مهاجرسرا
شیکاگو، ایالت ایلینوی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: شیکاگو، ایالت ایلینوی (/thread-2947.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: زندگی در شیکاگو - abbas41 - 2013-06-09

(2013-06-09 ساعت 07:43)poya123 نوشته:  سلام عباس جان ممنون از راهنمايت من همه پست ها را خواندم ولي اين سوالي که مطرح کردم پاسخي براشون نديدم ويا احساس کردم نياز بيشتر و در يک پست جدا مثله موضوعات دسته بندي شده توسط اميد جان پاسخ داده بشود حالا هم مجددا از دوستان ساکن در شيگاگو خواهش مي کنم هر دو سوال را بصورت مجزا و با جزييات کامل تر پاسخ بدهند( نحوه تهيه بليط و خطوط هواپيمايي پيشنهادي ، ليست وسايلي که بهتر است از ايران براي زندگي تو شيگاگو بياوريم ) مرسي

برای تهیه بلیط تو تایپیک خودش خیلی با دوستان بحث کردیم تاجای که به مناظره کشید بعضی ها میگفتن بگم بگم یهو یکی گفت وقت شما تموم شد .مااخر نفهمیدیم باکی بریم باچی بریم کی میبرمون.ما رو میگیSad

امدیم ازاین تایپیک بیرون رفتم ببینم چی میشه بردچشمت روزبد نبینه

اون ایلاین محترم فرمودن... اولا هر باری رو نمیبرن یک لیستی دادن که فقط اقلام داخل این لیست بعدکه نشستیم حساب کتاب کردیم دیدم که لوازم برقی نمیشه برد چون برق امریکا 110 ولوازم ما با برقه 220کار میکنه باید ادابتورببری که کار کنه در مجموع نمی صرفه چیزهای مثل فرش کمد لباس ظروف اشپزخونه (بغیراز چاقوکه جزووسایل ممنونه است.)بعدهم که لوازم رو به ایلاین مربوطه اعلام کردم قیمتی گفت که ...مارو میگیSad

امدیم ازاینجا بیرون قرارشد هروقت خواستیم بریم بغیراز خونه لوازم میفروشیم اونجا میخریم .خوب این چه کاری این همه پول بار بدیم بکشونیم اون سر دنیا
مزایا ...
1.اگر از یک فروشگاه تمام لوازم رو بخری تخفیف خیلی زیادی داره توی این باز خرابی و رقابت شدید
2.هزینه حمل لوازم نمیدی فروشنده برای شما میاره .وهر مارکی باشه شرکت میا برای شما نصب میکنه...
3.تو فروشگاهاشون همه مدل با همه برند پیدا میشه از یک پیچ بگیر تا بوردزل .ماشین .لوازم خونه .وهرچی که فکرشرو بکنه....

واما معایب وای وای وای

فقط باید سرو سالار زندگی. ان یگانه شیر زن خونه رو راضی کنی تا.تا .جهزیه که فقط این خانوم داره زن شاه نداشت بفروشه .دیکه تمومه .
پویا جان راضی شدی عزیزم ...

RE: زندگی در شیکاگو - Omidooo - 2013-06-10

(2013-05-25 ساعت 20:46)fire dragon نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 12:08)shimoda نوشته:  با سلام
دوستان پورت ورودی من شیکاگو هست, می خواستم بدونم کارهای اداری حدودا چقدر طول می کشه
می دونم برای هر کسی متفاوت بوده و به شلوغی و ساعت پرواز بستگی داره اما اگر لطف کنید و تجربه ی خاصی دارید به من بگید ممنون می شم
من بی دقتی کردم و بین دو تا پروازم 2 ساعت بیشتر زمان ندارم
اگر پیشنهاد و یا توصیه ای دارید ممنون می شم که بگید

من فکر میکنم 2 ساعت احتمال اینکه یه کم وقت کم بیارید هست.
چون زمانیکه من رسیدم یه صف طولانی تو فرودگاه شیکاگو بودکه بیشتر از دو ساعت طول کشید که نوبت من بشه .بعدش منو فرستادن یه قسمت دیگه و اونجا ظرف نیم ساعت کارهام انجام شد.
شما وقتی وارد فرودگاه شیکاگو میشید دو تا صف هست. یکی مربوط به سیتیزنها میشه و دیگری مربوط به بقیه . که باید تو این صف دوم منتظر بشید.
پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که شما اگه با همچین صفی روبه رو شدید بلیط پرواز دومتون رو دستتون بگیرید و تو صف برید جلو.
من یکی دو نفر دیدم که اینکارو کردند و مردم هم اعتراضی نکردند.
یه آقایی بود که ما ساعت 5:30 رسیدیم و ایشون ساعت 7 پرواز دومش بود
. رفت به پلیس گفت و اون گفت نمیتونم کمکتون کنم ولی ایشون تو صف رفت جلو .
البته این تجربیات کم من بود و مطمئنا بچه های 2012 که خیلی قبل از ما اینجا هستند بیشتر میتونن کمکتون کنن. مخصوصا امیدوو که واقعا برای این تاپیک زحمت زیادی کشیده

شیمودا جان
تجربه ی شخصی من هم اینه که حدودا 2 ساعتی وقت برد تا کارای اولیه تو فرودگاه رو انجام بدم و بیام بیرون. اتفاقا به نظرم چون امیر دراگون جدیدا اومده اطلاعاتش دقیقتره و به روزتره . ضمن اینکه راهنمایی خوبی کرده بود.
موفق باشی.

(2013-06-02 ساعت 12:15)مسافر تنها نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز

لطفا در مورد سطح كرايم و امنيت شيكاگو اطلاع رساني بفرمائيد
لطفا اگه تجربه و يا مشاهده عيني از ميزان كرايم و امنيت اونجا سراغ دارين بفرمائيد
با سپاس

مسافرتنهای عزیز

من تو این پست یه لینک دادم که اطلاعات خوبی راجع به شیکاگو داره
حالا این لینک هم میذارم که صرفا محض احتیاط.
اما تجربه ی شخصی در سطح شهر شیکاگو:
به عینه چیزی ندیدمCool . به نظرم امنیت شیکاگو در سمت جنوب شهر مورد داره هر چند که اتفاق خبر نمیکند. مثلا تو این 14 یا 15 ماهی که شیکاگو هستم دو سه نفر در نزدیکی های محله ی ما مورد لطف گنگ ها قرار گرفته اند. در خیلی از موارد هم میشه  دخترهای جوان تنهایی دید که ساعت های 2 یا 3 صبح با خیالی آسوده در حال برگشت به خانه هستند، نخ سوزن شنبه شب هاWink.
امیدوارم که جوابت رو گرفته باشی.
موفق باشی عزیزم

(2013-06-08 ساعت 12:08)poya123 نوشته:  با سلام
ممنون مي شم اگر يکي از دوستان قديمي ساکن شيگاگو در خصوص نحوه تهيه بليط از ايران و پروازها از تجربياتشون توضيحاتي بدهند همچنين اگر يکي از دوستان با تجربه اگر زحمت مي کشيد و يک ليست پيشنهادي از وسايلي که بهتر و به صرفه تر است که براي زندگي در شيگاگو از ايران دنبال خودمان بياوريم را اعلام مي کرد باز ممنون مي شدم

pouya123 جان

متداول ترین پرواز ها به شیکاگو ترکیش و الاتحاد است.
ترکیش میره استانبول و بعد از حدودا 4 ساعت هواپیما از استانبول به سمت شیکاگو حرکت میکنه . من هر کسی رو که دیدم که از ترکیش استفاده کرده بود راضی بوده.
اما من خودم با الاتحاد اومدم به دلایل زیر:
اون موقع خیلی ارزون بودBig Grin. من با حدودا 850 هزار تومن (نه دلار) با یه پرواز یه طرفه به شیکاگو اومدمTongue. اون موقع ترکیش حدودا یک میلیون و چهارصد هزاری در میومد. طول پروازهم حدودا 20 ساعت بود.
آمار هم که گرفته بودم به بار آن چنان گیر نمیدادند. طوری شد که من دو تا ساک 27 کیلو دادم به باربری و حدودا یه 30 کیلو بار هم به انواع مختلف با خودم بردم داخل هواپیما. جوری شده بود که تمام کابینت بالای سرم وسایل من بود و دیگه جایی برای وسایل دیگه نمونده بودTongue.
اما به نظرم دو تا بدی داره :
اول اینکه از تهران میره ابوظبی و بعد از ابوظبی دوباره میاد از بالا سر ایران رد میشه و از آسمان ترکیه میره به سمت شیکاگو. خب این یعنی کمی مسیر اضافه ترSad.
دوم اینکه چون ابوظبی نزدیک هند و پاکستانه بیشتر مسافر ها از همون کشور ها هستند که با فرهنگ خاص خودشون و سرو صدای خودشون میشن همسفر شماSad.
اما درکل چون من یه بار میخواستم بیام تصمیم گرفتم که با الاتحاد بیام. اتفاقا در دو پرواز هم خیلی راحت بودم و میتونم بگم که حتی در حد نرمال خسته هم نشدم.

اما در مورد وسائل مورد نیاز فکر میکنم که به اندازه کافی اطلاعات گذاشتم. اما محض احتیاط باز میگم که در شیکاگو هر آنچه که فکر کنید هست. در مورد وسائل برقی هم که همه میدونن برق امریکا با 110 ولته . شما وسیله برقی هاتو چک کنی دو حالت پیش میاد . اگه دیدی با 110 کار میکنه که خیر و برکت اگه نه که دو حالت پیش میاد. یا منصرف میشی و قید وسائل برقیتو میزنی که خیر و برکت که یا اینکه تصمیم میگیری با خودت بیارتیشون که باز دو حالت پیش میاد اگه از امثال سایت آمازون برای خرید کانورتور استفاده کردی که خیر و برکت اگه نه که مجبوری کانورتور رو با خودت تا مقصد حمل کنیBig Grin.

ضمن اینکه من حتی من گلاب ، نبات ، و انواع و اقسام آجیل رو پیدا کردم. ادرس محل خرید هام هم که دادم. لطفی کنید و دوباره اطلاعات رو مرور کنید.
موفق باشی.

بازگشت به فهرست اصلی

(2013-06-08 ساعت 21:04)abbas41 نوشته:  
ممنون مي شم اگر يکي از دوستان قديمي ساکن شيگاگو در خصوص نحوه تهيه بليط از ايران و پروازها از تجربياتشون توضيحاتي بدهند همچنين اگر يکي از دوستان با تجربه اگر زحمت مي کشيد و يک ليست پيشنهادي از وسايلي که بهتر و به صرفه تر است که براي زندگي در شيگاگو از ايران دنبال خودمان بياوريم را اعلام مي کرد باز ممنون مي شدم

سلام پویا جان
شما میتونی توی تایپیک امیددو (مدیران سابق )تمام مطالب کامل به شهر شیکاگو بخونی ....
عباس آقا جان

اینجا تاپیک من نیستWink. اینجا تاپیک شیکاگوس . خوبه که هر کسی که اطلاعاتی راجع به شیکاگو داره با بقیه هم شیر کنه. 

موفق باشی برادرWink.

RE: زندگی در شیکاگو - *NASIM* - 2013-06-11

(2013-06-10 ساعت 10:07)omidooo نوشته:  

pouya123 جان

متداول ترین پرواز ها به شیکاگو ترکیش و الاتحاد است.
ترکیش میره استانبول و بعد از حدودا 4 ساعت هواپیما از استانبول به سمت شیکاگو حرکت میکنه . من هر کسی رو که دیدم که از ترکیش استفاده کرده بود راضی بوده.
اما من خودم با الاتحاد اومدم به دلایل زیر:
اون موقع خیلی ارزون بودBig Grin. من با حدودا 850 هزار تومن (نه دلار) با یه پرواز یه طرفه به شیکاگو اومدمTongue. اون موقع ترکیش حدودا یک میلیون و چهارصد هزاری در میومد. طول پروازهم حدودا 20 ساعت بود.
آمار هم که گرفته بودم به بار آن چنان گیر نمیدادند. طوری شد که من دو تا ساک 27 کیلو دادم به باربری و حدودا یه 30 کیلو بار هم به انواع مختلف با خودم بردم داخل هواپیما. جوری شده بود که تمام کابینت بالای سرم وسایل من بود و دیگه جایی برای وسایل دیگه نمونده بودTongue.
اما به نظرم دو تا بدی داره :
اول اینکه از تهران میره ابوظبی و بعد از ابوظبی دوباره میاد از بالا سر ایران رد میشه و از آسمان ترکیه میره به سمت شیکاگو. خب این یعنی کمی مسیر اضافه ترSad.
دوم اینکه چون ابوظبی نزدیک هند و پاکستانه بیشتر مسافر ها از همون کشور ها هستند که با فرهنگ خاص خودشون و سرو صدای خودشون میشن همسفر شماSad.
اما درکل چون من یه بار میخواستم بیام تصمیم گرفتم که با الاتحاد بیام. اتفاقا در دو پرواز هم خیلی راحت بودم و میتونم بگم که حتی در حد نرمال خسته هم نشدم.

اما در مورد وسائل مورد نیاز فکر میکنم که به اندازه کافی اطلاعات گذاشتم. اما محض احتیاط باز میگم که در شیکاگو هر آنچه که فکر کنید هست. در مورد وسائل برقی هم که همه میدونن برق آمریکا با 110 ولته . شما وسیله برقی هاتو چک کنی دو حالت پیش میاد . اگه دیدی با 110 کار میکنه که خیر و برکت اگه نه که دو حالت پیش میاد. یا منصرف میشی و قید وسائل برقیتو میزنی که خیر و برکت که یا اینکه تصمیم میگیری با خودت بیارتیشون که باز دو حالت پیش میاد اگه از امثال سایت آمازون برای خرید کانورتور استفاده کردی که خیر و برکت اگه نه که مجبوری کانورتور رو با خودت تا مقصد حمل کنیBig Grin.

ضمن اینکه من حتی من گلاب ، نبات ، و انواع و اقسام آجیل رو پیدا کردم. ادرس محل خرید هام هم که دادم. لطفی کنید و دوباره اطلاعات رو مرور کنید.
موفق باشی.

بازگشت به فهرست اصلی

گرچه من متوجه هستم که pouya123 عزیز نظر دوستان قدیمی ساکن شیکاگو را جویا شدند Wink و من هرگز شیکاگو نبودم اما چون به تازگی به مقصد شیکاگو بلیط خریدم ( برای جولای) و اطلاعاتم نسبتاً به روز است، اجازه می خواهم که چند نکته را یادآور بشوم شاید مفید باشند و مطمئن هستم که ساکنان محترم شیکاگو جسارتم را می بخشند.
اولین نکته اینکه علاوه بر اتحاد و ترکیش هواپیمایی قطر هم گزینه ای ( به ظن من گزینۀ خوبی) برای پرواز به شیکاگوست. با نگاه اجمالی این سه هواپیمایی را مقایسه می کنم امیدوارم در انتخاب پرواز مناسب شما راهگشا باشد.
- ترکیش و قطر هر روز به شیکاگو پرواز دارند و طبعاً حق انتخاب بیشتری دارید در حالیکه اتحاد سه روز در هفته( شنبه، یکشنبه و سه شنبه) به مقصد شیکاگو پرواز می کند.
- ترکیش 1 توقف در استانبول دارد و بعد مستقیم به شیکاگو پرواز می کنید در بهترین حالت طول سفر با ترکیش 18 ساعت و 30 دقیقه است ( نرخ بالاتر از نرخ پایه است).
- پروازهای قطر دست مسافر را باز می گذارند، شما می توانید انتخاب کنید که تنها یک توقف در دوحه داشته باشید و بعد مستقیم به شیکاگو سفر کنید و یا توقف دیگری در نیویورک یا واشنگتن داشته باشید که بدیهی ست با توجه به تعداد توقف هزینۀ پرواز متفاوت خواهد بود، علاوه بر تعداد توقف، طول مدت ترانزیت در دوحه، واشنگتن و نیویورک هم ثابت نیست و معمولاً برای هر یک حداقل 2 گزینه وجود دارد که مسافر علاوه بر تعداد استاپ، می تواند زمانبندی دلخواهش را انتخاب کند و واضح است که این امر هم نرخ پرواز و طول سفر را تحت تاثیر قرار می دهد. در بهترین حالت با یک توقف 1 ساعت و 40 دقیقه ای در دوحه می توانید ظرف مدت 18 ساعت و 15 دقیقه به شیکاگو برسید.
- و اما در مورد اتحاد [تا جایی که من می دانم]در هفته فقط 1 پرواز با 1 توقف انجام می شود ( شنبه ها) که طول سفر 19 ساعت و 20 دقیقه خواهد بود اما امکان اینکه موفق شوید روی کلاس اکونومی روز شنبه پروازی به شیکاگو بگیرید خیلی زیاد نیست چون متقاضی زیاد دارد و ظرفیت این کلاس خیلی زود پر می شود، مگر اینکه زودتر اقدام کنید. [ظاهراً] تمام پروازهای روزهای یکشنبه و سه شنبه طولانی ( در بهترین حالت 27 ساعت و 35 دقیقه) هستند و با 2 توقف انجام می شوند.
- یک حسن نسبی قطر در مقابل اتحاد و ترکیش این است که با خرید پرواز قطر دو فرودگاه در شیکاگو را می توانید به عنوان مقصد نهایی انتخاب کنید.
- همانطور که omidooo عزیز اشاره کردند پرواز اتحاد به سمت جنوب می رود و مسیری اضافه را به شما تحمیل می کند که باعث طولانی شدن سفر می شود و از آنجا که عموم پروازها با 2 توقف انجام می شوند، مسیر خیلی طولانی و توقف دوم دیگر جانکاه خواهد شد، پرواز ترکیش دارای این حسن است که شما پرواز اول را هم به سمت غرب انجام می دهید و در واقع بخشی از مسیر خودتان را طی می کنید و در این بین ایرادِ پرواز به سمت جنوب اگرچه بر پرواز قطر هم وارد است اما اگر بهترین زمانبندی قطر را انتخاب کنید تنها یک توقف 1 ساعت و 40 دقیقه ای در دوحه خواهید داشت و این کوتاه بودن ترانزیت در نهایت طولانی شدن مسیر را جبران می کند و طول سفر در بهترین گزینه قطر می تواند با بهترین گزینه ترکیش برابری کند ( هر دو کمی بیشتر از 18 ساعت) در حالیکه با این اوصاف هزینۀ پرواز قطر کمتر از ترکیش خواهد بود.
- در صورتی که به پرواز خیلی نزدیک نباشیم و تمامی کلاس های پروازی در تمامی روزهای موجود ظرفیت داشته باشند، می توان نتیجه گرفت که پایه قیمت کلاس اکونومی قطر با 1 توقف و طول سفر کمتر عموماً ( نه الزاماً همیشه) پایینتر از ترکیش و اتحاد است.
نرخ های امروز 11 جون/ را برای تاریخ شنبه 21 سپتامبر 2013 را مثال می زنم ( البته این شرایط، بر اساس ظرفیت و نرخ ارائه شدۀ امروز 11 جون/ 21 خرداد هستند و بدیهی ست که در تاریخ های مختلف می توانند متغییر باشند):
1- هواپیمایی قطر / نرخ پایه کلاس اکونومی 2548100 تومان/ 1 استاپ/ طول سفر 18 ساعت و 15 دقیقه
2- هواپیمایی اتحاد/ نرخ پایه کلاس اکونومی 856.50 دلار/ 1 استاپ/ طول سفر 19 ساعت و 20 دقیقه
3- هواپیمایی ترکیش/ نرخ پایه کلاس اکونومی 851 دلار/ 1 استاپ/ طول سفر 21 ساعت و 35 دقیقه
و یا ترکیش economy flexible با نرخ 995 دلار/ 1 استاپ/ طول سفر 18 ساعت و 30 دقیقه
- مسئله دیگر این است که ظرفیت پایین ترین و طبعاً ارزانترین کلاس پروازی ترکیش احتمالاً به دلیل حجم بالای مسافر خیلی زود پر می شود و در مواردی که دیرتر اقدام به خرید بلیط می کنیم ارزانترین گزینه در دسترس کلاس economy flexible است که قیمتش بالاتر از نرخ پایه است و ظرفیت کلاس اکونومی اتحاد هم ( به خصوص در روزهای شنبه) احتمالاً به خاطر تعداد پرواز کمتر در هفته، زود تکمیل می شود. در حالیکه به نظر می رسد اگر مثل من دیر برای خرید بلیط اقدام کنید احتمال اینکه بتوانید روی کلاس اکونومی قطر جا بگیرید بیشتر از ترکیش و اتحاد است شاید چون تکثر و تنوع پروازهای قطر بیشتر است و حتی اگر بدشانس باشید و مجبور به تحمل دو توقف شوید هم باز بهترین پرواز قطر با 2 استاپ ارزانتر و کوتاه تر از 2 استاپ های اتحاد انجام می گیرد.
- نرخ پروازهای قطر روی سایت قطر ایرویز به ریال نمایش داده می شود که شما می توانید خودتان پرواز را بوک و هزینه را به صورت آنلاین با کارتهای عضو شتاب و از درگاه بانک ملت پرداخت کنید که این هم به کسانی که مثل من عموماً تاخیر دارند کمک شایانی می کند. واضح است که نرخ پروازهای ترکیش و اتحاد را هم روی سیستم می توانید چک و از دلار به ریال تبدیل کنید.
و اما در نهایت علی رغم تمام محسناتی که برای قطر برشمردم، منکر محسنات ترکیش نیستم، من سفر قبلی ام به مقصد واشنگتن را با ترکیش انجام دادم و راضی بودم اما اینبار چون کمی دیر اقدام کردم ترکیش روی کلاس اکونومی ظرفیت نداشت و نرخ کلاس بالاتر بسیار بیشتر از اکونومی قطر بود و چون در آن بازۀ زمانی فقط پرواز قطر روی کلاس اکونومی جا داشت در نهایت آن را ترجیح دادم. بی تردید مقتضیات سفر شما هم باعث می شود که گزینه درستِ مطلقی برایتان وجود نداشته باشد، بدیهی ست که بستگی تام به شرایط شخصی تان دارد فقط دوستانه پیشنهاد می کنم برای سفرتان زودتر برنامه ریزی کنید و در وقت اضافه در پی تهیه مقدمات نباشید تا گزینه های بیشتر و مناسبتری داشته باشید. پیشنهاد شخصی من این است که بنا به شرایط و زمانبندی سفرتان که طبعاً برخی از محاسبات و از همه مهمتر ظرفیت و نرخ پروازها را تحت تاثیر قرار خواهد داد، یکی از 2 هواپیمایی قطر یا ترکیش را در نظر داشته باشید و با تمام احترامی که برای تصمیم omidooo عزیز قائل هستم توصیه می کنم که اتحاد را به عنوان گزینه سوم مد نظر قرار دهید.
ببخشید که مداخلۀ من خیلی هم طولانی شد Cool. امید که پیروز و شاد باشید Smile.

RE: زندگی در شیکاگو - عضو باسابقه - 2013-06-11

امید عزیز
وقتی می بینم دوستان دارن از اطلاعات ذی قیمت تو استفاده می کنن به خودم می بالم که دوستی مثل تو دارم و افسوس می خورم که چرا زودتر پیدات نکردم ... خدا لعنت کنه علی رو ... Smile
هرجا که هستی شاد باشی و سرزنده ... مثل همیشه.

RE: زندگی در شیکاگو - *NASIM* - 2013-06-12

سلام
شیکاگو نشینان عزیز هتلی که من بوک کردم در gold coast است که اصلاً نمی دانم هتل خوبیست یا بد با این حال خیلی هم مهم نیست Cool سئوال اینجاست که از آنجا که هتل سرویس برای فرودگاه ندارد بهترین وسیله برای طی کردن مسیر بین فرودگاه تا هتل چی می تواند باشد؟ البته منظورم از بهترین الزاماً مقرون به صرفه ترین نیست، دنبال امن ترین گزینه ام چون من قبلاً آنجا نبودم، تنها و ناوارد هستم و شب هم وارد می شوم ترجیح می دهم که از قبل برنامه ریزی داشته باشم و سردرگم نشوم. لطفاً گزینه ای مناسب پیشنهاد بدهید.
تنها راهی که خودم پیدا کردم این است که روی سایت www.airportexpress.com سرویسی بگیرم که بیاید فرودگاه دنبالم اما باز مردد هستم که شاید تاکسی های فرودگاه مناسبتر باشند و یا... هر وسیله ای که من هیچ ذهنیتی از آنها ندارم اما بی تردید شما مطلع هستید. راهنمایی ام می کنید لطفاً؟ ممنون می شوم، مثل همیشه Smile

RE: زندگی در شیکاگو - Omidooo - 2013-06-16

(2013-06-11 ساعت 14:42)عضو باسابقه نوشته:  امید عزیز
وقتی می بینم دوستان دارن از اطلاعات ذی قیمت تو استفاده می کنن به خودم می بالم که دوستی مثل تو دارم و افسوس می خورم که چرا زودتر پیدات نکردم ... خدا لعنت کنه علی رو ... Smile
هرجا که هستی شاد باشی و سرزنده ... مثل همیشه.

سلام سلام سلام سلام .
ضمن اینکه اون علی عزیزم رو خدا لعنتش کنهBig Grin ، منم خوشحالم که دوستان ارزشمند و گرانبهایی چون تو و امیرمهاجر دارمCool. هر دوتون رو هم به یه اندازه دوست دارمWink. اما در مورد نظری که دادی به گمانم کار خاصی نمیکنم و همه ی شما دوستان این اطلاعات رو از طریق در محیط بودن بدست خواهید آورد. فقط فرق من و بقیه ی دوستانی که در شیکاگو و یا هر جای دیگری از امریکا هستند با شماها اینه که ما این اطلاعات رو کمی زودتر بدست میاریم.چه بسا کسانی که بعد از ماها اومدند و اطلاعات بیشتر و بسیار زیادی دارند. امیدوارم بتونم به سهم خودم این اطلاعات رو به نحو احسن با شماها قسمت کنم. اگر حتی یک نفر در سالهای آینده از این اطلاعات استفاده کنه و دچار مشکلات کمتری بشه ما وظیفمون رو انجام دادیم.
موفق باشی Smile

(2013-06-12 ساعت 05:30)*NASIM* نوشته:  
سلام
شیکاگو نشینان عزیز هتلی که من بوک کردم در gold coast است که اصلاً نمی دانم هتل خوبیست یا بد با این حال خیلی هم مهم نیست Cool سئوال اینجاست که از آنجا که هتل سرویس برای فرودگاه ندارد بهترین وسیله برای طی کردن مسیر بین فرودگاه تا هتل چی می تواند باشد؟ البته منظورم از بهترین الزاماً مقرون به صرفه ترین نیست، دنبال امن ترین گزینه ام چون من قبلاً آنجا نبودم، تنها و ناوارد هستم و شب هم وارد می شوم ترجیح می دهم که از قبل برنامه ریزی داشته باشم و سردرگم نشوم. لطفاً گزینه ای مناسب پیشنهاد بدهید.
تنها راهی که خودم پیدا کردم این است که روی سایت www.airportexpress.com سرویسی بگیرم که بیاید فرودگاه دنبالم اما باز مردد هستم که شاید تاکسی های فرودگاه مناسبتر باشند و یا... هر وسیله ای که من هیچ ذهنیتی از آنها ندارم اما بی تردید شما مطلع هستید. راهنمایی ام می کنید لطفاً؟ ممنون می شوم، مثل همیشه Smile

نسیم عزیز
بسیار بسیار اطلاعات ارزشمندی راجع به پرواز ها گذاشتی. من که لذت بردمWink. با اجازه ی شما، پستت رو به فهرست اصلی اضافه میکنم. اتفاقا اگه دقت کنی من تو پست هام همیشه تاکید میکنم که اگر کسی راجع به شیکاگو اطلاعات داره خوبه که با بقیه به اشتراک بذاره.
در مورد محله ای که گفتی باید بگم که مکانش بسیار خوبه و میتونم بگم که در طول اقامتت لذت خواهی برد. به خصوص که خوب فصلی هم داری میای . خیابان افقی CHICAGO با مرکز خرید های بسیار بسیار زیبا با هتل شما به گمانم 10 دقیقه پیاده روی فاصله داره. و نقطه ی صفر و صفر داون تاون هم با 10 دقیقه اتوبوس سواری قابل دسترسی خواهد بود.

فرودگاه تا داون تاون شیکاگو

اما در مورد بهینه ترین گزینه ی حمل و نقل از فرودگاه تا شیکاگو باید بگم که به نظر بنده تاکسی های فرودگاه گزینه ی مناسبی هستند . از فرودگاه تا داون تاون شیکاگو حدودا 40 دلار میگیرند. اما از خط آبی ترن هم میتونی استفاده کنی . خط های قرمز و آبی شبانه روز کار میکنند. اگه به خط آبی بخوای بیای حدود 2.5 دلار هزینه ش میشه تا برسی داون تاون شیکاگو اما چون گفتی که شب میرسی و احتمالا چمدان به دست خواهی بود سختی های فراوانی داره .
اگه با تاکسی بخوای بیای چیزی حدود 15 دقیقه طول میکشه برسی داون تاون و اگه بخوای از خط آبی استفاده کنی حدودا 50 دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید.

این لینک نقشه ی خط آبی رو بهتون نشون میده . میتونم بگم که از ایستگاه division تا ایستگاه jackson داون تاون شیکاگو رو پوشش میده.

در مورد وب سایتی هم که دادی راستیتش هیچ نظری ندارم لااقل من کسی رو نمیشناسم که ازش استفاده کرده باشه. از این بابت پوزش میخوامSad.

موفق باشی.

راستی یادم رفت بگم
امروز رفتم بنابر نیازم یه حسابم سیوینگ تو chase باز کنم بحث کردیت کارد پیش اومد و بهم پیشنهاد دادن که برا کردیت کارد اپلای کنم.
منم مردد بودم که این کارو کنم یا نه چون وقتی میخواستم سکیور کردیت کارت bank of america رو به کردیت کارد تبدیل کنم ریجکتم کردن . دلیلشون چی بود رو نمیدونم . تنبلی هم که قربونش برم نمیذاره پاشی بری بپرسیCool.
کارمند بانک chase مشخصاتم رو تو سیستم زد و گفت که شما pre approved شدی ولی همچنان من مردد بودم . باخودم فکر میکردم که اون که سکیورکردیت داشتم ریجکتم کرد چه برسه به chase /
نهایتا اینکه راضی شدیم که ریسک کنیم و اپلای کنیم. کارمند بانک بعد از گرفتن یه سری مشخصات به مرکز خدمات کردیت کارد خودشون زنگ زد و بعد از چند دقیقه از من خواست به چند تاسوالی که اونا ازم خواهند کرد جواب بدم.
آقا سرتون رو درد نیارم طرف بعد از اینکه یه سری مشخصات رو ازم گرفت گفت یه چند لحظه واستا الان برمیگردم. برگشت و در کمال ناباوری بهم گفت که شما اوکی شدی و کردیت کارد تا هفته ی دیگه میاد خونتون. آآآآآآآآآآااااقوووو مارو میگی قند تو دلمون آب شد و دیگه کم مونده بود که یه ماچی آب دار از کارمند بانک بکنیم و ... رو به خطر بندازیم. Tongue.
حالا میخوام با کردیت کارد جدیدم برم bank of america و بذارم رو میز کارمندی که برای کردیت برام اپلای کرد تا میزش سووووووووووراخ شه. ( امید بی جنبه Big Grin)
آها راستی اینم بگم که من تمام اجاره خونه هام رو با چک پرداخت کردم.
تمام بیل هایی که برام میمومد رو هم سرموقع دو دستی پرداخت کرده بودم.

خلاصه اینم از داستان کردیت کارد ما .
موفق باشید.

----------------------------------------------------
ادیت پست بعد از یک ماه :
یادتونه گفتم از بانک آو امریکا یه نامه اومد که گفتن برای تبدیل سکیور کردیت کارد به کردیت کارد تایید نشدم؟
دو هفته بعدش یه نامه دادند که ضمن تشکر از شما مشتری خوب به اطلاع میرسانیم که حسابت به کردیت کارد تبدیل میشه و مبلغ دپازیت هم که 300 دلار بود ، به آدرستون ارسال میشه.
خلاصه به هر ترتیب کردیت بانک آو امریکا هم گرفتم.
موفق باشید.

RE: زندگی در شیکاگو - *NASIM* - 2013-06-17

(2013-06-16 ساعت 10:45)omidooo نوشته:  
(2013-06-12 ساعت 05:30)*NASIM* نوشته:  
سلام

نسیم عزیز
بسیار بسیار اطلاعات ارزشمندی راجع به پرواز ها گذاشتی. من که لذت بردمWink. با اجازه ی شما، پستت رو به فهرست اصلی اضافه میکنم. اتفاقا اگه دقت کنی من تو پست هام همیشه تاکید میکنم که اگر کسی راجع به شیکاگو اطلاعات داره خوبه که با بقیه به اشتراک بذاره.
در مورد محله ای که گفتی باید بگم که مکانش بسیار خوبه و میتونم بگم که در طول اقامتت لذت خواهی برد. به خصوص که خوب فصلی هم داری میای . خیابان افقی CHICAGO با مرکز خرید های بسیار بسیار زیبا با هتل شما به گمانم 10 دقیقه پیاده روی فاصله داره. و نقطه ی صفر و صفر داون تاون هم با 10 دقیقه اتوبوس سواری قابل دسترسی خواهد بود.

فرودگاه تا داون تاون شیکاگو

اما در مورد بهینه ترین گزینه ی حمل و نقل از فرودگاه تا شیکاگو باید بگم که به نظر بنده تاکسی های فرودگاه گزینه ی مناسبی هستند . از فرودگاه تا داون تاون شیکاگو حدودا 40 دلار میگیرند. اما از خط آبی ترن هم میتونی استفاده کنی . خط های قرمز و آبی شبانه روز کار میکنند. اگه به خط آبی بخوای بیای حدود 2.5 دلار هزینه ش میشه تا برسی داون تاون شیکاگو اما چون گفتی که شب میرسی و احتمالا چمدان به دست خواهی بود سختی های فراوانی داره .
اگه با تاکسی بخوای بیای چیزی حدود 15 دقیقه طول میکشه برسی داون تاون و اگه بخوای از خط آبی استفاده کنی حدودا 50 دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید.

این لینک نقشه ی خط آبی رو بهتون نشون میده . میتونم بگم که از ایستگاه division تا ایستگاه jackson داون تاون شیکاگو رو پوشش میده.

در مورد وب سایتی هم که دادی راستیتش هیچ نظری ندارم لااقل من کسی رو نمیشناسم که ازش استفاده کرده باشه. از این بابت پوزش میخوامSad.

موفق باشی.

ممنون امید جان از راهنمایی هایی که مثل همیشه جامع، روشن، ارزشمند و به وضوح از روی حوصله بود.
بابت پست اطلاعات پروازها هم از لطفتان متشکرم و خوشحال شدم که مفید ارزیابی اش کردید و البته کمترین کاری بود که از دستم برمی آمد، آرزو می کنم که برای مسافران آتیِ شیکاگو راهگشا باشد.
امید که خوش باشید Smile

RE: زندگی در شیکاگو - behzadb57 - 2013-06-18

(2013-06-16 ساعت 11:49)omidooo نوشته:  راستی یادم رفت بگم
امروز رفتم بنابر نیازم یه حسابم سیوینگ تو chase باز کنم بحث کردیت کارد پیش اومد و بهم پیشنهاد دادن که برا کردیت کارد اپلای کنم.
منم مردد بودم که این کارو کنم یا نه چون وقتی میخواستم سکیور کردیت کارت bank of america رو به کردیت کارد تبدیل کنم ریجکتم کردن . دلیلشون چی بود رو نمیدونم . تنبلی هم که قربونش برم نمیذاره پاشی بری بپرسیCool.
کارمند بانک chase مشخصاتم رو تو سیستم زد و گفت که شما pre approved شدی ولی همچنان من مردد بودم . باخودم فکر میکردم که اون که سکیورکردیت داشتم ریجکتم کرد چه برسه به chase /
خلاصه سرتون رو دردنیارم راضی شدیم که ریسک کنیم و اپلای کنیم. کارمند بانک بعد از گرفتن یه سری مشخصات به مرکز خدمات کردیت کارد خودشون زنگ زد و بعد از چند دقیقه از من خواست به چند تاسوالی که اونا ازم خواهند کرد جواب بدم.
آقا سرتون رو درد نیارم طرف بعد از اینکه یه سری مشخصات رو ازم گرفت گفت یه چند لحظه واستا الان برمیگردم. برگشت و در کمال ناباوری بهم گفت که شما اوکی شدی و کردیت کارد تا هفته ی دیگه میاد خونتون. آآآآآآآآآآااااقوووو مارو میگی قند تو دلمون آب شد و دیگه کم مونده بود که یه ماچی آب دار از کارمند بانک بکنیم و ... رو به خطر بندازیم. Tongue.
حالا میخوام با کردیت کارد جدیدم برم bank of america و بذارم رو میز کارمندی که برای کردیت برام اپلای کرد تا میزش سووووووووووراخ شه. ( امید بی جنبه Big Grin)
آها راستی اینم بگم که من تمام اجاره خونه هام رو با چک پرداخت کردم.
تمام بیل هایی که برام میمومد رو هم سرموقع دو دستی پرداخت کرده بودم.

خلاصه اینم از داستان کردیت کارد ما .
موفق باشید.

امید جان
بسیار عالی بود من هم اگه بانک او امریکا بهم کردیت نده میرم چیس یا جای دیگه البته اطلاعاتش رو بعد انجام توی تاپیکش می زارم
راستی میشه محبت کنی این پست رو به این تاپیک منتقل کنی

RE: زندگی در شیکاگو - mhz_ir - 2013-06-24

دوستان برای جابجایی بین دو ایالت chicago تا urbana با ترن میشه رفت؟خودم سایت amtrak.com پیدا کردم.همینه؟اگه کسی تا حالا با این ترنها رفته یا اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه؟

RE: زندگی در شیکاگو - abas_kashan - 2013-06-24

(2013-06-24 ساعت 20:30)mhz_ir نوشته:  دوستان برای جابجایی بین دو ایالت chicago تا urbana با ترن میشه رفت؟اگر داره بلیتشو چطوری رزرو میشه کرد و ساعت و روزای حرکتشو از چه طریق میشه فهمید؟
http://www.amtrak.com/servlet/ContentServer?pagename=am/am2Station/Station_Page&code=CHM

RE: زندگی در شیکاگو - sedaghat_kh - 2013-07-06

(2013-06-24 ساعت 20:34)abas_kashan نوشته:  
(2013-06-24 ساعت 20:30)mhz_ir نوشته:  دوستان برای جابجایی بین دو ایالت chicago تا urbana با ترن میشه رفت؟اگر داره بلیتشو چطوری رزرو میشه کرد و ساعت و روزای حرکتشو از چه طریق میشه فهمید؟
http://www.amtrak.com/servlet/ContentServer?pagename=am/am2Station/Station_Page&code=CHM

سلام
دوستان من الان شيكاگو هستم. اين خيابون دوان كه ظاهرا جاي جالبي برايً گشتن هست چه طوري ميشه رفت؟ چون اين خيابون ظاهرا خيلي طويله. براي خريد سوغا تي كجا رو پيش نهاد مي كنيد؟