مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - boshra - 2014-08-26

(2014-08-25 ساعت 20:28)boshra نوشته:  ببخشید دوستان من از بچه های جدید شنیده بودم که الان باید برای گرفتن گرین کارت پول بریزید به حساب... من دوستم همراه خانوادش یه دو روز میشه اومدند .. ایا باید براشون پول بریزیک تا گرین کارت بیاد یا نه خودش مثل دوره ما به ادرس فرستاده میشه؟!!!
ضمنا جدیدا از پروسه پاس سفید حبر دارید چقدر زول میکشه و چی لازم داره؟
اینکه برای سوشیال باید بریم اداره یا خودش میاد...
ممنون میشم زودتر جواب بدید... به دلیل اینکه این دوستان من وقت زیادی ندارن...
سپاسگزار

ما قدیما نمیذاشتیم سوال کسی رو زمین بمونه.... یه سوال کردیم و منتظر جواب شدیم با اینکه گفتم شرایطم فورسماژور هست اما ظاهرا کسی تمایلی به پاسخ دادن به سوال من رو نداره....

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-08-26

(2014-08-26 ساعت 12:09)lossi نوشته:  
(2014-08-26 ساعت 09:01)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-08-26 ساعت 08:24)lossi نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 23:18)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 22:05)ah1004 نوشته:  از تاریخی که در usps مینویسه که delivered شده چند وقت بعدش به دست متقاضی میرسه؟
پس در این صورت باید که اسم طرف روی صندوق پست باشد یا اگر هم نبود می اندازند و میروند؟
از بابت پاسخ ها متشکرم.
با تشکر

بهتر اینه که اسم صاحب گرین کارت و همراهان روی میل باکس چسبونده بشه

میل باکس شماره داره
پست من شماره رو نگاه میکنه و میندازه تو صندوق به همین راحتی
اینجا که از این کارا نمیکنند که اسم رو بچسبونن روی میل باکس که !!!!! وااااااا !!!

دوست عزیز اگر به جهت راهنمایی و کمک به دوستان پستی رو میذارم همگی حاصل تجربیات دوستان در سالهای قبل هستش و از خودم چیزی رو در نیاوردم اینجا بنویسم و هر شخصی اختیار خودشو داره شما هم اگر میدونید این کاراشتباهی هستش اینکار رو نکنید کسی رو مجبور به اینکار نکردند متاسفانه برخورد برخی از دوستان باعث دلسردی در خصوص راهنمایی و کمک میشه موفق باشید

تجربیات همه دوستان در سالهای قبل بهترین یا درست ترین تجربه ها نیستن
فکر میکنم اینجا چیزی باید مطرح شه جهت راهنمایی که درست باشه
اینکه واقعا ادم پاشه اسمشو بچسبونه روی میل باکس یا اگه قبلا کسی اینکارو کرده ، هیچ تاثیری توی زود رسیدن یا درست رسیدن نامه ها نداره
تمام میل باکسهای اینجا شماره دارن
اگه ادرس رو درست داده باشین تمام نامه هم به دستتون میرسه خیلی راحت
اگه قبلا دوستی اینکارو کرده اسمشو نوشته رو میل باکس قطعا به علت نگرانی و استرس بیش از حد بوده
اما قرار نیست این کار رو که قطعا اشتباه و بی فایده هست رو جهت راهنمایی به بقیه انتقال بدیم
و بعد هم ناراحت بشیم که خب این تجربه ی دیگران بوده
مگه همه تجربیات دیگران درست بوده یا هست ؟!؟!!!

دوست عزیز بودند دوستانی که ادرس رو هم درست دادند ولی بدلیل اشتباهات پستچی گرین کارت به دستشون نرسیده و به ادرس دیگه ای رفته و متحمل مشکلات و هزینه های زیادی در این خصوص شدند و بنظر این کار انچنان بی تاثیر هم نمی تونه باشه به هر حال شما هر چی که دوست دارید اسمشو بذارید راهنمایی غلط یا درست -- کار اشتباه و بی فایده و ... ولی من خودم به توصییه دوستان هر کاری رو که از نگرانی و استرسم کم کنه در خصوص زود رسیدن گرین کارت انجام میدم
با توجه به صحبتهاتون شما در حال حا ضر آمریکا تشریف دارید و مطمئنا این مراحل را یک به یک با موفقیت طی کردید و ادرستون رو هم درست دادید و حتما گرین کارتتون هم به موقع بدستتون رسیده لطف کنید در این تاپیک از تجربیاتتون در خصوص اولین ورودتون به آمریکا و گرفتن گرین کارتتون بنده و دیگر دوستان را بی نصیب نذارید و خوشحال خواهیم شد اطلاعات و سفرنامه اتون رو با دیگر دوستان به اشتراک بذارید مسلما دوستانی که این مراحل را طی کردند بهتر میتونند اطلاعات درست و راهنمایی صحیح رو نه غلط !!! در اختیار دیگران قرار دهند و کمک بزرگی را برای دیگر دوستان باشند .
بنده نیز چون شدیدا نگران دیر رسیدن گرین کارت هستم میخواستم بدونم اقداماتی رو که شما از ابتدا پرداخت 165 دلار و ورود انجام دادید به ترتیب اولویت تیتر وار بنویسید که گرین کارت ما هم سریع و راحت بدستمون برسه که ما هم به مشکلی بر نخورم و احیانا کار اشتباه و بی فاید ه ای رو هم در این خصوص انجام ندهم ؟؟
دوست عزیز لطف کنید پستهای تکراریتون رو هم پاک کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-08-26

(2014-08-26 ساعت 19:37)boshra نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 20:28)boshra نوشته:  ببخشید دوستان من از بچه های جدید شنیده بودم که الان باید برای گرفتن گرین کارت پول بریزید به حساب... من دوستم همراه خانوادش یه دو روز میشه اومدند .. ایا باید براشون پول بریزیک تا گرین کارت بیاد یا نه خودش مثل دوره ما به ادرس فرستاده میشه؟!!!
سپاسگزار

ما قدیما نمیذاشتیم سوال کسی رو زمین بمونه.... یه سوال کردیم و منتظر جواب شدیم با اینکه گفتم شرایطم فورسماژور هست اما ظاهرا کسی تمایلی به پاسخ دادن به سوال من رو نداره....

دوست عزیز اگر سوال کسی رو هم جواب بدی و راهنمایی کنی متهم می شی به دادن اطلاعات و راهنمایی غلط و انگیز ه ای نمی مونه و ادم سعی میکنه منبعد فقط و فقط مصرف کننده باشه به هر حال بعنوان اخرین جواب و راهنمایی که توی این تاپیک خواهم گذاشت
جواب سوال شما دوست عزیز :
1-جهت صدور گرین کارت حتما بایستی 165 دلار به ازا هر نفر انلاین پرداخت کنید و توسط سایت پیگیر صدور گرین کارت باشید
2-در مورد سوشیال بهتر اینه که بعد از ورودتون به اداره سوشیال سر بزنید و فرم مربوطه پر کنید و تقاضای سوشیال کنید تا لااقل شماره سوشیال رو بهتون بدن که کارتون راه بیفته تا کارت برسه موفق باشید
نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lossi - 2014-08-26

(2014-08-26 ساعت 19:40)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-08-26 ساعت 12:09)lossi نوشته:  
(2014-08-26 ساعت 09:01)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-08-26 ساعت 08:24)lossi نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 23:18)KIMIA2005 نوشته:  بهتر اینه که اسم صاحب گرین کارت و همراهان روی میل باکس چسبونده بشه

میل باکس شماره داره
پست من شماره رو نگاه میکنه و میندازه تو صندوق به همین راحتی
اینجا که از این کارا نمیکنند که اسم رو بچسبونن روی میل باکس که !!!!! وااااااا !!!

دوست عزیز اگر به جهت راهنمایی و کمک به دوستان پستی رو میذارم همگی حاصل تجربیات دوستان در سالهای قبل هستش و از خودم چیزی رو در نیاوردم اینجا بنویسم و هر شخصی اختیار خودشو داره شما هم اگر میدونید این کاراشتباهی هستش اینکار رو نکنید کسی رو مجبور به اینکار نکردند متاسفانه برخورد برخی از دوستان باعث دلسردی در خصوص راهنمایی و کمک میشه موفق باشید

تجربیات همه دوستان در سالهای قبل بهترین یا درست ترین تجربه ها نیستن
فکر میکنم اینجا چیزی باید مطرح شه جهت راهنمایی که درست باشه
اینکه واقعا ادم پاشه اسمشو بچسبونه روی میل باکس یا اگه قبلا کسی اینکارو کرده ، هیچ تاثیری توی زود رسیدن یا درست رسیدن نامه ها نداره
تمام میل باکسهای اینجا شماره دارن
اگه ادرس رو درست داده باشین تمام نامه هم به دستتون میرسه خیلی راحت
اگه قبلا دوستی اینکارو کرده اسمشو نوشته رو میل باکس قطعا به علت نگرانی و استرس بیش از حد بوده
اما قرار نیست این کار رو که قطعا اشتباه و بی فایده هست رو جهت راهنمایی به بقیه انتقال بدیم
و بعد هم ناراحت بشیم که خب این تجربه ی دیگران بوده
مگه همه تجربیات دیگران درست بوده یا هست ؟!؟!!!

دوست عزیز بودند دوستانی که ادرس رو هم درست دادند ولی بدلیل اشتباهات پستچی گرین کارت به دستشون نرسیده و به ادرس دیگه ای رفته و متحمل مشکلات و هزینه های زیادی در این خصوص شدند و بنظر این کار انچنان بی تاثیر هم نمی تونه باشه به هر حال شما هر چی که دوست دارید اسمشو بذارید راهنمایی غلط یا درست -- کار اشتباه و بی فایده و ... ولی من خودم به توصییه دوستان هر کاری رو که از نگرانی و استرسم کم کنه در خصوص زود رسیدن گرین کارت انجام میدم
با توجه به صحبتهاتون شما در حال حا ضر آمریکا تشریف دارید و مطمئنا این مراحل را یک به یک با موفقیت طی کردید و ادرستون رو هم درست دادید و حتما گرین کارتتون هم به موقع بدستتون رسیده لطف کنید در این تاپیک از تجربیاتتون در خصوص اولین ورودتون به آمریکا و گرفتن گرین کارتتون بنده و دیگر دوستان را بی نصیب نذارید و خوشحال خواهیم شد اطلاعات و سفرنامه اتون رو با دیگر دوستان به اشتراک بذارید مسلما دوستانی که این مراحل را طی کردند بهتر میتونند اطلاعات درست و راهنمایی صحیح رو نه غلط !!! در اختیار دیگران قرار دهند و کمک بزرگی را برای دیگر دوستان باشند .
بنده نیز چون شدیدا نگران دیر رسیدن گرین کارت هستم میخواستم بدونم اقداماتی رو که شما از ابتدا پرداخت 165 دلار و ورود انجام دادید به ترتیب اولویت تیتر وار بنویسید که گرین کارت ما هم سریع و راحت بدستمون برسه که ما هم به مشکلی بر نخورم و احیانا کار اشتباه و بی فاید ه ای رو هم در این خصوص انجام ندهم ؟؟
دوست عزیز لطف کنید پستهای تکراریتون رو هم پاک کنید با تشکر

دوست عزیز
حتی اگر گرین کارت اشتباهی به جای دیگه فرستاده باشه میشه گذاشتش توی صندوق پست و دوباره به ادرس قبلی فرستاد
ah1004 به من پیغام خصوصی دادن و من وضعیت پروندم رو توضیح دادم
شما یه اکنت میسازین پول رو پرداخت میکنین و ازطریق سایت وضعیت پروندتون رو چک میکنین
هروقت به مرحله ی کلوز رسید و بسته شد نهایتا تا 10 روز بعد باید به دستتون برسه
اگر نرسید تماس بگیرین و بپرسین که باید چکار کنین

اما جای هیچ گونه نگرانی نیست حتی اگه نرسه هم شما میتونین دوباره اقدام کنین
من بیش از 6 ماه هست که آمریکا هستم
گواهینامه سوشال سکوریتی حساب بانکی و حتی پاس سفید رو هم گرفتم
اما به دلایل نا مشخص گرین کارتم به دستم نرسیده و دوباره اپلای کردم .
فرم آی90 رو دانلود کنید و بخونین
برای اپلای کردن مجدد هزینه و انگشت نگاری نداره

موفق باشین

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - boshra - 2014-08-26

(2014-08-26 ساعت 19:45)KIMIA2005 نوشته:  
سپاسگزار

دوست عزیز اگر سوال کسی رو هم جواب بدی و راهنمایی کنی متهم می شی به دادن اطلاعات و راهنمایی غلط و انگیز ه ای نمی مونه و ادم سعی میکنه منبعد فقط و فقط مصرف کننده باشه به هر حال بعنوان اخرین جواب و راهنمایی که توی این تاپیک خواهم گذاشت جواب سوال شما دوست عزیز :
1-جهت صدور گرین کارت حتما بایستی 165 دلار به ازا هر نفر انلاین پرداخت کنید و توسط سایت پیگیر صدور گرین کارت باشید
2-در مورد سوشیال بهتر اینه که بعد از ورودتون به اداره سوشیال سر بزنید و فرم مربوطه پر کنید و تقاضای سوشیال کنید تا لااقل شماره سوشیال رو بهتون بدن که کارتون راه بیفته تا کارت برسه موفق باشید

دقبقا بعد از دچار شدن به همچین دردی بعد از 3 سال تصمیم گرفتیم با شوهرم مهاجرسرا رو بی خیال بشیم.... ممنون از پاسختون ... چقدر فوانین عوض شده...
راستی برای پاس سفید باید اول منتظر گرین کارت بشیم یا بدون اون هم میشه اپلای کرد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - jojo_hami - 2014-08-26

نه اينطورى بريد Big GrinBig Grin
ما اينروزا شرمنده دوستان وخانواده هامون هستيم كه همش بفكر راست وريست كردن كارهاى ما هستند وموجب دلگرمى
وجالبه كه همگيشون فقط اين جمله را ميگند بريد موفق بشيد ما از اينجا همجوره ساپورتتون ميكنيم
با تمام مشكلاتى كه در ايران هست اين خانواده محورى وخانواده دوستى وصميميتهاش يكدونه است
[/quote]

مهاجرت همه چیزش خوبه ولی فقط و فقط یه بدی داره که تحملش خیلی سخته و اون دوری از خانواده های مهربونمونه. SadSad خدایا خانوادهامونو به خودت میسپاریم. اونها سالهای سال ما را با مهربانی و عطوفت پرورش دادند. خداوندا حالا که قراره فرسنگها دور از اونا باشیم، خودت یاورشون باش.Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2014-08-26

از تاپيك كليرنس به اينجا هم سرايت كرده، كيميا ي عزيز و لوسي نازنين ما شديداً به راهنمايي هاي خوب شما نياز داريم. تنهامون نذاريد.الان موقع مهاجرت ماست ، خواهش مي كنم......

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lossi - 2014-08-27

(2014-08-26 ساعت 21:00)boshra نوشته:  
(2014-08-26 ساعت 19:45)KIMIA2005 نوشته:  
سپاسگزار

دوست عزیز اگر سوال کسی رو هم جواب بدی و راهنمایی کنی متهم می شی به دادن اطلاعات و راهنمایی غلط و انگیز ه ای نمی مونه و ادم سعی میکنه منبعد فقط و فقط مصرف کننده باشه به هر حال بعنوان اخرین جواب و راهنمایی که توی این تاپیک خواهم گذاشت جواب سوال شما دوست عزیز :

دقبقا بعد از دچار شدن به همچین دردی بعد از 3 سال تصمیم گرفتیم با شوهرم مهاجرسرا رو بی خیال بشیم.... ممنون از پاسختون ... چقدر فوانین عوض شده...
راستی برای پاس سفید باید اول منتظر گرین کارت بشیم یا بدون اون هم میشه اپلای کرد؟

براى پاس سفید نیازی به گرین کارت ندارین
با کپی ویزاتون میتونین اقدام کنید
و البته کپی پاسپورت ، عکس و مبلغ مورد نظر هم نیاز هست .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shaghayegh26 - 2014-08-27

دوستان عزیزم اگر کسی میاد تگزاس پیام خصوصی بده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-08-27

سلام دوستان من
اگه واقعاً کسی از دوستان از این سایت و برخورد به قول خودشون نامناسب دوستان دلزده و ناراحت شده میتونه خیلی راحت دیگه به اینجا سر نزنه و یا با جوابای نامناسب دل بقیه دوستان رو نرنجونه.
همین حرفا و رفتارا باعث شد که خیلی از قدیمیا تاپیک کلیرنس رو ترک کنن.
دوستان خواهش میکنم اگه از جوابی ناراحت شدین یا باهاش مخالفین اصلاً جواب ندین یا با حفظ احترام جواب بدین.
این فرهنگ حمله کردن به مخالف سالهاست که در ما ریشه گرفته و با این چند خط نوشتن تو این تاپیکها هم اصلاح نمیشه.
امیدوارم دوستانی که الان اونورن لطف کنن و با آرامش بیشتری ما تازه مهاجرا رو راهنمایی کنن.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mpas89 - 2014-08-27

ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰ
ﺍﺑﺘﺪﺍ ﯾﮏ ﺳﻮﺍﻝ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻣﻦ ۲۲ﺭﻭﺯﻩ ﮐﻪ ﮔﺮﯾﻦ ﮐﺎﺭﺕ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﻢ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ ﻭ ﺳﺎﯾﺖ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻣﺎ ﺭﻭ ﻧﻤﯽ ﺷﻨﺎﺳﻪ ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺫﮐﺮﻩ ﻣﺎ ﭘﻮﻝ ﺭﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻭﺭﻭﺩﻣﻮﻥ ﺑﺎﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﭼﮏ ﺧﻮﺍﻫﺮﻡ ﮐﻬﺎﺭ ﻣﻘﯿﻢ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺳﺖ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ کردیم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-08-27

(2014-08-27 ساعت 07:39)mpas89 نوشته:  ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰ
ﺍﺑﺘﺪﺍ ﯾﮏ ﺳﻮﺍﻝ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻣﻦ ۲۲ﺭﻭﺯﻩ ﮐﻪ ﮔﺮﯾﻦ ﮐﺎﺭﺕ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﻢ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ ﻭ ﺳﺎﯾﺖ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻣﺎ ﺭﻭ ﻧﻤﯽ ﺷﻨﺎﺳﻪ ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺫﮐﺮﻩ ﻣﺎ ﭘﻮﻝ ﺭﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻭﺭﻭﺩﻣﻮﻥ ﺑﺎﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﭼﮏ ﺧﻮﺍﻫﺮﻡ ﮐﻬﺎﺭ ﻣﻘﯿﻢ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺳﺖ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ کردیم

سلام دوست من
من هرچي گشتم تو متنتون سوالي پيدا نكردم Big Grin
با توجه به تجربه دوستاني كه رفتن زمان دريافت گرين كارت متغيره و بين 20 الي 40 روز هم طول كشيده.
ميتونين با شماره هايي كه تو سايت موجوده باهاشون تماس بگيرين يا ايميل بزنين.
به هر حال مارو هم در جريان بزارين تا اگه اين مسئله واسه ما هم پيش اومد بدونيم چيكار كنيم.
شاد باشين.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ah1004 - 2014-08-27

اگر که در دریافت کارت خیلی عجله دارید در منطقهٔ Corbin ایالت کنتاکی با کد پستی ۴۰۷۰۱ اقامت گزینید. شواهد و رهگیری مراحل حمل کارتها نشان میدهند که در آنجا تحویل پست USPS شده اند.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mpas89 - 2014-08-27

ﯾﮏ ﻧﮑﺘﻪ ﺭﻭ ﺑﮕﻢ ﺭﻭﺯﯼ که ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﺳﮑﯿﻮﺭﺗﯽ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻡ ﺑﻪ ﻣﺎ ﻫﻢ ﮔﻔﺘﻦ ﮐﻪ ﺑﺮﻭﯼ ﺻﻨﺪﻭﻕ ﭘﺴﺖ ﺗﻮﻥ ﺍﺳﻢ ﻫﻤﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺭﻭ ﺑﻨﻮﯾﺴﯿﺪ ﻭﻣﺎ ﻫﻢ ﻧﻮﺷﺘﯿﻢ ﻭ ﺑﻌﺪ ۱۵ﺭﻭﺯ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﺳﮑﯿﻮﺭﺗﯽ ﻣﺎ ﺍﻭﻣﺪ
ﻋﻠﯽ ﺁﻗﺎ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﻟﻄﻔﺎ ﺍﺯ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﻫﺎﺗﻮﻥ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺑﯽ ﻧﺼﯿﺐ نگذارید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-08-27

بچه ها من میخوام برم سن خوزه
از 2014 ای ها کسی اونجا نیست؟