مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - پسرایرونی - 2012-08-25

سلام به همه دوستان
امیدوارم تو سرزمین کفر بهتون خوش بگذره
سوال: در ویزای من زیر annotation نوشته (g)(2)(A) کسی میدونه معنیش چیه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - h4di - 2012-08-25

نقل قول:خب حالا آی دی کارت رو چه جوری بگیریم؟
باید به اداره kmv بروید و درخواست آی دی کارت بدید که همونجا در دم ازتون عکس میگیره و آی دی کارت صادر میشه مدارک لازم برای این کار : ssn و دو تا نامه که به آدرس شما پست شده است
خب حالا مشکل شد دو تا -
دو تا نامه رو از کجا بیارید که به آدرس شما پست شده؟
یکیش که میتونه نامه بانک باشه که براتون دبیت کارت رو میاره
یکیش هم میتتونید به فروشگاه های بزرگ برید و درخواست کارت های تخفیف کنید تا براتون نامه بیاد .
پس این شد دو تا نامه

سلام دوستان چند تا سوال دارم.

این ID Card چیه؟ آیا گرفتنش الزامیه؟
اداره DMV چیه؟ اداره KMV چیه؟

ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-08-25

سلام دوستان

ID کارت کارت شناسای یه اکثر جاها اصلا نمیدونن گرین کارت چه هست و کارت SSN هم که عکس نداره برای همین به یک اداره به اسم DMV مراجعه می‌کنن مهاجرین و شهروندان آمریکا برا گرفتن ID کارت که هر ایالت ID کارت خودشو داره این ID کارت‌ها برای مکانهائ که نیاز به نشاندادن کارت شناسای داشته باشه کاربرد داره مثل باز کردن حساب بانکی‌ و اجاره ماشین و ...

در اداره DMV بغیر از ID کارت گواهینامه رانندگی‌ و گرفتن پلاک برا ماشین هم انجام می‌شه تقریباً می‌شه گفت مثل پلیس +۱۰ خودمونه

گرفتن ID کارت الزامی نیست ولی‌ شما یا باید گواهینامه داشته باشین یا ID کارت تا اینجا بتنین راحت بعنوان مدرک شناسایی ازش استفاده کنین
 معمولا برا گرفتن ID مبلغ ۱۰$ بیشتر نمیخواد بدین و ۵ دقیقه هم بیشتر وقت نمیگیره
امیدوارم مشکل حل شده باشه براتون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - tartar - 2012-08-26

(2012-08-25 ساعت 04:04)hoseyn نوشته:  با سلام
امروز بعد از بیش از 2 هفته از ورود گفتم بروم پیگیری کارت سوشال از دفتر مربوطه. چون بذای خانم و دخترم یک هفته ای اومد ولی برای من هیچ!!!!
به اون 2 تا دفتر قبلی نرفتم و در یک دفتر جدید کارمندشون بررسی کرد و گفت توی فرودگاه سن فرانسیسکو هیچ اقدامی برات نشده. ولی منم نمی تونم کاری بکنم و باید بری و 10 روز دیگه بیایی اگه بازم خبری نبود، من اقدام می کنم.
ما از رو نرفتیم و بعد از ناهار و آخرهای وقت رفتم یکی از اون دفترهایی که قبلا رفته بودیم و نتیجه نگرفته بودم. شانسی یک خانم محترم آمریکایی و خیلی مودب همون حرفها را زد ولی گفت نگران نباش من الان برات می زنم و حداکثر 2 هفته ای به آدرست می آید.

من فقط موندم که "هیچ اقدامی نشده" یعنی چه؟ جلوی روی ما توی فرودگاه یک مشت فرم را خط خطی کرد!
.
.
حالا یعنی برای گرین کارتمون هم همین داستانه؟ اگر آره به کجا باید برای انداختن به روال مراجعه کرد؟
ممنون از همگی و موفق باشید...
دوست عزيز نگران نباش ما هم بعد از سه هفته از ورودمون رفتم ssn رو چك كرديم گفت هيچي تو سيستم ثبت نشده و واسمون اقدام كرد و يك هفته بعدش اومد ولي گرين كارتمون پس از سه هفته. از ورودمون رسيد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - h4di - 2012-08-26

جواد جان ممنون از این جواب مفید و کاملت.

یک سوال دیگر هم برام پیش آمده. آیا موقع گرفتن گرین کارت خودمون باید در محل حضور داشته باشیم و امضای خودمون رو در دفتر پست بزنیم؟ من آدرس اقوام دادم اما دوست ندارم تا رسیدن گرین کارت پیششون اقامت داشته باشم.

(2012-08-25 ساعت 21:50)javad_2 نوشته:  سلام دوستان

ID کارت کارت شناسای یه اکثر جاها اصلا نمیدونن گرین کارت چه هست و کارت SSN هم که عکس نداره برای همین به یک اداره به اسم DMV مراجعه می‌کنن مهاجرین و شهروندان آمریکا برا گرفتن ID کارت که هر ایالت ID کارت خودشو داره این ID کارت‌ها برای مکانهائ که نیاز به نشاندادن کارت شناسای داشته باشه کاربرد داره مثل باز کردن حساب بانکی‌ و اجاره ماشین و ...

در اداره DMV بغیر از ID کارت گواهینامه رانندگی‌ و گرفتن پلاک برا ماشین هم انجام می‌شه تقریباً می‌شه گفت مثل پلیس +۱۰ خودمونه

گرفتن ID کارت الزامی نیست ولی‌ شما یا باید گواهینامه داشته باشین یا ID کارت تا اینجا بتنین راحت بعنوان مدرک شناسایی ازش استفاده کنین

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - tartar - 2012-08-26

(2012-08-26 ساعت 01:19)h4di نوشته:  جواد جان ممنون از این جواب مفید و کاملت.

یک سوال دیگر هم برام پیش آمده. آیا موقع گرفتن گرین کارت خودمون باید در محل حضور داشته باشیم و امضای خودمون رو در دفتر پست بزنیم؟ من آدرس اقوام دادم اما دوست ندارم تا رسیدن گرین کارت پیششون اقامت داشته باشم.

(2012-08-25 ساعت 21:50)javad_2 نوشته:  سلام دوستان

خير نيازي نيست در ادرسى كه داديد هركس اونجاست ميتونه تحويل بگيره

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - farsin - 2012-08-26

سلام ببخشيئ ميشه يه نفر بگه در دفعة اول ميشه نقد 40 هزارتا برد؟ انور ايرادي نميگيرن؟
ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - MAHDI2012 - 2012-08-26

دوستان عزیز با توجه به زمان محدود آیا پس از گرفتن ویزا پرواز از آنکارا به امریکا امکان دارد .از نظر هزینه به صرفه می باشد یا نه؟ .منتظر نظر دوستان گرامی هستم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frz61 - 2012-08-26

(2012-08-26 ساعت 18:26)MAHDI2012 نوشته:  دوستان عزیز با توجه به زمان محدود آیا پس از گرفتن ویزا پرواز از آنکارا به آمریکا امکان دارد .از نظر هزینه به صرفه می باشد یا نه؟ .منتظر نظر دوستان گرامی هستم.
از استانبول به چند شهر آمریکا پرواز وجود دارد- تا استانبول رو هم می تونین با هزینه 42 لیر با اتوبوس از آنکارا بیاین- خوب مسلما دو مرحله از پرواز کل کم میشه (آنکارا-تهران) به اضافه (تهران - استانبول) و هزینه اون هم کم میشه ولی در کل هرکس باید با توجه به شرایط خودش نقطه اپتیمم رو بدست بیاره بنظرمBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - farsin - 2012-08-27

ببخشيد و يه سوال ديگه آيا بايد عين مبلغ را در فرمي كه مي دهند بنويسيم؟؟
با سپاس

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - پسرایرونی - 2012-08-27

سلام به همه دوستان
یه سوال:
آیا امکان داره یه نفر بعد از دریافت ویزا و ورود به آمریکا به دلایلی گرین کارت براش صادر نشه و دیپورتش کنن؟
ممنون از همه شما عزیزان و با آرزوی موفقیت

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-08-27

(2012-08-27 ساعت 11:28)پسرایرونی نوشته:  سلام به همه دوستان
یه سوال:
آیا امکان داره یه نفر بعد از دریافت ویزا و ورود به آمریکا به دلایلی گرین کارت براش صادر نشه و دیپورتش کنن؟

البته من مدت زمان زیادی نیست که به آمریکا آمده‌ام، اما تا حالا یک همچین چیزی نشنیده‌ام.
مثبت نگری در زندگی، باعث انرژی مثبت هم می‌شود. Wink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-08-27

(2012-08-27 ساعت 13:14)Shezem نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 11:28)پسرایرونی نوشته:  سلام به همه دوستان
یه سوال:

البته من مدت زمان زیادی نیست که به آمریکا آمده‌ام، اما تا حالا یک همچین چیزی نشنیده‌ام.
مثبت نگری در زندگی، باعث انرژی مثبت هم می‌شود. Wink

همونطور كه دوستمون shezem گفت بهتره كه با ديد مثبت به مسئله نگاه كنيد تا اتفاقات خوب براتون پيش بياد.....
دولت آ م ر ي ك ا ميتونه گرين كارت صادر نكنه و يا حتي گرين كارت رو باطل بكنه اما الكي نيست... اگر آن فرد ت ر و ري س ت باشه و يا كارهاي غير قانوني و .... انجام بده خيلي راحت گرين كارتش و ازش ميگيرن و ميفرستنش بره.....

"نقل قول از كسي كه ويزاي نامزدي گرفته بود : در مورد كساني كه با ويزاي نامزدي ميرن.. اگر تا 3 ماه ازدواج نكنن آن فردي كه آمده آ م ري ك ا را ديپورت ميكنن و حتي بعدش اگر زن يا مردي كه نامزد خودش رو آورده آ م ر ي ك ا شكايت كنه ميتونن گرين كارت و ازش بگيرن و يا باطل بكنن .. "

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - h4di - 2012-08-27

دوستان مسئلتن.

من میخواهم با bmi پرواز بگیرم برای دالاس. از تهران میرود فرودگاه هیترو لندن و از آنجا هم دالاس. از انجایی که در لندن نمیتوانم از باجه گذرنامه رد شوم پس طبیعی هست که خودشان بارها را به هواپیمایی که به دالاس میرود انتقال میدهند و من باید به سالن ترانزیت بروم. در این حالت کارت پرواز دوم یعنی از لندن به دالاس را از کجا باید بگیرم؟ آیا در فرودگاه تهران به من 2 کارت پرواز میدهند؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sgh - 2012-08-27

سلام، می تونیم با خودمون طلا ببریم؟توی فرودگاه گیر نمی دن؟