مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-10-15

(2015-10-12 ساعت 23:07)Ninaz نوشته:  
کد:
[quote='reza.aa' pid='650295' dateline='
1440023386']
تجربه ۱۰۵ $

دیشب اولین پی چکم رو گرفتم ، خیلی خوشحال بودم که اولین حقوقم رو گرفتم و یه جورایی در پوست خود نمی گنجید بودم
که یه باره جا خوردم
۱۱۱- توی حسابم بود
زود از از حساب سیوینگم ۲۰۰$ترنسفر کردم به چکینگ وقتی رفتم تو حساب دیدم ستا ۳۵$ از حسابم بابت اوبر کم شده
روزای قبل سه بار از اوبر استفاده کردم که به غیر از پول اوبر که یه ۵$ و یه ۲۱$ و یه ۱۷ $ بود اون سه بار هم کم شده ، کاملا گیج شده بودم و اصلا خوشحالی پی چکم رو فراموش کردم ، خیلی حس بدیه یاد روزی افتادم که چهار راه ولی عصر گوشیم رو دزدیدن ، زنگ زدم به بانک . پشت کارت بانکی یه شماره هست شبانه روزیه زنگ زدم بهش بعد کلی انتظار وصل شد و جریان رو پگفتم و اونم یوزر نیم رو ازم خواست و توضیح داد به این خاطر بوده که حسابم اون لحظه که پول رو برداشت میکردن خالی بوده ،
من مترجم خواستم و یکم طول کشید ، و من توضیح دادم که وقتی حساب باز کردم این آپشن رو غیر فعال کردم و از این نظر خیلی شاکی بودم ، بعد بهم گفت درسته برای شما غیر فعاله ، اما مشکل اینجاست که شما cvv رو برای اوبر وارد نکردی و به اینخاطر مثل کردیت کارت ،از کارتت استفاده شده و برای همین از برای هر تراکنش بانک ۳۵$ من رو شارژ کرده

من که خیلی داغون بودم و در کل نتونستم خوب بخوابم هنوزم یه جورایی حالم گرفته اما دیگه رفته و کاری نمیشه کرد یا شاید از دست من بر نمیاد ، اکه برم دنبالش یه روز نیام سر کار بیشتر از اون ضرر میکنم ، اما شما هم باید حواستون باشه بانک و حساب بانکی اصلا شوخی بردار نیست و به راحتی پول رو کش میرن در واقع یه جورایی نستن تو خطا کنی و خلاصه پولی به جیب بزنن

دیشب انقدر ناراحت بودم که وقتی به دوستم پیام دادم و جریان رو گفتم و پرسید گفتم حالش رو ندارم توضیح بدم و اونم ناراحت کردم ، فدا سر هممون ، تو دو هفته اندازه دوماه ایران کار کردم ، یاد گرفتن بعضی وقتا خرج اینطور داره ، من شارژ شدم شما نشید

راسی درمود هوا این روزا هوا خیلی آفتابیه و تغریبا گرمه امروز تا ۹۱ درجه رسید اما تا عسلوبه راه زیاده خخخخخخخخخ

سلام و خسته نباشيد خدمت عضو فعال گروه، من از قبل از اومدنم تا به امروز فقط خواننده بودم تا اينكه امروز اين مطلب رو ديدم و گفتم ازتون خواهش كنم يكن بيشتر در مورد اوبر براي من توضيح بديد، من و همسرم محد كه ٣١ سن داره ١ سپتامبر وارد سياتل شديم و در حال حاضر در لينوود ساكن هستيم ، همسرم زبانش در حد صفر هستش ولي ميدونم كه كار با اوبر رو ميتونن انجام بدن اگر نيازي به زبان نداشته باشه، فكر ميكنم براي يك مدت كار خوبي باشه ، امكانش هست در موردش بيشتر توضيح بديد؟
[/quote]

واسه استفاده از اوبر و نرم افزارهای مشابه اصلا نگران نباشید . بیشتر روی کنترل حساب بانکیتون تمرکز کنید . اینجا برعکس ایران که کارای بانکی اینترنتی راحت بود به نظر من تازه وارد یکم گیج کنندست البته من کلا با پول مشکل دارم بقیه دوستان خیلی خوب دارن با این سیستم کار میکنن

درکل من به این نتیجه رسیدم به جای اینکه روی جابجا کردن پول بین حساب هام تمرکز کنم بیشتر روی خرج کردن تمرکز کنم و فقط یه حساب چکینگ داشته باشم و هز شب هم یه نگاه بهش میکنم ببینم چه خبره . چکیینگ همون حساب قرض الحسنه بدون سود خودمون ( عابر بانک ) هست . به نظر من حساب سیوینگ فعلا به کار من یکی نمیاد

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-10-15

کد:
1440023386']
تجربه ۱۰۵ $

دیشب اولین پی چکم رو گرفتم ، خیلی خوشحال بودم که اولین حقوقم رو گرفتم و یه جورایی در پوست خود نمی گنجید بودم
که یه باره جا خوردم
۱۱۱- توی حسابم بود
، همسرم زبانش در حد صفر هستش ولي ميدونم كه كار با اوبر رو ميتونن انجام بدن اگر نيازي به زبان نداشته باشه، فكر ميكنم براي يك مدت كار خوبي باشه ، امكانش هست در موردش بيشتر توضيح بديد؟
والا درمورد زبان هیچ معجزه ای ندارم . باید تمرین کرد و خوند . واسه اوبر تا جایی که میدونم باید گواهینامشون حداقل یکساله بشه .

واسه زبان هم به نظرم اگه یکم پشت کار داشته باشن میتونن همینجا هم توی یک ماه از صفر تا 100 حداقل به نقطه ده برسن که میشه باش به پیدا کردن کار امیدوار شد وگرنه بدون زبان واقعا سخت میشه

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - linda2014 - 2015-10-15

(2015-07-20 ساعت 06:46)reza.aa نوشته:  اینم لینک سفرنامم
http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7--7117?pid=636268#pid636268
سفرنامتونو خوندم خیلی هیحان دارم همه اینارو خودم باید چندوقت دیگه تجربه کنم
یهرحال یه سیاتل خوش اومدین با ارزوی دستاورد های دلخواهتونSmile

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - ali_bakelas - 2015-10-15

سلام به همگی
من به تازگی اکانت کارفکس خریدم و الان 3 تا ریپورت دیگه با وین نامبر دارم که استفاده نکردم. از دوستان اگه کسی میخواد به من پیغام خصوصی یا ایمیل بده تا براش ریپورتو بفرستم. قیمتشم 14.99$ هست.اگه هم با شماره پلاک بخواید 8.99$. همونطور که میدونین قیمت ریپورت کارفکس برای یک ریپورت 40 دلار هستش. پس فکر میکنم به صرفه دوستان باشه. sa_alireza2004@yahoo.com

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-10-16

(2015-10-15 ساعت 11:34)linda2014 نوشته:  
(2015-07-20 ساعت 06:46)reza.aa نوشته:  اینم لینک سفرنامم
http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7--7117?pid=636268#pid636268
سفرنامتونو خوندم خیلی هیحان دارم همه اینارو خودم باید چندوقت دیگه تجربه کنم
یهرحال یه سیاتل خوش اومدین با ارزوی دستاورد های دلخواهتونSmile

آره ه ه عاليه،خيلي حال كردم خوندمش رضا (البته سفرنامه آنكارا تو خونده بودم اين عالي تر بودTongue)
موفق باش بادي!!Cool

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - امیر مهاجر - 2015-10-17

یکی از دوستان پرسشی در پیام خصوصی داشتند که پاسخ رو اینجا میگذارم شاید برای بقیه هم مفید باشه.
پرسیده بودید کرایه منزل سه خوابه کمتر از ۲۰۰۰ دلار نیست. خیر اینطور نیست. تنوع خیلی زیاده. بسته به موقعیت منزل، سال ساختش، اینکه کدام طبقه هست، چه فصلی از ساله و خیلی فاکتورهای دیگه قیمت برای یک منزل سه خوابه متفاوته. تا نیاید اینجا نمیتونید برآورد دقیقی از قیمتها داشته باشید. قیمتهای سایتها خیلی بروز نیستند. پیشنهاد میکنم یکی دو تا کمپانی معروف رو سرچ کنید و تو محدوده شهرهای بلویو و کرکلند و ردموند آپارتمانهای خالیش رو بررسی کنید تا قیمتهای بروز تری دستتون بیاد.
من دو تاش رو میگذارم اینجا. دقت کنید که این شرکتها سراسر آمریکا مجتمع های مسکونی دارند و ممکنه مثلا در کرکلند به تنهایی سه یا چهار مجتمع مسکونی داشته باشند.
http://www.essexapartmenthomes.com
http://www.equityapartments.com
اگر در فصل بارندگی و سرد تشریف میارید باید قیمتها ارزونتر شده باشه. اینجا قیمتها به روز تغییر میکنه و آپارتمانهای شرکتی با سرعت اجاره میرند. حتی ندیده اجاره میکنند (وقتی مستأجر قبلی هنوز تخلیه نکرده)
بارها گفتم و بازهم میگم که به فرض اینکه به خاطر قیمت پایین منزل ایالت دیگری رو انتخاب کنید لزوما به نفع شما نخواهد شد. ممکنه درآمد شما به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کنه. به دلایل مختلف از جمله:
۱- کمتر بودن موقعیتهای شغلی به نسبت اینجا
۲- پایینتر بودن در آمد برای شغل مشابه
۳- رقابت فشرده‌تر کاری و شغل یابی (به دلیل تقاضای بیش از حد کار نسبت به موقعیتهای موجود)
از طرف دیگه ممکنه خیلی از مزایای دیگر یک زندگی خوب رو از دست بدید. دیگه خودتون بهتر از بنده میدونید. مسائلی از قبیل امنیت، رفاه، آب و هوا، فرهنگ مردم و ...
این لینک رو حتما مطالعه بفرمایید. یک رتبه بندی است برای هزینه زندگی در بهترین شهرهای آمریکا برای جوانان. سیاتل رتبه ۶ رو داره. اتفاقا شرایط ما از این نظر که زندگی جدیدی رو میخواهیم استارت بزنیم دقیقا همخوانی داره با منظور این مطلب از «جوانان».
با این وجود همه اینها به این معنی نیست که سیاتل بهترین گزینه برای شماست یا لزوما اصلا گزینه خوبی است.
همیشه گفتم هیچکس صلاحیت این رو نداره که جایی رو برای زندگی به شما توصیه کنه. اگر چنین کرد یا دوست شما نیست یا دوست نادانی است! ما فقط حق داریم درک خودمون رو از آنچه که دیدیم و تجربه کردیم صادقانه در اختیار شما بگذاریم و به روشنی تأکید کنیم که این نظر ماست و تجربه‌ای است که ما داشتیم.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - nora - 2015-10-17

من از تجربه خودم در کرکلند برایتان می نویسم که با انکه چهار نفر بودیم دنبال سه خوابه بودیم ( چون فرزندانم دختر و پسر هستند) نزدیک به بیست روز ، تمامی کرکلند ، قسمتی از لیک واشنگتن و حتی ردموند را گشتم . بیش از بیست مورد اپارتمان را از نزدیک دیدم و حتی یک مورد سه خوابه خالی پیدا نکردم .اجاره دو خوابه در این مناطق از1400 شروع میشد و تا 2500 ادامه پیدا می کرد . اخر مجبور شدم بخاطر مدرسه بچه ها دو خوابه اجاره کنم از شرکت essexapartement . خانه های این شرکت بسیار از نظر موقعیت ،محل ،امکانات و اجاره بها متفاوت میباشد.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - nora - 2015-10-17

(2015-10-15 ساعت 11:08)reza.aa نوشته:  
کد:
1440023386']
تجربه ۱۰۵ $

که یه باره جا خوردم
۱۱۱- توی حسابم بود
، همسرم زبانش در حد صفر هستش ولي ميدونم كه كار با اوبر رو ميتونن انجام بدن اگر نيازي به زبان نداشته باشه، فكر ميكنم براي يك مدت كار خوبي باشه ، امكانش هست در موردش بيشتر توضيح بديد؟
والا درمورد زبان هیچ معجزه ای ندارم . باید تمرین کرد و خوند . واسه اوبر تا جایی که میدونم باید گواهینامشون حداقل یکساله بشه .

واسه زبان هم به نظرم اگه یکم پشت کار داشته باشن میتونن همینجا هم توی یک ماه از صفر تا 100 حداقل به نقطه ده برسن که میشه باش به پیدا کردن کار امیدوار شد وگرنه بدون زبان واقعا سخت میشه
بهتر است از کلاسهای ESL کالج ها که با مبالغ بسیار پایین زبان را اموزش می دهند استفاده کنند.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - قصه گو - 2015-10-18

http://www.cedarheightsapts.com/
لطفاً به اين آپارتمان ها يه سر بزنيد.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - nora - 2015-10-18

(2015-10-18 ساعت 10:34)قصه گو نوشته:  http://www.cedarheightsapts.com/
لطفاً به اين آپارتمان ها يه سر بزنيد.
موقعی که من مراجعه کردم 1400 بود ولی هفته گذشته که برای دوستی رفتیم بالای 1500 قیمت دادند. هر چند قیمتها به روز تغییر می کند .
در ضمن قصه گوی عزیز من همینجا از کمکها و راهنمایی های بی دریغ دخترتان کمال تشکر را دارم . موفق باشید.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mersedehbb - 2015-10-19

(2015-09-13 ساعت 02:56)reza.aa نوشته:  دیشب رفتم و واسه اولین بار امتحان رانندگی رو دادم و با دوتا اشتباه ونمره 92 پاس کردم
حالا میمونه رانندگی که اونم به حول قوه قلمی میرم که پاسش کنم
25 تا سوال بود که یه pdf میزارم تنگ همین پست بخونید و برید امتحان بدید من قول 100% میدم که تمام سوالات از همین جزوه میاد چون صبحش دوستم یه جا امتحان داد توی رنتون و من توی بلویو و جفتشمون به این نتیجه رسیدیم نه تنها سوالات کپی جزوه بود که جوابها هم همون بودن حتی اشتباهاتشون
جایی که من رفتم 25$ بود و ثبت نام اینترنتی اما دوستم 20$ و غیر اینترنتی
من هم میرم همونجا برای تست شهر آخه 30$ ماشینم که ازشون بگیرم میشه 40$ اما اون که آیین نامه رو دادم 50$ و با ماشین میشد 60$
قبل همه این مراحل هم باید تو سایت dol ثبت نام کنید

آقا رضا متاسفانه pdfای تنگ پستتون دیده نمیشه.؟؟؟؟Wink

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Nightsky007 - 2015-10-19

چرا اینقدر اجاره ها تو سیاتل و حومه رو به افزایش هست؟روزانه قیمت ها عوض میشه

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - nora - 2015-10-19

من ذهنیتی که از محیط شهری امریکا داشتم رو در اینجا ندیدم ولی معرفت وعشقی در محیط مدرسه دیدم که با هر تعریفی که از انسانیت ،محبت و صداقت میدانم ،بخواهم ان را بازگو کنم دچار ناتوانی در بیان خواهم شد . متاسفانه در یکی دو روز اول با افرادی برخورد داشتم که با ادعای دوستی شاید هم اونقدر درگیر کار که در طول یک ماه گذشته امکان یک بار زنگ زدن رو هم نداشتند !!!! من کرکلند و سیاتل رو بخاطر بچه ها انتخاب کردم که باید بدور از سرما و گرما باشند غیر از این من حتما سر از نیویورک در میاوردم . در ضمن این برا ی من جای سواله که رانندگی اینجا که با قوانین و مقررات ایران بسیار متفاوته ، چطورمیشه یک نفر بیاد و ماشین کرایه کنه و تا چند هفته هم رانندگی کنه ؟!!!
و از دوستانی که تبادل اطلاعات  در این تاپیک  داشتند تشکر میکنم .

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-10-19

(2015-10-19 ساعت 00:55)mersedehbb نوشته:  
(2015-09-13 ساعت 02:56)reza.aa نوشته:  دیشب رفتم و واسه اولین بار امتحان رانندگی رو دادم و با دوتا اشتباه ونمره 92 پاس کردم
حالا میمونه رانندگی که اونم به حول قوه قلمی میرم که پاسش کنم
25 تا سوال بود که یه pdf میزارم تنگ همین پست بخونید و برید امتحان بدید من قول 100% میدم که تمام سوالات از همین جزوه میاد چون صبحش دوستم یه جا امتحان داد توی رنتون و من توی بلویو و جفتشمون به این نتیجه رسیدیم نه تنها سوالات کپی جزوه بود که جوابها هم همون بودن حتی اشتباهاتشون
جایی که من رفتم 25$ بود و ثبت نام اینترنتی اما دوستم 20$ و غیر اینترنتی
من هم میرم همونجا برای تست شهر آخه 30$ ماشینم که ازشون بگیرم میشه 40$ اما اون که آیین نامه رو دادم 50$ و با ماشین میشد 60$
قبل همه این مراحل هم باید تو سایت dol ثبت نام کنید

آقا رضا متاسفانه pdfای تنگ پستتون دیده نمیشه.؟؟؟؟Wink

والا من دارم فايلي رو كه رضا گذاشته بود الان نميدونم از كدوم پست ش برداشتم ولي بعدا براتون آپلود ميكنم بتونيد دانلود كنيد ولي شما ميتونيد برنامه DMV Genius رو براي محصولات اپل دانلود كنيد و فقط كافيه ايالت تون رو انتخاب كنيد،همه سوالهارو مياره،(براي اندرويد رو نميدونم داره يا نه)
موفق باشيدCool

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-10-19

(2015-10-19 ساعت 01:01)Nightsky007 نوشته:  چرا اینقدر اجاره ها تو سیاتل و حومه رو به افزایش هست؟روزانه قیمت ها عوض میشه
قيلا هم دوستان گفته بودن قيمتها مدام در حال تغييره و فك كنم چيز عجيبي نيسBig Grin ما ايراني ها كه واسمون عاديه اين مسائل Tongue ولي فك كنم نامردا فهميدن هممون ميخوايم بريم اونجا گرونش كردنSmileBig Grin