مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - free_free - 2010-10-10

از حکیمی پرسیدند تو بیش از آنکه بگویی گوش می داری!
حکیم گفت:
خدای عزوجل انسان را دو گوش آفریدست و یک دهان!
پس نیم چندان که میشنوی میگوی!

کمترین خسارت این مساله که برنده شدن شما رو همه فامیل و آشناها بفهمن اینه

که به هر دلیلی که نتونی ویزا بگیری تو فامیل ضایع میشی!

اونوقت همه میگن آمریکا راهتون ندادن! از همون اولم میدونستیم توآدم این حرفا نیستی...! مگه آمریکا جای هر کس و ناکسیه؟....

متاسفانه ازاین جور آدم ها هم زیاد هستند.

(2010-10-10 ساعت 11:02)یاشار و ماری نوشته:  من در فرمها نوشتم که دولتی کار می کنم. همسرم هم که شغلش یک جوریه که در تمام دنیا شغل دولتی محسوب میشه. ما تمام برنامه ریزیمون برای رفتن بود. به طوری که همسرم بر اساس این برنامه ریزی درس خوندنشو ول کرده و رفته یک جای خیلی دور و من یک ماهه که ندیدمش. قرار بود من بعد این ترم تحصیلی (چون این ترم در دانشگاه تدریس داشتم) برم پیشش و کار دولتیم رو ول کنم. اما به خاطر این مسائل پیش آمده شاید برنامه ریزیمون عوض بشه. ما داریم یک سال مفید رو از دست می دیم. به من بگین آخه من چیکار کنم؟ به نظر شما چقدر احتمال داره ما ویزا بگیریم؟ [/align]

یاشار و ماری عزیز

شما اگه میخواستید کار دولتیتون رو به خاطر لاتاری ول کنید باید این کار رو قیل از پر کردن و فرستادن فرم ها انجام میدادید.
بعبارت بهتر رها کردن شغل دولتی بعد از ارسال فرم ها تاثیری ندارد چون بهر حال به آنها اعلام کردین!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - HOMAYON53 - 2010-10-10

(2010-10-10 ساعت 16:33)یاشار و ماری نوشته:  دوستان عزیز
با وجود انسانهایی مثل شما آدم واقعا احساس میکنه تنها نیست. مرسی از جوابها و همفکریهای خوبتون. فقط یک چیزی : من به چندین نفر گفتم که لاتری برنده شدم و الان پشیمونم. فکر میکنم یکی از توصیه هایی که به برنده های سال دیگه باید بکنیم همین مساله هست. اگر توی پاورپوینت لاتری از آغاز تا پایان هم به این مساله اشاره بکنیم خیلی خوب میشه.
باز هم از همه شما تشکر می کنم و امیدوارم روزی بتونم محبتهای شما رو جبران کنم.

دوست عزيز من يك چيز بگم در حاشيه تمام اين بحث ها اگر قرار باشه كسي ويزا بگيره و سرنوشتش جاي ديگه رقم بخوره شك نكنيد مي خوره. و اگر نه كه اگر آسمون به زمين بياد ويزا نمي گيره. حالا از اينكه چند نفر فهميدن شما قبول شدي احساس ناراحتي نكن و پشيمان نباش.

يكي از دوستاي من 3 سال پيش لاتاري برنده شد و مثل دوستان امسال بهش ويزا نرسيد و براي سال بعدش ثبت نام كرد و رفت فرانسه و دوباره قبول شد و الان آمريكا است. اين يك واقعيت تو زندگي همه ما است. خدا هر چي بخواد با تلاش شما همان مي شه و اگر نخواد عواملي مثل كليرنس و تمام شدن ،ويزا تنبلي سفارت خانه و ... جلوش و مي گيره. و اين هيچ منافاتي با تلاش شما نداره.
من مطمئنم كه شما و همه ما ويزا مي گيريم ولي نبايد از خط اصلي زندگيمون خارج بشيم و پلها پشت سر و جلوي رومونو خراب كنيم زندگي كنيم اگر ويزا گرفتيم كه بهتر اگر نه كه هيچ. در ضمن در تاپيك كليرنس 2010 گاتاي عزيز كه من اردت خاصي بهش دارم با اينكه اصلا نديدمش و نمي دونم حتي چند سالشه يك مطلب نوشته واقعا خوندني آخرين مطلبش هست كه به همه توصيه مي كنم حتما بخونين. بعضي ها مثل گاتا بايد اينجا بمونن چون صدها بلكه هزاران انسان ديگه بهشون احتياج دارن .

RE: کلیرنس برندگان 2011 - saeed53 - 2010-10-10

از دوستانی که مصاحبه کردن کسی تا حالا کلیر شده
دوستان لطفا از مسیر اصلی این تاپیک خارج نشین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - free_free - 2010-10-11

(2010-10-10 ساعت 23:46)saeed53 نوشته:  از دوستانی که مصاحبه کردن کسی تا حالا کلیر شده
دوستان لطفا از مسیر اصلی این تاپیک خارج نشین

آره جمع کل مصاحبه هامون شده 2 عدد و مجموع کل کلیر ها هم 2 فروندSmile

RE: کلیرنس برندگان 2011 - ali-n - 2010-10-11

[عکس: bagareh2.png]

سلام به همه دوستان
طبق قولی که داده بودم آخرین جدول کلیرنس 2010 رو آماده کردم .البته ببخشید دیر شد. منتظر اطلاعات کاملتر بودم . همیشه وقتی میخواستم این جدول را آپدیت کنم با شور و شعف فراوانی کار میکردم ولی 10 روزهست که میخوام این آخرین جدول رو تهیه کنم اصلا هیچ رغبتی ندارم .تنها دلیلش که این کار رو انجام دادم قولی بود که داده بودم و مسئولیتی بود که نسبت به آیندگان احساس میکردم . برای پیدا کردن اطلاعات دقیق تر مجبور شدم به پست های روزهای قبل یعنی تا حدود 25 سپتامبر سر بزنم . حال عجیبی پیدا کردم . همه خاطرات زنده شدند . فقط بچه هایی که ویزا نگرفتند میتونن درک کنند من چی میگم . باور کنید وقتی دارم این متن رو تایپ میکنم اشک از چشمانم جاری هست . من همیشه خودم رو کوه صبر و استقامت میدونستم فکر نمیکردم اینطوری بشم . حالا خدا میدونه بقیه بچه ها چه حالی دارن . خدا لعنت کنه کسی که باعث شد ماها ویزا نگیریم .بگذریم .
توی این جدول چند رنگ داریم
سبز تیره : کسانی که از قبل کلیر شده بودند
سبز روشن (فسفری) : کسانی که روزهای آخر کلیر شدند و ویزا گرفتند
رنگ قرمز:کسانی که متاسفانه مثل من ویزا نگرفتند
رنگ سفید :کسانی که اطلاعاتی از وضعیتشو نداریم و امیدوارم خودشون یا کسانی که از وضعیتشون اطلاع دارن من رو در جریان بزارن

و اما تحلیل نهایی و تجربیات من
چیزهایی که باعث رفتن در فاز کلیر طولانی شدن کلیر و یا متاسفانه عدم دریافت ویزا میشود به ترتیب اهمیت عبارتند از
1- آفیسر و برداشت آن از اطلاعات قبلی شما که در فرم ها ذکر کردید و صحبت های شما در روز مصاحبه
2- رفتن به سربازی . کسانی که سپاه خدمت کردند بیشتر طول میکشه
3- داشتن سابقه شغل دولتی مخصوصا ارگانهای خاص مثل نیروهای مسلح شهرداری استانداری انرژی اتمی و....
4- مدرک تحصیلی . هر چه مدرک بالاتر باشه بیشتر طول میکشه . رشته هایی مثل متالوژی کامپیوتر شیمی و فیزیک هسته ای بیشتر طول میکشه
5- سوابق مهاجرتی : سفر به کشورهای خاص از نظر آمریکا کلیرنس را طولانی میکنه
6- هر گونه تظاد در مدارک شما وگفته های شما میتونه کلیر شما رو طولانی کنه

و اما تجربه و پیشنهاد من
اولا این رو بگم که kcc و fbi هیچگونه اطلاعات اولیه از شما ندارند و نخواهند توانست که اطلاعات مفیدی پیدا کنند و این به من ثابت شد اونا صرفا بر اساس مدارک شما و گفته های شما عمل میکنند

من فکر میکنم کسانی مثل من که ویزا نگرفتیم قربانی صداقت خودمان شدیم

در مورد بند 1 باید بگم که شانس خیلی موثر هست چون آفیسر بر اساس گفته ها و شرایط شما میزان کلیر شما رو طبقه بندی میکنه .و آفیسرها برداشتهای متفاوت میتونند داشته باشن که این طبقه بندی برابر هست با
1- بدون کلیر 2- کلیر ضعیف 3-کلیر متوسط 4- کلیر قوی 5- فریز کردن پرونده (یعنی اینکه اصلا کلیر نشه تا 30 سپتامبر ) . صحبت های شما روز مصاحبه خیلی مهمه .مواظب باشید حرفی نزنید که آفیسر احساس کنه دروغ گفتید . صحبت های اضافی هم نکنید . فقط جواب سئوالی که میشه روبدید و یک کلمه حرف اضافه نزنید. اطلاعات اضافی هم ندید
در مورد پر کردن فرم ها هم چند قسمت فکر میکنم مهم باشه . به نظر من نیازی نیست اطلاعات اضافه بدید مثلا دوره های آموزشی که تا حالا طی کرده اید رو مطرح کنید

در بند 2 – باید بگم اگه فکر میکنید باعث میشه که ویزا نگیرید بگید معاف شدید . تهیه کارت معاف جعلی هم به راحتی امکان پذیر هست . جالب اینه که اصلا از من مدارک سربازی نخواستند .

در مورد بند 3 – اصلا نیازی نیست بگید کار دولتی دارید . به خدا قسم اگه اینا عمرا بدونند شما شغلتون چی هست

در مورد بند 4 – به نظر من فقط مدرک دیپلم را ارایه کنید و اگر هم مدرک اصلی را ارایه کردید و از شما رزومه خواستند خودتان را آدم مهمی نشون ندید . یه رزومه معمولی در حد یه آدم لیسانسه یا فوق لیسانس بی سواد

در مورد بند 5- باید بگم که به ما ثابت شد مثل بقیه موارد خیلی اثر گزار نیست

دوستان اینا تجربیات من بود .خیلی ها به من گفتند اشتباه میکنی و هیچ چیز بهتر از صداقت نیست ولی من از صداقت در سفارت آمریکا نتیجه بد دیدم . این شمایید که باید تصمیم بگیرید . من وظیفه ام رو انجام دادم

و اما نکته آخر: تا زمانی که ویزا توی پاستون نخورده به هیچ کس حتی نزدیکترین افراد و فامیل نگید لاتاری قبول شدید. امکان داره کسانی باشند در اطراف شما که تحمل شادی و پیشرفت شما را نداشته باشند و باور کنید فقط یک ایمیل به سفارت میتونه همه چیز رو عوض کنه

خوب قصه ما به سر رسید علی به آمریکا نرسید
التماس دعا

[عکس: 30sep.png]

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Rasool - 2010-10-11

(2010-10-11 ساعت 12:47)ali-n نوشته:  [عکس: bagareh2.png]

سلام به همه دوستان
طبق قولی که داده بودم آخرین جدول کلیرنس 2010 رو آماده کردم .البته ببخشید دیر شد. منتظر اطلاعات کاملتر بودم . همیشه وقتی میخواستم این جدول را آپدیت کنم با شور و شعف فراوانی کار میکردم ولی 10 روزهست که میخوام این آخرین جدول رو تهیه کنم اصلا هیچ رغبتی ندارم .تنها دلیلش که این کار رو انجام دادم قولی بود که داده بودم و مسئولیتی بود که نسبت به آیندگان احساس میکردم . برای پیدا کردن اطلاعات دقیق تر مجبور شدم به پست های روزهای قبل یعنی تا حدود 25 سپتامبر سر بزنم . حال عجیبی پیدا کردم . همه خاطرات زنده شدند . فقط بچه هایی که ویزا نگرفتند میتونن درک کنند من چی میگم . باور کنید وقتی دارم این متن رو تایپ میکنم اشک از چشمانم جاری هست . من همیشه خودم رو کوه صبر و استقامت میدونستم فکر نمیکردم اینطوری بشم . حالا خدا میدونه بقیه بچه ها چه حالی دارن . خدا لعنت کنه کسی که باعث شد ماها ویزا نگیریم .بگذریم .
توی این جدول چند رنگ داریم
سبز تیره : کسانی که از قبل کلیر شده بودند
سبز روشن (فسفری) : کسانی که روزهای آخر کلیر شدند و ویزا گرفتند
رنگ قرمز:کسانی که متاسفانه مثل من ویزا نگرفتند
رنگ سفید :کسانی که اطلاعاتی از وضعیتشو نداریم و امیدوارم خودشون یا کسانی که از وضعیتشون اطلاع دارن من رو در جریان بزارن

و اما تحلیل نهایی و تجربیات من
چیزهایی که باعث رفتن در فاز کلیر طولانی شدن کلیر و یا متاسفانه عدم دریافت ویزا میشود به ترتیب اهمیت عبارتند از
1- آفیسر و برداشت آن از اطلاعات قبلی شما که در فرم ها ذکر کردید و صحبت های شما در روز مصاحبه
2- رفتن به سربازی . کسانی که سپاه خدمت کردند بیشتر طول میکشه
3- داشتن سابقه شغل دولتی مخصوصا ارگانهای خاص مثل نیروهای مسلح شهرداری استانداری انرژی اتمی و....
4- مدرک تحصیلی . هر چه مدرک بالاتر باشه بیشتر طول میکشه . رشته هایی مثل متالوژی کامپیوتر شیمی و فیزیک هسته ای بیشتر طول میکشه
5- سوابق مهاجرتی : سفر به کشورهای خاص از نظر آمریکا کلیرنس را طولانی میکنه
6- هر گونه تظاد در مدارک شما وگفته های شما میتونه کلیر شما رو طولانی کنه

و اما تجربه و پیشنهاد من
اولا این رو بگم که kcc و fbi هیچگونه اطلاعات اولیه از شما ندارند و نخواهند توانست که اطلاعات مفیدی پیدا کنند و این به من ثابت شد اونا صرفا بر اساس مدارک شما و گفته های شما عمل میکنند

من فکر میکنم کسانی مثل من که ویزا نگرفتیم قربانی صداقت خودمان شدیم

در مورد بند 1 باید بگم که شانس خیلی موثر هست چون آفیسر بر اساس گفته ها و شرایط شما میزان کلیر شما رو طبقه بندی میکنه .و آفیسرها برداشتهای متفاوت میتونند داشته باشن که این طبقه بندی برابر هست با
1- بدون کلیر 2- کلیر ضعیف 3-کلیر متوسط 4- کلیر قوی 5- فریز کردن پرونده (یعنی اینکه اصلا کلیر نشه تا 30 سپتامبر ) . صحبت های شما روز مصاحبه خیلی مهمه .مواظب باشید حرفی نزنید که آفیسر احساس کنه دروغ گفتید . صحبت های اضافی هم نکنید . فقط جواب سئوالی که میشه روبدید و یک کلمه حرف اضافه نزنید. اطلاعات اضافی هم ندید
در مورد پر کردن فرم ها هم چند قسمت فکر میکنم مهم باشه . به نظر من نیازی نیست اطلاعات اضافه بدید مثلا دوره های آموزشی که تا حالا طی کرده اید رو مطرح کنید

در بند 2 – باید بگم اگه فکر میکنید باعث میشه که ویزا نگیرید بگید معاف شدید . تهیه کارت معاف جعلی هم به راحتی امکان پذیر هست . جالب اینه که اصلا از من مدارک سربازی نخواستند .

در مورد بند 3 – اصلا نیازی نیست بگید کار دولتی دارید . به خدا قسم اگه اینا عمرا بدونند شما شغلتون چی هست

در مورد بند 4 – به نظر من فقط مدرک دیپلم را ارایه کنید و اگر هم مدرک اصلی را ارایه کردید و از شما رزومه خواستند خودتان را آدم مهمی نشون ندید . یه رزومه معمولی در حد یه آدم لیسانسه یا فوق لیسانس بی سواد

در مورد بند 5- باید بگم که به ما ثابت شد مثل بقیه موارد خیلی اثر گزار نیست

دوستان اینا تجربیات من بود .خیلی ها به من گفتند اشتباه میکنی و هیچ چیز بهتر از صداقت نیست ولی من از صداقت در سفارت آمریکا نتیجه بد دیدم . این شمایید که باید تصمیم بگیرید . من وظیفه ام رو انجام دادم

و اما نکته آخر: تا زمانی که ویزا توی پاستون نخورده به هیچ کس حتی نزدیکترین افراد و فامیل نگید لاتاری قبول شدید. امکان داره کسانی باشند در اطراف شما که تحمل شادی و پیشرفت شما را نداشته باشند و باور کنید فقط یک ایمیل به سفارت میتونه همه چیز رو عوض کنه

خوب قصه ما به سر رسید علی به آمریکا نرسید
التماس دعا

[عکس: 30sep.png]

علی عزیزم مرسی که دینت را به بچه های جدیدتر ادا کردی.
من میدونم که چه حالی داری...کی فکرشا میکرد که اینجوری بشه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - User - 2010-10-11

علی عزیز
این پستی بود که هیچکدام از کاربران حتا فکر آن را نمی کردند که شما ارسال کنید! متاسفانه اتفاق بدی بود و همه ما ناراحت شدیم.
با اینکه هیچ انگیزه ای نمی توانست وجود داشته باشد برای این جمع بندی بسیار کاملا، شما اما به قول خود عمل کردید و کوهی از تجربه را برای آیندگان فراهم کرده اید!
به نوبه خودم از شما تشکـــر می کنم.
با آرزوی روز و روزگاری خوش، هر جا که باشید.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - saeed53 - 2010-10-11

وقتی که علی این این ایه قران رو تو تاپیک گذاشت من و رسول و شاهو و ارشک و عدل و کینگ هنوز چشم انتظار بودیم و پاسامون دست UPS بود
خدا میدونه چه حالی بهمون دست داد . به هرحال گذشته و این تلاش مجدد علی برای اطلاع رسانی به بچه های 2011 حکایت از روحیه قوی و دلی سرشار از امید داره
ali_n همیشه پیروز و موافق باشی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - bita-p - 2010-10-11

واقعا هيچ كدوم از كاربران انتظار ندارند كه اين دوستان در اين شرايط به فكر بقيه باشند همه ما از اين عزيزان ممنونيم.ولي نكته مهم اينه كه نگذاريم اين قضيه براي ما و آيندگان تكرار بشه.دوستان خواهش ميكنم پيشنهادات عمليتون رو همينجا اعلام كنيد.همه ما وقتي ياد اين دوستان مي افتيم يه لحظه ناراحت ميشيم ولي بعد فكر ميكنيم اين اتفاق براي ما نمي افته به قول برتولت برشت اول به سراغ یهودی‌ها رفتند،

من یهودی نبودم، اعتراضی نکردم.

پس از آن به لهستانی‌ها حمله بردند،

من لهستانی نبودم و اعتراضی نکردم.

آن‌گاه به لیبرال‌ها فشار آوردند،

من لیبرال نبودم، اعتراض نکردم.

سپس نوبت به کمونیست‌ها رسید،

کمونیست نبودم، بنابراین اعتراضی نکردم.

سرانجام به سراغ من آمدند،

هر چه فریاد زدم کسی نمانده بود که اعتراضی کند!

بياييد اين قضيه رو جدي بگيريم ونگذاريم اين بشه عادت هر ساله اونها
وقتي اوباما و اكثر سياستمدارهاشون هميشه ژست ايراني دوستي ميگيرند و بارها اعلام كردند كه ما با مردم ايران مشكلي نداريم چرا ما آدمهاي عادي اين جامعه بايد به خاطر مسائلي كه هيچ ربطي به ما نداره و حتي خيلي از ماها هم مخالفش هستيم اينطور از شانس زندگيمون محروم بشيم.الان با توجه به انكه همه ميتونن از طريق چك اينترنتي از برنده شدنشون آگاه بشن خطر تموم شدن ويزا هر سال داره بيشتر ميشه پس مهم ترين كار ما ميتونه اين باشه كه حداقل با نامه نگاري و پيگيري كاري كنيم كه ديگه هيچ كدوممون به خاطر دير اومدن كليرنس پشت در بسته نمونيم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - 1979SAM - 2010-10-11

سلام
من شبها كه ميخوابم فقط فكرميكنم كه الان توي يكي ازبرجهاي نيويورك توي اطاق خوابمون كه كه پرده هاش كشيده شده وشهرپرنورروتوي امتداد شب بهم نشون ميده خوابيدم ودارم به كاراي فرداوپيشامداي امروزم فكرميكنم همينطوري به خواب ميرم وامتداد رويام ناگهان ميره توي همين ذهنيات.

تااين ساعت هم توي اين تايپيك نيومده بودم وبه كليرنس فكرنميكردم .......دوستان فكرنميكنيد نگراني قبل ازواقعه داريد به هممون منتقل ميكنيد اگه كليروپروسه اش باشه مياد مهم اينكه هنوزنيومده وشما چي دارين ترسيم ميكنيد.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - sorooshii - 2010-10-11

دوست عزیز بیتا جان

من هم اوایل مثل شما فکر می کردم و به دوستان می گفتم که آخه چرا ما، مردم ایران باید پاسوز این رفتار سیاسی یا هرچی دیگه، بشویم، اما یک ذره حواسمون را جمع کنیم ، به نظر شما چه کسی این وسط دارد به مردم یک کشور دشمن لطف می کند؟؟ امریکایی که خودشون علمدار و پرچمدار و پیشرو تحریم های همه جانبه علیه ایران بوده است، این لطف را دارد می کند به مردم ایران، بله واقعاً لطف است . دو شهروند آنها ........ ........... بعدش از آنور شما نگاه کنید ببینید در 2 سال گذشته چند هزار ایرانی هر سال دارند ویزای دانشجویی امریکا می گیرند، چند نفر دارن هرسال از طریق لاتاری می روند امریکا، چقدر پست های کلیدی دارند در این کشور و ....اما ما چی؟؟؟ جز .................................... برای آنها؟؟ باز خوبه این بندگان خدا اول کلیر می کنند و بعدش ما راه می دهند و سالیان سال بدون مشکل می توانی زندگی کنی ، ما ...................................................... .

همه مخالف این رفتارها هستیم در هر نوعش که باشه . اما باز خوبه آدم ژست بگیره تا اینکه ..... .

نمی خواهم ادامه بدهم چون از قوانین این سایت و چهارچوب قانونی آن خارج می شوم.

بهرصورت، انتخاب بین 11 میلیون نفر در جهان، اول لطف خدا بوده است و بعد هم لطف امریکایی ها که راحت می توانستند بدون هیچ دلیل و منطقی و پاسخگویی مار را از شرکت در لاتاری منع کنند.

مطالب نقطه چین حذف شده اند به دلیل مسائل فیلترینگ سایت و ....

RE: کلیرنس برندگان 2011 - bita-p - 2010-10-12

(2010-10-11 ساعت 17:54)1979SAM نوشته:  سلام
من شبها كه ميخوابم فقط فكرميكنم كه الان توي يكي ازبرجهاي نيويورك توي اطاق خوابمون كه كه پرده هاش كشيده شده وشهرپرنورروتوي امتداد شب بهم نشون ميده خوابيدم ودارم به كاراي فرداوپيشامداي امروزم فكرميكنم همينطوري به خواب ميرم وامتداد رويام ناگهان ميره توي همين ذهنيات.

تااين ساعت هم توي اين تايپيك نيومده بودم وبه كليرنس فكرنميكردم .......دوستان فكرنميكنيد نگراني قبل ازواقعه داريد به هممون منتقل ميكنيد اگه كليروپروسه اش باشه مياد مهم اينكه هنوزنيومده وشما چي دارين ترسيم ميكنيد.

دوست عزيز روياهاي زيبايي داريد و حتما بهش خواهيد رسيد.ولي گويا شما به تاپيك كليرنس 2010 هم تا حالا سر نزديد و نميدونيد اصولا تاپيكهاي اينچنيني پر از بيم و اميدند و حتمانمي دونيد چند تا از بچه ها مثل شما براي خودشون و خانواده اشون همين روياهاي قشنگ رو داشتند و متاسفانه عليرغم همه هزينه هاي روحي و مالي بدون اينكه كوچكترين تقصيري داشته باشند به خاطر همين كليرنس كه شما بهش فكر نمي كنيد نتونستند ويزا بگيرند؟
متاسفانه مسائل نگران كننده توي جامعه و اطرافمون و زندگيمون خيلي زياده ولي به نظر من بايد در مورد اونهايي كه فكر ميكنيم ميشه حل كرد فكر بشه صحبت بشه و راه حل ارائه بشه.در اين مورد به خصوص من نظرم اينه كه ميشه كاري كرد كه جلوي تكرارش گرفته بشه.اصلا فلسفه وجودي اين سايت كمك .همدلي همفكري و ارائه راه حله.به هر حال اگر صحبتهاي من نگرانتون كرده عذر خواهي ميكنم ولي دوست عزيز شما ميتونيد بهش فكر نكنيد و آزاديد كه اين مطالب نگراني زا رو نخونيد.ولي اجازه بديد ما هم اين آزادي رو داشته باشيم كه در موردش صحبت و همفكري كنيم.با فكر نكردن به اين مسئله و دست رو دست گذاشتن صورت مسئله رو پاك مي كنيم.با سپاس

RE: کلیرنس برندگان 2011 - saeed53 - 2010-10-12

(2010-10-12 ساعت 09:23)bita-p نوشته:  
(2010-10-11 ساعت 17:54)1979SAM نوشته:  سلام

دوست عزيز روياهاي زيبايي داريد و حتما بهش خواهيد رسيد.ولي گويا شما به تاپيك كليرنس 2010 هم تا حالا سر نزديد و نميدونيد اصولا تاپيكهاي اينچنيني پر از بيم و اميدند و حتمانمي دونيد چند تا از بچه ها مثل شما براي خودشون و خانواده اشون همين روياهاي قشنگ رو داشتند و متاسفانه عليرغم همه هزينه هاي روحي و مالي بدون اينكه كوچكترين تقصيري داشته باشند به خاطر همين كليرنس كه شما بهش فكر نمي كنيد نتونستند ويزا بگيرند؟
متاسفانه مسائل نگران كننده توي جامعه و اطرافمون و زندگيمون خيلي زياده ولي به نظر من بايد در مورد اونهايي كه فكر ميكنيم ميشه حل كرد فكر بشه صحبت بشه و راه حل ارائه بشه.در اين مورد به خصوص من نظرم اينه كه ميشه كاري كرد كه جلوي تكرارش گرفته بشه.اصلا فلسفه وجودي اين سايت كمك .همدلي همفكري و ارائه راه حله.به هر حال اگر صحبتهاي من نگرانتون كرده عذر خواهي ميكنم ولي دوست عزيز شما ميتونيد بهش فكر نكنيد و آزاديد كه اين مطالب نگراني زا رو نخونيد.ولي اجازه بديد ما هم اين آزادي رو داشته باشيم كه در موردش صحبت و همفكري كنيم.با فكر نكردن به اين مسئله و دست رو دست گذاشتن صورت مسئله رو پاك مي كنيم.با سپاس
در هر صورت همونطور که خانوم بیتا فرمودن باید حقیقت این مسله رو بدونین و زندگی روز مره خودتون رو به خاطر لاتری به هم نریزین وگرنه من یا رسول یا علی که بیکار نیستیم بعد از باخت تو لاتاری 2010 اینقدر اینجا وقت تلف کنیم
من تو لاتری 2006دیدم که تاپیکش موجوده یه خانومی نقل قول کرده بود از زبان پسر عموش که با داشتن لیسانس عمران و کار در شرکت خصوصی و سربازی س پ ا ه بعد از 7 ماه کلیر نشد که همون زمان همه بچه ها از دستش عصبانی شدن و گفتن که ذروغ میگه حالا تو 2010 میبینیم که از یک کنار هر کی سربازی س پ ا ه داشت رو فارغ از تحصیلات و.... رد کردن

پس لطفا به این پروسه هم خوشبین باشین هم واقع بین
موافق باشین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rayan.s - 2010-10-12

بعضی از مواردی که در کیلیر تاثیر داره الان امکان اصلاحش نیست و خارج از اختیار ماست مثل خدمت تو 3 پا و یا مسافرت به برخی کشورها ولی یه مورد هست که دست خودمونه و Ali-n عزیزم بدرستی بهش اشاره کرد رفتار در روز مصاحبه و تحت تاثیر قرار دادن آفیسره. باور کنید این مورد اگه درست صورت بگیره تاثیرش از تمام موارد بیشتره.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - shamim - 2010-10-12

(2010-10-12 ساعت 15:06)rayan.s نوشته:  بعضی از مواردی که در کیلیر تاثیر داره الان امکان اصلاحش نیست و خارج از اختیار ماست مثل خدمت تو 3 پا و یا مسافرت به برخی کشورها ولی یه مورد هست که دست خودمونه و Ali-n عزیزم بدرستی بهش اشاره کرد رفتار در روز مصاحبه و تحت تاثیر قرار دادن آفیسره. باور کنید این مورد اگه درست صورت بگیره تاثیرش از تمام موارد بیشتره.
روز مصاحبه آفیسر من برگه آبی زیر دستش تو پرنده بود، یعنی تا چشمم بهش خورد فهمیدم که من کلیر باید بشم ولی دوستم که همون روز ویزا گرفت گفت اصلا همچین برگه ای ندیده.
با توجه به سوالاتی که از چند نفر دیگه پرسیدم به این نتیجه رسیدم که قبل از مصاحبه اونا تصمیمشون رومیگیرن که بهت کلیر بخوره یا نه