مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Danoosh - 2015-11-27

(2015-11-27 ساعت 10:26)peyman222 نوشته:  سلام به همگی دوستان
چرا من نمیتونم پیام خصوصی به کسی بدم؟
چکار باید بکنم تا مشکل حل بشه

سلام

برای دادن پیام خصوصی باید پست های ارسالی شما به حداقل مجاز
(فکر کنم 20 تا) برسه تا بتونید پیام خصوصی بفرستید
البته برای بالا بردن پست های ارسالیتون حواستون باشه که اسپم ندید و قوانین رو زیر پا نذارید

2 راه برای ارسال پیام خصوصی هست
1. ارسال پست های مفید و به اشتراک گذاشتن اطلاعاتتون با دیگر اعضا
2.ارسال ایمیل به فرد مورد نظرتون. این مورد رو میتونید بعد از کلیک کردن بر روی نام فرد مورد نظر, در صفحه مشخصات انجام بدید

*البته این مورد در صورتی امکان پذیره که فرد موردنظرتون ارتباط از طریق ایمیل رو برای دیگران باز گذاشته باشه!

موفق باشید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - f_elena_z - 2015-11-27

(2015-11-25 ساعت 04:42)آسمان آبي نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز سياتلي،
ما دو ماهي هست كه وارد سياتل شديم، من و همسرم و دختر يك سال و نيممون.
خوشبختانه مسائل اوليه مون در باب استقرار و حساب بانكي حل شده و فقط همسرم همچنان به دنبال پيدا كردن كار هستش كه اونم با توجه به سابقه ي كاري اينترنشنالي كه داره، اميد ميره به زودي نتيجه بده.
مشكل حال حاضرمون تنهاييمونه كه هواي اينجا هم تشديد كرده سختيش رو.
ممنون ميشم اگه دوستان در خصوص آشنايي با جمع هاي ايراني راهنمايي بفرمايند.مخصوصا كه شب يلدا نزديكه و حضور در جمع هم وطنان مي تونه مرهمي بر دلتنگي هامون باشه.
من سعي كردم با چندتا از پيشكسوتان ارتباط برقرار كنم كه به دليل كم بودن پست هام نشد! و واقعا معني اين محدوديت رو نمي تونم بفهمم.

سلام من و همسر و دختر 9 ساله ام هم به امید خدا تا 19 دسامبر میایم سیاتل. خوشحالم براتون که کارای مهمتونو با موفقیت انجام دادید ما که فعلا اول راهیم. به هر حال اگه لطف کنید به من ایمیل بدید ممنون میشم من امکان پپام خصوصی رو ندارم.
شاد باشید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - peyman222 - 2015-11-27

سلام به همگی دوستان
اول متشکرم از دوست عزیز danoosh بابت جوابشون ,ما هم یک ماهی میشه آومدیم و خونه ما هم کنت هست فعلا که منتظر سوسیال هستیم وار حال کسب اطلاعات مفید از دوستان

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - javadzarrin - 2015-11-28

(2015-11-18 ساعت 04:11)reza.aa نوشته:  دوستانی که میخوان بیمه ماشین یا بیمه خونه انجام بدن بهم پیام بدن ، یه ایرانی پیدا کردم توی شرکت پمکو کار میکنه ، خیلی اتفاقی پیش اومد ، در هر صورت خیلی میتونه کمک کنه چون پمکو هم یه شرکت ارزونه ، واسه بیمه ماشین هم کافیه که بهش زنگ بزنید .
اطلاعات تماس خواستید بهم پیام بدید چون نمیشه شمارش رو بزارم تو پیج

آقا رضا ما که هرچه ایمیل میزنیم به شما پاسخی نمیاد. متاسفانه با آی دی تلگرام نتونستم شما رو اد کنم. شماره تماس تهران رو برای شما ایمیل کردم تا در تلگرام برای من پیغام بدید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-11-29

(2015-11-28 ساعت 13:59)javadzarrin نوشته:  
(2015-11-18 ساعت 04:11)reza.aa نوشته:  دوستانی که میخوان بیمه ماشین یا بیمه خونه انجام بدن بهم پیام بدن ، یه ایرانی پیدا کردم توی شرکت پمکو کار میکنه ، خیلی اتفاقی پیش اومد ، در هر صورت خیلی میتونه کمک کنه چون پمکو هم یه شرکت ارزونه ، واسه بیمه ماشین هم کافیه که بهش زنگ بزنید .
اطلاعات تماس خواستید بهم پیام بدید چون نمیشه شمارش رو بزارم تو پیج

آقا رضا ما که هرچه ایمیل میزنیم به شما پاسخی نمیاد. متاسفانه با آی دی تلگرام نتونستم شما رو اد کنم. شماره تماس تهران رو برای شما ایمیل کردم تا در تلگرام برای من پیغام بدید

باید پیام خصوصی بدید من ایمیلم رو که به مهاجرسرا وصله زیاد چک نمیکنم
که البته با توجه به تعداد پست های شما فک نکنم بتونید پیام بدید به هر صورت ، بهم یه ایمیل بدید و دقیقا بگید که واسه بیمه هست تا بدونم ، امیدوارم بتونم ایمیلتون رو بخخونم

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - f_elena_z - 2015-11-29

(2015-11-27 ساعت 19:28)f_elena_z نوشته:  
(2015-11-25 ساعت 04:42)آسمان آبي نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز سياتلي،
ما دو ماهي هست كه وارد سياتل شديم، من و همسرم و دختر يك سال و نيممون.
خوشبختانه مسائل اوليه مون در باب استقرار و حساب بانكي حل شده و فقط همسرم همچنان به دنبال پيدا كردن كار هستش كه اونم با توجه به سابقه ي كاري اينترنشنالي كه داره، اميد ميره به زودي نتيجه بده.
مشكل حال حاضرمون تنهاييمونه كه هواي اينجا هم تشديد كرده سختيش رو.
ممنون ميشم اگه دوستان در خصوص آشنايي با جمع هاي ايراني راهنمايي بفرمايند.مخصوصا كه شب يلدا نزديكه و حضور در جمع هم وطنان مي تونه مرهمي بر دلتنگي هامون باشه.
من سعي كردم با چندتا از پيشكسوتان ارتباط برقرار كنم كه به دليل كم بودن پست هام نشد! و واقعا معني اين محدوديت رو نمي تونم بفهمم.

سلام من و همسر و دختر ۹ ساله ام هم به امید خدا تا 19 دسامبر میایم سیاتل. خوشحالم براتون که کارای مهمتونو با موفقیت انجام دادید ما که فعلا اول راهیم. به هر حال اگه لطف کنید به من ایمیل بدید ممنون میشم من امکان پپام خصوصی رو ندارم.
شاد باشید
سلام یه ایمیل براتون فرستادم....

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Nightsky007 - 2015-11-30

فراموش کردید بگید بغیر ابرو بارون عامل سوم دیگه هم هست که بدجور سراغتون میاد اونم مه هست مه هم تو فصل پاییز و زمستان هست
در کل واشنگتن ایالت خوشگلی هست از نظر اب و هوایی هم طبعا سردتر از کالیفرنیا هست ولی قابل تحمل هست سرماش اگر از پس هزینه اجاره خونه تو کالیفرنیا برمیاید انتخاب خوبی هست وگرنه واشنگتن بهتره تو بقیه موارد هم خرج و مخارج تقریبا یجور هست
این هم اضافه میکنم اینجا خیلی از خونه ها گاز طبیعی ندارند ولی تو ایالت های دیگه مثل یوتا تگزاس نوادا ونیویورک و.... گاز هست که هزینه گرمایشی بسیار پایین میاره

سیاتل، ایالت واشنگتن - apoornaki - 2015-11-30

يه موضوعي كه هست اينه كه اينجا بخاطر ازدياد درخت ، با يه باد و طوفاني كنده ميشن و رو كابلهاي برق ميفتن ...
تو اين هواي سرد ، هفته قبل اكثر شهرهاي دوروبر برقش قطع شده بود و ما هم در ردموند ٢ شب و روز برق نداشتيم و از سرما يخ زديم

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - peyman222 - 2015-12-01

سلام به دوستان
آیا کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد این سایت داره و میمونه من رو راهنمایی کنهLabor & Industries (L&I), Washington State

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-12-01

(2015-12-01 ساعت 05:20)reza20 نوشته:  رضا دوباره اومد. هر سوالی در مورد سیاتل و شهر های اطرافش دارید میتونید از من بپرسید
خوشحال میشم تا به هموطنهام کمک بکنم
سلام رضاجان خوبي،نبودي نگران شدن بچه هBig Grin
من بپرسم به نيابت از اونايي كه سوال دارن ،در مورد بيمه ماشين و تخفيفات پيرامونش،
اين بحثي كه در مورد بعضي ايالت ها و بيمه ها صدق ميكنه (اگه ايران تصادف نداشته باشيم و از بيمه نامه بگيريم اونجا تخفيف ميدن رو بيمه ماشين) براي اونجا هم صدق ميكنه ؟اصلا همچين چيزي هست يا مربوط به گذشته دور بوده؟
مرسي ازت كه مثل هميشه بفكر ديگراني

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - behjat - 2015-12-01

(2015-12-01 ساعت 05:20)reza20 نوشته:  رضا دوباره اومد. هر سوالی در مورد سیاتل و شهر های اطرافش دارید میتونید از من بپرسید

سلام من از لس آنجلس میخوام برم ایران و برای شش ماه بعد میخوام از سیاتل شروع کنم اگر لطف کنید بفرمایید از چه شهری شروع کنم که اجاره سوییت یا اتاق برای شروع کمتر باشه ،و آیا اطلاعی از شرایط شهر belinghamدارید،و آیا ممکنه کار پرستاری کودک یا سالمند برای من پیدا بشه، و در ضمن آیا کمکهای دولتی در حد لس آنجلس شامل ما میشه، همسر من ۶۵ سالش تموم شده، ممنونم از لطف شما

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - sahar2016 - 2015-12-01

(2015-12-01 ساعت 08:48)reza20 نوشته:  
(2015-12-01 ساعت 08:22)behjat نوشته:  

سلام من از لس آنجلس میخوام برم ایران و برای شش ماه بعد میخوام از سیاتل شروع کنم اگر لطف کنید بفرمایید از چه شهری شروع کنم که اجاره سوییت یا اتاق برای شروع کمتر باشه ،و آیا اطلاعی از شرایط شهر belinghamدارید،و آیا ممکنه کار پرستاری کودک یا سالمند برای من پیدا بشه، و در ضمن آیا کمکهای دولتی در حد لس آنجلس شامل ما میشه، همسر من ۶۵ سالش تموم شده، ممنونم از لطف شما

من اطلاع ندارم برای چی میخواهید برید ایران. اگر دلتون تنگ شده و از این قبیل چیزها که پیشنهاد میکنم نرید و صبر کنید تا سیتیزن بشید بعد برید. یعنی به همه پیشنهاد میکنم تا سیتیزن نشید تو این ۵ سال از آمریکا بیرون نرید حتی مکزیک و کانادا (عرض کنم قوانین ۳ سال در پنج سال در آمریکا بودن و ۶ ماه و یک روز در سال در آمریکا رو میدونم. این فقط یک پیشنهاده از طرف من اگر سیتیزنی براتون خیلی مهمه)
این به خیلی چیرها بستگی اره. یعنی اینکه شما مجردی یا متهل. کارتون کدوم شهره. ولی ارزانترین شهر اینجا اورت است.
belingham نزدیک کاناداست و هیچ ربطی به سیاتل و شهرهای اطرافش نداره و من هم هیج اطلاعی در مورد این شهر ندارم
اگر سننتون از 35 کمتر باشه کار نگهداری کودکان اینجا 100 درصد میتونی پیدا کنی ولی اگر زیاد باشه فکر نکنم
برای کمک دولتی که حدود 195 دلار dshs فوت استمپ میده اگر درآمدتون کم باشه. و حتی پول نقد هم به شما اگر سنتون زیاد باشه میدن ولی من پول نقد رو بشما پیشنهاد نمیکنم اگر سیتیزنی برانون مهمه

دوست عزیز مگه سیتیزن شدن چه مزایایی داره که اصرار داشته باشیم که هر چه زود تر سیتیزن بشیم؟

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - behjat - 2015-12-01

(2015-12-01 ساعت 10:53)reza20 نوشته:  
(2015-12-01 ساعت 10:21)a4542 نوشته:  

من اطلاع ندارم برای چی میخواهید برید ایران. اگر دلتون تنگ شده و از این قبیل چیزها که پیشنهاد میکنم نرید و صبر کنید تا سیتیزن بشید بعد برید. یعنی به همه پیشنهاد میکنم تا سیتیزن نشید تو این ۵ سال از آمریکا بیرون نرید حتی مکزیک و کانادا (عرض کنم قوانین ۳ سال در پنج سال در آمریکا بودن و ۶ ماه و یک روز در سال در آمریکا رو میدونم. این فقط یک پیشنهاده از طرف من اگر سیتیزنی براتون خیلی مهمه)
این به خیلی چیرها بستگی اره. یعنی اینکه شما مجردی یا متهل. کارتون کدوم شهره. ولی ارزانترین شهر اینجا اورت است.
belingham نزدیک کاناداست و هیچ ربطی به سیاتل و شهرهای اطرافش نداره و من هم هیج اطلاعی در مورد این شهر ندارم
اگر سننتون از 35 کمتر باشه کار نگهداری کودکان اینجا 100 درصد میتونی پیدا کنی ولی اگر زیاد باشه فکر نکنم
برای کمک دولتی که حدود 195 دلار dshs فوت استمپ میده اگر درآمدتون کم باشه. و حتی پول نقد هم به شما اگر سنتون زیاد باشه میدن ولی من پول نقد رو بشما پیشنهاد نمیکنم اگر سیتیزنی برانون مهمه

دوست عزیز مگه سیتیزن شدن چه مزایایی داره که اصرار داشته باشیم که هر چه زود تر سیتیزن بشیم؟

درست میفرمایید. من دیگه هیچ توصیه ای در این مورد نمیکنم.

سلام آقا رضا ممنونم که جوابمو خیلی زود دادید، من چون فرزندانم قراره بیان ونکوور، میخوام بیام سیاتل که نزدیکشون باشم ،البته که هدف من هم هرچه زودتر سیتیزن شدنه، اینبارهم فقط چندماه، ایران میمونم و دیگه انشاالله قصدم موندنه، من ۵۶ سالمه، و هدفم انجام هرکاری برای موندنه، و امیدوارم که بتونم یک شروع جدید تو سیاتل و شهرهای اطرافش داشته باشم، بازهم از لطفتتون ممنونم

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-12-01

(2015-12-01 ساعت 10:21)a4542 نوشته:  

سلام من از لس آنجلس میخوام بر

من اطلاع ندارم برای چی میخواهید برید ایران. اگر دلتون

فك كنم اين سوالتون زيادي سخت بود رضا هنگ كرد ج نداد Tongue
آخه اين مگه سوال داره اصن،مگه شما اندر مزاياي سيتيزن شيپي رو نميدونيدBig Grin
من به اختصار ميگم(البته در تاپيك ديدگاه آرش درباره آمريكا كاملتر توضيح داده شده)
دلايل بسيار زيادی وجود داره که يک شخص چنانچه شرايط آن را داشته باشد ترجيح می دهد تبعه وسيتيزن آمريکا شود . مانند حق رأی دادن به عنوان يک شخص رأی دهنده در آمريکا ، فعاليت مستقيم در صحنه های سياسی و ايجاد تغيير در آن ، استفاده از مزايای مالی و مالياتی به خصوص بعد از تصويب قوانين جديد که می گويد شديداً پولهای وابسته به دولت فدرال و ساير مزايا برای يک شخص آمريکايی کاهش می يابد ( مانند مزايای سوشيال سکيوريتی ، بيمه پزشکی سالمندان يا همان مديکر ، پولهای FEMA و ساير نيازهای مالی ) ، دليل ديگری که از اهميت زيادی برخوردار می باشد اين است که يک شخص آمريکايی تحت هيچ شرايطی از آمريکا اخراج نمی شود . همچنين اگر شما سيتيزن آمريکا باشيد می توانيد درخواست کنيد که اعضاء خانوادتان با شما در آمريکا زندگی کنند و يا اينکه شما در کنار آنان در سرزمين خودتان زندگی کنيد بدون اينکه مزايای مربوط به خودتان را که حالا ديگر يک شخص آمريکايی هستيد از دست بدهيد .با داشتن یک گذرنامه امريكايي، شهروندان امریکایی ممکن است برای سفر به کشورهای دیگري که با ایالات متحده موافقتنامه محلي دارند نياز به اخذ رواديد نداشته باشند و غيره ...
پس ما واسه چي ميخوايم بريم يو اس،اگه نيت فقط ويزيت و جهانگرديه كه خب بدون گرين كارتم شدنيه(سخته ولي شدنيه)،غير اينه كه ميخوايم آينده و زندگيمونو تو اين كشور بنا كنيم؟اگه واقعا غير اينه كه منم خب حرفي ندارم دگ Big Grin

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - hu24505 - 2015-12-02

سلام دوستان عزیز
کسی تو سیاتل به هم خونه احتیاج نداره ؟
یا کسی رو می شناسید که احتیاج داشته باشه ؟
من اوایل هفته میام 6 دسامبر
متشکرم