مهاجرسرا
واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا (/thread-3222.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: زندگی در واشنگتن دی سی و مریلند - babakgholamizadeh - 2014-11-19

سلام . اینجانب دبیر جامعه شناسی هستم . مدرک کارشناسی ارشد رشته politicl science دانشگاه علامه طباطبایی دارم . می خواهم قبل از اقدام برای ورود به آمریکا اطلاعات لازم را کسب و پیش فرض خود قرار دهم.در صورت امکان ورود به آمریکا آیا می توانم در مدارس ایرانی یا آمریکایی در این کشور به تدریس مشغول شوم.آیا انجمنهای ایرانیان مقیم آمریکا در این مناطق وجود دارد که تازه واردان رو از جهت اسکان کار و حتی تحصیل راهنمایی کند یا کمک نماید ?منظورم از کمک جنبه مالی نیست. اگر چنین مراکزی هست آیا مدارس ایرانی هم تحت پوشش دارند که بتوان در آنها تدریس کرد؟ یا آیا می توانند برای تدریس در مدارس خود آمریکائیها امکان تدریس را برای افرادی مانند من که کار تخصصی آنها تدریس است فراهم کنند؟ضمنا علاقه مندم در همین رشته political scienceدر مقطع دکترا ادامه تحصیل دهم.درمورد job growthهم سایت مربوطه را دیدم اما اطلاعات درستی از آن نتوانستم استخراج کنم. لطفا راهنمایی فرمایید.

RE: زندگی در واشنگتن دی سی و مریلند - taherifar - 2014-11-19

.
بابک خان به خدا لازم به ارسال اینهمه پست تکراری در تاپیک های متفاوت نیست Big Grin

شما تا حالا کلاً 7 تا ارسال داشتید که 5 تاش همین پست «اینجانب دبیر جامعه شناسی هستم...» بود ، بعد از این رو خدا بخیر کنه Tongue

البته من خودم هم اینجا سابقه زیادی ندارم که بخوام ادعا داشته باشم ولی با مطالعه تاپیک های مختلف میشه به جواب اکثر سوالات رسید...

ضمناً آقای حمید نجف آبادی از کاربران قدیمی و باسابقه اینجا ، شرایطی مشابه شما داشتند که میتونید از ایشون راهنمایی بگیرید :
صفحه پروفایل: http://www.mohajersara.com/user-1795.html
سایت شخصی: aznajafabad.blogsky.com
ایمیل: hamid_najafabadi@yahoo.com

RE: زندگی در واشنگتن دی سی و مریلند - babakgholamizadeh - 2014-11-19

سلام دوست خوبم معذرت می خواهم حقیقت اینست که تازه عضو این سایت شده ام و چندان وارد به امورات این سایت نیستم . حتما تذکر شما را رعایت خواهم کرد. منتظر اطلاعات جامع تر شما هستم . خوش باشید

RE: زندگی در واشنگتن دی سی و مریلند - مير منصور - 2014-11-19

[/quote]

آقا سلام . دوستان سلام .
وقتي راهنمايي جامع ........ را مطالعه مي كني . از اين همه اطلاعات لازم و بدرد بخور عاشق مهاجر سرا مي شوي كه اينهمه انسان متعهد دور خودش جمع كرده ولي وقتي وارد مباحث مي شوي سوالات تكراري و جوابهاي در حد چت ........... ( دوست عزيز طاهري فر جان البته منظور شما نيستي بدل نگيري ) وقتي مي گويي من چند سال است در اينجا زندگي مي كنم هر كمكي از دستم بر ميايد در خدمت هستم بعد خداحافظ !!!!! كه نشد كمك . كمك به من بي اطلاع مهاجر دادن اطلاعات از آب و هوا - مراكز تحصيلي دبستان و دبيرستان و دانشگاه انواع و اقسام و شهريه و مدارك و......... نحوه اجاره اپارتمان و قيمتها انواع واقسام ...........موضوع كار از ظرفشويي تا استادي دانشگاه انواع و اقسام ...............نحوه سرمايه گذاري از لبو فروشي تا نمايشگاه ماشين .............. چگونگي خريد اجناس انواع و اقسام ......... گواهينامه رانندگي و اموزشهاي فني و حرفه اي و .... شركت در انتخابات و كانديداي رياست جمهوري شدن انواع و اقسام اطلاعات بده برادر گلم سامان جان قربونت برم اينقدر ذره ذره موضوعات پراكنده راه گشا نيست به من كه توي راهم بگو مي تونم زندگي بخور نمر شكل بدم يا نه قربونت ...........

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - jMaster - 2014-11-20

(2014-11-19 ساعت 18:21)babakgholamizadeh نوشته:  سلام . اینجانب دبیر جامعه شناسی هستم . مدرک کارشناسی ارشد رشته politicl science دانشگاه علامه طباطبایی دارم . می خواهم قبل از اقدام برای ورود به آمریکا اطلاعات لازم را کسب و پیش فرض خود قرار دهم.در صورت امکان ورود به آمریکا آیا می توانم در مدارس ایرانی یا آمریکایی در این کشور به تدریس مشغول شوم.آیا انجمنهای ایرانیان مقیم آمریکا در این مناطق وجود دارد که تازه واردان رو از جهت اسکان کار و حتی تحصیل راهنمایی کند یا کمک نماید ?منظورم از کمک جنبه مالی نیست. اگر چنین مراکزی هست آیا مدارس ایرانی هم تحت پوشش دارند که بتوان در آنها تدریس کرد؟ یا آیا می توانند برای تدریس در مدارس خود آمریکائیها امکان تدریس را برای افرادی مانند من که کار تخصصی آنها تدریس است فراهم کنند؟ضمنا علاقه مندم در همین رشته political scienceدر مقطع دکترا ادامه تحصیل دهم.درمورد job growthهم سایت مربوطه را دیدم اما اطلاعات درستی از آن نتوانستم استخراج کنم. لطفا راهنمایی فرمایید.

در مورد رشته های انسانی اطلاعات ندارم ولی بلفرض اگر کار هم باشه براتون شما باید به زبان انگلیسی بخصوص در رشته خودتون کاملاً مسلط باشید. اگر هستید و براحتی میتونید مثلاً در مورد یه موضوع یک مقاله چند صفحه ای بزبان انگلیسی بدون غلط بنویسید اونوقت میتونید در رشته خودتون دنبال کار تدریس بگردید. در مریلند مدرسه ایرانی هست ولی حوب خیلی محدوده و بشکل رسمی نیست. فقط برای آشنا شدن بچه های متولد اینجا با زبان فارسیه پس اجتمالاً کاری اونجا گیر نیاد و بیشتر مسئولیتها بصورت داوطلبی انجام میشه. در مورد ادامه تحصیل شما خودت باید بگردی در مورد رشته خودت. اگه توانایی کسب اطلاعات از وبسایت دانشگاهها رو ندارید با عرض معذرت باید دور ادامه تحصیل در دکتری رو خط بکشید چون جواب این سوال شما یک سرچ در گوگل و خواندن صفحه مربوط به پذیرش دانشکاه هست و برای یک فرد با مدرک فوق لیسانس علوم انسانی در امریکا نباید مشکلی باشه.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - babakgholamizadeh - 2014-11-23

از توجه شما ممنونم. البته در مورد درشته مورد نظرم اطلاعاتی دارم که ممکن است چندان جامع نباشد بدین دلیل در خواست کمک و اطلاعات بیشتر نمودم وگرنه در مورد کسب اطلاعات و جستجو بسیار پرحوصله هستم. حال اگر موضوعی جلب نظر کرد حتما مزاحم شما می شوم. بدرود

واشنگتن دی سی و مریلند - Danial_Fj - 2014-11-23

سلام دوستان ، من مي خواستم در باره potomac ,maryland اطلاعاتي كسب كنم ، در باره مدرسه و كار سوالاتي داشتم ، با تشكر

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - itex - 2014-11-24

(2014-11-23 ساعت 22:53)Danial_Fj نوشته:  سلام دوستان ، من مي خواستم در باره potomac ,maryland اطلاعاتي كسب كنم ، در باره مدرسه و كار سوالاتي داشتم ، با تشكر

در کل Montgomery County که شهر Potomac اونجا قرار داره، یکی از بهترین کانتی های آمریکا هستش و مدارس خیلی خوبی داره. خوده Potomac جای به نسبت گرونیه و کار هم بستگی به رشته شما داره ولی از نظر آمار بیکاری در این کانتی کمتر از میانگین آمریکاس.

واشنگتن دی سی و مریلند - Danial_Fj - 2014-11-24

ببخشيد ، كسي هست از طريق unhcr رفته باشه ? و جه امكاناتي به انها ميدهند?

واشنگتن دی سی و مریلند - 2013selectee - 2014-11-24

(2014-11-24 ساعت 09:29)Danial_Fj نوشته:  ببخشيد ، كسي هست از طريق unhcr رفته باشه ? و جه امكاناتي به انها ميدهند?

شنیدم که امکانات خاصی دراختیارشون نمیذارن. واسه اینطور افراد، اروپا خیلی بهتره.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - m_ganj - 2014-12-15

میشه لطف کنید بفرمائید کارهای معمولی در مریلند مثل کار در فروشگاه و رستوران راحت پیدا میشه؟ و میشه در عرض یک ماه کار پیدا کرد؟

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - sami0 - 2014-12-21

(2014-12-15 ساعت 16:04)m_ganj نوشته:  میشه لطف کنید بفرمائید کارهای معمولی در مریلند مثل کار در فروشگاه و رستوران راحت پیدا میشه؟ و میشه در عرض یک ماه کار پیدا کرد؟

سلام من به شخصه در عرض 10 روز کار پیدا کردم تو یک فروشگاه
اینم بگم مابین این 10 روز یه بار همین طوری چند تا رستوران و فست فود رفتم که 3 یا 4 رومیش گفت فردا بیا کار کن که من نرفتم
اونجا کار زیاده
البته این رو هم بگم که من گواهی نامه داشتم و همه کارایی مثل گرین کارت و گواهی نامه و چیزای دیگم اماده بود
وقتی شما دنبال کار هستید حتما ازتون سوال میشه ایا گواهی نامه داری

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - m_ganj - 2014-12-22

(2014-12-21 ساعت 02:22)sami0 نوشته:  
(2014-12-15 ساعت 16:04)m_ganj نوشته:  میشه لطف کنید بفرمائید کارهای معمولی در مریلند مثل کار در فروشگاه و رستوران راحت پیدا میشه؟ و میشه در عرض یک ماه کار پیدا کرد؟

سلام من به شخصه در عرض 10 روز کار پیدا کردم تو یک فروشگاه
اینم بگم مابین این 10 روز یه بار همین طوری چند تا رستوران و فست فود رفتم که 3 یا 4 رومیش گفت فردا بیا کار کن که من نرفتم
اونجا کار زیاده
البته این رو هم بگم که من گواهی نامه داشتم و همه کارایی مثل گرین کارت و گواهی نامه و چیزای دیگم اماده بود
وقتی شما دنبال کار هستید حتما ازتون سوال میشه ایا گواهی نامه داری

ممنون از پاسختون... زبانتون در چه حدی هست و اینکه منظور از گواهینامه... همون گواهینامه کار هست؟

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - itex - 2014-12-22

من Silver Spring زندگی میکنم و تعداد قابل توجهی فروشگاه و رستوران پشت درشون زدن که نیرو استخدام میکنن. حتی باشگاه ورزشی.

RE: واشنگتن دی سی و مریلند - Shahabpk - 2014-12-28

(2014-12-22 ساعت 21:22)itex نوشته:  

من Silver Spring زندگی میکنم و تعداد قابل توجهی فروشگاه و رستوران پشت درشون زدن که نیرو استخدام میکنن. حتی باشگاه ورزشی.

من الان تقریبا دو ماه هست که اینجا در آمریکا هستم . در Gaithersburg زندگی میکنم . تقریبا همه ی فروشگاه ها و رستوران ها آگهی استخدام دارن ، ولی هنوز نتونستم کاری دست و پا کنم . انقدر برای اینجا و اونجا فرم و رزومه فرستادم که دیگه حسابش از دستم در رفته! خبری هم نیست! با وجودی که از نظر زبان مشکل چندانی ندارم ، هرچند که خیلی عالی هم نیستم!
ببینم تو امریکا برای استخدام افراد بالای 40 سال قانون خاصی هست؟ بعضی وقت ها فکر میکنم نگاه به سنم میکنند!