مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - majid9290 - 2015-01-27

من می خوام برای پدر و مادرم که ایران هستن وقت بگیرم آیا دعوت نامه و ساپورت مالی از طرف من لازمه ؟ برای ویزای B2 یا بازدید خویشاوندان مدیکال لازمه؟ یا فقط پر کردن فرم160 و گرفتن وقت کافی است؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2015-01-27

(2015-01-26 ساعت 19:58)sah859 نوشته:  سلام دوستان من به یک مورد عجیب برخورد کردم، کمتر از ۱ ماه پیش در آخرین روز کاری سفارت آمریکا در ایروان وقت مصاحبه داشتم برای ویزای توریستی

خودم یک پسر مجرد و ۲۶ ساله هستم که ۱ سال هست در ارمنستان زندگی‌ می‌کنم، ۶ ماه قبل هم رفتم سفارت، آفیسر اول داشت برگه زرد رو میزشت لائ پاسپورت اما وقتی‌ دید اینجا زندگی‌ می‌کنم ردم کرد،

۱ ماه پیش که رفتم سفارت با دعوت نامه رفتم که در اون فامیلمون سند خونشو تو آمریکا گرو گذشت تا اگر من برنگشتم اون خون‌ از دست بره تا خیال سفارت از برگشتن من تا حدودی راحت بشه

برای بار دوم که رفتم سفارت آفیسر گفت من نتونستم تصمیم بگیرم و ما داریم وارد تعطیلات میشیم و اواسط تا اواخر ژانویه بهت زنگ یا ایمیل میزنم که دوباره بیای اینجا باهم مصاحبه کنی‌

تا به امروز هیچ خبری ازشون نشد تا این که خودم امروز به سفارت ایمیل زدم و پیگیر شدم حالا هم منتظر جواب ایمیل هستم،

کسی‌ می‌دونه شرایط من چیه و تاحالا مشابهش اتفاق افتاده؟

ممنون میشم جواب بدین
فکر نميکنم باهاتون تماس بگيرن

(2015-01-26 ساعت 23:48)majid9290 نوشته:  سلام دوستان من از الان می تونم برای اردییهشت 94 (آپریل2015) از آنکارا وقت بگیرم؟ یعنی الان فرم 160 رو پر کنم و بعد برم پول رو پرداخت کنم؟ مشکلی پیش نمی یاد؟
کجا بريد پول و پرداخت کنيد ؟ اول بايد فرم دی-اس رو پر کنيد و بعدش هزينه رو انلاين پرداخت کنيد و وقت بگيريد

(2015-01-26 ساعت 23:59)maryam.ali نوشته:  دوستان awb number چیه .امروز رفتم انکارا پاسمو تحویل دادم ولی هیچ کاغذی هم ندادن.
AWB = Airway Bill number
کد پيگيری DHL يا Empost

(2015-01-27 ساعت 00:31)majid9290 نوشته:  من می خوام برای پدر و مادرم که ایران هستن وقت بگیرم آیا دعوت نامه و ساپورت مالی از طرف من لازمه ؟ برای ویزای B2 یا بازدید خویشاوندان مدیکال لازمه؟ یا فقط پر کردن فرم160 و گرفتن وقت کافی است؟
برای ويزا نوع دعوت نامه لازم نيست . يا شما ميتونيد ساپورت ماليشون کنيد يا خودشون ميتونن گواهی بانک ارائه بدن.
مديکال احتياج نيست.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-01-27

با سلام و سلامت برای دوستان مهاجرسزا که با مهربانی و صبوری به سوالات پاسخ میدن. چند تا سوال دیگه داشتم که دیگه اطلاعاتم کامل میشه برای انجام این پروسه. برای اخذ ویزای توریستی برای پدر و مادر برای دیدن فرزند
1. برای پدر و مادر با هم یک فرم ds 160 لارمه یعنی من اول پر کنم بعد شوهرم را اضافه کنم یا هر نفر فرم جدا میخواد.
2. از الان میشه اقدام کرد برای مصاحبه ؟ یعنی بعد از ارسال فرم ds160 و پرداخت هزینه ،میشه وقت برای اوایل خرداد گرفت برای مصاحبه ؟ و آیا فقط یک وقت ملاقات باید گرفت برای دو نفرمون ؟
3. دعوتنامه از اونطرف ، فرزندمان لازمه بفرسته برامون؟ چون که خودمون هزینه های سفر را با ارایه مدارک مالی ساپورت میکنیم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - atesa - 2015-01-27

با سلام و درود...لطفا دوستان اگر می تونید کمکم کنید...سپاسگزارم
پدرو مادر من پس فردا آنکارا مصاحبه دارند...به صورت جداگانه...برادرم گرین کارتی و در آمریکاست...2 بار هم قبلا در دوبی و تاجیک مصاحبه داشتند و رد شدند ..این بار جدا مصاحبه دارند:
هر دو بازنشسته آموزش و پرورش هستند..تمکن مالی خوب ، شینگن ندارند
اگر از مادرم بپرسه همسرت کجاست آیا بگه ایرانه؟ یا نه راستش را بگه که او هم این جا مصاحبه داره؟

قصد سفر را می گن: گشتن و تفریح و خرید و ضمنا دیدن فرزند
مدت اقامت: 2 هفته(تو 160 هم همینه)
ممنونم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sah859 - 2015-01-27

(2015-01-27 ساعت 14:58)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2015-01-26 ساعت 19:58)sah859 نوشته:  سلام دوستان من به یک مورد عجیب برخورد کردم، کمتر از ۱ ماه پیش در آخرین روز کاری سفارت آمریکا در ایروان وقت مصاحبه داشتم برای ویزای توریستی

خودم یک پسر مجرد و ۲۶ ساله هستم که ۱ سال هست در ارمنستان زندگی‌ می‌کنم، ۶ ماه قبل هم رفتم سفارت، آفیسر اول داشت برگه زرد رو میزشت لائ پاسپورت اما وقتی‌ دید اینجا زندگی‌ می‌کنم ردم کرد،

۱ ماه پیش که رفتم سفارت با دعوت نامه رفتم که در اون فامیلمون سند خونشو تو آمریکا گرو گذشت تا اگر من برنگشتم اون خون‌ از دست بره تا خیال سفارت از برگشتن من تا حدودی راحت بشه

برای بار دوم که رفتم سفارت آفیسر گفت من نتونستم تصمیم بگیرم و ما داریم وارد تعطیلات میشیم و اواسط تا اواخر ژانویه بهت زنگ یا ایمیل میزنم که دوباره بیای اینجا باهم مصاحبه کنی‌

تا به امروز هیچ خبری ازشون نشد تا این که خودم امروز به سفارت ایمیل زدم و پیگیر شدم حالا هم منتظر جواب ایمیل هستم،

ممنون میشم جواب بدین

چرا؟آخه براي ريجكت شدن نبايد حداقل برگه سفيد بدن؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2015-01-27

(2015-01-27 ساعت 20:43)atesa نوشته:  با سلام و درود...لطفا دوستان اگر می تونید کمکم کنید...سپاسگزارم
پدرو مادر من پس فردا آنکارا مصاحبه دارند...به صورت جداگانه...برادرم گرین کارتی و در آمریکاست...2 بار هم قبلا در دوبی و تاجیک مصاحبه داشتند و رد شدند ..این بار جدا مصاحبه دارند:
هر دو بازنشسته آموزش و پرورش هستند..تمکن مالی خوب ، شینگن ندارند
اگر از مادرم بپرسه همسرت کجاست آیا بگه ایرانه؟ یا نه راستش را بگه که او هم این جا مصاحبه داره؟

قصد سفر را می گن: گشتن و تفریح و خرید و ضمنا دیدن فرزند
مدت اقامت: 2 هفته(تو 160 هم همینه)
ممنونم
این از اون دروغهاست که دردسر ساز میشه . راستشو بگین یعنی اونا متوجه نمیشن؟؟؟؟ Big Grin

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-01-28

(2015-01-27 ساعت 16:38)member نوشته:  با سلام و سلامت برای دوستان مهاجرسزا که با مهربانی و صبوری به سوالات پاسخ میدن. چند تا سوال دیگه داشتم که دیگه اطلاعاتم کامل میشه برای انجام این پروسه. برای اخذ ویزای توریستی برای پدر و مادر برای دیدن فرزند
1. برای پدر و مادر با هم یک فرم ds 160 لارمه یعنی من اول پر کنم بعد شوهرم را اضافه کنم یا هر نفر فرم جدا میخواد.
2. از الان میشه اقدام کرد برای مصاحبه ؟ یعنی بعد از ارسال فرم ds160 و پرداخت هزینه ،میشه وقت برای اوایل خرداد گرفت برای مصاحبه ؟ و آیا فقط یک وقت ملاقات باید گرفت برای دو نفرمون ؟
3. دعوتنامه از اونطرف ، فرزندمان لازمه بفرسته برامون؟ چون که خودمون هزینه های سفر را با ارایه مدارک مالی ساپورت میکنیم.
دوستان منتظر راهنمایی شما هستم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2015-01-28

(2015-01-28 ساعت 12:28)member نوشته:  
(2015-01-27 ساعت 16:38)member نوشته:  با سلام و سلامت برای دوستان مهاجرسزا که با مهربانی و صبوری به سوالات پاسخ میدن. چند تا سوال دیگه داشتم که دیگه اطلاعاتم کامل میشه برای انجام این پروسه. برای اخذ ویزای توریستی برای پدر و مادر برای دیدن فرزند
دوستان منتظر راهنمایی شما هستم.
1- هر کدومشون بايد فرم جدا گانه داشته باشن
2- اگر وقت ها باز شده بحثه که به احتمال زياد باز شده ميتونيد وقت بگيريد برای اون موقع و برای هر شخص بايد 160 دلار جدا گانه پرداخت باشه
3- برای ويزا B/2 دعوت نامه اجبار نيست

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - atesa - 2015-01-28

با سلام و دورود به دوستان
ممنون وحید آقا ..مثل همیشه به همه کمک می کنید...ممنون از راهنماییتون ..بهشون تاکید کردم که حتما راستشو بگنSmile
به نظر شما با این شرايط که گفتم پدر و مادرم چقدر شانس ویزا را دارند؟

فردا صبح مصاحبه دارند...دعا کنید ....من هم بنوبه خودم برای همه اهالی مهاجرسرا آرزو می کنم ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی و دانشجویی شون هر چه زودتر اوکی بشه و نزدیک به 100% لاتاری های امسال از مهاجرسرا باشند...آمین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - sah859 - 2015-01-29

(2015-01-27 ساعت 20:56)sah859 نوشته:  
(2015-01-27 ساعت 14:58)Kurosh_Salehi نوشته:  

ممنون میشم جواب بدین

چرا؟آخه براي ريجكت شدن نبايد حداقل برگه سفيد بدن؟

كسي جواب من رو نميده؟ امروز زنگ زدم سفارت خودشونم تعجب كردن از اين مورد و گفتن نميدونيم!!!!!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mel - 2015-01-29

دوستان مدارک لازم برای اقدام ویزای توریستی میدونید چی هست ؟ آیا سو پیشینه هم لازمه ؟

ویزای توریستی - m.ghoreishi - 2015-01-30

(2015-01-29 ساعت 23:17)mel نوشته:  دوستان مدارک لازم برای اقدام ویزای توریستی میدونید چی هست ؟ آیا سو پیشینه هم لازمه ؟

این لینک رو مطالعه بفرمایید
http://www.mohajersara.com/attachment.php?aid=476