مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

KINGWOOD CITY - hgbeigi - 2014-10-19

(2014-09-27 ساعت 04:29)sce نوشته:  
(2014-03-10 ساعت 11:13)f98 نوشته:  دوستان منطقه کینگ وود kIng Wood در هیوستون چه جور منطقه ایست؟
شمال شرق هیوستون.نزدیک به فرودگاه جورج بوش و نسبتا که چه عرض کنم،در حدود 45 دقیقه تا یک ساعت بسته به ترافیک رانندگی تا دان تاون و مرکز شهر هیوستون.من برای یه پروژه یه مدت همون اطراف بودم.البته سمت شرق 1960.
جای آروم و ساکت و سرسبزیه و جون میده برای دوران بازنشستگی.کلا به نظر من،منطقه بسیار خوبیه که فکر می کنم عمدتا سفید های آمریکایی توش زندگی می کنن.این جوری که من تو این چند روز از این منطقه برداشت کردم.ولی چون تمرکز کار بیشتر تو منطقه مرکزی و غرب شهره،شاید اگه محل کارتون تو هیوستون باشه،رفت و آمد شما کمی خسته کننده باشه.ولی من از اونجا خیلی خوشم میاد.ضمنا تو این لینکی هم که دوستمون براتون گذاشتن و من تا حالا ندیده بودم اگر دقت کنین این منطقه تا شعاع بسیار زیادی در اطراف در بهترین وضعیت امنیتی قرار داره که اگه خودتون هم بیاین با یه نظر کاملا اینو تایید می کنین.
موفق باشین.

تقریبن این منطقه همینطوره که گفته شد. من در همین منطقه ساکن هستم و از نظر زیبایی واقعن جز برترین مناطق هیوستونه، شهر کوچیک و سر سبزیه، یه پارک کوچیک هم وسطشه که کلی مراسم و بازارچه و کنسرت و ... توش برگزار میشه و یه سمت این پارک، که مثل یه میدون بزرگه، رستوران ها و کافی شاپه و کلن خیلی حال و هوای جلفای اصفهان رو داره، سمت دیگش هم خیابونی زیباست با مجتمع ها مسکونی و مراکز تجاری. چند تا عکس از این منطقه دارم میزارم توی ضمیمه شاید خالی از لطف نباشه دیدنش. فروشگاه های خوبی داره، منطقه کلن مرفهی هست و سطح زندگی به وضوح بالاست. امنیت بسیار عالیه، ترافیک تقریبن نداره، همه با حوصله و مودب اند. اینا البته بخش خوب ماجراست.
سمت دیگه داستان هم اینه که اینجا بیشترین قشر ساکنین رو افراد بازنشسته تشکیل میدن. شهرک های خصوصی بسیار زیبا ولی گرونی داره و بسیار خصوصی ان. شهر به پویایی مناطق دیگه شاید نباشه، چون قشر جوون کلن کم هستن و اونا هم جاهای دیگه وقت سپری میکنن. بازار کار هم در اینجا خیلی مطرح نیست چون بر اساس حومه نشینی و بازنشستگی استواره. من به سبب تغییر شرایطم اومدم اینجا وگرنه خودم نزدیک بودن به دان تاون رو ترجیح میدم چون هم ماجراهای بسیار زیادتری داره و هم فرصت بیشتری ایجاد میکنه. حالا بستگی به خودتون داره که چطور به این منطقه رسیدین و هدفتون چیه. اما از لحاظ کیفیت زندگی بدون در نظر گرفتن شرایط کاری و مالی، یکی از ایده آل ترین مناطقیه که میتونین در منطقه هیوستون پیدا کنین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-10-19

راستی دوستان عزیزی که بعضن با من تماس داشتن و یا درخواست های کوچک کمک کردن، من اولن نمیدونم چی شدن، یعنی دیگه تماس و ارتباطی با من نداشتند، امیدوارم هرجا که هستند سلامت باشند و کارهاشون بخوبی پیش بره. دوم اینکه من واقعن عذرخواهی میکنم اگه مثل بچه آدم نمیتونم پیگیری کنم وضعیت دوستان رو و جویای حالشون باشم، راستش من بعضی روزها تا 17 ساعت کار میکنم و تمام روزهای هفته هم مشغولم و حافظه اصلن خوبی هم ندارم. الان دو روزه میخوام با آخرین دوستی که با من تماس داشت تماس بگیرم اما نه اسمشون یادم میاد نه شمارش. تو رو خدا به حساب چیز دیگه نزارید، من هنوزم اگه کاری از دستم بربیاد واسه هرکسی انجام میدم. از دوستان خواهش میکنم خودشون با من تماسشون رو حفظ کنن و حتی اگه جواب هم ندادن بهم تکست بدن، باور کنید خیلی هم خوشحال میشم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2014-10-19

روزی 17 ساعت با استاندارد های آمریکا میشه کار کرد؟ من در ایرانش روزی که 13-14 ساعت کار میکنم زوارم در میره. اونهم کار اداری!

کار معماری در هیوستون - hgbeigi - 2014-10-19

(2014-09-29 ساعت 03:18)amnalek نوشته:  سلام من آرشیتکت هستم وضعیت کار من در هوستن چطوره به اتو کد و ۳بعدی رندر مسلط هستم لطفا من را را هنمایی کنید ممنونم

دوست عزیز وضعیت کار شما در هیوستون بستگی به عوامل زیادی داره. در خصوص رشته معماری بطور کلی تجربه من اینطوره:
هیوستون یکی از برترین شهرهای آمریکا در زمینه رشد اقتصادیه و هر روز شما میتونین موقعیت های شغلی فراوانی رو بیابید که میزارن رو اینترنت. من یادمه قبل اومدنم زمانی که هنوز به هیوستون فکر نمیکردم، داشتم شدیدا روی آتلانتا کار میکردم و شاید به جرات بگم موقعیت های کاری در اینجا به وضوح چندین برابر اونجاست، این یعنی اینکه شانس همیشه و هر روز وجود داره.
اما در خصوص کار تخصصی متاسفانه ماها خیلی واجد شرایط نیستیم. بصورت کلی ما در دو زمینه میتونین فعالیت کنین، یا Drafting و یا Design،
در مورد نقشه کشی این خوبه که تسلط دارین، اما این تسلط کافی نیست، شما باید Building Code ها و چندین نوع استانداردهای دیگه رو بشناسین، که خب واقعا ماها نمیدونیم، چون مربوط به ما نبوده، در کل زیاد آسون نیست که وارد این حیطه شد، بخصوص اینکه خیلی ها نیاز دارن شما نقشه کشی مکانیک و الکتریک هم بدونین. البته دوره هم میتونین برین و یکی از بهترین های که من خودم براشون اقدام کردم اما فعلن برای رفتن سر کلاس دست نگه داشتم، موسسه ITT Technology هستش که سالهاست بر اساس بازار کار متخصص پرورش میدن، شناخته شده ست و کارفرماهای زیادی میان سراغشون و به قول خودش اگه بعد از اتمام دوره کار پیدا نکردی، بخاطر اینه که نمیخوای کار کنی. برای Drafting یه مدرک فوق دیپلم میدن و مدتش هم تقریبن 19 ماهه، هزینش هم حدود 40 هزارتایی در میاد که البته شما از جیب مبارک فعلن خرج نمیکنی چون همشو وام میگیرن برات.
در مورد دیزاین هم قضیه یکم متفاوته، شاید بشه سراغ کارای بیشتری رفت که اول از همه نیاز به زبان داره، من برای یه پوزیشن Senior Designer دعوت به مصاحبه شدم برای شرکتی کوچیک اما معتبر که جایزه های زیادی هم گرفتن. از رزومه و پرتفولیوی من خوششون اومده بود و حتی ازم پرسیدن که چرا پس ایرانو ترک کردی، منم فقط تونستم بگم ایران منو ترک کرد، بگذریم، من بخاطر زبان اون شغل عالی رو از دست دادم، چون استایل طراحی من کاملن شبیه اونا بوده و در روند طراحی یه پروسه بزرگی مربوط به شناخت وضع موجود و نیازهای کارفرماست، و این مهارت مکالمه بالایی میخواد، اونا حتی با تک تک اعضای خونواده زندگی و صحبت میکنن تا کاملن با سیستم زندگیشون آشنا بشن و بعد شروع به طراحی میکنن.
بخش دیگه طراحی مربوطه به سرتیفیکیت ها، اگه بتونی چند تا از مدارک معتبر مثل LEED رو بگیری بسیار کارساز خواهد بود. اینجا شرکت های بسیار معتبر جهانی هستن مثل Gensler که همیشه هم در حال پخش آگهی شعلی ان، من به شخصه با یکی از طراحاشون مکاتبه داشتم برای راهنمایی که متن مکاتبشو اینجا میزارم. بنظرم خیلی کمک کننده ست.
یه نکته مهم: اگه مدرک معماری دارید که از دانشگاههای خارج آمریکا گرفتین، در رزومه خودتون هیچ وقت عنوان "Architect" رو درج نکنین، چون خلاف دیسیپلین حرفه ای آمریکاست و مورد قبولشون نیست. میتونین بجاش از "Architectural Designer" استفاده کنین.

متن جواب ارسالی:
My recommendation will be that while you wait for an interview to try got get your LEED credentials out of the way if you haven't already. Having a LEED credential (LEED GA or LEED AP BD+C) will help you standout from the pool of applicants that apply to Gensler. Right now, almost 90% of the projects the company is working on are pursuing some type of LEED certification and it is in the best interest of the company to hire people that are familiar with the LEED rating system. Visit www.usgbc.org for more information about LEED and www.gbes.com for great study material. Another way to get noticed is to submit your best projects to any open design competition available or submit for publications specially if you have a school thesis you did a lot of research on and you think it might get published (see www.offcite.org). This is how I got a job at Gensler; I submitted my last school project to several design competitions and won several of them. In one of the competitions, the reward was to get an interview with the firm of your choice so I decided to interview with Gensler. If you want to speed up the process of getting an interview, the best way is to attend any AIA event that is sponsored by Gensler, prepare yourself some nice business cards and start networking. Introduce yourself to key people and tell them about your most significant achievements, your background in architecture and carry a causal but focus conversation that will ultimately will allow you exchange contact information. You also need to do your home work and get to know the company's values, most significant projects and key people just in case you get asked about these thing during the interview. One more thing, are you a registered architect licensed in the US? If you are not yet, don't describe yourself as an architect in any application or resume. It is against AIA regulations to call ourselves architects if we haven't passed all the ARE exams and haven't been granted a license number within your state's jurisdiction. If you were licensed in another country contract AIA and find out what is the best way to describe yourself and if you need additional accreditation to call your self architect. The reason I say this is because if you do get an job offer from Gensler, they will hire an background check independent company that will verify all your accreditations, licenses and education, so keep this in mind. And last but not least, call the Gensler HR representative to find out about the status of your application and see if you are missing any important or required information. Best of luck with your application and don't get discourage keep trying until you get hire, Gensler is a great company to work for! It is definitely worth the hassle and persistence. I hope this is of any help to you.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-10-19

(2014-10-19 ساعت 14:44)behdadK نوشته:  روزی 17 ساعت با استاندارد های آمریکا میشه کار کرد؟ من در ایرانش روزی که 13-14 ساعت کار میکنم زوارم در میره. اونهم کار اداری!

استانداردهای آمریکا مشکل خاصی برای ما، یعنی کسانی که مشکل محدودیت ویزا برای کار، نداره، فقط باید تکس رو پرداخت کنی. البته کار من مربوط به سه شغل کاملن متفاوته. من هر روز حداقل 13 ساعت کار میکنم در دو شغل، یکیش پاره وقته و ساعتی پول میگیرم، کار دیگه هم تقریبن فول تایم هستم اما پورسانتی درآمد دارم، و کار سوم هم البته هنوز در مرحله آشنایی و محک خوردنم، و خیلی جدی نشده و مربوط به کار اصلیم یعنی معماریه که شبا توی خونه انجامش میدم، اگه کاری بدن بهم.
البته من با وجود ساعتای زیاد کاری درآمد بالایی ندارم، گفتم که فکر نکنید آسمون بعضیا رنگی تره، درامد بالا داشتن اینجا راحت نیست Smile

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2014-10-19

قربان منظورم اینه که ما اینجا در ایران خیلی هم مفید کار کنیم آخرش بهره وریمون مثلا بترکونیم میشه 30-40% اما این استاندارد در کشورهای جهان اول بالا میره و مثلا در آمریکا بهره وری یه چیزی باید حدود 70-80% باشه.
حالا شما چطور میتونین تخته گاز 17 ساعت روزانه برین قابل تقدیره. من در خودم این قدرت رو نمی بینم.
در خصوص حقوق هم کاملا طبیعیه. متاسفانه وقتی آدم ها به ساعت های بالاتر کار رجوع میکنن که ساعات عادی جوابگوی نیاز نباشه. من به شخصه 3 کار همزمان در همین ایران دارم که به این معنی نیست که 3 برابر یک شخص عادی حقوق میگیرم. بیشتر به این معنیه که سه برابر یک شخص عادی گرفتارم:دی

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mandana12 - 2014-10-19

(2014-10-12 ساعت 18:38)اریوبرزن نوشته:  سلام دوستان عزیز
اگه کسی قصد خرید ماشین نو داره وتازه وارد هیوستون شده وکردیت هم نداره من میتونم کمک کنم تا بتونه ماشین قسطی بخره
در ضمن من یه هتل با قیمت مناسب برای اسکان موقت سراغ دارم که میتونه خیلی بهتون برای شروع کمک کنه
آریوبرزن جان اسم هتل رو میگید لطفا؟ کجاست؟ چیه؟ امکان آشپزی داره؟ خصوصی بپرسیم یا همین جا جواب میدید؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2014-10-19

(2014-10-19 ساعت 12:06)shahram1987 نوشته:  [quote='sce' pid='558024' dateline='1413660637']
[quote='shahram1987' pid='558022' dateline='1413659596']
سلام.دوستان عزیز. یکی از دوستانی که با 5000 تا رفته به هیوستون منو راهنمایی کنه لطفا.میشه تا چقدر وقت سر کرد؟ شب اول.هتل خونه و... .
مشكل اصلي اينه كه آدم وقتي مياد اينجا مي فهمه پول كشورش چقدر بي ارزشه
ببين شما واسه اينكه بتوني مشغول يه كار معمولي بشي كه ساغتي 8 دلار بهت بدن تقريباً 1 ماه زمان نياز داريو مطمئن باش كه ماه اول بالاي هفته اي 10-15 ساعت بهت كار نمي دن. چون برنامشونم متغيره ست كردن كار دوم با كار اول خيلي سخته. تا جايي كه مي توني با خودت پول بيار حتي شده 1 دلار اضافه بياري اينجا به دردت مي خوره. اين جمله رو قبل از اينكه بيام دوستام بهم گفتنو من خنديدم اما الان م دارم به شما مي گم و خواهش مي كنم جدي بگيرش.
اينجا اگه جا بيافتي همه چي اوكيه اما مسئله اينه كه بايد جا بيافتي و تا اون موقع پول كم نياري. 5000 تا به نظرم كافي نيست اگه متاهلي رو 15-20 هزارتا حساب كن

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2014-10-19

(2014-10-19 ساعت 00:39)mandana12 نوشته:  
(2014-10-11 ساعت 04:27)Ramin geologist نوشته:  سلام دوستان منم رسيدم هيوستن
اگه كسي سوالي داشت در خدمتم
با اينكه خودم هنوز هزاران سواااااال دارم Wink
من به همر اه همسرم و دو تا بچه ی کوچیک برای یکماه (دسامبر) دنبال جا میگردیم. هتل ارزون قیمتی که بهش اشاره کردید کجاست؟ آیا امکان آشپزی داره؟ ضمنا به پیشنهاد یکی از دوستان داشتم سایت craglist رو نگاه می کردم که گزینه هایی برای همخونه شدن یا گذروندن تعطیلات داره. چه جوری میشه به این آدما اطمینان کرد و ازشون خونه یا اتاق اجاره کرد؟ کسی تجربه ای در این مورد داره؟
ماندانا جان در مورد هتل من اطلاعات كاملي ندارم. اما براي خونه اينجا همه جور قيمتي پيدا مي شه. چيزي كه من تو اين يك ماه فهميدم اينه كه خونه زير ماهي 600 دلار به درد نمي خوره يا محلش به درد نخوره يا خود خونه، براي
اجاره خونه يا بايد درآمدت 3 برابر كرايه خونه باشه يا پولي معادل 3 برابر اجاره كل قراردادو تو حسابت نشون بدي كه همه مجتمع ها گزينه دوم رو قبول نمي كنن.
زياد رو سايت كرگزليست حساب نكن چون دقيقاً مثل روزنامه همشهريه خودمونه. همه جور آدمي توش آگهي مي دن. براي چك كردن قيمت خوبه
براي قيمت آپارتمان سايت forrent.com
بهتره
خونه ويلايي هم HAR.COM
موفق باشيد
اگه سوالي بود در خدمتم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - اریوبرزن - 2014-10-19

(2014-10-19 ساعت 15:28)mandana12 نوشته:  
اگه کسی قصد خرید ماشین نو داره وتازه وارد هیوستون شده وکردیت هم نداره من میتونم کمک کنم تا بتونه ماشین قسطی بخره
در ضمن من یه هتل با قیمت مناسب برای اسکان موقت سراغ دارم که میتونه خیلی بهتون برای شروع کمک کنه
آریوبرزن جان اسم هتل رو میگید لطفا؟ کجاست؟ چیه؟ امکان آشپزی داره؟ خصوصی بپرسیم یا همین جا جواب میدید؟
سلام دوست عزیز
توامریکا همه جور هتل و سوییتی هست ولی به پول ایران باید خیلی پول بدی
اسم این هتل یا متل red carpet inn hornwoodهست و قیمت مناسبی برای شروع داره

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2014-10-20

(2014-10-19 ساعت 22:14)اریوبرزن نوشته:  
سلام دوست عزیز
توآمریکا همه جور هتل و سوییتی هست ولی به پول ایران باید خیلی پول بدی

آریوبرزن جان راجع به ماشین چطور می تونم ازت اطلاعات بگیرم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - shahram1987 - 2014-10-20

(2014-10-19 ساعت 21:09)Ramin geologist نوشته:  
(2014-10-19 ساعت 12:06)shahram1987 نوشته:  [quote='sce' pid='558024' dateline='1413660637']
سلام.دوستان عزیز. یکی از دوستانی که با 5000 تا رفته به هیوستون منو راهنمایی کنه لطفا.میشه تا چقدر وقت سر کرد؟ شب اول.هتل خونه و... .
مشكل اصلي اينه كه آدم وقتي مياد اينجا مي فهمه پول كشورش چقدر بي ارزشه
ببين شما واسه اينكه بتوني مشغول يه كار معمولي بشي كه ساغتي 8 دلار بهت بدن تقريباً 1 ماه زمان نياز داريو مطمئن باش كه ماه اول بالاي هفته اي 10-15 ساعت بهت كار نمي دن. چون برنامشونم متغيره ست كردن كار دوم با كار اول خيلي سخته. تا جايي كه مي توني با خودت پول بيار حتي شده 1 دلار اضافه بياري اينجا به دردت مي خوره. اين جمله رو قبل از اينكه بيام دوستام بهم گفتنو من خنديدم اما الان م دارم به شما مي گم و خواهش مي كنم جدي بگيرش.
اينجا اگه جا بيافتي همه چي اوكيه اما مسئله اينه كه بايد جا بيافتي و تا اون موقع پول كم نياري. 5000 تا به نظرم كافي نيست اگه متاهلي رو 15-20 هزارتا حساب كن

سلام دوست عزیز.متشکرم ج دادین.من مجردم و اهله ولخرجی و زیادی خوش گذرونی هم نیستم.بنظرتون کار برای رشته معماری یا آرایشگری یا مشاور املاک راحت گیر میاد؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - اریوبرزن - 2014-10-20

(2014-10-20 ساعت 01:00)Ramin geologist نوشته:  
(2014-10-19 ساعت 22:14)اریوبرزن نوشته:  
سلام دوست عزیز
توآمریکا همه جور هتل و سوییتی هست ولی به پول ایران باید خیلی پول بدی

آریوبرزن جان راجع به ماشین چطور می تونم ازت اطلاعات بگیرم
هر موقع تشریف آوردی هیوستون وخواستی ماشین بخری در خدمتیم ولی اگه سوالی داری پیغام خصوصی بده

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2014-10-20

(2014-10-20 ساعت 01:05)shahram1987 نوشته:  
(2014-10-19 ساعت 21:09)Ramin geologist نوشته:  [quote='shahram1987' pid='558132' dateline='1413704212']
[quote='sce' pid='558024' dateline='1413660637']

سلام دوست عزیز.متشکرم ج دادین.من مجردم و اهله ولخرجی و زیادی خوش گذرونی هم نیستم.بنظرتون کار برای رشته معماری یا آرایشگری یا مشاور املاک راحت گیر میاد؟
سلام. وظیفم بود که جواب بدم.
ببینید این نظر شخصی منه. توی اینجا کار خوب با حقوق بالا برای همه هست تو هر شته ای . تو همینیک ماه انقدر ایده خوب به سر خودم زده که باورت نمی شه ولی چند تا اما داره:
1- زبان. که هیچ جای بحثی نداره باید فول باشی برای هر کاری
2- یهسری کارا مثل آرایشگری فکر کنم باید مدرک بگیری براش
3- رزومه خوب و قوی . باید کارفرماتو قانع کنی که براش سودآوری. اول ورود چون هیچ سابقه ای تو اینجا نداری کار پیدا کردن سخت تره.
کلا باید روپیشرفت پله پله حساب کنی و پله اولش هم کار هفته ای 10-15 ساعت ساعتی 8 دلار
امیدوارم تونسته باشمبهت دید بدم
سوالی داشتی بپرس Wink

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - اریوبرزن - 2014-10-20

سلام دوستان عزیز
کسی میدونه چه جوری میشه مجوز برق از ایالت تگزاس گرفت من 15سال سابقه کار برق صنعتی دارم ولی توتمام اگهی های استخدامی نوشته باید مجوز برق از ایالت تگزاس داشته باشی
لطفا کسانی که موفق شدن مجوز بگیرن یا اطلاعاتی در این رابطه دارند یا در رشته برق دارند فعالیت میکنن منوراهنمایی کنن
ممنون