مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - f98 - 2015-03-26

دوستانی که تازه اومدید در کل از هیوستون خوشتون اومده؟ چون من 4 ماهه از تهران اومدم ولی نمیدونم چرا نمیتونم خودمو با اینجا وفق بدم

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Mehrdad2001 - 2015-03-26

(2015-03-26 ساعت 03:32)sce نوشته:  در مورد آپارتمان توصیه من اینه که اگر شخص مطمئنی جایی رو به شما معرفی نکرده،بهترین کار اینه که حضوری به مجتمع های آپارتمانی سر بزنین.اینجوری قدرت چونه زنی دارین و می تونین در یه شعاع مشخص در طول یه روز بیشتر از 10 تا مجتمع رو سرک بکشین.نزدیک بودن خونه به محل کار از اون جمله مواردیه که مخصوصا توی شهر بزرگی مثل هیوستون خیلی اهمیت داره.فرموده بودین که به خاطر کار دارین تشریف میارین.پس ترجیحا سعی کنین جایی رو انتخاب کنین که نزدیک به محل کارتون باشه.مگر اینکه محل کارتون مثل من جای به درد بخوری نباشه و مجبور بشین برین دورتر.من شخصا هیوستون به سمت غرب،شمال وستهایمر رو ترجیح میدم.مخصوصا حدفاصل 610 با بلت وی 8.در مورد کردیت هم نگران نباشین.یه مقدار اون اوایل سخت میگیرن اما حل میشه/می تونین دپازیت بیشتری بزارین یا فیش حقوقی نشون بدین یا از یه ضامن بخواین بیاد براتون امضاء کنه.شاید هم خوش شانس باشین و اصلا چیزی ازتون نخوان.بازم میگم اطلاعات خیلی کلیه و اگه هر کمک دیگه ای خواستین یا جایی رو دیدین بگین تا با من و دوستان همفکری کنیم.
موفق باشین.

سلام. ممنون از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردید.
راستش کار من home office هست ولی به این معنی که کلا خونه باشم نیست. کارم سرویس دستگاههای پزشکی هست یعنی باید خونه باشم هر سرویسی که پیش بیاد از شرکت تماس میگیرند که به بیمارستان مربوطه برم. بنابرین به خاطر کارم و هم اینکه بچه هم نداریم که نگران مدرسه خوب باشم یه کم دستم باز هست برای انتخاب محل زندگیمون. البته جاهای خیلی پرت و حومه شهر را دوست ندارم. اگر لطف کنید اسم تعدادی از محله های خوب (البته منظورم از خوب خیلی لوکس نیست) را بگید ممنون میشم. من خودم فقط اسم محله memorial را شنیدم. دیگه کدوم محله ها رو پیشنهاد میکنید؟ بودجه ای که در نظر دارم برای اپارتمان دو خوابه تا ١٣٠٠ دلار اگه بشه خیلی خوبه.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2015-03-26

بسیار عالی.
به نظر من با توجه به شرایط شما و نوع کار مرتبطی که دارین،بهترین گزینه مدیکال سنتره.یه جورایی قلب شهر و مرکز تمام بیمارستان ها و مراکر پزشکی و البته تا حدودی گرون.شاید دو خوابه با این رقم تو مدیکال سنتر هم گیر بیاد،اما قطعا یه خوابه رو شاخشه.با این اوصاف،مموریال،سن فلیپه،وستهایمر و ریچموند تماما شرق 610،جنوب آی تن تا شمال 59 می تونه گزینه خوبی برای شما باشه.اگر با شهر آشنایی ندارین می تونبن از رو مپ دقیقا متوجه بشین کجا رو میگم.یه مستطیل که از شرق به 45 از غرب به 610 از شمال به آی تن و از جنوب به 59 منتهی میشه.دسترسی که فوق العاده.ترجیحا مموریال و سن فلیپه نزدیک به 610 می تونه گزینه ایده آل باشه.من شخصا دلم می خواد بتونم همین نقاط زندگی کنم.
بازم امری بود بفرمایین.
موفق باشین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2015-03-26

(2015-03-26 ساعت 04:30)f98 نوشته:  دوستانی که تازه اومدید در کل از هیوستون خوشتون اومده؟ چون من 4 ماهه از تهران اومدم ولی نمیدونم چرا نمیتونم خودمو با اینجا وفق بدم
چرااااااااااااااااااااا؟
دلت میاد ؟چیش از ایران خودمون کمتره ؟ Big GrinTongue
هوای پاک ؟ماشین خوب ؟آدمای مودب ؟نظم و قانون ؟تفریح و سرگرمی ؟
ما که همه اینا رو تو ایران هم داریم.نداریم ؟Big Grin
البته من تازه نیودما.یه 17 ماهی داره میشه.اما خب دیگه.خوشمون اومده یه جورایی.یه مدت بگذره وفق پیدا می کنی.دوست پیدا می کنی،سر کار وقت به سرعت میگذره و آخر هفته ها می تونی حسابی خوش بگذرونی.
موفق باشین.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Mehrdad2001 - 2015-03-26

(2015-03-26 ساعت 06:13)sce نوشته:  بسیار عالی.
به نظر من با توجه به شرایط شما و نوع کار مرتبطی که دارین،بهترین گزینه مدیکال سنتره.یه جورایی قلب شهر و مرکز تمام بیمارستان ها و مراکر پزشکی و البته تا حدودی گرون.شاید دو خوابه با این رقم تو مدیکال سنتر هم گیر بیاد،اما قطعا یه خوابه رو شاخشه.با این اوصاف،مموریال،سن فلیپه،وستهایمر و ریچموند تماما شرق 610،جنوب آی تن تا شمال 59 می تونه گزینه خوبی برای شما باشه.اگر با شهر آشنایی ندارین می تونبن از رو مپ دقیقا متوجه بشین کجا رو میگم.یه مستطیل که از شرق به 45 از غرب به 610 از شمال به آی تن و از جنوب به 59 منتهی میشه.دسترسی که فوق العاده.ترجیحا مموریال و سن فلیپه نزدیک به 610 می تونه گزینه ایده آل باشه.من شخصا دلم می خواد بتونم همین نقاط زندگی کنم.
بازم امری بود بفرمایین.
موفق باشین.

واقعا ازتون ممنونم.
خیلی راهنمایی های خوبی کردید.
خیلی خوشحالم که دارم شهری میام که ایرانیهای خوبی مثل شما داره.
باز هم ممنون از لطفتون.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2015-03-28

سلام دوستان
كسي از عزيزان اگه دنبال كار پاره وقت مي گرده به من مسيج بده

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - behdadK - 2015-03-28

من البته 1 ماه 2 ماه دیگه Big Grin

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - amirmd1361 - 2015-03-28

(2015-03-28 ساعت 02:15)Ramin geologist نوشته:  سلام دوستان

salam mishe raje be job bishtar begin?

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2015-03-29

(2015-03-28 ساعت 21:09)amirmd1361 نوشته:  
(2015-03-28 ساعت 02:15)Ramin geologist نوشته:  سلام دوستان

salam mishe raje be job bishtar begin?

والا توضيح اينكه من تو فروشگاه Tuesday morning كار مي كردم و دارم كارم رو عوض مي كنم
يكي از دوستان همكار هم داره مي ره يه شعبه ديگه حداقل 2 تا پوزيشن خالي دارن
اگه سابقه هم داشته باشي كه خيلي خوبه
حقوقش هم بين 8 تا 10 هست بسته به سابقه

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - reza.aa - 2015-03-31

دوستان از همه شما در خصوص کار یه همفکری میخواستم من رشتم الکترونیک هست و برنامه نویسی میکروکنترولر و طراحی مدارهای دیجیتالی رو در سطح خوبی کار میکنم البته یه ثبت اختراع هم مربوط به رشتم دارم ، کارم هم ابزاردقیق که توی کارخونه های پتروشیمی و فولاد و ماشین سازی و خیلی جاهای دیگه مورد نیاز هست از اونجا که در بدو ورود گرفتن همچین مشاغلی به خاطر زبان سخت هست .من چند شغل مرتبط با کارم رو تویه سایت های کاریابی پیدا کردم ،البته تجربه و تخصص کافی برای این کارها رو هم دارم.
satellite installer
CCTV installer
Blind installer
Electronic board assembler
نظر شما درباره این کارها چیه و اگه تجربه ای دارید لطفا با من درمیون بزارید.
و همینطور برای کار تعمیر موبایل ، چون این کارها بیشتر زبان تخصصی نیاز دارن و زبان عمومی اهمیت کمتری داره

اگه شغلی تو این ضمینه میشناسید که با توانایی های من بخونه لطقا راهنمایی کنید.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - atlantis770 - 2015-04-01

دوستان من درحال حاضر هیوستون هستم.
اگر کسی هم در هیوستون هست که قصد داره طی چند ماه آینده به ایران برگرده لطفا بمن پیغام خصوصی بده.
ممنون.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - reza.aa - 2015-04-05

،یه سوال درباره افتتاح حساب بانک
بنا به اصول بانکداری در آمریکا ، برای افتتاح حساب باید دو مدرک شناسایی ارایه بشه ، یکیش که پاسپورتمونه ،میشه برای دومی از گواهینامه بین المللی استفاده کرد؟؟
البته یه چیزایی هم شنیدم که این مدارک شناسایی باید آدرس داشته باشه ، دوستانی که گواهنامه امریکا رو دارن ،گواهینامه تون آدرس داره ؟؟؟

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - Mehrdad2001 - 2015-04-05

(2015-04-05 ساعت 17:20)reza.aa نوشته:  ،یه سوال درباره افتتاح حساب بانک
بنا به اصول بانکداری در آمریکا ، برای افتتاح حساب باید دو مدرک شناسایی ارایه بشه ، یکیش که پاسپورتمونه ،میشه برای دومی از گواهینامه بین المللی استفاده کرد؟؟
البته یه چیزایی هم شنیدم که این مدارک شناسایی باید آدرس داشته باشه ، دوستانی که گواهنامه آمریکا رو دارن ،گواهینامه تون آدرس داره ؟؟؟

خیر. نمی تونید از گواهینامه بین المللی استفاده کنید. کلا این گواهینامه های بین المللی خیلی معتبر نیستند. من خودم یه بار از یه شرکت با گواهینامه بین المللی ماشین اجاره کردم ولی یه بار دیگه یه شرکت دیگه قبولش نکرد.

بله. گواهینامه های امریکا (حداقل برای تگزاس که اینطوریه) روش ادرس سکونت شما درج میشه و در صورت تغییر ادرس یک ماه فرصت دارید تا ان را اعلام کنید تا کارت جدید براتون صادر بشه.

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - fontana - 2015-04-06

سلام دوستان

اگه کسی دنبال ماشین ارزون قیمت هست به من پی ام بده، ماشین یه نیسان سنترا 2005 هست.
مرسی

RE: هیوستون، ایالت تگزاس - f98 - 2015-04-07

(2015-04-05 ساعت 17:20)reza.aa نوشته:  ،یه سوال درباره افتتاح حساب بانک
البته یه چیزایی هم شنیدم که این مدارک شناسایی باید آدرس داشته باشه ، دوستانی که گواهنامه آمریکا رو دارن ،گواهینامه تون آدرس داره ؟؟؟

بله دوست عزیز تو گواهینامه آمریکا آدرس رو هم ذکر میکنند