مهاجرسرا
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي (/thread-3396.html)

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mehrannn - 2012-10-31

سلام داروخانه 13 آبان واکسن آنفولانزا آورده، قیمت 14500، منتها با نسخه پزشک میده، من دادم یکی از دوستام که پزشکه برام تو دفترچه بیمه نوشت و رفتم خود انستیتو پاستور زدم و تو کارتم هم وارد کرد. قیمت تزریق در انستیتو پاستور : 1000 تومان
یک سوال دارم:
تو ایمیلی که از سفارت برام اومده و روز مصاحبه رو مشخص کرده یک سری مدارک نوشته که باید همراه خودم داشته باشم که شامل اصل شناسنامه و پاسپورت و برگه مدیکال و مدارکی که رابطه نامزدیمون رو ثابت کنه و 240 $ که باید به بانک TEB واریز کنم، اما صحبتی از اسپانسر نکرده،
من قبلا همراه با فرمهایی که برای سفارت فرستاده بودم برگه مالیاتی نامزدم هم فرستادم که البته به نظر مبلغش خیلی زیاد نبود و ما فکر می کردیم که از ما کواسپانسر بخوان، اما همچین چیزی در ایمیلی که زدن نخواستن، به نظر شما اینکه از ما کو اسپانسر نخواستن یعنی نامزدم رو قبول کردن یا ممکنه روز مصاحبه بگن لازمه؟
اصلا ملاک پذیرش اسپانسر چیه؟

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mehrannn - 2012-11-04

مرسی از راهنماییت
یک سوال دیگه Smile (البته اگه کسی تجربه داشته ) حتما میگی این پسره چقدر سوال میکنه، ببخشید دیگه جبران میکنم Smile
من دو بار عمل فتخ انجام دادم، یکی 7 سال پیش و یکی دیگه همین 6 ماه پیش
سوالم اینکه اگر دکتر پرسید سابقه عمل داری بهش حقیقتو بگم یا نه؟
به نظر شما عمل فتخ میتونه امتیاز منفی برای من باشه؟
به نظر شما لازمه از دکتر معالجم یک گواهی بگیرم که توش قید بشه عمل فتخ انجام شده؟ و اینکه اگر لازمه باید ترجمه رسمی بشه ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - الهه سابق - 2012-11-05

خواهش میکنم
شما هر عملی انجام دادی حتما بگو و صرفا شفاهی از شما میپذیرن و نیازی به گواهی و ترجمه هم نیست.
اصلا و ابدا نکته منفی حساب نمیشه. معاینه پزشکی فقط واسه چک کردن اینه که شخص بیماری واگیردار نداشته باشه. همین.
سابقه عمل جراحی رو هم همینطوری میپرسن و چیز مهمی نیست ولی از من به شما نصیحت هیچ وقت به آمریکاییا دروغ نگید

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mercedeh2011 - 2012-11-06

با سپاس فراوان از الهه عزیز

منم که رفتم برای معاینه بعد از اینکه خانم دکتره (!) راجع به همه واکسنها و بیماریها سوال پرسید که گرفتی یا نه و ...
بعد راجع به عملهای جراحی پرسید
بعد راجع به بیماریهایی که کلا داری؛ آیا دارویی میخوری یا نه و اگر میخوری چیه
سیگار ؛ مشروب ؟ حتی از اون پسره که گفت مشروب میخوره پرسید چند وقت به چندوقت
بعد گفت روی تخت دراز بکش و شروع کرد حسابی به معاینه کردن ناحیه شکم و پهلوها به صورت ضربه و چرخشی ؛ فکر می کردم که داره دنبال یه غده یا بچه میگرده Smile))))
(از روی لباس)
زانو رو چکش زد و بعد هم واکسن زد

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mehrannn - 2012-11-07

سلام مرسده جان
آیا شما سابقه عمل جراحی داشتی؟ یا مثلا روزی که واسه آزمایش رفته بودی کسایی اونجا بودن که عمل داشته باشن، تجربه خاصی در مطرح کردن موضوع عمل جراحی با دکتر اونگان اگه داری بگو
مرسی

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mercedeh2011 - 2012-11-07

نه ؛ من عمل جراحی نداشتم .
و اون افرادی هم که با هم بودیم همچین سابقه ای نداشتن
خود دکتر اونگان هم که نبود ؛ به جاش یه خانم دکتر بود که اولش کمی جدی بود بعد خوب شد.

به نظر نمیومد که اگر هم کسی می گفت عمل جراحی داشته باشه اتفاق خاصی بیفته ؛ فقط برای داشتن یه سابقه پزشکی میپرسید.

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - الهه سابق - 2012-11-07

انقدر نگران نباش مهران گفتم که هیچ مساله ای نیست. توی فروم بچه های لاتاری دیده بودم که بچه هایی بودن سابقه عمل داشتن و هییییچ مشکلی هم نبود. گفتم که فقط واسه بیماریهای واگیردار چک میکنن آدمو

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - فردا - 2012-11-11

(2012-11-07 ساعت 19:07)mehrannn نوشته:  سلام مرسده جان
آیا شما سابقه عمل جراحی داشتی؟ یا مثلا روزی که واسه آزمایش رفته بودی کسایی اونجا بودن که عمل داشته باشن، تجربه خاصی در مطرح کردن موضوع عمل جراحی با دکتر اونگان اگه داری بگو
مرسی
من سابقه دو تا جراحی داشتم. فقط ازتون می پرسن دلیل جراحی چی بوده؟مثلن برای جلوگیری از پخش شدن سرطان بوده(درمانی) یا زیبایی بوده یا ...
اصلن کاری به هیچی ندارن .نگران نباش فقط راستش رو بگو.بیشتر از اون چیزی هم که می پرسن توضیح نده.

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mehrannn - 2012-11-11

سلام فردا جان
مرسی از راهنماییت، من که دوبار عمل فتخ انجام دادم و علتش هم ورزش سنگین بوده
البته چون جاش خیلی نمونده و میشد پنهانش کرد پرسیدم
اما حالا که شما و بقیه دوستان نظرتون به گفتنه حقیقته منم همین کارو میکنم
مرسی از راهنماییتون

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - فردا - 2012-11-11

(2012-11-11 ساعت 22:18)mehrannn نوشته:  سلام فردا جان
مرسی از راهنماییت، من که دوبار عمل فتخ انجام دادم و علتش هم ورزش سنگین بوده
البته چون جاش خیلی نمونده و میشد پنهانش کرد پرسیدم
اما حالا که شما و بقیه دوستان نظرتون به گفتنه حقیقته منم همین کارو میکنم
مرسی از راهنماییتون
خواهش می کنم مهران جان.
اصلن احتیاجی به پنهان کاری نیست.من هم عمل فتخ داشتم و دکتر خواست که جای اون رو ببینه و پرسید در چند سالگی جراحی کردم.تاکید می کنم هیچ رو پنهان نکنید.

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - rosenthal - 2012-11-18

سلام دوستان میشه لطفا در مورد هزینه مدیکال در ترکیه توضیح بدین؟ ممنون....

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mehrannn - 2012-11-18

سلام ظاهرا 47 لیر ابتدا ازت می گیرن که هم میشه لیر داد هم دلار،
بعدش هم معاینه و سوال جواب و کارت واکسنتو چک میکنه که بسته به هر شخص هر چندتا که واکسن بزنه پول میگیره

یک سوال:
من امروز رفتم دندونپزشکی
عصب کشی داشتم، دکتر گفت قرص آموکسی سیلین 500 بخورم 10 روز
میخوام ببینم خوردن این قرص با توجه به اینکه من دو هفته دیگه تا مصاحبم بیشتر نمونده مشکلی در کارهای مدیکال ایجاد نمیکنه؟
مرسی

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - negi - 2012-11-18

(2012-11-18 ساعت 01:01)mehrannn نوشته:  سلام ظاهرا 47 لیر ابتدا ازت می گیرن که هم میشه لیر داد هم دلار،
بعدش هم معاینه و سوال جواب و کارت واکسنتو چک میکنه که بسته به هر شخص هر چندتا که واکسن بزنه پول میگیره

یک سوال:
من امروز رفتم دندونپزشکی
عصب کشی داشتم، دکتر گفت قرص آموکسی سیلین 500 بخورم 10 روز
میخوام ببینم خوردن این قرص با توجه به اینکه من دو هفته دیگه تا مصاحبم بیشتر نمونده مشکلی در کارهای مدیکال ایجاد نمیکنه؟
مرسی
من تا حالا نشنیدم مشکلی داشته باشه، تنها چیزی که مهمه اینه که ویروس زنده وارد بدن شما (یکماه مونده به مدیکال) نشه. ولی برای اطمینان بیشتر از پزشکتون بپرسید.

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - فردا - 2012-11-24

(2012-11-18 ساعت 00:11)rosenthal نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا در مورد هزینه مدیکال در ترکیه توضیح بدین؟ ممنون....

تا جایی که یادمه در مجموع برای یکنفر 120 دلار میشه.که در دو نوبت 47 و 73 دلار ازتون می گیرن.این مبلغ در صورتیِ که واکسنی بهتون تزریق نکن.البته من توی خرداد رفته بودم و نمی دونم تا حالا بیشتر شده یا نه!

RE: واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي متقاضيان ویزای نامزدی و ازدواج - mercedeh2011 - 2012-11-24

(2012-11-18 ساعت 00:11)rosenthal نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا در مورد هزینه مدیکال در ترکیه توضیح بدین؟ ممنون....

به من 2 تا واکسن تزریق شد؛ انفلانزا و ام ام آر - 150 دلار گرفتن ؛ از دوستای دیگه که باهامون بودن یکی سه تا واکسن داشت 230 دلار و یکی چهارتا واکسن 300 دلار

اینم سفرنامه ام دوست عزیز
http://mohajersara.com/thread-2267-page-7.html