مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Man - 2012-09-08

(2012-09-07 ساعت 23:45)nahid.t نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 22:31)Man نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 13:25)nahid.t نوشته:  ما هم 5 سپتامبر وارد شدیم....................

به هر حال شما اینقدر خوش شانس بودید که الان آمریکا هستیدWink این جور حال گیری ها هم واسه همه اول مهاجرت پیش میاد ، هرکس به یه شکلی. ولی اصلا مهم نیستن چون خیلی زود حل میشن.
در مورد شهر و ایالت شما من اطلاعات زیادی ندارم. ولی توی آمریکا از کسانی که بجه دارن خیلی حمایت میکنن. مراکزی هستن که اکه بگید کار ندارید خیلی بهتون کمک میکنن و حتی خدمات پزشگی رایگان دارن.
توی تگزاس شماره 211 اگر تماس بگیرید به شما کمک میکنن. فارسی هم داره. ایالتهای دیگه رو نمیدونم این شماره هست یا نه. ولی حنما این مراکز هستند.
با تشکر از شما دوست عزیز
اسم این مراکز چیه ؟ یعنی با چه اسمی سرچ کنم؟من کالیفرنیا هستم

سرچ کردم ظاهرا 211 توی اکثر جاها هست. توی کالیفرنیا هم هست. این هم سایتش: http://www.211california.org/

شما با 211 تماس بگیر.
What is 2-1-1?
is a free phone number and online database that connects people quickly and effectively
to existing health and human service programs, joblessness support and disaster response information in their communities. It is available 24 hours a day, 7 days a week and in 150 different languages.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ETnakhausetelefonien - 2012-09-08

سلام
همونطور که قبلا خدمتتون عرض کردم ما الان san diego هستیم در کالیفرنیا. بعضب از اطلاعاتی که احساس کردم شاید به درد دوستان بخوره رو ذیلا آوردم. ببخشید اگه بعضی هاش تکراریه ولی خوب گفتم مرور میشه.
1- دلار از ایران نسبتا زیاد خارج کردیم ولی کسی کاریش نداشت. فقط توی چند تا ساک پخشش کردیم که جلب توجه نکنه. احتمالا چون چمدونها قاطی میره رو نوار نمی دونن همش مال یه مسافره یا چند تا. البته تو بار تحویل ندادیم. موقع رد شدن از کنترل سپاه هم تو دو تا بسته همراهمون و تو کیف دستی خانم گذاشتیم مشکلی نبود. تو آمریکا هم فقط ازمون پرسیدن چقدر پول دارید. نه بارمون رو گشتن نه پولمون رو شمردن. البته ازمون پرسیدن تو بارتون چیه. همین. پروسه ورود هم خیلی راحت و سریع بود نه سوالی نه چیزی. صرفا یه فرم و انگشت نگاری.
2- درسته که تو فرمهای اولیه مهاجرتمون گفته بودیم که برامون اتوماتیک درخواست سوشال بشه، اما اگه به ادارشون مراجعه کنید پروسه زودتر انجام میشه. برا همینه که برای بعضی از دوستان دو سه تا ولکام لتر میاد. کارتای ما بعد از یه هفته(5 روز کاری) رسید. البته حضوری مراجعه کردیم. تو داون تاون سن دیگو خانمه گفت اطلاعاتتون تو دیتا بیس من موجود نیست بعد خودش برامون وارد کرد. مخالفتی هم نکرد. شماره هامون رو دو روز بعد دوباره مراجعه کردیم گرفتیم. دو روز بعدش هم کارتامون اومد.
3- اگه smartphone دارین اینجا تقریبا هیچکی بهتون اکانت بدرد بخوری بهتون نمیده که بتونین تو خیابون از اینترنت سریع 3g و 4g استفاده کنین. نه AT&T نه VERIZON نه T-MOBILE نه SPRINT اکانتی ندارن که با اسمارت فون ها کار کنه. البته T-MOBILE یه مدلی داره اما اینترنتش edge هستش و خیلی کنده. من فقط شرکت H2O رو پیدا کردم که اکانت یک ماهه نامحدودش 60 دلار بود و 13 دلار هم هزینه فعال کردنش می شد و با اسمارت فون ها هم کار می کنه. برای چند وقت اول که خیلی تو خیابون اینترنت لازم داریم و هنوز نمی تونیم شماره دائمی بگیریم خیلی خوبه. مکالمه و تکستش نامحدوده و اینرنتش هم 2 گیگه. 10 دلار از اون 60 دلار هم برای مکالمه خارجیه که قیمت گرفتن تلفن ایران 18 سنت بر دقیقه و موبایل ایران 23 سنت بر دقیقه است. بدرد می خوره تو خیابون. البته فرآیند فعال سازی اینترنت و تلفن خارجیش یه کمی سخته باید وب سایتشو بخونید و بار اول یه کمی باهاش کلنجار برید.
4- ماشین برای یه ماه(دقیقا 30 روز) از اینترپرایز یه خودروی سایز استاندارد اجاره کردم(دوج اونجر 2010) با مالیات و همه چی 633 دلار. قیمتاش به مراتب از بقیه شرکتهای معروف کمتره. اما یه سری شرکتهای محلی هستن که تو هر منطقه ای بصورت محدود فعالیت دارن و قیمتاشون بعضا خیلی خوبه. یه چکی بکنید بد نیست. چون تو منطقه ما فاصله قیمتی شون با اینترپرایز کم بود ترجیح دادم از همون اینترپرایز بگیرم. گواهینامه بین المللی رو قبول دارن. درباره بقیه رنت کارها نمی دونم.
مهم مهم: وقتی ماشین اجاره می کنید بیمه خیلی مهمه. توجه توجه توجه: قیمت اجاره ماشین من روزی 21 دلار شد. اما بیمه شخص ثالث روزی 13 دلار(در ماه 400 دلار) و بیمه بدنه روزی 10 دلار(در ماه 300 دلار) بود. یعنی مجموعش بیشتر از قیمت اجاره خود ماشین. باز هم توجه توجه توجه: در آمریکا شما مجازید از بیمه شخص ثالث شخصی تون برای هر ماشینی(ولو مال دیگری باشد) استفاده کنید. یک نوع بیمه شخص ثالث دارند که بدون اشاره به خودروی در تملک شما صادر می شه. به آن می گویند بیمه شخص ثالث خودروهای غیر مالکیتی(ببخشید که بیمعنیه. ترجمش NON OWNED VEHICLES میشه) و برای هر خودروای که ازش استفاده می کنید معتبره. حتی اگه مال همسایه، دوست یا فامیل باشه. من از اینترپرایز بیمه شخص ثالث نگرفتم. یه بیمه شخص ثالث غیر تملکی از یه شرکتی به نام GEICO گرفتم که خیلی ارزون بود و حداقل استاندارد بیمه ای ایالت کالیفرنیا رو کاور میکرد. خودم و همسرم رو بیمه شخص ثالث کرد برای شش ماه 270 دلار.(توجه کنید برای شش ماهش کمتر از یه ماه اینترپرایز شد) تازه از دم قسط ماهی 45 دلار. کارت بیمشو نشون اینترپرایز دادم بیمه ثالثشون رو نگرفتم. بدنه رو هم نگرفتم اون اختیاریه مثل ثالث اجباری نیست. گفتم احتیاط می کنم.
5- امتحان کتبی رانندگی DMV رو هم خودم و خانمم قبول شدیم. توی سن دیگو امتحان فارسی هم می گرفتن. خودم انگلیسی امتحان دادم خانمم فارسی. البته به شخصه اعتقاد دارم انگلیسیش راحت تره چون ترجمه های فارسیش ضعیفه و بعضا گمراه کننده است. دفترچه آیین نامه انگلیسیش راحت پیدا میشه. ولی فارسیش یه کمی سخت تره. اگه کسی فارسیش رو پیدا نکرد تو پیغام خصوصی ایمیلشو بده براش بفرستم. توصیه میکنم حتما قبل از حضور در DMV انلاین وقت بگیرید. DMV ما خیلی شلوغ بود یه صف 50 متری ولی ما که وقت قبلی داشتیم بی صف رفتیم داخل. وقت گرفتن هم مجانیه. همونجور که بقیه دوستان گفتن قیمتش 31 دلاره و سه بار پشت سرهم یا در روزهای مختلف به انتخاب خودتان اجازه امتحان دادن دارید. بعد از قبولی یک برگه می دهند که مجوز موقت رانندگی است. توجه توجه اگر با استفاده از این برگه و بدون گواهینامه بین المللی رانندگی می کنید حتما باید یک نفر که گواهینامه کالیفرنیا دارد کنارتان نشسته باشد. با استفاده از این برگه قبولی می توانید برای اولین نوبت موجود امتحان عملی وقت بگیرید(تلفنی یا انلاین) هنوز عملی امتحان ندادیم.
6- حساب بانکی هم فعلا bank of america باز کردیم. فعلا فقط یه حساب دسته چک(چکینگ) و یه حساب سپرده(سیوینگ) باز کردم که روی حساب چکینگ غیر از دسته چک بهم درجا دبیت کارت دادن. البته موقت بود و اسم روش نداشت و روی بعضی وب سایتها نمی شد ازش استفاده کرد. سه روز بعد دائمیش که روش اسم داشت اومد. رفتم فعال کردم و اوکی شد. حواستون باشه بعضی بانکها برای باز کردن اینجور حساب ها و نگهداری از پولتون یا صدور دسته چک ماهیانه یا سالیانه شارژتون میکنن. اگه پولتون از یه حدی بیشتر باشه دیگه نمی کنن. این موارد رو بپرسین. بهره حساب سپردشونم که جوکه. بین 0.15% تا 0.3% در سال. فکر نکنین ریاضیم ضعیفه و نوشتن بلد نیستم. دقیقا همینه: حداکثر سه دهم درصد. به همین مسخرگی.
بانک او آمریکا یه گزینه کردیت کارت داره به نام 1-2-3 . فعلا فقط اپلای کردم ببینم بهم می دن یا نه. موسسه capital one هم برای تازه وارد ها یه کردیت کارت خوب داره به نام 1% for newcomers که شاید برم برای اون هم درخواست بدم. داستان کردیت اینجا خیلی مفصله. اگه هیچکدوم از بانکها و موسسات مالی مختلف قبول نکن بهتون کردیت کارت عادی بدن(چون تازه واردیم شاید ندن) باید secured credit باز کنین. یعنی یه مبلغی(بین 50 تا 5000 دلار) بسته به درخواست شما و ظرفیت بانک پولتون رو بلوکه میکنن و در مقابلش بهتون کردیت کارت می دن. سیستم کردیت کارت هم اینجوریه که هر ماه در یه روز معینی(معمولا اول یا پانزدهم) یه صورت حساب براتون میاد که هزینه های اون ماه رو که از کردیت کارت استفاده کردین براتون لیست کرده. تا قبل از اون توی اون ماه وقتی خرج می کنید هیچ پولی از حساب کردیت کارتتون خرج نمیشه. وقتی صورتحساب ماهتون اومد دو حالت داره. مثلا از کردیت کارتتون 1000 دلار خرج کردید. اگه همشون همون موقع بریزید به حساب کردیت کارتتون(مثلاً از حساب سپردتون بریزید به حساب کردیت کارتتون) که هیچی هیچ بهره ای نداره مجانی مجانی در واقع شما از پول بانکتون برای یه ماه بی بهره استفاده کردین. اما اگه نخواین همه پولو پس بدین باز دو حالت داره. بانک یه مینیمم پرداخت بهتون اعلام می کنه که فرض کنید برای 1000 دلاری که شما خرج کردید 200 دلاره. اگه این پول رو بدید، باقیمانده بدهیتون که 800 دلاره رو با یه بهره بالا(بسته به اعتبار شما بین 10 تا 30 درصد در سال) از شما طلبکار میشه.(جالبه تو گرفتن بهره زرنگن). می تونین هر وقت دوست داشتین بدین. ولی این بدهی با بهره اش ماه بعد دوباره تو صورتحسابتون هست. اگه تو مدت کوتاهی بعدش بدهیتون رو با بهره اش بدین امتیاز کردیتتون نه تنها پایین نمیاد بلکه شاید بالا هم بره. چون می گن ایشون حواسش هست چیکار داره می کنه. اما اگه اون مینیمم رو هم ندین، دیگه نابودتون می کنن. بهره های بسیار بالا و خراب شدن امتیاز کردیتتون که بعا خیلی لازمه.
ببخشید طولانی شد.
ارادتمند همه
ای.تی. ناخاوس- سن دیگو

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - پسرایرونی - 2012-09-08

(2012-09-07 ساعت 23:42)frozen mind نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 19:02)پسرایرونی نوشته:  سلام دوستان عزیز
61 روز دیگه انتخابات آمریکاست. به نظرتون قبل از انتخابات بریم آمریکا بهتره یه بذاریم بعد از انتخابات بریم؟

انتخابات به من و شما چه ربطی داره؟!! Smile

آخه ما که شانس نداریم یه وقت دیدین رئیس جمهور جدیدشون گفت دیگه ایرانی راه نمیدمBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-09-08

(2012-09-08 ساعت 02:27)ETnakhausetelefonien نوشته:  سلام
همونطور که قبلا خدمتتون عرض کردم ما الان san diego هستیم در کالیفرنیا. بعضب از اطلاعاتی که احساس کردم شاید به درد دوستان بخوره رو ذیلا آوردم. ببخشید اگه بعضی هاش تکراریه ولی خوب گفتم مرور میشه.
...

اطلاعات شما جامع و کامله و من حتما از تجربیات شما استفاده خواهم کرد.
خوب یادم هست پارسال وقتی که اولین پستهای شما رو می خوندم احساس کردم که شما آدم منظم و دقیقی هستید و الان چه بسا بیشتر.... یادش بخیر... اون پستها در مورد زمان احتمالی کارت شدن کیس نامبرها بود و شما فرضیاتی رو مطرح کرده بودید...
می خواستم بدین وسیله از شما تشکر کنم.Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shadin_n - 2012-09-08

سلام لطف میکنید راهنماییم کنید که با توجه به اینکه بچه 8 ساله دارم.و 2 هفته دیگه پرواز دارم بهusa چه داروهایی با خودم ببرم.اگر تاپیکی هم هست که لیست رو داره ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-09-08

(2012-09-08 ساعت 13:36)majid89 نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 02:27)ETnakhausetelefonien نوشته:  سلام
...

اطلاعات شما جامع و کامله و من حتما از تجربیات شما استفاده خواهم کرد.
خوب یادم هست پارسال وقتی که اولین پستهای شما رو می خوندم احساس کردم که شما آدم منظم و دقیقی هستید و الان چه بسا بیشتر.... یادش بخیر... اون پستها در مورد زمان احتمالی کارت شدن کیس نامبرها بود و شما فرضیاتی رو مطرح کرده بودید...
می خواستم بدین وسیله از شما تشکر کنم.Smile
منم می‌خواستم همین را بگم و تشکر کنم از آقایET عزیز.Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-09-08

(2012-09-08 ساعت 14:43)shadin_n نوشته:  سلام لطف میکنید راهنماییم کنید که با توجه به اینکه بچه 8 ساله دارم.و 2 هفته دیگه پرواز دارم بهusa چه داروهایی با خودم ببرم.اگر تاپیکی هم هست که لیست رو داره ممنون میشم راهنماییم کنید
راستش من اول اسم آنتی‌بیوتیک‌های رایج و بدرد بخور را خودم بردم را همینجا لیست کردم بد با توجه به اخلاق پزشکی‌ آن را حذف کردم مخصوصا که موضوع در مورد یک کودک است .داروهایover counter را از همانجا بخرید که کیفیت بسیار عالیتری دارند و گران هم نیستند مثلibuprofen ,acetamiophen,antihistamines .و برای آنتی‌بیوتیک‌ها توصیه من این است که خود درمانی نکنید چه بسا بیماریهای جدی بخصوص در کودکان با بیماریهای ساده اشتباه میشوند.اگر بیماری کودک شما واقعا ساده باشد با همان داروهای over counter جواب میدهد و اگر نداد پزشک لازم است.امیدوارم کودک شما همیشه سلامت باشد .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan1095 - 2012-09-08

(2012-09-08 ساعت 14:43)shadin_n نوشته:  سلام لطف میکنید راهنماییم کنید که با توجه به اینکه بچه 8 ساله دارم.و 2 هفته دیگه پرواز دارم بهusa چه داروهایی با خودم ببرم.اگر تاپیکی هم هست که لیست رو داره ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام با توجه به اين كه فرزندتان كوچك است اگر اين بار مسافرتتان كوتاه است توصيه ميكنم از بيمه مسافرتي حداقل براي بچه استفاده كنيد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-09-08

(2012-09-08 ساعت 19:26)ehsan1095 نوشته:  

سلام با توجه به اين كه فرزندتان كوچك است اگر اين بار مسافرتتان كوتاه است توصيه ميكنم از بيمه مسافرتي حداقل براي بچه استفاده كنيد
با درود
شما مطمئن هستید این بیمه در آنجا کاربرد دارد؟ لطفا نام شرکت بیمه را اعلام کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - iranian1 - 2012-09-08

دوستان من اگر ملکی در آمریکا خریداری کنم وآن را اجاره دهم وهر5ماه یکبار به آمریکا مراجعه کنم آیا مشکلی برایم ایجاد نمیشود؟ آیا درسیتیزن شدنم مشکلی بوجود نمی آید؟

باتشکر

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Omidooo - 2012-09-08

(2012-09-07 ساعت 23:34)hossein1234 نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 22:58)vm1974 نوشته:  سلام دوستان
ممکنه من رو در موارد زیر راهنمایی بفرمایید
1- آیا موقع خروج به ارز بالای 5000 دلار برای هر نفر گیر میدن؟
2- اگه آدم بخواد بالای 50-60 هزار دلار ببره میتونه همراه خودش ببره یا نه؟
3- من ویلونم را میخوام با خودم ببرم میتونم یا باید برم مجوز خاصی بگیرم؟
4- از نظر قوانین گمرک آمریکا ، فرش بخواهیم ببریم فقط دفعه اول میتونیم ببریم یا دفعات بعد هم میتونیم ببریم بدون اینکه بخوایم عوارض بدیم؟
5- داروهای مجاز با نسخه پزشک تا چه مقدار میشود برد؟
6- آیا بسته بندی سبزی خشک و... حتما باید مارک داشته باشد یا بدون مارک هم قبول میکنند؟
با تشکر

سلام :
۱- خیر ، اگر خودتون نگید ، کسی کاری نداره
۲- بله ، بین خودتون و همراهاتون پخشش کنید . البته اگر از طریق بانک حواله کنید بهتر است
۳- خیر ، مشکلی نداره - در بار قرار ندهید
۴- بردن فرش های کوچک (قالیچه و...) مثل ابریشم و غیره به عنوان استفاده برای سوغات و... بلامانع است
۵- تا حد مورد نیاز برای مصرف حین اقامت
۶- سعی کنید ، این طور موارد کاملا بسته بندی پک شده باشند ، لیبل اهمیت نداره
موفق باشین
ضمن تشکر از hossein1234 عزیز
فقط میخوام در مورد سوم اضافه کنم که سیم هاش رو حتما در بیارید بعدش با خودتون ببرید داخل هواپیما( تجربه ی شخصی)
موفق باشید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-09-09

بچه ها اگه سوالم جاش اینجا نیست معذرت میخوام, با توجه به اینکه در امریکا عز سیمکارتهای میکرو استفاده میکنند, من که کیخوام گوشیمو با خودم ببرم چطور میتونم از سیمکارت اونجا استفاده کنم, یه موبایلی میگفت پوکه سیمکارت ایرانسلتو ببر و اونجا مغزی سیمکارت اونجارو دربیار و بنداز روی این پوکه. اما من فکر میکنم اون شرکتی که قراره ازش سیمکارت بگیرم به هیچ وجه راضی نشه همچین بلایی رو سر سیمکارتش بیاره, کسی تجربه ای در این زمینه داره?

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mansour*** - 2012-09-09

(2012-09-09 ساعت 00:49)3rip نوشته:  بچه ها اگه سوالم جاش اینجا نیست معذرت میخوام, با توجه به اینکه در آمریکا عز سیمکارتهای میکرو استفاده میکنند, من که کیخوام گوشیمو با خودم ببرم چطور میتونم از سیمکارت اونجا استفاده کنم, یه موبایلی میگفت پوکه سیمکارت ایرانسلتو ببر و اونجا مغزی سیمکارت اونجارو دربیار و بنداز روی این پوکه. اما من فکر میکنم اون شرکتی که قراره ازش سیمکارت بگیرم به هیچ وجه راضی نشه همچین بلایی رو سر سیمکارتش بیاره, کسی تجربه ای در این زمینه داره?

گوشی من نوکیا5800 هستش از همین جا بردمش ویک خط از شرکت AT&Tگرفتم ومشکلی نبود وبراحتی استفاده کردم. در ضمن سیم کارتش هم مثل ایران هستش در اندازه استاندارد فقط اینو بگم که سیم کارت موقت نگیرید که همش کلاهبرداریه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - tartar - 2012-09-09

(2012-09-09 ساعت 00:49)3rip نوشته:  بچه ها اگه سوالم جاش اینجا نیست معذرت میخوام, با توجه به اینکه در آمریکا عز سیمکارتهای میکرو استفاده میکنند, من که کیخوام گوشیمو با خودم ببرم چطور میتونم از سیمکارت اونجا استفاده کنم, یه موبایلی میگفت پوکه سیمکارت ایرانسلتو ببر و اونجا مغزی سیمکارت اونجارو دربیار و بنداز روی این پوکه. اما من فکر میکنم اون شرکتی که قراره ازش سیمکارت بگیرم به هیچ وجه راضی نشه همچین بلایی رو سر سیمکارتش بیاره, کسی تجربه ای در این زمینه داره?

تو موبايل فروشي ها حتي تو ايران يك وسيله پلاستيكي كوچك مثل همون مغزي هست كه مايكرو سيم توش جا ميگيره و راحت ميشه تو هر گونه موبايلي كه سيم كارت معمولي ميخوره نصب كرد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nahid.t - 2012-09-09

اول میخواستم از راهنمایی دوست خوبم REZA1390 جهت درمان بچه هام تشکر کنم که خیلی کمک بزرگی از نظر روحی و بعد هم درمانی بود 1 شبانه روز بچه ها استفراغ شدید داشتند که شکر خدا کنترل شد بعدهم خواستم از دوست خوبمManجهت معرفی مرکز //www.211california.org/کنم البته من استفاده نکردم چون بیماری راکنترل کردم اما برای اطمینان تماس گرفتم با مترجم فارسی صحبت کردم اون هم ادرس نزدیکترین مر کز درمانی به محل سکونت ما را دادوگفت بین 40 تا 70 دلار شارژ میکنه برای ویزیت هر بچه بعد هم گفت یک کلینیک سیار هستش که ماهی یکبار به هر منطقه میاد که فردا به منطقه شما میاد و فری (رایگانه) هستش که الحمدالله بچه ها خوب شدند ولی دانستن این مطلب قوت قلب بزرگی برای من بود شب اول که به اورژانس مراجعه کردم همینطوری فهمیدم هزینه درمان هر کدوم امـرجنـسی بالای 1000دلار میشه کلی تو شوک بودم خلاصه اینکه هم خواستم از دوستان عزیزم تشکر کنم وهم راجب خدمات این مرکز (211)اطلاعات بدم تا اگر خدای نکرده کسی مشکلی براش پیش اومد و مثل ما بیمه نداشت حدا قل نگران هزینه بالا نباشه