مهاجرسرا
پیدا کردن کار - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: پیدا کردن کار (/thread-838.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: پیدا کردن کار - mina000 - 2013-06-05

سلام دوستان عزیز تو آمریکا برای کارای دستی ایرانی میشه مغازه زد؟درآمدش چطوره؟
مثلا ساخت جواهر آلات با سنگ و دوخت چرم

RE: پیدا کردن کار - itex - 2013-06-06

(2013-06-05 ساعت 23:16)mina000 نوشته:  سلام دوستان عزیز تو آمریکا برای کارای دستی ایرانی میشه مغازه زد؟درآمدش چطوره؟
پیشنهاد من به شما این هستش که از یک وب سایت، حداقل برای شروع بهره ببرید.
تجارت الکترونیک در آمریکا خیلی معموله. با 100دلار یک شرکت می تونین تأسیس کنین، یک وب سایت هم حدود 800دلار بعلاوه هزینه تبلیغات. با حدود 80دلار در ماه یک دفتر مجازی هم برای برای کلاس کاری بالاتر می تونین بگیرین که حتی تلفنی هم با مشتری در ارتباط باشین.
بقیش دیگه هنرکار و مشتری مداری شما هستش.

RE: پیدا کردن کار - mina000 - 2013-06-06

(2013-06-06 ساعت 10:51)itex نوشته:  
(2013-06-05 ساعت 23:16)mina000 نوشته:  سلام دوستان عزیز تو آمریکا برای کارای دستی ایرانی میشه مغازه زد؟درآمدش چطوره؟
پیشنهاد من به شما این هستش که از یک وب سایت، حداقل برای شروع بهره ببرید.
تجارت الکترونیک در آمریکا خیلی معموله. با 100دلار یک شرکت می تونین تأسیس کنین، یک وب سایت هم حدود 800دلار بعلاوه هزینه تبلیغات. با حدود 80دلار در ماه یک دفتر مجازی هم برای برای کلاس کاری بالاتر می تونین بگیرین که حتی تلفنی هم با مشتری در ارتباط باشین.
بقیش دیگه هنرکار و مشتری مداری شما هستش.

ممنون.من خودم مهندس کامپیوتر هستم.میتونم سایت طراحی کنم.اینو برای مادرم پرسیدم.اصلا اونجا صنایع دستی بازار داره؟
برای خودم اونجا طراحی سایت رونق داره که انجام بدم؟

RE: پیدا کردن کار - tabatabaie - 2013-06-09

(2012-12-28 ساعت 10:24)mehdiii نوشته:  سلام دوستان
میتونید از راهنمایی این دوستمون استفاده کنید.
(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!

با سلام
از برندگان لاتاری 2014 هستم و سابقه کار 4 ساله در زمینه ی نفت و گاز را دارم ، میشه لطفا نمونه رزومه ای که تهیهه کردید را برایم بفرستید ؟
با تشکر

RE: پیدا کردن کار - mina000 - 2013-06-10

(2013-06-09 ساعت 22:24)tabatabaie نوشته:  
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

یا حق!

با سلام
از برندگان لاتاری 2014 هستم و سابقه کار 4 ساله در زمینه ی نفت و گاز را دارم ، میشه لطفا نمونه رزومه ای که تهیهه کردید را برایم بفرستید ؟
با تشکر

بسیار مفید و کامل.خیلی عالی و با برنامه.آفرین بر تلاشتون
من رشتم نرم افزاره انشاالله یه تخصص خوب یاد بگیرم تا بتونم مثل شما رزومه ی کامل و خوبی رو بفرستم و کار پیدا کنم

RE: پیدا کردن کار - مهندس الکترونیک - 2013-06-12

سلام
من در دالاس کار پیدا کردم ولی می گه 5 سال سابقه کار میخاد چیکار کنم؟
ممنون میشم جواب بدید.

(2013-06-10 ساعت 14:39)mina000 نوشته:  
(2013-06-09 ساعت 22:24)tabatabaie نوشته:  

یا حق!

با سلام
با تشکر

بسیار مفید و کامل.خیلی عالی و با برنامه.آفرین بر تلاشتون
من رشتم نرم افزاره انشاالله یه تخصص خوب یاد بگیرم تا بتونم مثل شما رزومه ی کامل و خوبی رو بفرستم و کار پیدا کنم

عرض سلام خدمت شما
من متخصص شبکه های کامپوتری هستم و متقاضی کار در امریکا شما می تونید در این زمینه به من کمک کنید؟
اگر جوابتان را ایمیل کنید ممنون می شم.

RE: پیدا کردن کار - gitialyari - 2013-06-12

به نظر شما چه کاری واسه کسی که دیپلم داره 19 ساله با گرین کارت و زبان معمولی مناسبه تا خرجیشو خودش تامین کنه؟
لطفا کمک کنین Sad

RE: پیدا کردن کار - hsm - 2013-06-12

سلام دوستان من تو ایران راننده باری هستم ایا امریکا این کارو میشه انجام داد و درامدش چقدره و و ایا من برای خودم اونجا میتونم یه کامیون بخرم و اگه بشه کامیون از خودم باشه چقدر میتونه درامد داشته باشه و قیمت متوسط یه کامیون کانتیر بر چقدره وایا اونم مثل خانه بهتره که قسطی خرید یا نه و مالیاتش چقدره وچقدر از بدو ورود زمان لازمه تا به من اجازه رانندگی در اونجا داده بشه در ضمن من از تولید عسل وزنبورداری هم سررشته دارم این کار را اونجا میشه انجامش داد وایا اونجا مکان لازم برای اینکار به چه صورت است و چقدری سرمایه لازمه ودرامدش چقدره خیلی ممنون میشم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه

RE: پیدا کردن کار - hamed's wife - 2013-06-14

(2013-03-26 ساعت 17:51)r_ent نوشته:  
(2013-02-13 ساعت 19:00)frozen mind نوشته:  
(2013-01-22 ساعت 11:46)hoda2012 نوشته:  ... یه سوال واسم پیش اومده میخواستم نظر شما رو بدونم
یه موقعیت کاری عالی بهمون پیشنهاد شده از یه شرکت آمریکایی ولی محل کارش تو کاناداست ....

امیدوارم این جواب برای شما دیر نشده باشه.

هدای عزیز، 30 ماه حضور پیوسته در آمریکا طی 5 سال برای سیتیزن شدن ضروریه. بدون اون نمی تونین سیتیزن بشین. (لینک صفحه پاسخ):

فکر میکنم بهتر باشه کلمه پیوسته رو حذف کنیم Smile
30 ماه در 5سال باید در آمریکا حضور داشت Smile

شاید دقیق تر اینکه: 30 ماه بعلاوه 5 روز.

RE: پیدا کردن کار - zzarin - 2013-07-06

دوستان من رشته تحصیلی ام دبیری ریاضی هستش اما 10سال هستش توی یک واحد انتشاراتی کار میکنم ابه عنوان مدیر فروش و کمک حسابدار فکر میکنید من بتونم توی این رشته ها کار پیدا کنم و یا سایت هایی که میشناسید را به من معرفی کنید زبانم متوسط هستش اما دارم زبان میخونم تا قوی کنم

RE: پیدا کردن کار - حاجی مرتضی - 2013-07-06

سلام.میخواستم بدونم اونجا شرایط سختی کار چگونه هست؟ چون خیلی شنیدم اونجا پوست آدمو میکنن از بس از آدم کار میکشن. ضمنا میخواستم بدونم درآمد مثلا کسی که تو یک سوپر مارکت کار میکنه یا تو آشپزخانه رستوران چقدره؟؟؟؟ ممنونم.

RE: پیدا کردن کار - milad_aae - 2013-07-06

سلام دوستانSmile

من کارم در رابطه با مرمت فرش هست (رفو گری و لکه برداری -رنگرزی ).
ایا از دوستان اطلاعاتی از این نوع کار در لس آنجلس دارند.؟
ممنون از راهنمایی هاتون.

RE: پیدا کردن کار - salamat - 2013-07-17

سلام من دکترا مدیریت اموزشی با سابقه تدریس در دانشگاه وهمسرم کارمند شرکت صادرات و واردات برنده لاتاری 2014 هستیم
چه کاری میتونیم در امریکا داشته باشیم؟

RE: پیدا کردن کار - m_nikparvaz - 2013-07-17

با سلام
من هم برنده 2014 هستم همسرم دیپلم الکترونیک داره و خودم کارمند آژانس هواپیمایی هستم میخواستم بدونم در لوس آنجلس چه کاری برای ما پیدا میشه ؟

RE: پیدا کردن کار - Pardin7 - 2013-07-17

(2009-01-09 ساعت 03:53)fariba نوشته:  با سلام
من تاحالا همه رو تشویق کردم و امسال بالاخره خودم هم شرکت کردم
با آرزوی موفقیت برای همه و ضمن تشکر از زحمات دوستان راجع به همه چیز صحبت شده جز بحث شیرین کار می خواستم بدونم کار چه جوری می شه پیدا کرد آیا سایت خاصی دارید لطفا معرفی کنید؟ چه جوری می تونیم با مدارکی که داریم در بعضی موسسات ایرانی کار کنیم(مثلا آیا مدارسی وجود داره که توش فارسی یاد بدن آخه من مدرک فوق دیپلم زبان و ادبیات فارسی دارم)؟آیا درسته می گن موسسات ایرانی در آمریکا حقوق خیلی پایینی می دن و بهتره بریم تو یه فروشگاه و فروشنده بیشم حقوقش بیشتره؟ و یه سوال مهم دیگه اینکه همسرم صفحه آرای مطبوعات است گرافیست نیست ولی یه جورایی طراح صفحه است آیا کاری در این خصوص در آمریکا بخصوص کالیفرنیا هست؟و نکته آخر در آمریکا با چه میزان درآمد (حداقل) می شه یه زندگی متوسط داشت یه خونه با وسایل، ماشین، پس انداز؟
از همه عزیزانی که در مورد موضوعات مطرح شده من اطلاعاتی دارند خواهش دارم بنده را راهنمایی نمایند.