مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rayan.s - 2010-10-13

(2010-10-12 ساعت 19:26)shamim نوشته:  
(2010-10-12 ساعت 15:06)rayan.s نوشته:  بعضی از مواردی که در کیلیر تاثیر داره الان امکان اصلاحش نیست و خارج از اختیار ماست مثل خدمت تو 3 پا و یا مسافرت به برخی کشورها ولی یه مورد هست که دست خودمونه و Ali-n عزیزم بدرستی بهش اشاره کرد رفتار در روز مصاحبه و تحت تاثیر قرار دادن آفیسره. باور کنید این مورد اگه درست صورت بگیره تاثیرش از تمام موارد بیشتره.
روز مصاحبه آفیسر من برگه آبی زیر دستش تو پرنده بود، یعنی تا چشمم بهش خورد فهمیدم که من کلیر باید بشم ولی دوستم که همون روز ویزا گرفت گفت اصلا همچین برگه ای ندیده.
با توجه به سوالاتی که از چند نفر دیگه پرسیدم به این نتیجه رسیدم که قبل از مصاحبه اونا تصمیمشون رومیگیرن که بهت کلیر بخوره یا نه
متن زیر نمایانگر اهمیت مصاحبه میباشد. من نمیخوام بگم قبل مصاحبه آفیسر تصمیم گرفته یا نه . فقط میگم در روز مصاحبه شما میتونید سرنوشتتون رو تغییر بدید.

( همون FBI چک ما )Administrative Processing Information

Some visa applications require further administrative processing, which takes additional time after the visa applicant’s interview by a Consular Officer.
در ادامه هم گفته میشه این پروسه 30 روزه است که اگر بیش از 60 روز از روز مصاحبه یا ارسال مدارک هرکدوم دیرتره طول بکشه میتونید پیگیری کنید.
منبع :
http://travel.state.gov/visa/a_zindex/a_zindex_4353.html

RE: کلیرنس برندگان 2011 - hasti_banoo - 2010-10-13

(2010-10-13 ساعت 14:30)rayan.s نوشته:  در ادامه هم گفته میشه این پروسه 30 روزه است که اگر بیش از 60 روز از روز مصاحبه یا ارسال مدارک هرکدوم دیرتره طول بکشه میتونید پیگیری کنید.
منبع :
http://travel.state.gov/visa/a_zindex/a_zindex_4353.html

متاسفانه این قضیه برای ایرانی ها نیست حتما ! چون در سایت سفارت آمریکا در انکارا بخشی مربوط به ایرانی هاست و اونجا توضیح داده که در مورد ویزاهای اقامتی ایرانیان، کلیرنس طی شش ماه یا بیشتر انجام میشه

Administrative processes are completed within six months or more and our office does not have any control over them.

http://turkey.usembassy.gov/iranian_applicants.html

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Rasool - 2010-10-13

من اصلا کاری به این نوشته ها که تو سایتشون گذاشتن ندارم.من با با این 2تا چشمهای کوچیکم چیزهای بزرگی را تو انکارا دیدم....
دیدم که یکی از بچه ها سرباز 3 پا بود به کشورهایی نظیر افغانستان.پاکستان.سوریه عراق لبنان و حتی کشورهای آفریقایی سفر کرده بود اما روز 1 اکتبر ویزاشو گرفت و رفت.
اما من هیچ این شاهوی عزیز چی ؟؟بنده خدا 9 ماه و اندی بود که که کلیر شده بود اما آخرش هم جواب کلییرش نیومد.آخه مگه اینا میخوان کجا را چک کنن؟؟؟چی را میخوان کنترل کنن؟؟کجا را میخوان تفتیش کنن؟؟
بابا با 80 روز میشه دور دنیا را گشت؟؟!! نمیدونم سیارات وکرات همجوارم داشتن چک میکردن که اینقدر طول کشید؟؟!!!

زیاد احساساتی نشم چون دوستان اعتراض میکننBig Grin

در هر صورت این بساط که برا ما ایرانیها پهن کردن اصلا عادلانه و منطقی نیست.
این حرفهایی هم که تو سایتشون زدن به نظر من چرندیاتی بیش نیست.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rayan.s - 2010-10-13

دوستان عزیز؛ ببینید تمام دیده ها و تجربه شما هم به نحویی این گفته رو تایید میکنه که مصاحبه و نظر آفیسر دارای اهمیته که یه دفعه یکی رو یه روزه یا سه روزه ویزا میدن و یکی رو 10 ماهه هم ویزا نمیدن. تو متن نوشته هم میگن زمان شروع کلیرنس از بعد مصاحبه با آفیسر آغاز میشه حالا آفیسر موقع بررسی مدارک تصمیم میگیره ویزا بده یا نه یا بقول علی جان یه فرمی داره که نوشته کلیر کم ، متوسط و غیره . من با نظرات شما که کلیرنس قاعده خاصی نداره مخالفتی ندارم فقط میخواستم بگم اهمیت روز مصاحبه خیلی زیاده. ضمنا" مطابق جدول نظر سنجی مدت زمان کلیرنس 2010 ( که متاسفانه طبق عادت بد موجود بین ایرانیان عزیز ؛ فقط نیمی از برندگان عضو سایت در آن شرکت کردند.) 85 درصد در کمتر از 2ماه کیلیر شدن. پس این مدت 2 ماه نوشته تو سایت وزارت امورخارجه آمریکا بیشتر به واقعیت نزدیکه تا مدت زمان 6 ماه نوشته شده در سایت سفارت.
نوشته های شما عزیزان 2010 تجربه گرانمایه ایست که اگر دوستان بدرستی مطالعه کنند بهترین تجربه ها رو بدست میارن. به نوبه خودم از شما عزیزان سپاسگذارم .

RE: کلیرنس برندگان 2011 - free_free - 2010-10-13

اینکه فکر کنیم آفیسرهمه کارس یکم اغراق آمیزه!
چون بچه ها برگه های آبی رو قبل از مصاحبه دستشون دیدن.
و اینکه کلیرنس از زمان مصاحبه شروع بشه هم یخورده جور در نمیاد ، حتما از زمان ارسال فرم ها شروع میشه.
و اینکه نمیشه هیچ نسخه ای برای کلیرنس پیچید عکس اون هم صادق هست ، به این معنی که هیچکی نمیتونه بگه با این شرایط من بدون کلیر ویزا میگیرم هر چند خیلی از نظر خودش کلیر باشه!!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - saeed53 - 2010-10-13

(2010-10-13 ساعت 18:08)free_free نوشته:  اینکه فکر کنیم آفیسرهمه کارس یکم اغراق آمیزه!
چون بچه ها برگه های آبی رو قبل از مصاحبه دستشون دیدن.
و اینکه کلیرنس از زمان مصاحبه شروع بشه هم یخورده جور در نمیاد ، حتما از زمان ارسال فرم ها شروع میشه.
و اینکه نمیشه هیچ نسخه ای برای کلیرنس پیچید عکس اون هم صادق هست ، به این معنی که هیچکی نمیتونه بگه با این شرایط من بدون کلیر ویزا میگیرم هر چند خیلی از نظر خودش کلیر باشه!!
این دقیقا نقطه نظر منه با هر 4 مطلب کاملا موافقم با free free

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2010-10-13

این قضیه administration شامل دو قسمت هست. قبل از مصاحبه و بعد از مصاحبه. همونطور که توی سایت آنکارا نوشته بخش زیادی از این پروسه قبل از مصاحبه انجام می شود و به پایان می رسد و در برخی موارد پروسه اضافی (additional administration ) لازم است که بعد از مصاحبه خواهد بود.

While most administrative procedures occur prior to the final immigrant visa interview
, in some instances additional processing may be required after the interview.

بنابراین درسته که این پروسه از قبل از مصاحبه شروع میشه ولیکن اون پروسه اضافی که شامل بعضی ها میشه بعد از مصاحبه و احتمالا پس از ارسال فرم 9 سوالی و ... آغاز میشه.
در خصوص نظر آفیسر من هم موافقم که همه کاره 100% نیست ولی نظرش دارای اهمیت بالایی هست. به دلیل اینکه بالاخره این پرونده ها توسط همین آفیسر ها بررسی شده و حتی اگر تصمیمی هم از قبل گرفته شده توسط همین آفیسرها گرفته شده. درسته که برگه آبی از قبل آماده شده ولیکن روز مصاحبه تایید نهایی رو برای اجرای اون پروسه اضافی اعلام میکنه و یا ممکنه نظرش رو عوض کنه که در آنصورت نقش مصاحبه شونده و اثر گذاری اون میتونه خیلی مهمه باشه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - free_free - 2010-10-15

بچه ها saeedproo هم بدون کلیرنس صاحب ویزا شد

تبریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک

[عکس: Banane21.gif]

RE: کلیرنس برندگان 2011 - negin65 - 2010-10-16

سلام
میخواستم بدونم از برنده های 2010 کسی واسه اشتباه تاریخ تولد رد شده یا نه؟؟ :-(

RE: کلیرنس برندگان 2011 - javidk - 2010-10-16

negin65 عزیز اگه ناریخی رو که اشتباه وارد کردی می دونی چی بوده، یه ایمیل بزن و بگو تاریخ صحیح اینه.
نمونه نامه در "نمونه مکاتبه با KCC" هستش. و اگه نمیدونی مثل ما توکل کن به خدا ببین چی میشه!!!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - kimkim - 2010-10-16

سلام بر دوستان
من سوال داشتم از دوستانی که مصاحبه داشتند. کیس به نام من هست یعنی برنده لاتاری من هستم. می خوام ببینم شوهرم که میاد همراه من روز مصاحبه از محل خدمتش می پرسن؟و اینکه آیا کارت پایان خدمت از شما ها خواستند. چون همسر من دو ماه دیگه خدمتش تموم می شه و الان در حین خدمت هست. آیا می پرسند که کجا خدمت می کنه؟ ارتش ، 3پاه یا ..... ؟
ممنون می شم کسانیکه این راه و رفتن بگن به ما. چون خیلی استرس داریم. هفته دیگه مصاحبه داریم.
اینکه خدمتش 3پاه هست براش مشکلی بوجود نمیاد؟ وقتی بپرسن ازش باید راستشو بگه. و واقعا اونها میفهمند که این خدمتش اونجا هست و ربطی به اونها نداره؟
و اینکه کارت پایان خدمت نداره چی می شه؟ باید بکه الان در حین خدمت هستم؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rayan.s - 2010-10-16

(2010-10-16 ساعت 10:36)kimkim نوشته:  سلام بر دوستان
من سوال داشتم از دوستانی که مصاحبه داشتند. کیس به نام من هست یعنی برنده لاتاری من هستم. می خوام ببینم شوهرم که میاد همراه من روز مصاحبه از محل خدمتش می پرسن؟و اینکه آیا کارت پایان خدمت از شما ها خواستند. چون همسر من دو ماه دیگه خدمتش تموم می شه و الان در حین خدمت هست. آیا می پرسند که کجا خدمت می کنه؟ ارتش ، 3پاه یا ..... ؟
ممنون می شم کسانیکه این راه و رفتن بگن به ما. چون خیلی استرس داریم. هفته دیگه مصاحبه داریم.
اینکه خدمتش 3پاه هست براش مشکلی بوجود نمیاد؟ وقتی بپرسن ازش باید راستشو بگه. و واقعا اونها میفهمند که این خدمتش اونجا هست و ربطی به اونها نداره؟
و اینکه کارت پایان خدمت نداره چی می شه؟ باید بکه الان در حین خدمت هستم؟
اولا" استرس نداشته باش شما به فکر دروغ نباشید این همه 3پا خدمت کرده الان آمریکا هستند.اگه تجربه دوستان 2010 در تایپیکی با همین مضمون ببینید (5-7 صفحه آخر ) خواهید دید فردی که 3 پا خدمت کرده بود و در 3 روز آخر اومد و ویزاش رو گرفت. بعدشم فرمها رو چطور پر کردی؟(مربوط به خدمت سربازی )
با توجه به اینکه امکان خروجش مهیاست یادتان باشه اگه نگید 3پا خدمت میکنه بگن مدارک خدمتش رو بعدا" بفرست و در آینده به مشکل بخورید (بعد از اخذ ویزا) البته سوال شما رو ممکنه هر کسی یه نظری بده مثلا" بگه نگو خدمت رو کجا بوده ولی به آینده هم فکر کن و خودتون انتخاب کنید.راستی اگه پاسش به خاطر سمینار صادر میشه اگه ویزا تو پاسش بخوره چیکار میکنه؟
( مرسی که تایپیک رو عوض کردید )

ممنون از جوابتون. از طریق کنگره علمی تونست پاسپورت بگیره که پاسپورت یکبار خروج هست. توی فرم های اولیه که از محل خدمت نپرسیده بود فقط Speciality/Occupation ,Branch ,Dates of Service (mm-dd-yyyy)و Rank/Position Military داشت که پر کردیم تاریخ هم تاریخ ورود را پر کردیم جایی سوالی مربوط به 3پا نبود .
و فرمی که با مدارک باید می فرستادیم هم متاسفانه نمی دونستیم. مدارک را بدون اون فرستادیم. قرار شد با خودمون ببریم.

ببینید من شنیدم که اولا به احتمال خیلی زیاد کلیرنس می خوره . بعدش اگه بهشون بگیم می تونیم بعدا بیام ویزا رو بگیریم یا اینکه بجای پاسپورت توی یک برگه ویزا رو میدن. مثل ویزای دبی که قبلا خودم اینجوری روی یک کاغذ گرفتم.
ولی اینها رو شنیدم. باید برم ببینم اونجا چی می شه. اطلاعات دقیق که خودم تجربه می کنم رو بهتون بگم.

در ضمن راستش من این سوال رو برای همین پرسیدم که اونهایی که مثل شوهر من همراه بودن و مصاحبه رفتن دقیقا بگن که چه سوالی درباره سربازی ازشون پرسیدن. و آیا کارت پایان خدمت ازشون گرفتن یا نه؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - zk-mm - 2010-10-16

(2010-10-16 ساعت 01:33)negin65 نوشته:  سلام
میخواستم بدونم از برنده های 2010 کسی واسه اشتباه تاریخ تولد رد شده یا نه؟؟ :-(
سلام
من هر دو حالت رو دیدم یعنی کسی که به خاطر این اشتباه رد شده و کسی که رد نشده.اونکه رد نشده بود از همون موقع که فهمیده بود اشتباه کرده با kcc مکاتبه کرده بود (البته این تنها چیزیه که من می دونم) و می گفت که روز مصاحبه برگ قرمز رو دیده ولی قبل از اینکه برگ قرمز بهش بدند ازشون خواسته که بهشون توضیح بده.
امیدوارم که شما هم با پیگیری به نتیجه برسید.