مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - MShams - 2014-07-12

سلام
امروز رفتم بانک chase تو Westheimerتقاطع belt.8 حساب باز کنم ssn و آدرس نداشتم باز نکرد. بچه ها کسی میدونه کجا میشه حساب باز کرد.؟ ترجیحا نزدیک westchase باشه :-)
ممنون

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-07-13

دوستان بچه مدرسه ای دار ساکن هیوستون / سلام

آیا اطلاع دارین که مدارس ابتدایی هیوستون هوشمند شدن یا نه؟
و اگر آره، سخت افزار مورد نیاز مثل تبلت و غیره را مدرسه می ده یا خود دانش آموزان باید تهیه کنن؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ashkan78 - 2014-07-15

اون ناحیه رو نمی دونم اما تقریبا همه جای آمریکا Wells Fargo و Bank of America تمام شعبه هاشون بدون SSN برای گرین کارتی ها حساب باز می کنند. فقط بعدش یک ماه فرصت دارید SSN بهشون بدید وگرنه حسابتون رو می بندن و کل پولتون رو به صورت یک چک بانکی بهتون بر می گردونند.

(2014-07-12 ساعت 03:47)MShams نوشته:  سلام
امروز رفتم بانک chase تو Westheimerتقاطع belt.8 حساب باز کنم ssn و آدرس نداشتم باز نکرد. بچه ها کسی میدونه کجا میشه حساب باز کرد.؟ ترجیحا نزدیک westchase باشه :-)
ممنون

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - nedafarsi - 2014-07-16

(2014-07-15 ساعت 09:07)Ashkan78 نوشته:  اون ناحیه رو نمی دونم اما تقریبا همه جای آمریکا Wells Fargo و Bank of America تمام شعبه هاشون بدون SSN برای گرین کارتی ها حساب باز می کنند. فقط بعدش یک ماه فرصت دارید SSN بهشون بدید وگرنه حسابتون رو می بندن و کل پولتون رو به صورت یک چک بانکی بهتون بر می گردونند.

(2014-07-12 ساعت 03:47)MShams نوشته:  سلام
ممنون

اشکان جان من مارچ بدون سوشال حساب باز کردم و برگشتم ایران، الان یعنی حسابم بسته است؟؟ پس چرا هنوز به ایمیلم استیتمنت میاد!!

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Sepideh.hedipes - 2014-07-16

سلامًدوستان ما ٢٩ اگست عازميم كسي اين روزا عازم نيست؟؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-07-17

(2014-07-09 ساعت 14:07)Reza20002 نوشته:  
(2014-06-26 ساعت 03:15)Soap McTavish نوشته:  
(2014-06-26 ساعت 01:30)ekhtera نوشته:  سلام دوستان،

ما هم از امروز به این جمع می پیوندیم. تا اوایل سپتامبر 2014 می خواهیم بیاییم هیستون. یه زوج هستیم و ترجیح می دهیم یه استدیو در منطقه خوب شهر اجاره کنیم. دنبال همسفر می گردیم و دوستانی که در هیستون هستن و می توانن کمک کنن.
اولین سوالمان در مورد اجاره ماشینه: آیا دوستان توصیه می کنن که اجاره بهتره و یا خرید؟ آیا میشه با 3-4 هزار دلار یه ماشین معمولی خرید؟آیا به تازه وارد ها ماشین می فروشند؟ آیا با همین گواهی نامه بین المللی میشه ماشین را خرید؟ (چونکه ما هنوز اس اس ان نداریم.
خوش امدید، در مورد ماشین من تجربه خودم را بگم شما تا زمانی که کردیت کارت نداشته باشید بهتون ماشین اجاره نمیدن!!! برای من که این اتفاق افتاد ، در مورد خرید مشکل ندارید و میتونید ماشین را بدون داشتن کردیت و سوشال بخرید البته بهتره به محض ورود نخرید تا محل زندگیتون مشخص بشه و گواهینامه بگیرید

دوست عزیز
باید یه راهی باشه. وقتی یه توریست می ره به یه کشور خارجی می تونه از اونجا از شرکتهای معتبری مثل Europe Car و غیره در قبال بیعانه لازم برای روزهای استفاده باضافه جریمه احتمالی ، ماشین اجاره کنه. حتما در هیوستون هم باید همچین شرکتهایی باشند.
ممکنه کسی که تجربه اجاره کوتاه مدت ماشین در هیوستون بدون کردیت کارت را داشته راهنمایی کنه!

من به شخصه برای اجاره ماشین اقدام نکردم اما چون قبلن هم دوستان پرسیده بودن از آنجایی که من خودم در دیلرشیپ یکی از دوستان هم مشغول کار هستم پرس و جو کردم و نهایتن میتونم بگم که بله اجاره ماشین ممکنه اما هزینه ای که براتون برمیداره شاید به اندازه خرید ماشین باشه. به نظر من اصلن منطقی نیست و اگر قصد موندن در این ایالت رو دارید خرید ماشین همه جوره به نفعتونه. با اون مبلغ هم شما میتونید ماشین تقریبن مطمئنی شاید مدل های 2005 تا 2010 گیر بیارید. برای سند زدن فکر میکنم نیاز به گواهینامه دارید مطمئن نیستم اما میپرسم براتون.

در ضمن اگر شما و احیانن دوستان دیگری که قصد خرید ماشین رو دارند میتونین در صورت تمایل و قبل از خرید ماشین، مشخصات ماشین شامل vin number و make و model رو به من بدید تا براتون ارزش واقعی ماشین رو از همین دیلرشیپ براتون دربیارم. این نرم افزاری هست که ما برای تعیین قیمت خرید ماشین های دیگران استفاده میکنیم. همچنین میتونین خودتون از سایتایی مثل KBB ارزش ماشین ها رو در بیارید (تقریبی)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2014-07-17

منم به احتمال 99% به خاطر زمینه کاری نفت و گاز عازم هیوستون هستم اگر همه چیز خوب پیش بره. ایشالا 1 سال دیگه اگه همچنان در دیلر شیپ باشین حداقل برای قیمت کردن ماشین مزاحمتون میشیم:دی
اینطور که فهمیدم میشه با 3500 تا روی ماشینی که کارمونو راه بندازه میشه فکر کرد. بعد از یه مدت که جا افتادیم به فکر تغییرش باید بود.
این ویدئو قدیمیه اما دیدنش خالی از لطف نیست
https://www.youtube.com/watch?v=f4XD7F61g1M

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-07-17

(2014-07-17 ساعت 11:13)behdadK نوشته:  منم به احتمال 99% به خاطر زمینه کاری نفت و گاز عازم هیوستون هستم اگر همه چیز خوب پیش بره. ایشالا 1 سال دیگه اگه همچنان در دیلر شیپ باشین حداقل برای قیمت کردن ماشین مزاحمتون میشیم:دی
اینطور که فهمیدم میشه با 3500 تا روی ماشینی که کارمونو راه بندازه میشه فکر کرد. بعد از یه مدت که جا افتادیم به فکر تغییرش باید بود.
این ویدئو قدیمیه اما دیدنش خالی از لطف نیست
https://www.youtube.com/watch?v=f4XD7F61g1M

انشالله که همه چی برات بخوبی پیش بره. ویدیوی خوبی بود ممنون، تقریبن همه چیز همونطوره به جز حمل و نقل عمومیش!
بله شما میتونین با اون پول حداقل برای یکی دو سال اول یه ماشین مطمئن گیر بیارید. اینجا من ماشینی دیدم که یکی از مشتری ها باهاش اومده بود و وقتی برای trade in قیمتش رو چک کردیم، 150 دلار می ارزید! شما میتونین از 1000 دلار به بالا ماشین بگیرید اما اونا توصیه نمیشن.
به امید دیدار

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-07-17

(2014-07-17 ساعت 11:01)hgbeigi نوشته:  
(2014-07-09 ساعت 14:07)Reza20002 نوشته:  
(2014-06-26 ساعت 03:15)Soap McTavish نوشته:  
(2014-06-26 ساعت 01:30)ekhtera نوشته:  سلام دوستان،

ما هم از امروز به این جمع می پیوندیم. تا اوایل سپتامبر 2014 می خواهیم بیاییم هیستون. یه زوج هستیم و ترجیح می دهیم یه استدیو در منطقه خوب شهر اجاره کنیم. دنبال همسفر می گردیم و دوستانی که در هیستون هستن و می توانن کمک کنن.
اولین سوالمان در مورد اجاره ماشینه: آیا دوستان توصیه می کنن که اجاره بهتره و یا خرید؟ آیا میشه با 3-4 هزار دلار یه ماشین معمولی خرید؟آیا به تازه وارد ها ماشین می فروشند؟ آیا با همین گواهی نامه بین المللی میشه ماشین را خرید؟ (چونکه ما هنوز اس اس ان نداریم.
خوش امدید، در مورد ماشین من تجربه خودم را بگم شما تا زمانی که کردیت کارت نداشته باشید بهتون ماشین اجاره نمیدن!!! برای من که این اتفاق افتاد ، در مورد خرید مشکل ندارید و میتونید ماشین را بدون داشتن کردیت و سوشال بخرید البته بهتره به محض ورود نخرید تا محل زندگیتون مشخص بشه و گواهینامه بگیرید

دوست عزیز
باید یه راهی باشه. وقتی یه توریست می ره به یه کشور خارجی می تونه از اونجا از شرکتهای معتبری مثل Europe Car و غیره در قبال بیعانه لازم برای روزهای استفاده باضافه جریمه احتمالی ، ماشین اجاره کنه. حتما در هیوستون هم باید همچین شرکتهایی باشند.
ممکنه کسی که تجربه اجاره کوتاه مدت ماشین در هیوستون بدون کردیت کارت را داشته راهنمایی کنه!

من به شخصه برای اجاره ماشین اقدام نکردم اما چون قبلن هم دوستان پرسیده بودن از آنجایی که من خودم در دیلرشیپ یکی از دوستان هم مشغول کار هستم پرس و جو کردم و نهایتن میتونم بگم که بله اجاره ماشین ممکنه اما هزینه ای که براتون برمیداره شاید به اندازه خرید ماشین باشه. به نظر من اصلن منطقی نیست و اگر قصد موندن در این ایالت رو دارید خرید ماشین همه جوره به نفعتونه. با اون مبلغ هم شما میتونید ماشین تقریبن مطمئنی شاید مدل های 2005 تا 2010 گیر بیارید. برای سند زدن فکر میکنم نیاز به گواهینامه دارید مطمئن نیستم اما میپرسم براتون.

در ضمن اگر شما و احیانن دوستان دیگری که قصد خرید ماشین رو دارند میتونین در صورت تمایل و قبل از خرید ماشین، مشخصات ماشین شامل vin number و make و model رو به من بدید تا براتون ارزش واقعی ماشین رو از همین دیلرشیپ براتون دربیارم. این نرم افزاری هست که ما برای تعیین قیمت خرید ماشین های دیگران استفاده میکنیم. همچنین میتونین خودتون از سایتایی مثل KBB ارزش ماشین ها رو در بیارید (تقریبی)

هادی جان ، منظورم برای ماه اول بود تا مدارک بیاد و بتونیم مستقر بشیم.
این یکماه باید توی هتل موند و ماشین اجاره کرد ..
ممنون اگه دقیقا آمارشو دقیق در بیاری .

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-07-18

از دوستان تهرانی اگه کسی بین 10 تا 20 روز آینده عازم هیوستون هست لطفا پیام خصوصی بده.زحمت یه سری کاغذ رو می خوام بهش بدم که برام بیاره.
ممنون میشم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sepehr_si - 2014-07-18

(2014-07-18 ساعت 03:34)sce نوشته:  از دوستان تهرانی اگه کسی بین 10 تا 20 روز آینده عازم هیوستون هست لطفا پیام خصوصی بده.زحمت یه سری کاغذ رو می خوام بهش بدم که برام بیاره.
ممنون میشم.

سلام ، من واسه ۲۵ سپتامبر ،(حدود یکماه و اندی دیگه) دارم میام هیوستون ،اگه کمکی بر میاد , بفرمائید ..

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2014-07-20

سلام دوستان عزیز
وقتتون بخیر
ماهم اگه خدا بخواد تا 1-2 ماه دیگه وارد هیوستن می شیم
دوستانی که در زمینه بالادستی صنعت نفت فعالیت دارن کسی در هیوستن هست که منو راهنمایی کنه؟
ممنون می شم اگه پیام بدید

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - m.ab - 2014-07-21

با سلام
دوستان کسانی که رفتن هوستون: چقدر زمان میبره که کارهای اولیه در فرودگاه انجام بشه؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-07-21

(2014-07-21 ساعت 01:22)m.ab نوشته:  با سلام
دوستان کسانی که رفتن هوستون: چقدر زمان میبره که کارهای اولیه در فرودگاه انجام بشه؟
حداقل 2 ساعت.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - MShams - 2014-07-21

(2014-07-21 ساعت 06:47)sce نوشته:  
(2014-07-21 ساعت 01:22)m.ab نوشته:  با سلام
حداقل 2 ساعت.

سلام
مطابق گفته دوستمون حداقل 2 ساعت.
ولی بی ادبی نشه بنده خطا کردم داخل هواپیما نرفتم دستشویی و وقتی اومدیم قبل از اینکه بریم صف تأیید ویزا رفتم دستشویی که باورتون نمیشه همین 10 دقیقه دو ساعت کارو عقب انداخت و وقتی کارام تموم شد دیدم نفر چهارم از آخرم.
گفتم تجربست بلکه بدرد خورد.