مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali_ho - 2012-09-11

(2012-09-11 ساعت 00:30)alimon نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان این تاپیک ......چند تا سئوال داشتم (شاید سئوال خیلی ها بعدا باشه ) که ممنون می شم دوستان پاسخ بدن :
1- در اولین سفر برای گرفتن گرین کارت , آیا میتوان بعد از اقدامات لازم سریع برگشت ؟ و یا باید خودمان منتظر دریافت گرین کارت و ssn باشیم . و در صورت برگشت سریع به ایران مسافرت بعدی به آمریکا از طریق ویزای پاسپورت انجام میشه و یا گرین کارتی که صادر شده و باید به نحوی به دست ما که در داخل ایران هستیم برسه ؟
2- برای گرفتن اقامت دائم , چند سال می بایست در آمریکا سکونت داشت ؟ به عبارت دیگر بیشترین فاصله زمانی که باید به آمریکا سفر کنیم تا گرین کارت تبدیل به اقامت دائم بشه , چقدر است ؟ ( مثلا 6 ماه یک بار یا یکسال یک بار - در مجموع 3 سال رو توی پنج سال باید پر کنی ؟)
3- دوستانی که تجربه سفر داشتن ...کدوم خطوط هواپیمایی رو برای سفر پیشنهاد می کنند - تهران به لس انجلس
با تشکر

سلام دوست عزيز:
١-در صورتي كه آدرسي براي دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتي بديد اونارو داخل صندوق پست ميندازن پس لازم نيست حضور داشته باشيد و ميتونيد برگرديد
٢-در مجموع شما بايد ٣٠ ماه از ٦٠ ماه رو داخل آمريكا باشيد تا بتونيد سيتيزن بشيد و الان با رفت و آمد به آمريكا اصلا نميتونيد سيتيزن بشيد
٣-ما با تركيش به لس آنجلس رفت و آمد ميكنيم و خيلي راضي هستيم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - alexander - 2012-09-11

سلام دوستان
ما در شهری در اطراف لس آنجلس هستیم اینجا خیلی خیلی زیباست اما چند نکته:
1- حتما حتما به ماشین نیاز دارید برای خریدش پول بیارید
2- هوا الان ظهرها گرم ولی شب ها خنک می شه برای دوستان که بچه کوچیک دارند (من فکر می کردم اینجا هوا سرد نمی شه، اصلا لباس گرم نیاوردم)
3- پول زیاد همراه داشته باشید چون اوضاع کار واقعا خرابه و خیلی از ایرانی هایی که اینجا می بینیم بیکار شدند و حتی می گویند برمی گردیم ایران. در همسایگی فامیلمون هم 2 تا خانواده ایرانی هستند که بانک داره خونشون را می گیره

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - afshin4749 - 2012-09-11

(2012-09-11 ساعت 00:30)alimon نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان این تاپیک ......چند تا سئوال داشتم (شاید سئوال خیلی ها بعدا باشه ) که ممنون می شم دوستان پاسخ بدن :
1- در اولین سفر برای گرفتن گرین کارت , آیا میتوان بعد از اقدامات لازم سریع برگشت ؟ و یا باید خودمان منتظر دریافت گرین کارت و ssn باشیم . و در صورت برگشت سریع به ایران مسافرت بعدی به آمریکا از طریق ویزای پاسپورت انجام میشه و یا گرین کارتی که صادر شده و باید به نحوی به دست ما که در داخل ایران هستیم برسه ؟
2- برای گرفتن اقامت دائم , چند سال می بایست در آمریکا سکونت داشت ؟ به عبارت دیگر بیشترین فاصله زمانی که باید به آمریکا سفر کنیم تا گرین کارت تبدیل به اقامت دائم بشه , چقدر است ؟ ( مثلا 6 ماه یک بار یا یکسال یک بار - در مجموع 3 سال رو توی پنج سال باید پر کنی ؟)
3- دوستانی که تجربه سفر داشتن ...کدوم خطوط هواپیمایی رو برای سفر پیشنهاد می کنند - تهران به لس انجلس
با تشکر
سلام دوست خوبم ، من فکر کنم شما یه جایی دارید اشتباه میکنید !!! شما وقتی گرین کارت رو بگیرید ، مقیم دائم هستید . گرین کارت همین معنی رو میده << اقامت دائم >> . شاید منظور شما سیتیزن باشه ، که البته قبلاً مفصل در موردش توضیح دادم . سرچ بفرمایید پیدا خواهید کرد . اما اگر بخواید گرین کارتتون رو حفظ کنید ، باید زیر شش ماه خارج از آمریکا باشید . که البته بعد از یه مدتی حتماً به شما ایراد خواهند گرفت و در فرآیند سیتیزن شدنتون بشدت تاثیر منفی خواهد گذاشت . موفق باشید .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-09-11

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
الان از بلاد کفر رسیدم و اولین کار بعد از یک دوش نوشتن این مطلبه. که حتما از عوارض جت لگ و بیخوابیه. با اینکه 30 ساعت بیشتره توی راه و نیمه راهیم.
چند تا نکته درباره پرواز برگشت که در سن فرانسیسکو دیدم به نظرم رسید برای استفاده دوستان بگم:
1- وزن چمدونها را لوفت هانزا به کیلو می کشید. احتمالا چون سیستم آلمان متریکه! و تا 24 را به راحتی قبول می کرد. که ما یک چمدان 25 و خورده ای داشتیم و بهش گیر داد. خلاصه چمدونقبلی را پس گرفتیم و از این به اون جابجا کردیم و 24.5 را بالاخره ازمون قبول کرد.
2- ساک دستی ها را هم اندازه شان را چک کرد و هم گفت بگذار روی ترازو و با اینکه قانونشون 8 کیلوه ما تا 8.7 هم داشتیم و برچسب زد ببریم داخل هواپیما.
3- کسی درباره ارز همراه و غیره سوال نکرد و حتی تا داخل تونل سوار شدن به هواپیما پلیس ندیدیم. اونجا رندوم پاسپورت را می گرفتند و مطابقت می کردند.
از شانس یک ساعت از پرواز که گذشته بود یک آقای پیری قلبش گرفت و دوباره برگشتیم سن فرانسیسکو. و نهایتا با 4.5 ساعت تاخیر رسیدیم فرانکفورت. که خوشبختانه به پرواز رسیدیم.
راستی فرودگاه فرانکفورت حمام داره و نفری 8$ می گیره که برای مهاجریت عزیز نعمتیه. البته فقط هوله و شامپو می ده. اگه دمپایی و تیغ اصلاح و ... بخواهید 12$ میشه.
من در این مدت فقط بحثهای تکنیکال و تجربه ای را برای دوستان گفتم و حس و حال ورود به بحثهای فلسفی زیبایی که چند وقتیه در فروم درباره نتایج و عواقب رفتن و آیا رفتن و نرفتن و ... را نداشتم. که انشا... سر فرصت جمع بندی خودم را هم مرتب و منظم می کنم و می نویسم.
عزت زیاد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-09-11

(2012-09-11 ساعت 12:36)Hediyeh نوشته:  سلام دوستان
بالاخره بعد از مدتها انتظار و استرس و مشغله ی بسیار زیاد امشب راهی سرزمین جدید هستیم. از همه ی شما دوستان خوب و مهربونم میخوام برامون دعا کنید. در اولین فرصت تجربیاتم رو در خدمتتون میگذارم.
خدانگهدار...

سفر به سلامت!! ایشالاه که میری ، راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای میرسی اونجا. هیچ مشکلی هم نیست، الکی برای خودت استرس درست نکن، و دیگه اینکه، آمریکا، ایران نیست، الکی به چیزی گیر نمی‌دهند. قشنگ لبخند بزن به همه، سرت را بگیر بالا و برو به سرزمین موقعیت‌های طلایی !!! خیلی ها هستند که آرزوی این گرین کارت را دارند، نه توی ایران فقط، از همه جای دنیا.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-09-11

(2012-09-11 ساعت 12:36)Hediyeh نوشته:  سلام دوستان
بالاخره بعد از مدتها انتظار و استرس و مشغله ی بسیار زیاد امشب راهی سرزمین جدید هستیم. از همه ی شما دوستان خوب و مهربونم میخوام برامون دعا کنید. در اولین فرصت تجربیاتم رو در خدمتتون میگذارم.
خدانگهدار...

به سلامت هديه جان. موفق باشي دوست خوبم Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - behina - 2012-09-11

سلام دوستان. بعد از اینکه گرین کارت را میگیریم میتونیم برای کسی دعوتنامه بدیم یا باید یه مدتی بگذره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shadin_n - 2012-09-11

(2012-09-10 ساعت 06:25)hasti_banoo نوشته:  نمی دونم دوستان قبلا این مورد رو مطرح کردند یا نه. چون این تاپیک مربوط به اولین سفر هست، گفتم نکته دیگه هم در مورد کارت اعتباری هست. کلا در آمریکا اگر دلتون هم نخواد مشکل اینه که همونطور که یکی از دوستان گفتن، در بدو کار تنها راه چاره گرفتن می تونید از اعتبار اولیه براتون قائل میشن. بعد از یکسال یا گاهی حتی 6 ماه می تونید

ممنونم ..من شنیدم اگر full time student با شین تا سقف 1500$ میتونید کردیت بگبربن . دختر عمه ام 7 سال پیش که با لاتاری به usa اومده بود تونست بگیرهRolleyes

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sheida.bvip - 2012-09-11

من landing ام نیویورک ولی 1 هفته میمونم ...و میرم به سمت فینیکس! SSN و GREEN CARD میاد فینیکس همون آدرسی که دادم DELIVER شه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali234 - 2012-09-11

سلام دوستان...اگه عزیزانی که الان در اونجا هستند(بلاد کفر) از وضعیت پیدا کردن کارای چیپ و اینکه آیا اینجور کارهام سخت گیر میاد یا نه توضیحاتی بدهند خیلی خیلی ممنون میشیم. چون به هر حال بیشتر ماها ممکنه در اوایل ورود نتونیم کار مناسب پیدا کنیم و مجبور بشیم برای صرفه جویی در خرج کردن دلارهای گرون قیمتی که از ایران آوردیم کارای پایین انجام بدیم.

سلام ببخشید در مورد پاس سفیدوزمان درخواست ان سوال داشتم؟لطفا راهن - kamilia modi - 2012-09-11

سلام ببخشید در مورد پاس سفیدوزمان درخواست ان سوال داشتم؟لطفا راهنمایی کنید.من ازبرندگان 2012 هستم و 2 روز پیش ویزاشش ماهمو گرفتم. من دو ترم از درس ام مونده والان مهر دانشجوی ترم 7 میشم. من پایان ترم 7 حدود چهارپنج ماهه دیگه به امریکا میرم. حداقل زمان اقامتم در امریکا چقدز باید باشد؟ ایا یک ماه یا دو ماه کافی است؟ چون میخواهم دوباره برگردم و ترم 8 دانشگاه را بخوانم و بعدش یعنی تابستان برای همیشه به امریکا بروم و بمونم.ابا برای اولین بار باید در فرودگاه امریکا در خواست پاس سفید بدهم؟چگونه؟مرسی از کمکتون کاملیا

RE: سلام ببخشید در مورد پاس سفیدوزمان درخواست ان سوال داشتم؟لطفا را - maka2 - 2012-09-11

(2012-09-11 ساعت 21:11)kamilia modi نوشته:  سلام ببخشید در مورد پاس سفیدوزمان درخواست ان سوال داشتم؟لطفا راهنمایی کنید.من ازبرندگان 2012 هستم و 2 روز پیش ویزاشش ماهمو گرفتم. من دو ترم از درس ام مونده والان مهر دانشجوی ترم 7 میشم. من پایان ترم 7 حدود چهارپنج ماهه دیگه به آمریکا میرم. حداقل زمان اقامتم در آمریکا چقدز باید باشد؟ ایا یک ماه یا دو ماه کافی است؟ چون میخواهم دوباره برگردم و ترم 8 دانشگاه را بخوانم و بعدش یعنی تابستان برای همیشه به آمریکا بروم و بمونم.ابا برای اولین بار باید در فرودگاه آمریکا در خواست پاس سفید بدهم؟چگونه؟مرسی از کمکتون کاملیا

دوست عزیز تاپیک مخصوص به خودش رو بخون جوابتو میگیری
http://mohajersara.com/thread-3694-post-211838.html?highlight=%D9%BE%D8%A7%D8%B3+%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF#pid211838

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کامیلا - 2012-09-11

سلام دوستان

ببخشید که چن روز نبودم. ما با پرواز ترکیش در ۲۷ اوگست وارد ویرجینیا شدیم بیلیتمون بیزینس بود .۲ تا چمدان ۳۲ کیلو داشتیم. به داخل هواپیما هم ۲ تا کوله پشتی‌ هر کدام به وزنه ۱۵ کیلو و یک ساک و کیف لبتاب و ۴ بسته شیرینی‌ و یک کیف دستی‌ دیگه بردیم. ما ۲ تا سکه و خیلی‌ بیشتر از ۱۰ هزار دلار بردیم که اصلا کسی‌ کاری با پول نداشت. همه چی‌ هم آوردم. کنسرو برنج نخود لوبیا آرد مواد شوینده آدویه و هر چی‌ فکرش رو بکنید البته در فرودگاه دونه دونه باز کردن و بررسی کردن.

الان ۲ هفته هست که اینجاییم. بار هم فریت کردیم. که خیلی‌ با سودمون شد، فرش ظروف آشپزخانه لباس رختخواب ...

روز سوم رفتیم اداره سوشال و درخواست دادیم.فعلا هم ۱۳ روز هست که خبری نشده.

باز براتون مینویسم. فعلا خدا نگهدار.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hitab - 2012-09-11

(2012-09-11 ساعت 22:07)کامیلا نوشته:  سلام دوستان

ببخشید که چن روز نبودم. ما با پرواز ترکیش در ۲۷ اوگست وارد ویرجینیا شدیم بیلیتمون بیزینس بود .۲ تا چمدان ۳۲ کیلو داشتیم. به داخل هواپیما هم ۲ تا کوله پشتی‌ هر کدام به وزنه ۱۵ کیلو و یک ساک و کیف لبتاب و ۴ بسته شیرینی‌ و یک کیف دستی‌ دیگه بردیم. ما ۲ تا سکه و خیلی‌ بیشتر از ۱۰ هزار دلار بردیم که اصلا کسی‌ کاری با پول نداشت. همه چی‌ هم آوردم. کنسرو برنج نخود لوبیا آرد مواد شوینده آدویه و هر چی‌ فکرش رو بکنید البته در فرودگاه دونه دونه باز کردن و بررسی کردن.

الان ۲ هفته هست که اینجاییم. بار هم فریت کردیم. که خیلی‌ با سودمون شد، فرش ظروف آشپزخانه لباس رختخواب ...

روز سوم رفتیم اداره سوشال و درخواست دادیم.فعلا هم ۱۳ روز هست که خبری نشده.

باز براتون مینویسم. فعلا خدا نگهدار.
موفق باشید کامیلا جان. لطفا در باره فریت بار بیشتر بنویس. البته اگر وقت کردی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shahabsohi - 2012-09-12

با سلام به همهٔ دوستان

یک سوال و اون هم این که اگر من به آدرسی که تو فرم‌های اولی‌ نوشتم و یا آدرس اسپانسر نخوام برم می‌تونم بلیط مثلا جای دیگه (فرودگاه دیگه ) رو بگیرم و وارد جای دیگه بشم ؟

با تشکر از پاسخ شما