مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-12-21

(2015-12-21 ساعت 07:08)reza20 نوشته:  
(2015-12-20 ساعت 14:28)llll نوشته:  @reza20
هیچ کاربری نمیتونه یوزر خودشو پاک کنه

فقط مدیرها و اونم ادمین اصلی می تونه این کار رو انجام بده

فکر نکنم مدیر سایت با این درخواست شما موافقت کنه

شما اگر به هر دلیلی دیگه مایل به فعالیت در انجمن نیستید بهتره کلا بی خیال این فروم شوید و خلاص

در اصل من میخوام یه یوزر دیگه بسازم
چون اسمم رو یوزره نمیخوام این رو استفاده کنم
در این فروم ها هر جور آدمی هستند که صلاح نمیبینم اسمم تو عموم دیده بشه
و اگر این رو همینجوری ول کنم بعد یک یوزر دیگه بسازم هم که با قانون فروم درست نیست
الان روی نوشته شما مدیران تشکر کردن این یعنی مدیران این متن ها رو میخونند
ولی نمیدونم چرا به من جواب نمیدن
خواهشا اگر توانایی پاک کردن یوزر من رو دارید این کار رو انجام بدید تا من یک یوزر دیگه بسازم
ممنون
رضاجان
والا بيشتر مديران قديمي و باسابقه و همچنين فعلي در اين تاپيك هستن من خودم جسارت نكردم حرفي بزنم و دوستان هم راهنمايي هاي لازم رو كردند!
ولي ي لطفي كن نام كاربري جديدت و اوني كه ميخواي باشه رو برام پيام خصوصي كن تغيير صورت ميگيره Wink

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mojtaba01 - 2015-12-21

سلام دوستان عزیزم
کسی در مورد Washington State Department of Social and Health Services یا DHSH چیزی می دونه؟ آیا این اداره فقط در واشنگتنه یا ایالت های دیگه هم هست؟ برنامه شون چیه؟ یعنی به خانواده هایی که مثلاً تازه وارد آمریکا میشن و وضعیت مناسبی ندارن کمک می کنن؟ کسی تجربه ای داره؟
توضیح دوستان حتماً به درد دیگران هم می خورد چون فکر می کنم مساله جالب و پر کاربردی باشه.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Interuniversal - 2015-12-21

(2015-12-21 ساعت 12:34)mojtaba01 نوشته:  سلام دوستان عزیزم
کسی در مورد Washington State Department of Social and Health Services یا DHSH چیزی می دونه؟ آیا این اداره فقط در واشنگتنه یا ایالت های دیگه هم هست؟ برنامه شون چیه؟ یعنی به خانواده هایی که مثلاً تازه وارد آمریکا میشن و وضعیت مناسبی ندارن کمک می کنن؟ کسی تجربه ای داره؟
توضیح دوستان حتماً به درد دیگران هم می خورد چون فکر می کنم مساله جالب و پر کاربردی باشه.
مجتبي جان
اين مسئله رو امروز خانم قصه گو ي عزيز و دوست داشتني مطرح كردند،من با اجازشون مطلبشون رو اينجا ميزارم

يكي از اولين كارهايي كه به نفعتونه بعد از گرفتن سوشال و گرين كارت انجام بديد( يا شايد هم قبل از اون و بعد از ورود) اينه كه بريد به اداره ي DHSH و براي رزومه، كار ، خونه، بيمه ، كارت غذا، كارت اتوبوس، كرايه ي خونه و پول آب و برق و گاز و اينترنت ، كلاس زبان ، حتي فكر كنم مدارك براي مهد كودك و دوره هاي آموزشي مختلف ، خلاصه براي هر چيزي كه بتونه كمكتون كنه، ازشون كمك بگيريد. اشتباه ما رو نكنيد، ما هم فكر مي كرديم زشته، عيبه ، اين دست دراز كردن به سوي دولتيه كه بهمون به راحتي و مفت و مجاني گرين كارد داده. ولي خود مسئولين بهمون مي گفتن بايد درخواست بديد. چون هزينه ي زندگي توي آمريكا بالاست و دولت مي خواد كه به اين طريق به مردمش كمك كنه. و تازه بعد از يكسال داريم اقدام مي كنيم.

من خودم اين مطلب رو از جناب سپهر هم پرسيدم كه آيا اخلالي در روند سيتيزن شيپي ايجاد ميكنه اين مقوله يا خير كه جوابشون منفي بود و گفتن هيچ مشكلي نداره!

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - lotfe.kh - 2015-12-21

با سپاس فراوان از هموطنای شریفم بابت در اختیار گذاشتن تجاربشون، امیدوارم که من هم بتونم تجارب مطلوب و یا نا خوشایندم را در آینده در کنار شما دوستان سیاتلی یا پورت لندی بزارم برای ما هم دعا کنید که اگر صلاحمون هست پروسه مهاجرتیمون با موفقیت طی شه
من هم به نوبه خودم یک تجربه ارزشمند در رابطه با یاد گیری زبان دارم
1)تدریس کتاب های اینترچنچ توسط مهندس باقری که بسیار با ارزشه در سایتir language میتونید intro , red book دانلود کنید و سطح آبی و سبز با قیمت بسیار کمی دانلود میشه البته level 3 هنوز آماده نیست
2)دوستانی که در ایرانن هستن جهت تقویت شنیداری به نظرم اخبار روزانه از شبکه خبر ببینند و بعد press tv رو چند بار نگاه کنن به نظرم عالی یه چون در ابتدا با شبکه خبر موضوع و تصاویر حوادث در ذهن میشینه و بعد press tv که میبینید لذت میبرید و ناخوداگاه جذب میشید و ادامه میدید و کاملا هم بی خرجه برای خودم و بعضی دوستان که وضعیت اقتصادی مطلوبی نداریم

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - peyman222 - 2015-12-22

(2015-12-20 ساعت 14:18)mahana.g نوشته:  از دوستاني كه سياتل هستند ممكنه در مورد tacoma و federal way و اون اطراف نظرشون رو بگن ؟
چون اجاره اونجا تقريبا پايينتره حدود ٨٠٠ تا ٩٠٠ تا واسه يك خوابه با همه امكانات

اینجا همچی بستگی به محل کار داره یعنی هر جا محل کارتون باشه میتوانید نزدیکش خونه اجاره کنید .

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - peyman222 - 2015-12-22

(2015-12-22 ساعت 03:32)peyman222 نوشته:  
(2015-12-20 ساعت 14:18)mahana.g نوشته:  از دوستاني كه سياتل هستند ممكنه در مورد tacoma و federal way و اون اطراف نظرشون رو بگن ؟

اینجا همچی بستگی به محل کار داره یعنی هر جا محل کارتون باشه میتوانید نزدیکش خونه اجاره کنید .

در ضمن آگه مد نظرتون کرایه هست میتوانید با همین قیمت توی کنت یا رنتون هم دنبال خونه بگردید اما نه توی سایت ها بلکه مجبورید مستقیم یا حضوری دنبالش بگردید

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mahana.g - 2015-12-22

(2015-12-22 ساعت 03:40)peyman222 نوشته:  

در ضمن آگه مد نظرتون کرایه هست میتوانید با همین قیمت توی کنت یا رنتون هم دنبال خونه بگردید اما نه توی سایت ها بلکه مجبورید مستقیم یا حضوری دنبالش بگردید

بله درسته حتي تو سايت هم مواردي ارزون پيدا ميشه ولي من فكر كردم شايد اين مناطق جز مناطق خوب نباشن از نظر امنيت كه قيمت پايينتري داره مه با جواب شما خيالم راحت شد
فكر ميكنم براي شروع خوب باشه مخصوصا كه براي كارهاي ساده من تو سايت ميگشتم ميشه همون اطراف هم كار پيدا كرد و بعد از مثلا ٥ ٦ ماه كه كار مرتبط پيدا شد به جاي بهتر نقل مكان كرد
ممنون از جوابتون

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-12-23

(2015-12-22 ساعت 14:53)mahana.g نوشته:  

بله درسته حتي تو سايت هم مواردي ارزون پيدا ميشه ولي من فكر كردم شايد اين مناطق جز مناطق خوب نباشن از نظر امنيت كه قيمت پايينتري داره مه با جواب شما خيالم راحت شد
فكر ميكنم براي شروع خوب باشه مخصوصا كه براي كارهاي ساده من تو سايت ميگشتم ميشه همون اطراف هم كار پيدا كرد و بعد از مثلا ٥ ٦ ماه كه كار مرتبط پيدا شد به جاي بهتر نقل مكان كرد
ممنون از جوابتون
سلام
دوست عزیز اگر با خانواده میاید بهتون پیشنهاد میکنم اونجاها رو برای زندگی انتخاب نکنيد

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mahana.g - 2015-12-24

(2015-12-23 ساعت 01:24)farshad varaste نوشته:  

ممنون از جوابتون
سلام
دوست عزیز اگر با خانواده میاید بهتون پیشنهاد میکنم اونجاها رو برای زندگی انتخاب نکنيد
من همراه همسرم هستم
ميتونم بپرسم چرا ؟ ممنون ميشم بيشتر توضيح بدين ؟ چون تا اونجا كه من ديدم درصد جرم اونجا خيلي كمتر از خود سياتل هست

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-12-25

(2015-12-24 ساعت 01:35)mahana.g نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 03:32)peyman222 نوشته:  اینجا همچی بستگی به محل کار داره یعنی هر جا محل کارتون باشه میتوانید نزدیکش خونه اجاره کنید .

ممنون از جوابتون
سلام
من همراه همسرم هستم
ميتونم بپرسم چرا ؟ ممنون ميشم بيشتر توضيح بدين ؟ چون تا اونجا كه من ديدم درصد جرم اونجا خيلي كمتر از خود سياتل هست
درسته خود سیاتل و باز هم در قسمت جنوبيش جای مناسبی برای زندگی نیست و تا اونجایی که من دیدم و تجربه من بوده شهرهای جنوبی مثل کنت تاکوما رنتون و... نسبت به شهرهای شمالی تر وضعیت خوبی ندارن و مخصوصا از لحاظ حضور سیاهپوستان ممکنه مشکلاتی در اونجاها داشته باشید باز هم من تجربه خودم رو میگم و دوستانی که اونجاها زندگی میکنن خواهشا ناراحت نشید من دوستانی دارم که بخاطر همین مسايل از اونجا نقل مکان کردن و اومدن سمت شمال و مثلا در کرکلند یا باسل ساکن شدن که واقعا اگه رفت و آمد کنید متوجه تفاوتشون ميشيد

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mahana.g - 2015-12-25

(2015-12-25 ساعت 01:06)farshad varaste نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 03:40)peyman222 نوشته:  در ضمن آگه مد نظرتون کرایه هست میتوانید با همین قیمت توی کنت یا رنتون هم دنبال خونه بگردید اما نه توی سایت ها بلکه مجبورید مستقیم یا حضوری دنبالش بگردید

ممنون از جوابتون
سلام
من همراه همسرم هستم
درسته خود سیاتل و باز هم در قسمت جنوبيش جای مناسبی برای زندگی نیست و تا اونجایی که من دیدم و تجربه من بوده شهرهای جنوبی مثل کنت تاکوما رنتون و... نسبت به شهرهای شمالی تر وضعیت خوبی ندارن و مخصوصا از لحاظ حضور سیاهپوستان ممکنه مشکلاتی در اونجاها داشته باشید باز هم من تجربه خودم رو میگم و دوستانی که اونجاها زندگی میکنن خواهشا ناراحت نشید من دوستانی دارم که بخاطر همین مسايل از اونجا نقل مکان کردن و اومدن سمت شمال و مثلا در کرکلند یا باسل ساکن شدن که واقعا اگه رفت و آمد کنید متوجه تفاوتشون ميشيد

ممنون از توضيحاتتون پس اينجور كه پيداست حتما بايد ديد تا تصميم گرفت

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-12-25

(2015-12-25 ساعت 13:46)mahana.g نوشته:  
(2015-12-25 ساعت 01:06)farshad varaste نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 14:53)mahana.g نوشته:  بله درسته حتي تو سايت هم مواردي ارزون پيدا ميشه ولي من فكر كردم شايد اين مناطق جز مناطق خوب نباشن از نظر امنيت كه قيمت پايينتري داره مه با جواب شما خيالم راحت شد
ممنون از جوابتون
سلام
من همراه همسرم هستم

ممنون از توضيحاتتون پس اينجور كه پيداست حتما بايد ديد تا تصميم گرفت
صد در صد همینطوره

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - barfi1 - 2015-12-29

(2015-07-19 ساعت 21:03)reza.aa نوشته:  عاقا هر کسی اومد لطفا یه دستگاه فلافل زنی برام بیار یادم رفت نال خودم رو بیار
الته گردی قالبش بزرگ نباشه حدود دو تا سه سانتی متر
با سلام خدمت شما دوست عزیز امید به خدا ما اوایل مارچ راهی سیاتل هستیم اگر تهیه نکرده باشید براتون بیارم در ضمن از اطلاعاتی که گذاشته بودید استفاده کردیم ممنون.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - peyman222 - 2016-01-06

سلام به دوستان
من حساب چینگ توی bank of America باز کردم میخواستم بتونم چطور می‌تونم کاری کنم که کارمزد از حسابم کم نکنند.بنظر شما چه بانکی اینجا بهتره برای حساب و در بعدا گرفتن کردیت.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - mohammad_esf59 - 2016-01-07

اینجا چرا اینقدر ساکت شده؟ آدم دلش میگیره؟