مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - romance33 - 2013-10-27

(2013-10-27 ساعت 22:16)ARSHIYA USA نوشته:  سلام به همه دوستای خوبم تو لاس وگاس منم تا چند ساعت دیگه اگه خدا بخواد پرواز دارم منو از دعای خیرتون بی نصیب نزارید . ممنون از اطلاعات و کمکای خوب همتون .

سفرت بی خطر دوست عزیز موفق باشی.

RE: زندگی در لاس وگاس - javid737 - 2013-10-27

(2013-10-27 ساعت 22:16)ARSHIYA USA نوشته:  سلام به همه دوستای خوبم تو لاس وگاس منم تا چند ساعت دیگه اگه خدا بخواد پرواز دارم منو از دعای خیرتون بی نصیب نزارید . ممنون از اطلاعات و کمکای خوب همتون .

اميدوارم سفر خوبي داشته باشي دوست عزيزم منتظر اطلاعات بعدي همراه با سفرنامه هستيم

RE: زندگی در لاس وگاس - H Pier - 2013-10-30

ایشالا به یاری پروردگار ما هم به جمع وگاسی ها میپیوندیم اگه مشکل خاصی پیش نیاد.
از همه کاربرای دوست داشتنی بابت اطلاعات خوبشون سپاسگذارم به خصوص saeedmv و سمانه777 و elima1980 امیدوارم اونجا بشه دایره دوستی رو با عزیزای ایرانی و مهاجرسرایی گسترده تر کنیم.
با وجود اینکه اطلاعات خیلی خوبی داده شده اما نمیدونم چرا دوست دارم وگاسی ها لطف کنن و بیشتر بیان از تجربیات و اطلاعاتشون برای ما تازه مهاجرها و قصد مهاجرت کرده ها بنویسن.
پاینده باشین . ممنون و سپاسگذار.

RE: زندگی در لاس وگاس - rasarasa - 2013-10-30

من تجربه چند ماهی زندگی در لاس وگاس و چند سال زندگی در لس انجلس و حومه را دارم . گفتم یک مقایسه ای بین این دو بکنم شاید به درد کسی که هنوز در انتخاب این شهر تردید دارد بخورد :

۱- در لاس وگاس هزینه اجاره خانه در شرایط مشابه حداقل ۳۰۰ دلار پایینتر از جایی مثل سن فرناندو ولی که در حومه لس انجلس واقع شده و جزو لس انجلس کانتی محسوب میشود است در مقایسه با خود لس انجلس که خیلی ارزانتر است .

۲- در لاس وگاس هزینه خرید خانه به مراتب پایینتر از اکثر شهرهای کلیفرنیاست . به عنوان مثال یک خانه ویلایی چهار خوابه با امکانات استخر و جکوزی در منطقه سامرلین که یکی از بهترین مناطق لاس وگاس است سال ۲۰۱۲ توسط یکی از نزدیکان بنده با مبلغ ۲۵۰ هزار دلار خریداری شده در حالیکه یک خانه ویلایی چهارخوابه در بدترین مناطق سن فرناندو ولی نه خود لس انجلس در زمان مشابه کمتر از ۴۵۰ هزار دلار پیدا نمیشد که اکثرا هم مخروبه بودند .

۳- در لاس وگاس برای رشته های تخصصی مثل مهندسیها فرصت شغلی کمتر از لس انجلس و شهرهای بزرگ کلیفرنیاست . فرصت کار کردن برای ایرانیها در ابتدای مهاجرت هم در لس انجلس به علت وفور ایرانی بیشتر است .

۴- مواد غذایی باب طبع ایرانیها در هر دو منطقه یافت میشود ولی قیمت مواد غذایی ایرانی در لس انجلس کمتر است و تنوعش هم بیشتر است .

۵- از نظر آب و هوایی . لاس وگاس آب و هوای خشک وتابستانهای بسیار گرم و زمستانهای سرد و خشک دارد . ولی در بهار و پاییز هوا خوب است . لس انجلس هوای مرطوبتری دارد وهوا همیشه معتدل است . ولی خیلی از شهرهای اطراف لس انجلس مثل سن فرناندو ولی و پامونا در تابستان گاهی هوایشان به گرمی لاس وگاس میرسد ولی سرمایی به آن حد ندارند . آب در لاس وگاس خیلی املاح دارد ولی در لس انجلس و حومه خیلی از مردم از شیر آب٬ آب مینوشند و آب نمیخرند.

۶- طبق تجربه من قیمت برق و گاز در کلیفرنیا پایینتر از لاس وگاس است .

۷- از نظر گردش و تفریح لس انجلس و حومه به مراتب جاهای بیشترو نزدیکتر و متنوعتری برای گردش دارد تا لاس وگاس.

۸- در لاس وگاس شما هیچوقت با مشکل پارکینگ مواجه نخواهید شد حتی در جاهای توریستی .ولی اگر در خود لس انجلس(نه حومه) زندگی کنید حتی در مناطق مسکونی همیشه یکی از دغدغه هایتان پیدا کردن جای پارک برای ماشین مهمانهایتان و یا حتی ماشین دوم خودتان خواهد بود .

۹- در لس انجلس اینقدر ایرانی زیاد است که شما میتوانید حتی بخش آیین نامه امتحان رانندگی را به فارسی بدهید و والدینتان یا کسانی که چیزی از انگلیسی نمیدانند میتوانند زندگی روزمره شان را بدون مشکل داشته باشند و همه جور امکاناتی برای یک فارسی زبان است ولی در لاس وگاس امکانات زندگی برای کسی که انگلیسی کم میداند کمتر است.

۱۰- اگر فرزند کوچک دارید و میخواهید ساکن لاس وگاس شوید باید با این موضوع که خیلی از جاهای شهر به خصوص مناطق توریستی آن پر از عکسهای سک. سی است کنار بیایید . اگر بیلبوردها و تبلیغات تلویزیونی را در نظر نگیریم کافیست یکبار در خیابان استریپ قدم بزنید .در خیابان استریپ عکس این زنان که به صورت کارت بین مردم پخش میشود روی زمین ریخته شده و خواه ناخواه همه آدمها به خصوص بچه ها که قدشان کوتاه است تعداد زیادی از این عکسها را زیر پایشان خواهند دید . البته مناطق مسکونی این شهر خیلی آرام و به دور از اینگونه تصاویر است ولی مگر میشود در شهری ساکن بود و از مناطق توریستیش رد نشد؟

این ده نکته ای بود که به ذهن من رسید . البته من ارسالهای قبلی را نخوانده ام حتما به خیلی از آنها قبلا اشاره شده است .

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-10-30

ممنون ازتجربه مفیدشما
با برخی ازگزینه های که توضیح دادیدموافق نیستم چون تجربه که الان باهاش مواجه شدیم من وتعدادی ازدوستان لاس وگاسی با تعدادی ازدوستان(که به لس آنجلس عزیمت کردند)همزمان واردشدیم.اونها هنوزبعدازسه ماه بیکارهستنداما اینجا دوستان درهتل کارگرفتند.حقوق ساعتی درهتلهای اینجا بین 12 تا 15$ که به اوون انعام یا تیپ روهم میشه اضافه کرد(حداقل حقوق درآمریکا 8.25دربیشترایالتها).با حرف شما موافق هستم اینجا برای شغلهای مهندسی کارمشگلترپیدامیشه اما بایدنوع مهندسی ومحل دریافت مدرک وسابقه تجربه درنظرگرفت بامدرک مهندسی ودکترا که ازایران اخذشده درحال حاضرکاری نه تنها دراینجا که درهیچ کجا آمریکا پیدانمیشه مگراینکه حتما اینجا ادامه تحصیل بدید.یا ازسطح زبان بسیاربالا ویا یک تجربه منحصربه فردشامل یک ثبت اختراع عالی برخوردارباشید.که بشه کارمرتبط با رشته تحصیلی موردنظرپیداکرد.برخی رشته های فنی ومهندسی (برق .مکانیک .نرم افزار)درهتلهای اینجا مشغول به کارهستند.دوستانی که تمایل دارید بیاید آمریکا درنظربگیریداینجا کارازکارهای ساده شروع میشه کارباکلاس کارشیک کارخوشگل درماهها وسالهای اول وجودنداره (کارهاسخت طولانی وطاقت فرسا)من محل اقامت خودم صحبت میکنم اینجا ودرآمریکامهمترین گزینه کار کار کاراگرکارنداشته باشیدماشین آپارتمان کلی پول تو حساب بانکی داشته باشید دوزارارزش نداره چون تموم میشه حتما باید یک منبع درآمدحتی جزیی داشته باشیدالان هم کشورآمریکابا مشگل اقتصادی وبیکاری دست به گریبان. درمرحله بعدی هزینه جاری زندگی که مهمترین اوون اجاره آپارتمان باهزینه پایین تر وسختگیری کمتردرداشتن سوشال وکردیت.قیمت برق درتابستان متوسط100دلارودرزمستان 50دلارالبته بستگی به شیوه مصرف متفاوت.گازهم که نداشتم ودرموردقیمتش اطلاعی ندارم.درموردشرایط شهری حرف شما صحیح اینجا دربرخی اماکن که درواقع محدوده های فرعی استریپ کلاب هم وجودداره وتبلیغات س ک س بصورت کارتهای کوچک دربرخی معابرتوریستی توزیع میشه امابایددرنظرداشت که الان اینترنت باسرعت وبدون فیلتروجودداره که خیلی راحت بچه های 9ساله هم میتونندازاین تکنولوژی استفاده کنند وخیلی ازسایتهارو ببینندباتوجه به اینکه الان تلفنهای همران اندرویدی استفاده ازاینترنت ساده ترنموده.درپایان با تجربه اندک توصیه ای به همه دوستانم دارم .اگردرایران سابقه کارطولانی داریدکه تا بازنشسنگی فاصله زیادی نداریدوبرای سالهادرشغل خودتون زحمت کشیده ایدیا شغل خوبی داریدکه ازاوون لذت میبریدوشرایط زندگی خوبی دارید والان وسوسه آمریکا دروجودشمارخنه کرده است یا ازسن وسال بالایی برخوردارهستید.بیایداینجا مدتی به صورت موقت اینجازندگی کنیدگرین کارت بگیریداگردیدیکه شرایط براتون مناسب نیست برگردید.اینجامن دوستانی میبینم که فوق لیسانس یا ماما هستندشغلهای خوبی درایران داشتندالان هم درآمدخوبی دارنداما چون مثلا درهتل درقسمت پذیرش کارمیکنندیا هوس کیپرهستندناراضی هستندوپشیمان که چراشغل وزندگی رهاکردندواومدنداینجا.آمریکا مثل معشوقه ای است که ازدوردلربایی میکنه اماازنزدیک همانندعجوزه ای است که بایدچشم برزشتیهای اوون بست ودرکنارش بصورت مسالمت آمیززندگی کرد.

RE: زندگی در لاس وگاس - fariba_a - 2013-10-31

(2013-10-30 ساعت 22:30)elima1980 نوشته:  ممنون ازتجربه مفیدشما
با برخی ازگزینه های که توضیح دادیدموافق نیستم چون تجربه که الان باهاش مواجه شدیم من وتعدادی ازدوستان لاس وگاسی با تعدادی ازدوستان(که به لس آنجلس عزیمت کردند)همزمان واردشدیم.اونها هنوزبعدازسه ماه بیکارهستنداما اینجا دوستان درهتل کارگرفتند.حقوق ساعتی درهتلهای اینجا بین 12 تا 15$ که به اوون انعام یا تیپ روهم میشه اضافه کرد(حداقل حقوق درآمریکا 8.25دربیشترایالتها).با حرف شما موافق هستم اینجا برای شغلهای مهندسی کارمشگلترپیدامیشه اما بایدنوع مهندسی ومحل دریافت مدرک وسابقه تجربه درنظرگرفت بامدرک مهندسی ودکترا که ازایران اخذشده درحال حاضرکاری نه تنها دراینجا که درهیچ کجا آمریکا پیدانمیشه مگراینکه حتما اینجا ادامه تحصیل بدید.یا ازسطح زبان بسیاربالا ویا یک تجربه منحصربه فردشامل یک ثبت اختراع عالی برخوردارباشید.که بشه کارمرتبط با رشته تحصیلی موردنظرپیداکرد.برخی رشته های فنی ومهندسی (برق .مکانیک .نرم افزار)درهتلهای اینجا مشغول به کارهستند.دوستانی که تمایل دارید بیاید آمریکا درنظربگیریداینجا کارازکارهای ساده شروع میشه کارباکلاس کارشیک کارخوشگل درماهها وسالهای اول وجودنداره (کارهاسخت طولانی وطاقت فرسا)من محل اقامت خودم صحبت میکنم اینجا ودرآمریکامهمترین گزینه کار کار کاراگرکارنداشته باشیدماشین آپارتمان کلی پول تو حساب بانکی داشته باشید دوزارارزش نداره چون تموم میشه حتما باید یک منبع درآمدحتی جزیی داشته باشیدالان هم کشورآمریکابا مشگل اقتصادی وبیکاری دست به گریبان. درمرحله بعدی هزینه جاری زندگی که مهمترین اوون اجاره آپارتمان باهزینه پایین تر وسختگیری کمتردرداشتن سوشال وکردیت.قیمت برق درتابستان متوسط100دلارودرزمستان 50دلارالبته بستگی به شیوه مصرف متفاوت.گازهم که نداشتم ودرموردقیمتش اطلاعی ندارم.درموردشرایط شهری حرف شما صحیح اینجا دربرخی اماکن که درواقع محدوده های فرعی استریپ کلاب هم وجودداره وتبلیغات س ک س بصورت کارتهای کوچک دربرخی معابرتوریستی توزیع میشه امابایددرنظرداشت که الان اینترنت باسرعت وبدون سد غیرقابل عبوروجودداره که خیلی راحت بچه های 9ساله هم میتونندازاین تکنولوژی استفاده کنند وخیلی ازسایتهارو ببینندباتوجه به اینکه الان تلفنهای همران اندرویدی استفاده ازاینترنت ساده ترنموده.درپایان با تجربه اندک توصیه ای به همه دوستانم دارم .اگردرایران سابقه کارطولانی داریدکه تا بازنشسنگی فاصله زیادی نداریدوبرای سالهادرشغل خودتون زحمت کشیده ایدیا شغل خوبی داریدکه ازاوون لذت میبریدوشرایط زندگی خوبی دارید والان وسوسه آمریکا دروجودشمارخنه کرده است یا ازسن وسال بالایی برخوردارهستید.بیایداینجا مدتی به صورت موقت اینجازندگی کنیدگرین کارت بگیریداگردیدیکه شرایط براتون مناسب نیست برگردید.اینجامن دوستانی میبینم که فوق لیسانس یا ماما هستندشغلهای خوبی درایران داشتندالان هم درآمدخوبی دارنداما چون مثلا درهتل درقسمت پذیرش کارمیکنندیا هوس کیپرهستندناراضی هستندوپشیمان که چراشغل وزندگی رهاکردندواومدنداینجا.آمریکا مثل معشوقه ای است که ازدوردلربایی میکنه اماازنزدیک همانندعجوزه ای است که بایدچشم برزشتیهای اوون بست ودرکنارش بصورت مسالمت آمیززندگی کرد.
سلام
منظور از هاس کیپر چیست؟ وظایف یک هاس کیپر شامل چه چیزهایی میشود؟ ساعتی 12 تا 15 دلار ، به نظر خیلی خوب میاد. ممنون

RE: زندگی در لاس وگاس - rasarasa - 2013-10-31

با برخی ازگزینه های که توضیح دادیدموافق نیستم چون تجربه که الان باهاش مواجه شدیم من وتعدادی ازدوستان لاس وگاسی با تعدادی ازدوستان(که به لس آنجلس عزیمت کردند)همزمان واردشدیم.اونها هنوزبعدازسه ماه بیکارهستنداما اینجا دوستان درهتل کارگرفتند.حقوق ساعتی درهتلهای اینجا بین 12 تا 15$ که به اوون انعام یا تیپ روهم میشه اضافه کرد(حداقل حقوق درآمریکا 8.25دربیشترایالتها).با حرف شما موافق هستم اینجا برای شغلهای مهندسی کارمشگلترپیدامیشه اما بایدنوع مهندسی ومحل دریافت مدرک وسابقه تجربه درنظرگرفت بامدرک مهندسی ودکترا که ازایران اخذشده درحال حاضرکاری نه تنها دراینجا که درهیچ کجا آمریکا پیدانمیشه مگراینکه حتما اینجا ادامه تحصیل بدید.

دوست عزیز ٬من هم گفتم در شغلهای تخصصی که با کارکردن در هتل و مغازه و فروشگاه اشتباه گرفته نشود . اینکه قاطع میگویید برای مهندسیها درهیچ جای آمریکا کار پیدا نمیشود احتمالا حاصل استرسهای اول مهاجرت است که همه ما درگیرش بوده ایم و میدانم چقدر سخت و نا امید کننده است ولی زمان همه چیز را حل میکند . برای تعدیل کردن جمله شما باید چند مثال بزنم :

ما اولین خانه ای که بعد از مهاجرت اجاره کردیم در لاس وگاس بود آمده بودیم که آنجا بمانیم همسر من مهندس معمار بود هر چه در لاس وگاس این در و آن در زد همه آب پاکی را ریختند روی دستمان که در این رشته کار نیست ولی شانس آوردیم و در لس انجلس یک شرکت ایرانی استخدامش کرد برای کار نقشه کشی و ما به لس انجلس برگشتیم .
یکی از دوستانم مهندسی مکانیک خوانده بود در حومه لس انجلس کار پیدا کرد در همان رشته مهندسی مکانیک خیلی طول کشید تا کار پیدا کند حدود هشت ماه طول کشید ولی بلاخره در تخصصش کار پیدا کرد اولش برای یک ارمنی کار کرد ولی الان بعد از سه سال به بالاترین حد حقوق در این رشته رسیده و در یکی از بزرگترین شرکتهای امریکایی منیجر است و در حومه لس انجلس زندگی میکند.
سه تا از دوستانم مهندسی کامپیوتر خوانده بودند به دو ماه نکشیده هر سه در لس انجلس در رشته خودشان کار پیدا کردند یکیشان بعدها به سنفرانسیسکو رفت و بعد از دو سال حقوقش الان حدود سالی ۱۳۰ هزار دلار است .

قابل توجه اینکه هیچکدام از این دوستان من در آمریکا درس نخواندند و زبان اکثرشان متوسط بود یکیشان زبانش حتی بد هم بود. فقط سعی کردند از اول در کارهای مرتبط با تخصصی که در ایران داشتند کار کنند و رزومه جمع کنند . این که برای رشته های تخصصی کار سختتر پیدا میشود و زمانبر است قبول ولی بعضی شهرها هستند که به علت بزرگی و جمعیت بیشترو کمپانیهای بیشتر فرصت شغلی بیشتری در برخی رشته های تخصصی دارند .

البته این را هم بگویم که یکی از دوستانم مهندسی عمران خوانده بود ویکسالی در لس انجلس دنبال کار گشت آخر در تگزاس کار پیدا کرد و به تگزاس نقل مکان کرد .
من خودم به شخصه لس انجلس را در بدو ورود یک تازه مهاجر توصیه نمیکنم چون هزینه اجاره بالاست . برای کار کردن در فروشگاه و کارهای غیر تخصصیتر لس انجلس بدترین جاییست که یک مهاجر میتواند برای شروع بیاید چون حتی در فروشگاهها هم کار به سختی پیدا میشود ولی از طرفی چون شرکتهای ایرانی زیاد هستند افراد میتوانند روی استخدام شدن در تخصص خودشان در شرکتهای ایرانی و پیدا کردن رزومه اندک امیدی داشته باشند . در هر صورت نظر شخصی خود من اینست که لس انجلس و شهرهای بزرگ کلیفرنیا برای شروع زندگی بسیار بسیار سخت هستند و باید صبر ایوب داشته باشید ولی طبق چیزی که بین دوستانم دیده م همه آینده خوبی پیدا کردند.
در هر صورت امیدوارم از حرفهای من این برداشت نشود که مهاجران را تشویق به آمدن به لس انجلس کنم اگر مثالهای کار پیدا کردن دوستانم همه در لس انجلس بوده به این علت است که من در لس انجلس زندگی کردم و طبعا آدمهای اینجا را دیده ام و حداقل معنیش اینست که در لس انجلس تعدادی مهاجر در تخصص خودشان کار پیدا کرده اند .

به طور کلی طبق تجربه شخصی من این که هدف داشته باشید و حاضر باشید تحت هر شرایطی بمانید و به مهاجرت خود ایمان داشته باشید مهمتر از اینست که در چه شهری شروع کنید .اینکه با چشمان باز شهری را برای شروع انتخاب کنید در سرعت بخشیدن به مراحل مهاجرت و کمتر حیف ومیل شدن ذخیره مالیتان بسیار کمک خواهد کرد ولی زندگی خودش به مرور راه را به شما نشان خواهد داد .چند تا از دوستانم از لس انجلس شروع کردند و زندگی آنها را برد به ایالتهای دیگر .ما از لاس وگاس شروع کردیم و در لس انجلس ماندگار شدیم . مهاجرت مثل افتادن در دریاییست که هیچی ازش نمیدانی موجها هر کس را طرفی میبرد.

RE: زندگی در لاس وگاس - شهلا 1346 - 2013-10-31

سلام
سیمینار رایگان خرید و فروش سهام و بورس در سایت استار مارکت در تالار المپیک کالکش لاس وکاس در تاریخ ده نوامبر توسط ویوید رخشان برگزار میشه تو تبلیغاتش میگفت در امدی خوبی داره !!
شما که تو لاس وکاس هستید اگر رفتید سمینار ما را هم در جریان روش کار بزارید . ممنون

RE: زندگی در لاس وگاس - Betti - 2013-11-02

(2013-10-31 ساعت 01:54)rasarasa نوشته:  
با برخی ازگزینه های که توضیح دادیدموافق نیستم چون تجربه که الان باهاش مواجه شدیم من وتعدادی ازدوستان لاس وگاسی با تعدادی ازدوستان(که به لس آنجلس عزیمت کردند)همزمان واردشدیم.اونها هنوزبعدازسه ماه بیکارهستنداما اینجا دوستان درهتل کارگرفتند.حقوق ساعتی درهتلهای اینجا بین 12 تا 15$ که به اوون انعام یا تیپ روهم میشه اضافه کرد(حداقل حقوق درآمریکا 8.25دربیشترایالتها).با حرف شما موافق هستم اینجا برای شغلهای مهندسی کارمشگلترپیدامیشه اما بایدنوع مهندسی ومحل دریافت مدرک وسابقه تجربه درنظرگرفت بامدرک مهندسی ودکترا که ازایران اخذشده درحال حاضرکاری نه تنها دراینجا که درهیچ کجا آمریکا پیدانمیشه مگراینکه حتما اینجا ادامه تحصیل بدید.

دوست عزیز ٬من هم گفتم در شغلهای تخصصی که با کارکردن در هتل و مغازه و فروشگاه اشتباه گرفته نشود . اینکه قاطع میگویید برای مهندسیها درهیچ جای آمریکا کار پیدا نمیشود احتمالا حاصل استرسهای اول مهاجرت است که همه ما درگیرش بوده ایم و میدانم چقدر سخت و نا امید کننده است ولی زمان همه چیز را حل میکند . برای تعدیل کردن جمله شما باید چند مثال بزنم :

ما اولین خانه ای که بعد از مهاجرت اجاره کردیم در لاس وگاس بود آمده بودیم که آنجا بمانیم همسر من مهندس معمار بود هر چه در لاس وگاس این در و آن در زد همه آب پاکی را ریختند روی دستمان که در این رشته کار نیست ولی شانس آوردیم و در لس انجلس یک شرکت ایرانی استخدامش کرد برای کار نقشه کشی و ما به لس انجلس برگشتیم .
یکی از دوستانم مهندسی مکانیک خوانده بود در حومه لس انجلس کار پیدا کرد در همان رشته مهندسی مکانیک خیلی طول کشید تا کار پیدا کند حدود هشت ماه طول کشید ولی بلاخره در تخصصش کار پیدا کرد اولش برای یک ارمنی کار کرد ولی الان بعد از سه سال به بالاترین حد حقوق در این رشته رسیده و در یکی از بزرگترین شرکتهای آمریکایی منیجر است و در حومه لس انجلس زندگی میکند.
سه تا از دوستانم مهندسی کامپیوتر خوانده بودند به دو ماه نکشیده هر سه در لس انجلس در رشته خودشان کار پیدا کردند یکیشان بعدها به سنفرانسیسکو رفت و بعد از دو سال حقوقش الان حدود سالی ۱۳۰ هزار دلار است .

قابل توجه اینکه هیچکدام از این دوستان من در آمریکا درس نخواندند و زبان اکثرشان متوسط بود یکیشان زبانش حتی بد هم بود. فقط سعی کردند از اول در کارهای مرتبط با تخصصی که در ایران داشتند کار کنند و رزومه جمع کنند . این که برای رشته های تخصصی کار سختتر پیدا میشود و زمانبر است قبول ولی بعضی شهرها هستند که به علت بزرگی و جمعیت بیشترو کمپانیهای بیشتر فرصت شغلی بیشتری در برخی رشته های تخصصی دارند .

البته این را هم بگویم که یکی از دوستانم مهندسی عمران خوانده بود ویکسالی در لس انجلس دنبال کار گشت آخر در تگزاس کار پیدا کرد و به تگزاس نقل مکان کرد .
من خودم به شخصه لس انجلس را در بدو ورود یک تازه مهاجر توصیه نمیکنم چون هزینه اجاره بالاست . برای کار کردن در فروشگاه و کارهای غیر تخصصیتر لس انجلس بدترین جاییست که یک مهاجر میتواند برای شروع بیاید چون حتی در فروشگاهها هم کار به سختی پیدا میشود ولی از طرفی چون شرکتهای ایرانی زیاد هستند افراد میتوانند روی استخدام شدن در تخصص خودشان در شرکتهای ایرانی و پیدا کردن رزومه اندک امیدی داشته باشند . در هر صورت نظر شخصی خود من اینست که لس انجلس و شهرهای بزرگ کلیفرنیا برای شروع زندگی بسیار بسیار سخت هستند و باید صبر ایوب داشته باشید ولی طبق چیزی که بین دوستانم دیده م همه آینده خوبی پیدا کردند.
در هر صورت امیدوارم از حرفهای من این برداشت نشود که مهاجران را تشویق به آمدن به لس انجلس کنم اگر مثالهای کار پیدا کردن دوستانم همه در لس انجلس بوده به این علت است که من در لس انجلس زندگی کردم و طبعا آدمهای اینجا را دیده ام و حداقل معنیش اینست که در لس انجلس تعدادی مهاجر در تخصص خودشان کار پیدا کرده اند .

به طور کلی طبق تجربه شخصی من این که هدف داشته باشید و حاضر باشید تحت هر شرایطی بمانید و به مهاجرت خود ایمان داشته باشید مهمتر از اینست که در چه شهری شروع کنید .اینکه با چشمان باز شهری را برای شروع انتخاب کنید در سرعت بخشیدن به مراحل مهاجرت و کمتر حیف ومیل شدن ذخیره مالیتان بسیار کمک خواهد کرد ولی زندگی خودش به مرور راه را به شما نشان خواهد داد .چند تا از دوستانم از لس انجلس شروع کردند و زندگی آنها را برد به ایالتهای دیگر .ما از لاس وگاس شروع کردیم و در لس انجلس ماندگار شدیم . مهاجرت مثل افتادن در دریاییست که هیچی ازش نمیدانی موجها هر کس را طرفی میبرد.

من و همسرم مرددیم بین اومدن به لاس وگاس و اورنج کانتی در کالیفرنیاSmile اما کم کم داشتیم متقاعد می شدیم که بریم اورنج کانتی، اما بعد از خوندن این مناظرات دوباره به حالت تردید قبلی برگشتیمSad

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-11-02

اتفاقاخیلی خوبه که این تبادل اطلاعات صحیح انجام بشه وافرادبا تجربیات متفاوت نظرات خودشون بیان کنندچون درنهایت دوستانی که هنوزتصمیم نگرفتند میتونندبهترراه ازچاه تشخیص بدندمن ازدوست عزیزمان که لس آنجلس هستندتشکرمیکنم که باعث شدند که این مباحث مطرح بشه وموضوع بیشتربازبشه من به شخصه وباتجربه اندک وتشخیص حداقلی خودم سه گزینه بسیارمهم برای مهاجرت وحرکت به یک نقطه واقامت گزیدن بیان میکنم که درگذشته نوشتم وبازهم مینویسم.1.مهمترین درحال حاضرپیداکردن یک شغل درحداقل زمان ممکن (شغلهای خیلی ساده کاردرمکدونالدتا کاردرکازینوهتل فروشگاه .)مهاجرت ازکارهای معمولی وساده بایدشروع بشه یعنی این قسمت بسیارمهمه.وتحمل وصبردرمقابل این کارها.2.اجاره آپارتمان وهزینه های جاری زندگی هرچقدرکمتروباکیفیت تر(درنظرداشته باشیدخیلی ازشهرها وایالتها وبدون سوشال وکردیت به سختی میشه خونه ای اجاره کرد)3.غربت شهری شهرهای آمریکابه دوقسمت سابرب وداون تون تقسیم شده که بسیاری ازشهرها فاصله سابرب وداون تون بسیارزیاده هزینه مصرف سوخت وقت وزمان که درطی این مسیرها به هدرمیره.به علاوه اینکه بسیاری ازشهرها غربت وسکوت وتنهایی عجیبی برمهاجروبه خصوص درماههای اولیه تحمیل میکنه عدم تحرک محیطی یکنواختی سابرب کمتردیده شدن انسان درمحیط زندگی که گاهاازنظرروحی وروانی برمهاجرین به خصوص ایرانیان که ازمحیط شلوغ وشهرهای پررفت وامد واردشده اندواردمیکند.به قول یکی ازدوستان که آستین تگزاس زندگی میکرده همیشه میگه که برای فرارازفکروخیال وتنهایی روزی چنددفعه میرفتم به خریدتا لااقل تو فروشگاهها با چندانسان برخوردکنم.
این سه شاخصه مهم درنظربگیریدوهرشهروایالتی که تمایل دارید واحیانا دوست وآشنایی نداریدانتخاب کنید.درپایان به این نکته متذکرمیشم که داشتن یک راهنماودوست یا فامیل قابل اعتماددرکمک به ساماندهی واسکان دراوایل مهاجرت بسیارمهم وکمکی شایانی به حل مشگلات اولیه داره

(2013-11-02 ساعت 10:05)elima1980 نوشته:  اتفاقاخیلی خوبه که این تبادل اطلاعات صحیح انجام بشه وافرادبا تجربیات متفاوت نظرات خودشون بیان کنندچون درنهایت دوستانی که هنوزتصمیم نگرفتند میتونندبهترراه ازچاه تشخیص بدندمن ازدوست عزیزمان که لس آنجلس هستندتشکرمیکنم که باعث شدند که این مباحث مطرح بشه وموضوع بیشتربازبشه من به شخصه وباتجربه اندک وتشخیص حداقلی خودم سه گزینه بسیارمهم برای مهاجرت وحرکت به یک نقطه واقامت گزیدن بیان میکنم که درگذشته نوشتم وبازهم مینویسم.1.مهمترین درحال حاضرپیداکردن یک شغل درحداقل زمان ممکن (شغلهای خیلی ساده کاردرمکدونالدتا کاردرکازینوهتل فروشگاه .)مهاجرت ازکارهای معمولی وساده بایدشروع بشه یعنی این قسمت بسیارمهمه.وتحمل وصبردرمقابل این کارها.2.اجاره آپارتمان وهزینه های جاری زندگی هرچقدرکمتروباکیفیت تر(درنظرداشته باشیدخیلی ازشهرها وایالتها وبدون سوشال وکردیت به سختی میشه خونه ای اجاره کرد)3.غربت شهری شهرهای آمریکابه دوقسمت سابرب وداون تون تقسیم شده که بسیاری ازشهرها فاصله سابرب وداون تون بسیارزیاده هزینه مصرف سوخت وقت وزمان که درطی این مسیرها به هدرمیره.به علاوه اینکه بسیاری ازشهرها غربت وسکوت وتنهایی عجیبی برمهاجروبه خصوص درماههای اولیه تحمیل میکنه عدم تحرک محیطی یکنواختی سابرب کمتردیده شدن انسان درمحیط زندگی که گاهاازنظرروحی وروانی برمهاجرین به خصوص ایرانیان که ازمحیط شلوغ وشهرهای پررفت وامد واردشده اندواردمیکند.به قول یکی ازدوستان که آستین تگزاس زندگی میکرده همیشه میگه که برای فرارازفکروخیال وتنهایی روزی چنددفعه میرفتم به خریدتا لااقل تو فروشگاهها با چندانسان برخوردکنم.
این سه شاخصه مهم درنظربگیریدوهرشهروایالتی که تمایل دارید واحیانا دوست وآشنایی نداریدانتخاب کنید.درپایان به این نکته متذکرمیشم که داشتن یک راهنماودوست یا فامیل قابل اعتماددرکمک به ساماندهی واسکان دراوایل مهاجرت بسیارمهم وکمکی شایانی به حل مشگلات اولیه داره

اگه اطلاعی دارید میشه در مورد CSN بگید چون من سایتشو دیدم پیدا نکردم ددلاین ثبت نام ترم جدیدش کیه و ما کی برسیم می تونیم برای ترم بهار ثبت نام کنیم و... ضمنا آیا با کمکهای مالی که کالج می کنه میشه زندگی کرد؟

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-11-02

CSNثبت نامش از4نوامبرشروع میشه .اگرهدفتون دریافت فایننشیال ولون هست .اول بایدثبت نام کنیدبعدآزمون زبان بدیددرمرحله بعدثبت نام ترم انجام بدیدپس ازاوون درخواست فایننشیال واگرموافقت شدمیتونیدلون هم درمرحله آخردرخواست بدید.تازمانیکه سوشال نداشته باشیدنمیتونیددرخواست فایننشیال بدیدچون ممکنه که با مشگل مواجه بشه.برای ترم تابستان میتونیدبعدازبهارثبت نام کنیدفایننشیال تعلق میگیره اما لون پرداخت نمیشه.http://www.csn.edu/

(2013-11-02 ساعت 10:52)elima1980 نوشته:  CSNثبت نامش از4نوامبرشروع میشه .اگرهدفتون دریافت فایننشیال ولون هست .اول بایدثبت نام کنیدبعدآزمون زبان بدیددرمرحله بعدثبت نام ترم انجام بدیدپس ازاوون درخواست فایننشیال واگرموافقت شدمیتونیدلون هم درمرحله آخردرخواست بدید.تازمانیکه سوشال نداشته باشیدنمیتونیددرخواست فایننشیال بدیدچون ممکنه که با مشگل مواجه بشه.برای ترم تابستان میتونیدبعدازبهارثبت نام کنیدفایننشیال تعلق میگیره اما لون پرداخت نمیشه.http://www.csn.edu/

مرسی از جوابتونSmile در مورد امتحان زبان می خوام بدونم در چه سطحیه؟ مثله تافله؟ همه ی Skill ها رو داره؟ کلا چیا توش می خوان ازمون؟ من چندتا سمپل که تو نت بود رو دیدم بیشتر گرامر خواسته بودن درسته آیا؟

RE: زندگی در لاس وگاس - romance33 - 2013-11-02

دوست عزیزم elima1980 دستت رو به نشانه احترام و دوستی و تشکر از راه دور میفشارم.ممنونم که وقت میگذاری و به دوستان اطلاعات خوبی رو میدی.من به شخصه هنوز تجربه زندگی در ینگه دنیا رو ندارم ولی بسیار تحقیق و پرس و جو کردم و به جرات میگم که یکی از اولین گزینه های من وگاس هستش به خاطر تمام دلایل خوبی که داره.الان همسر من 2.5 ماه هستش که در ارواین بسر میبره.اول قرار بود که آنهایم باشه ولی دست روزگار از جایی به جای دیگه پرتش میکنه.ایشون با اینکه بسیار فنی هستش و همه کاری رو بلده ولی زبان نمیدونه که خودش بزگترین معضله الان کم کم پولاش ته کشیده و هنوز کاری پیدا نکرده هر دو به این امید بودیم که من زودتر بیام اونجا که متأسفانه به خاطر اسپانسر یه مشکل برخوردم.اینهه رو گفتم که این نکته رو هم بگم که دختر عمه من میگفت 3 سال پیش به اتفاق دوستی که همسفر بودن وارد آمریکا شدند.اونها به ولی در لس انجلس رفتند و دوستشان به وگاس.نتیجه اینکه اونها با هزار سختی دارن واسه یک آپارتمان یک خوابه 1500$ پول میدن و دوستشون در وگاس واسه یه 3 خوابه عالی 750$ و اینکه اونها بعد از 2 سال در وگاس خانه ای خریدن و آن یکی هنوز اجاره نشین است.حیف که کار من فعلاً گره بدی خورده وگر نه هر چه زودتر به وگاس میومدم تا تغییر بزرگی رو در زندگیم بوجود بیارم.و دوستان خوبم به این نکته هم توجه کنید که در ابتدای مهاجرت پیداکردن کار و داشتن شغل خیلی مهمتر از علافیه حالا هر کاری که باشه.برای بدست آوردن چیزهایی که آرزوش رو داریم و موفقیت هایی که انتظار داریم باید بهایش را نیز بپردازیم.پیروز و بهروز باشید.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2013-11-03

امتحان زبان خیلی ساده گرامررایتینگ .وسطح زیان تعیین میشه وازابتدابراساس سطح تعیین شده کلاسهای زبان برای شما مشخص میشه بعدازچندترم شمامجازبه انتخاب واحددررشته موردنظرخودتون هستید.بیشتردوستان که من میبینم کتابهاشون گرامرتدریس میشه البته شماناخودآگاه درمحیطی هستیدکه یک کلاس لیستنینگ واسپیکینگ بزرگ وتمام آنچه یادمیگیریداستفاده میکنید