مهاجرسرا
ایالت ویرجینیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: ایالت ویرجینیا (/thread-3718.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: ایالت ویرجینیا - Neda - 2013-08-26

(2013-08-25 ساعت 01:17)نوروز نوشته:  ندا خانم سلامتی وخوشی ات را از خداوند خواهانم نمی دونم چطور ی ازت تشکر کنم لطف بزرگی میکنی که وقت وحوصله میذاری وجواب سوالات را به این خوبی و کامل توضیح میدهی زنده باد ............
من کسی رو توی آمریکا ندارم نمی توانم خوب تصمیم بگیرم کجا را برای زندگی انتخاب کنم قراره یه ماه بیام آمریکا وبرگردم و بعد از تمام شدن کارهای نیمه کارم به آمریکا مهاجرت کنم شهرهایی راکه به من پیشنهاد دادی و چند تا شهر از توچند تا ایالت دیگه دارم تحقیق می کنم ...ولی گیج شدم ....
بیشتر نگران بچه ها هستم....

خيلي ممنون از لطف شما. اميدوارم كه بتونم كمكي كرده باشم.
اول اينكه تا جايي كه يادمه در كيسهاي گرين كارت،كل خانواده بايد باهم به آمريكا بيان در سفر اول. اگر منظورتون تنها اومدنه براي بار اول، حتما چك كنيد كه دچار مشكل نشين.
به نظرم شهرتون رو بسته به محل كارتون تعيين كنيد بهتره. همچنين بودجا اي كه براي اجاره ميخواين بگزارين كنار. براي شروع leesburg,reston ,ashburn, fairfax, falls church , sterling رو پيشنهاد ميكنم.
در كل طرف شرق آمريكا، يعني ويرجينيا و مريلند بازار كار بهتره. البته همه محله هاي اين شهرها خوب نيستند و مدارس خوبي ندارند. اگر تصميمتون به اينطرف شد، ما ميتونيم براي انتخاب محله بهتر كمكتون كنيم.

RE: ایالت ویرجینیا - immigrant2us - 2013-08-27

ندا خانوم سلام زيپ كد ٢٠١٦٤ در استرلينگ چجوره؟ آيا امكانش هست يه ليست به ترتيب خوب به متوسط در محله هاي اطراف از نظر خودتون بديد و اينكه استرلينگ كجاي اين ليست قرار ميگيره. منظورم بر اساس شاخص امنيت و امكانات و كلاس محله ها است. تشكر

RE: ایالت ویرجینیا - A.R.R - 2013-09-04

سلام بر ندا خانم تنها پاسخگو اين بخشBig Grin

شما براي يك فرد مجرد در ويرجينيا با توجه به اينكه مدرك ليسانسي كه از ايران گرفتم احتمالاً اونجا به كار نمياد يعني براي كارهاي ساده بشه اقدام كرد كدوم شهر توصيه ميكنيد؟

"تشكر"

RE: ایالت ویرجینیا - Neda - 2013-09-04

(2013-08-27 ساعت 08:00)immigrant2us نوشته:  ندا خانوم سلام زيپ كد ٢٠١٦٤ در استرلينگ چجوره؟ آيا امكانش هست يه ليست به ترتيب خوب به متوسط در محله هاي اطراف از نظر خودتون بديد و اينكه استرلينگ كجاي اين ليست قرار ميگيره. منظورم بر اساس شاخص امنيت و امكانات و كلاس محله ها است. تشكر

سلام
این لیستی که براتون در زیر گذاشتم فقط نتیجه تخقیقات ماست برای خرید حونه. امیدوارم کمک کنه

Level ONE :

McLean :
•22102
•22101

Great falls:
•22066

Sterling:
• 20165

Vienna:
•22182

Reston:
•Partially 20194,20190

------------------------------------------------------------------------------------

Level TWO

Vienna:
•22181
•22180

Reston:
•20194
• 20190

Fairfax
•22033

Falls church
•22043
•22046

Oakton
•22124

Herndon
•20171

Ashburn
•20148
•20147

-----------------------

Level THREE

Reston:
•20191

Herndon
•20170

Sterling
•20164
•20166

Fairfax
•22031

Chantilly
•20151

RE: ایالت ویرجینیا - Neda - 2013-09-05

(2013-09-04 ساعت 20:21)A.R.R نوشته:  سلام بر ندا خانم تنها پاسخگو اين بخشBig Grin

شما براي يك فرد مجرد در ويرجينيا با توجه به اينكه مدرك ليسانسي كه از ايران گرفتم احتمالاً اونجا به كار نمياد يعني براي كارهاي ساده بشه اقدام كرد كدوم شهر توصيه ميكنيد؟

"تشكر"
براي كارهاي ساده همه جا ميتونيد بريد. كار ساده در فروشگاههاي زنجيره اي و فروشگاهاي داخل مال هست كه تو همه شهرها دارند. مدرك ليسانستون هم بستگي به رشتتون داره. بعضي از رشته ها كار خوب بلد باشيد و زبانتون خوب باشه ميتونيد كار خوب پيدا كنيد

RE: ایالت ویرجینیا - A.R.R - 2013-09-05

(2013-09-05 ساعت 03:49)Neda نوشته:  
(2013-09-04 ساعت 20:21)A.R.R نوشته:  سلام بر ندا خانم تنها پاسخگو اين بخشBig Grin

"تشكر"
براي كارهاي ساده همه جا ميتونيد بريد. كار ساده در فروشگاههاي زنجيره اي و فروشگاهاي داخل مال هست كه تو همه شهرها دارند. مدرك ليسانستون هم بستگي به رشتتون داره. بعضي از رشته ها كار خوب بلد باشيد و زبانتون خوب باشه ميتونيد كار خوب پيدا كنيد

تشكر از لطف شما
رشته ام كه عمران بوده ولي سابقه كار چنداني در زمينش ندارم چون سنم زياد نبود زير ٢٥ سال هستم كار مرتبط بهم ندادنBig Grin
يعني شما شهر خاصي رو معرفي نميكنيد؟ مثلاً آرلينگتون يا الكساندريا؟
البته ميدونم اينها خيلي گرون هستند و براي همين از شما سوال كردم كه كدوم شهر بهتره براي شروع چون شما آگاه هستيد و من نا آگاهSmile

سپاس از شما

RE: ایالت ویرجینیا - Megan94 - 2013-09-16

دوستان ساکن ویرجینیا سلام.
میخواستم بدونم کسی که گواهی نامه ایران رو داره در ویرجینیا اون رو باید کجا ترجمه کنه که مورد قبول DMV باشه؟ آیا سفارت گواهینامه بین المللی صادر مبکنه؟ یا DMV مترجمای رسمی داره؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعات رو به من بده.

RE: ایالت ویرجینیا - amiry - 2013-09-16

(2013-09-16 ساعت 07:51)Megan94 نوشته:  دوستان ساکن ویرجینیا سلام.
میخواستم بدونم کسی که گواهی نامه ایران رو داره در ویرجینیا اون رو باید کجا ترجمه کنه که مورد قبول DMV باشه؟ آیا سفارت گواهینامه بین المللی صادر مبکنه؟ یا DMV مترجمای رسمی داره؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعات رو به من بده.
شما گواهینامه تون را توی ایران ترجمه کنید. نیازی به مهر امور خارجه و ... هم نیست، مترجم رسمی کافی است. اصل گواهینامه را هم برای ارائه به DMV حتما همراه داشته باشید.

RE: ایالت ویرجینیا - Shahabpk - 2013-09-16

(2011-04-28 ساعت 07:57)Neda نوشته:  
(2011-04-24 ساعت 22:34)amir1345 نوشته:  دوستان عزیز
سلام
امیدوارم در این ایالت راحت و راضی باشین
در صورت امکان خواستم راهنمایی بفرمایین
ما یک خانواده 4 نفره هستیم که شامل دو فرزند 14 و 16 ساله هستیم
1-محل سکونت مناسب برای اقامت کوتاه مدت در حد 2 یا 3 هفته ؟
2-اجاره محل سکونت دایم که برای مدرسه بچه ها هم مناسب باشه ؟
3-در این ایالت بیشتر از کدوم خط تلفن at&t یا T-mobile استفاده می شود و شما کدوم را انتخاب کردین ؟
4-در این ایالت بیشتر با کدوم بانک کار می کنند ؟
با تشکر
1- اگر آشنا نداشته باشین اصلا امکان نداره برای 2-3 هفته به شما خونه اجاره بدن. مگر دوستی، آشنایی اینکارو بکنه.
2- مدارس دولتی Fairfax County جزو مدارس خوبه. با این شرایط سنی بچه ها بهتره طرف Herendon و Reston نرید. شنیدم دبیرستانش به گنگ بازی و مواد مخدر معروفه. یک توصیه: به بچه هاتون از الان قوی بودن رو یاد بدین. چون اوایل خیلی مشکل در مدرسه خواهند داشت.
3- به نظر من at&t و Verizon
4- اینجا بانکها خصوصیه. ممکنه بانکی در ویرجینیا یک عالمه شعبه داشته باشه ولی در ایالتهای دیگه اصلا نباشه. Bank of america هم سرویسهای خوب و متنوع داره هم سراسر آمریکا و حتی دوبی و کشورهای دیگه هم شعبه داره. من شخصا با این بانک کار میکنم.

موفق باشین و پیشاپیش خیر مقدمSmile

خسته نباشین Smile
دختر من راهنمایی THOREAU MS میرفت . خیلی راضی بود . برای دبیرستان هم میخواست بره JAMES MADISON ولی خانمم به خاطر کارش رفت مریلند . الان تو N. Potomac هستند. دخترم دبیرستانش را Wootton میره. میگه انقدر بزرگه که اگه یکروز نقشه مدرسه رو با خودم نبرم توش گم میشم Smile)
از مریلند راضیند . میگه خیلی باکلاسه.

RE: ایالت ویرجینیا - Saeedv13 - 2013-10-19

قابل توجه دوستان ساکن در ایالت ویرجینیا به خصوص مهندسین عمران:
(2013-10-18 ساعت 15:25)U2010 نوشته:  دوستان عزیز سلام یه سری اطلاعات درخصوص کار تکنسینی دارم میخواستم به اطلاع دوستان برسونم اگه کسی دنبال کار فنی هست توایالت ویرجینیا یه شرکت مهندسی هست که هرسال ازاول اردیبهشت شروع به استخدام تکنسین انسپکشن میکنه شماره تماسشم اینه۷۰۳۴۷۱۸۴۰۰ ومصاحبه کننده هم یه آقای ایرانیه به نام آقای ترابی خیلی هم مرد نازنینیه اینها اموزش میدن تا گواهی بگیری و فقط باید یه ماشین وگواهی نامه داشته باشی لطفا به اطلاع عموم برسونید من قبلا ازایشون اجازه گرفتم که اینجا به اطلاع بقیه برسونم ارادتمند همه مهاجرین عزیز هم هستیم

البته کارتکنسینی مهندسی عمران هست ولی اگه کسی رشتش نباشه ولی بخواد بره کار کنه مشکلی نداره

RE: ایالت ویرجینیا - مهدی 2014 - 2013-11-01

سلام دوستان,
سوالی داشتم راجع به Herndon, کسی اطلاعاتی راجع به این منطقه دارد؟

ممنون از راهنماییتان
موفق باشین Smile

RE: ایالت ویرجینیا - HR.SHAHAB - 2013-11-14

سلام خدمت همه دوستان
من حدود 13 ماه ویرجینیا هستم و مایلم به دوستانی که تازه وارد ویرجینیا میشوند ،اگر کمکی میتونم انجام بدم در خدمتون باشم .
کمکهایی که میتونم به دوستان کنم :
1-کمک تو باز کردن حساب بانکی
2-کمک تو خرید ماشین
3-بیام فرودگاه دنبال دوستان تا هزینه ای بابت تاکسی ندن (اگر سر کار نباشم)
4-راهنمایی بابت پیدا کردن کار
دوستان اگر کمکی خواستند پیام خصوصی بدن ،شمارمو خدمتشون بدم. من مدیون سایت مهاجرسرا و دوستانی که به محض ورود کمکم کردن هستم. امیدوارم بتونم با کمکم جبران کرده باشم

RE: ایالت ویرجینیا - honey62 - 2013-11-20

سلام دوستان
ما الکساندریا میشینیم، کسی راهی سراغ داره که برای رفتن به فرودگاه دالس ارزون باشه؟ تاکسی حدود 100 دلار آب میخوره...کمک...

RE: ایالت ویرجینیا - amiry - 2013-11-20

(2013-11-20 ساعت 06:53)honey62 نوشته:  سلام دوستان
ما الکساندریا میشینیم، کسی راهی سراغ داره که برای رفتن به فرودگاه دالس ارزون باشه؟ تاکسی حدود 100 دلار آب میخوره...کمک...
مترو وست فال چرچ شاتل داره برای فرودگاه دالس. البته من فقظ تابلوش را دیدم و خودم امتحان نکردم. همینطور ایستگاه مترو رازلین هم اتوبوس داره. این یکی را هم امتحان نکردمBig Grin
ولی قیمت های ون super shuttle مناسبه. اینو خودم امتحان کردم. یه قیمتی ازش بگیرید.

RE: ایالت ویرجینیا - honey62 - 2013-11-25

من از همون شاتل ون گرفتم، یه تلفن داشت 3826-258-800 به این زنگ زدم یه خانومه اطلاعتم رو گرفت برام رزرو کرد، ساعت پرواز رو جلوتر بهش گفتم که زود برسیم فرودگاه، قیمتش 45 دلار برای 2 نفر. میشه 35 دلار برای یک نفر و 10 دلار برای هر نفر اضافه. اگه برگشت رو هم میگرفتم میشد 70 دلار. از توی سایتش هم میشد ولی انگار مشکل داشت رزرو نمیکرد. میاد جلوی در خونه دنبالمون. بریم ببینیم چطوریه میام میگم.