مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2014-06-02

(2014-06-02 ساعت 15:44)Reza20002 نوشته:  به نقل از IMMI در پست شماره :
ببینید سیستم حمل و نقل عمومی که هیچ. westheimer اتوبوس داره از مرکز شهر تا ته خیابان. اما بقیه جاها خیلی کم اتوبوس خور درست حسابی دارن. برای مشابهت هم اینطوری میشه گفت:
westheimer: خیابان ولی عصر. خیلی طولانی و گسترده هست و بستگی داره کجاش برین. بعضی جاهاش خوب و زیباست و برخی جاهاش نه چندان خوب. دقیقا مثل ولی عصر خودمون. یه جاییش میشه galleria که شبیه بخش شمالی خیابان ولی عصره. یه جاییش هم میشه مثلا بین hillcroft تا gessner یا بعد از dairy ashford که معمولی ترن و مثل قسمت جنوبی ولی عصر میشه.
galleria: شاید بشه گفت خیابان سلطنت‌آباد یا پاسداران یا ضلع شمالی میدان ونک. فکر کنم تصویر مناسبی براش باشه. شلوغ همراه با مراکز خرید متعدد.

richmond: اینم مثل خیابون امیرآباد یا کارگر خودمون هست. برخی جاهاش که بیشتر تعمیرگاه ها و خدمات اتوموبیل هست زیاد جالب نیست. هرچند که ممکنه یکدفعه مجتمع خوبی هم اون وسط دیده بشه. اما طرف غرب میشه گفت خوبه. ما همین یکشنبه دنبال خونه که بودیم، یک مجتمع تقاطع با wilcrest دیدیم که خیلی خوب بود. اما 1000 هم اجاره اش بود.
westpark: مثل اتوبان چمران. حاشیه اتوبان میشه یه جورایی. قسمت غربیش بهتر از شرقیه. اما کلا پیشنهاد نمیشه مگر جاهای خیلی خاصش.
memorial: شاید یک جورایی شبیه خیابان ایران زمین یا هرمزان یا قسمت هایی از شهرک غرب باشه . قسمت شرقی ایش خیلی خوبه و هرچی به غرب میریم کیفیتش کمتر میشه.موردی که هم هست، آپارتمانی کمتر هست و بیشتر خونه ویلایی هست یا به قولی house. [i]خونه های اعیانی زیاد دیده میشه. طبیعت قشنگی داره و خیلی به سرسبزی منطقه رسیدگی میکنن.
westchase: مثل یوسف آباد شاید بشه گفت. منطقه ای هست که میشه جاهای نسبتا خوبی توش پیدا کرد. دسترسی خوبی به همه جا داره. تقریبا مرکز قسمت غربی هیوستون هست.
eldridge: خیابان جردن یا خیابان فرهنگ و 24 متری تو سعادت آباد. قسمت شمالی westheimer منطقه خوبیه. تمیز و امنیت مناسبی داره. خونه های شیک زیاد میبینی. معماری خاصی داره اما کمی دوره از مرکز.

ولی خداییش اصلا تا حالا مقایسه نکرده بودم اینجا رو با تهران. شما هم اصلا با این دید نیاین و مقایسه نکنین. چون اصلا مبنای مقایسه اشتباهه. بافت شهری این دو شهر کاملا متفاوته. اینجا اصلا خیابون ها شباهتی به بافت شهری ای که ما میشناسیم نداره. چه شهرهای ایران چه کشورهای دیگه. اون بافتی که مثلا تو استانبول و آنکارا و دبی و کوالالامپور و شهرهای اروپا و ... میبینیم اینجا کمتر وجود داره.

[font=Arial][font=Courier]این مقایسه بالا دید خوبی میده می شه IMMI نظریه بالا رو بروز بکنه؟
مثلا شوگرلند و سینکورنچ را به کجا می شه تشبیه کرد؟[/font]
[/font]

[/quote]

Cinco ranch- katy: منطقه ایست تو غرب هیوستون که حدود 45 کیلومتر با مرکز هیوستون و حدود 25 کیلومتر با غرب هیوستون فاصله داره. منطقه تازه سازه، بیشتر خانه های مسکونی دیده میشه، البته یکسری مجتمع آپارتمانی هم داره. از لحاظ بافت شهری شاید نزدیک شهرک غرب باشه. مخصوصا قسمت شمالی بلوار ایوانک یا خیابان زرافشان یا ایران زمین. اما از لحاظ سرسبزی و بافت شهری خیلی تفاوت بیشتره. شاید از لحاظ سرسبزی به منطقه دروس یا زعفرانیه یا بخش هایی از ولنجک بخوره. منطقه خوب و زیباییه (نگیم خوشگل که سانسور نکنن) ولی کمی دوره از مراکز کاری. اکثر دوستانی که اون منطقه هستن محل کارشون تو اون منطقه نیست. اما خب نوسازی و مدارس خوب (چیزی که شنیدم ازشون) و امنیت مناسب منطقه باعث شده دوری از محل کار و رفت و آمد تو ترافیک رو به جون بخرن. از این جور مناطق با این کیفیت تو خود هیوستون زیاده و خیلی جاها همین بافت رو داره. اما خب قیمت منازل خیلی متفاوت هست. اگه تو سینکو رنچ میانگین 250 باشه برای خرید خونه، تو خود هیوستون 750 هست. البته این رو نادیده نگیریم، تو همون سینکو رنچ تفاوت های زیادی تو محله های مختلف هست. اونجا هم خوب و بد داره.

Sugar Land: منطقه ای در جنوب غربی هیوستون. اسم sugar land وام گرفته از کارخونه شکری بوده که تو این منطقه وجود داره (رییسم که تو این منطقه زندگی میکنه گفته). معروفیت این منطقه هم به خاطر دریاچه های کوچیکی هست که تو این منطقه وجود داره. حالا میگم دریاچه فکر نکنین خبریه ها، برکه های کوچیک هست. اما این برکه های را بعضا خیلی خوب و قشنگ تو بافت شهری استفاده کردن. این منطقه به خاطر همین برکه ها و بافت زمینی که داره، در روزهای بارانی کاندیدای طغیان آب هست. به همین خاطر بیمه های منازل تو این منطقه خیلی مهم و کمی گرون هست. از لحاظ شباهت با مناطق تهران، خب شاید منطقه ای نباشه که مثل اینجا برکه در کنار خونه های وجود داشته باشه. شاید به بعضی مجتمع های ویلایی شمال شبیه باشه. خزر شهر یا نارنجستان یا آناناس اما باز هم خیلی متفاوت تر. اما اون منطقه ای از شوگرلند که معروف هست، بیشتر خونه ها به برکه راه دارن و بعضی ها هم قایق های کوچیکی دارن که وقت استراحت یک دوری تو برکه میزنن. اما خب بقیه جاهاش هم خبری از برکه نیست و بافت معمولی دارن. در کل منطقه زیبایی هست و از لحاظ امنیت میگن خیلی خوبه. تو قسمت مرکزیش هم که برین مال خوب و بزرگی داره و مرکز تجاری شهر شوگرلند که به Town center معروفه معماری خوبی داره و خیلی اونجا رو شکیل کرده. تنها سطح دسترسی منطقه به مرکز هیوستون هم اتوبان 59 هست.

در کل بازم میگم اصلن و ابدن اینجا از لحاظ بافت شهری و مناطق و غیره با تهران قابل مقایسه نیست. خیلی ها اینجا رو شهر درست حسابی نمی دونن و میخان شهرهای متراکم و نه خیلی گسترده با بافت شهری شبیه تهران یا شهرهای بزرگ جهان زندگی کنند. هیوستون خیلی وسیع و گسترده هست. اگه بخایم یک دایره دور شهر بکشیم که مناطقی که بیشتر صحبت ازش میشه را شامل بشه، قطر این دایره 60 کیلومتر خواهد بود. مناطقی که خیلی کم نمونه اش رو تو تهران میبینید. پس شاید این تشبیه هاتی که با تهران کردیم درست نباشه.
ولی خب به هر جهت.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - soheila_chem - 2014-06-05

سلام دوستان، من در حال حاضر هیوستون هستم و به دنبال یک اتاق برای اجاره به مدت 2-3 ماه هستم. لطفا" اگه کسی از دوستان (حانم) به دنبال هم خونه است به من خبر بده. متشکرم از همکاریتون.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - bahram20002002 - 2014-06-05

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
یکی از دوستان من تویه شهر هیوستون دنبال همخونه ای میگرده از دوستان ( خانمی ) که دنبال همخونه ای هستند لطفا به من پی ام بدن ممنون میشم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - m.mina - 2014-06-05

با سلام به دوستان عزیز مهاجرسرایی
من و همسرم تقریباً 2 ماه است وارد شهر هیوستون شدیم . یه راهنمایی از ذوستان می خواستم . گرین کارتم را دریافت کردم ولی با وجود اینکه تمام مدارک ارسالی و حتی ویزای صادر شده برای من با تاریخ تولد درست صادر شده بود ولی با وجود این تاریخ تولدم در گرین کارت اشتباه خورده . اگه امکان داشته باشه می خواستم بدونم حال باید چکار کنم تا گرین کارت با تاریخ تولد صحیح دریافت کنم چه اقدامی کنم .
با تشکر

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ashkan78 - 2014-06-06

به سایت www.uscis.gov برید.

اونجا در به بخش Make an Appointment برید و از اداره مهاجرت نزدیک خونه تون یه وقت بگیرید.

اونجا مشکل یش اومده رو حضوری توضیح بدید.

گرین کارت قبلی رو ازتون می گیرن و بهتون یه نامه می دن. صدور گرین کارت جدید ممکنه تا 6 ماه طول بکشه و انگشت نگاری لازم داره اما هزینه ای نداره

(2014-06-05 ساعت 09:27)m.mina نوشته:  با سلام به دوستان عزیز مهاجرسرایی
من و همسرم تقریباً 2 ماه است وارد شهر هیوستون شدیم . یه راهنمایی از ذوستان می خواستم . گرین کارتم را دریافت کردم ولی با وجود اینکه تمام مدارک ارسالی و حتی ویزای صادر شده برای من با تاریخ تولد درست صادر شده بود ولی با وجود این تاریخ تولدم در گرین کارت اشتباه خورده . اگه امکان داشته باشه می خواستم بدونم حال باید چکار کنم تا گرین کارت با تاریخ تولد صحیح دریافت کنم چه اقدامی کنم .
با تشکر

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - soheila_chem - 2014-06-06

دوستان منبع برای تست رانندگی تگزاس معرفی می کنید لطفا"؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-06-07

(2014-06-06 ساعت 21:53)soheila_chem نوشته:  دوستان منبع برای تست رانندگی تگزاس معرفی می کنید لطفا"؟

منظورتون برای تمرین امتحان شهریه یا منابع مورد مطالعه برای تست کتبی ؟
اگه منظورتون مورد دوم هست که می تونین آئین نامه رو مطالعه کنین.در مورد تمرین شهری هم می تونین با یه سرچ ساده آموزشگاه و مراکز معتبر نزدیک به خودتون رو به راحتی پیدا کنین.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - مرآت74 - 2014-06-07

دوستان عزیز سلام
بنده در حال بررسی محل زندگی در امریکا هستم . منطقه هیوستون در مقایسه با دالاس و نیوجرسی رو چطور میبینید . اگر بخواین در چند جمله خلاصه کنید .
متشکرم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-06-07

سلام به شما دوستان هيوستوني

من يه سوال دارم: كسي هست اينجا كه توي منطقه Cinco Range زندگي كرده باشه؟ من يه سري اطلاعات كلي مي خواستم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - kopenhak84 - 2014-06-12

سلام. من و خانوادم داریم تایک ماه دیگه میریم هیوستون. در ضمن پارسال رفتیم و برگشتیم چهار ماه اونجا بودیم. اول ده روز خونه یه اشنابودیم چون بلد نبودیم رفتیم ریچموندخونه گرفتیم البته اشنامون هم چیزی به ما نگفت خدا خیرش بده ازش گله ندارم .. تو محله سیاه پوستا و اسپانیش ها البته برای تاریخ سیه پوستا احترام خاصی قائلم.. و خلاصه با جریمه دو هزار دلاری به دلیل تعویض خونه رفتیم خیابان واس یه اپارتمان خوب گرفتیم. به خاطر ثبت نام بچه ها . میخواستم بگم که اطلاعاتی دارم . حالا میخوام خونه کسی نریم . میگند بهشت به منتش نمی ارزه . حالا دوستان خوب کسی ادرس استدیو نزدیکای وستایمر داره بده . تا فرودگاه به تاکسی بدیم . در ضمن قیمت یک هفته چنده. امکاناتش چیه البته هر چی باشه بهتر خونه مردمه. ممنون میشم دوستان عزیزی که اطلاعاتی دارم راهنمائی کنند. با سپاس

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - fontana - 2014-06-14

با سلام خدمت همه ی هیوستونیای عزیز

من واسه ی 23 آگوست بلیط گرفتم واسه هیوستون، دارم میام پیشتون Smile

هیشکیو ندارم تو کل آمریکا، الان بزرگترین دغدغم پیدا کردن خونست، کسی هست احیانا دنبال همخونه باشه؟؟

من 28 سالمه، پسرم، با حالم Smile و دردسریم واسه کسی ندارم ..
ممنون میشم پیغام بزارید واسم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - nedafarsi - 2014-06-15

(2014-06-12 ساعت 11:44)kopenhak84 نوشته:  سلام. من و خانوادم داریم تایک ماه دیگه میریم هیوستون. در ضمن پارسال رفتیم و برگشتیم چهار ماه اونجا بودیم. اول ده روز خونه یه اشنابودیم چون بلد نبودیم رفتیم ریچموندخونه گرفتیم البته اشنامون هم چیزی به ما نگفت خدا خیرش بده ازش گله ندارم .. تو محله سیاه پوستا و اسپانیش ها البته برای تاریخ سیه پوستا احترام خاصی قائلم.. و خلاصه با جریمه دو هزار دلاری به دلیل تعویض خونه رفتیم خیابان واس یه اپارتمان خوب گرفتیم. به خاطر ثبت نام بچه ها . میخواستم بگم که اطلاعاتی دارم . حالا میخوام خونه کسی نریم . میگند بهشت به منتش نمی ارزه . حالا دوستان خوب کسی ادرس استدیو نزدیکای وستایمر داره بده . تا فرودگاه به تاکسی بدیم . در ضمن قیمت یک هفته چنده. امکاناتش چیه البته هر چی باشه بهتر خونه مردمه. ممنون میشم دوستان عزیزی که اطلاعاتی دارم راهنمائی کنند. با سپاس

یه استودیو 6 تقاطع وستایمر و سم هیوستن هست،

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - kopenhak84 - 2014-06-15

(2014-06-15 ساعت 09:18)nedafarsi نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 11:44)kopenhak84 نوشته:  سلام. من و خانوادم داریم تایک ماه دیگه میریم هیوستون. در ضمن پارسال رفتیم و برگشتیم چهار ماه اونجا بودیم. اول ده روز خونه یه اشنابودیم چون بلد نبودیم رفتیم ریچموندخونه گرفتیم البته اشنامون هم چیزی به ما نگفت خدا خیرش بده ازش گله ندارم .. تو محله سیاه پوستا و اسپانیش ها البته برای تاریخ سیه پوستا احترام خاصی قائلم.. و خلاصه با جریمه دو هزار دلاری به دلیل تعویض خونه رفتیم خیابان واس یه اپارتمان خوب گرفتیم. به خاطر ثبت نام بچه ها . میخواستم بگم که اطلاعاتی دارم . حالا میخوام خونه کسی نریم . میگند بهشت به منتش نمی ارزه . حالا دوستان خوب کسی ادرس استدیو نزدیکای وستایمر داره بده . تا فرودگاه به تاکسی بدیم . در ضمن قیمت یک هفته چنده. امکاناتش چیه البته هر چی باشه بهتر خونه مردمه. ممنون میشم دوستان عزیزی که اطلاعاتی دارم راهنمائی کنند. با سپاس

l ممنونم . میشه دقیق تر بگید. شماره و اینطور چیزا اخه میخوایم بدیم به تاکسی ..ممنونم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - marco250 - 2014-06-15

(2014-06-15 ساعت 09:24)kopenhak84 نوشته:  
(2014-06-15 ساعت 09:18)nedafarsi نوشته:  

l ممنونم . میشه دقیق تر بگید. شماره و اینطور چیزا اخه میخوایم بدیم به تاکسی ..ممنونم
فکر کنم آدرسش این باشه :
Address : 3030 W. Sam Houston Parkway South
Beltway 8 at Westheimer Road
Houston TX 77042
Phone: (713) 785-8550
FAX: (713) 785-7224

این هم لینک سایتش برای اطلاعات و قیمت و رزرو

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - yaser4ever - 2014-06-19

سلام دوستان.

من دنبال یه هم خونه ای پسر می گردم. خونه تو Linkwood Dr هستش. و اجاره ماهیانه ۳۵۰ دلار هستش. که با آب برق اینترنت میشه ۴۰۰ دلار. از اول آگوست تا آخر سپتامبر. پیام خصوصی بدین لطفاً. ممنون

Here is the website of the apt: http://www.stratfordhouseapts.com/