مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-09-25

(2013-09-24 ساعت 13:24)maria2000 نوشته:  
(2013-09-23 ساعت 22:40)elima1980 نوشته:  
(2013-09-23 ساعت 11:42)maria2000 نوشته:  آقاي اليماميشه منوراهنمايي كنيدلطفا؟راجب بازاركارررشته گرافيك وتبليغات وهمينطوررشته حقوق(البته ازايران)پرسيده بودم ازدوستان.باخواندن مطالب شمااحساس كردم تجربه بيشتري داريد.
دوست عزیز شما چه اینجا چه هرکجا آمریکا واردبشیدامکان نداره که بتونید کارتخصصی رشته خودتون پیداکنید.به دلایل مختلف .
1.وضعیت اقتصادی خاص آمریکا .که هنوزدچارمشگلاتی هست
2.مشگل زبان .حتما بایدسطح زبان بالایی داشته باشیدوتوانایی مکالمه خیلی خوب وآشنایی زبان با رشته تخصصی خودتون.
3.تخصص ایران دراینجا به دردنمیخوره مگراینکه شما ازیک استعدادخاص تجربه منحصربه فردویا اطلاعات به روزدرکاربه همراه داشته باشید
4.حتمابرای داشتن کاردررشته موردعلاقتون بایداینجاتحصیل کنیدیا حتی دوره های خاصی اینجا بگذرونید.
اینجا نوع شغل وکارمهم نیست .شما اینجا اگر لوله بازکن یا رفتگرشهرداری باشیدودرواقع کاری داشته باشید بسیارباارزشتره که بیکارباشید وپولی برای امرارمعاش دربانک داشته باشید.شغل درآمریکااولین ومهمترین رکن زندگی اینجاازشما کسی سوال نمیکنه خونه .ماشین .فرزندداری یا نه میپرسن شغل داری؟آغازیک زندگی ومهاجرت دراینجاباکارهای بسیارساده .ازشستن ظرف درآشپزخانه تا کاردرفروشگاه وغیره آغازمیشه.شما هرشغلی که داشته باشید ازاحترام ومنزلت اجتماعی برخوردارهستید.با این نوع تفکردرواقع شما قدم محکمی به سوی پیشرفت برداشتید

ممنون ازپاسخ شما.البته كاملاقبول دارم همينطوره،منم انتظارندارم فرداي مهاجرت ياحتي تاابد(اگرموفق به مهاجرت بشم البته) بامدرك خودم اونجاكارتخصصي انجام بدم.منتهاگاهي ميبينيددوستان بعدازچندسالي باهمت وپشتكار تورشته خودشون مشغول شدن گفتم شايداطلاعات تخصصي بگيرم

با همت وپشتکارخودتون وبعدچندسال به یقین دررشته خودتون موفق خواهید بود البته با پارامترهای بالا وتحصیل دراینجا

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2013-09-25

این سایت تقریبا لاس وگاس رو خوب توضیح داده

http://lasvegas1usa.blogfa.com/

RE: زندگی در لاس وگاس - davoudhsz - 2013-09-28

تو لاس وگاس حتما باید ماشین داشت؟

RE: زندگی در لاس وگاس - romance33 - 2013-09-28

(2013-09-28 ساعت 23:20)davoudhsz نوشته:  تو لاس وگاس حتما باید ماشین داشت؟

دوست عزیز تقریباً تو همه جای آمریکا باید ماشین داشت.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-09-29

http://www.csn.edu/about/locations/saharawest.asp
کالج csnکلاسهای انگلیسی بصورت رایگان صبحها از9am.12amوبعدازظهرها
5.30pm.8.30pmبرای ثبت نام وآگاهی به آدرس درج شده دراین سایت مراجعه کنید

RE: زندگی در لاس وگاس - Betti - 2013-09-29

(2013-09-29 ساعت 07:54)elima1980 نوشته:  http://www.csn.edu/about/locations/saharawest.asp

ثبت نام کالج CSN کیه؟ من هر چی تو سایتش بالا پایین کردم چیزی پیدا نکردم؟ من می خوام برا رشته فاینانس ثبت نام کنم

RE: زندگی در لاس وگاس - Betti - 2013-09-29

(2013-09-28 ساعت 23:49)romance33 نوشته:  

یعنی حمل و نقل عمومی نداره اصلاً؟

RE: زندگی در لاس وگاس - iman398 - 2013-09-30

سلام
من و یکی از دوستام به مدت یه ماه داریم میایم لاس وگاس. واسه یه ماه چه هتلی رو پیشنهاد میکنید که ارزون و نزدیگ به مراکز اصلی شهر باشه؟ ایا میشه واسه یه ماه خونه یا اتاق گرفت؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. خصوصا دوستان عزیزی که الان وگاس هستند منتظر پاسختون هستم.
مرسی

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2013-09-30

(2013-09-29 ساعت 14:36)Betti نوشته:  

مگه میشه نداشته باشه اما وقتی برای یک اتوبوس باید نزدیک به یک ربع منتظر بمونی یعنی نداره . تاکسی هم به اون صورت شکل معمول در ایران اصلا در خیابان ها نمیبینید . البته من فکر میکنم قیمت اتوبوس نسبت بقیه ایالت ها هم کمی بالاتر بلیط 2 ساعت 2 دلار بلیط 24 ساعت 5 دلار بلیط 15 روزه 30 دلار و 30 روزه 60 دلار من قبلا در تاپیک های شهر های دیگه قیمت رو کمتر دیده بودم . اما خب مزیت 24 ساعته بودن اتوبوس توی این شهر خیلی خوبه. ولی خب اگر ماشین نداشته باشی هم عملا فلجی فاصله ها زیاد و بی ماشینی سخت

(2013-09-29 ساعت 14:31)Betti نوشته:  
(2013-09-29 ساعت 07:54)elima1980 نوشته:  http://www.csn.edu/about/locations/saharawest.asp

ثبت نام کالج CSN کیه؟ من هر چی تو سایتش بالا پایین کردم چیزی پیدا نکردم؟ من می خوام برا رشته فاینانس ثبت نام کنم
دوست عزیز تازه یک ماه هست ترم جدید شروع شده و فکر نمیکنم حداقل تا اخر این ماه هم ( اکتبر) ثبت نام داشته باشه چون ترم جدید برای زمستان هست
اگر شروع شد حتما میگم چون خودم هم باید ثبت نام کنم

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-09-30

(2013-09-30 ساعت 19:33)iman398 نوشته:  سلام
من و یکی از دوستام به مدت یه ماه داریم میایم لاس وگاس. واسه یه ماه چه هتلی رو پیشنهاد میکنید که ارزون و نزدیگ به مراکز اصلی شهر باشه؟ ایا میشه واسه یه ماه خونه یا اتاق گرفت؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. خصوصا دوستان عزیزی که الان وگاس هستند منتظر پاسختون هستم.
مرسی

شما هتلهای لاس وگاس بلواریا همون استریپ سرچ کن .قیمتها متفاوت 90 درصدهتلها ازخدمات وکیفیت بالایی برخوداره.درموردقیمتها اطلاعی ندارم اما با هرقیمتی میشه اتاق رزرو کرد .اپلیکیشن kayak دانلودکن باهاش سرچ کن قیمتهای هتلهارومیاره

RE: زندگی در لاس وگاس - Betti - 2013-10-01

(2013-09-30 ساعت 20:48)سمانه777 نوشته:  
(2013-09-29 ساعت 14:36)Betti نوشته:  

مگه میشه نداشته باشه اما وقتی برای یک اتوبوس باید نزدیک به یک ربع منتظر بمونی یعنی نداره . تاکسی هم به اون صورت شکل معمول در ایران اصلا در خیابان ها نمیبینید . البته من فکر میکنم قیمت اتوبوس نسبت بقیه ایالت ها هم کمی بالاتر بلیط 2 ساعت 2 دلار بلیط 24 ساعت 5 دلار بلیط 15 روزه 30 دلار و 30 روزه 60 دلار من قبلا در تاپیک های شهر های دیگه قیمت رو کمتر دیده بودم . اما خب مزیت 24 ساعته بودن اتوبوس توی این شهر خیلی خوبه. ولی خب اگر ماشین نداشته باشی هم عملا فلجی فاصله ها زیاد و بی ماشینی سخت

دوست عزیز تازه یک ماه هست ترم جدید شروع شده و فکر نمیکنم حداقل تا اخر این ماه هم ( اکتبر) ثبت نام داشته باشه چون ترم جدید برای زمستان هست

من باید زودتر خبر دار شم چون من هنوز ایرانم و می خوام بلیط بگیرم بیامBig Grin و یه سوال دیگه به دانشجو هایی که ترم بهار میان فاند و کمک مالی میدن؟ چون من شنیدم که نمیدن و میگن محدوده کمکها و ترم 1 تموم شده.

RE: زندگی در لاس وگاس - sib 24 - 2013-10-01

(2013-09-30 ساعت 19:33)iman398 نوشته:  سلام
مرسی

هتل imperial palace مرکز خیابون استریپ هست.قیمتش هم مناسب است.به ایستگاه اتوبوس نزدیک هست.بلیط اتوبوس 8$ هست.24 ساعت میتونید ازبلیطتون استفاده کنید دورشهربچرخید
هتلهای لاس وگاس روزهای هفته قیمتهای متفاوت داره.مثلا همین هتل وسط هفته ممکن است تا 16$ ,20$ هم اتاق گیر بیارید ولی اخر هفته 150$ تا 200$ بشه.چون بیشترمشتریها اخر هفته میان اتاقهاگرون میشه

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2013-10-01

[/quote]

من باید زودتر خبر دار شم چون من هنوز ایرانم و می خوام بلیط بگیرم بیامBig Grin و یه سوال دیگه به دانشجو هایی که ترم بهار میان فاند و کمک مالی میدن؟ چون من شنیدم که نمیدن و میگن محدوده کمکها و ترم 1 تموم شده.
[/quote]
شما باید بیاید برای کالج ثبت نام کنید ازمون ورودی که همون تست زبان هست رو بدید و تعیین سطح بشید بعد از اینکه سوشالتون اومد و سطحتون مشخص شد انتخاب رشته کنید اون موقع هست که مشخص میشه به شما وام تعلق میگیره یا نه که مطمئنا میگیره معمولا خیلی درصد کمی بهشون وام نمیدن . ولی این پروسه به نظرم زمان بر هست و شما با خوش شانسی تمام قبل از شروع ثبت نام ترم جدید باید حداقل دو هفته قبل اینجا باشید .
متاسفانه تاریخ دقیقی برای شروع ترم اینده ندارند

RE: زندگی در لاس وگاس - شهلا 1346 - 2013-10-02

(2013-09-24 ساعت 13:24)maria2000 نوشته:  
(2013-09-23 ساعت 22:40)elima1980 نوشته:  
(2013-09-23 ساعت 11:42)maria2000 نوشته:  آقاي اليماميشه منوراهنمايي كنيدلطفا؟راجب بازاركارررشته گرافيك وتبليغات وهمينطوررشته حقوق(البته ازايران)پرسيده بودم ازدوستان.باخواندن مطالب شمااحساس كردم تجربه بيشتري داريد.
دوست عزیز شما چه اینجا چه هرکجا آمریکا واردبشیدامکان نداره که بتونید کارتخصصی رشته خودتون پیداکنید.به دلایل مختلف .
1.وضعیت اقتصادی خاص آمریکا .که هنوزدچارمشگلاتی هست
2.مشگل زبان .حتما بایدسطح زبان بالایی داشته باشیدوتوانایی مکالمه خیلی خوب وآشنایی زبان با رشته تخصصی خودتون.
3.تخصص ایران دراینجا به دردنمیخوره مگراینکه شما ازیک استعدادخاص تجربه منحصربه فردویا اطلاعات به روزدرکاربه همراه داشته باشید
4.حتمابرای داشتن کاردررشته موردعلاقتون بایداینجاتحصیل کنیدیا حتی دوره های خاصی اینجا بگذرونید.
اینجا نوع شغل وکارمهم نیست .شما اینجا اگر لوله بازکن یا رفتگرشهرداری باشیدودرواقع کاری داشته باشید بسیارباارزشتره که بیکارباشید وپولی برای امرارمعاش دربانک داشته باشید.شغل درآمریکااولین ومهمترین رکن زندگی اینجاازشما کسی سوال نمیکنه خونه .ماشین .فرزندداری یا نه میپرسن شغل داری؟آغازیک زندگی ومهاجرت دراینجاباکارهای بسیارساده .ازشستن ظرف درآشپزخانه تا کاردرفروشگاه وغیره آغازمیشه.شما هرشغلی که داشته باشید ازاحترام ومنزلت اجتماعی برخوردارهستید.با این نوع تفکردرواقع شما قدم محکمی به سوی پیشرفت برداشتید

ممنون ازپاسخ شما.البته كاملاقبول دارم همينطوره،منم انتظارندارم فرداي مهاجرت ياحتي تاابد(اگرموفق به مهاجرت بشم البته) بامدرك خودم اونجاكارتخصصي انجام بدم.منتهاگاهي ميبينيددوستان بعدازچندسالي باهمت وپشتكار تورشته خودشون مشغول شدن گفتم شايداطلاعات تخصصي بگيرم
بعضی از کارها تو ایران تخصصی تر از اینجاست و اینجا نه مدرکش را میخوان نه میخوان مدرک امریکا را داشته باشید برای مثال :
من 25 سال پیش یک دوره طرح کاد خیاطی تو ایران دیده بودم و چند ماهی رفتم پیش یکی از اقوام و کار خیاطی را یاد گرفتم و تلباسهای خودم و خواهر م و مادرم را اغلب خودم میدوختم چند وقت پیش رفتم خشکشویی و دیدم کنار مفازه چرخ خیاطی گذاشته بهش گفتم من خیاطم گفت میتونی بیای اینجا پارت تایم کار کنی گفتم زنگ بزن خونمون نزدیگه میام گفت تست بده و یک شلوار را داد کوتاه کردم و تو زدم حالا چند تا کاری که جمع میشه میگه بیا تعمیرشون کن و ساعتی بیست دلار میده که اینکار تعمیر لباس تو ایران خیلی کمه و بیشتر کار تخصصی تر هست و کل لباس را خیاطها میدوزند نه تنها تعمیر بهر حال اگر چند چرخ خیاطی از ایران با خودتون بیارید و یک خیاطی را بندازید بد نیست یک نفر لباس 8 ساقدوش عروش و داماد را اورد همه را سایزشون بکنیم
با 8 تا کروات که باریکشون بکنیم گفتم خوب چرا لباس سایز نخریدی گفت لباس سایر گرونه من از لباسهایی که تک سایز شدن خریدم و حالا سایزشون میکنم در مورد کرواتها هم گفت این پهنا قدیمی شده ارزون بود هر کدام ده دلار میدم باریکشون کنید برام خیلی ارزونتر در میاد .
این کار نه اپلای خواست نه مصاحبه نه گواهینامه خیاطی ایران نه آمریکا نه مالیات داره ... نقدی و روزانه هست فکر کنم اگر کسی سرمایه و هنرش را داشته باشه و یک خیاطی بزنه خوب پول در بیاره .....

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-10-05

دوهفته ترینینگ هتل تموم شددراولین فرصت برای کسانیکه میخوان بیان اینجا ودنبال کارهای ساده هستند شرح مفصلی مینویسم امیدکه آینده دوستان استفاده کنند