مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - arshida - 2010-10-09

بچه هامن قاطی کردم. ا ین پروسه کلیرنس از کی شروع میشه؟ از وقتی فرمهای سری اول را فرستادیم. یا وقتی که مدارک را می فرستیم سفارت.یا بعد از تاریخ مصاحبه؟من چند جا خوندم بودن افرادی که وقتی رفتن مصاحبه کلیرنسشون اومده بوده. امکان داره به سفارت ایمیل بزنیم و ازشون بخواهیم مثلا وقت مصاحبه مون را وقتی بزارن که جواب کلیرنس اومده باشه؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - free_free - 2010-10-09

ضمن تشکر از بچه های 2010 که اینطوری تجربیاتشون رو در اختیار بقیه قرار میدن فکر میکنم چند نکته رو دوستان بایستی توجه داشته باشن:

1: فاجعه 2010 بیشتر بخاطر تمام شدن ویزاها(گذشتن از سقف 50000 ویزا) اتفاق افتاد که به هیچ وجه دست ما نیست و بستگی به استقبال و پیگیری برندگان همان سال دارد.

2: تصور من این است وقتی بحران کمبود ویزا بوجود می آید بنوعی ویزاهای باقیمانده را بین کشورها و در سهمیه هر کشوری بین "کلیرترها" تقسیم می کنند پس در واقع می توان گفت با نزدیک شدن به اواخر سپتامبر شانس افرادی که سربازی سپاه بوده اند و شغل دولتی دارند و سفر خارجی و .... بیشتر به سمت صفر میل می کند

3: عکس قضیه نیز صادق است ، می توان گفت اگر با نزدیک شدن به آخر سپتامبر سقف 50000 ویزا کامل نشود ، ممکن افراد نیمه کلیر شده نیز با وساطت اداره مهاجرت کلیر شوند

بهر حال هدف اینجانب از طرح این موضوع اثبات نسبی بودن و نه مطلق بودن کلیرنس است. بزرگترین فاجعه در برنامه لاتاری برنده شدن صد هزار نفر و ویزا گرفتن پنجاه هزار نفر است که شاید مهمترین پارامتر در معادله لاتاری باشد.
شاید در سال های قبل هم فاجعه 2010 اتفاق افتاده باشد ولی چون درون مهاجر سرا نبوده ما از آن اطلاعی نداریم.

موضوع دیگری که گفتن آن خیلی مهم است این که ، با گرفتن ویزای اقامتی آمریکا با هر کونه اطلاعات درست و نادرست ، پروسه کلیرنس و چک نبایستی خاتمه یافته تلقی شود ، بلکه در هر برهه ای که پلیس آمریکا به اطلاعات نادرست ارائه شده از طرف شما (برای فریب اداره مهاجرت) پی ببرد ، قادر است شما را به دادگاه کشانده و گرین کارت شما را باطل کند(این مطلب رو جایی خونده بودم ولی منبع اون یادم نیست)

در مجموع بننظر میرسد هم دادن اطلاعات اشتباه می تواند دردسر ساز شود و هم داد اطلاعات اضافی به آفیسر(در صورتی که از شما چیزی نپرسیده اند)

با تشکر Smile

RE: کلیرنس برندگان 2011 - hadiseh - 2010-10-09

همسر من آموزشی رو تو سپاه بوده اما باقیه خدمتشو امریه جهادکشاورزی !!
امریه داشتن تاثیری تو روند کلیرنس نداره؟؟ تو جدول فقط یه مورد دیدم!
Cool
خودمم تو یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران حدود 6 ماهه به صورت ساعتی کار میکنم. به نظر دوستان این شغل دولتی خفن محسوب میشه؟؟؟؟Big Grin
باید نگران باشم؟Sad

RE: کلیرنس برندگان 2011 - saeed53 - 2010-10-09

(2010-10-09 ساعت 12:59)Rasool نوشته:  
(2010-10-09 ساعت 12:07)saint نوشته:  اقا من 2 جا به صورت دولتی پارت تایم کار میکردم(پارسال) که از جفتشان هم نامه دارم و دارالترجمه هم گفت قابل ترجمه است حالا اگر تو کلیر (احتمالا بخورم)من تاثیر داره میتونم ببرم ترجمه کنن
فقط ایا این کار رو توصیه می کنید یا نه ؟
دوستان راهنمایی کنند

عزیز دل برادر اگه دلت میخوادFBI چک نوش جان کنی ..اگه دلت میخوادFBI چکت 7-8 ماه طول بکشه..یا اگه دلت میخواد جواب FBI چکت مثل من و دیگر دوستانم تا ابد نیاد و کلییر نشی...بگو که کار دولتی داشتم ..بگو که سربازی رفتم(آخه جدیدا سربازی رفتن از نظر FBI جرم محسوب میشه!!!!) ..بگو که تحصیلات دانشگاهی داشتم و...

به قول Aliعزیز ما که گول سادگی و روراستیمونا خوردیم و همه را راست و درست گفتیم آخرش هم چوبش را خوردیم..به نظر من تنها جایی که باید دروغ گفت سفارت آمریکاست .حالا دیگه خود دانی؟؟؟
سلام
بابا این قاطی بازیا چیه در میارین بچه ها
این رسول که دوست صمیمی منه علی هم که از گلهای درجه یک 2010
به حرف اینا گوش ندین
فرمها تون رو با دقت پر کنید و به هیچ وجه اطلاعات نادرست ندین
تاکید میکنم دروغ نگین
بگذریم از اینکه ما خودمون چندین موردشو دیدیم که راجب مدرک تحصیلی یا مسافرت خارجی یا شغل دولتی و حتی خدمت مقدس سربازی
ولی شما این کارو نکنین
موافق باشین
یه مطلب مهم من کسی رو دیدم که 3 ماه قبل از مصاحبه و ارسال مدارک کلیر شده بود شاهدم دارم همین رسول و شاهو

موافق باشین

(2010-10-09 ساعت 16:29)hadiseh نوشته:  همسر من آموزشی رو تو سپاه بوده اما باقیه خدمتشو امریه جهادکشاورزی !!
امریه داشتن تاثیری تو روند کلیرنس نداره؟؟ تو جدول فقط یه مورد دیدم!
Cool
خودمم تو یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران حدود 6 ماهه به صورت ساعتی کار میکنم. به نظر دوستان این شغل دولتی خفن محسوب میشه؟؟؟؟Big Grin
باید نگران باشم؟Sad
نگران نباشین
صد در صد کلیر میخورین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Linspire - 2010-10-09

آقا کلیر که حکم مرگ نیست اینجوری برخورد میکنین
الان اینجوری استرس دارین روز مصاحبه چه کار می کنین
خودشون میگن یه پرسه معمول اداریه که 70% موارد حدکثر 2 ماه

RE: کلیرنس برندگان 2011 - laili - 2010-10-10

(2010-10-09 ساعت 15:17)indmehdi نوشته:  عليرغم احترام خاصي که براي همه دوستان خوبم بخصوص علي عزيز قائلم؛ بايد بگم که من اصلاً با بحث دروغ گفتن و يا کتمان حقايق موافق نيستم.
ببينين دوستان؛ شما بعد از اين همه وقت که از کليرنس ميگذره و با کيس‌هاي مختلف با شرايط مختلف آشنا شديد؛ هنوز تحليل درست و يگانه‌اي از اين پروسه ندارين. دوستاني داشتيم که توي مشاغل حساس (نيروگاه هسته‌اي کار ميکردند) و سربازي سپاه داشتن؛ ولي بعد از دوماه کلير شدن.
بدي اين قصه اينه که ما هيچ اطلاع درستي نداريم که اونا چي رو ميدونن و چقدر اطلاعات دارند.
با اين کار فقط به استرس خودتون توي مصاحبه اضافه ميکنين.
ضمن اينکه اگه خداي نکرده به دروغگويي يه نفر پي ببرند و بر اساس اون ردش کنند؛ اسمش ميره توي Black List و ديگه هيچوقت و از هيچ کشوري نميتونه ويزا بگيره. (حتي ويزاي سياحتي)

کاش میشد صد تا تشکر زیر این پست زد Smile

با گفتن دروغ به هر شکل ،تحت هر عنوان، با هر دلیل در این زمینه مخالفم.
این مسئله امسال متاسفانه برای بعضی از دوستان پیش اومد و اگه یه نگاهی به سالهای قبل بندازین اصلا سابقه ی همچین چیزی نبوده.
اکثر دوستانی که مصاحبه میرن سربازی رفته اند و نیمی از اونها هم سپاه خدمت کردند ولی تمام اونها کلیر شدند و ویزا گرفتند.

اگه یه آمار گذرا از کسانی که موفق به گرفتن ویزا نشدند توی این چند سال اخیر دربیاریم متوجه میشید که کسانی که دروغ گفتند و یا تاریخ تولدشون اشتباه بوده و یا اسپل اسمشون مطابق با پاسشون نبوده و آفیسر احساس کرده که طرف واقعیت رو نمیگه موفقیتشون در گرفتن ویزا به مراتب کمتر از کسانی بوده که سربازی رفتند و یا کار دولتی داشتند....
باز هم به قول دوستان لزومی نداره تمام جزئیات رو بیان کنید ولی در مورد چیزهائی که ازتون خواستند تحت هیچ شرایطی دروغ نگید و تا میتونید شفاف باشید.
به طور مثال من خودم رشته ام جزو رشته های حساس بود و علاوه بر اون مجوز نشر داشتم و چند تا کتاب هم به نام خودم چاپ شده ولی زمانی که
آفیسر ازم پرسید شگل شما چی هست؟؟؟ فقط گفتم خانه دار...دروغ نگفتم ولی توضیح اضافه هم ندادم...

ولی مطمئنا اگه کار دولتی داشتم و یا سربازی رفته بودمSmile نمیتونستم دروغ بگم و یا اصلا نگم!!!
در هر صورت ذوق نکنید و بخواهید خودتون رو دانشمند نشون بدید و فکر کنید که الان با سلام و صلوات شما رو وارد آمریکا میکنند ....
حتی اگه میتونید انگلیسی هم صحبت کنید بهتره فارسی رو برای مصاحبه انتخاب کنید ولی باز هم میگم از گفتن هر نوع دروغی جدا جدا جدا بپرهیزید.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - mojezeh khamoosh - 2010-10-10

(2010-10-10 ساعت 07:15)laili نوشته:  
(2010-10-09 ساعت 15:17)indmehdi نوشته:  عليرغم احترام خاصي که براي همه دوستان خوبم بخصوص علي عزيز قائلم؛ بايد بگم که من اصلاً با بحث دروغ گفتن و يا کتمان حقايق موافق نيستم.
ببينين دوستان؛ شما بعد از اين همه وقت که از کليرنس ميگذره و با کيس‌هاي مختلف با شرايط مختلف آشنا شديد؛ هنوز تحليل درست و يگانه‌اي از اين پروسه ندارين. دوستاني داشتيم که توي مشاغل حساس (نيروگاه هسته‌اي کار ميکردند) و سربازي سپاه داشتن؛ ولي بعد از دوماه کلير شدن.
بدي اين قصه اينه که ما هيچ اطلاع درستي نداريم که اونا چي رو ميدونن و چقدر اطلاعات دارند.
با اين کار فقط به استرس خودتون توي مصاحبه اضافه ميکنين.
ضمن اينکه اگه خداي نکرده به دروغگويي يه نفر پي ببرند و بر اساس اون ردش کنند؛ اسمش ميره توي Black List و ديگه هيچوقت و از هيچ کشوري نميتونه ويزا بگيره. (حتي ويزاي سياحتي)

کاش میشد صد تا تشکر زیر این پست زد Smile

با گفتن دروغ به هر شکل ،تحت هر عنوان، با هر دلیل در این زمینه مخالفم.
این مسئله امسال متاسفانه برای بعضی از دوستان پیش اومد و اگه یه نگاهی به سالهای قبل بندازین اصلا سابقه ی همچین چیزی نبوده.
اکثر دوستانی که مصاحبه میرن سربازی رفته اند و نیمی از اونها هم سپاه خدمت کردند ولی تمام اونها کلیر شدند و ویزا گرفتند.

اگه یه آمار گذرا از کسانی که موفق به گرفتن ویزا نشدند توی این چند سال اخیر دربیاریم متوجه میشید که کسانی که دروغ گفتند و یا تاریخ تولدشون اشتباه بوده و یا اسپل اسمشون مطابق با پاسشون نبوده و آفیسر احساس کرده که طرف واقعیت رو نمیگه موفقیتشون در گرفتن ویزا به مراتب کمتر از کسانی بوده که سربازی رفتند و یا کار دولتی داشتند....
باز هم به قول دوستان لزومی نداره تمام جزئیات رو بیان کنید ولی در مورد چیزهائی که ازتون خواستند تحت هیچ شرایطی دروغ نگید و تا میتونید شفاف باشید.
به طور مثال من خودم رشته ام جزو رشته های حساس بود و علاوه بر اون مجوز نشر داشتم و چند تا کتاب هم به نام خودم چاپ شده ولی زمانی که
آفیسر ازم پرسید شگل شما چی هست؟؟؟ فقط گفتم خانه دار...دروغ نگفتم ولی توضیح اضافه هم ندادم...

ولی مطمئنا اگه کار دولتی داشتم و یا سربازی رفته بودمSmile نمیتونستم دروغ بگم و یا اصلا نگم!!!
در هر صورت ذوق نکنید و بخواهید خودتون رو دانشمند نشون بدید و فکر کنید که الان با سلام و صلوات شما رو وارد آمریکا میکنند ....
حتی اگه میتونید انگلیسی هم صحبت کنید بهتره فارسی رو برای مصاحبه انتخاب کنید ولی باز هم میگم از گفتن هر نوع دروغی جدا جدا جدا بپرهیزید.

دروغ گفتن از لحاظ روحی و روانی تاثیر بدی روی شما می ذاره و ممکن است در شرایط مصاحبه که با فشار و استرس همراه است کار شما را خراب تر کنه ضمن اینکه خیلی از افسرهای سفارت هم دوره های خاصی را از لحاظ روانشناسی طی کردند و ممکنه متوجه خیلی از رفتارها و حالتهای شما در زمان مصاحبه بشوند. هر چند که همه این چیزها نسبی است ولی تصمیم آخر و مسئولیت پذیرش آن با خودتونه.
گفتم که عطش می کشدم در تب صحرا
گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Rasool - 2010-10-10

(2010-10-10 ساعت 11:02)یاشار و ماری نوشته:  من در فرمها نوشتم که دولتی کار می کنم. همسرم هم که شغلش یک جوریه که در تمام دنیا شغل دولتی محسوب میشه. ما تمام برنامه ریزیمون برای رفتن بود. به طوری که همسرم بر اساس این برنامه ریزی درس خوندنشو ول کرده و رفته یک جای خیلی دور و من یک ماهه که ندیدمش. قرار بود من بعد این ترم تحصیلی (چون این ترم در دانشگاه تدریس داشتم) برم پیشش و کار دولتیم رو ول کنم. اما به خاطر این مسائل پیش آمده شاید برنامه ریزیمون عوض بشه. ما داریم یک سال مفید رو از دست می دیم. به من بگین آخه من چیکار کنم؟ به نظر شما چقدر احتمال داره ما ویزا بگیریم؟ [/align]

دوست عزیز انشااللله که هر دوی شما ویزا را میگیرید شک نکنید و به خدا بسپارید.اما این نکته را نیز فراموش نکنید که اونا تو نامه ای هم که بهتون دادن قید کردن که برنده شدن در لاتری به معنی گرفتن 100% ویزا نیست.پس به نظر بنده هیچ تعغیری تو روال روتین زندگیتون ندهید نه کار ونه چیز دیگه زمانیکه ویزا را تو پاستون دیدید اون زمان هر کاری که دوست دارید با خیال راحت انجام بدهید.
در ضمن این تجربه را از من کوچک گوش بدهید و اون اینکه تا اونجا که میتونید نگذارید کسی مطلع بشه که شما لاتری برنده شدید و به کسی نگید تا زمانیکه ویزا را گرفتید.
در پناه حق شاد و سربلند باشید

RE: کلیرنس برندگان 2011 - mojezeh khamoosh - 2010-10-10

(2010-10-10 ساعت 11:02)یاشار و ماری نوشته:  من در فرمها نوشتم که دولتی کار می کنم. همسرم هم که شغلش یک جوریه که در تمام دنیا شغل دولتی محسوب میشه. ما تمام برنامه ریزیمون برای رفتن بود. به طوری که همسرم بر اساس این برنامه ریزی درس خوندنشو ول کرده و رفته یک جای خیلی دور و من یک ماهه که ندیدمش. قرار بود من بعد این ترم تحصیلی (چون این ترم در دانشگاه تدریس داشتم) برم پیشش و کار دولتیم رو ول کنم. اما به خاطر این مسائل پیش آمده شاید برنامه ریزیمون عوض بشه. ما داریم یک سال مفید رو از دست می دیم. به من بگین آخه من چیکار کنم؟ به نظر شما چقدر احتمال داره ما ویزا بگیریم؟ [/align]
دوست عزیز
بهترین راه در پروسه مهاجرت ادامه عادی زندگی می باشد هرجند که بخشهایی از زندگی تحت تاثیر این پروسه واقع می شه.نوع برخورد با این مسئله بستگی به دیدگاههای ما داره و کسی نمی تونه برای دیگری نسخه ای تجویز کنه.به هرحال بهترین کاری که شما می تونید انجام بدید کمترین تاثیر پذیری منفی از این پروسه می باشه.این نظر منه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Vahid-DV2011 - 2010-10-10

دوست عزیز سلام .بهتون توصیه میکنم به هیچ عنوان زندگیتون رو روی لاتارای پایه ریزی نکنید که پایه های لاتاری و کلا مهاجرت خیلی خیلی سسته .نمی خواهم خدای نکرده نا امیدتان کنم و انرژی منفی بدم نه ولی همون جوری که خودتون اشاره کردید یک سال مفید رو از دست میدهید اگر بتونید فرض کنید که تازه لاتاری شرکت کردید و منتظر جواب هستید شاید راحت تر با این موضوع کنار بیاید . شاید باورتون نشه ولی یکی از اقوام ما که کیس مهاجرت به کانادا رو داشت با این که ویزا گرفته بود و بلیط هم داشت تا یک هفته قبل از پرواز سر کار میرفت و پل پشت سرش هم خراب نکرد و یک ماه مرخصی بدون حقوق گرفت .
موفق باشید.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - HOMAYON53 - 2010-10-10

(2010-10-10 ساعت 11:54)Rasool نوشته:  
(2010-10-10 ساعت 11:02)یاشار و ماری نوشته:  مم؟ [/align]

دوست عزیز انشااللله که هر دوی شما ویزا را میگیرید شک نکنید و به خدا بسپارید.اما این نکته را نیز فراموش نکنید که اونا تو نامه ای هم که بهتون دادن قید کردن که برنده شدن در لاتری به معنی گرفتن 100% ویزا نیست.پس به نظر بنده هیچ تعغیری تو روال روتین زندگیتون ندهید نه کار ونه چیز دیگه زمانیکه ویزا را تو پاستون دیدید اون زمان هر کاری که دوست دارید با خیال راحت انجام بدهید.
در ضمن این تجربه را از من کوچک گوش بدهید و اون اینکه تا اونجا که میتونید نگذارید کسی مطلع بشه که شما لاتری برنده شدید و به کسی نگید تا زمانیکه ویزا را گرفتید.

ببخشيد رسول جان چرا مي گي كسي متوجه قبول شدنتون نشه؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - behzadb57 - 2010-10-10

سلام دوست عزيز
من و خانوادم (سه نفر) ويزا گرفتيم
من كار دولتي دارم و خانومم كار خصوصي. ويزاي من يك ماه قبل خانومم اومد و پس اين دليل كافي و لازم براي دير اومدن يا نيومدن نيست.
بعدش اينكه گفتم كار دولتي دارم به جاي داشتم چون هنوز سر كارم تا برنامه رفتنم رديف شه و بعدشم مي‌خوام مرخصي بگيرم برم اگه خوشم نيومد يا نتونستم كار پيدا كنم (به علت ركود اقتصادي) با پاس سفيد برمي‌گردم سر كارم
به نظر من تو پلاي جلوي پاتو خراب نكن چه برسه به پلاي پشت سر ت
يك كمي با احتياط بيشتر قدم بردار
موفق باشي

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Rasool - 2010-10-10

(2010-10-10 ساعت 13:08)HOMAYON53 نوشته:  
(2010-10-10 ساعت 11:54)Rasool نوشته:  
(2010-10-10 ساعت 11:02)یاشار و ماری نوشته:  مم؟ [/align]

ببخشيد رسول جان چرا مي گي كسي متوجه قبول شدنتون نشه؟

چونکه با جمع بندی که من با خودم داشتم به این نتیجه رسیدم که یکی از دلایلی که من نتونستم ویزا بگیرم این بود که همه از این جریان مطلع شدن..خانواده.فامیل.دوست .دشمن وخلاصه همه...
خانوادهام که با رفتنم مخالف بودن این اولین انرژی و پالس منفی...این بزرگترین گره تشعشعاتی و زنجیر وابستگی تو کارم بود..در مجموع یه عده از روی حسادت ویه عده از روی حماقت نمیخواستن که من برم.البته بگم که من هیچ وقت دیگران را مقصر نمیدونم اما اونا هم بی تاثیر در این قضیه نبودن..
قدیمی ها بیشتر به این چیزها معتقد بودن ومن هم شخصا به پارازیتهای شعوری منفی .تشعشعات منفی و ...اعتقاد دارم که ممکنه تو کار آدم اختلال ایجاد کنه.البته باز هم میگیم این نظر شخصی بنده است میتونید قبول داشته باشید و میتونید نداشته باشید..

RE: کلیرنس برندگان 2011 - bita-p - 2010-10-10

خوب بگذاريد منم بگم.ما فعلا هيچ تغييري توي زندگيمون نداديم.حتي براي كارمون هم مرخصي خواهيم گرفت.اين قضيه فعلا فقط يه حسن برامون داشته اونم اينه كه يه جورايي صرفه جو شديم يعني ديگه هيچ وسيله جديدي براي خودمون يا زندگيمون نخريديم و به داشته هامون قانع شديم.همش با خودمون ميگيم ميخواهيم چيكار.ميريم اونجا بهترش رو ميخريم.درضمن ما هم تقريبا به افراد خيلي معدودي برنده شدنمون رو گفتيم.شايد بر پايه يه باور خرافي كه ميگه هر كاري رو كه به همه بگي انجام نميشه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Vahid-DV2011 - 2010-10-10

دوستان یک سایت خوب پیدا کردم که توضیحاتی پیرامون کلیرنس و .... داره بد نیست یه سری بزنید
http://immigrationroad.com/green-card/uscis-security-check.php