مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: آیین نامه رانندگی - Interuniversal - 2015-10-20

(2015-09-15 ساعت 06:19)reza.aa نوشته:  این از فایل که من باش راحت امتحان رو قبول شدم
در کل 85 تا سواله

پیداش کردم Big Grin در پست شماره 1603 ص 107میتونید دانلودش کنید
این لینک هم که باز رضا زحمت کشیده رو ی نگاه بندازین

http://www.dol.wa.gov/driverslicense/drivingtest.html

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mohammad usa - 2015-10-20

(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  من فقط ۲ روز توي اين شهر گذروندم...

اين مسايل خيلي نظرم رو جلب كرد:

۱- ايراني بازار نيست و اون جور ايراني ها با هم يه جا نيستند. اما اگه حوس جو ايراني كرديد، با سه ساعت رانندگي يا قطار سواري مي تونيد تشريف ببريد ونكوور.

۲- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

۳-ماليات در اين ايالت ۸ درصد است و البته مواد خوراكي و انواع شكلات از ماليات معاف هستند.

۴- از نظر ترافيك شهر شلوغي است... اما منظم است.

................

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mohammad usa - 2015-10-20

(2015-10-19 ساعت 14:33)Interuniversal نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 01:01)Nightsky007 نوشته:  چرا اینقدر اجاره ها تو سیاتل و حومه رو به افزایش هست؟روزانه قیمت ها عوض میشه
قيلا هم دوستان گفته بودن قيمتها مدام در حال تغييره و فك كنم چيز عجيبي نيسBig Grin ما ايراني ها كه واسمون عاديه اين مسائل Tongue ولي فك كنم نامردا فهميدن هممون ميخوايم بريم اونجا گرونش كردنSmileBig Grin

داداش الان قیمت آپارتمان یک خوابه در یه جای متوسط سیاتل چنده؟

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Nightsky007 - 2015-10-20

(2015-10-20 ساعت 23:28)mohammad usa نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 14:33)Interuniversal نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 01:01)Nightsky007 نوشته:  چرا اینقدر اجاره ها تو سیاتل و حومه رو به افزایش هست؟روزانه قیمت ها عوض میشه
قيلا هم دوستان گفته بودن قيمتها مدام در حال تغييره و فك كنم چيز عجيبي نيسBig Grin ما ايراني ها كه واسمون عاديه اين مسائل Tongue ولي فك كنم نامردا فهميدن هممون ميخوايم بريم اونجا گرونش كردنSmileBig Grin

داداش الان قیمت آپارتمان یک خوابه در یه جای متوسط سیاتل چنده؟

تو محدوده سیاتل یعنی سیاتل و حومه نزدیک به ان مثل بلویو ردموند کرکلند ولینوود یک خواب تمیز جای خوب زیر 1000 تا با پول اب پیدا نمیشه اصلا استودیوهم زیر 800 نیست که نیست مگه خونه مشکل دار باشه یا ...

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - nora - 2015-10-21

(2015-10-20 ساعت 23:10)mohammad usa نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 17:01)Ashkan78 نوشته:  من فقط ۲ روز توي اين شهر گذروندم...

اين مسايل خيلي نظرم رو جلب كرد:

۱- ايراني بازار نيست و اون جور ايراني ها با هم يه جا نيستند. اما اگه حوس جو ايراني كرديد، با سه ساعت رانندگي يا قطار سواري مي تونيد تشريف ببريد ونكوور.

۲- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

۳-ماليات در اين ايالت ۸ درصد است و البته مواد خوراكي و انواع شكلات از ماليات معاف هستند.

۴- از نظر ترافيك شهر شلوغي است... اما منظم است.

................
ما یکماهه که اینجا هستیم فکر میکنم دو روز بارندگی داشت اونم نه همه ساعات روز .اون نم بارونه که به چتر نیازی نیست ولی بارون شدید رو فکر کنم به یک دقیقه نرسیده خیس کامل میشوند .

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mahdisheykh - 2015-10-21

با سلام و عرض ادب.
من در سیاتل به دنبال یک همخانه یا یک استدیو یا آپارتمان یک خابه هستم.
اگر کسی مد نظر دارد ، لطف بفرمایید به موبایل تماس بگیرید یا پیام ارسال کنید.
شماره من : ۴۶۹۶۸۵۳۳۳۸ 4696853338

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mahdidallas - 2015-10-21

با سلام و عرض ادب.
من در سیاتل به دنبال یک همخانه یا یک استدیو یا آپارتمان یک خابه هستم.
اگر کسی مد نظر دارد ، لطف بفرمایید به موبایل تماس بگیرید یا پیام ارسال کنید.
شماره من : ۴۶۹۶۸۵۳۳۳۸ 4696853338

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - امیر مهاجر - 2015-10-21

(2015-10-19 ساعت 09:45)nora نوشته:  من در اینجا میخواهم که قدردان مشاوره و کمک فکری باشم که saboteur عزیزو همسرش همینطور اقا رضای aa ،اقا جواد با مرام که بسیار بی ریا تجربیات با ارزششون رو در اختیارم گذاشتند . روزهایی که اقا جواد با انکه خیلی سرش شلوغ بود زنگ میزد حالمونو بپرسه و هیچ ادعایی رو جز صمیمیت از ایشون ندیدم .
من ذهنیتی که از محیط شهری آمریکا داشتم رو در اینجا ندیدم ولی معرفت وعشقی در محیط مدرسه دیدم که با هر تعریفی که از انسانیت ،محبت و صداقت میدانم ،بخواهم ان را بازگو کنم دچار ناتوانی در بیان خواهم شد . متاسفانه در یکی دو روز اول با افرادی برخورد داشتم که با ادعای دوستی شاید هم اونقدر درگیر کار که در طول یک ماه گذشته امکان یک بار زنگ زدن رو هم نداشتند !!!! من کرکلند و سیاتل رو بخاطر بچه ها انتخاب کردم که باید بدور از سرما و گرما باشند غیر از این من حتما سر از نیویورک در میاوردم . در ضمن این برا ی من جای سواله که رانندگی اینجا که با قوانین و مقررات ایران بسیار متفاوته ، چطورمیشه یک نفر بیاد و ماشین کرایه کنه و تا چند هفته هم رانندگی کنه ؟!!!
و باز هم از دوستانی که تبادل اطلاعات در این تاپیک داشتند تشکر میکنم .

بسیار خوب و پسندیده است که قدردانی را آموخته‌اید و قدردان راهنماییها و خدمات بی اجرتی هستید که عزیزانی که نام بردید برایتان بی دریغ انجام داده‌اند.
و بسیار خوشحالم که با افرادی مهربانی چون جواد و دیانای عزیز، saboteur بی ریا و همسر مهربانشان، و رضا، مرد باهوش و پر انرژی آشناتان کردم. خوشحالم که این دوستان روی بنده را سفید کردند و از کمک فکری گرفته تا در اختیار گذاشتن وقت گرانبها و اتومبیل شخصی‌شان دریغ نکردند و امورات شما و خانواده‌تان را انجام دادند. خوشحالم که پس از راهنماییهای که ساعتها تلفنی یا از طریق مهاجرسرا در این فروم انجام داده‌ام تصمیمی گرفته‌اید برای مهاجرت به این ایالت، و پیداست از تصمیمی که گرفته‌اید خرسند و راضی هستید.
یکی دو روز اول با بنده و مادرم که از ایران مهمان بنده هستند برخورد داشتید. با وجود اینکه از تعداد اعضای خانواده شما و میزان باری که با خود آورده بودید مطلع بودم و هم بنده هم شما به خوبی میدانستیم آمدن بنده به فرودگاه نمیتواند شما را از کرایه تاکسی برهاند بازهم به پیشواز شما آمدم. کار آنروزم را تعطیل کردم و به همراه مادرم در فرودگاه منتظر ورود شما شدیم که مبادا در بدو ورود احساس غربت کنید. مبادا با توجه به شرایط خاص یکی از فرزندانتان که موجبات نگرانیتان را فراهم کرده بود نیازمند کمکهای فوری باشید و آشنایی در فرودگاه حضور نداشته باشد. خوشحالم با آنکه از نظر تحویل کار بسیار در فشار و محدودیت زمانی بودم کارم را آنروز تعطیل کردم و خالصانه به کمک شما شتافتم تا در استرس‌بارترین روز مهاجرت خود را در غربت تنها نیابید. هر آنچه در توان جسمانی بنده بود نیز صرف کمک برای جابجایی بارهایتان کردم.
قبل از آمدنتان هر کجا که رفتم برای اجاره منزل برای خودم، برای شما نیز پرس و جو کردم و تلفنی پیگیر بودم که شاید بشود قبل از آمدنتان جایی را اجاره کرد (با آنکه میدانستم ممکن نیست) و در نهایت وقتی برای اجاره متل ۶ نیاز به کردیت کارت داشتید کاری را کردم که برای خواهر و برادر خودم هم نکرده‌ام. تلفنی اطلاعات کردیت کارتم را در اختیارتان قرار دادم که بتوانید از ایران متل ۶ را رزور کنید. دوست مشترکمان آقا رضا آ آ بهتر میدانند که درخواست اطلاعات اینچنینی خلاف اخلاق است و در پستی قبلا این را گوشزد کرده‌اند. اما من بی ریا و با اشتیاق و قبل از اینکه ناچار شوید صراحتا بر زبان بیاورید این کار را انجام دادم.
دوستانی که نام بردید دوستان خوب بنده هستند و به من بینهایت لطف دارند. وقتی که میدیدم توقع شما آن است که من همانند روز اول که شما را برای خریدهای اولیه با اتومبیل شخصی به فروشگاهها بردم، هر روز این کار را انجام دهم و میدیدم که این برایم مقدور نیست، با آقا جواد تماس گرفتم. پیشانی این جوانمرد را میبوسم که روی مرا زمین نینداخت و با وجود گرفتاریهای کاری و با وجود داشتن نوزاد چند ماهه بسیار وقت گذاشتند و به امورات شما رسیدگی کردند. بارها گفتند این کار را به خاطر من کرده‌اند و میدانم گرچه منت بر سرم دارند، اما این کارها را بی منت انجام دادند.
بیزارم از اینکه این حرفهای خاله خانباجی را در اینجا بیاورم! اینجا جایش نیست! من چنین آدمی نیستم! چرا باید چنین شود؟ چرا باید با دستان خودم چیزهایی اینجا تایپ کنم که نباید؟!! دلیلش شما هستید! چرا باید افکار پریشانتان را به تاپیک پر مهر و مثبت سیاتل بکشید؟ چرا بجای قدردانی گله میکنید؟!!!
یادم هست که تلفنی از بنده پرسیدید: ما اگر به آنجا بیاییم کمکمان میکنید؟ بنده پاسخ دادم: چرا که نه؟!
اگر آنروز میدانستم شما توقع داشتید بنده کارم را رها کنم و تبدیل به راننده شخصی شما شوم همان موقع در این خصوص روشنتان میکردم. چرا که با بنی بشری رودربایستی ندارم.
اگر میدانستم دلیل این همه ادعای دوستی و تعریفهای اغراق آمیز شما این است که آنطور و آن اندازه که دلتان میخواهد به شما کمک کنم و اگر کمتر از آن کمک کردم مورد قهر و غضب شما قرار میگیرم، اگر میدانستم دوستی شما برای این است هرگز دوستی با شما را نمیپذیرفتم.
ایکاش آنقدر منصف بودید و میگفتید شما و خانواده‌تان را در جمعی که دور هم بودند دعوت کردم. مهمان شخص بنده بودید و خودم شخصا به دنبال شما آمدم تا به محل مهمانی بیاورمتان که یکجا با همه آشنا شوید. ایکاش گفته بودید که هر روز که با شما تماس میگرفتم با گوشه و کنایه‌های توهین آمیز شما مواجه میشدم که در شأن خود ندیدم بیش از این با شما در ارتباط باشم!
ایکاش معنای گرفتاری را آنطور که باید درک میکردید و توقعتان از آدمها به اندازه‌ای بود که برایشان مقدور است.
به طور یقین جواد عزیز بیشتر از بنده وقت آزاد داشتند و همانند بنده موقعیت شغلیشان با کمکهای اینچنینی به شما به مخاطره نمی‌افتاد. بنده فقط برای همان روز اول ۱۰ روز تمام اضافه کاری کردم تا بتوانم جبران تأخیری را بکنم که نباید در تحویل فاز یک پروژه پیش می‌آمد! کاش توقعتان بیجا نبود!
کاش بجای بدگویی کردن از بنده در غیابم در حضور همین دوستان موجبات دلخوری بنده را فراهم نمیکردید.
نه نیازی به تشکر دارم و نه نیازی به عذرخواهی!
اینجا برای همین دوستان مینویسم که میدانم خیلی‌هاشان همانطور که بارها به خودم گفته‌اند از راهنماییهای بنده استفاده کرده‌اند و آنها که متوجه شدند منظور شما از «افراد یکی دو روز اول» کیست، با این گویش شما روی از حقیقت برنمیگردانند.
بهتر دانستم بقیه کاربران گرامی مهاجرسرا و خوانندگان این تاپیک هم این حقیر را بهتر بشناسند و گول هزاران پستی که اینجا گذاشته‌ام را نخورند و از کمکها و راهنماییهای بنده چه در این فروم و چه در پیام خصوصی روی بنده حسابی باز نکنند که من یک ایرانی دورو هستم که از دور دل میبرم و از نزدیک زهله. شاید اینگونه اگر بین دوستان کسی باشد که چون شما چنین اندیشه‌ای در سر داشته باشد همان بهتر که قبل از آمدن امید از بنده بریده و نه خود گرفتار شوند و نه بنده را هدف حملات لفظی آزار دهنده قرار دهند.

بدرود
امیر مهاجر

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-10-21

من الان یادم افتاد به یه بنده خدایی قول دادم برم هفته ای که گذشت برم دنبالش و اگه ماشین بدرد بخوری گیر اومد بریم دنبالش . خدایش دو روز آخر فول تایم سر کار بودم . تازه یادم افتاد به یه بنده خدایی دیگه هم قول داده بودم بریم با ماشین یه دور بزنیم چون با اتومات کار نکرده دستش راه بیوفته ( ولک ماشینم اتوواته ). تازه یادم افتاد به یه بنده خدایی قول دادم سمبوسه درست کنم ،خداییش پنج روزی هست ساعت هشت شب میام خونه شیش صبجح میزنم بیرون این پمج روز هنوز نشده شام بخورم ،شدم یه پا خام خور شام امشبم هویج بود که به ننم نگیدا ( نه اینکه ندارما خداییش اینجا بی ارزش ترین چیز ممکن غذاست گوشت رو هم نمیشه خام خورد وگرنه ...) . یه بنده خدایی هست بهشون قول دادم واسه خونه پیدا کردن برم کمکشون ولی خدایش شمارتون رو ندارم خطتون عوض کردین دیگه شماره ای ازتون ندارم (شارژ علم غیبم تمام شده) . اگه بخوام ادامه بدم به نوشتن میترسم فردا که رفتم سر کار صاب کارم بگه توکه خوابت میاد برو خونتون بخواب اینجا خوابگاه نیست .. اونموقست که وقت میکنم به همه قولام عمل کنم البته قبلش باید خوب بخوابم .

یادم نمیاد کی در حقم بدقولی کرد چون حقی در کار نبوده طرف خواسته لطف کنه نشد نتونست نخواست بدهکارم که نبوده ؟؟؟؟؟

من بدقول نیستم ولی بدقولی کردم . دمتون گرم که بهم متلک ننداختین

این رو حتما بخونید تا بدونید چرا امیر تو سیاتل دنبال غار میگشت
http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%84%D8%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%B4%D9%86%DA%AF%D8%AA%D9%86?pid=189227#pid189227

عاقا یه چیز بگم در خصوص ماشین خریدن
اگه چراغ موتور ماشینی که میخرید روشنه یا نخرید یا نقدا 170$ هم باید بدید به تعمییرگاه مجار که بگه عاقا فعلا تعوض سند انجام بدید تا بعد این صاب ماشین درستش نه

کلا مراحل ماشین خرید از شخص
شما ماشین رو پسندیدید اوکی پول رو که دادید یه برگه سبز بهتون میده که سند ماشینه امضاش میکنه و قیممت رو مینویسه روش که بعدا با همین عدد ازتون مالیات میگیرن . ماشین رو بهتون میده با سند پلاک هم روشو میمونه
مرحله بعدی Washington Vehicle Emission Check Program تست آلیندگی یا همون معاینه فنی ایران اینم آدرس وبسایتش http://www.emissiontestwa.com/e/ یه جا پیدا میکنید با همون برگه سبزه میرید اونجا برید توی افیسش ببینید نیازی هست که تست رو بدید یا نه البته تو وبسایتشم نوشته چه مدلی چه سالی باید بیاد خلاصه اگه ماشینتون مدلش بالاست نرید مرحله بعد کلا اینمرحله رو بیخیال اما اگه قدیمیه همین مرحله رو برید اگه خواست که هیچی برید یه نگاه به چراغ موتورتون بندازید اگه خاموش بود(___ایکس__)برید تو صف یه تیکت بگیرید 15$ بدید و فک کنم بی مشکل بهتون برگه رو میدن (برید مرحله بعدی ) اگه روشن بود برید حال دنگ وفنگ نداشتید از نقطه ایکس ادامه بدید وگرنه یه جایی هست به نام اتوزون www.autozone.com یدکی خودمونه اما در حد ابادان . میرید اونجا میگید چراغ چک موتورم روشنه دستگاه تست میاره رایگان بهتون میگه مشکلش چه بعد یا میریدخوتون درستش میکنید یا میبرید تعمیرگاه درستش میکنه (برو مرحله بعدی). اگه خودتون خواستید انجام بدید باید بگم برای اینکه چراغ چک خاموش بشه باید بعد از درست کردن مشکل بست باطری رو در بیارید چند دقیقه و بعد وصل کنید حالا باید یکی دو روزی بچرخید ببینید روشن میشه یا نه بعد دوروز ببرید نمایندگی همون ماشینی که دارید مثلا هوندا یا هرجای دیگه بگید میخوام ببینم ماشینم آماده امیشن تست هست یا نه بهنون میگه مثلا برید ده مایل تو اتوبان برونید و دوباره چک کنید . خلاصه اگه درست شده باشه باید که برید به نقطه ایکس وگرنه کلا تا 15 روز از زمان خریدتون وقت دارید ماشین رو پلاک کنید درست شد شد نشد هم باید برید به نقطه ایکس
مرحله دوم که شاید برای بعضیا همون مرحله اول باشه به هر حال برگه قبولی امیشن در دست راست همراه با برگه سبز در همون دست راست و جیب پر پول (کارت هم اوکیه ) میرید به این آدرس https://fortress.wa.gov/dol/dolprod/vehoffices/ و. آدرس دفتر رو پیدا میکنید و اونجا که رسیدید پول رو میدید یه پلیت بغل دستش برمیداره بهتون میگه پلیت صاب ماشین صاب ماشین پلین از الان دیگه شما چارتا پیچ باید باز کنید و پلیت رو بندازید روش

این تجربه واسم 350$ آبخورد که میشد با 100$ سرو تهش رو هم اورد.

میدونم پیچیده نوشتم ولی باور کنید پیچیدست من نپیچوندمش

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-10-21

(2015-10-21 ساعت 09:33)امیر مهاجر نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 09:45)nora نوشته:  من در اینجا میخواهم که قدردان مشاوره و کمک فکری باشم که saboteur عزیزو همسرش همینطور اقا رضای aa ،اقا جواد با مرام که بسیار بی ریا تجربیات با ارزششون رو در اختیارم گذاشتند . روزهایی که اقا جواد با انکه خیلی سرش شلوغ بود زنگ میزد حالمونو بپرسه و هیچ ادعایی رو جز صمیمیت از ایشون ندیدم .
من ذهنیتی که از محیط شهری آمریکا داشتم رو در اینجا ندیدم ولی معرفت وعشقی در محیط مدرسه دیدم که با هر تعریفی که از انسانیت ،محبت و صداقت میدانم ،بخواهم ان را بازگو کنم دچار ناتوانی در بیان خواهم شد . متاسفانه در یکی دو روز اول با افرادی برخورد داشتم که با ادعای دوستی شاید هم اونقدر درگیر کار که در طول یک ماه گذشته امکان یک بار زنگ زدن رو هم نداشتند !!!! من کرکلند و سیاتل رو بخاطر بچه ها انتخاب کردم که باید بدور از سرما و گرما باشند غیر از این من حتما سر از نیویورک در میاوردم . در ضمن این برا ی من جای سواله که رانندگی اینجا که با قوانین و مقررات ایران بسیار متفاوته ، چطورمیشه یک نفر بیاد و ماشین کرایه کنه و تا چند هفته هم رانندگی کنه ؟!!!
و باز هم از دوستانی که تبادل اطلاعات در این تاپیک داشتند تشکر میکنم .

بسیار خوب و پسندیده است که قدردانی را آموخته‌اید و قدردان راهنماییها و خدمات بی اجرتی هستید که عزیزانی که نام بردید برایتان بی دریغ انجام داده‌اند.
و بسیار خوشحالم که با افرادی مهربانی چون جواد و دیانای عزیز، saboteur بی ریا و همسر مهربانشان، و رضا، مرد باهوش و پر انرژی آشناتان کردم. خوشحالم که این دوستان روی بنده را سفید کردند و از کمک فکری گرفته تا در اختیار گذاشتن وقت گرانبها و اتومبیل شخصی‌شان دریغ نکردند و امورات شما و خانواده‌تان را انجام دادند. خوشحالم که پس از راهنماییهای که ساعتها تلفنی یا از طریق مهاجرسرا در این فروم انجام داده‌ام تصمیمی گرفته‌اید برای مهاجرت به این ایالت، و پیداست از تصمیمی که گرفته‌اید خرسند و راضی هستید.
یکی دو روز اول با بنده و مادرم که از ایران مهمان بنده هستند برخورد داشتید. با وجود اینکه از تعداد اعضای خانواده شم ....
بدرود
امیر مهاجر

كاري به اين قضيه پيش اومده ندارم ولي از اونجايي كه هر مسئله اي رو ميشه از هر زاويه اي بررسيش كرد من اين نتيجه رو از حرفات گرفتم كه همونطور كه قبلا گفته بودم و همه دوستان هم مطمئنا باهام موافقن شماها همتون تكيد،خيلي دل گنده ايد،با معرفتيد و من خودمو ميگم كه يك درصد شكم واسه اومدن به اونجا هم از بين رفت!اتفاقا برآيند حرفات شناسوندن بچه هاي خوب اونجا به ماها بود(اين برداشت منه) به نكات منفيش واسه خودت و ضررهاش كاري ندارم چون تو ضرر نكردي و نخواهي كرد (نميخوام كليشه اي بحرفم) ولي با اين مسائل و زحمتهايي كه كشيدين روح جمعي ايراني هاي سياتل رو ارتقا دادين و مطمئن باش نگاه ها بهتون تغييرات بهتر و بيشتري خواهد كرد چون تششعتون مثبته!
بي صبرانه منتظر نصيحت ها و مشاوره هات هستيم هممون !
م ح م د Tongue

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mahdidallas - 2015-10-21

salaam, shomaa be dombaale ejaare apartman hastid?a

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Ninaz - 2015-10-23

(2015-10-15 ساعت 10:57)reza.aa نوشته:  
(2015-10-12 ساعت 23:07)Ninaz نوشته:  
کد:
[quote='reza.aa' pid='650295' dateline='
1440023386']
تجربه ۱۰۵ $

دیشب اولین پی چکم رو گرفتم ، خیلی خوشحال بودم که اولین حقوقم رو گرفتم و یه جورایی در پوست خود نمی گنجید بودم
که یه باره جا خوردم
۱۱۱- توی حسابم بود
زود از از حساب سیوینگم ۲۰۰$ترنسفر کردم به چکینگ وقتی رفتم تو حساب دیدم ستا ۳۵$ از حسابم بابت اوبر کم شده
روزای قبل سه بار از اوبر استفاده کردم که به غیر از پول اوبر که یه ۵$ و یه ۲۱$ و یه ۱۷ $ بود اون سه بار هم کم شده ، کاملا گیج شده بودم و اصلا خوشحالی پی چکم رو فراموش کردم ، خیلی حس بدیه یاد روزی افتادم که چهار راه ولی عصر گوشیم رو دزدیدن ، زنگ زدم به بانک . پشت کارت بانکی یه شماره هست شبانه روزیه زنگ زدم بهش بعد کلی انتظار وصل شد و جریان رو پگفتم و اونم یوزر نیم رو ازم خواست و توضیح داد به این خاطر بوده که حسابم اون لحظه که پول رو برداشت میکردن خالی بوده ،
من مترجم خواستم و یکم طول کشید ، و من توضیح دادم که وقتی حساب باز کردم این آپشن رو غیر فعال کردم و از این نظر خیلی شاکی بودم ، بعد بهم گفت درسته برای شما غیر فعاله ، اما مشکل اینجاست که شما cvv رو برای اوبر وارد نکردی و به اینخاطر مثل کردیت کارت ،از کارتت استفاده شده و برای همین از برای هر تراکنش بانک ۳۵$ من رو شارژ کرده

من که خیلی داغون بودم و در کل نتونستم خوب بخوابم هنوزم یه جورایی حالم گرفته اما دیگه رفته و کاری نمیشه کرد یا شاید از دست من بر نمیاد ، اکه برم دنبالش یه روز نیام سر کار بیشتر از اون ضرر میکنم ، اما شما هم باید حواستون باشه بانک و حساب بانکی اصلا شوخی بردار نیست و به راحتی پول رو کش میرن در واقع یه جورایی نستن تو خطا کنی و خلاصه پولی به جیب بزنن

دیشب انقدر ناراحت بودم که وقتی به دوستم پیام دادم و جریان رو گفتم و پرسید گفتم حالش رو ندارم توضیح بدم و اونم ناراحت کردم ، فدا سر هممون ، تو دو هفته اندازه دوماه ایران کار کردم ، یاد گرفتن بعضی وقتا خرج اینطور داره ، من شارژ شدم شما نشید

راسی درمود هوا این روزا هوا خیلی آفتابیه و تغریبا گرمه امروز تا ۹۱ درجه رسید اما تا عسلوبه راه زیاده خخخخخخخخخ

سلام و خسته نباشيد خدمت عضو فعال گروه، من از قبل از اومدنم تا به امروز فقط خواننده بودم تا اينكه امروز اين مطلب رو ديدم و گفتم ازتون خواهش كنم يكن بيشتر در مورد اوبر براي من توضيح بديد، من و همسرم محد كه ٣١ سن داره ١ سپتامبر وارد سياتل شديم و در حال حاضر در لينوود ساكن هستيم ، همسرم زبانش در حد صفر هستش ولي ميدونم كه كار با اوبر رو ميتونن انجام بدن اگر نيازي به زبان نداشته باشه، فكر ميكنم براي يك مدت كار خوبي باشه ، امكانش هست در موردش بيشتر توضيح بديد؟

واسه استفاده از اوبر و نرم افزارهای مشابه اصلا نگران نباشید . بیشتر روی کنترل حساب بانکیتون تمرکز کنید . اینجا برعکس ایران که کارای بانکی اینترنتی راحت بود به نظر من تازه وارد یکم گیج کنندست البته من کلا با پول مشکل دارم بقیه دوستان خیلی خوب دارن با این سیستم کار میکنن

درکل من به این نتیجه رسیدم به جای اینکه روی جابجا کردن پول بین حساب هام تمرکز کنم بیشتر روی خرج کردن تمرکز کنم و فقط یه حساب چکینگ داشته باشم و هز شب هم یه نگاه بهش میکنم ببینم چه خبره . چکیینگ همون حساب قرض الحسنه بدون سود خودمون ( عابر بانک ) هست . به نظر من حساب سیوینگ فعلا به کار من یکی نمیاد
[/quote]

بله درسته ، در مورد كارهاي بانكي حدودا تمام كارهاشونو انجام داديم باكمك اشنايان و حدودا از خدمات بانكي حداقل در مورد حساب خودمون از سيوينگ و چكينگ و كرديت كارت و امثال ايننها كه الان برامون فعاله با خبر هستيم ، و دقيقا ما هم هرروز صبح حسابمون رو چك ميكنيم و كرديتهامون رو هم اگر باشه پرداخت ميكنيمو ...
چون زبان محمد خوب نيست دنبال شغلي مناسب براش هستيم گفتم تا اون زمان ميتونه با اپليكيشن اوبر كار كنه و ميخواستم از شما كمك بگيرم بابت راه انداختن اين برنامه، احيانا اگر راهتون هم به طرف ليننوود افتاد ما هستيم در خدمتتون خوشحال ميشيم اگر كه كمكي از دست ماهم براي همطنمون بر بيادShy

(2015-10-15 ساعت 11:08)reza.aa نوشته:  
کد:
1440023386']
تجربه ۱۰۵ $

دیشب اولین پی چکم رو گرفتم ، خیلی خوشحال بودم که اولین حقوقم رو گرفتم و یه جورایی در پوست خود نمی گنجید بودم
که یه باره جا خوردم
۱۱۱- توی حسابم بود
، همسرم زبانش در حد صفر هستش ولي ميدونم كه كار با اوبر رو ميتونن انجام بدن اگر نيازي به زبان نداشته باشه، فكر ميكنم براي يك مدت كار خوبي باشه ، امكانش هست در موردش بيشتر توضيح بديد؟
والا درمورد زبان هیچ معجزه ای ندارم . باید تمرین کرد و خوند . واسه اوبر تا جایی که میدونم باید گواهینامشون حداقل یکساله بشه .

واسه زبان هم به نظرم اگه یکم پشت کار داشته باشن میتونن همینجا هم توی یک ماه از صفر تا 100 حداقل به نقطه ده برسن که میشه باش به پیدا کردن کار امیدوار شد وگرنه بدون زبان واقعا سخت میشه

من الان اين پيامتون رو هم ديدم شرمنده يكم فعلا سردرگم هستم تو اين سايت هم، بله ميدونم براي زبان هم هر دومون كالج هم داريم ميريم و منم زبانم همچين جالب نبود و ترم ٣ افتادم و اينكه من براي اين از شما سوال كردم كه اگر اشتباه نكرده باشم تو پيامهاتون خوندم كه تو برنامه اوبر هم فعال هستيد؟؟؟ اگر اشتباه خوندم شرمنده چون فكر ميكنم كه شماهم تازه وارد شده باشيد به اينجا اونطور كه باز من خوندم! يكم اينجا سوالاو پاسخها در همه به شك افتادم اگر غير ازين بوده من عذر خواهي ميكنم فقط به خاطر اين بوده كه خواستم بپرسم ايا كار خاصي بايد انجام داد براي كار با اوبر يا نه؟

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - fromu2farzad - 2015-10-23

(2015-10-23 ساعت 05:17)Ninaz نوشته:  
کد:
1440023386']
تجربه ۱۰۵ $

که یه باره جا خوردم
۱۱۱- توی حسابم بود
، همسرم زبانش در حد صفر هستش ولي ميدونم كه كار با اوبر رو ميتونن انجام بدن اگر نيازي به زبان نداشته باشه، فكر ميكنم براي يك مدت كار خوبي باشه ، امكانش هست در موردش بيشتر توضيح بديد؟
والا درمورد زبان هیچ معجزه ای ندارم . باید تمرین کرد و خوند . واسه اوبر تا جایی که میدونم باید گواهینامشون حداقل یکساله بشه .

واسه زبان هم به نظرم اگه یکم پشت کار داشته باشن میتونن همینجا هم توی یک ماه از صفر تا 100 حداقل به نقطه ده برسن که میشه باش به پیدا کردن کار امیدوار شد وگرنه بدون زبان واقعا سخت میشه

من الان اين پيامتون رو هم ديدم شرمنده يكم فعلا سردرگم هستم تو اين سايت هم، بله ميدونم براي زبان هم هر دومون كالج هم داريم ميريم و منم زبانم همچين جالب نبود و ترم ٣ افتادم و اينكه من براي اين از شما سوال كردم كه اگر اشتباه نكرده باشم تو پيامهاتون خوندم كه تو برنامه اوبر هم فعال هستيد؟؟؟ اگر اشتباه خوندم شرمنده چون فكر ميكنم كه شماهم تازه وارد شده باشيد به اينجا اونطور كه باز من خوندم! يكم اينجا سوالاو پاسخها در همه به شك افتادم اگر غير ازين بوده من عذر خواهي ميكنم فقط به خاطر اين بوده كه خواستم بپرسم ايا كار خاصي بايد انجام داد براي كار با اوبر يا نه؟

سلام
برای کار در اوبر و لیفت باید حداقل یک سال گواهینامه امریکا داشته باشین و ماشین کلین تایتل مدل ۲۰۰۵ به بالا ۴ در رجیستری ماشین هم بنام خودتون باشه
منم تا چند ماه دیگه میام سیاتل Smile

(2015-10-23 ساعت 10:43)fromu2farzad نوشته:  
(2015-10-23 ساعت 05:17)Ninaz نوشته:  
کد:
1440023386']
تجربه ۱۰۵ $

که یه باره جا خوردم
۱۱۱- توی حسابم بود

سلام
برای کار در اوبر و لیفت باید حداقل یک سال گواهینامه آمریکا داشته باشین و ماشین کلین تایتل مدل ۲۰۰۵ به بالا ۴ در رجیستری ماشین هم بنام خودتون باشه
منم تا چند ماه دیگه میام سیاتل Smile

ممنونم از پاسختون پس ما مشكل گواهينامه يكساله رو داريمو دنبالشو فعلا نميگيريم ديگه... مرسي از راهنماييتون