مهاجرسرا
هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: گفتگوی آزاد غیر مهاجرتی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-45.html)
+---- موضوع: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ (/thread-844.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - Ali Sepehr - 2010-02-23

دوست عزیز لطف کنید اینجور خبر هارو از خبرگزاری های بیطرف نقل کنید نه تا....

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - mohsen324 - 2010-02-23

(2010-02-23 ساعت 00:57)20reza نوشته:  واشنگتن اینگونه حسن نیتش را اثبات می کند!
مقررات تحقیر آمیز برای ورود اتباع 14 کشور از جمله ایران به آمریکا
«به پلیس ابلاغ شده که ملاک بازرسی تابعیت افراد نیست بلکه تبار و محل تولد افراد برای اعمال قانون باید مورد نظر باشد و اگر یک پاکستانی تبعه انگلستان نیز 50 سال در لندن زندگی کرده باشد، به صرف اینکه پاکستانی است، به محض ورود به آمریکا باید از کانال ویژه بازرسی عبور کند!»
سرويس بين‌الملل ـ مقامات فرودگاهی آمریکا اعلام کردند مسافران 14 کشور جهان که قصد ورود به آمریکا را دارند، باید بازرسی ویژه شوند.

به گزارش «تابناک» و به نقل از «رویترز»، ایران، کوبا، پاکستان، عربستان، سوریه، یمن، لبنان و سومالی کشورهای شاخص این تصمیم بوده و به نظر می‌رسد این تصمیم ایالات متحده با واکنش‌های اعتراض‌آمیزی از سوی کشورهای یادشده روبه‌رو شود.

ایالات متحده این کشورها را «تر..وری..ست خیز» و «هوادار تر.وری.سم» خوانده و از این پس همه اتباع آنها پیش از پای گذاشتن در خاک آمریکا، از سوي یگان ویژه مستقر در فرودگاه‌های آمریکا بازرسی مي‌شوند.

بر پایه این گزارش، کاخ سفید این تصمیم را تأيید کرده و خواهان افزایش کشورهای دیگری به این لیست 14 گانه شده است. مقامات فرودگاهی آمریکا افزودند: به پلیس ابلاغ شده که ملاک بازرسی تابعیت افراد نیست، بلکه تبار و محل تولد افراد برای اعمال قانون باید مورد نظر باشد و اگر یک پاکستانی تبعه انگلستان نیز 50 سال در لندن زندگی کرده باشد، به صرف اینکه پاکستانی است، به محض ورود به آمریکا باید از کانال ویژه بازرسی عبور کند!

این رفتار در واقع نوعی تبعیض نژادی در شکلی جدید به شمار مي‌رود و نشان می‌دهد که نوعی تلاش برای تحقیر برخی ملیت‌ها ملاک عمل خواهد بود و نه میزان خطر این افراد. برای نمونه یک استاد دانشگاه از کشورهای شامل این مقررات از نگاه آمریکایی‌ها خطرناکتر از یک فرد معمولی از ديگر کشورهاست.

در ادامه این تصمیم، مقامات پلیس آمریکا تلاش دارند رفت‌وآمد همه خودروهای خارجی در سطح ایالات متحده را محدود کرده و به خارجی‌ها و ایالت‌هایی که بیشترین مهاجران را در خود جای داده‌اند، اجازه رانندگی محدود را صادر کنند و مجوز رفت‌وآمد در سراسر آمریکا لغو خواهد شد، حتی ممکن است برای برخی از آمریکايی‌هایی که در فهرست 60 هزار نفری پلیس قرار دارند نیز این محدودیت اعمال شود.

تصمیم جدید پلیس آمریکا در بازرسی از اتباع برخی کشورها شبیه عملیاتی است که 8 سال پیش در آمریکا اجرا شد که در نتیجه آن شهروندی بسیاری از اتباع خارجی از جمله ایرانی‌ها از آنها سلب شد و مشکلات اجتماعی فراوانی را برای هموطنان ایجاد کرد. این نوع برخورد متناقض مقامات آمریکایی در ابراز تمایل به بهبود روابط با ایران از یک سو و اعمال رفتارهای ناشایستی همانند موضوع بالا از سوی دیگر، از جمله پرسش‌هایی است که در جامعه جهانی درباره دورنمای تاریک بهبود روابط ایران و آمریکا وجود دارد.

دوستان عذر خواهی
نمیدونستم که این مطلب را کجا بزنم؟!!!
ما تو سایت خیلی‌ها را داریم که آمریکا رفتند. من نمی‌دونم حرف‌هایی که اینجا نوشته شده درسته یا تجاربی که دوستان نقل می‌کنند که برخورد افسر آمریکایی و دیگر مسئولین خیلی خوب بوده؟ من به شما پیشنهاد می‌کنم به این دو پادکاست گوش کنید تا ببینید برخورد مأمورین آمریکایی چند ماه پس از حملات ۱۱سپتامبر چگونه بوده. خودتان قضاوت کنید.
http://www.radiocp.com/?p=63&item=mohajerat_round_table1
http://www.radiocp.com/?p=64&item=mohajerat_round_table2

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - Ziba - 2010-02-23

من فکر میکنم اونها تا حدودی حق دارند که نگران مسائلی مثل ت. ر.و.ر.ی.س.م باشند. خود شما فکر کنید یک نفر از یک کشور دیگه میاد کشور شما از تمام حقوق شهروندی و امکاناتی که دارید استفاده می کنه شما مالیات میدید و اون هم میتونه از مزایا و امکانات و ... استفاده کنه بعد وقتی که داره برمیگرده برای اینکه دینش رو به میهنش ادا کنه چند نفر رو هم با خودش به هوا می بره ...
شما بودید راجع به مردم اون کشور چه فکری می کردید و برای همیشه تو ذهنتون نمیرفت که این ا.ی.را.ن.ی که دکتره و ... و ممکنه مغز متفکر یه سیستم در کشور شما باشه ممکنه هنوز هم تمایلات ضد انسانی خودش رو حفظ کرده باشه .
اون پ.ل.ی.س یا مسئول بیشتر به فکر نجات جون شهروندای خودشه . پس هر چه قدر هم ناراحت کننده این وضعیه که خود ما برای خودمون رقم زدیم .
پس باید به این امید باشیم که به زودی این مسائل حل بشه و با همکاری کردن با اونا حسن نیت خودمون رو نشون بدیم و نشون بدیم که ما مردیم طرفدار صلح و دوستی هستیم که به تک تک زندگی هایی که خداوند به آدمها داده احترام میزاریم .

ادامه همه اینها با msnazi هم کاملا موافقم...

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - soheilbadami - 2010-02-24

ما كه بيشتر به خاطر بچه مون ميريم البته نه اينكه خودمونم نخوايم حالشو ببريم!
ولي براي جوونتر ها واقعا ميتونه ايده ال باشه
به نظر من اگر حتي اونجا شهروند درجه 2 باشي ( كه نيستي) بهتر باهاش كنار
مياي تا اينكه تو كشور خودت درجه 2 و يا حتي 3 رو احساس كني .
يكي مثل من بايد خيلي فشار روش باشه كه يك زندگي جا افتاده با خونه و كار و زندگي و
16 سال سابقه كار و .. همه رو بگذاره پشت سر و يا علي.. ( البته هنوز ويزاهه مونده ها!)
اميد وارم همه بچه ها موفق باشن و ايضا ريسك پذير !

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - samira2010 - 2010-03-08

هدف رفتن و برگشتنه برای آبادی یه ویرانه و البته برای کسایی که ایران عشقشونه نه فقط یه جایی واسه زندگی

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - behnam2 - 2010-06-05

من یک فرزند مبتلا به سندرم داون دارم ایا امکانات انچا تفاوت دارد

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - mohsen324 - 2010-06-06

(2010-06-05 ساعت 13:14)behnam2 نوشته:  من یک فرزند مبتلا به سندرم داون دارم ایا امکانات انچا تفاوت دارد

شکی نیست که آمریکا شرایط بهتری برای زندگی فرزند شما وجود دارد. اما باید ببینید مهاجرت برای شما چقدر هزینه (نه فقط مادی) دارد و آیا ارزش دارد؟

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - laili - 2010-06-06

(2010-06-05 ساعت 13:14)behnam2 نوشته:  من یک فرزند مبتلا به سندرم داون دارم ایا امکانات انچا تفاوت دارد

مطمئنا امکانات اینجا برای زندگی فرزند شما و خود شما با ایران قابل مقایسه نیست.هم از نظر آموزشی و هم از نظر فرهنگی فرزندتون میتوننه در شرایط خیلی خوبی زندگی کنه و مضاف بر اونکه خودتون هم راحت تر میتونید با این قضیه کنار بیائید.اینجا رفتارشون با افراد دارای مشکلات جسمی جوریه که اصلا شما احساس بدی نمی کنید و از اون فشارهائی که خانواده های با فرزند مشکل دار توی ایران دارند کاملا به دورید .من اگه جای شما بودم و امکان مهاجرت داشتم حتی یک لحظه هم معطل نمیکردم.

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - behnam2 - 2010-06-07

از اینکه جوابم را دادید بی نهایت سپاسگذاراو و دست تان را می فشارم
من حداقل دارای سه میلیون دلار سرمایه هستم و تنها نارحتی ام پسرم است
در اینجا به کلاسهای مختلف ذهنی می رود ولی پیشرفت زیادی ندارد اگر من امریکا بیاییم با توجه به اینکه انجا هیچ کس را ندارم ایا دچار افسردگی یا سایر بیماریهای روحی نخواهم شد
ایرانیان جقذر با یگدیگر رفت و امد دارند
دولت جقدر از فرزند من حمایت می کند .

(2010-06-06 ساعت 10:46)msnazi نوشته:  

شکی نیست که آمریکا شرایط بهتری برای زندگی فرزند شما وجود دارد. اما باید ببینید مهاجرت برای شما چقدر هزینه (نه فقط مادی) دارد و آیا ارزش دارد؟

از اینکه جوابم را دادید بی نهایت سپاسگذاراو و دست تان را می فشارم
من حداقل دارای سه میلیون دلار سرمایه هستم و تنها نارحتی ام پسرم است
در اینجا به کلاسهای مختلف ذهنی می رود ولی پیشرفت زیادی ندارد اگر من امریکا بیاییم با توجه به اینکه انجا هیچ کس را ندارم ایا دچار افسردگی یا سایر بیماریهای روحی نخواهم شد
ایرانیان جقذر با یگدیگر رفت و امد دارند
دولت جقدر از فرزند من حمایت می کند .

RE: هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟ - laili - 2010-06-07

در مورد افسردگی این کاملا مربوط میشه به خصوصیات شما و اینکه تا چه اندازه وابسته به فامیل و دوست و آشنا هستید.
و اینکه شما از زندگی چی بخواهید و هدف اصلیتون چی باشه.من که اصلا این احساسی رو که شما گفتید رو ندارم و اصلا احساس غربت نمیکنم.
همون طوری که بالا هم گفتم من اگه جای شما بودم و امکان مهاجرت رو هم داشتم لحظه ای هم درنگ نمیکردم.اما این باز کاملا شخصیه و برمیگرده به شناخت شما از خودتون.
در مورد رفت و آمد ایرانیها هم میتونم بگم دقیقا مثل ایرانه شما میتونید دوستان خیلی خوبی پیدا کنید و باهاشون رفت و آمد داشته باشید و هستند کسانی هم که اصلا ارزش معاشرت ندارند.
من نمیدونم منظورتون از حمایت دولت چیه؟ اما میدونم سرویسهای خیلی خوب و حتی رایگانی برای این جور کیسها وجود داره حتی کلاسهایی هم برای والدین این بچه ها وجود داره که به اونها آموزش میدن که چطوری با مشکلاتشون کنار بیان و احساس بهتری داشته باشند.

با تشکر مجدد
ایا کلاسهای برای بهتر شدن وضعیت فرزند 3 ساله من هست یا در حد اران فقط گفتار درمانی هست و بس
ایا امکان نگهداری از فرزند ام برای یک یا دو روز در صورت نیاز هست
برای لیشان یادگیری زبان انچا چه مدت طول می کشد
برای خود من چه مدت یادگیری زبان به طول می انجامد
به توجه به اینکه اینچا من در دانشگاه تدریس می کنم این این امکان انچا چه مدت زمان نیاز دارد
با تشکر مجدد
ایا کلاسهای برای بهتر شدن وضعیت فرزند 3 ساله من هست یا در حد اران فقط گفتار درمانی هست و بس
ایا امکان نگهداری از فرزند ام برای یک یا دو روز در صورت نیاز هست
برای لیشان یادگیری زبان انچا چه مدت طول می کشد
برای خود من چه مدت یادگیری زبان به طول می انجامد
به توجه به اینکه اینچا من در دانشگاه تدریس می کنم این این امکان انچا چه مدت زمان نیاز دارد

دوست عزیز من میدونم که آموزشها و کلاسهائی که این بچه ها میگیرند خیلی بیشتر از گفتار درمانی است.
در مورد نگهداری به مدت یکی دو روز رو نمیدونم .
زبان هم من نمیدونم الان وضعیت فرزند شما در چه حدیه و میزان گیرائی اون مطمئنا یاد گیری زبان برای بچه ها اصلا موضوعی نیست که شما رو نگران کنه.
برای یاد گیری خودتون هم باید بگم هر وقت فهمیدید لطف کنید به منهم بگید چون منهم این سوال رو دارمSmile
اینکه شما فرد تحصیل کرده ای هستید میتونه خیلی بهتون کمک کنه که خیلی زود خودتون رو با محیط وفق بدید و وارد جامعه بشید ولی جذب بازار کار چیزی نیست که کسی بتونه بهتون زمان مشخصی بده.

(2010-06-07 ساعت 11:02)laili نوشته:  دوست عزیز من میدونم که آموزشها و کلاسهائی که این بچه ها میگیرند خیلی بیشتر از گفتار درمانی است.
در مورد نگهداری به مدت یکی دو روز رو نمیدونم .
زبان هم من نمیدونم الان وضعیت فرزند شما در چه حدیه و میزان گیرائی اون مطمئنا یاد گیری زبان برای بچه ها اصلا موضوعی نیست که شما رو نگران کنه.
برای یاد گیری خودتون هم باید بگم هر وقت فهمیدید لطف کنید به منهم بگید چون منهم این سوال رو دارم:)
اینکه شما فرد تحصیل کرده ای هستید میتونه خیلی بهتون کمک کنه که خیلی زود خودتون رو با محیط وفق بدید و وارد جامعه بشید ولی جذب بازار کار چیزی نیست که کسی بتونه بهتون زمان مشخصی بده.
ممکن جواهش کنم مشکلات را که روز اول داشته اید برایم بیان کنید ایا با توجه به اینکه انچا کسی را ندارم برایم در روز های اول خیلی مشکل ساز خواهد بود

به نظر من مقایسه ی مشکلات افراد با هم نمیتونه کار درستی باشه. من و شما میتونیم دو نفری باشیم با کلی اختلاف شخصیت و نظر.شاید مسائلی که برای من مشکل به حساب بیاد از دید دیگران هیچ باشه و یا بالعکس. این یه مسئله ی کاملا شخصیه که شما خودتون باید ببینید میتونید با شرایط کنار بیائید یا نه . من میتونم شما رو در مورد وضعیتتون و چیزهائی که میدونم راهنمائی کنم ولی نمیتونم تضمینی بدم که شما اینجا احساس خوبی داشته باشید.بعضیها به خاطر هدفشون حاضرند مشکلات رو تحمل کنند و بعضی های نه.
من میتونم بگم که فرزند شما طبیعتا اینجا از امکانات بهتری برخورداره ولی در مورد احساس شما نظری نمیتونم بدم.