مهاجرسرا
شیکاگو، ایالت ایلینوی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: شیکاگو، ایالت ایلینوی (/thread-2947.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: زندگی در شیکاگو - sadeghi897 - 2013-04-29

@omidooo
عزیز
اره خیلی جالب بود. مرسی

RE: زندگی در شیکاگو - hamedm2m - 2013-04-29

(2013-04-22 ساعت 08:02)hamedm2m نوشته:  سلام
میشه یکی از دوستان زحمت بکشه و از خیابان ها و محله های شیکاگو عکس تهیه کنه؟
درحد امکان عکس هارو خودتون با گوشی یا دوربینتون تهیه کنید لطفا
عکس هایی که تو نت هست رو دارم
میخوام یه ذهنیت از شیکاگو و شکل وشمایلش داشته باشم

کسی نیست من رو کمک کنه؟Sad

RE: زندگی در شیکاگو - nayer - 2013-04-30

(2012-06-26 ساعت 17:00)shahab2012 نوشته:  سلام
ما حدود 1 ماه توي شهر Aurora (نزديك شيكاگو) بوديم و گرين كارت و سوشال رو گرفتيم و برگشتيم. الان 2 هفته اي هست كه اومديم ايران. به اميد خدا طي چند ماه آينده مجددا مي ريم كه بمونيم. به طور كلي من و همسرم از اونجا خوشمون اومد. مردم خيلي خونگرم و خوبي داره و ايراني هاش هم خيلي خوب هستن و كمك زيادي به ما كردن. هوا هم از تهران خنك تر بود به نظر مي رسه كه زمستون هاي خيلي سردي داشته باشه ولي كلا مردم اونجا با زمستون هاش خيلي مشكلي نداشتن و مي گفتن كه فقط حدود 2 الي 3 هفته خيلي خفن سرد ميشه. به هر حال اگه سوالي باشه در خدمت دوستان هستم.

RE: زندگی در شیکاگو - abbas41 - 2013-04-30

(2013-04-30 ساعت 01:13)nayer نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 17:00)shahab2012 نوشته:  سلام
ما حدود 1 ماه توي شهر Aurora (نزديك شيكاگو) بوديم و گرين كارت و سوشال رو گرفتيم و برگشتيم. الان 2 هفته اي هست كه اومديم ايران. به اميد خدا طي چند ماه آينده مجددا مي ريم كه بمونيم. به طور كلي من و همسرم از اونجا خوشمون اومد. مردم خيلي خونگرم و خوبي داره و ايراني هاش هم خيلي خوب هستن و كمك زيادي به ما كردن. هوا هم از تهران خنك تر بود به نظر مي رسه كه زمستون هاي خيلي سردي داشته باشه ولي كلا مردم اونجا با زمستون هاش خيلي مشكلي نداشتن و مي گفتن كه فقط حدود 2 الي 3 هفته خيلي خفن سرد ميشه. به هر حال اگه سوالي باشه در خدمت دوستان هستم.

سلام. شیکاگو برای زندگی خوبه یا نه ؟ این شهری که رفتین از نظر هزینه زندگی چیچوری اجاره خونه ..کار و امنیت درامد خوبه ؟؟؟
ضمنا با کدوم ایرلاین رفتین قیمتش چندشد ؟؟؟ ممنونم پاسخ شما .

RE: زندگی در شیکاگو - Omidooo - 2013-05-15

[Nice weather in Chicago. Let's go biking and running through LAKE SHORE DRIVE.

With the best wishesWink

RE: زندگی در شیکاگو - fire dragon - 2013-05-16

(2013-05-15 ساعت 21:20)omidooo نوشته:  

With the best wishesWink

let's go

RE: زندگی در شیکاگو - sedaghat_kh - 2013-05-17

(2013-05-16 ساعت 07:29)fire dragon نوشته:  [quote='omidooo' pid='337910' dateline='1368636629']

With the best wishesWink

let's go

سلام دوستان بخصوص اميدوي عزيز
ما براي يك هفته در ماه جولاي ميايم شيكاگو .هتل ارزون در مركز شهر كه ايمن باشه لطفا معرفي كنيد.هتلهايي كه دوستان قبلا معرفي كرده بودند وحشتناك گرون بود

RE: زندگی در شیکاگو - Omidooo - 2013-05-23

(2013-05-17 ساعت 18:28)sedaghat_kh نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 07:29)fire dragon نوشته:  [quote='omidooo' pid='337910' dateline='1368636629']

With the best wishesWink

سلام دوستان بخصوص اميدوي عزيز
ما براي يك هفته در ماه جولاي ميايم شيكاگو .هتل ارزون در مركز شهر كه ايمن باشه لطفا معرفي كنيد.هتلهايي كه دوستان قبلا معرفي كرده بودند وحشتناك گرون بود

دوست گرامی
این فصل از شیکاگو بسیار زیبا و دیدنی است . که همین موضوع باعث جذب توریست های فراوانی میشه که در سطح شهر شیکاگو مشغول به خوش گذرانی میشند.
بنا به همین علت قیمت ها هم طبیعتا بالا خواهد رفت. همین جوریش قیمت های هتل ها بالا هست دیگه چه برسه یه اینکه این موقع از سال باشه.
به نظرم شما دنبال متل بگردی جایی ارزونتر از هتل پیدا خواهی کرد من تو این پستم به چند تاشون اشاره کردم.توی گوگل مپ متل ها رو سرچ کنی تمام اطلاعاتشون رو میاره اونا که میبینی رو من این گیر آوردم.
این سایت هم هست که خونه ی خالی رو اجاره میدن اونم میتونی چک کنی.
البته من به کسانی که میخوان بیان شیکاگو و از اینجا شروع کنن توصیه ی میکنم که این فصل از سال به شیکاگو بیایند چون واقعا خاطره ی خوبی خواهد شد . اگه زمستون و فصل هوای سرد بیایید شور و حال این موقع از سال رو نخواهد داشت.

(2013-05-16 ساعت 07:29)fire dragon نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 21:20)omidooo نوشته:  

With the best wishesWink

let's go

فایر حال داد ؟ به من که حال داد.

RE: زندگی در شیکاگو - shimoda - 2013-05-24

با سلام
دوستان پورت ورودی من شیکاگو هست, می خواستم بدونم کارهای اداری حدودا چقدر طول می کشه
می دونم برای هر کسی متفاوت بوده و به شلوغی و ساعت پرواز بستگی داره اما اگر لطف کنید و تجربه ی خاصی دارید به من بگید ممنون می شم
من بی دقتی کردم و بین دو تا پروازم 2 ساعت بیشتر زمان ندارم
اگر پیشنهاد و یا توصیه ای دارید ممنون می شم که بگید

RE: زندگی در شیکاگو - tabim4 - 2013-05-24

(2013-05-24 ساعت 12:08)shimoda نوشته:  با سلام
دوستان پورت ورودی من شیکاگو هست, می خواستم بدونم کارهای اداری حدودا چقدر طول می کشه
می دونم برای هر کسی متفاوت بوده و به شلوغی و ساعت پرواز بستگی داره اما اگر لطف کنید و تجربه ی خاصی دارید به من بگید ممنون می شم
من قبلاً در یکی از پستها دیدم یکی نوشته در فرودگاه شیکاگو مگس می پرونند و ساکته یعنی با این حساب شما باید یک ساعت وقت اضافه بیارین ولی خوب داریم بطرف تابستون میریم و از آنجائیکه شیکاگو هواش تو تابستون مطبوع است مسافر شیکاگو تو تابستون زیادتر میشه رو این حساب باید رفته رفته شلوغتر بشه برای پیدا کردن اون پست که گفتم کافیه کلمه مگس را در تاپیک اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت سرچ کنید یهو میبینید سر و کله سروش خان پیدا میشه جوابتون را در آن پست بخونید. Big Grin
با وجود سه ابر مهاجر انجمن که مثلث دانش را تشکیل داده اند یعنی
سروش در شیکاگو

افشین در مریلند آرش در سانفرانسیسکو

هیچ سوالی بدون پاسخ نمیمونه اینها برکت انجمن هستند خدا سایه آنها را از سر ما کم نکنه.

RE: زندگی در شیکاگو - fire dragon - 2013-05-25

(2013-05-24 ساعت 12:08)shimoda نوشته:  با سلام

من فکر میکنم 2 ساعت احتمال اینکه یه کم وقت کم بیارید هست.
چون زمانیکه من رسیدم یه صف طولانی تو فرودگاه شیکاگو بودکه بیشتر از دو ساعت طول کشید که نوبت من بشه .بعدش منو فرستادن یه قسمت دیگه و اونجا ظرف نیم ساعت کارهام انجام شد.
شما وقتی وارد فرودگاه شیکاگو میشید دو تا صف هست. یکی مربوط به سیتیزنها میشه و دیگری مربوط به بقیه . که باید تو این صف دوم منتظر بشید.
پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که شما اگه با همچین صفی روبه رو شدید بلیط پرواز دومتون رو دستتون بگیرید و تو صف برید جلو.
من یکی دو نفر دیدم که اینکارو کردند و مردم هم اعتراضی نکردند.
یه آقایی بود که ما ساعت 5:30 رسیدیم و ایشون ساعت 7 پرواز دومش بود
. رفت به پلیس گفت و اون گفت نمیتونم کمکتون کنم ولی ایشون تو صف رفت جلو .
البته این تجربیات کم من بود و مطمئنا بچه های 2012 که خیلی قبل از ما اینجا هستند بیشتر میتونن کمکتون کنن. مخصوصا امیدوو که واقعا برای این تاپیک زحمت زیادی کشیده

RE: زندگی در شیکاگو - مسافر تنها - 2013-06-02

با سلام خدمت دوستان عزيز

لطفا در مورد سطح كرايم و امنيت شيكاگو اطلاع رساني بفرمائيد
لطفا اگه تجربه و يا مشاهده عيني از ميزان كرايم و امنيت اونجا سراغ دارين بفرمائيد
با سپاس

RE: زندگی در شیکاگو - poya123 - 2013-06-08

با سلام
ممنون مي شم اگر يکي از دوستان قديمي ساکن شيگاگو در خصوص نحوه تهيه بليط از ايران و پروازها از تجربياتشون توضيحاتي بدهند همچنين اگر يکي از دوستان با تجربه اگر زحمت مي کشيد و يک ليست پيشنهادي از وسايلي که بهتر و به صرفه تر است که براي زندگي در شيگاگو از ايران دنبال خودمان بياوريم را اعلام مي کرد باز ممنون مي شدم

RE: زندگی در شیکاگو - abbas41 - 2013-06-08

(2013-06-08 ساعت 12:08)poya123 نوشته:  با سلام
ممنون مي شم اگر يکي از دوستان قديمي ساکن شيگاگو در خصوص نحوه تهيه بليط از ايران و پروازها از تجربياتشون توضيحاتي بدهند همچنين اگر يکي از دوستان با تجربه اگر زحمت مي کشيد و يک ليست پيشنهادي از وسايلي که بهتر و به صرفه تر است که براي زندگي در شيگاگو از ايران دنبال خودمان بياوريم را اعلام مي کرد باز ممنون مي شدم

سلام پویا جان
شما میتونی توی تایپیک امیددو (مدیران سابق )تمام مطالب کامل به شهر شیکاگو بخونی ....

RE: زندگی در شیکاگو - poya123 - 2013-06-09

سلام عباس جان ممنون از راهنمايت من همه پست ها را خواندم ولي اين سوالي که مطرح کردم پاسخي براشون نديدم ويا احساس کردم نياز بيشتر و در يک پست جدا مثله موضوعات دسته بندي شده توسط اميد جان پاسخ داده بشود حالا هم مجددا از دوستان ساکن در شيگاگو خواهش مي کنم هر دو سوال را بصورت مجزا و با جزييات کامل تر پاسخ بدهند( نحوه تهيه بليط و خطوط هواپيمايي پيشنهادي ، ليست وسايلي که بهتر است از ايران براي زندگي تو شيگاگو بياوريم ) مرسي