مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - m_yek - 2014-09-10

من امروز رفتم مدارک تحصیلیم را دادم برای ترجمه که مترجم گفت برای تائیدیه دادگستری و هزینه مهر کردن شد 80 هزار تومن و من تعجب کردم چون چند ماه پیش نزدیک به 20 هزار تومان بود بنظرتون گرون شده یا کلاه گذاشته سرم ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - morvarid65 - 2014-09-10

(2014-09-07 ساعت 12:22)parsab نوشته:  موقع اولين ورود به آمريكا ازتون ميخان يه جارو امضا و انگشت بزنين. حتما خوب دقت كنين چون ميره روي گرين كارت

سلام روز تون بخیر...
میشه یه توضیح بدین راجع به زمان ورود به فرودگاه یو اس که افسر مهاجرتی اونجا وقتی که میرسیم چه چیزایی رو چک میکنه؟ و آیا ممکنه که به ویزا مون بخوان گیر بدن؟ ...لطفا اگه زحمتی نیست توضیح بدین، ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - morvarid65 - 2014-09-10

دوستان عزیزی که به سلامتی تشریف بردین یو اس، یه توضیح از لحظه ورودتون به فرودگاه اونجا بدین؟ اینکه اونجا چه چیز هایی رو چک میکنن؟
ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2014-09-10

سفرنامه و تجربه زندگی جدید در آمریکا بهترین محل برای شما جهت کسب تجربه است. بخونید ضرر نمیکنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Lucy.GH - 2014-09-10

سلام

در بخش کلیرنس یه نفر نوشته که تو فرودگاه دارند گیر میدان و اصلا ننوشته کدوم فرودگاه! نمیدونم منظورش ایران هست یا آمریکا! من همه سفرنامه‌های سال‌های قبل رو خوندم ولی‌ ممنون میشم اگه دوستانی که امسال رفتن در باره وضعیتشون تو فرودگاه‌های آمریکا یه اطلاعات مختصری بزارن واسه ماهایی که هنوز نیومدیم. تجربیات سال‌های گذشته به جای خودش بسیار ارزشمنده ولی‌ باز هم بهتره از تجربیات جدید مطلع بشیم.

میدونم که تازه رفتین و خیلی‌ سرتون شلوغه، ما سفرنامه نمی‌خواهیم فقط لطف کنید قسمت فرودگاه آمریکا رو توضیح بدین.

با تشکر فراوان

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2014-09-10

بعد از اين كه مهر ورود زده شده و اسكن چشم انجام داديم ، كارمندي كه اين كار رو انجام داد، مدارك گوشه بريده امون رو داد به يكي اونم گفت دنبالم بياين! دنبالش رفتيم رسيديم به قسمت مهاجرت. بعد از نيم ساعت كه تو صف نشسته بوديم صدا كردند، امضا گرفتند، در مورد مقدار پول پرسيدند كه قبلاً تو هواپيما مقدارش رو نوشته بوديم ، و گفتند ويزا تا يكسال حكم گرين كارت داره،گرين كارت بعد از پنج يا شش ماه مياد و a نامبرتون توي پاسپورت كار سوشال سكوريتي نامبر رو مي كنه تا بياد.و تا اسم لاتاري ميومد همه مي گفتند wow چه خوش شانس ، برنده كي بوده؟ ....بعد رفتيم چمدون ها رو تحويل گرفتيم و رفتيم تو قسمت چك چمدون ها كه قبلاً نوشته بوديم چي داريم.بعد وارد شهر رؤيايي سياتل شديم!!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2014-09-10

(2014-09-10 ساعت 17:54)Lucy.GH نوشته:  سلام

در بخش کلیرنس یه نفر نوشته که تو فرودگاه دارند گیر میدان و اصلا ننوشته کدوم فرودگاه! نمیدونم منظورش ایران هست یا آمریکا! من همه سفرنامه‌های سال‌های قبل رو خوندم ولی‌ ممنون میشم اگه دوستانی که امسال رفتن در باره وضعیتشون تو فرودگاه‌های آمریکا یه اطلاعات مختصری بزارن واسه ماهایی که هنوز نیومدیم. تجربیات سال‌های گذشته به جای خودش بسیار ارزشمنده ولی‌ باز هم بهتره از تجربیات جدید مطلع بشیم.

میدونم که تازه رفتین و خیلی‌ سرتون شلوغه، ما سفرنامه نمی‌خواهیم فقط لطف کنید قسمت فرودگاه آمریکا رو توضیح بدین.

با تشکر فراوان

دوست عزیز نگران نباشین هیچ اتفاقی نمیوفته چون مساله ویزا گرفته ها حله ایرانم که کاری به شما نداره فقط میبینه شما امکان ورود به این مسیر پروازی و ویزاهای لازم رو دارید یا خیر
گاهی در مورد کسانی که مدام بین دو کشور در حال رفت و امدن یعنی ساکن نیستن افیسر ها سوال و جواب میکنن شما با ارامش اماده رفتن بشین

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - moqadam - 2014-09-11

(2014-09-10 ساعت 16:31)m_yek نوشته:  من امروز رفتم مدارک تحصیلیم را دادم برای ترجمه که مترجم گفت برای تائیدیه دادگستری و هزینه مهر کردن شد 80 هزار تومن و من تعجب کردم چون چند ماه پیش نزدیک به 20 هزار تومان بود بنظرتون گرون شده یا کلاه گذاشته سرم ؟

هزینه های ترجمه خیلی بالا رفته
ترجمه ریز نمرات پارسال ترمی 2500 بود امسال 15000 یعنی 6 برابر
هزینه مهر داگستری و .. هم دو برابر شده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2014-09-11

(2014-09-11 ساعت 11:41)m.sabet نوشته:  سلام دوستان. گرین کارت من هم امروز دقیقا بعد از 40 روز به آدرس جدیدی که توی فرودگاه داده بودم پست شد.

تبریک یادمه شما دانشجوی دکترا بودین اگه میدونستین لاتاری قبول میشین بازم دکترا رو داخل میخوندین؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza16 - 2014-09-11

سلام ببخشید ما حتما باید بریم اداره سوشیال؟یا مشکلی نیست اگه نریم؟بدون سوشیال میشه تو بانک حساب باز کرد؟یک سوال دیگه پسر من دبیرستان تیزهوشان میرود.و من نمی خواهم مدرسه بفهمد کارنامشو با تمبر اموزش پرورش دارم اما اداره اموزش و پرورش نمی خواهم بروم چون از من تعهد میگیرند به نطر شما اشکالی ندارد که فقط اصل کارنامه را با سر برگ دارالترجمه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - parsab - 2014-09-11

من اصلا اداره سوشیال نرفتم. تا سه هفته پس از ورود هم اگه سوشال نامبر نیومد نرید اداره سوشال چون بی فایده است. مال من ۲ هفته بعد از ورودم اومد به ادرسی که تو فرودگاه داده بودم. مال بعضیا بیشتر طول میکشه بعضیام کمتر

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - parsab - 2014-09-11

(2014-09-11 ساعت 13:17)m.sabet نوشته:  
(2014-09-11 ساعت 12:32)lida55 نوشته:  
(2014-09-11 ساعت 11:41)m.sabet نوشته:  سلام دوستان. گرین کارت من هم امروز دقیقا بعد از 40 روز به آدرس جدیدی که توی فرودگاه داده بودم پست شد.

تبریک یادمه شما دانشجوی دکترا بودین اگه میدونستین لاتاری قبول میشین بازم دکترا رو داخل میخوندین؟

ممنون. واقعیتش من زمانی که قبول شدم دانشجو بودم. الآن هم یکسال دیگه به اتمام درسم مونده و میشه گفت تقریبا شش خان از هفت خان رو طی کردم چون این پروسه درس خوندن و امتحان جامع و دفاع از پروپوزال و .... واقعا طاقت فرسا بود برای من. برای همین دلم نیومد انصراف بدم. اگر سال اول دکتری بودم و فرصت داشتم برای اپلای کردن قطعا انصراف می دادم. شک ندارم. چون شرایط دانشجوهای تحصیلات تکمیلی رو توی آمریکا دیدم و واقعا دلم برا خودم و امثال خودم سوخت.

مشکلی نیست دوست عزیز. شما میتونین با پاس سفید دوسال بدون هیچ مشکلی خارج از آمریکا اقامت داشته باشین و درستون رو هم تموم کنین. بیاید امریکا و معمولا ظرف ۳ تا ۴ هفته انگشت نگاری میشین و میتونین با خیال راحت برگردین

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - uranus88 - 2014-09-11

(2014-09-10 ساعت 16:31)m_yek نوشته:  من امروز رفتم مدارک تحصیلیم را دادم برای ترجمه که مترجم گفت برای تائیدیه دادگستری و هزینه مهر کردن شد 80 هزار تومن و من تعجب کردم چون چند ماه پیش نزدیک به 20 هزار تومان بود بنظرتون گرون شده یا کلاه گذاشته سرم ؟

نخیر گرون شده. به منم همین قیمت 80 تومنو گفتنSad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2014-09-11

(2014-09-11 ساعت 15:47)parsab نوشته:  
(2014-09-11 ساعت 13:17)m.sabet نوشته:  
(2014-09-11 ساعت 12:32)lida55 نوشته:  [quote='m.sabet' pid='548835' dateline='1410419480']
سلام دوستان. گرین کارت من هم امروز دقیقا بعد از 40 روز به آدرس جدیدی که توی فرودگاه داده بودم پست شد.

ممنون. واقعیتش من زمانی که قبول شدم دانشجو بودم. الآن هم یکسال دیگه به اتمام درسم مونده و میشه گفت تقریبا شش خان از هفت خان رو طی کردم چون این پروسه درس خوندن و امتحان جامع و دفاع از پروپوزال و .... واقعا طاقت فرسا بود برای من. برای همین دلم نیومد انصراف بدم. اگر سال اول دکتری بودم و فرصت داشتم برای اپلای کردن قطعا انصراف می دادم. شک ندارم. چون شرایط دانشجوهای تحصیلات تکمیلی رو توی آمریکا دیدم و واقعا دلم برا خودم و امثال خودم سوخت.

می فهمم اصلا قابل مقایسه نیست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - babinj2 - 2014-09-12

سلام
من زیاد نمیام اینجا،انقد تو آمریکا وقت زود میگذره که به هیچ کاری نمیشه رسید
یادمه قبل از اینکه بیام با خودم میگفتم چون این سایت خیلی به من کمک کرده حتما رفتم اونجا میام راجع به همه چی مینویسم ولی واقعا نشد
الان که اومدم گفتم بیام چند تا نکته رو بگم که بدرد همه میخوره:
اول اینکه صد در صد به مطالب این سایت اعتماد نکنید چون بعضی از اطلاعاتی که بعضی کاربرا میدن اصلا درست نیست،و بنظر من بعضیا دارن از تو ایران اینجا مینویسن و چرت و پرت بیشتر حرفاشون!
دوم اینکه مواظب باشید پول الکی ازتون نگیرن چون بعضیا از این لاتاری یه کیسه دوختن و دارن آدمای کم تجربه و غریب رو تلکه میکنن و از این راه پول در میارن
سوم اینکه افراد بالای 35 سال که یه زندگی خوب و یه شغل خوب تو ایران دارن، زندگی و آسایششون رو خراب نکنن و بیان اینجا،چون اینجا باید همه چی رو از صفر شروع کنید.
چهارم اینکه در انتخاب محل زندگیتون خیلی دقت کنید چون خیلی تو آیندتون تاثیر داره و اصلا به اینکه تگزاس ارزونه گوش ندید،مطمئن باشید هرجا گرونتره کار هم بیشتره!من از اینکه اومدم لس آنجلس و نرفتم هیوستون خیلی راضیم
پنجم اینکه آمریکا اولین درسی که میده تحمل و صبر!پس آماده باشید برای صبور بودن
هرکسی هم کمک خواست من با کمال میل هر راهنمایی که بتونم انجام میدم،پیام خصوصی یا ایمیل بدید،البته ایمیل رو زود جواب میدم چون اینجا زیاد نمیام
موفق باشید