مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - azar1348 - 2014-08-16

سلام دوستان

من 1 آگوست سفر دومم را برای دو هفته به یو اس داشتم ، چند تا نکته :

1 - من گرین کارت دستم نبود و با همون ویزا که تو پاسم بود رفتم با امارات ، نه تو فرودگاه امام مشکلی بود و نه توی دوبی ، با اینکه من پاسم رو هم عوض کرده بودم و ویزا توی پاس قدیمیم بود . اینو گفتم چون بعضی از بچه ها یه کم نگرانی داشتن

2 - در فرودگاه ورودی به یو اس ( دالس ویرجینیا/واشینگتون دی سی ) با اینکه فقط 5 ماه از سفر اولم گذشته بود ، به شدت مورد بازخواست قرار گرفتم که چرا سفر اولم کوتاه مدت بوده ( 2 هفته ) و چرا اینقدر دیر برگشتم و آیا دیگه این دفعه میمونم یا .... که مجبور شدم یه عالمه توضیح بدم و عکس مادرم که زمینگیره رو رو موبایلم نشون بدم و با اینکه رفته بودم برای پاس سفید ولی گفتم آره بابا دیگه میمونم و ..... ، شاید این شانس من بود که یه کارمند بداخلاق به پستم خورد ولی گفتم که تو شرایط مشابه یه آمادگی ذهنی داشته باشین چون من توقع نداشتم و یهو اونجا استرس گرفتم Sad

3 - مدارک پاس سفید را دو ماه قبل از اینکه برم از همونجا توسط برادر همسرم که اونجا ساکنه پست شده بود و تو یه نامه جدا درخواست تاریخ انگشت نگاری برای اون تاریخی که میخواستم برم داده بودم ، که اونا هم تاریخ مورد نظر من رو اعمال کرده بودن ( تو نامه چیزی راجع به اینکه در یو اس هستم یا بیرون ننوشته بودم )

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - عسلبانو - 2014-08-16

(2014-01-13 ساعت 12:35)azar1348 نوشته:  [quote='ahmad120' pid='456761' dateline='1389598147']
با سلام و احترام
1- لطفا درباره نحوه پرداخت هزینه 165 دلاری گرین کارت بیشتر توضیح بدید.
2- این ثبت نام باید پس از دریافت ویزا از سفارت ارمنستان و قبل از سفر به آمریکا باشد؟
4- آیا می شود در هنگام ثبت نام در سایت الیس برای پرداخت هزینه 165 دلاری از حساب بانکی کسی که ساکن آمریکاست و حساب بانکی دارد استفاده کنیم؟
5- می شود پس از ورود به آمریکا و تحویل پاکت زرد فقط جهت انجام روند صدور گرین کارت چند روز آنجا باشیم و سپس به ایران برگردیم؟
1 - از این لینک فایل راهنمای ساخت اکانت و پرداخت را دانلود بفرمایید : http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=8d2af10c49b77c0b094ccf867113cf61
2 - بله . بعضی از اطلاعات مورد نیار برای این کار در ویزای شماست و به آن احتیاج دارید . از مجموع نظرات دوستان به نظر میرسد 2-3 هفته قبل از سفر به یو اس زمان مناسبی برای واریز وجه است .
3 - Smile
4 - شما اکانت را خودتان بسازید و اطلاعات مورد نیاز را وارد سیستم بفرمایید . پس از آن میتوانید ایمیل و پسورد ورود به اکانت را به شخص مورد نظرتون بدین که وارد اکانت شما شده و پرداخت را انجام دهد . فقط در نظر داشته باشید که به دلیل تغییر آی پی هنگام ورود شخص موردنظر از طریق یک آی پی متفاوت ، سایت الیس اطلاعات امنیتی رد و بدل میکند و معمولا نیاز هست که رمز را عوض کنند . در ایران هم دفاتری هستند که با کارمزدی ناچیز پرداخت را انجام میدهند . ولی این که شما در ایران با اطلاعات حساب شخصی که ساکن یو اس هست پرداخت را انجام دهید ، حتی با ف ی ل ت ر شکن ، توصیه نمیشود .
5 - بله ولی مدت زمان لازم برای رسیدن گ ک مشخص نیست و گاهی طولانی میشود و باید این موضوع را مد نظر داشته باشین . ولی هیچ مشکلی برای برگشت قبل از دریافت گ ک هم ندارید.
[/quote

با سلام در رابطه با سوال 4 ، یکی ازدوستانم که در امریکا هستند قبول کردند که این 165 دلار رو برای من و همسرم با استفاده از کارت بانکی خودشان ان لاین پرداخت کنند . خوب الان من ایمیل و رمز ورود اکانت خودم رو در سایت ELISباید به ایشون بدم به همران ای نامبر و کیس نامبرو...... خودم و همسرم . حالا سوال اینه که 1- تو خود سایت نوشته که وکلا ، نمایندگان و...نمیتوانند به جای شخص مهاجر پرداخت کنند حالاچطور یکی دیگه میتونه به جای ما پرداخت کنه پس؟ 2- وقتی ایشون تمام مشخصات ما رو در سایت وارد میکنه و بعد مشخصات کارت بانکی خودشان را میزنه ممکنه سایت قبول نکنه و بگه که این کارت متعلق به کس دیگری است ؟ ( رودربایستی داریم میخوام دردسر نشه براشون) 3- اصلا اینکه ما همه این اطلاعات خودمون رو به کس دیگری بدیم ریسک نداره ؟ یعنی مشکلی برامون پیش نیاد از نظر امنیتی و....چون گویا یه سایت اینترنتی و صرافی ها هم این کار رو میکنند . اینا اصلا مطمئن هستند ؟

با سلام در رابطه با پرداخت165 دلار ، یکی ازدوستانم که در آمریکا هستند قبول کردند که این 165 دلار رو برای من و همسرم با استفاده از کارت بانکی خودشان ان لاین پرداخت کنند . خوب الان من ایمیل و رمز ورود اکانت خودم رو در سایت ELISباید به ایشون بدم به همران ای نامبر و کیس نامبرو...... خودم و همسرم . حالا سوال اینه که 1- تو خود سایت نوشته که وکلا ، نمایندگان و...نمیتوانند به جای شخص مهاجر پرداخت کنند حالاچطور یکی دیگه میتونه به جای ما پرداخت کنه پس؟ 2- وقتی ایشون تمام مشخصات ما رو در سایت وارد میکنه و بعد مشخصات کارت بانکی خودشان را میزنه ممکنه سایت قبول نکنه و بگه که این کارت متعلق به کس دیگری است ؟ ( رودربایستی داریم میخوام دردسر نشه براشون) 3- اصلا اینکه ما همه این اطلاعات خودمون رو به کس دیگری بدیم ریسک نداره ؟ یعنی مشکلی برامون پیش نیاد از نظر امنیتی و....چون گویا یه سایت اینترنتی و صرافی ها هم این کار رو میکنند . اینا اصلا مطمئن هستند ؟

(2014-08-14 ساعت 23:10)ah1004 نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 19:57)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 18:30)mpas89 نوشته:  12 روزه كه پول صدور گرين كارت رو پرداخت كرديم و وارد امريكا شديم ولي سايت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do شماره Receipt ID ما رو نمي شناسه و اين پيغام مياد
Your case can not be found at this time in My Case Status
دوستان براي شما هم همينطور بود يا نه؟ متشكرم از راهنمايي شما

یک کم دیگه صبر داشته باش فعال میشه

1- وقتی که وضعیت شما در سایت www.uscis.gov/uscis-elis به مرحلهٔ Optimized رسید آنگاه این سایت هم شما را میشناسد.
2- پروندهٔ شما در این سایت به حالت Initial Review در خواهد آمد.
3- در این سایت برای یک کیس ۴ مرحله در نظر گرفته شده است که شامل Acceptance ، Initial Review, Decision , Post Decision Activity میباشد.
4- در ضمن اگر از توضیحات هر مرحله در این لینکhttps://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus/BucketDescriptions.do#5 جزئیاتی دستگیرتان شد خوشحال میشویم که درمیان بگذارید.
5- ما ۵ جولای پول را واریز کرده و ۲۰ جولای وارد شدیم و امروز تازه ما را شناخت، یعنی حدود ۲۴ تا ۲۵ روز بعد.

ah1004 میشه بفرمایید شما چطور پول واریز کردید ؟ کردیت کارت داشتید ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-08-16

(2014-08-14 ساعت 18:23)reza_norouzi نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 16:55)KIMIA2005 نوشته:  دوستان برای تماس رایگان با آمریکا از ایران چه روشهایی رو استفاده کردید ؟؟

سلام
من چند تا روشو پیشنهاد میکنم که خودمم ازشون استفاده کردم و هزینه اش تقریباً رایگانه:
1- حرف زدن از طریق وایبر و اسکایپ
2- استفاده از نلفن های بین المللی که واسه آمریکا با 50،000 تومان تقریباً میشه 24 ساعت حرف زد.
اگه کسی روش دیگه ای بلده ممنون میشم بگه.
شاد باشین.

(2014-08-16 ساعت 12:41)عسلبانو نوشته:  با سلام در رابطه با پرداخت165 دلار ، یکی ازدوستانم که در آمریکا هستند قبول کردند که این 165 دلار رو برای من و همسرم با استفاده از کارت بانکی خودشان ان لاین پرداخت کنند . خوب الان من ایمیل و رمز ورود اکانت خودم رو در سایت ELISباید به ایشون بدم به همران ای نامبر و کیس نامبرو...... خودم و همسرم . حالا سوال اینه که 1- تو خود سایت نوشته که وکلا ، نمایندگان و...نمیتوانند به جای شخص مهاجر پرداخت کنند حالاچطور یکی دیگه میتونه به جای ما پرداخت کنه پس؟ 2- وقتی ایشون تمام مشخصات ما رو در سایت وارد میکنه و بعد مشخصات کارت بانکی خودشان را میزنه ممکنه سایت قبول نکنه و بگه که این کارت متعلق به کس دیگری است ؟ ( رودربایستی داریم میخوام دردسر نشه براشون) 3- اصلا اینکه ما همه این اطلاعات خودمون رو به کس دیگری بدیم ریسک نداره ؟ یعنی مشکلی برامون پیش نیاد از نظر امنیتی و....چون گویا یه سایت اینترنتی و صرافی ها هم این کار رو میکنند . اینا اصلا مطمئن هستند ؟

سوال 1 و 2 شما : خیلی از دوستان طریق کارت شخص دیگری یا از طریق شرکتهایی که توی ایران پرداخت رو انجام میدن واریز کردن مشکلی هم نبوده

در مورد سوال 3 : اولا که بایستی مطمئن باشه اگر هم در این مورد حساس هستید میتونید موقع ورود به یو اس و گرفتن کارت 165 دلار را پرداخت کنیدمشکلی نیست .
حضورا هم میتونید بریدشرکت هایی که پرداخت رو انجام میدن واستون پرداخت کنند

(2014-08-16 ساعت 13:12)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 16:55)KIMIA2005 نوشته:  دوستان برای تماس رایگان با آمریکا از ایران چه روشهایی رو استفاده کردید ؟؟

سلام
من چند تا روشو پیشنهاد میکنم که خودمم ازشون استفاده کردم و هزینه اش تقریباً رایگانه:
2- استفاده از نلفن های بین المللی که واسه آمریکا با 50،000 تومان تقریباً میشه 24 ساعت حرف زد.
شاد باشین.

(2014-08-16 ساعت 12:41)عسلبانو نوشته:  با سلام در رابطه با پرداخت165 دلار ، یکی ازدوستانم که در آمریکا هستند قبول کردند که این 165 دلار رو برای من و همسرم با استفاده از کارت بانکی خودشان ان لاین پرداخت کنند . خوب الان من ایمیل و رمز ورود اکانت خودم رو در سایت ELISباید به ایشون بدم به همران ای نامبر و کیس نامبرو...... خودم و همسرم . حالا سوال اینه که 1- تو خود سایت نوشته که وکلا ، نمایندگان و...نمیتوانند به جای شخص مهاجر پرداخت کنند حالاچطور یکی دیگه میتونه به جای ما پرداخت کنه پس؟ 2- وقتی ایشون تمام مشخصات ما رو در سایت وارد میکنه و بعد مشخصات کارت بانکی خودشان را میزنه ممکنه سایت قبول نکنه و بگه که این کارت متعلق به کس دیگری است ؟ ( رودربایستی داریم میخوام دردسر نشه براشون) 3- اصلا اینکه ما همه این اطلاعات خودمون رو به کس دیگری بدیم ریسک نداره ؟ یعنی مشکلی برامون پیش نیاد از نظر امنیتی و....چون گویا یه سایت اینترنتی و صرافی ها هم این کار رو میکنند . اینا اصلا مطمئن هستند ؟

سوال 1 و 2 شما : خیلی از دوستان طریق کارت شخص دیگری یا از طریق شرکتهایی که توی ایران پرداخت رو انجام میدن واریز کردن مشکلی هم نبوده

در مورد سوال 3 : اولا که بایستی مطمئن باشه اگر هم در این مورد حساس هستید میتونید موقع ورود به یو اس و گرفتن کارت 165 دلار را پرداخت کنیدمشکلی نیست .

خیلی ممنون از پاسختون . میشه لطفا یکی از همین شرکتهایی را که داخل ایران پرداخت را انجام میدهند و مطمئن هستند را معرفی کنید ؟؟ حداقل اگه تو این صفحه نمیشه ، میتونید لطفا پیام خصوص بدید .؟؟.
این شرکت ها که فرمودید حضورا میشه مراجعه کرد داخل یو اس منظورتون هست درسته ؟ میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - peymanmohajer - 2014-08-16

(2014-08-16 ساعت 10:18)mohamad92 نوشته:  سلام
دوستان من یه موضوع نفهمیدم ما اگه ارز مسافرتی خواستیم بگیریم میریم بانک و حواله بهمون میدن و خود ارز هنگام خروج میدن درسته؟حالا این ارز مرجع با قیمت حالا محاسبه میشه و پولشو حالا از ما میگیرن یا همون روز خروج به قیمت روز حساب میشه؟پولشو کی پرداخت میکنیم؟با تشکر

با مدارك (شناسايي، گذرنامه، ويزا، عوارض خروج و ...) تشريف ميبريد بانك و بعد از پرداخت كامل پول به نرخ همون روز حواله مي گيريد. تو فرودگاه با ارائه حواله و گذرنامه دلار رو بهتون تحويل ميدن.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-08-16

(2014-08-16 ساعت 13:20)عسلبانو نوشته:  
(2014-08-16 ساعت 13:12)KIMIA2005 نوشته:  

سلام
شاد باشین.

خیلی ممنون از پاسختون . میشه لطفا یکی از همین شرکتهایی را که داخل ایران پرداخت را انجام میدهند و مطمئن هستند را معرفی کنید ؟؟ حداقل اگه تو این صفحه نمیشه ، میتونید لطفا پیام خصوص بدید .؟؟.
این شرکت ها که فرمودید حضورا میشه مراجعه کرد داخل یو اس منظورتون هست درسته ؟ میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟

در ایران حضورا هم میتونید مراجعه کنید و پول را در حضور خودتون پرداخت کنند که مشکلی هم از بابت امنیتی نباشه
یکی از این شرکتها که تعدادی از دوستان پرداخت کردند http://www.tehranpayment.com/

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - arpmn - 2014-08-16

من یه سوال دارم
فرضا که ما تونستیم با ویزای مهاجرتی حواله رو از یک بانک بگیریم. احتمالش هست تو فرودگاه ببینند ویزامون مهاجرتیه بگن به شما ارز تعلق نمیگیره؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-08-16

(2014-08-16 ساعت 17:57)arpmn نوشته:  من یه سوال دارم
فرضا که ما تونستیم با ویزای مهاجرتی حواله رو از یک بانک بگیریم. احتمالش هست تو فرودگاه ببینند ویزامون مهاجرتیه بگن به شما ارز تعلق نمیگیره؟؟؟؟

سلام دوست من
تو این مملکت احتمال همه چیز هست!
نگران 300 دلار نباشین در مقابل هزینه ای که اونور متحمل خواهید شد هیچه!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - SNSH - 2014-08-17

نه، كاري ندار ند، فقط دولار رو براساس حواله ميدند

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vahid2014 - 2014-08-17

نه تو فرودگاه فقط حواله را ميخواند كارى به پاسپورت ندارند

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2014-08-17

دوستان مطالبی در مورد انتخاب غذا و صندلی تو تاپیک بهترین ایرلاین نوشتم شاید مفید باشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ah1004 - 2014-08-17

(2014-08-16 ساعت 13:01)عسلبانو نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 23:10)ah1004 نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 19:57)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 18:30)mpas89 نوشته:  12 روزه كه پول صدور گرين كارت رو پرداخت كرديم و وارد امريكا شديم ولي سايت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do شماره Receipt ID ما رو نمي شناسه و اين پيغام مياد
Your case can not be found at this time in My Case Status
دوستان براي شما هم همينطور بود يا نه؟ متشكرم از راهنمايي شما

یک کم دیگه صبر داشته باش فعال میشه

1- وقتی که وضعیت شما در سایت www.uscis.gov/uscis-elis به مرحلهٔ Optimized رسید آنگاه این سایت هم شما را میشناسد.
2- پروندهٔ شما در این سایت به حالت Initial Review در خواهد آمد.
3- در این سایت برای یک کیس ۴ مرحله در نظر گرفته شده است که شامل Acceptance ، Initial Review, Decision , Post Decision Activity میباشد.
4- در ضمن اگر از توضیحات هر مرحله در این لینکhttps://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus/BucketDescriptions.do#5 جزئیاتی دستگیرتان شد خوشحال میشویم که درمیان بگذارید.
5- ما ۵ جولای پول را واریز کرده و ۲۰ جولای وارد شدیم و امروز تازه ما را شناخت، یعنی حدود ۲۴ تا ۲۵ روز بعد.

ah1004 میشه بفرمایید شما چطور پول واریز کردید ؟ کردیت کارت داشتید ؟

6- من یک حساب کاربری در uscis ساختم و اطلاعات ورود را در اختیار صاحب کارت قرار دادم.
7- صاحب کارت هم در سایت pay.gov حساب ساخته و پول را پرداخت کرده است.
8- هم میشود که با کارت پرداخت کرد و هم پس از ورود حساب جاری در بانک باز کنید و پول را پرداخت کنید و هم در سایت uscis بخواهید که برای شما صورت حساب و فیش پرداخت بفرستند که به بانک میروید و فیش را میپردازید.
9- در صورتی که این ١٦٥$ پرداخت نشود فکر نمیکنم که کارت های social security و آی دی کارت ها (فکر میکنم ٣ سری کارت و سند قبلش باشد) به دستتون برسد (گرین کارت رو که دیگه مطمئنم).
10- پس از پرداخت و تغییر در حساب کاربری uscis، شما در صندوق پستی که با آن ثبت نام کرده اید یک ایمیل از uscis دریافت خواهید کرد.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - spider007 - 2014-08-17

سلام دوستان
بنده تمام صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم ولی ظاهرا کسی مشکل من رو نداشته. راستش من و پسرم ویزامون رو گرفتیم ولی خانومم هنوز درگیره کلیره. الان برای پرداخت هزینه گرین کارت چطور باید اقدام کنم چون قصد دارم قبل از فرزند و همسرم برم آیا باید فایل رو فقط برای خودم پر کنم یا برای خودم و پسرم یا اینکه مثل خیلی از دوستان فعلا هیچ کاری نکنم و برم اونطرف؟
خیلی ممنون اگه دستان بتونند راهنمایی کنند.