مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - IMMI - 2015-01-20

(2015-01-20 ساعت 11:25)behdadK نوشته:  همین الانش اثر کرده ناجور. البته آخرین امار بیکاری هیوستون همچنان کمتر از میانگین آمریکا بود ولی مسله مهم پایین موندن قیمت نفته که اگر ادامه پیدا کنه...
قیمت نفت احتمالا تا حدود 38 دلار پایین میاد و بعد میاد بالا و حدود 42-45 دلار تثبیت بشه برای یک بازه 3-6 ماهه.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-01-20

(2015-01-20 ساعت 11:38)IMMI نوشته:  
(2015-01-20 ساعت 11:25)behdadK نوشته:  همین الانش اثر کرده ناجور. البته آخرین امار بیکاری هیوستون همچنان کمتر از میانگین آمریکا بود ولی مسله مهم پایین موندن قیمت نفته که اگر ادامه پیدا کنه...
قیمت نفت احتمالا تا حدود 38 دلار پایین میاد و بعد میاد بالا و حدود 42-45 دلار تثبیت بشه برای یک بازه 3-6 ماهه.
من پایین تر هم شنیدم اما بیشتر تحلیل ها روی 38 دلار حد رو گذاشته. حتی همین آخر هفته ای که یه خورده بالا رفت کلی تحلیل زدند که قیمت به کف رسیده.

چیزی که مشخصه اینه که فعلا کفی وجود نداره. همه اینها لیمیت روانی بازاره و ممکنه حتی به 20 دلار هم برسه.در مورد برگشتنش هم در 3 تا 6 ماهش خیلی حرف هست.

2 سال پیش همین بلای امسال نفت روی ذغال سنگ اومد. اون موقع هم گنده ها گفتند که بازیگرهای کوچیک قیمت پایین رو نمیتونن تحمل کنند و حذف میشن و باعث شد قیمت ذغال سنگ (گرمایی و متالورژی) به نصف برسه. همون موقع تحلیل کردند که قیمت بالا میره اما هنوز که هنوزه قیمت نصفه. درسته که تقاضا کمی زیاد شده اما تولید کننده ها هم برای کاهش ضررشون تولیدشون رو تا حداکثر بالا بردن.

استنباط من اینه که وضعیت مشابه برای نفت هم تکرار میشه. دیگه شاهد اون حقوق های عالی و کار فراوان نخواهیم بود اما خوب بیکار و یا با حقوق بخور نمیر هم نیستیم. باید در چند سال آینده کمی بیشتر قناعت کنیمSad چیزی که مشخصه اینه که نفت بالای 80 دلار دیگه در رویا خواهد بود

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - shiraz_neda - 2015-01-24

سلام دوستان مهاجرسرا
ما سه روزه وارد هیوستون شدیم و تو فرودگاه به ما گفتن باید خودتون به اداره سوشال بروید و اپلیکیشن پر کنید
ما رفتیم ولی به ما می گویند باید از تاریخ مهری که در پاسپورت شما خورده 21 روز بگذرد و بعد بیاید و اقدام کنید
ما بدون سوشال هیچ کاری نمی تونیم بکنیم . برای شما هم همینجور بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟SadSadSadSadSadSadSad

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Iaccept - 2015-01-25

(2015-01-20 ساعت 11:44)behdadK نوشته:  
(2015-01-20 ساعت 11:38)IMMI نوشته:  
من پایین تر هم شنیدم اما بیشتر تحلیل ها روی 38 دلار حد رو گذاشته. حتی همین آخر هفته ای که یه خورده بالا رفت کلی تحلیل زدند که قیمت به کف رسیده.

چیزی که مشخصه اینه که فعلا کفی وجود نداره. همه اینها لیمیت روانی بازاره و ممکنه حتی به 20 دلار هم برسه.در مورد برگشتنش هم در 3 تا 6 ماهش خیلی حرف هست.

2 سال پیش همین بلای امسال نفت روی ذغال سنگ اومد. اون موقع هم گنده ها گفتند که بازیگرهای کوچیک قیمت پایین رو نمیتونن تحمل کنند و حذف میشن و باعث شد قیمت ذغال سنگ (گرمایی و متالورژی) به نصف برسه. همون موقع تحلیل کردند که قیمت بالا میره اما هنوز که هنوزه قیمت نصفه. درسته که تقاضا کمی زیاد شده اما تولید کننده ها هم برای کاهش ضررشون تولیدشون رو تا حداکثر بالا بردن.

استنباط من اینه که وضعیت مشابه برای نفت هم تکرار میشه. دیگه شاهد اون حقوق های عالی و کار فراوان نخواهیم بود اما خوب بیکار و یا با حقوق بخور نمیر هم نیستیم. باید در چند سال آینده کمی بیشتر قناعت کنیمSad چیزی که مشخصه اینه که نفت بالای 80 دلار دیگه در رویا خواهد بود

سلام بهدادجان
من فکر کنم اینا بهای نفت ب خاطر ما دهه شصتیاس ک میخایم بریم بلاد کفر Big Grin

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - nazanin_nik2012 - 2015-01-25

دوستانی که دنبال کلاس زبان با قیمت مناسب و کیفیت بالا هست به من پیغام بده
SmileSmileSmileWink

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - f98 - 2015-01-25

(2015-01-24 ساعت 17:29)shiraz_neda نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرا
ما سه روزه وارد هیوستون شدیم و تو فرودگاه به ما گفتن باید خودتون به اداره سوشال بروید و اپلیکیشن پر کنید
ما رفتیم ولی به ما می گویند باید از تاریخ مهری که در پاسپورت شما خورده 21 روز بگذرد و بعد بیاید و اقدام کنید
ما بدون سوشال هیچ کاری نمی تونیم بکنیم . برای شما هم همینجور بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟SadSadSadSadSadSadSad

دوست عزیز من یک ماهه هیوستونم و سوشیالم بعد ۱۰روز اومد بهتره یکهفته تا دو هفته صبر کنید

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - پیمان هدایتی - 2015-01-28

سلام و همسرم داریم برای اول فروردین 1394 به شهر هیوستون نقل مکان میکنیم من مهندس عمران هستم و همسرم کارشناس ارشد مارکتینگ از کسانی که مایل هستند خونشون را با ما به اشتراک بگذارند یا اتا ق خالی برای سکونت سراغ دارند ممنون میشم راهنمایی کنند و اگر اطلاعاتی در مورد پیدا کردن اتاق برای سکونت دارن ما رو راهنمایی کنند با تشکر

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2015-01-29

(2015-01-25 ساعت 21:02)nazanin_nik2012 نوشته:  دوستانی که دنبال کلاس زبان با قیمت مناسب و کیفیت بالا هست به من پیغام بده
SmileSmileSmileWink
شما هنوز تو کار کلاس زبان هستین ؟Big Grin
راستی داستان اون ماجرای ترافیکینگ و این حرفا چی شد ؟آخرش نفهمیدیم کی از کی و چیجوری سوء استفاده می کنه ؟Big GrinTongue
یه شوکی وارد کردی رفتا.حداقل ما رو هم روشن کن یه وقت گول مول اینا رو نخوریم.
موفق باشین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - fa860 - 2015-01-29

سلام دوستان من مدتهاست مطالب این سایت علی الخصوص تاپیک هیوستون رو مطالعه میکنم و از مطالب خوب همه دوستان استفاده میکنم الان یک سوال از دوستانی که در ضمینه نفت و گاز فعالیت میکنند داشتم
همسر من فوق لیسانس زمین شناسی نفت از دانشگاه تهران دارع و هم اکنون حدود نه سال در شرکت نفت ایران استخدام رسمی هست. میخواستم بدونم در صورت مهاجرت به هیوستون با توجه به سابقه کاریش میتونه کار مناسب و مرتبت پیدا کنه؟
هرچند که شرکت نفت ایران در حال حاضر خیلی هم شرایط خوبی نداره ولی به هر حال ما الان در ایران از رفاه نسبی مالی برخورداریم ولی همونطور که همه عزیزان مستحضر هستند متاسفانه ایران دیگه جای زندگی نیست و دلمون نمیخواد که دختر پنج سالمون تو این شرایط بزرگ بشه.
در ضمن من و همسرم هر دو سی و سه ساله هستیم من فوق لیسانس ریاضی دانشگاه علم و صنعت دارم و نه سال سابقه کار رسمی تو ایران دارم و ما شرایطش رو داریم که تا یکسال دیگه به آمریکا مهاجرت کنیم.
پیشاپیش از دوستانی که زحمت میکشن و وقت میذارن به سوال من جواب بدن علی الخصوص آقای رامین که هم رشته همسر من هستن و دیگر دوستان فعال در زمینه نفت تشکر میکنم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-01-29

شما از برندگان لاتاری هستید؟

خیر دوست عزیز

در واقع میخوام بدونم که آیا سابقه کاری همسرم در ایران به استخدام ایشون در شرکت های نفتی آمریکا کمکی میکنه؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-01-29

بسته به شغلی داره که در اینجا انجام میدن و تخصصشون. بیشتر تخصص تا سابقه اهمیت داره و اگر کار کارمندی و اداری و نامه نگاری در این مدت انجام داده باشند که متاسفانه 90% کارمند های دولت اینجور کارهایی انجام میدن باید از نو شروع کنند.
البته ابتدا شما باید یک روش برای رفتن به آمریکا داشته باشید. اگر به امید برنده شدن لاتاری هستید که منتظر نتایج باشید به سلامتی برنده شدید اینجا کمکتون میکنند.

ممنونم از راهنماییتون ایشون نه سال در قسمت عملیاتی حفاری مشغول به کار بودند.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - ghazalak11 - 2015-01-31

دوستانی که برای کاردرزمینه گازونفت می خوان بیان اینجا بهشون پیشنهادمیدم اگرمیتونن سفرشونو عقب بندازن تا مشکلات کاهش نفت برطرف شه ماالان نزدیکه3ماه که اومدیم اینجا وهمسرم بارزومه پروپیمون بدنبال کارمیگرده ولی پیدانمیکنه ویکی ازاین کاریابم که معرفیش کرد به یه شرکت اسم ورسم داراینجا درمصاحبشون قبول شدولی بهش گفتن بخاطره کاهش نفت پروژشون خوابیده ونمیتونن استخدامش کنن ما همچنان بایدازجیب بخوریم ودعا دعا کنیم تا پروژشون قبل تموم شدن ذخایرمالیمون راه بیوفته