مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mpas89 - 2014-08-28

ﺳﻪ ﺭﻭﺯﻩ ﮐﻪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻫﺎ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﺎﺯ ﺷﺪﻩ ﻭ ﭘﺴﺮﻡ ﻣﯿﺮﻩ ﺩﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻥ ،ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺍﯼ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﺑﺎﺷﻦ .ﮐﺘﺎﺏ هم ﻣﺠﺎﻧﯽ ﺑﻬﺶ ﺩﺍﺩﻥ ﮐﻼ ﺗﻮﯼ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺑﺎ ﻫﺎﺷﻮﻥ ﻣﻬﺮﺑﻮﻥ ﻫﺴﺘﻦ .
ﯾﮏ ﻧﮑﺘﻪ ﺑﮕﻢ ﺩﯾﺮﻭﺯ ﺗﻮﯼ ﯾﮏ ﭘﺎﺭﮎ ﺑﻮﺩﯾﻢ ﻭﻫﻮﺍ ﺩﺍﺷﺖ ﺗﺎﺭﯾﮏ ﻣﯽ ﺷﺪ ﻭﺧﯿﻠﯽ ﺧﻠﻮﺕ ﺑﻮﺩ ﺳﮓ ﯾﮏ ﺁﻗﺎﯾﯽ ﻗﻼﺩﻩ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﻪ ﻃﺮﻑ ﺑﭽﻪ ﮐﻮﭼﯿﮑﻢ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺍﻭﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﺗﺮﺳﯿﺪ .ﭼﻮﻥ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺳﮓ ﺯﯾﺎﺩﻩ ﻣﻮﺍﻇﺐ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ باشين
ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺭﺗﺒﻪ ﺩﺍﺩﻥ ﺗﺸﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - arpmn - 2014-08-28

(2014-08-28 ساعت 09:19)iris نوشته:  
(2014-08-28 ساعت 05:37)arpmn نوشته:  
(2014-08-27 ساعت 20:11)mehdidashti62 نوشته:  
(2014-08-27 ساعت 19:54)iris نوشته:  بچه ها من میخوام برم سن خوزه
از 2014 ای ها کسی اونجا نیست؟

من میخوام برم اونجا.شما کی میری؟

آقا من هم میرم اونجا
اما 10 نوامبر
هر که دارد هوس سن خوزه بسم الله

می بینم که همه مجردا عازم سن خوزه هستن
بیات از پیشکسوتان بیاد ما رو هدایت کنهBig Grin

دوستتای عزیزی که از اکتبر تا دسامبر عازم کالیفرنیا میباشند در راستای ارتباط بیشتر و اطلاع رسانی و ... در صورت تمایل شماره تلفن را به من پیام خصوصی بدن تا یک گروه وایبری ایجاد کنیم.
یک بلیط دو طرفه به قید قرعه به دوستان هدیه داده می شودBig Grin

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Shahabpk - 2014-08-29

(2014-08-28 ساعت 18:17)mpas89 نوشته:  ﺳﻪ ﺭﻭﺯﻩ ﮐﻪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻫﺎ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﺎﺯ ﺷﺪﻩ ﻭ ﭘﺴﺮﻡ ﻣﯿﺮﻩ ﺩﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻥ ،ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺍﯼ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﺑﺎﺷﻦ .ﮐﺘﺎﺏ هم ﻣﺠﺎﻧﯽ ﺑﻬﺶ ﺩﺍﺩﻥ ﮐﻼ ﺗﻮﯼ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺑﺎ ﻫﺎﺷﻮﻥ ﻣﻬﺮﺑﻮﻥ ﻫﺴﺘﻦ .
ﯾﮏ ﻧﮑﺘﻪ ﺑﮕﻢ ﺩﯾﺮﻭﺯ ﺗﻮﯼ ﯾﮏ ﭘﺎﺭﮎ ﺑﻮﺩﯾﻢ ﻭﻫﻮﺍ ﺩﺍﺷﺖ ﺗﺎﺭﯾﮏ ﻣﯽ ﺷﺪ ﻭﺧﯿﻠﯽ ﺧﻠﻮﺕ ﺑﻮﺩ ﺳﮓ ﯾﮏ ﺁﻗﺎﯾﯽ ﻗﻼﺩﻩ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﻪ ﻃﺮﻑ ﺑﭽﻪ ﮐﻮﭼﯿﮑﻢ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺍﻭﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﺗﺮﺳﯿﺪ .ﭼﻮﻥ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺳﮓ ﺯﯾﺎﺩﻩ ﻣﻮﺍﻇﺐ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ باشين
ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺭﺗﺒﻪ ﺩﺍﺩﻥ ﺗﺸﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ

سلام
دوست عزیز پارک ها در امریکا مثل ایران نیست که بتونید تا دیر وقت بمونید و امنیت داشته باشه . توصيه میکنم بیشتر از ساعت 7 (زمستان ها تا 5) تو پارک ها نمونید مگر اینکه رنجر ها اون دوروبر باشن و از شما حفاظت کنن!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Amin.houston832 - 2014-08-29

(2014-08-28 ساعت 15:46)farazz نوشته:  
(2014-08-28 ساعت 12:53)ekhtera نوشته:  ما آخر شهریور می رویم هیستون، دو گروه از بچه های مهاجر سرا هم تقریبا همزمان با ما دارن میان، همسفر دیگه نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بسلامتی موفق باشید
ما هم دو ماه بعد از شما میایم ما را بی خبر نگذارید

به سلامتی
من امین هستم و کارهای اولیه بچه هایی که تازه وارد میشن رو انجام میدم و راشون میدازن هتل رزرو میکنم براشون , تمام جاهایی که در روز های اول باید برن رو باهاشون هستم تا راهنمایشون کنم , جهت پیدا کردن خونه کمکشون میکنم ,
اگه خواستید این ایمیل منه با من در تماس باشید
Amin.houston832@gmail.com

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-08-29

سلام دوستان من
توی این سایت میتونین وضعیت بلیت خریداری شده و اطلاعات مربوط به سفرتونو چک کنین:
https://www.checkmytrip.com
در قسمت بالای صفحه شماره reservation که روی بلیتتون درج شده و نام خانوادگی تونو وارد کنین تا اطلاعات مربوط رو مشاهده کنین.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid05 - 2014-08-29

سلام دوستان ،من در مورد بچه ها 2013 يه مطلبي به چشم خورد كه مي خوام بدونم درست يا نه، براي گرفتن سوشيال نا مبر وقتي مرا جعه مي كنييم، ايا امكا نش هست همونجا شمارمون رو بپرسيم و قبل از اومدن كارت با پست، براي حساب بانكي اقدام كنيم، ؟؟؟؟چون دوستي نو شته بودند همون روز در خوا ست تونسته بود شما رشو بگيره،

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - boshra - 2014-08-30

اگر بلیط امارات رفت و برگشت برای دو ماه دیگه می خواید من 870 دلار گرفتم...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sce - 2014-08-30

(2014-08-29 ساعت 23:36)omid05 نوشته:  سلام دوستان ،من در مورد بچه ها 2013 يه مطلبي به چشم خورد كه مي خوام بدونم درست يا نه، براي گرفتن سوشيال نا مبر وقتي مرا جعه مي كنييم، ايا امكا نش هست همونجا شمارمون رو بپرسيم و قبل از اومدن كارت با پست، براي حساب بانكي اقدام كنيم، ؟؟؟؟چون دوستي نو شته بودند همون روز در خوا ست تونسته بود شما رشو بگيره،
شما درست میگین.به بعضی از دوستان این شماره رو تا قبل از اومدن کارت داده بودن.اما تو هیوستون حداقل من ندیدم که این اتفاق بیوفته.ضمنا اینو بهتون بگم که شما وقتی برای اولین بار مراجعه می کنین خیلی احتمالش ضعیفه که این شماره برای شما از قبل تولید شده باشه.کلا سیسم اداری بسیار مسخره ای دارن.شما حالا بهشون بگو.یه وقت دیدی داشتن.Tongue
موفق باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2014-08-30

سلام دوستانم، من هنوز در ناباوري به سر مي برم!! تقربياً شش ساعته رسيدم كركلند سياتل. جاتون خاليه.......

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2014-08-30

(2014-08-30 ساعت 06:51)قصه گو نوشته:  سلام دوستانم، من هنوز در ناباوري به سر مي برم!! تقربياً شش ساعته رسيدم كركلند سياتل. جاتون خاليه.......
سلام
عزیزم موفق باشی منم دارم میروم نیویورک البته با همسر جان خدا می داند چقدر خوشحالم که دقیقه 90 همسر را کلیر کردند
Big Grin Big Grin Big Grin

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2014-08-30

تبریک به شما قصه گوی عزیز که پایتان بالاخره همراه خانواده به ینگه دنیا رسید. دستتان روی سر همه ما.
راستی دوستانی که به تازگی مشرف شده اند(!) سفرنامه یادشان نرود. لازم به تاکید نیست که هر چه مشمول گذر زمان شود طبیعتا جزئیات کمتری به یادشان می ماند.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - poem - 2014-08-30

(2014-08-30 ساعت 06:51)قصه گو نوشته:  سلام دوستانم، من هنوز در ناباوري به سر مي برم!! تقربياً شش ساعته رسيدم كركلند سياتل. جاتون خاليه.......
امیدوارم هر جا که هستی و همیشه در کنار خانوادت شاد باشی قصه گوی عزیز.خیلی خوشحال شدم. برای ما هم دعا کن که بتونیم زودتر به شما بچه های سیاتل بپیوندیم.Smile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohsenmb - 2014-08-30

(2014-08-29 ساعت 23:36)omid05 نوشته:  سلام دوستان ،من در مورد بچه ها 2013 يه مطلبي به چشم خورد كه مي خوام بدونم درست يا نه، براي گرفتن سوشيال نا مبر وقتي مرا جعه مي كنييم، ايا امكا نش هست همونجا شمارمون رو بپرسيم و قبل از اومدن كارت با پست، براي حساب بانكي اقدام كنيم، ؟؟؟؟چون دوستي نو شته بودند همون روز در خوا ست تونسته بود شما رشو بگيره،

بدون سوشال هم میشه حساب باز کرد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - LESAM - 2014-08-30

سلام، با تبریک به همه کسانی که به تازگی ویزا گرفتند.
من چندین صفحه اول و آخر این تاپیک رو خوندم و خیلی اطلاعاتی بدست نیاوردم. با عرض پوزش کسی میتونه کمکی بکنه؟ اگر لینکی از صفحه ای که توضیحات کامل داره رو بذارید ممنون میشم. اطلاعاتی در این موارد: غیر از مدارکی که سفارت داده چه مدارکی برای اولین سفر لازمه. اقدامات اولیه چیه؟ درخواست گرین کارت، سوشال نامبر و . . . و زمانهای هر کدوم. سقف مجاز برای خروج ارز از ایران و سقف مجاز ورود ارز به مقصد؟ آیا میشه برای امنیت و آسایش بیشتر پول حواله کرد مثلا به حساب دوست یا فامیل؟ دیگر اقدامات لازم که بنده اطلاعی ازشون ندارم....
با تشکر

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-08-30

قصه گوی عزیز تبریک میگم بالاخره بعد از یکسال و اندی صبر و تلاش و استرس و نگرانی و .... خدارا شکر به نتیجه رسیدید و امیدوارم در کنار خانواده خوب و خوش و سلامت باشید و انشالله همگی دوستان این مراحل رو با موفقیت پشت سر بذارن موفق باشید