مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - h4di - 2012-08-11

دوستانی که آمریکا هستین میشه کمی در مورد وضعیت پول و کار هم توضیح بدین. ماشالله انگار وضعیت مالی همتون خوبه و کسی در مورد کار و بار صحبت نمیکنه. من حداکثر مقداری که میتونم بیارم 10 هزار تا هست و میخواهم برم سانفرانسیسکو یا شهرهای اطراف به شیوه homestay مستقر بشم. 800 تا 1000 دلار ماهانه. صبحانه رو که میدن. وعده ناهار بیخیال. فقط شام میمونه که باید خودم تهیه کنم. به نظرتون با این مقدار پول چقدر دوام میارم؟
اگر نظری، راهنمایی، توصیه ای دارین ممنون میشم که بفرمایید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-08-11

دوست عزیز فکر کنم تاپیک رو اشتباه گرفتی!
تاپیک کالیفرنیا یا تاپیک زندگی و کار در شهری که می خوای تو کالیفرنیا رو باید بگردی!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - h4di - 2012-08-11

اون قسمت عرایض بنده در مورد سانفرانسیسکو و کالیفرنیا رو فاکتور بگیرین. چشم تو تاپیکش میپرسم. اما آیا تونستین کار پیدا کنین اونجا؟ وضعیت اشتغال چطور هست؟ لطفا در مورد تجربه هاتون در این زمینه هم بنویسید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SH1A2R3 - 2012-08-12

سلام به دوستای گلم .
ذلم واسه همتون تنگ شده بود.Winkمن بطرز وحشتناکی در حال تدارک سفر هستم.چون ما از زمان کلیرنس تا پرواز کمتر از یکماه وقت داشتیم مجبوریم بدو بدو کارهامونو انجام بدیم.منم دیگه وقت نمیکنم مرتب سر بزنم.ولی همش دلم اینجاست.
من از دوستانی که رفتن چند تا سوال داشتم.
1-ایا برای کسانی که بیشتر از 10000$بردن تو فرودگاه گیر دادن یا نه؟
2- یکی از دوستان یه پستی گذاشته بود که پولارو به پهلو تو کیف بزاریم یا به طرفی که نوشته هاش بالا باشه؟

یه شرح کوچولو از برناممون:
ما به امید خدا اوایل سپتامبر با پرواز ترکیش با یک استاپ در استانبول عازم لوس انجلسیم.
مقصد اصلیمون اورنج کانتی هست.ما برگشتمون رو اپن خریدیم .چون میخواییم بعد از تعطیلی مدرسه دخترم اینجا برگردیم.یعنی جون2013
حالا که دارم این کامنت رو مینویسم باورم نمیشه که من در عرض یکسال اینقدر زندگیم تغییر کرده و آرزوی دیرینه ام به تحقق پیوسته...Big Grin
باورم نمیشه که لاتاری قبول شدم و کارنت شدم -کلیر شدم-بلیط گرفتم و چند روز دیگه دارم میرم به سرزمین ارزوهام.انگار دارم خواب میبینم و هر لحظه ممکنه از خواب بیدار بشم....
ولی این واقعیته .یه واقعیت زیبا و شیرینBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sheida.bvip - 2012-08-12

ای کسانی که کلیر شده اید
به این لینک بشتابید
http://mohajersara.com/thread-4714.html

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-08-12

(2012-08-12 ساعت 02:45)SH1A2R3 نوشته:  یه شرح کوچولو از برناممون:
ما به امید خدا اوایل سپتامبر با پرواز ترکیش با یک استاپ در استانبول عازم لوس انجلسیم.
مقصد اصلیمون اورنج کانتی هست.ما برگشتمون رو اپن خریدیم .چون میخواییم بعد از تعطیلی مدرسه دخترم اینجا برگردیم.یعنی جون2013
حالا که دارم این کامنت رو مینویسم باورم نمیشه که من در عرض یکسال اینقدر زندگیم تغییر کرده و آرزوی دیرینه ام به تحقق پیوسته...Big Grin
باورم نمیشه که لاتاری قبول شدم و کارنت شدم -کلیر شدم-بلیط گرفتم و چند روز دیگه دارم میرم به سرزمین ارزوهام.انگار دارم خواب میبینم و هر لحظه ممکنه از خواب بیدار بشم....
به سلامتي دوست من... انشالله هميشه موفق باشي.
.
راستي ما و شما همسايه هستيم.Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - FREE BIRD - 2012-08-12

(2012-08-09 ساعت 09:35)schaghayegh نوشته:  دوستاي خوبم كسي ميدونه هزينه اضافه بار ( معادل ريالي) با ارز دولتي حساب ميشه يا آزاد؟؟Rolleyes

سلام
با ارز دولتی حساب میشه و حتما سعی کنید ریال همراهتون باشه و تا حد امکان از اوردن برخی وسائل خودداری کنید مخصوصا اگر پرواز داخلی دارید که اصلا صرف نمی کنه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maz1359 - 2012-08-12

(2012-08-11 ساعت 16:25)hoseyn نوشته:  باید برای تک تک افراد کد ملی وارد کنید و جدیدا با اطلاعات بانکشون چک می کنند......
دليل اين کارشون چيه. يعنی اگه به بانک بدهکار باشی نميزارن که بری؟ آخه من کلی وام بانکی دارم!!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-08-12

(2012-08-11 ساعت 23:10)h4di نوشته:  دوستانی که آمریکا هستین میشه کمی در مورد وضعیت پول و کار هم توضیح بدین. ماشالله انگار وضعیت مالی همتون خوبه و کسی در مورد کار و بار صحبت نمیکنه. من حداکثر مقداری که میتونم بیارم 10 هزار تا هست و میخواهم برم سانفرانسیسکو یا شهرهای اطراف به شیوه homestay مستقر بشم. 800 تا 1000 دلار ماهانه. صبحانه رو که میدن. وعده ناهار بیخیال. فقط شام میمونه که باید خودم تهیه کنم. به نظرتون با این مقدار پول چقدر دوام میارم؟
خب به سلامتی دوست عزیز،
از آمدن من به آمریکا تا هم‌اکنون دو ماه و چند روز میگذره. و متاسفانه من از اون قشر مرفه بی‌درد نبودم ! و ته و توی حساب بانکی‌ام را که خالی کردم، چیزی حدود هفت‌هزار دلار شد. اینجا در نزدیکای Orange County یه اطاق نزد یک خانواده آمریکایی اجاره کرده‌ام برای ماهی ششصد دلار. پول آب و برق نمیدهم . فکر کنم ماهی دویست تا سیصد دلار هم خرج خورد و خوراک و رفت و آمد بشه.
اینجا یه کلاس زبان رایگان پیدا کردم، و تندی نام نویسی کردم که عقب نیافتم.
اما کار پیدا کردن، در اولین روزهای آمدن به آمریکا ، واقعا سخت هست. من (مهندس عمران) هرجا که رفتم و فرم درخواست کار پر کردم، یه قسمتی هم داشت که سابقه کار در آمریکا می‌خواست، و همینطور آدرس و شماره تلفن آنجایی که قبلا کار می‌کردید، چون تلفن می‌زنند تا بپرسند شما در کار قبلی، بچه خوبی بودی یا نه Big Grin اگر هم زبان بلد نباشید که دیگه اصلا بی‌خیال!
و راستش را بخواهید، مهم‌ این است که شما در روزهای نخست آمدن به آمریکا، یه کاری پیدا کنید که دلارهای گران خریده شده از ایران را الکی خرج نکنید! اینجا در کالیفرنیا رقابت خیلی شدیده، کارهای معمولی را که همه مکزیکی ها گرفته‌اند، و در رده های بالاتر هم باید سابقه کار داشته باشید و خیلی خوب انگلیسی حرف بزنید.
حالا، اینکه شما با این پولتان چقدر طاقت بیاورید، همه اش به خودتان بستگی دارد، شاید چهار ماه، شاید هم ۸ ماه. من که نمی‌توانم چیزی بگویم.
اگر شما زندگی در خارج از میهن عزیزمان را تا کنون تجربه نکرده‌اید، یکی دو ماه اول شاید خیلی سخت باشد، چون کلا سیستم اینجا با ایران حسابی فرق داره، از سیستم اداری و دولتی گرفته تا آداب معاشرت اجتماعی، اما چیزی نیست که نتوان از عهده‌اش بر‌آمد. فقط گاو نر می‌خواهد و مرد کهن Cool
امیدوارم که این نوشته من ناامیدکننده نباشد، اما حقیقت است و من فقط برای آگاهی دادن شما نوشتم. زیرا هموطنان زیادی را دیده‌ام که متاسفانه بدون آگاهی دست به مهاجرت زده‌اند ، و شناخت‌شان از زندگی در اروپا یا آمریکا، همانی بوده که در تلویزیون و سینما دیده بودند و با رسیدن به اینجا با یک دنیای ناشناخته روبرو شده‌اند که اصلا برایشان قابل تصور نبوده. هم در اروپا دیده‌ام و هم در آمریکا. بی‌تعارف بگویم، برای خود من هم اینگونه بوده است. یعنی همه ما آنرا تجربه می‌کنیم.
مثلا یکی از همین دوستان مهاجرسرایی، که ۶ ماه قبل از من به آمریکا آمده، برای من تعریف می‌کرد که در ایران ۱۰ سال سابقه کار در بانک داشته و لیسانس هم داشته، و پیش خودش فکر می‌کرده که میاد آمریکا و در همان شاخه اقتصادی و بانکی یه جایی کارمند میشه. اینکه حالا سیستم اقتصادی آمریکا چگونه است و مشکل زبان انگلیسی چقدر بزرگ است، اصلا به فکر ایشان نرسیده بوده و حالا فعلا با شانس و آشنا پیدا کردن،به کار رانندگی مشغول است. در برخی موارد، حتی کسانی که گرین کارت هم داشته‌اند، به میهن بازگشته‌اند.
اما نکته دیگری که در آمریکا به چشم می‌خوره اینه که در هر کاری شما، پله به پله پیشرفت می‌کنی، یعنی اینکه شاید اولش‌ بری یه شرکت و فقط مثلا نامه تایپ کنی، اما راه پیشرفت تا رسیدن به ریاست همان شرکت هم برایتان هست. البته هرچه که من و دوستانی که قبلا به آمریکا آمده‌اند ، بگویند، فقط تجربه خودمان هست، و شما هم باید خودتان بیایید تا تجربه خودتان را داشته باشید. زیاد نمیشه به حرف این و آن تکیه کرد.
درود فراوان
راستی یادم رفت بگم که، یه چند هزار دلاری هم برای ماشین کنار بگدارید. اگر ماشین داشته باشید راحت تر خواهید بود.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-08-12

(2012-08-12 ساعت 09:35)maz1359 نوشته:  
(2012-08-11 ساعت 16:25)hoseyn نوشته:  باید برای تک تک افراد کد ملی وارد کنید و جدیدا با اطلاعات بانکشون چک می کنند......
دليل اين کارشون چيه. يعنی اگه به بانک بدهکار باشی نميزارن که بری؟ آخه من کلی وام بانکی دارم!!!

شما برای اینکه مطمئن بشید که ممنوع خروج نیستید به همراه داشتن اصل پاسپورت به اداره گذرنامه مراجعه کنید.
چنانچه ممنوع خروج باشید پاس شما ضبط میشود تا زمان رفع مشکل ودستوردادگاه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Rainy - 2012-08-12

(2012-07-26 ساعت 10:00)3rip نوشته:  خب با این پست حجتم بر شما تمام میشه و دیگه با مطالب تکراریم مزاحمتون نمیشم Cool

یکی از دغدغه های همه ماها که میخوایم بریم برقراری تماس تلفنی با خانواده و دوستانومنه . یه نرم افزاری می خوام معرفی کنم که حتما اسمش به گوش خیلیاتون خورده و دارید استفاده می کنید، اینو برای اون کسایی میگم که با این نرم افزار آشنایی ندارن....

باسلام به دوستان
دوست عزيزمون زحمت كشيدند و نرم افزار viber رو معرفي كردند ولي نرم افزار ديگري هست كه شايد دوستان زيادي هم با اين نرم افزار آشنا باشند و اون Tango است و كاركرد مشابهي با viber داره ولي داراي وضوح و شفافييت بالاي تصويري است ما كه باهاش خيلي راحت بوديم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-08-12

(2012-08-12 ساعت 02:45)SH1A2R3 نوشته:  سلام به دوستای گلم .
ذلم واسه همتون تنگ شده بود.Winkمن بطرز وحشتناکی در حال تدارک سفر هستم.چون ما از زمان کلیرنس تا پرواز کمتر از یکماه وقت داشتیم مجبوریم بدو بدو کارهامونو انجام بدیم.منم دیگه وقت نمیکنم مرتب سر بزنم.ولی همش دلم اینجاست.
من از دوستانی که رفتن چند تا سوال داشتم.
1-ایا برای کسانی که بیشتر از 10000$بردن تو فرودگاه گیر دادن یا نه؟
2- یکی از دوستان یه پستی گذاشته بود که پولارو به پهلو تو کیف بزاریم یا به طرفی که نوشته هاش بالا باشه؟

یه شرح کوچولو از برناممون:
سلام دوست عزیز.امیدوارم همیشه شاد و خوش باشید.در جواب شما اینکه ما بالای ۱۰،۰۰۰ تا داشتیم و اصلا کسی‌ نپرسید چقدر دارید.البته ما از فرودگاه شیراز رفتیم.آیا شما در اورنج کانتی خانه رنت کردید ؟یا قصد خرید دارید؟ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-08-12

(2012-08-12 ساعت 11:37)Shezem نوشته:  
(2012-08-11 ساعت 23:10)h4di نوشته:  دوستانی که آمریکا هستین میشه کمی در مورد وضعیت پول و کار هم توضیح بدین. ماشالله انگار وضعیت مالی همتون خوبه و کسی در مورد کار و بار صحبت نمیکنه. من حداکثر مقداری که میتونم بیارم 10 هزار تا هست و میخواهم برم سانفرانسیسکو یا شهرهای اطراف به شیوه homestay مستقر بشم. 800 تا 1000 دلار ماهانه. صبحانه رو که میدن. وعده ناهار بیخیال. فقط شام میمونه که باید خودم تهیه کنم. به نظرتون با این مقدار پول چقدر دوام میارم؟
خب به سلامتی دوست عزیز،
از آمدن من به آمریکا تا هم‌اکنون دو ماه و چند روز میگذره. و متاسفانه من از اون قشر مرفه بی‌درد نبودم ! و ته و توی حساب بانکی‌ام را که خالی کردم، چیزی حدود هفت‌هزار دلار شد. اینجا در نزدیکای Orange County یه اطاق نزد یک خانواده آمریکایی اجاره کرده‌ام برای ماهی ششصد دلار. پول آب و برق نمیدهم . فکر کنم ماهی دویست تا سیصد دلار هم خرج خورد و خوراک و رفت و آمد بشه.
اینجا یه کلاس زبان رایگان پیدا کردم، و تندی نام نویسی کردم که عقب نیافتم.
اما کار پیدا کردن، در اولین روزهای آمدن به آمریکا ، واقعا سخت هست. من (مهندس عمران) هرجا که رفتم و فرم درخواست کار پر کردم، یه قسمتی هم داشت که سابقه کار در آمریکا می‌خواست، و همینطور آدرس و شماره تلفن آنجایی که قبلا کار می‌کردید، چون تلفن می‌زنند تا بپرسند شما در کار قبلی، بچه خوبی بودی یا نه Big Grin اگر هم زبان بلد نباشید که دیگه اصلا بی‌خیال!
و راستش را بخواهید، مهم‌ این است که شما در روزهای نخست آمدن به آمریکا، یه کاری پیدا کنید که دلارهای گران خریده شده از ایران را الکی خرج نکنید! اینجا در کالیفرنیا رقابت خیلی شدیده، کارهای معمولی را که همه مکزیکی ها گرفته‌اند، و در رده های بالاتر هم باید سابقه کار داشته باشید و خیلی خوب انگلیسی حرف بزنید.
حالا، اینکه شما با این پولتان چقدر طاقت بیاورید، همه اش به خودتان بستگی دارد، شاید چهار ماه، شاید هم ۸ ماه. من که نمی‌توانم چیزی بگویم.
اگر شما زندگی در خارج از میهن عزیزمان را تا کنون تجربه نکرده‌اید، یکی دو ماه اول شاید خیلی سخت باشد، چون کلا سیستم اینجا با ایران حسابی فرق داره، از سیستم اداری و دولتی گرفته تا آداب معاشرت اجتماعی، اما چیزی نیست که نتوان از عهده‌اش بر‌آمد. فقط گاو نر می‌خواهد و مرد کهن Cool
امیدوارم که این نوشته من ناامیدکننده نباشد، اما حقیقت است و من فقط برای آگاهی دادن شما نوشتم. زیرا هموطنان زیادی را دیده‌ام که متاسفانه بدون آگاهی دست به مهاجرت زده‌اند ، و شناخت‌شان از زندگی در اروپا یا آمریکا، همانی بوده که در تلویزیون و سینما دیده بودند و با رسیدن به اینجا با یک دنیای ناشناخته روبرو شده‌اند که اصلا برایشان قابل تصور نبوده. هم در اروپا دیده‌ام و هم در آمریکا. بی‌تعارف بگویم، برای خود من هم اینگونه بوده است. یعنی همه ما آنرا تجربه می‌کنیم.
مثلا یکی از همین دوستان مهاجرسرایی، که ۶ ماه قبل از من به آمریکا آمده، برای من تعریف می‌کرد که در ایران ۱۰ سال سابقه کار در بانک داشته و لیسانس هم داشته، و پیش خودش فکر می‌کرده که میاد آمریکا و در همان شاخه اقتصادی و بانکی یه جایی کارمند میشه. اینکه حالا سیستم اقتصادی آمریکا چگونه است و مشکل زبان انگلیسی چقدر بزرگ است، اصلا به فکر ایشان نرسیده بوده و حالا فعلا با شانس و آشنا پیدا کردن،به کار رانندگی مشغول است. در برخی موارد، حتی کسانی که گرین کارت هم داشته‌اند، به میهن بازگشته‌اند.
اما نکته دیگری که در آمریکا به چشم می‌خوره اینه که در هر کاری شما، پله به پله پیشرفت می‌کنی، یعنی اینکه شاید اولش‌ بری یه شرکت و فقط مثلا نامه تایپ کنی، اما راه پیشرفت تا رسیدن به ریاست همان شرکت هم برایتان هست. البته هرچه که من و دوستانی که قبلا به آمریکا آمده‌اند ، بگویند، فقط تجربه خودمان هست، و شما هم باید خودتان بیایید تا تجربه خودتان را داشته باشید. زیاد نمیشه به حرف این و آن تکیه کرد.
درود فراوان
راستی یادم رفت بگم که، یه چند هزار دلاری هم برای ماشین کنار بگدارید. اگر ماشین داشته باشید راحت تر خواهید بود.

دوست عزيزم
از شما به خاطر بيان اين مطالب سپاسگزارم
خوانندگان گرامي بنده با سخنان اين عزيز صد در صد موافق بوده و خواهش ميكنم كلمه به كلمه چندين بار بخوانيد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کامیلا - 2012-08-12

سلام خدمت دوستانی که در حال حاضر در us زندگی جدید روشروع کردن و همچنین دوستانی که مثل بنده در شرف رفتن هستن.
بچه ها من امروز برای بلیط تبریز استانبول واشنگتن تماس گرفتم تا برای 3 الی 5 شهریور تهیه کنم که گفتند مسیر تبریز استانبول پر هست و واشنگتن هم نفری فقط رفت رو 2400000 تومان قیمت دادن.ایا کسی هست که بتونه بهم کمک کنه.ممنون میشم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maz1359 - 2012-08-12

من مسير تهران-لندن-دنور رو از BMI يک طرفه نفری 1150000 تومان گرفتم. البته از لندن با American Air Line هست.