایکس6 و گرند پارک وی خواهدبود . با اینکه دور است از داون تاون ولی بافتی امن و یکنواخت و مردمانی بسیار خوب داره و فرهنگ خاص وسترن و سنتی خودش را دارد.اگر اهل ارامش هستین و خیلی تفریحات هیجان انگیز ندارید میتونه ایده ال باشهو من تا کنون موردی از عدم امنیت یا .. ندیدیم مردم بیشتر وایتو نیتیو امریکن و مهاجران ساکن بیشتر ژاپنی و اسیایی است.معمولا نسبت به جنوب هیوستون یکی دو درجه خنک تر است و جز شکستگی درختان که در بادهای شدید که معمول است ابگرفتگی و سیل من ندیده ام. مدارسش دارای رنکینگ خوب و امکانت خوبی است و در مناسبتها حتما در مکانی عمومی برنامه ای برای اهالی برپاست مثل فستیوال جاز کیدی وکلا کیدی برای خودش روزنامه و مجلات بخصوصی دارد. اما در مورد اپارتمان به کمتر از 1000تا خیلی سخت میشود 2 خوابه گرفت نهایتا 1 خوابه و باید 1200تا را برای اجاره دو خوابه کنار گذاشت.
البته بعضی مجتمع ها(نه فقط کیدی کلا) تخفیف خاصی مانند یک ماه اجاره رایگان را در نظر میگیرند که خود مورد خوبی است.
اگر محدوده کیدی را بخواهید بدانید
کلا کیدی شامل مناطق میسن و کینگزلند و ناتینگهام و سینکو رنچ و فرای رود و کلی وود و گرند لیک هست که بعد گرند پارک وی ادامه دارد که قسمتی از اولد کیدی را هم شامل میشود و از جنوب تقریبا به وستهایمر پارک وی ختم میشود .
وستهایمر پارک وی بعد از جرج بوش پارک با خیایان وستهایمر تقاطع داردکه ان محل هم وست اوک نام دارد.
سوالی باشه در مورد کیدی خوشحال میشم پاسخ بدم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - بهناز91 - 2014-05-30

(2014-05-20 ساعت 07:23)sce نوشته:  دوستان کسی تجربه پارک آبی Splashtown رو داشته تا الان ؟
برنامه دارم که یه سر برم.reviewe های خوبی نداره.از بچه ها اگه تا حالا کسی رفته یه نظری بده.می خواستم بدونم در مقایسه با وایلدوادی دوبی چه جوریه ؟هرچند که قطع به یقین به پای اون نمیرسه.ضمنا اگه از پارک های آبی سان آنتونیو هم کسی چیزی می دونه خبر بده.کلا بدجور هوس آبتنی کردم.
موفق باشین.

سلم ،من پارک ابی گلوستون رفتم،خوب بود،به شما اجازه میدن،کلمن و خوراکی ببری.البته وسایلتو چک میکنن که الکل نداشته باشی.کمد هم باید 8$دلار بدی ،بگیری.رویهمرفته خوب ،بود.من بلیطی گرفتم،که 2بار بتونم برم،ارزونتر میشد.البته انلاین بگیری بلیط هم ارزون میشه.هم تو صف نمی ایستید. رویهمرفته تفریح تابستانی خوبی هست،تا هوا گرمتر نشده بهتره برید.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - MShams - 2014-05-30

تو یکی از پست ها ین جمله رو دیدم نظر بچه های باتجربه چیه؟ من تازه دارم میام
"ضمنا منطقه westchase (محدوده بین westheimer و wilcrest و bellaire به سمت شرق) جز یکی از نا امن ترین و بی کیفیت ترین مناطق مسکونی هیوستون از لحاظ خلاف هم در سطح خیابان و هم در داخل مجتمع ها به حساب می آید."
____________________________________________________________________________________________________________________________
2014AS0000XXXX - کنسولگري: آنکارا - تعداد افراد کیس: خودم . مصاحبه: ژانویه- ویزا مارچ

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2014-05-30

(2014-05-30 ساعت 03:14)MShams نوشته:  تو یکی از پست ها ین جمله رو دیدم نظر بچه های باتجربه چیه؟ من تازه دارم میام
"ضمنا منطقه westchase (محدوده بین westheimer و wilcrest و bellaire به سمت شرق) جز یکی از نا امن ترین و بی کیفیت ترین مناطق مسکونی هیوستون از لحاظ خلاف هم در سطح خیابان و هم در داخل مجتمع ها به حساب می آید."
____________________________________________________________________________________________________________________________
2014AS0000XXXX - کنسولگري: آنکارا - تعداد افراد کیس: خودم . مصاحبه: ژانویه- ویزا مارچ

کلا پایین خیابون ریچموند به سمت جنوب که شامل bellaire و beechnut هست منطقه خوبی نیست. چه شرق چه غرب. خود خیابون ریچموند هم غربش بد نیست. اما سمت شرق جالب نیست. اما بعضی مناطق آپارتمان های خوب هم پیدا میشه

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - andishe - 2014-05-30

[quote='Mr.Javan' pid='504002' dateline='1401323688']
سلام دوستان این پست ماله خیلی وقت پیشه (چه دورانی بود 7 ماه گذشت) گفتم دوباره بزارم تا جدیدا استفاده کننBig Grin

با درود
قابل توجه تازه واردین به هیوستون امروز اوفات فراغتم زیاد بود گفتم بزار یه کوچولو هر چی می دونم در اختیار دوستان بزارم شاید رتبه ام رفت بالا تو مهاجر سرا
A- اجازه بدید 21 روز پس از ورودتون بگذره بعد برید واسه SSN اقدام کنید جلوتر رفتن فایده نداره خواستین برید بعد می فهمید چرا (این موضوع مال کسانی هست که آدرس هیوستون رو می دن واسه گرین کارت باز یه عده نگن ما درخواست نداده SSN مون اومد) .
B- واسه گواهینامه
2- باید این موضوع رو با 2 تا مدرک ثابت کنید مثل پرینت حساب بانکی (هنوز عرقتون خشک نشده حساب باز کنید) ، بیمه ماشین ، انواع بیل (صورت حساب ) و ...
3-از طرفی باید گرین کارت داشته باشید( که 30 روز بعد از پرداخت 165$ ناقابل می یاد)
4- شماره SSN (شماره رو 2 روز بعد از درخواست می دن و کارت SSN هم حداکثر 15 روز بعدش می یاد البته اگه مثل آدم آدرسو درست بدید و یادتون نره شماره آپارتمانو بگید اگر هم یادتون بره مثل من 2 ماه بعد می گیرید چون بعد باید 1 ماه از آخرین درخواستتون بگذره بعد دوباره درخواست بدید )
http://www.txdps.state.tx.us/internetfor...s/DL-7.pdf

ممنون بابت اطلاعات مفیدتون ....
ظاهرا لینک آیین نامه کار نمیکنه .....، اگر ممکنه یه بار دیگه بذارید .... Smile

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mr.Javan - 2014-05-30

(2014-05-30 ساعت 10:58)andishe نوشته:  [quote='Mr.Javan' pid='504002' dateline='1401323688']

با درود
B- واسه گواهینامه
http://www.txdps.state.tx.us/internetfor...s/DL-7.pdf

ممنون بابت اطلاعات مفیدتون ....
ظاهرا لینک آیین نامه کار نمیکنه .....، اگر ممکنه یه بار دیگه بذارید .... Smile

با درود
ممنون كه گفتي
پست به روز رساني شد الان ديگه كار مي كنه
با عرض پوزش فراوان .....

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-06-02

به نقل از IMMI در پست شماره :
ببینید سیستم حمل و نقل عمومی که هیچ. westheimer اتوبوس داره از مرکز شهر تا ته خیابان. اما بقیه جاها به ندرت اتوبوس خور درست حسابی داشته باشه. برای مشابهت هم اینطوری میشه گفت:
westheimer: خیابان ولی عصر. خیلی طولانی و گسترده هست و بستگی داره کجاش برین. بعضی جاهاش خوب و زیباست و برخی جاهاش نه چندان خوب. دقیقا مثل ولی عصر خودمون.
richmond: اینم دقیقا مثل خیابون امیرآباد یا کارگر خودمون هست. برخی جاهاش که بیشتر تعمیرگاه ها و خدمات اتوموبیل هست زیاد جالب نیست. هرچند که ممکنه یکدفعه مجتمع خوبی هم اون وسط دیده بشه. اما طرف غرب میشه گفت خوبه. ما همین یکشنبه دنبال خونه که بودیم، یک مجتمع تقاطع با wilcrest دیدیم که عالی بود. اما 960 هم اجاره اش بود.
westpark: مثل اتوبان چمران. حاشیه اتوبان میشه یه جورایی. قسمت غربیش بهتر از شرقیه. اما کلا پیشنهاد نمیشه مگر جاهای خیلی خاصش.
memorial: شاید بشه گفت خیابان سلطنت‌آباد یا پاسداران. قسمت شرقی ایش خیلی خوبه و هرچی به غرب میریم کیفیتش کمتر میشه.موردی که هم هست، آپارتمانی کمتر هست و بیشتر خونه ویلایی هست یا به قولی house
westchase: مثل یوسف آباد شاید بشه گفت. منطقه ای هست که میشه جاهای نسبتا خوبی توش پیدا کرد. دسترسی خوبی به همه جا داره. تقریبا مرکز قسمت غربی هیوستون هست.
galleria: میدان ونک. فکر کنم تصویر مناسبی براش باشه. شلوغ همراه با مراکز خرید متعدد.
eldrige: خیابان جردن یا خیابان فرهنگ و 24 متری تو سعادت آباد. قسمت شمالی westheimer منطقه خوبیه. تمیز و امنیت مناسبی داره. خونه های شیک زیاد میبینی. معماری خاصی داره اما کمی دوره از مرکز.

ولی خداییش اصلا تا حالا مقایسه نکرده بودم اینجا رو با تهران. شما هم اصلا با این دید نیاین و مقایسه نکنین. چون اصلا مبنای مقایسه اشتباهه. بافت شهری این دو شهر کاملا متفاوته. اینجا اصلا خیابون ها شباهتی به بافت شهری ای که ما میشناسیم نداره. چه شهرهای ایران چه کشورهای دیگه. اون بافتی که مثلا تو استانبول و آنکارا و دبی و کوالالامپور و شهرهای اروپا و ... میبینیم اینجا کمتر وجود داره.
[/quote]

[font=Arial][font=Courier]این مقایسه بالا دید خوبی میده می شه IMMI نظریه بالا رو بروز بکنه؟
مثلا شوگرلند و سینکورنچ را به کجا می شه تشبیه کرد؟[/font]
[/font]