مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: تاپیک موقت اولین سفر به آمریکا برای فعالسازی گرین کارت: تهیه بلی - funnybluesolea - 2012-08-09

(2012-08-09 ساعت 06:23)ghorbat نوشته:  
(2012-08-09 ساعت 05:16)omidooo نوشته:  
(2012-08-03 ساعت 17:53)funnybluesolea نوشته:  دوستان خوبم
کسی مقایسه ای از فرودگاههای نیویورک و شیکاگو ...

پیام جان
من هم تجربه ی شیکاگو رو دارم( فرودگاه اوهیر). رفتارشون خیلی باحال بود . من که هیچ مشکلی نداشتم و هر کدومشون با خوش رویی تمام جمله ی معروف
welcome to united state
رو بهم میگفتند.
موفق باشی
دوست من حتماً تورو باحال دیدن که با حال بودن ...Big Grin من میمیرم برای هرچی آدم باحاله Tongue
و به دوست عزیزم 'funnybluesolea' در ابتدا سلام عرض میکنم و به نظر من زیاد خودتونو درگیر این افکار نکنین ...!!! بلاخره به غیر از یکسری مسائل مهم که باید در نظر گرفت ، نمیشه شرایط و یا برخورد افراد را بصورت دائمی حساب کرد ...!

سلام خدمت دوستان با معرفت مهاجرسرا امیدووو(با 3 تا "و") و غربت عزیز

امیدووو اتفاقا اول خواستم با پیام خصوصی ازت بپرسم گفتم سوالم رو اینجا مطرح کنم تا بقیه دوستان هم استفاده کنن. خیلی خیلی ممنون از جوابی که دادی.
دم شما بچه های با معرفت گرم، با اینکه رفتید ما رو فراموش نکردید. همانا ما شما رو الگوی خود قرار می دهیم Big Grin
غربت عزیز، من بیشتر شلوغی رو مد نظر داشتم به این دلیل که من قبل از خرید بلیطم باید از دو شهر نیویورک و شیکاگو یکی رو به عنوان کانکشن برای سفر به ایالت دیگر انتخاب می کردم (ویسکانسین). باید یه ارزیابی می کردم ببینم اون زمان توقف بین دو پرواز برای رسیدگی به امور مهاجرتی و سایر کارها کافیست یا نه که به لطف دوستان جوابم رو گرفتم.

موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-08-09

دوستان عزیزی که به آمریکا سفر کرده اند... در رابطه با فرمی که در هواپیما پر کرده اند سوالی دارم.
در اون فرم قسمت 15 می خواد که ارزش کلی کالاهایی که به همراه داریم رو به $ وارد کنیم. منظورش چه کالاهایی هست؟ چجوری باید ارزیابی بشن؟
سوال دیگه؟ آیا لازمه که فرم دیگه ای پر بشه؟
ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-08-09

(2012-08-09 ساعت 16:27)funnybluesolea نوشته:  دوستان عزیزی که به آمریکا سفر کرده اند... در رابطه با فرمی که در هواپیما پر کرده اند سوالی دارم.
در اون فرم قسمت 15 می خواد که ارزش کلی کالاهایی که به همراه داریم رو به $ وارد کنیم. منظورش چه کالاهایی هست؟ چجوری باید ارزیابی بشن؟
ممنون
فکر کنم این قسمت رو در صورتی باید پر کنید که ارزش داراییهاتون بیشتر از ده هزار دلار باشه.ما که این قسمت رو خالی گذاشتیم و مشکلی هم پیش نیومد.چون کلا پونصد دلار همراهمون بود
Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-08-09

(2012-08-09 ساعت 17:04)roghiyeh نوشته:  
(2012-08-09 ساعت 16:27)funnybluesolea نوشته:  دوستان عزیزی که به آمریکا سفر کرده اند... در رابطه با فرمی که در هواپیما پر کرده اند سوالی دارم.
ممنون
فکر کنم این قسمت رو در صورتی باید پر کنید که ارزش داراییهاتون بیشتر از ده هزار دلار باشه.ما که این قسمت رو خالی گذاشتیم و مشکلی هم پیش نیومد.چون کلا پونصد دلار همراهمون بود
Big Grin

roghiye عزیز
ممنون به خاطر جواب سریعت.
لازمه که فرم دیگه پر بشه؟ یه جا خونده بودم که تو فرودگاه هم یه فرم باید پر بشه، آره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-08-09

(2012-08-09 ساعت 17:07)funnybluesolea نوشته:  
ممنون
Big Grin

roghiye عزیز
ممنون به خاطر جواب سریعت.
لازمه که فرم دیگه پر بشه؟ یه جا خونده بودم که تو فرودگاه هم یه فرم باید پر بشه، آره؟
سلام
نه فرم دیگه ای نیست.البته یه فرم دیگه هم هستش بنام آی 94 که تو هواپیما میدن ولی مخصوص ویزیتورها هستش و ما نباید پرش کنیم.البته تو فرودگاه قبل از گرفتن کارت پرواز ازمون آدرس گرفتن.اگر هم فرمی بوده باشه خودشون پر کردن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کیانا - 2012-08-09

ممنون
Big Grin
سلام roghiyeh جان ، ما چون برای یکسال اقامت به آمریکا میرویم مقداری از وسایل خانه را میخواهیم فریت کنیم ، ایا باید در پرسشنامه ی مذکور مبلغ تقریبی این وسایل را بنویسیم ؟ یا منظور فقط پول نقدی است که همراهمون میبریم ؟؟

(2012-08-09 ساعت 20:17)کیانا نوشته:  
(2012-08-09 ساعت 17:04)roghiyeh نوشته:  [quote='funnybluesolea' pid='200275' dateline='1344513455']
دوستان عزیزی که به آمریکا سفر کرده اند... در رابطه با فرمی که در هواپیما پر کرده اند سوالی دارم.
ممنون
Big Grin
سلام roghiyeh جان ، ما چون برای یکسال اقامت به آمریکا میرویم مقداری از وسایل خانه را میخواهیم فریت کنیم ، ایا باید در پرسشنامه ی مذکور مبلغ تقریبی این وسایل را بنویسیم ؟ یا منظور فقط پول نقدی است که همراهمون میبریم ؟؟
[/quote
والا اینو نمیدونم.فکر کنم از مهماندار هواپیما بپرسین بهتر باشه.

ممنون
Big Grin
فکر کنم اون فرم در مورد وسائلی هست که شما در هواپیما با خودتون دارید. درست می گم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-08-09

(2012-08-09 ساعت 21:55)funnybluesolea نوشته:  

ممنون
فکر کنم این قسمت رو در صورتی باید پر کنید که ارزش داراییهاتون بیشتر از ده هزار دلار باشه.
سلام roghiyeh
فکر کنم اون فرم در مورد وسائلی هست که شما در هواپیما با خودتون دارید. درست می گم؟
منم همينطور فكر ميكنم كه اين سوال در مورد وسايلي هست كه به قسمت بار تحويل داديد و ربطي به اجناسي كه فريت شده نداره... چون اين امكان وجود داره كه شما مثلا با تركيش پرواز داشته باشيد اما براي فريت بار از امارات استفاده كرده باشيد..

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-08-09

ممنون

با سلام دوست من منظور از اون کالاهای تجاری است که باید ارزش اونها مشخص بشه و گرنه شما فقط میزان ارز یا دلار وارد شده همراه خودتتون رو بنویسید نه چیز دگه که در غیر اینصورت براتون مشکل خواهد شد. سفر خوبی داشته باشید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - etefag - 2012-08-09

درود و شب بخیر
می خواستم بدانم از دید شما دوستان بهترین حالت برای من چیست؟
دو ترم تا گرفتن مدرک ارشدم از دانشگاه آزاد باقی مانده است. تاریخ مدیکالم آخر خرداد بود. در حال حاضر دبیر هستم.نمی دانم کدام راه برایم بهتر است(هزینه - دانشگاه و ....)؟
1- برویم، شوهرم بماند و من و دخترم برگردیم و 6 ماه بعد برویم ؟
2- یا دیگر بر نگردیم؟ با سپاس فراوان

(2012-08-09 ساعت 23:15)etefag نوشته:  درود و شب بخیر
دو ترم تا گرفتن مدرک ارشدم از دانشگاه آزاد باقی مانده است. تاریخ مدیکالم آخر خرداد بود. در حال حاضر دبیر هستم.نمی دانم کدام راه برایم بهتر است(هزینه - دانشگاه و ....)؟

به نظر من به اولویتهای شخصیتون بر می گرده، کسی نمی تونه دقیقا راهنمایی کنه.
به هر حال من نظر شخصی خودم رو طبق مطالعاتم خدمتتون می گم.
با توجه به گفته دوستانم در آمریکا فکر استفاده از مدرکتون و سابقه کارتون در ایران رو برای گرفتن کار در آمریکا اط سرتون بیرون کنید. تنها مهارتتونه که به کمکتون می یاد. اما با توجه به رشته و رزومه تحصیلیتون اگر شانس ادامه تحصیل در آمریکا رو داشته باشید شاید باید در مورد برگشتن و ادامه آن بیشتر فکر کنید. اگر رزومه تحصیلی خوبی ندارید و یا قصد ادامه تحصیل ندارید، اگر من جای شما بودم از ادامه تحصیلم در این دانشگاه صرفنظر می کردم.
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-08-09

سلام دوستان عزیز، ببخشید که دیر به دیر میام در رفت و آمدم. امروز تقریبا بعد از ۲ هفته نامهٔ خوش آمدم اومد. توش شمارهٔ رسید و A نامبر رو نوشته. سوشال سکیوریتی هم نمی‌دونم کی‌ اومد ما مسافرت بودیم. اما اونم حدود ۱ هفته طول کشید. اما هنوز از گرین کارت خبری نیست. اگه به سایت http://www.uscis.gov/portal/site/uscis برید، گوشه سمت چپ بالا میتونید شمارهٔ رسیدی که توی نامهٔ خوش آمد نوشته رو وارد کنید و مراحل گرین کارت رو چک کنید. موقع زدن شماره باید بدون - (dash) وارد کنید. یه آپشن‌ام داره که میتونید توی سایت رجیسر کنید و نوتیفیکیشن به ایمیلتون یا موبایل تون میاد. هنوز چک نکردم ببینم A نامبر همون رجیسترتیشن نامبر توی پاسپورت یا نه. من چون موقت اومدم خیلی‌ دنبال بانک و ماشین و اینا نرفتم اما اگه رفتم میام خبر میدم. من الان تو اوهایو شهر solon هستم که خیلی‌ جای آروم و تمیزیه، ساختمون‌ها هم از ۲ طبقه بلند تر نیست. گویا شهرداری اجازه نمیده. موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-08-10

(2012-08-09 ساعت 23:23)funnybluesolea نوشته:  

با توجه به گفته دوستانم در آمریکا فکر استفاده از مدرکتون و سابقه کارتون در ایران رو برای گرفتن کار در آمریکا اط سرتون بیرون کنید. تنها مهارتتونه که به کمکتون می یاد. اما با توجه به رشته و رزومه تحصیلیتون اگر شانس ادامه تحصیل در آمریکا رو داشته باشید شاید باید در مورد برگشتن و ادامه آن بیشتر فکر کنید. اگر رزومه تحصیلی خوبی ندارید و یا قصد ادامه تحصیل ندارید، اگر من جای شما بودم از ادامه تحصیلم در این دانشگاه صرفنظر می کردم.
موفق باشید
من پارسال تابستون که اسمم در اومد مدرکم لیسانس بود و در شرف اخذ پذیرش از یکی از دانشگاههای استانبول برای ارشد بودم.تازه از مهر ماه شروع کردم و نهایت تلاشمو بکار بردم و حداکثر واحد ها رو برداشتم تا اینکه ترم دیگه دارم فارغ التحصیل میشم یعنی سه ترمه.همه میدونن که تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا چه مزایایی داره و نیازی به توضیح من نیست.فقط در این حد براتون بگم که اگه کار هم نتونستین گیر بیارین خیلی راحت میتونین برای دکترا اقدام کنین که هم مفتی درس بخونین و هم خرج زندگیتون رو بصورت دستیاری آموزشی یا تحقیقی دربیارین.این امکان برای کسانیکه میخوان برای مقطع کارشناسی ارشد اونجا اقدام کنن خیلی کمه و داشتن فوق لیسانس میتونه خیلی به نفعتون باشه.از من میشنوی درستو تموم کن بعد برای همیشه برو.در ضمن رزومه تحصیلی خوب برای اخذ پذیرش برای دکترا برای دانشجویان بین المللی که ظرفیتشون خیلی محدوده و رقابت خیلی زیاده حیاتی هستش.ماها که گرین کارت داریم خیلی راحت میتونیم پذیرش بگیریم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-08-10

(2012-08-10 ساعت 00:03)roghiyeh نوشته:  
(2012-08-09 ساعت 23:23)funnybluesolea نوشته:  

موفق باشید
من پارسال تابستون که اسمم در اومد مدرکم لیسانس بود و در شرف اخذ پذیرش از یکی از دانشگاههای استانبول برای ارشد بودم.تازه از مهر ماه شروع کردم و نهایت تلاشمو بکار بردم و حداکثر واحد ها رو برداشتم تا اینکه ترم دیگه دارم فارغ التحصیل میشم یعنی سه ترمه.همه میدونن که تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا چه مزایایی داره و نیازی به توضیح من نیست.فقط در این حد براتون بگم که اگه کار هم نتونستین گیر بیارین خیلی راحت میتونین برای دکترا اقدام کنین که هم مفتی درس بخونین و هم خرج زندگیتون رو بصورت دستیاری آموزشی یا تحقیقی دربیارین.این امکان برای کسانیکه میخوان برای مقطع کارشناسی ارشد اونجا اقدام کنن خیلی کمه و داشتن فوق لیسانس میتونه خیلی به نفعتون باشه.از من میشنوی درستو تموم کن بعد برای همیشه برو.در ضمن رزومه تحصیلی خوب برای اخذ پذیرش برای دکترا برای دانشجویان بین المللی که ظرفیتشون خیلی محدوده و رقابت خیلی زیاده حیاتی هستش.ماها که گرین کارت داریم خیلی راحت میتونیم پذیرش بگیریم.

راستش طبق تحقیقاتم از اساتیدم من زیاد با شما در این مورد که کسانی که اقامت دارند راحت تر پذیرش می گیرن موافق نیستم. ورود به دانشگاه خوب رزومه تحصیلی خوب می خواد. به نظرم دانشگاهها هیچ فرقی بین افراد مقیم و اینترنشنال نمی ذاره چون به منافع خودش فکر می کنه و همیشه برای ورود به دانشگاههای خوب رقابت بالاست. ضمن اینکه حدس می زنم این دوستمون بتونن برای مستر اقدام کنن و حتی واحدهایی از درسهای پاس شدشون رو معادل سازی کنند. اون موقع می تونن برای دکترا وارد یه دانشگاه خوب بشن.
افرادی که گرین کارت دارند فقط در گرفتن کمک هزینه تحصیلی و یا وام شانس بهتری دارند. به عنوان مثال، دانشگاه برکلی در کالیفرنیا، به کسانی که اقامت دائم دارند waiver می ده.

موفق باشید