مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - azem2014 - 2013-12-20

(2013-09-30 ساعت 13:56)گل نهال نوشته:  بعد از دریافت ویزای مهاجرت , در اولین سفر به آمریکا , مدارک مهاجرتی در فرودگاه تحویل و روند فعال سازی گرین کارت آغاز می شود . برای تبادل نظر در مورد تهیه بلیط , امور گمرکی و امور مربوط به دفتر مهاجرتی در فرودگاه از این تاپیک استفاده کنید .

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان 2012 اینجا را کلیک کنید .
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان 2013 اینجا را کلیک کنید.

سلام دوستان عزیز ما رسیدیم- همه چی اسون ردیف شد- فقط اینکه پاکتهای سفید پزشکی رو نه در فرودگاه تحویل دادم و نه زمانیکه برای سوشال رفتیم-- چون پاکتهابزرگ بودن مجبور شدم در چمدانهای داخل بار بگذارم و به همین جهت زمان تحویل مدارک همراه من نبود --همچنین زمانیکه رفتیم واسه سوشال هم باز همرام نبود--- به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ توصیه تون چیه؟ کاری باید بکنم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - raihaneh.az90 - 2013-12-20

(2013-12-20 ساعت 16:43)azem2014 نوشته:  
(2013-09-30 ساعت 13:56)گل نهال نوشته:  بعد از دریافت ویزای مهاجرت , در اولین سفر به آمریکا , مدارک مهاجرتی در فرودگاه تحویل و روند فعال سازی گرین کارت آغاز می شود . برای تبادل نظر در مورد تهیه بلیط , امور گمرکی و امور مربوط به دفتر مهاجرتی در فرودگاه از این تاپیک استفاده کنید .

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان 2012 اینجا را کلیک کنید .
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان 2013 اینجا را کلیک کنید.

سلام دوستان عزیز ما رسیدیم- همه چی اسون ردیف شد- فقط اینکه پاکتهای سفید پزشکی رو نه در فرودگاه تحویل دادم و نه زمانیکه برای سوشال رفتیم-- چون پاکتهابزرگ بودن مجبور شدم در چمدانهای داخل بار بگذارم و به همین جهت زمان تحویل مدارک همراه من نبود --همچنین زمانیکه رفتیم واسه سوشال هم باز همرام نبود--- به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ توصیه تون چیه؟ کاری باید بکنم؟
خیر دوست من! هیچ مشکلی پیش نمیاد..اون پاکت سفید، عکس قفسه سینه شماست که جزو سابقه پزشکی شما حساب میشه.
فقط دکتر ازتون می خواد یا خدای نکرده اگه به بیماری سل دچار شدین، این عکس نشون میده که شما در بدو ورود، سابقه سل نداشتید.
ورودتون رو هم تبریک میگم
اگر وقت کردید تجربیاتتون رو با ما در میون بگذارید Wink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamid_fs3 - 2013-12-20

(2013-12-19 ساعت 12:58)ghafari88 نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 12:04)EKAM نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 11:51)EKAM نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 08:08)Aardalan نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 12:59)ghafari88 نوشته:  بله. باید پرداخت کنید. فقط در شرایطی از پرداخت عوارض خروج معاف هستید که در پاسپورت ایرانیتون محل اقامت کشور دیگه ای غیر از ایران قید شده باشه.

سلام ، اینی که باید اسم کشور اقامت توی پاس نوشته باشه که غلط هست ولی در مورد ویزا من چک کردم توش نوشته Permanent Residence for 1 year که به نظر من نباید خروجی پرداخت کرد لطفا اگه کسی اطلاع دقیق داره خبر بده

اين لينك
http://www.irancipusa.com/faq/faq-ir-pass.html
رو ديدم و با اداره اتباع 88800000صحبت كردم ميگن احتمال زياد نيازي به پرداخت عوارض نيست ولي براي اطمينان بايد با فرودگاه امام صحبت كنيمRolleyes
تا تماس بعدي فعلن

الان با گذرنامه فرودگاه حرف زدم ميگن تا دريافت كارت (سري اول) بايد عوارض پرداخت كنيم.Wink

اون جمله ای که توی ویزا نوشته منظورش این هست که بعد از درج مهر I-551 توی پاسپورت این مهر و ویزا تا یک سال نقش گرین کارت داره و این حرفا. منم تا جایی که اطلاع دارم باید عوارض خروج پرداخت بشه.
از EKAM هم ممنون که زنگ زد فرودگاه! Wink

مگه هزینه خروجی چقدره بچه ها؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - soli asali - 2013-12-20

(2013-12-20 ساعت 18:26)hamid_fs3 نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 11:51)EKAM نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 08:08)Aardalan نوشته:  سلام ، اینی که باید اسم کشور اقامت توی پاس نوشته باشه که غلط هست ولی در مورد ویزا من چک کردم توش نوشته Permanent Residence for 1 year که به نظر من نباید خروجی پرداخت کرد لطفا اگه کسی اطلاع دقیق داره خبر بده

اين لينك
رو ديدم و با اداره اتباع 88800000صحبت كردم ميگن احتمال زياد نيازي به پرداخت عوارض نيست ولي براي اطمينان بايد با فرودگاه امام صحبت كنيمRolleyes
تا تماس بعدي فعلن

الان با گذرنامه فرودگاه حرف زدم ميگن تا دريافت كارت (سري اول) بايد عوارض پرداخت كنيم.Wink

اون جمله ای که توی ویزا نوشته منظورش این هست که بعد از درج مهر I-551 توی پاسپورت این مهر و ویزا تا یک سال نقش گرین کارت داره و این حرفا. منم تا جایی که اطلاع دارم باید عوارض خروج پرداخت بشه.

65 تومان مثل اینکه !

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2013-12-21

(2013-12-21 ساعت 00:39)shahin_1359 نوشته:  
(2013-11-14 ساعت 04:30)pooyan1920 نوشته:  خب دوستان عزیز من الان دالاس هستم و کلیه پروسه رو در سفرنامه ام خواهم گفت اما تا اون موقع اگه کسی سوالی داره بنده در خدمتم . . Smile

سلام

من شاهين هستم كه 15دسامبر يكضرب گرفتم
كيسم 3نفرس و اينطور كه تحقيق اوليه كردم هيوستون تگزاس رو پيشنهاد كردن برم
ديدم شما هم دالاس هستيد كه توي ايالت تگزاس هست
دليل خاصي داره تگزاس و دالاس رو انتخاب كرديد ضمنا اگه امكان داره اگه اطلاعاتي از ايالت تگزاس و شهر هاي هيوستون يا دالاس داريد بهم بدين ممنون ميشم
دوستانی که ایالت تگزاس رو انتخاب کردن، لطفا راهنمایی کنند...

شهر هیوستون، ایالت تگزاس

شهر دالاس، ایالت تگزاس

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2013-12-21

(2013-12-20 ساعت 18:32)soli asali نوشته:  
(2013-12-20 ساعت 18:26)hamid_fs3 نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 11:51)EKAM نوشته:  اين لينك
تا تماس بعدي فعلن

65 تومان مثل اینکه !

بله 65 هزار تومن كه در مقابل هزينه هاي ديگه چيزي نيستWink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sejz - 2013-12-21

سلام دوستان۰ من هم سه روز پیش وارد شدم۰روندش هم به راحتی تقریبا انجام شد۰از فرودگاه دالس واشنگتن و صف ویزیتور خیلی شلوغ بود و افسرها کم و بعد از کنترل ویزا و پاسپورت وپاکت و صف یه سه ساعتی معطل شدم و بعدش هم فرستاد باجه اخر ۱ پاکت رو گرفت و امضا اثر انگشت گرفت۰بعد چمدونها رو برداشتمو بعد هم گمرک که وسایل رو از ایکس ری رد کرد و یه کیف که توش خوراکی بود روگشت۰ به تخمه حساس بود۰که من نداشتم۰۰
ایشالا همه زودتر کاراشون زودتر انجام شه و بیان اینجا۰ با ارزوی موفقیت

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2013-12-21

(2013-12-21 ساعت 21:32)sejz نوشته:  سلام دوستان۰ من هم سه روز پیش وارد شدم۰روندش هم به راحتی تقریبا انجام شد۰از فرودگاه دالس واشنگتن و صف ویزیتور خیلی شلوغ بود و افسرها کم و بعد از کنترل ویزا و پاسپورت وپاکت و صف یه سه ساعتی معطل شدم و بعدش هم فرستاد باجه اخر ۱ پاکت رو گرفت و امضا اثر انگشت گرفت۰بعد چمدونها رو برداشتمو بعد هم گمرک که وسایل رو از ایکس ری رد کرد و یه کیف که توش خوراکی بود روگشت۰ به تخمه حساس بود۰که من نداشتم۰۰

ايشالا از اين به بعد هم كاراتون بخوبي انجام بشه و موفق باشين.... كل پروسه ٣ ساعته انجام ميشه ؟! من ٤.٥ ساعت وقت دارم اين پروسه رو انجام بدم و خودمو به گيت پرواز بعديم برسونم Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sejz - 2013-12-22

ممنون۰ بله اون مقداربه نظر کافی میاد۰۰۰

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - azadehjjaberi - 2013-12-22

کسی می دونه اونجا پلوپز هست یا نه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ostokhan - 2013-12-22

(2013-12-22 ساعت 19:47)azadehjjaberi نوشته:  کسی می دونه اونجا پلوپز هست یا نه؟

البته که پلوپزهست و گیرتون هم میاد. Big Grin خوش به حال شما که فقط پلو دم کردنتون مونده. دعا بکنید ما هم یک سال قبول شیم Sad Shy

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Aardalan - 2013-12-23

سلام بچه ها ما دیروز بلیط تهران - دبی- لس آنجلس رو واسه شب عید از امارات گرفتیم ، روی پایین ترین نرخ سیستمی نفری 4.511.000 تومان . برای اطلاع بیشترتون 16000 مایل اسکای واردز بهمون داد . به نظرم اگه از این ایرلاین میخواید بلیط بگیرید هر چه زودتر بگیرید چون من تجربشو داشتم بدون هیچ دلیلی ممکنه سیستم برای پایین ترین نرخ بسته بشه و مجبور بشید واسه همون صندلی مقداری پول بیشتر بدین.
در ضمن کسانی که به دنبال تغییر مسیر در امریکا از پرواز ورودی هستن به نظرم AMTRAK گزینه خوبی هست که میتونیین بهش فکر کنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamid_fs3 - 2013-12-23

(2013-12-23 ساعت 10:49)Aardalan نوشته:  سلام بچه ها ما دیروز بلیط تهران - دبی- لس آنجلس رو واسه شب عید از امارات گرفتیم ، روی پایین ترین نرخ سیستمی نفری 4.511.000 تومان . برای اطلاع بیشترتون 16000 مایل اسکای واردز بهمون داد . به نظرم اگه از این ایرلاین میخواید بلیط بگیرید هر چه زودتر بگیرید چون من تجربشو داشتم بدون هیچ دلیلی ممکنه سیستم برای پایین ترین نرخ بسته بشه و مجبور بشید واسه همون صندلی مقداری پول بیشتر بدین.
در ضمن کسانی که به دنبال تغییر مسیر در آمریکا از پرواز ورودی هستن به نظرم AMTRAK گزینه خوبی هست که میتونیین بهش فکر کنید.

یعنی 4.5 میلیون برا هر نفر کمترین نرخ هستش دوست عزیز؟ بنظرم خیلی گرونه ...Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2014winner - 2013-12-23

(2013-12-21 ساعت 21:32)sejz نوشته:  سلام دوستان۰ من هم سه روز پیش وارد شدم۰روندش هم به راحتی تقریبا انجام شد۰از فرودگاه دالس واشنگتن و صف ویزیتور خیلی شلوغ بود و افسرها کم و بعد از کنترل ویزا و پاسپورت وپاکت و صف یه سه ساعتی معطل شدم و بعدش هم فرستاد باجه اخر ۱ پاکت رو گرفت و امضا اثر انگشت گرفت۰بعد چمدونها رو برداشتمو بعد هم گمرک که وسایل رو از ایکس ری رد کرد و یه کیف که توش خوراکی بود روگشت۰ به تخمه حساس بود۰که من نداشتم۰۰

خيلي مواظب خودت باش مارو هم بي خبر نذار

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedafarsi - 2013-12-23

(2013-12-23 ساعت 09:48)azar1348 نوشته:  سلام به همه

یه فایل راهنمای تصویری پرداخت 165 د ل ا ر . گذاشتم برای دانلود . لینک اون در امضای aghaghia ی عزیز هم هست .
با تشکر از کاوه و شیمودای عزیز

آذر عزیز خیلی ممنون از فایل راهنمای عالی تون
یه سوال داشتتم، من کیسم یک نفره هست آیا موقع وارد کردن DOS Case ID باید جاوی کیس نامبرم 01 رو بنویسم؟؟
چون توی ویزام که برای IV Case Number گذاشته!!