مهاجرسرا
کار و اشتغال در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: کار و اشتغال در آمریکا (/thread-2479.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: کار و اشتغال در آمریکا - SH1A2R3 - 2011-11-11

دوستان کسی میدونه برای ما پزشکان کدوم ایالت بهتر میشه کار پیدا کرد؟حتی تو قسمت ریسرچ.
سوال دوم از نظر اب و هوایی کدوم ایالت بهتره؟من ادم سرمایی هستم و نمیخوام در جای سردسیر زندگی کنم

RE: کار و اشتغال در آمریکا - farene - 2011-11-11

یه چیزی که باید بگم مدرک پزشکی وزیرمجموعه آن همه امتحان باید بدن که سخته هوا هم تو پلینو تگزاس خیلی خوبه

RE: کار و اشتغال در آمریکا - cmbt - 2011-11-11

(2011-11-11 ساعت 01:47)SH1A2R3 نوشته:  [color=#9400D3]دوستان کسی میدونه برای ما پزشکان کدوم ایالت بهتر میشه کار پیدا کرد؟حتی تو قسمت ریسرچ.
سوال دوم از نظر اب و هوایی کدوم ایالت بهتره؟من ادم سرمایی هستم و نمیخوام در جای سردسیر زندگی کنمBig Grin[/color]
سلام دوست و همکار عزیز.همانطور که می‌دانید ما پزشکان همینطوری نمی‌تونیم بریم و در آمریکا شروع به کار کنیم.اگر بخواهیم کار پزشکی‌ بکنیم دو راه داریم.اول اینکه امتحانات را بدهیم و وارد رزیدنسی شویم و بد هم به عنوان پزشک کار کنیم.این گزینه ،گزینهٔ خوبی‌ است .درست است که پاس کردن امتحانات و گذراندن رزیدنسی سخت و وقتگیر است ولی‌ نتیجه عالی‌ است.یعنی‌ کار تقریبا صد در صد تضمینی(بر خلاف ایران) و حقوق کاملا کافی‌ برای یک زندگی‌ خوب(بسته به نوع تخصص درامد سالانه فرق می‌کند ولی‌ همه آنها کافی‌ است).باز هم حتما می‌دانید که این راه برای پزشک عمومی‌ و متخصص یکی‌ است چون اونا تخصص ما را قبول ندارند فقط اگر در رشتهٔ خودتان متچ شوید احتمالا میتوانید این دوران را زودتر تمام کنید(البته شاید).اما راه دوم که من تصمیم دارم بروم(شوهرم راه اول ) کار تحقیقاتی‌ است.حقوق آن اصلا به اندازه کار بالینی نیست ولی‌ اگر خوش شانس باشید میتوانید بد از شش ماه تا یک سال کار مجانی‌ در مرکز تحقیقاتی‌ حقوق بگیرید(چیزی بین ۲۰۰۰-۳۰۰۰ دلار در ماه).این حقوق کم است ولی‌ بدن بیشتر میشود.مزیت آن که کار خیلی‌ سنگین نیست و شما میتوانید برای خانواده و کودک خود هم وقت بگذارید و عیب آن هم حقوق نه چندان بالای آن است.من این راه را انتخاب کردم چون عاشق کار تحقیقاتی‌ هستم و در این مورد هم سابقه کار دارم و مدرک بسیار معتبر.من پیشنهاد می‌کنم هر چه زودتر یکی‌ از این دو راه را انتخاب کنید با برنامه ریزی کنید.نکته آخر اینکه ایلتهأی مثل کالیفرنیا معمولان به این راحتی‌ به خارجیها رزیدنسی نمیدهند حتا برای خودشان هم بسیار سخت است.اکثر دانشجویان در شرق آمریکا پذیرش میگیرند که آب و هوای سردتری دارد.ولی‌ بد از رزیدنسی هر جا خواستید میتونید کار کنید.

RE: کار و اشتغال در آمریکا - MARINES - 2011-11-23

خوب ظاهرا اينجا همه از ارتش بيزارن. 15 هزار دلار كافيه براي مهاجرت به امريكا نياز به اطلاعت دارم اميدوارم درك كنيد اگه زحمتي نيست يه توضيح كامل بديد مرسي

RE: کار و اشتغال در آمریکا - frozen mind - 2011-11-23

(2011-11-23 ساعت 15:31)MARINES نوشته:  خوب ظاهرا اينجا همه از ارتش بيزارن. 15 هزار دلار كافيه براي مهاجرت به امريكا نياز به اطلاعت دارم اميدوارم درك كنيد اگه زحمتي نيست يه توضيح كامل بديد مرسي

ببین، من ساکن یک شهرستان کوچک بسیار دور از تهران هستم. می خوام کار و زندگیمو ول کنم بیام تهران.
اگه زحمتی نیست، شما بفرمایید 5 میلیون تومن کافیه برای مهاجرت به تهران؟

(لطفا به من نگین که ساکن تهران نیستین تا اطلاع داشته باشین و بتونین جواب بدین. خب، بالاخره شما ساکن ایران هستین که، نه؟!)

RE: ایجاد و راه اندازی کار در امریکا - firstpars - 2011-12-02

من هم یک سئوال مشابه داشتم و ترجیح دادم اینجا مطرح کنم تا نظم انجمن حفظ بشه
در خصوص لایسنس های مشاغل سئوال دارم
فرض کنید فردی لاتاری برنده شده و رفته آمریکا
این فرد به عنوان مثال در ایران کار آرایشگری میکرده و حالا قصد داره در شهری که ساکن شده یه آرایشگاه بزنه
مراحل کار در ایران برای همه ی ما روشنه. محل مورد نظر رو اجاره می کنی و میری مجمع امور صنفی برای گرفتن جواز کسب
در آمریکا این مراحل به چه صورته؟ جریان لایسنس چیه و از کجا باید تهیه بشه؟
لایسنس رو دولت میده یا چیزی شبیه اصنافی که در ایران داریم مسئول این کاره؟ گرفتن لایسنس چه هزینه ها و شرایطی داره؟ در چه شرایطی لایسنس میدن و در چه شرایطی نمیدن؟
چون ظاهرا گرفتن لایسنس کار مشکلی باید باشه که با این قیمت های بالا لایسنس های بیزنس ها رو خرید و فروش می کنن
داشتم سرچ میکردم دیدم لایسنس شغل سوپر مارکتی رو در لس آنجلس برای فروش گذاشتن 250 هزار دلار
یا بیزنس بیوتی سالن رو همین حدودا (کمی ارزونتر)
اینا در واقع دارن مجوز فعالیتشون رو میفروشن دیگه؟ بدون تجهیزات و لوازم کار؟
خود این فروشنده ها برای به دست آوردن این مجوز و لایسنس چه مراحلی رو طی کردن و چه هزینه هایی داشته براشون و آیا به صرفه تر نیست که یک مهاجر که تخصصی مثل آرایشگری ، تعمیر اتومبیل ، برق کشی ماشین و... داره به جای اینکه یک بیزنس رو بخره خودش از ابتدا بره دنبال کارهای اجاره ی محل و گرفتن لایسنس؟

RE: کار و اشتغال در آمریکا - puzzle - 2011-12-06

دوستان آيا سايتي هست كه عنوان شغل را وارد كنيم بعد ليست ايالت يا ايالاتي كه در اون كار براي اون تخصص مورد نظر بيشتر هست به ما نشون بده ؟

RE: کار و اشتغال در آمریکا - AmericanHamid - 2011-12-07

(2011-12-06 ساعت 12:41)puzzle نوشته:  دوستان آيا سايتي هست كه عنوان شغل را وارد كنيم بعد ليست ايالت يا ايالاتي كه در اون كار براي اون تخصص مورد نظر بيشتر هست به ما نشون بده ؟
سایت indeed.com این توانایی رو داره.
شما اگر شغل خودتون رو بدون مکان وارد کنید تعداد در خواست برای کل آمریکا رو مینویسه.واگر ایالت رو بنویسید تعداد در ایالت رو میده. و اگر سمت چپ روی location کلیک کنید لیست بیشترین در خواست رو بر اساس اسم شهر میده.

RE: کار و اشتغال در آمریکا - 1979SAM - 2011-12-10

سلام

ماالان ازبیست وچهارم نوامبرهستش که واردلس آنجلس شدیم وقتی به راهی که دوسال پیش شروع شدوبه ویزا رسیدیم نگاه میکنم مثل اینه که یه تپه کوچولوی سبز رومیبنیم که به راحتی وباآرامش ازش گذشتم اما حالا که زندگی ازنقطه صفررونگاه میکنم مثل اینه که دارم به قله اورست نگاه میکنم باوجود اینکه بعدازده روز بیشترکارام بدون اینکه اینجا کسی روداشته باشم راه افتاد( اس اس ان یک هفته بعداز ورود اومد خونه روبعدازپنج روز پیدا کردم و اپلای گواهینامه روبعدازتقریبا ده روزانجام دادم وبرای آی دی هم اپلای دادم وبعدازیک هفته کالج زبان هم ثبت نام کردم ) که البته همه به لطف راهنمایی دوستان خوب مهاجر بوده ....الان مثل یک موجود بی مصرف شدم میشینم ساعتها پشت نت ودنبال اپلای شغلی میگردم ودلم برای کاروزندگیم توی مشهد واقعاتنگ شده تعچب میکنم که دلم برای کاری تنگ شده که همیشه ازش می نالیدم و زندگی وشهرودیاری که برام خیلی روزمره وتکراری ش ده بود
بچه قسمت اصلی مهاجرت نه ویزا که خوده مهاجرت هستش اون هستش که شمار و گرفتاریک تصمیم بزرگ میکنه آمریکا خیلی قشنگه اما زندگی توش به اون صورتی که برای ماها جا افتاده نیست این کشور سرتاسر امکاناته اما برای ذره ذره این امکانات پول میطلبه ودرعین حال هم به دقت روی دخل وخرج شما نظارت داره وحساب تکس هیچ جاازقلم نمی افته

قبول دارم که ایران هم درشرایط اصلا خوبی نیست ووضع مردم روزبه روزبدتر میشه اما سرزمین فرصتها اصلا باهیچ کسی شوخی نداره ودرعین حال فرصت مفت هم به کسی نمیده
آخرکلام اینه که اینجا همه چی هست برای کسی که همه چی ازاستعدادهاش روبلا استفاده نزاره و فرصتها برای کسایی هستش که ترس روپشت مرزهای اون دفن میکنن

راستی یک چیز بامزه تاقبل ازاومدن به امریکا پرچم آمریکا قشنگترین پرچم دنیا بود اما این روزاکه سردر فروشگاهها میبینمش یاد زیرشلواری زندانی ها می افتم

RE: کار و اشتغال در آمریکا - ahmadreza - 2011-12-13

باتشکر از دوستان من تازه آمدم از ایران به کالیفرنیا و آرشیتکت هستم و فوق لیسانس دارم آیا کسی میتونه واسه پیدا کردنه کار اینجا کمک کنه درزمینه معماری یا دیزاین .درضمن من به کلیه نرم افزار های معماری و ۳بدی کاملا مسلط هستم رزومه را هم همراه تاپیک ارسال کردم
متشکرم

RE: کار و اشتغال در آمریکا - hitab - 2011-12-13

يكي از اقوام ما هم شرايط شما رو دارند. ايشون 2 سال پيش رفت امريكا فوق ليسانس معماري از دانشگاه تهران وتافل و... ولي تو رشته خودش كار پيدا نكرد.امسال تو رشته مشابه (فكر كنم شهر سازي يا چنين چيزي) براي مستر پذيرش گرفتند. كه بعد با مدرك اونجا كار كنند. ايشون هم كاليفرنيا است

RE: کار و اشتغال در آمریکا - someil - 2011-12-15

با سلام
دوستان کسی میدونه اینجا اگه کاری باشه که مثلا حداقل مدرکش لیسانس باشه آیا ترجمه لیسانسهای ایران کافیه یا باید ارزشیابی بشه جایی یا جریان چیز دیگه است؟کسی تجربه ای داره؟ممنون میشم اگه جواب بدید

RE: کار و اشتغال در آمریکا - humsun - 2011-12-15

من آمریکا نیستم ولی دوستان و آشنایانی دارم و خودم هم عازمم از دوستانی که در پی کارن هستن شنیدم که مثلا مدرکه لیسانس بیمه یه امتحانی باید شرکت می کرده و وقتی قبول شده به عنوان کارشناس بیمه تونسته کار پیدا کنه ولی در مورد رشته های مهندسی خوب همینجا هم بچه هایی هستن که صرفا با ارائه مدرک ایران (ترجمه) کار پیدا کردن.

RE: کار و اشتغال در آمریکا - hitab - 2011-12-15

و در مورد مدارك پيرا پزشكي بايد از هفت خوان رستم رد بشن مثل مامايي و پرستاري و....

RE: کار و اشتغال در آمریکا - someil - 2011-12-16

(2011-12-15 ساعت 07:59)someil نوشته:  با سلام
دوستان کسی میدونه اینجا اگه کاری باشه که مثلا حداقل مدرکش لیسانس باشه آیا ترجمه لیسانسهای ایران کافیه یا باید ارزشیابی بشه جایی یا جریان چیز دیگه است؟کسی تجربه ای داره؟ممنون میشم اگه جواب بدید
دوستان قدیمی کسی شخصا تجربه ای داره لطفا به اشتراک بذارید.ممنون