مهاجرسرا
انجمن مهندسین کامپیوتر - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: انجمن مهندسین کامپیوتر (/thread-3371.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: کار براي رشته کامپيوتر - afs - 2013-11-03

(2013-11-03 ساعت 17:19)maryam_selfid نوشته:  
(2013-11-03 ساعت 08:16)afs نوشته:  
(2013-11-03 ساعت 06:14)maryam_selfid نوشته:  سلام
به نظر شما کسی که ۶ سال سابقه کار داره وتو انگلیس هست شانسی براش هست که تو آمریکا کاری پیدا بکنه؟

سلام. اگر فرض کنیم کسی که توی انگلیس هست انگلیسی رو درحد متوسط و بالا می دونه و توی این ۶ سال سابقه اش واقعا کار کرده باشه بهتون قول می دم شانس پیدا کردن کار تخصصی توی رشته کامپیوتر از هر رشته دیگه ای براش بیشتره و دستمزدی که در همون بدو ورود می تونه دریافت کنه این قدری هست که خیلی از شغل ها هرگز نمی تونند اون رو دریافت کنند.

مرسی از جوابتون
اما مشکل من اینکه که ویزای آمریکا ندارم همه اگهیهای کار تو آمریکا هم زده بدون ویزا اپلای نکنید.
میشه راهنماییم کنید اصلا من شانسی دارم که یک شرکت آمریکای واسه من که تو انگلیس هستم ویزا بگیره؟

اصلا قصد ندارم نا امیدتون کنم چون اطلاعات من در این زمینه زیاد نیست. اما از نظر منطقی اگر بخواهیم نگاه کنیم شانس اینکه شرکت های کامپیوتری برای یک نیروی کار خارج از کشور دعوت نامه بفرستند زیاد نیست.
دلیلش هم زیاد عجیب نیست. همون طور که گفتم شانس پیدا کردن کار در زمینه کامپیوتر زیاد هست یعنی افرادی که این در این زمینه تخصص دارند هم زیاده. اگر شرکتی بخواهد نیرویی بگیره قطعا این قدر افرادی هستند که در خود امریکا بخواهند اون کار رو بگیرند. مگر یک حالت خاص. اینکه فرد دارای تخصصی باشه که کسی در امریکا یا دارای اون تخصص نباشه یا اینکه دستمزدش خیلی متفاوت از افرادی باشه که ساکن امریکا هستند. به نظر من توی این وضعیت شانس پیدا کردن کار از بیرون از امریکا کم نیست.

این رو بگم هندی های زیادی اینجا با ویزای کار مشغول به کار هستند. پیشنهادی که بهتون دارم اینه که جستجویی بکنید و با ریکریوتر هایی که توی زمینه آی تی فعال هستند رو پیدا کنید. با اون ها وضعیت خودتون رو درمیون بگذارید و اون ها براتون توی کل امریکا جستجو می کنند و چون اگر کاری برای شما پیدا کنند از بابتش چیزی گیر خودشون میاد خیلی خیلی زیاد می تونند در زمینه ای که مد نظر شما هست بهتون کمک کنند.

RE: کار براي رشته کامپيوتر - zar_arian - 2014-04-11

سلام دوستان
من لیسانس نرم افزار و فوق مدیریت فناوری اطلاعات دارم و حدود 8 سال سابقه تخصصی در شبکه دارم دارای مدرک بین اللملی MCP,MCSE,MCITP,MCSA2012 و در پروژه های مختلفی کار کردم مدرک بین اللملی سیسکو را ندارم ولی کلیه دوره های Storage,CCNA,CCNP,CCIE R&S,CCNP Security,VMware را گذروندم و برخی از دوره ها را هم تدریس کردم و تخصصی هم کار کردم قبلا بیشتر با سرویس های مایکروسافت کار می کردم و الان بیشتر سیسکو و VMware کار می کنم و در پروژهای بالای 700 تا 3000 کامپیوتر و شبکه های wan با branch های زیاد که هم در سصح مجازی سازی سرور ها و سوچینگ و روتینگ در شبکه های داخلی و wan کار کردم می خواستم ببینم از دوستان کسی هست که بتونه کمک بکنه که اولا کدام شهر بریم که از نظر کاری بهتره و کمکمون و راهنمایی بکنه قبل از اومدن انجا بتوانیم یه کاری پیدا کنیم.
با تشکر از همه دوستان

RE: کار براي رشته کامپيوتر - harison53 - 2014-05-20

(2014-04-11 ساعت 22:19)zar_arian نوشته:  سلام دوستان
من لیسانس نرم افزار و فوق مدیریت فناوری اطلاعات دارم و حدود 8 سال سابقه تخصصی در شبکه دارم دارای مدرک بین اللملی MCP,MCSE,MCITP,MCSA2012 و در پروژه های مختلفی کار کردم مدرک بین اللملی سیسکو را ندارم ولی کلیه دوره های Storage,CCNA,CCNP,CCIE R&S,CCNP Security,VMware را گذروندم و برخی از دوره ها را هم تدریس کردم و تخصصی هم کار کردم قبلا بیشتر با سرویس های مایکروسافت کار می کردم و الان بیشتر سیسکو و VMware کار می کنم و در پروژهای بالای 700 تا 3000 کامپیوتر و شبکه های wan با branch های زیاد که هم در سصح مجازی سازی سرور ها و سوچینگ و روتینگ در شبکه های داخلی و wan کار کردم می خواستم ببینم از دوستان کسی هست که بتونه کمک بکنه که اولا کدام شهر بریم که از نظر کاری بهتره و کمکمون و راهنمایی بکنه قبل از اومدن انجا بتوانیم یه کاری پیدا کنیم.
با تشکر از همه دوستان
سلام دوست عزیز
با توجه به تجربه ای که شما دارید اینجا میتونید راحت کار پیدا کنید ولی یکی دو تا نکته هست که حتما درنظر بگیرید اولا برای کارهای در سطح تجربه شما زبان انگلسی تون باید محاوره ای باشه و دوما باید تجربه امریکا رو پیدا کنید ولی بدونیداگر یکسال سطح انتظارتون پایین بیارید خیلی زود جاب پبدا میکنید و زود هم پیشرفت میکنید چون با این دانشمندهای که من اینجا دیدم جمعیت هندی و پاکستانی و ایرانی خیلی زود پیشرفت میکنند . درمورد ایالت بالاترین جذب نیروی آیتی در اطراف واشنگتن دی سی و شمال کالیفر نیاست که البته محلی بنام سیلیکون ولی در شهر سن حوزه از ایالت کالیفرنیا هست که مرکز آیتی امریکاست ولی شما میتونید برای کالیفرنیا ، ویرجنیا ، مریلند، واشنگتن (سیاتل) و دالاس تگزاس اقدام کنید . که در مورد هزینه دالاس از همه مرقون به صرفه تر و بعد ایالت مریلند و ویرجینیا و بعد ایالت کالیفرنیا البته شهر سن حوزه . شهر سیاتل هم خوبه فقط اغلب بارندگی و کم و بیش ایرانیها ترجیح میدند جایی دیگه زندگی کنند ولی اونجا هم طبیعت خاص خودش و داره و جمعیت ایرانی زیادی هم داره . در مورد مدارک سیسکو چون شما بلد هستید و کار کردید فقط کافی ثبت نام کنید و امتحانش بدید و مدرک بگیرید که چون CCIE دارید مدارک CCNA.,CCNP رو راحت میتونید ظرف یکماه بگیرید ولی درمورد vmware باید دورش ببنید وحدود 3500 دلار . اینجا سیسکو سکیورتی که شما دارید خیلی ارزش داره و حداقل حقوقش حدود 90 هزار دلار و اگر سیتیزن شید که بالای سالی 160 هزار دلار هست .
باز هم که سوالی بود در خدمت هستم

RE: کار براي رشته کامپيوتر - بيتا١٣٦٣ - 2014-05-25

سلام دوستان
من ليسانس IT و فوق مديريت سيستمهاي اطلاعاتي دارم، سابقه كارم مديريتي غير مرتبط هست، حدوداً تا كمتر از ٢ سال ديگه مهاجرت ميكنيم به آمريكا، من در واقع در اين ٢ سال ميخوام تلاش كنم كار ياد بگيرم در رشته خودم ، مي خواستم بدونم با توجه به گسترده بودن فيلد IT به نظر شما در چه بخشي بيشتر كار كنم، ميخوام هم برم دوره هاي تخصصي ببينم و هم كار كنم تا ياد بگيرم،
بسيار ممنون ميشم اگر به من جواب بديد

RE: کار براي رشته کامپيوتر - pejman_shi - 2014-06-01

(2013-09-21 ساعت 23:18)reza7652 نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان .
من 17 سالم هست و برای تحقق خواسته هام تصمیم به مهاجرت کردم.
تخصصم طراحی وبسایت و برنامه نویسی وبسایت هست مدارک فنی حرفه ای phpو htmlو cssو mysql server رو هم دارم و همچنین مدرک فتوشاپ رو هم دارم و در این مواردی که گفتم اگر بخوام از صد رتبه بدم همه رو بالای 80 درصد هستم به جز php و البته دارم اون رو هم تقویت می کنم. از نظر زبان هم دیپلم زبان رو هم دارم و علاقه زیادی به خلق ایده های نو دارم و تعریف از خود نباشه خلاقیت عالی ای دارم . رشته ای که برای تحقق دادن خواسته هام هست کامپیوتره ولی طبق این تایپیک مدرک کامپیوتر ایران رو قبول ندارن اونجا . علاقه زیادی به کار کردن در شرکت های بزرگ ای تی رو دارم. به نظر شما من به چه نحوی می تونم به خواسته هام برسم ؟ با چندتا از دوستان که صحبت کردم میگن لیسانس الکترونیک بگیرم و اپلای کنم وقتی اومدم خارج کشور در رشته کامپیوتر ادامه تحصیل بدم. ممنون می شم منو راهنمایی کنید چون واقعا دچار سرگردانی شدم.
با تشکر از شما دوستان
در ضمن در ضمینه عکاسی هم سررشته ای نسبتا خوبی دارم ( گفتم شاید بدرد بخوره Big Grin)
دلیلی نداره اگر به it علاقه دارید برید الکترونیک چون این رشته فقط در بعضی دروس اون هم در رشته سخت افزار دارای سرفصلهای مشابه هست شما توی دانشگاه حتماً برید مهندسی نرم افزار- البته اینو در نظر داشته باشید که توی دانشگاه به جز تئوریهای پایه چیز دیگه ایی بهتون یاد نمیدن

RE: کار براي رشته کامپيوتر - pc_60 - 2014-06-06

سلام به همه دوستان مهاجر سرا
من در حال حاضر در المان زندگی میکنم ‍‍‍و مشغول تحصیل در رشته انفورماتیک مقطع فوق لیسانس هستم. در این ۵ سالی که در المان(شمال المان) هستم⸲ زبان و محیط رو خوب شناختم.
چیزی که بیشتر از همه اینجا اذیتم میکنه سردی رفتار ادمها و معماری شهرهاشونه (ساختمونهای قدیمی ⸲ کوچه های تنگ و تمرکز تمام مغازهها در ”مرکز‟).
من تجربیات و نظرات دوستان رو در مورد امریکا مطالعه کردم و برنامه های مستند در این باره هم زیاد دیدم. میدونم امریکا بهشت نیست و باید سخت کار کنی تا بتونی خودت و خونوادت رو تامیین کنی.
سوالی که از دوستان دارم اینه که درصد موفقیت در زمینه رشته انفوماتیک برای کسانی که در اروپا درس خوندن چقدره⸮ ایا شانس پیداکردن کار براشون بیشتره یا نه⸮
با تشکر پیشاپیش از همه دوستان

RE: کار براي رشته کامپيوتر - Iman13 - 2014-06-10

(2014-06-10 ساعت 11:22)orache نوشته:  سلام من فقط براي همين سوال وارد سايت شدم ممنون ميشم يه با تجربه كمكم كنه
من اهل درس نيستم امسال هم كنكور دارم فكر كنم عمران برم رشته اي كه ازش تنفر دارم از نرم افزار خوشم مياد كه چون تو ايران كار نيست ريسكش سخته
بگذريم من ١٧ سالمه علاقه مند بازي سازي و برنامه نويسي و هرچي به كامپيوتر از امريكا هم خوشم مياد كار هايي كه بلدم
scripting c++ , level design , modeling
ميخام ببينم چه كاري توش پول بيشتره ؟ چه كاري رو راحت ميشه گير اورد ؟ چه كاري نياز به مدرك تحصيلي نداره ؟ چه كاري رو ميشه پيش خودمون ياد بگيريم و نيازي به گذروندن دوره نداره ؟؟
كسي تجربه اي داره ؟ شركت ها تو كدوم شهر هستن ؟
راستي تو برنامه نويسي موبايل پول هست ؟
ممنون

راستي امريكا اصلا خوب هست يا نه كانادا بهتره ؟؟ اخه اكثر شركت ها تو هر دو شهر شركت دارن كدوم كشور بهتره ؟

اول از همه بگم من اگه 17 سالم بود
حتما حتما درسم رو خوب میخوندم و یک مدرک درست حسابی میگرفتم
کی گفته برای نرم افزار توی ایران کار نیست ؟؟!!!
حرفه ای باشی ، کار هست

مدرک زبانم رو قبل از 18 سالگی میگرفتم
اینقدر با فراخی Wink نمیگفتم اهل درس نیستم! چه کاری میشه راحت گیر اورد! چه کاری مدرک نداره؟!!
اتفاقا میرفتم دنبال دوره های خاص و سنگین
کاری که راخت گیر بیاد ، در امدش کمه و البته امنیتش

برنامه نویسی موبایل iOs برای امریکا خیلی خوبه

تنبلی رو بذار کنار داداش گلم

RE: کار براي رشته کامپيوتر - Iman13 - 2014-06-10

اتفاقا یکی از رشته های که میشه با مدرک ایرانی اونور کار پیدا کرد همین نرم افزاره
چون خیلی اوقات با دیدن نمونه کارهای موجود و انجام چند پروژه بین المللی میتونی وارد بازار اونور بشی

خوب پس در طراحی کرکتر و تکسچر هم حرفه ای هستی
اینم خیلی عالیه

بحث حقوق و کار و زندگی در ایران یا خارج از کشور کاملا نسبی هست
نمیشه گفت کجا بهتره یا بدتر

و رو چه حسابی فکر میکنی حقوق 100 هزار دلاری حرفه های ها پروگرامینگ رو به شما میدن؟
کاره شاخصی کردی؟ توانایی خاصی داری؟ نابغه در زمینه کد نویسی یا دیزاین؟
از توی خونه و پشت سیستمت خودتو با کیا تراز میکنی؟
ساده نگیر این قضیه رو

معمولا iOs کارها به صورت آزاد کار فعالیت میکنن و نمیشه گفت هر شرکت چند نفر بر میداره
ممکن یه شرکت خودرو سازی حتی 3-4 تا اینکاره بخواد
یا شرکتهای تخصصی اپ و گیم
حقوقش هم مثل بقیه برنامه نویسا هست
میتونی از سایت های کاریابی در بیاری خقوق ها رو

در مورد دوره هم:
جهانی فکر کن
توی اینترنت بگرد دوره های آنلاین و بکر و ناب رو بگذرون

من جای شما نمیتونم نصمیم بگیرم چه رشته ای برم
ولی اگه من 17 ساله بودم و تجربه الان رو داشتم
میرفتم نرم افزار - تمرکز میکردم روی موبایل و لینوکس

چرا مدرک نمیخوان؟؟
تو امریکا به عنوان ماساژور یکی رو هم بخوای بمالونی باید گواهی نامه اون کار رو داشته باشی

ببخشید اگه لحن پاسخ تند و رک هست
من حالتو تو خونت بگیرم بهتر از اینه بری اونور ضد حال بخوری Wink

RE: کار براي رشته کامپيوتر - Iman13 - 2014-06-11

اوراکل بگو یه لقمه هلو بپر تو گلوی روایی میخام دیگه !!
بدون مدرک بری با ماهی 100 چوخ تو شرکت های درجه یک امریکایی کار کنی !!

خیلی دمت گرمه داداش

الان کار دارم
شب جواب سوالاتتو تا جایی که بتونم میدم
اینقدر هم زیر کار در رو نباش

RE: کار براي رشته کامپيوتر - shahab.et - 2014-06-13

دوستان کسی درباره بازار کار برای "Oracle ADF Developer" اطلاعاتی داره ؟
من حدود 3 سال روی این فریم ورک کار کردم،(عضو تیم توسعه در یک پروژه ملی هم هستم)

از 3 ماه پیش Java رو از ابتدا شروع کردم و الان دارم در کنار ADF اون رو هم مطالعه میکنم.
الان تقریباً 1 سال زمان دارم ؛ سوالم اینه که توی زمان باقی مونده بیشتر روی کدوم یکی تمرکز کنم ؟
در ضمن حدود 2 سال هم C# Desktop Application کار کردم.

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

RE: کار براي رشته کامپيوتر - pc_60 - 2014-06-14

سلام مجدد به همه دوستان
لطفا جواب من را هم بدهید!

RE: کار براي رشته کامپيوتر - s.zare - 2014-06-21

ایمجا که همه یا برنامه نویسند یا شبکه کار پس Database چی میشه؟؟ کیس database administrator Oracle حرفه ای یا آماتور کار نمیکنه؟؟ اگه OCA,OCP , دیتابیس اوراکل رو داشته باشی امیدی هست کار پیدا کنی؟؟

RE: کار براي رشته کامپيوتر - سروین 93 - 2014-06-25

سلام

ما جزء افراد لاتاری 2015 هستیم...........و اگر همه کارها روی روال باشه حدوداً 1 تا 1/5 ساله دیگه آمریکا هستیم

میخواستم از شما که رشته و تخصص توی کامپیوتر دارید بپرسم آیا کسی میتونه تو ایران در این مدت حدوداً یکسال دوره و رشته ای از کامپیوتر رو آموزش ببینه که بعداً بتونه با اون توی آمریکا کار کنه........منظورم کار حرفه ای و تخصصی نیست فقط کاری در زمینه کامپیوتر که بعدها بتونه تو آمریکا بیشتر آموزش ببینه و ارتقاء پیدا بکنه...

هیچ سابقه ای در رشته کامپیوتر ندارم

و اگر این امکان وجود داره...چه رشته و یا آموزشگاهی رو توی ایران پیشنهاد میدید...
و همینطور چه رشته هایی غیر از کامپیوتر رو پیشنهاد میکنید که آموزش دیده بشه تو این مدت حدوداً یکسال

ممنون

RE: کار براي رشته کامپيوتر - ariana80 - 2014-06-25

سلام دوستان عزیز
ایا کسی سابقه کاری در زمینه virtualization و cloud computing در امریکا داره. من از برندگان 2015 هستم و شرکتی که کار میکنم در کارهای بزرگ مجازی سازی در ایران سابقه خوبی داره میخواستم بدانم اگر کسانی در این فیلد سابقه دارند حدود حقوق برای یک ادم در سطح متوسط به بالا را چقدر ارزیابی میکنند؟. ضمنا بیشتر تجربه ما روی وی ام ویر است
اگر توصیه خاصی هم دارند بگویید

RE: کار براي رشته کامپيوتر - Memolk - 2014-07-09

می شه لطفا بگید برای مهندس کامپیوتر سخت افزار و رسته ی Network/Help Desk با سابقه ی بالای ۱۰ سال به صورت تخصصی کدوم ایالت بهتره?