مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-04-28

(2011-04-25 ساعت 11:13)galaxym نوشته:  سلام به همه دوستان

دوستان عزیز من و همسرم برای ویزای توریستی آمریکا در سفری که حدود یک ماه دیگه به استانبول خواهیم داشت می خواهیم اقدام کنیم.

من خیلی در این زمینه تجربیاتی ندارم و ممنون می شم اگر منو راهنمایی بفرمایید
1-آیا ما که می خواهیم باهم مصاحبه شویم که یا به هر دو ویزا بدن یا به هیچ کدام .باید 1 وقت از سفارت بگیریم یا دو تا ؟
2-از اونجایی که هزینه را 140 $ سایت زده باید یک 140 دلار پرداخت بشه یا دوتا ؟
3- آیا شناسنامه و کارتهای ملی باید ترجمه رسمی بشن ؟
4-آیا با تلفن زدن به سفارت می تونم خودم وقت بگیرم ؟(اولین دوشنبه هر ماه برای ماه بعد مثلا تلفن بزنم؟)

خیلی ممنون می شم اگر راهنماییم بفرمایید.
سلام، در مورد سفارت ترکیه زیاد اطلاعاتی ندارم، ولی برای هر نفر یک وقت جدا، 140 دلار و اگر خلوت باشه میتونید از سفارت وقت بگیرید. در مورد مدارک هم هر چیزی که به ذهنتون می رسه ترجمه کنید و همراه داشته باشید.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - babakfa - 2011-04-28

(2011-04-17 ساعت 20:20)babakfa نوشته:  
(2011-04-14 ساعت 10:32)negi نوشته:  
(2011-04-14 ساعت 09:02)babakfa نوشته:  سلام
من و خانومم اول مارچ در دبی مصاحبه شدیم و یه برگ زرد با دو تا کیس نامبر بهمون دادن ولی تا امروز که خبری از جواب نشده,با توجه به وضعیت کاری من و خانومم که باید تاریخ مرخصی هامون رو 2 ماه زودتر اعلام کنیم
آیا دوستان صلاح میدونن به ایمیل ادرسی که تو اون برگه زرد هست ایمیل بزنیم و پیگیر بشیم؟

به نظر من که این کار رو نکنید، چون از زمانی که کلیر بشید و کیس نامبر رو تو سایت ببینید، سه ماه وقت دارید که برای دریافت ویزا به سفارت برید و وقتی هم که ویزا در پاسپورتتون زده شد 3 ماه وقت دارید وارد خاک آمریکا بشید، پس وقت کافی برای درخواست مرخصی خواهید داشت.

موفق باشید
سلام
یکی از کیس نامبرها کلییر شده اما مشکل اینه که نمیدونیم مال خانوممه یا مال منه؟؟؟؟!!

سلام
ممنونم هر دو تا کیس کلییر شدن

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - azita 33 - 2011-05-03

سلام دوستان من یک خانم 36 ساله هستم و مجرد که می خوام ویزای توریستی بگیرم از آمریکا قبلا هم اسپانیا بودم ولی پاسبورت ام رو عوض کردم و ویزای شینگن ام رو ندارم خواهرم آمریکا زندگی می کنه من فقط می تونم یه حساب بانکی خوب نشون بدم بهشون پرینت اش رو می گم این حساب مال شوهر خواهرم که موقتا میریزه تو حساب من تا 24 ساعت که من پرینت بگیرم و موجودی اش بالاست مثل 300 میلیون .
در ضمن مالزی هم زندگی کردم 6 ماه و ویزاش هست تو پاسبورتم . من یک نامزدی داشتم اسپانیا که بهم خورده می تونم بگم که نامزد دارم اسپانیا و می خوام دوباره برگردم اسپانیا . مسلط به این زبان هم هستم چون اونجا درس خوندم لطفا منو راهنمایی کنید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Amir78 - 2011-05-07

(2011-05-03 ساعت 11:28)azita 33 نوشته:  سلام دوستان من یک خانم 36 ساله هستم و مجرد که می خوام ویزای توریستی بگیرم از آمریکا قبلا هم اسپانیا بودم ولی پاسبورت ام رو عوض کردم و ویزای شینگن ام رو ندارم خواهرم آمریکا زندگی می کنه من فقط می تونم یه حساب بانکی خوب نشون بدم بهشون پرینت اش رو می گم این حساب مال شوهر خواهرم که موقتا میریزه تو حساب من تا 24 ساعت که من پرینت بگیرم و موجودی اش بالاست مثل 300 میلیون .
در ضمن مالزی هم زندگی کردم 6 ماه و ویزاش هست تو پاسبورتم . من یک نامزدی داشتم اسپانیا که بهم خورده می تونم بگم که نامزد دارم اسپانیا و می خوام دوباره برگردم اسپانیا . مسلط به این زبان هم هستم چون اونجا درس خوندم لطفا منو راهنمایی کنید
دوست عزیز شما برای ویزای توریستی می خواهید اقدام کنید
یا مهاجرتی؟

ویزای توریستی - azita 33 - 2011-05-07

برای ویزای توریستی می خوام اقدام کنم این قضیه بانک ملی و صادرات چیه ؟ که تحریم هستن ؟ می حسابم تو بانک صادرات است قبول می کننن ؟؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - azita 33 - 2011-05-07

و در ضمن اگه من با ویزای توریستی برم می تونم اونجا وکیل بگیرم و برنگردم که وکیلم برای گرین کارت واسه من اقدام کنه که قانونی هم بشه موندن من !

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - azita 33 - 2011-05-08

سلام من می خوام با ویزای توریستی به آمریکا برم حالا اگر به دلایلی برنگردم می تونم قانونا وکیل بگیرم و همون جا تقاضای گرین کارت کنم ؟؟؟؟
لطفا منو راهنمایی کنید ؟؟؟؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - frozen mind - 2011-05-08

(2011-05-08 ساعت 00:02)azita 33 نوشته:  سلام من می خوام با ویزای توریستی به آمریکا برم حالا اگر به دلایلی برنگردم می تونم قانونا وکیل بگیرم و همون جا تقاضای گرین کارت کنم ؟؟؟؟

من اطلاع چندانی در این زمینه ندارم اما دو چیز رو می دونم:
برنگشتن در مهلت مقرر قانون شکنی محسوب میشه.
گرین کارت به قانون شکنان تعلق نمی گیره.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mhamid19 - 2011-05-09

سلام
من یک دوست آمریکایی دارم. میخوام سه ماه تابستان برم پیشش. برام دعوتنامه فرستاده. از طریق ترکیه میخوام برم. پول زیادی ندارم. اما دلیل کافی برای برگشتن دارم. اول اینکه کارمندم. دوم زن و بچه ام. که دومی مهمتره.
به نظر شما شانسم چقدره؟ چه مراحلی باید سپری کنم؟
ممنونم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - zara man - 2011-05-22

(2011-05-08 ساعت 00:02)azita 33 نوشته:  سلام من می خوام با ویزای توریستی به آمریکا برم حالا اگر به دلایلی برنگردم می تونم قانونا وکیل بگیرم و همون جا تقاضای گرین کارت کنم ؟؟؟؟

خانم کار نشد نداره...من فکر میکنم میتونید توی مدت زمان اقامتتون یه سری دوره های زبان بر دارید وویزاتون و به F1 تغییر بدید...البته اینو شک دارم ولی فکر میکنم باید یه خروج از امریکا داشته باشید....در هر صورت قبل از هر اقدامی با یه وکیل مجرب مشورت کنید...

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - aidanaser - 2011-05-26

(2011-04-25 ساعت 11:13)galaxym نوشته:  سلام به همه دوستان

دوستان عزیز من و همسرم برای ویزای توریستی آمریکا در سفری که حدود یک ماه دیگه به استانبول خواهیم داشت می خواهیم اقدام کنیم.

من خیلی در این زمینه تجربیاتی ندارم و ممنون می شم اگر منو راهنمایی بفرمایید
1-آیا ما که می خواهیم باهم مصاحبه شویم که یا به هر دو ویزا بدن یا به هیچ کدام .باید 1 وقت از سفارت بگیریم یا دو تا ؟
2-از اونجایی که هزینه را 140 $ سایت زده باید یک 140 دلار پرداخت بشه یا دوتا ؟
3- آیا شناسنامه و کارتهای ملی باید ترجمه رسمی بشن ؟
4-آیا با تلفن زدن به سفارت می تونم خودم وقت بگیرم ؟(اولین دوشنبه هر ماه برای ماه بعد مثلا تلفن بزنم؟)

خیلی ممنون می شم اگر راهنماییم بفرمایید.
سلام دوست عزيز،وقت رو با زدن تلفن تلف نکن و برو يه اژانس هواپيماي تو ايران که نوبت ۱ماه رو ۱۶۰۰۰۰ تومن و ۲ ماه رو ۱۰۵ تومن مي فروشن بخر. من ۴ ماه زنگ زدم تلفن رو تو اون ساعت جواب نميدن، آخرش ۲ هفته پيش از اژانس هاپيمايه شهرمون واسه هفته ديکه نوبت خريدم واسه پدر و مادرم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - amirf_jesus - 2011-05-29

خدا محبت است

سلام دوستم

به نظر من شما بجای اینکه یک روز مبلغ به حسابتان ریخته شود بهتر است از شوهر خواهرتان بخواهید اسپانسر شما شود زیرا اگر خودتان را ساپورتر مالی خودتان اعلام کنید علاوه بر نامه بانک پرینت گردش مالی 6 ماه گذشته شما را می خواهند این بدین معنی است که در طول 6 ماه شما گردش کمی داشتید یا حسایتان راکد بوده و به یکباره نزدیک به زمان مصاحبه مبلغ قابل توجهی وارد حساب شده و ظرف کمتر از یکماه خارج شده و اینجاست که آفیسر این را به عنوان پوان منفی برای کیستان محسوب می کند.

اما اسپانسر می تواند گردش مالی 6 ماه گذشته و پرینت پرداخت مالیاتی 3 سال گذشته به انضمام نامه اسپانسر را برای شما بفرستد تا در سفارت ارائه دهید یا اینکه تا زمان مصاحبه شروع به بازی با حساب خود نمایید یعنی یک روز 1 میلیون تومان بریزید روز بعد 3 میلیون روز بعدش 2 میلیون بردارید روز بعدش 1 میلیون واریز کنید روز بعدش 1.5 میلیون حساب به حساب کنید خلاص در همین 5 روز می بینید که حدود 8.5 میلیون گردش حساب داشتید تقریبا این کار را از 2 ماه مانده به مصاحبه شروع کنید که نگویند لحظه آخر یک مبلغ ریخته و برداشته
همیشه گیرترین آفیسر را در نظر بگیرید و خود را برای پاسخگویی به او آماده کنید ممکن است شانس بیاورید و فقط نامه بانک را نشان داده و پرینت را از شما نخواهد اما این امکانش کم است پس ریسک نکنید بعد از این همه هزینه رکورد منفی در پرونده ایجاد نکنید.
شما پاسپورت سوراخ شده قبلی خود را که ویزا در آن خورده همراه داشته باشید تمامی ویزا های شما باید زیر 5 سال باشد .
اگر بگویید می خواهید به اسپانیا باز گردید ویزای جدید شینگنتان را از شما می خواهند که توسط سفارت اسپانیا صادر شده باشد در این صورت بازگشت شما نزد نامزدتان را باور می کنند در ضمن بلیط رزروی شما رفت و برگشت به صورت زیر باشد.

رفت : ایران به آمریکا
برگشت : آمریکا به اسپانیا

دقت کنید که حسابتان در بانکهای تحریمی نباشد

برای ماندن در آمریکا شما می توانید ویزای خود را تا یکسال تمدید کنید در این مدت کیس مناسبی برای خود بیابید که می تواند شامل کار یا نامزدی باشد و قبل از پایان مدت ویزا وکیل بگیرید زیرا زمانی که پرونده شما به جریان می افتد تا زمان بررسی کامل شما می توانید در آمریکا باشد.

دقت کنید اگر علت بازگشتتان را داشتن نامزد در اسپانیا اعلام کنید بعدا برای تبدیل ویزا توریستی به کیس مهاجرتی نامزدی ممکن است با مشکل مواجه شوید .

تمامی جوانب کار را بررسی کنید بعد اقدام نمایید

در پناه او باشید

آمین

(2011-05-03 ساعت 11:28)azita 33 نوشته:  سلام دوستان من یک خانم 36 ساله هستم و مجرد که می خوام ویزای توریستی بگیرم از آمریکا قبلا هم اسپانیا بودم ولی پاسبورت ام رو عوض کردم و ویزای شینگن ام رو ندارم خواهرم آمریکا زندگی می کنه من فقط می تونم یه حساب بانکی خوب نشون بدم بهشون پرینت اش رو می گم این حساب مال شوهر خواهرم که موقتا میریزه تو حساب من تا 24 ساعت که من پرینت بگیرم و موجودی اش بالاست مثل 300 میلیون .

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - babakfa - 2011-05-29

سلام
من پاسپورت خودم و خانومم رو 2 هفته پيش دادم سفارت امريكا تو دبي مال خودم 4 روزه اومد مال من 4 روزه اومد مال خانومم هنوز نيومده تلفن هم كه ميزني جواب نميدن كسي يه شماره داخلي داره كه بشه با كسي كه مسئول اين چيزاست صحبت كرد؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - rahbar - 2011-05-29

آقای امیر یسوس با سلام.ممنون از راهنمائی هایتان به همگان. مطالب شما را دنبال میکردم. بالاخره چه زمانی شما کلیر شدید؟امیدوارم همیشه شاد باشید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - amirf_jesus - 2011-05-29

خدا محبت است

سلام دوستم

کیس نامبر من تقریبا بعد از 6 ماه و 10 روز کلیر شد و 5 می در دبی هستم برای ارائه پاس جهت دریافت ویزا به سفارت.

در پناه او باشید
آمین

(2011-05-29 ساعت 10:52)rahbar نوشته:  آقای امیر یسوس با سلام.ممنون از راهنمائی هایتان به همگان. مطالب شما را دنبال میکردم. بالاخره چه زمانی شما کلیر شدید؟امیدوارم همیشه شاد باشید.