مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-08-10

ضمن تشکر از همه دوستانی که لطف کردند و پیام های محبت آمیز دادند. من الان بعد از یک خواب طولانی سحر آمریکا را دارم برایتان گزارش می کنم.
همانطورکه گفتم خونه پیش بینی شده نقش برآب شد و ما الان هتل هستیم. شبی حدود 85$. میگه اگه 30 شب بمونید 14% مالیات را پستون میدهم که میشه حدود شبی 70$
ولی من با هتل حال نمی کنم و به دنبال جایی هستم که بشه زندگی و پخت و پز کرد.
فعلا خداحافظ تا یک پست به دردبخور........

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gulu - 2012-08-10

(2012-08-10 ساعت 15:44)hoseyn نوشته:  ضمن تشکر از همه دوستانی که لطف کردند و پیام های محبت آمیز دادند. من الان بعد از یک خواب طولانی سحر آمریکا را دارم برایتان گزارش می کنم.
همانطورکه گفتم خونه پیش بینی شده نقش برآب شد و ما الان هتل هستیم. شبی حدود 85$. میگه اگه 30 شب بمونید 14% مالیات را پستون میدهم که میشه حدود شبی 70$

رسيدنتون بخير باشه Cool ما رو در جريان كاراتون قرار بديد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nahid.t - 2012-08-10

(2012-08-10 ساعت 15:44)hoseyn نوشته:  ضمن تشکر از همه دوستانی که لطف کردند و پیام های محبت آمیز دادند. من الان بعد از یک خواب طولانی سحر آمریکا را دارم برایتان گزارش می کنم.

ضمن عرض خسته نباشی بابت سفر طولانی تون میشه و تبریک و خیر قدم وتشکر از اطلاعاتتون میشه از نحوه برخورد افیسر فرودگاه سانفرانسیسکو هم برایمان بگو یید متشکرم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-08-10

حسین جان، رسیدنتون بخیر
امیدوارم همه چیز بر وفق مراد پیش بره. منتظریم بیاید و تجربتون رو برامون بگید.
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan1095 - 2012-08-10

به سلامتی امروز خواهرم و دامادمون و بچه های گلشون را راهی کردیم رفتند لس آنجلس
امیدوارم سال دیگه این موقع خودم توی هواپیما باشم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-08-10

(2012-08-10 ساعت 19:01)ehsan1095 نوشته:  به سلامتی امروز خواهرم و دامادمون و بچه های گلشون را راهی کردیم رفتند لس آنجلس

انشاالله

میگم حسین جان چرا ما ایرانی ها پایمان خارج بازمیشه اینقدر بامعرفت میشیم منظورم اون آشنای بامعرفت شما بود که حاضر نشد مهمان حبیب خدا را راه بده واقعا از ایرانی بودن خودم متاسف هستم.
شاید معرفت اینقدر بارسنگینی هستش که توی مبدا(مملکتمون) جامیزاریم البته درباب کنایه عرض میکنم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-08-10

سلام به همه دوستان
الان هشت صبحه و من با انرژی کامل و خوشبختانه بدون جت لگ دارم براتون می نویسم.
خیلی داستان هست که خلاصه می گم تا چیزی جا نیافته:
1- پرواز ایرباس 380 همونطورکه فکرش را می کرد، عالی بود. 11 ساعت پرواز کم نیست! ولی نه تکونی نه بی حوصلگی و پذیرایی هم که مفصل و عالی...
2- پروازها تا خرخره پره! جاهاتون را از قبل توی سایتش بگیرید که دم در توالت و جدا از هم نصیبتون نشه!
3- فرودگاه SFO عالیه. از همه نظر. حالا بهتون می گم چرا. شایدم شانس ما بود.
4- سه جور صفه توی ورودی که اونی که به درد ما می خوره اصلا پیدا نیست! visitors, citizen &new immigrants
که مهاجرین جدید یک ردیف دارند در منتهی الیه سمت راست. توی صفهای دیگه علاف نشید!
5- کل کار ما نیم ساعت هم نشد تا از فرودگاه اومدیم بیرون که اگر دوست آفیسر ذیل الذکر دست و چا چلفتی نبود با 1 ربع تمام میشد.
6- توی ورودی یک آفیسر چینی_مغولی چلمن مسول بود. با خط بد و ... گیج.
اصلا تمام ریزه کاریهایی که تا حالا رعایت کردیم. توسط این جور افراد هوا میشه. امضا و اثر انگشت و تغییر آدرس را ایشان نوشت که امیدوارم با اون خط مسخره اش، کارتمون سر از مریخ در نیاره!
مهر که زد گفت فردا هم بخواهی میتونی بری ایران و این مهر تا 1 سال به منزله گرین کارتته.
7- اینجا علاوه بر پاکت زرد و پاس باید برگه آبی گورک که توی هواپیما پرکردید را بهش تحویل بدهید که با ماپیک قرمز روش یک چیزهایی می نویسه که نفر بعدی می دونه چیه.
8- اومدیم بارها را برداشتیم. یک بابایی برگه آبی را تا دید گفت برید یک سمتی غیر از بقیه. چند تا آفیسر بودند و ما خوشببختانه به تور چینی مینی ها نخوردیم. یک خانم آفیسر آمریکایی خوش اخلاق شروع به سوال و جواب مخصوصا درباره پول کرد. چقدر داری؟ همه اش برای خودته یا کسی پول داده بیاری آمریکا؟....کجا میری؟ اینی که آدرسش را دادی کیته؟...
9- اصلا درباره خوراکی و مغزها و هسته دار و بی هسته و... هیچی نپرسید. خانمم بدون اینکه بهم بگه آلو خشک گذاشته بود توی چمذون که توی هتل فهمیدم!!!!
10- دیگه چیز خاصی نمونده که بگم. فقط من اولش فکر کردم اینجا چینه! تقریبا نصف ملت چشم بادومی اند!
.
.
.
یک تشکر ویژه هم از همزبونهای عزیز افغان
توی فرودگاه دوستم که قرار بود بیاد دنبالم نیامده بود. دیدم دو نفر قیافه شون به ایرانیها می خوره و با لهجه فارسی حرف می زنند. رفتم سراغشون و سلام و حال واحوال. از من که ایرانی هستید؟ که کاشف به عمل اومد افغانند و موبایلشون را دادند من به رفیقم زنگ زدم حل شد.
منصور جون از ایرانیها دلش پر بود. من خیلی زد حال خوردم ولی این دوست ما هم تقصیری نداشت. خونه خودش که جا نداشت. هماهنگ کرده بود بریم خونه یک خانم مسن ایرانی و هزینه هم بدهیم. نمی دونم چی شد که آخرین لحظه طرف پشیمون شد. به هر حال خدا بزرگه. میدون امتحان صبر و تحمله دیگه.
.
.
.
یک نکته هم که تا حالا از برخورد آمریکایی ها خیلی خوشم اومده. خیلی ملت جالبی هستن.
حالا ممکنه امشب تو خیابون یه گانگستر لختمون کنه و نظرمون را عوض کنه!!!!
یا حق.......

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-08-10

(2012-08-10 ساعت 20:32)hoseyn نوشته:  سلام به همه دوستان
خیلی داستان هست که خلاصه می گم تا چیزی جا نیافته:
1- پرواز ایرباس 380 همونطورکه فکرش را می کرد، عالی بود. 11 ساعت پرواز کم نیست! ولی نه تکونی نه بی حوصلگی و پذیرایی هم که مفصل و عالی...
2- پروازها تا خرخره پره! جاهاتون را از قبل توی سایتش بگیرید که دم در توالت و جدا از هم نصیبتون نشه!
3- فرودگاه SFO عالیه. از همه نظر. حالا بهتون می گم چرا. شایدم شانس ما بود.
4- سه جور صفه توی ورودی که اونی که به درد ما می خوره اصلا پیدا نیست! visitors, citizen &new immigrants
که مهاجرین جدید یک ردیف دارند در منتهی الیه سمت راست. توی صفهای دیگه علاف نشید!
5- کل کار ما نیم ساعت هم نشد تا از فرودگاه اومدیم بیرون که اگر دوست آفیسر ذیل الذکر دست و چا چلفتی نبود با 1 ربع تمام میشد.
6- توی ورودی یک آفیسر چینی_مغولی چلمن مسول بود. با خط بد و ... گیج.
اصلا تمام ریزه کاریهایی که تا حالا رعایت کردیم. توسط این جور افراد هوا میشه. امضا و اثر انگشت و تغییر آدرس را ایشان نوشت که امیدوارم با اون خط مسخره اش، کارتمون سر از مریخ در نیاره!
مهر که زد گفت فردا هم بخواهی میتونی بری ایران و این مهر تا 1 سال به منزله گرین کارتته.
7- اینجا علاوه بر پاکت زرد و پاس باید برگه آبی گورک که توی هواپیما پرکردید را بهش تحویل بدهید که با ماپیک قرمز روش یک چیزهایی می نویسه که نفر بعدی می دونه چیه.
8- اومدیم بارها را برداشتیم. یک بابایی برگه آبی را تا دید گفت برید یک سمتی غیر از بقیه. چند تا آفیسر بودند و ما خوشببختانه به تور چینی مینی ها نخوردیم. یک خانم آفیسر آمریکایی خوش اخلاق شروع به سوال و جواب مخصوصا درباره پول کرد. چقدر داری؟ همه اش برای خودته یا کسی پول داده بیاری آمریکا؟....کجا میری؟ اینی که آدرسش را دادی کیته؟...
9- اصلا درباره خوراکی و مغزها و هسته دار و بی هسته و... هیچی نپرسید. خانمم بدون اینکه بهم بگه آلو خشک گذاشته بود توی چمذون که توی هتل فهمیدم!!!!
10- دیگه چیز خاصی نمونده که بگم. فقط من اولش فکر کردم اینجا چینه! تقریبا نصف ملت چشم بادومی اند!
.
.
.
یک تشکر ویژه هم از همزبونهای عزیز افغان
توی فرودگاه دوستم که قرار بود بیاد دنبالم نیامده بود. دیدم دو نفر قیافه شون به ایرانیها می خوره و با لهجه فارسی حرف می زنند. رفتم سراغشون و سلام و حال واحوال. از من که ایرانی هستید؟ که کاشف به عمل اومد افغانند و موبایلشون را دادند من به رفیقم زنگ زدم حل شد.
منصور جون از ایرانیها دلش پر بود. من خیلی زد حال خوردم ولی این دوست ما هم تقصیری نداشت. خونه خودش که جا نداشت. هماهنگ کرده بود بریم خونه یک خانم مسن ایرانی و هزینه هم بدهیم. نمی دونم چی شد که آخرین لحظه طرف پشیمون شد. به هر حال خدا بزرگه. میدون امتحان صبر و تحمله دیگه.
.
.
.
یک نکته هم که تا حالا از برخورد آمریکایی ها خیلی خوشم اومده. خیلی ملت جالبی هستن.
یا حق.......

حسین جان دست روی دل من نزار که خونه من اینجا مثل شما وارد جرئیات نشدم من هم دوراز جون همه شما به تور یک عوضی آشنا خوردم که از اومدن به آمریکا حالم بهم خورد گفتم منو باش کجا اومدم ازچاله در اومدم با کله توی فاضلاب رفتم خلاصه 26روز خون دل خوردم با اینکه کارخیلی خوب پیدا کردم وهم دوست آمریکایی خوب وهم کار درلوس آنجلس بود که حتی بلیط هم خریدم وآخر سرپس دادم .50دلار هم جریمه شدم وبرگشتم مملکتم توی فرودگاه هم با یک استاد ابرانی که در یکی از دانشگاه های آمریکا بخش سرطان شناسی بود آشنا شدم که ایشان بسیار در رابطه با کارم بهم کمک کرد وحتی شاید سرنوشت منو عوض کرد.
خلاصه اینطوری بود ومن اصلا اسم چنین کسانی را که در کمک کردن وحتی یک راهنمایی دریغ می کنند آدم نمی زارم.
واقعا متاسف هستم که اینقدر....... هستیم
دراینجا بگم این اشتباه من نبود تقصیر پدرومادر بود منو وادار کردند پیش این عوضی ها برم واقعا برای خودم هم متاسف هستم که چرا من...
نظرخودمو درباره نیویورک بگم آب هوای گرم .شرجی دچار حساسیت پوستی شده بودم شبها میرفتم پارک شلوارک پایم میکردم وقتی برمیگشتم تمام پایم شدیدا" ورم میکرد که حتی دیگه راه نمی توانستم برم برای اینکه یک حشرات مخصوصی اینجا داره که اینطوری نیش میزنه دیگه شکنجه شدم من نمی دونم چرا این پدر مادرها در کاربچه هایشان دخالت می کنند؟
[عکس: dt-EQWH.gif]

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-08-10

(2012-08-10 ساعت 20:32)hoseyn نوشته:  سلام به همه دوستان

یا حق.......

حسین خان
با فهمیدن این قضیه که دوستتون تو فرودگاه دنبالتون نیومده بود مطمئن شدم که یه نسبتی با این همشهری ما آقوی همساده دارینBig Grin البته امیدوارم همه مشکلاتتون به همین راحتی حل بشه. ممنون که تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - montazer59 - 2012-08-11

(2012-08-09 ساعت 10:24)hoseyn نوشته:  دوستان سلام
من الان فرانکفورت هستم و تا پرواز بعدی به سن فرانسیسکو 2 ساعت وقت دارم. اینترنت مجانی را هم داریم می ترکونیم. از دیشب تا حالا قضایای جدیدی دیدم گفتم خبر بدهم. خودم شاخ درآوردم.
1- صف تحویل بار لوفت هانزا خیلی شلوغه. ما 1 ساعت توی صف بودیم.
2- عوارض خروجی را حتما داخل شهر بدهید. ما این را هم 1 ساعت توی صف بودیم. البته با بانو تقسیم وظیفه کردیم. دلیل این امر هم اینکه باید برای تک تک افراد کد ملی وارد کنید و جدیدا با اطلاعات بانکشون چک می کنند که یکی در میان می گفت کد ملی غلطه و ...
اینطور که من فهمیدم جدیدا سیستم تحویل بار و عوارض خروجی و مهر خروج گذرنامه به هم متصل شده!
3- به همان دلایل فوق احتمالا صف مهر خروجی هم شلوغ بود. تقریبا 40دقیقه توی صف بودیم.
غلغله ای بود دیشب توی فرودگاه. گریه و زاری آدمهایی که داشتند از پرواز به خاطر همین صفهای مسخره جا می موندند. این صف آخر از همه عجیب تر و ناراحت کننده تر بود.
تازه ما اضافه بار نداشتیم. بندگان خدایی که اضافه بار داشتند هم باید توی صف همین عوارض خروجی می ایستادند که دیگه دعوا شد و براشون یک صف جدید درست کردند. به دلار دولتی هم حساب میشه.
کیفیت هواپیما و پرواز لوفت هانزا و پذیرایی و کارکنانش عالی بود.
توی فرودگاه فرانکفورت خیلی معطلی و بازرسی مجدد و سین جیم هست به علاوه از تهران تا شاه عبدالعظیم هم باید پیاده برید تا برسید به گیت مربوطه.
الان هم منتظریم که سوار Airbus 380 بشیم. مثل بچه ها که یک اسباب بازی جدید خریدیند صبرم نیست!
موفق باشید.
سلام حسین آقا
رسیدن به خیر. ایشالا به سلامتی
از شما خروجی گرفتن؟ آخه بعضی از دوستان میگن چون این ویزا مهاجرتیه نیاز به پرداخت خروجی نیست. ما ایشالا 3روز دیگه عازمیم. میخواستم بدونم باید خروجی بپردازیم یا نه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-08-11

من هم این قضایا را می دونستم ولی با دیدن اون شرایط فرودگاه اصلن دیگه به این چیزها فکر نکردم. پول خروجی دادیم تازه لب به لب رسیدیم به پرواز. دیگه حالا نداده بودم چی می شد!؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - montazer59 - 2012-08-11

(2012-08-11 ساعت 16:25)hoseyn نوشته:  من هم این قضایا را می دونستم ولی با دیدن اون شرایط فرودگاه اصلن دیگه به این چیزها فکر نکردم. پول خروجی دادیم تازه لب به لب رسیدیم به پرواز. دیگه حالا نداده بودم چی می شد!؟
میخوام ببینم قانونش چیه؟ باید پرداخت کرد یا نه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-08-11

(2012-08-11 ساعت 17:16)montazer59 نوشته:  
(2012-08-11 ساعت 16:25)hoseyn نوشته:  من هم این قضایا را می دونستم ولی با دیدن اون شرایط فرودگاه اصلن دیگه به این چیزها فکر نکردم. پول خروجی دادیم تازه لب به لب رسیدیم به پرواز. دیگه حالا نداده بودم چی می شد!؟
میخوام ببینم قانونش چیه؟ باید پرداخت کرد یا نه؟

تا جایی که من می دونم با ویزای مهاجرتی نیازی به پرداخت عوارض نیست.
در بدترین حالت افسر کنترل میگه برو پرداخت کن...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-08-11

من كه بيرون پرداخت مي كنم ، حوصله صف و معطلي ندارم! تازه اگه نياز نشد بعدا براي يه سفر از ايران خواستم برم خرجش ميكنم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - MPU - 2012-08-11

(2012-08-10 ساعت 19:01)ehsan1095 نوشته:  به سلامتی امروز خواهرم و دامادمون و بچه های گلشون را راهی کردیم رفتند لس آنجلس
احسان عزیز. درقبال این همه زحمتی که توی این یه سال کشیدی کمترین کاری که ما میتونیم بکنیم اینه که از صمیم قلب آرزومند باشیم که بزودی به خانواده خواهرت ملحق بشی.