مهاجرسرا
انجمن مهندسین کامپیوتر - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: انجمن مهندسین کامپیوتر (/thread-3371.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2014-11-23

این ویدیو بی نهایت دیدنی هست!!

حیف که ما میبینیمش نه کارفرماها. در واقع طرف حساب این ویدیو کارفرماها هستن با آن آگهی های عجیب غریبی که برای مهندسین کامپیوتر و شبکه میذارند.

http://youtu.be/QG95-F_RZVE

از دست ندین. درد دل خیلی ها هست اینجا!!

این ویدیو بی نهایت دیدنی هست!!

حیف که ما میبینیمش نه کارفرماها. در واقع طرف حساب این ویدیو کارفرماها هستن با آن آگهی های عجیب غریبی که برای مهندسین کامپیوتر و شبکه میذارند.

http://youtu.be/QG95-F_RZVE

از دست ندین. درد دل خیلی ها هست اینجا!!

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - vahid1432 - 2014-12-23

سلام دوستان
من اینجا کارشناسی ارشد حقوق رو گرفتم که میدونم اونجا بدردم نمیخوره. از طرفی توی کامپیوتر و مخصوصا محصولات اپل به تا حدودی تخصص دارم (البته منظورم برنامه نویسی و این چیزا نیست. کار با سیستم عامل و رفع مشکلات سیستم عامل و...) ولی همه اینا رو تجربی یاد گرفتم و هیچ مدرکی هم ندارم. به نظرتون چکار کنم که بتونم اونجا زود کار پیدا کنم و زیاد از جیب خرج نکنم. آیا بدون مدرک و صرفا از طریق تست گرفتن میتونم کار پیدا کنم؟! یا اگه مدرک میخواد چه راهی رو پیشنهاد میدید؟
ممنونم

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - itex - 2014-12-24

(2014-12-23 ساعت 20:41)vahid1432 نوشته:  سلام دوستان
من اینجا کارشناسی ارشد حقوق رو گرفتم که میدونم اونجا بدردم نمیخوره. از طرفی توی کامپیوتر و مخصوصا محصولات اپل به تا حدودی تخصص دارم (البته منظورم برنامه نویسی و این چیزا نیست. کار با سیستم عامل و رفع مشکلات سیستم عامل و...) ولی همه اینا رو تجربی یاد گرفتم و هیچ مدرکی هم ندارم. به نظرتون چکار کنم که بتونم اونجا زود کار پیدا کنم و زیاد از جیب خرج نکنم. آیا بدون مدرک و صرفا از طریق تست گرفتن میتونم کار پیدا کنم؟! یا اگه مدرک میخواد چه راهی رو پیشنهاد میدید؟
ممنونم

کار گرفتن بدون مدرک غیر ممکن نیست، مسئله مهمتر برای شما یکی وضعیت زبانتون هست و دیگه اینکه به نظر من در آمریکا جایی برین که شهر نشین باشه و فروشگاه های زیادی در این زمینه وجود داشته باشه.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2014-12-25

وحید جان

من چون در این زمینه تحصیل کردم اینجا و الان هم دنبال کار هستم (البته فقط کار دولتی وگرنه ادامه تحصیل میدم) تجربه عملی خودم رو عرض کنم خدمتت.

اگه زبانت خوب باشه، و به ویندوز هم تسلط کامل داشته باشی و بتونی مدرک CompTIA +A رو بگیری که دو امتحان در زمینه سخت افزار و ویندوز هست مطمئنم که در یکی از فروشگاههای کامپیوتر Best Buy در قسمت تیم تعمیرات که بهش میگن Geek Squad میتونی کار پیدا کنی.

البته واقعیت اینه که اگه شهر خیلی بزرگ و شلوغی باشه زیاد نمیشه امیدوار بود چون تقاضا برای این مشاغل در شهرهای بزرگ بسیار بیش از نیاز هست ولی در شهرهای متوسط و کوچک که نیروی کار بیشتر صنعتی کشاورزی هست نیروی IT با سطح پایین هم راحت میتونه عرض اندام کنه.

برعکس در شهرهای بزرگ برای سطوح بالاتر مشاغل IT کار بسیار زیادتری هست مثلا مدیران سیستم یا مدیران شبکه عملا بازاری برای کار در شهرهای کوچیکتر ندارند و این سطوح کاری معمولا از شهر بزرگتر نزدیک به شهرهای کوچک تامین میشه.

بهترین کار این هست که بری در سایت indeed.com برای کلمات computer و IT هر شهر یا ایالتی که مد نظرت هست رو سرچ کنی. البته بازم میگم، برای شهرهای بزرگ احتمالا نتایج بسیار بیشتری میگیری ولی متاسفانه عرضه نیروی کار بسیار بیش از اندازه نیاز هست. مگه با گرفتن همین مدرک کامپتیا ای پلاس بتونی از همه رقبا یک قدم جلوتر بیوفتی. امتحان آسانی هست.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - bahram10 - 2014-12-25

سلام بچه ها میگن حقوق برنامه نویس ساعتی ۹ دلار شروعش در لس آنجلس!!!! این که داغون!!! حداکثر به ۲۰ دلار میرسه!!! این یعنی چی!!؟

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2015-01-02

(2014-12-25 ساعت 15:57)bahram10 نوشته:  سلام بچه ها میگن حقوق برنامه نویس ساعتی ۹ دلار شروعش در لس آنجلس!!!! این که داغون!!! حداکثر به ۲۰ دلار میرسه!!! این یعنی چی!!؟

کی گفته آقا؟ شایعه درست نکنید!!
بسته به زبان برنامه نویسی و سطح تخصص شما داره. در سایتهایی مثل Dice یا همان indeed میتونید مشاغل برنامه نویسی رو سرج کرده، توضیح مربوطه رو خونده و معمولا حقوق رو هم مینویسند.
شما در حد همان ساعتی 20 دولار در نظر بگیر ولی معمولا برنامه نویس ها رو بصورت حقوق ماهیانه استخدام میکنن که تقسیم به ساعت کنی از حوالی ساعتی 17 دولار شروع شده و تا بالای صد دولار هم ممکنه برسه (برای تخصصهای خیلی خیلی ویژه.)

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - Nima90 - 2015-01-02

(2014-12-25 ساعت 15:57)bahram10 نوشته:  سلام بچه ها میگن حقوق برنامه نویس ساعتی ۹ دلار شروعش در لس آنجلس!!!! این که داغون!!! حداکثر به ۲۰ دلار میرسه!!! این یعنی چی!!؟

برای کسی که تجربه کار در آمریکا یا مدرک دانشگاه آمریکایی نداره ، هیمن مبلغ ساعتی 9 دلار خوبه ( البته شاید نه در همه ایالت ها ، مثلا ایالت گرونی مثل کالیفرنیا و محدوده لس آنجلس و .... )
این که به ساعتی 20 دلار برسه یعنی حدود سالانه 38400 دلار که برای کسی که سابقه کاری یک یا دو ساله داره بد نیست .
و اینکه مطمئنا حداکثر ساعتی 20 دلار نخواهد بود بلکه خیلی بیشتر خواهد بود ( حدود ساعتی 35 تا 45 دلار )
طبق منبع زیر که معتبر هم هست ، در سال 2012 متوسط دریافتی برنامه نویسان 74280 تا بوده که 10 درصد پایین لیست 42850 تا و 10 درصد بالای لیست حدود 117890 تا .
USNews
حالا احتمالا 10 درصد بالای لیست منظورش افراد باسابقه و احتمالا مدیر گروه یا به اصطلاح طراح نرم افزار بوده ، نه فقط یه برنامه نویس ساده که بهش پروژه بدن
و 10 درصد پایین لیست هم احتمالا افرادی با سابقه کاری 2 یا 3 ساله مد نظر بوده
ولی اگر هم تجربه کار آمریکایی و هم مدرک دانشگاهی آمریکایی داشته باشین ، می تونین روی حقوق سالانه 35 هزارتا ، برای سال اول ، و حدود 50 تا 60 هزار تا ، برای سال های دوم الی پنجم در نظر بگیرید . ( این ها حداقل هاست فقط - ولی تجربه کاری داشته باشید سالانه 80 تا 90 هزار تا یه چیزیه تو مایه های Easy Money Big Grin )
در ضمن آمار OnetOnline هم تقریبا همینه
OnetOnline

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - Nima90 - 2015-01-06

ممنونم

فکر نمی کنم بدون مدرک از آمریکا یا تجربه کاری آمریکایی کاری که انتظار داشته باشیم بهمون بدن
اول اینکه اگه رشته حقوق شما گرایش دینی یا ملی داره که هیچ ، اما بین الملل و این چیزا باشه که سعی کنید دوباره برای ارشد تو آمریکا اقدام کنید ، جدا از اینکه رنج درآمد اصناف حقوقی خوبه ، همیشه بازار کار داره . ( البته این رو شروعش رو بذارین برای گذشت یک سال از استقرار تا بتونین از ففسا استفاده کنید ) چون بعد از گرفتن مدرک ، کارآموزی در مراکز مربوطه و بعد دستیار یک وکیل شدن کلا وضعیت شما رو تغییر میده . منظورم از وضعیت فقط مالی نیست ، گرچه بی تأثیر هم نمی مونه ، ولی وضعیت اجتماعی و جایگاه شما هم به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد .
درباره تخصص تجربی تون هم ، یکی از بچه ها (اعضا) تو خاطراتش گفته بود که دوشنبه تا جمعه توی فروشگاه کار می کنه و روز های شنبه و یکشنبه میره یه مغازه موبایل فروشی ( شبیه همین کارهای شما ، گوشی بفروشه - برنامه نصب کنه و... ) کار میکنه .
لذا بهتره تو یکسال اول به فکر کار های سبک و سطح پایین باشیم ( حالا اگه بتونیم کار خوب و مربتط با تخصص یا مدرک مون هم پیدا کنیم که چه بهتر ) تا بعد از جا افتادن تو جامعه و ... بتونیم راحتتر برای چیزی که انتظار داریم اقدام کنیم .

البته شما چند قدم از خود من جلوتری Smile ، ولی بذار ویزا رو بگیری و خودتو برسونی آمریکا ، با توکل به خدا که همه کارا دستشه و کمک بچه های خوب مهاجر سرایی ( چه تو ایران و چه آمریکا ) ان شاالله کارات بدون مشکل خاصی جلو میره ، بعد برمیگردی به کسایی که تازه اول راه هستن و یا هنوز به مقصد نرسیدن کمک میکنی میشی از اون اعضای خوب مهاجرسرایی ( که الانشم گلی ) Big Grin
که به نظرم این کاری هست که همه ما باید انجام بدیم Cool

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - vahid1432 - 2015-01-15

(2015-01-06 ساعت 15:15)Nima90 نوشته:  
ممنونم

فکر نمی کنم بدون مدرک از آمریکا یا تجربه کاری آمریکایی کاری که انتظار داشته باشیم بهمون بدن
اول اینکه اگه رشته حقوق شما گرایش دینی یا ملی داره که هیچ ، اما بین الملل و این چیزا باشه که سعی کنید دوباره برای ارشد تو آمریکا اقدام کنید ، جدا از اینکه رنج درآمد اصناف حقوقی خوبه ، همیشه بازار کار داره . ( البته این رو شروعش رو بذارین برای گذشت یک سال از استقرار تا بتونین از ففسا استفاده کنید ) چون بعد از گرفتن مدرک ، کارآموزی در مراکز مربوطه و بعد دستیار یک وکیل شدن کلا وضعیت شما رو تغییر میده . منظورم از وضعیت فقط مالی نیست ، گرچه بی تأثیر هم نمی مونه ، ولی وضعیت اجتماعی و جایگاه شما هم به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد .
درباره تخصص تجربی تون هم ، یکی از بچه ها (اعضا) تو خاطراتش گفته بود که دوشنبه تا جمعه توی فروشگاه کار می کنه و روز های شنبه و یکشنبه میره یه مغازه موبایل فروشی ( شبیه همین کارهای شما ، گوشی بفروشه - برنامه نصب کنه و... ) کار میکنه .
لذا بهتره تو یکسال اول به فکر کار های سبک و سطح پایین باشیم ( حالا اگه بتونیم کار خوب و مربتط با تخصص یا مدرک مون هم پیدا کنیم که چه بهتر ) تا بعد از جا افتادن تو جامعه و ... بتونیم راحتتر برای چیزی که انتظار داریم اقدام کنیم .

البته شما چند قدم از خود من جلوتری Smile ، ولی بذار ویزا رو بگیری و خودتو برسونی آمریکا ، با توکل به خدا که همه کارا دستشه و کمک بچه های خوب مهاجر سرایی ( چه تو ایران و چه آمریکا ) ان شاالله کارات بدون مشکل خاصی جلو میره ، بعد برمیگردی به کسایی که تازه اول راه هستن و یا هنوز به مقصد نرسیدن کمک میکنی میشی از اون اعضای خوب مهاجرسرایی ( که الانشم گلی ) Big Grin
ممنون دوست من به خاطر وقت و انرژی ای که گذاشتی. منم فکرم اینه که اگر ویزا گرفتم برم و یه سال اول جا بیفتم و حساب کار بیاد دستم و بعدش به فکر کار با مدرکم باشم.
به هر حال امیدوارم که موفق باشید شما هم
بازم ممنون به خاطز انرژی تون

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2015-01-23

(2015-01-15 ساعت 16:48)vahid1432 نوشته:  
(2015-01-06 ساعت 15:15)Nima90 نوشته:  
ممنونم

ممنون دوست من به خاطر وقت و انرژی ای که گذاشتی. منم فکرم اینه که اگر ویزا گرفتم برم و یه سال اول جا بیفتم و حساب کار بیاد دستم و بعدش به فکر کار با مدرکم باشم.
به هر حال امیدوارم که موفق باشید شما هم
بازم ممنون به خاطز انرژی تون

متاسفانه من فکر میکنم اشتغال بکار در زمینه حقوق برای مهاجران غیر انگلیسی زبان بی نهایت سخت و دور از ذهن خواهد بود.
سطح زبان انگلیسی که برای این مشاغل لازم هست بسیار بالاست و سالهای سال ممکنه طول بکشه که یک فرد مهاجر غیر انگلیسی زبان تا حدی بتونه در این زمینه جا بیوفته.
برعکسش رو خودتان تصور کنید.
با زبان فارسی مخلوط با عربی که در سیستم قضایی ایران استفاده میشه، فکر میکنید چند سال طول بکشه که یک غیر فارسی زبان بتونه بیاد در ایران در حد یک وکیل دادگستری بتونه کار بکنه؟؟
برای امتحان یکی دو سایت معروف رو برید در قسمت Terms of Service و یا Privacy Policy شو بخونید که توسط وکلا تازه به زبان ساده تر نوشته شد که برای عموم قابل فهم باشه. از شما انتظار میره که در آن حد بتونید استیتمنت بنویسید. استیتمنت هایی که یک و و یا و اگر رو نابجا قرار بدید کلا ممکنه معنی القایی جمله عوض بشه.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - masoud768 - 2015-01-24

سلام به همه

بنده 25 ساله کاردانی کامپیوتر دانشگاه آزاد ، خودتون میدونید که در مقطع کاردانی و اونم دانشگاه آزاد چیز بدرد بخوری به دانشجو یاد نمیدن که براش درآمد زا باشه ، سوالم اینکه بنده که قصد اومدن به آمریکا رو دارم ، در این مدتی که در ایران هستم ، چه چیزی از کامپیوتر رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم ؟ در حال حاضر دارم روی برنامه فتوشاپ کار می کنم . آیا فتوشاپ برای اینکه بگم میتونم باهاش کار پیدا کنم کافیه ؟ لطفاً راهنمایی کنید ، خیلی ممنون.

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - yami - 2015-01-24

(2015-01-24 ساعت 00:22)masoud768 نوشته:  سلام به همه

بنده 25 ساله کاردانی کامپیوتر دانشگاه آزاد ، خودتون میدونید که در مقطع کاردانی و اونم دانشگاه آزاد چیز بدرد بخوری به دانشجو یاد نمیدن که براش درآمد زا باشه ، سوالم اینکه بنده که قصد اومدن به آمریکا رو دارم ، در این مدتی که در ایران هستم ، چه چیزی از کامپیوتر رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم ؟ در حال حاضر دارم روی برنامه فتوشاپ کار می کنم . آیا فتوشاپ برای اینکه بگم میتونم باهاش کار پیدا کنم کافیه ؟ لطفاً راهنمایی کنید ، خیلی ممنون.

کاردانی کامپیوتر؟؟؟ فتوشاپ؟؟؟
جسارت نباشه اما اگه اطلاعاتتون علیرغم مدرکی که دارید از آی تی در حد و حوره همین فتوشاپ هست بنابرین بهتره به صورت تخصصی بحث عکاسی و فتوشاپ و کورل دراو و اینجور نرم افزارها رو پیگیر باشید.

والا من کف دستمو بو نکرده بودم که مثلا دانشگاه میخواد چی به ما یاد بده این قدر هم سر ما رو با درس های بیخود مشغول کردن که نمی تونستیم بریم چیزهای دیگه خارج دروس دانشگاه رو یاد بگیریم ، همین فتوشاپ رو هم دانشگاه در حد یه نقاشی کردن روی یه صفحه سفید آموزش دادن که البته بنده در دبیرستان یاد گرفته بودم ... دروس برنامه نویسی رو هم که استاتید با سواد فقط از جزوه هایی که از دوران دانشجویی خودشون بود درس میدادن ، یا برنامه بنویسید که اعداد زوج 2 رقمی رو براتون در بیاره ...
بعدش هم که رفتیم خدمت سربازی و الان بسیار سر خورده شدم چون از سواد فقط مدرکش رو داریم و هیچ کاری نمی تونیم انجام بدیم ، این مشکلات رو که عرض کردم فقط مشکل من نیست مشکل خیلی از فارغ التحصیل های دانشگاه آزاد هست .

در حال حاضر دنبال یاد گیری طراحی وب و فتوشاب هستم و قصد دارم بصورت حرفه ای آموزش ها رو دنبال کنم .

RE: انجمن مهندسین کامپیوتر - sama* - 2015-01-24

(2015-01-24 ساعت 03:10)masoud768 نوشته:  والا من کف دستمو بو نکرده بودم که مثلا دانشگاه میخواد چی به ما یاد بده این قدر هم سر ما رو با درس های بیخود مشغول کردن که نمی تونستیم بریم چیزهای دیگه خارج دروس دانشگاه رو یاد بگیریم ، همین فتوشاپ رو هم دانشگاه در حد یه نقاشی کردن روی یه صفحه سفید آموزش دادن که البته بنده در دبیرستان یاد گرفته بودم ... دروس برنامه نویسی رو هم که استاتید با سواد فقط از جزوه هایی که از دوران دانشجویی خودشون بود درس میدادن ، یا برنامه بنویسید که اعداد زوج 2 رقمی رو براتون در بیاره ...
بعدش هم که رفتیم خدمت سربازی و الان بسیار سر خورده شدم چون از سواد فقط مدرکش رو داریم و هیچ کاری نمی تونیم انجام بدیم ، این مشکلات رو که عرض کردم فقط مشکل من نیست مشکل خیلی از فارغ التحصیل های دانشگاه آزاد هست .

در حال حاضر دنبال یاد گیری طراحی وب و فتوشاب هستم و قصد دارم بصورت حرفه ای آموزش ها رو دنبال کنم .
سلام دوست عزیز
بهتون این سایت رو معرفی می کنم که آموزش آن لاین در حوزه طراحی وب و کامپیوتر داره من خودم تازه ثبت نام کردم شاید بدردتون بخوره

(2015-01-24 ساعت 12:43)sama* نوشته:  
(2015-01-24 ساعت 03:10)masoud768 نوشته:  والا من کف دستمو بو نکرده بودم که مثلا دانشگاه میخواد چی به ما یاد بده این قدر هم سر ما رو با درس های بیخود مشغول کردن که نمی تونستیم بریم چیزهای دیگه خارج دروس دانشگاه رو یاد بگیریم ، همین فتوشاپ رو هم دانشگاه در حد یه نقاشی کردن روی یه صفحه سفید آموزش دادن که البته بنده در دبیرستان یاد گرفته بودم ... دروس برنامه نویسی رو هم که استاتید با سواد فقط از جزوه هایی که از دوران دانشجویی خودشون بود درس میدادن ، یا برنامه بنویسید که اعداد زوج 2 رقمی رو براتون در بیاره ...

سلام دوست عزیز
بهتون این سایت رو معرفی می کنم که آموزش آن لاین در حوزه طراحی وب و کامپیوتر داره من خودم تازه ثبت نام کردم شاید بدردتون بخوره
http://FreeUni.ir/?mid=20
سلام دوست عزیز ممنونم از شما
باعث قوت قلب هست دوستانی همچون شما رو اینجا داریم.