مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - n.torabi65 - 2012-04-25

سلام
ما هم شهریور ماه عازم هستیم پرواز ترکیش گرفتیم
تهران - استانبول - شیکاکو-هوستون نفری1240000تومان

RE: هوستون تگزاس - n.torabi65 - 2012-04-25

(2012-04-15 ساعت 13:12)MPU نوشته:  
(2012-04-15 ساعت 08:26)mehdi3261 نوشته:  ما چند روز دیگه عازم هستیم . داریم بوی آمریکا رو استشمام میکنیم .
من studio 6 رو فعلا واسه 2 هفته 572 دلار رزرو کردم .
ما ترکیش گرفتیم ، کلاس کامفورت : مشهد - استانبول - نیویورک . از نیویورک هم با JET BLUE میریم هیوستون .
یه نکته ای که باید بگم ،در همه پروازهای داخلی آمریکا باید واسه چمدونهایی که میدی به بار پول بدی ولی تنها JET BLUE هست که چمدون اول مجانی هست و از چمدون دوم باید پول بدی.

انشالله وقتی رسیدیم سفرنامه واستون مینویسم.

مهدی جان دلیل خاصی داشت که مشهد- دوحه-هوستون رو با قطریه انتخاب نکردی؟

سلام
ما بلیط تهران - استانبول - شیکاکو - هوستون گرفیتم با پرواز ترکیش
ادامه مسیر از شیکاکو تا هوستون باAMERICAN EAGLE هستش که خود آژانس در ایران برامون رزرو کرده!این پروازAMERICAN EAGLE چقد از ما میخواد بخاطر بار هزینه بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: هوستون تگزاس - samd85 - 2012-04-26

با سلام،
اینم یک ویدئو جالب در مورد اینکه در عرض ۴۸ ساعت چکار می شود کرد توی هیوستون

http://travel.aol.com/travel-guide/united-states/texas/houston-videos/

RE: هوستون تگزاس - jordanir - 2012-04-27

(2012-04-18 ساعت 14:49)leilit نوشته:  دوستان ما هم تیر ماه عازم هیوستن هستیم. بلیط هم با قطر گرفتیم یک طرفه 1393. هر جا چک کردیم همین قیمت گفتن!! ما هم دیگه گرفتیم.

دوست عزیز احیانا قیمت رفت و برگشت را نپرسیدید؟

RE: هوستون تگزاس - adambarfi - 2012-04-27

بالاخره ما هم بلیط گرفتیم پرواز امارات برای آخر خرداد رفت و برگشت 1795 تومان.
آقا مهدی میدونم سرتون شلوغه ولی یه سر بیا اینجا قرار بود بهمون بگید ز نظر شما studio 6 بهتره یا studio plus?

RE: هوستون تگزاس - ziyarati_firoozeh - 2012-04-27

(2012-04-25 ساعت 10:13)n.torabi65 نوشته:  سلام
ما هم شهریور ماه عازم هستیم پرواز ترکیش گرفتیم
تهران - استانبول - شیکاکو-هوستون نفری1240000تومان

بسلامتی تشریف میارید هیوستون. امیدوارم سفر خوب و راحتی داشته باشید . چنانچه کمکی از دستمون بر میاد، بفرمایید.

RE: هوستون تگزاس - ماندانا - 2012-04-27

دوستانی که هیوستن هستن یه شرایط کلی از وضعیت کار و خونه و چه کارهایی اونجا خوبه بگید ما هم به احتمال 99% بعد ویزا بیایم اونجا..

RE: هوستون تگزاس - leilit - 2012-04-27

(2012-04-27 ساعت 04:44)jordanir نوشته:  
(2012-04-18 ساعت 14:49)leilit نوشته:  دوستان ما هم تیر ماه عازم هیوستن هستیم. بلیط هم با قطر گرفتیم یک طرفه 1393. هر جا چک کردیم همین قیمت گفتن!! ما هم دیگه گرفتیم.

رفت و برگشت 2100000 شد! مثل اینکه قطر خیلی گرون داده به ما!!!! ولی ما برامون مهم بود که از شیراز بریم.
شیراز-دوحه- هیوستن

(2012-04-27 ساعت 06:31)adambarfi نوشته:  بالاخره ما هم بلیط گرفتیم پرواز امارات برای آخر خرداد رفت و برگشت 1795 تومان.
آقا مهدی میدونم سرتون شلوغه ولی یه سر بیا اینجا قرار بود بهمون بگید ز نظر شما studio 6 بهتره یا studio plus?

تبریک دوست عزیز،شما خیلی خوب گرفتید.میشه بفرمایید هواپیماتون چیه؟ پروازتون از امارات مستقیم به هیوستن هست؟
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم!!اطلاعی ندارید بلیط یک طرفه به هیوستن با امارات قیمتش چقدر؟

RE: هوستون تگزاس - adambarfi - 2012-04-27

(2012-04-27 ساعت 14:30)leilit نوشته:  

رفت و برگشت 2100000 شد! مثل اینکه قطر خیلی گرون داده به ما!!!! ولی ما برامون مهم بود که از شیراز بریم.
شیراز-دوحه- هیوستن

(2012-04-27 ساعت 06:31)adambarfi نوشته:  بالاخره ما هم بلیط گرفتیم پرواز امارات برای آخر خرداد رفت و برگشت 1795 تومان.

تبریک دوست عزیز،شما خیلی خوب گرفتید.میشه بفرمایید هواپیماتون چیه؟ پروازتون از امارات مستقیم به هیوستن هست؟
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم!!اطلاعی ندارید بلیط یک طرفه به هیوستن با امارات قیمتش چقدر؟

بلیط رفت یکطرفه با امارات 1415 تومان هست و از دبی برواز مستقیم داره با 3 ساعت ترانزیت تو دبی .

RE: هوستون تگزاس - leilit - 2012-04-27

(2012-04-27 ساعت 14:46)adambarfi نوشته:  

شیراز-دوحه- هیوستن

بلیط رفت یکطرفه با امارات 1415 تومان هست و از دبی برواز مستقیم داره با 3 ساعت ترانزیت تو دبی .

ممنون، اگر هواپیماتون ایر باس A-380 باشه واقعاٌ عالیه. قطر همش بویینگ هست.

RE: هوستون تگزاس - aadine - 2012-04-29

من دارم کمتر از یک ماه دیگه از دالاس میام هیوستون و البته چند ماهیه که مخاطب خاموش این تاپیک هستم. ترجیحم اینه که westchase -یا محدوده ی غرب به هر حال- خونه یک خوابه بگیرم. کسی مجتمعی سراغ داره که هم امن باشه هم امکانات و رسیدگی خوب داشته باشه هم بشه با 600 تا 650 اجاره کرد؟

RE: هوستون تگزاس - yazdan90 - 2012-04-30

شیراز-دوحه- هیوستن

ما یک طرفه شیراز - دوحه- هوستون رو گرفتیم 1312000

RE: هوستون تگزاس - نخجیر - 2012-04-30

(2012-04-30 ساعت 11:52)yazdan90 نوشته:  

شیراز-دوحه- هیوستن

سلام
من دیروز از نمایندگی امارات پرسیدم گفت مستقیم به هیوستون 1.400.000 تومان می باشد.

RE: هوستون تگزاس - leilit - 2012-04-30

(2012-04-30 ساعت 11:52)yazdan90 نوشته:  

شیراز-دوحه- هیوستن

تبریک دوست عزیز، ما بالاخره همشهری دیدیم Smile برای تابستون این قیمت؟ میشه بگین از چه آژانسی خریدید؟

RE: هوستون تگزاس - Amir78 - 2012-05-01

سلام بر تمامی دوستان عزیز
من چند تا نکته را یاد اوری کنم به عنوان شخصی که یک ساله در هیوستن زندگی میکنم
من هم همانند شما از طریق لاتاری پارسال به امریکا امدم
و اولشم قصد داشتم به کالیفرنیا برم
حتی تا 2 هفته بعد از اومدنمم داشتم میرفتم ولی خدا خواست و عقل من سر جاش امد و من نرفتم به کالیفرنیا و همین جا موندم
من بعد از چند ماه زندگی در دبی با بلیطی یک طرفه با مبلغ حدود 2300 دلار با امارات یک ضرب به هیوستن امدم
چرا انقدر گران : چون من امروز برا اولین پرواز بلیط گرفتم از دبی و خیلی گران شد
حالا چند نکته :
که تجربه شخصی بنده هست از این شهر
دوستان شهر هایی که ما ها در ایران در ان هستیم نسبتا شهر های بزرگ و تمیز و ابادی هست
اما هیوستن :
شهری بسیار بزرگ می باشد
که در نگاه اول بسیار شهری ساده و قدیمی به نظر میرسد
اما باید توجه داشت که این شهر شاید بی الایش باشد و قدیمی
اما درست ترین انتخاب برای ورود هست
دومین دانتون زیبا امریکا را دارد
در حال حاظر بهترین اقتصاد در میان شهرهای امریکا مربوط به هیوستن هستش
در حال حاظر هیوستن یکی از معدود شهر هایی هستش که میشه در ان به دنبال کار گشت
و امید داشت شغل معمول یا خوبی دست پا کردد
چرا که نسبت به جایی همچون لس انجلس قابل قیاص نیست
شهری هست که اجاره خانه در ان نسبت به لس انجلس نصف هستش(( یکی ار نکات مهم زندگی در امریکا اجار خانه ))
شهری هست زیباییش و تفریحاتش در برابر شهری همانند لس انجلس نصف هستش
چرا که هیوستن فقط سر سبز وگرنه زیبایی خاصی برای افرادی که تازه وارد ان میشوند ندارد
اما
بعر از مدتی متوجه می شوید که زیبایی هاش و تفریحات هم داره اما بیشترین زیباییش اینه که توش میوان دنبال کار گشت
چیزی که در لس انجلس و امثال ان به ندرت هم یافت نمی شود
شهری هست نفتی و بزرگترین بندر جهان را در خودش دارد از نظر نفتی
و برای همین یکی از بهترین اقتصاد های امریکا را دارد
تا خلیج مکزیک 1 ساعت با ماشین هستش
دارای بزرگترین مرکز سرطان شناسی دنیا هستش
پایگاه فضایی ناسا در ان مستقر می باشد
و تمامی اینها یعنی رسیدگی به شهر و بالا بودن اقتصادش
تکس 7% و به عبارتی 0:
نسبت به لس انجلس با تکسی به عبارت 8:30% وبه عبارتی 10 %
اکثریت ادم ها هیسپانیک (از کشورهای امریکای جنوبی و مکزیک)
چرا که چسبیده به مرز کزیک
زبان دوم اسپانیایی
و اینکه
برای اومدنتون
گواهی ناماتونا بنا بر تجربه بین اللمل کنید
من خودم کردم و 7 ماه رانندگی کردم اینجا باهاش
با همان گواهی نامه ماشین خریدم و بیمه کردم
را که بدونه ماشین اینجا النن دیوانه میشوید
و اصلا امکان پذیر نیست زندگی بدون ماشین در هیوستن
شهر بسیاااااااااااااااااااار بزرگ
و مقیاس 10 برابر شهر های ایران
جزو چند شهر اول از نظر بزرگی در دنیاست
پس گواهی ناماتونا بین الملل کنید
من با همان گواهی نامه اینجا جریمه هم شدم برا سرغت بالا و پلیس منا گرفت و ان گواهی نامه را قبول هم کرد پس میدانم مورد تایید
و اینکه هزینه تاکسی در کل امریکا سر سام اور . اتوبوس هم برا روز های اول هستش فقط چون همه روز ادم طلف میشود
و مترو و این چیزا هم که ندارد
و تا گرین کارت و سوشیال هم بیاید 1ماهی معططل هستید
پس
ببخشید من همه خوبو بد ها را قاطی کردم امیانه گفتم
و تجربه به دست امده این حقیر می باشد
و اینکه
بدانید کجا می ایید با تحقیق بیایید (( میدانم همه تحقیق میکنید اما به واقعیت هم درکش کنی ))
برنامه ریزی کنید از نوع دقیق
هدفتون از هیوستن کار باشه و تحصیل چرا که بهترین دانشگاه ها را در خود دارد
هدفتون زندگی مفرح از نظر سرگرمی و تفریح و اینا اگر هست اینجا واقعا چیزه خاصی ندارد و اصلا جای خوبی برا این کار نیست
برای کسانی که هدفشون کار و درس خوندن به اندازه کافی تفریح و سرگرمیدارد
اینجا همزندگی خوب در هیوستن میشود داشت
همه جا امریکا تلاش کردن میخواهد
دوستان گلم سختی دارد اما بعد از گذران سختی هاش و تحمل روز ها و ماه های اول بهتر جا می یوفتید و راه می یوفتید
اون موقع به روز ها ی لول ورودتون میخندید
به ایرانی هایی که بالای چند ساله امریکا هستند و یا هیوستن جون هر کسی میخواهید حتی فامیل اعتماد نکنید
دلیلشا پیام خصوصی بدید تا بهتون بگم
من خودم مالی و روحی ضررشا خیلی دادم نمیخواهم دوستان جدید که می یاند و به طرز برخورد این ها اشناییت ندارند این ضرر ها را تکرار نند
از دوستانی که چند ماهه اومدند و یا 1 یا 2 سال از انها کمک بخواهید
راهنمایی بگیرید
اینها تازه این راه رارفتند
من خودم هر کمکی از دستم بر بیاد برای دوستانی که تازه وارد میشوند در حد توانم دریغ نمیکنم
کمکی خواستید راهنمایی در حد تجربه در خدمتم
مراقب خودتون باشید
و بهترین سفر زندگیتونا برا تک تکتون ارزو میکنم
ارادتمند همه
امیر