مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - California - 2011-05-20

(2011-05-19 ساعت 12:13)drmahmoodi نوشته:  طولاني ترين كليرانس لاتاري 2010 و 2009
اميدوار باشيم يا نباشيم؟
[/size]

king_of_sky
عضو فعال
RE: آمارگیری از مدت زمان کلیرنس برندگان 2010
من هم برای آیندگان مینویسم، به هیچ عنوان تا دیدن ویزا در پاسپورتتان برنامه زندگی خود را عوض نکنید
زمان مصاحبه 24 نوامبر
تاریخ کلیر شدن 30 سپتامبر
ده ماه و يك هفته
طولانی ترین انتظار کلیر شدن لاتاری 2010 در سایت مهاجر سرا (به احتمال 95%)
great
عضو فعال
شماره کیس :۲۵۰۰
مصاحبه: ۲۳ اکتبر ۲۰۰۸
مدّت طول کشیدن کلیرنس :۳۴۰ روز (11 ماه و 7 روز)
دریافت ویزا: 2 روز به آخر
آقا منم دارم میام رکورد بزنم فعلا 5 ماه ضمنا اطلاعات کامل خودم رو هم دادم free free بذاره تو جدول تا هم دوستان gadfly، mehran626 از خماری در بیان و هم یه مقدار سرگرم بشن Big Grin
parastoo2011 خانم من که واسه خودم و همتون دعا میکنم انشالله هرچه زود تر کلیر بشین

RE: کلیرنس برندگان 2011 - HAMEDMIM - 2011-05-20

حتما...ممنون

RE: کلیرنس برندگان 2011 - shahriar2002 - 2011-05-20

10
(2011-05-19 ساعت 12:13)drmahmoodi نوشته:  طولاني ترين كليرانس لاتاري 2010 و 2009
اميدوار باشيم يا نباشيم؟
[/size]

king_of_sky
عضو فعال
RE: آمارگیری از مدت زمان کلیرنس برندگان 2010
من هم برای آیندگان مینویسم، به هیچ عنوان تا دیدن ویزا در پاسپورتتان برنامه زندگی خود را عوض نکنید
زمان مصاحبه 24 نوامبر
تاریخ کلیر شدن 30 سپتامبر
ده ماه و يك هفته
طولانی ترین انتظار کلیر شدن لاتاری 2010 در سایت مهاجر سرا (به احتمال 95%)

great
عضو فعال

شماره کیس :۲۵۰۰

مصاحبه: ۲۳ اکتبر ۲۰۰۸

مدّت طول کشیدن کلیرنس :۳۴۰ روز (11 ماه و 7 روز)

دریافت ویزا: 2 روز به آخر
باعرض سلام خدمت شما دکتر عزیز وبا آرزوی اینکه بزودی طنین هورای شما دراین سایت بپیچد و همه ما را خوشحال کند. Wink
از اینکه زمانهای طولانی 340 روز و 10ماه را میبینیم هم مایه امیدواریست و هم اعصاب خردکن . ولی بهرحال از کلیر نشدن بهتر است!!Sad
راستی مطلبی هست که به تازگی از یکی از برندگان لاتاری شنیدم
و فکر میکنم یادداشت آن دراینجا بد نباشد :
این خانواده شرایطش شبیه به ماست یعنی همه خانواده کلیر شدند الا
پدر خانواده بااین تفاوت که ایشان از قضا تحصیلکرده خود U.S هم هست !!
در تماسی که با ایشان داشتم فرمودند که :"یکبار Admin process expire آنها
تمام شده و پس از یکی دو ماه و با مکاتباتی که با سفارت داشتند دوباره به آنها یک Admin process expire جدید باحدود اعتبار زمانی 4ماهه دادند." این دوست عزیز معتقد بودند که :"این پروسه حتی اگر چند سال هم طول بکشد پس از کلیر شدن حق برندگان لاتاری جهت رفتن به بلاد کفر محفوظ است و اگر کسی بهر دلیلی کلیر نشود با ذکر دلیل به او اطلاع خواهند داد." ضمنا فرمودند که:" اگر سایر افراد خانواده به امریکا رفته وپس ازگرفتن گرین کارت مراجعت کنند کافیست فقط سالی یکبار به آنجا سفر کنند و نیازی به اقامت دائم یا اقامت 6 ماه درسال درآنجا را ندارند . بنابر این میتوان بقیه اعضای خانواده را فرستاد تا آنها بروند وگرین کارتشان بگیرند و برگردند وفرد کلیر نشده
هم با خیال آسوده تر منتظر کلیر شدن بماند. بعد ازکلیر شدن هم دوباره همه با هم به سرزمین آرزوها سفر کنند. " Big Grin
مطلب بالا را از آن جهت نوشتم که فکر میکنم یکی از دوستان مهاجر سرایی فرموده بودند پرونده همه برندگان لاتاری تا سپتامبر بسته میشود واگر کسی تا آن موقع تعیین تکلیف نشد دیگر خداحافظ !!Sad و ما هم که با هزاران آرزو روزی 3 دفعه این برگه آبی را نگاه میکنیم و هر شب با رویای رفتن سر به بالین میگذاریم حسابی یه دلشوره افتاده ایم !!SadSad
حالا اگر دوستان درمورد عرایض بنده نکته ای و فرمایشی دارند سراپا گوشیم Shyبانهایت احترام shahriar2002

RE: کلیرنس برندگان 2011 - alirezagh - 2011-05-20

(2011-05-20 ساعت 15:32)shahriar2002 نوشته:  " این دوست عزیز معتقد بودند که :"این پروسه حتی اگر چند سال هم طول بکشد پس از کلیر شدن حق برندگان لاتاری جهت رفتن به بلاد کفر محفوظ است و اگر کسی بهر دلیلی کلیر نشود با ذکر دلیل به او اطلاع خواهند داد."

دوست عزیز، علی رغم خواست ما متاسفانه این مطلب کاملا اشتباه هست و اگر به هر دلیلی فرد برنده نتواند تا پایان سپتامبر ویزا دریافت کند آن کیس باطل خواهد شد.

For successful DV 2011 entrants, the diversity immigrant visa application process is underway, which must be completed and visas issued by September 30, 2011.

منبع:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

امیدوارم امسال همه ی برندگان به خصوص بچه های مهاجرسرا خیلی زودتر از سپتامبر ویزا رو توی پاس هاشون ببینند و اصلا کار به روزای آخر هم نرسه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2011-05-20

(2011-05-20 ساعت 15:32)shahriar2002 نوشته:  10
اميدوار باشيم يا نباشيم؟
[/size]

king_of_sky
عضو فعال
RE: آ...
باعرض سلام خدمت شما دکتر عزیز وبا آرزوی اینکه ......
shy:بانهایت احترام shahriar2002

دوست عزیز
لطفا از بیان اینگونه نظرات افراد مختلف که صرفا برداشت نادرست آنها از قوانین می باشد خودداری کنید و اطلاعات اشتباه ارائه نکنید.
در 1000 جا به صراحت اعلام شده است که مهلت ویزای لاتاری تا پایان سپتامبر همان سال است و تحت هیچ شرایطی هم تمدید نمی شود.
همچنین در مورد سالی یکبار رفتن و آمدن هم آن گفته ها صحت ندارد و در صورت خروج بیش از شش ماه براحتی می تواند گرین کارت فرد باطل شود.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - mml - 2011-05-20

(2011-05-18 ساعت 17:52)mml نوشته:  يادتون هست كه در راستاي مكاتباتي كه بنده با سفارت محترم آنكارا داشتم، ازم خواستن كه راجع به كارت معافي ام توضيح بدم... ايميلم رو 16 ام فرستادم، امروز يعني 18 ام بهم جواب دادن كه با توضيحي كه راجع به سربازيت دادي بررسي پرونده ات رو ادامه مي ديم.

در کمال پررویی و با گردنی کج یه ایمیل دیگه زدم که آفیسرهای مهربون، من که حالا این همه فوری جواب هر اطلاعاتی که خواستین رو دادم، می تونم امیدوار باشم که خیلی زود کیس ام کلیر میشه؟ چون نتونستم تا حالا بلیط بخرم، و اگه تا 14 آگوست کلیرم نکنین، زنم باید تنها بره ها، اونوقت جواب غصه خوردن ما دو تا کفتر عاشق رو کی می خواد بده و از این صحبت ها که می تونین کاملشو بخونین:

To: Ankara-Consular-Public-MB
Subject: Re: Need info

Dear Sir / Madam,

Further to my email below, would you please advise whether there remains any other ambiguity with regards to my case? Is your letter a sign showing that the administration process has been mostly completed now and I can hope to see my case number in the embassy’s website in few days?

As you know, my wife’s visa will expire on August 14, but since I am still await for administration process, we cannot plan to buy our tickets. On the other hand, we are also worried that we might travel separately if my case won’t appear in the website before August 14.

Your kind attention and advise is highly valued.

Best Regards,

MML

Dear MML;

While administrative processes for most of the cases are received within 4-6 weeks, it may take longer for some cases and cannot be expedited. As several federal agencies are involved in this process, unfortunately we do not have any control or authority to expedite this process. We have sent two reminders to the Department of State, but did not receive a result yet. When we receive the clearance we will post the case number at the following internet address: http://turkey.usembassy.gov/immigrant_admin_processing.html). We trust that you will understand that this waiting period is necessary as we strive to make every effort to ensure the safety and security of the United States for all including foreign visitors.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit
US Embassy, Ankara, Turkey

مرامو حال می کنین؟!! میگه فقط دو بار واسم ایمیل یادآوری فرستاده وزارت کشور! آفیسر متشکریم! RolleyesSmile

RE: کلیرنس برندگان 2011 - WIKIMAN - 2011-05-20

چرا پس سایت آپدیت نمی کنه ؟Sad

RE: کلیرنس برندگان 2011 - shahriar2002 - 2011-05-20

(2011-05-20 ساعت 18:09)satusa نوشته:  
(2011-05-20 ساعت 15:32)shahriar2002 نوشته:  10
اميدوار باشيم يا نباشيم؟
[/size]

king_of_sky
عضو فعال
RE: آ...
باعرض سلام خدمت شما دکتر عزیز وبا آرزوی اینکه ......
shy:بانهایت احترام shahriar2002

دوست عزیز
لطفا از بیان اینگونه نظرات افراد مختلف که صرفا برداشت نادرست آنها از قوانین می باشد خودداری کنید و اطلاعات اشتباه ارائه نکنید.
در 1000 جا به صراحت اعلام شده است که مهلت ویزای لاتاری تا پایان سپتامبر همان سال است و تحت هیچ شرایطی هم تمدید نمی شود.
همچنین در مورد سالی یکبار رفتن و آمدن هم آن گفته ها صحت ندارد و در صورت خروج بیش از شش ماه براحتی می تواند گرین کارت فرد باطل شود.
باتشکر از شما من بهیچ عنوان قصد ارائه اطلاعات اشتباه به دوستان خودم را
نداشتم . فقط چون اولین بار بود که شنیده بودم خواستم سایرین هم نظر خودشان را بفرمایند . اساسا یکی از دلایل ایجاد چنین تالارهای گفتگو تضارب آرا و به بحث گذاشتن موضوعات مختلف و در نهایت کسب بهترین نتیجه است . بهر حال از شما ممنونم .

(2011-05-20 ساعت 16:13)alirezagh نوشته:  
(2011-05-20 ساعت 15:32)shahriar2002 نوشته:  " این دوست عزیز معتقد بودند که :"این پروسه حتی اگر چند سال هم طول بکشد پس از کلیر شدن حق برندگان لاتاری جهت رفتن به بلاد کفر محفوظ است و اگر کسی بهر دلیلی کلیر نشود با ذکر دلیل به او اطلاع خواهند داد."

دوست عزیز، علی رغم خواست ما متاسفانه این مطلب کاملا اشتباه هست و اگر به هر دلیلی فرد برنده نتواند تا پایان سپتامبر ویزا دریافت کند آن کیس باطل خواهد شد.

For successful DV 2011 entrants, the diversity immigrant visa application process is underway, which must be completed and visas issued by September 30, 2011.

منبع:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

امیدوارم امسال همه ی برندگان به خصوص بچه های مهاجرسرا خیلی زودتر از سپتامبر ویزا رو توی پاس هاشون ببینند و اصلا کار به روزای آخر هم نرسه.
با سلام از لطف و اطلاع رسانی حضرتعالی کمال تشکر را دارم

RE: کلیرنس برندگان 2011 - aghdam - 2011-05-21

(2011-05-20 ساعت 19:44)mml نوشته:  
(2011-05-18 ساعت 17:52)mml نوشته:  يادتون هست كه در راستاي مكاتباتي كه بنده با سفارت محترم آنكارا داشتم، ازم خواستن كه راجع به كارت معافي ام توضيح بدم... ايميلم رو 16 ام فرستادم، امروز يعني 18 ام بهم جواب دادن كه با توضيحي كه راجع به سربازيت دادي بررسي پرونده ات رو ادامه مي ديم.

در کمال پررویی و با گردنی کج یه ایمیل دیگه زدم که آفیسرهای مهربون، من که حالا این همه فوری جواب هر اطلاعاتی که خواستین رو دادم، می تونم امیدوار باشم که خیلی زود کیس ام کلیر میشه؟ چون نتونستم تا حالا بلیط بخرم، و اگه تا 14 آگوست کلیرم نکنین، زنم باید تنها بره ها، اونوقت جواب غصه خوردن ما دو تا کفتر عاشق رو کی می خواد بده و از این صحبت ها که می تونین کاملشو بخونین:

To: Ankara-Consular-Public-MB
Subject: Re: Need info

Dear Sir / Madam,

Further to my email below, would you please advise whether there remains any other ambiguity with regards to my case? Is your letter a sign showing that the administration process has been mostly completed now and I can hope to see my case number in the embassy’s website in few days?

As you know, my wife’s visa will expire on August 14, but since I am still await for administration process, we cannot plan to buy our tickets. On the other hand, we are also worried that we might travel separately if my case won’t appear in the website before August 14.

Your kind attention and advise is highly valued.

Best Regards,

MML

Dear MML;

While administrative processes for most of the cases are received within 4-6 weeks, it may take longer for some cases and cannot be expedited. As several federal agencies are involved in this process, unfortunately we do not have any control or authority to expedite this process. We have sent two reminders to the Department of State, but did not receive a result yet. When we receive the clearance we will post the case number at the following internet address: http://turkey.usembassy.gov/immigrant_admin_processing.html). We trust that you will understand that this waiting period is necessary as we strive to make every effort to ensure the safety and security of the United States for all including foreign visitors.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit
US Embassy, Ankara, Turkey

مرامو حال می کنین؟!! میگه فقط دو بار واسم ایمیل یادآوری فرستاده وزارت کشور! آفیسر متشکریم! RolleyesSmile

دوست عزیز ، سلام
یک سوال داشتم از خدمتتون . . . شما خانمتون برنده اصلی بود دیگه ؟ درسته ؟
با تشکر

RE: کلیرنس برندگان 2011 - User - 2011-05-21

امیدوارم تایک کلیرنس در این هفته شاهد کلیر شدن تعداد زیادی از دوستان باشد.
من گرچه تازه درگیر مشکلات زندگی جدید شده ام اما هنوز هم منتظر کلیر شدن تمامی دوستان هستم.
امیدوارم هر چه زودتر دوستان کلیر شوند.
پس منتظریـــــــــــم! هورا بکشید!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - mml - 2011-05-21

(2011-05-21 ساعت 00:26)aghdam نوشته:  شما خانمتون برنده اصلی بود دیگه ؟ درسته ؟

آري! ولي وقتي در روز مصاحبه گفتن كه براي صدور ويزاي خانمم "بشري" مشكلي ندارند، ويزاشو گرفتيم كه اگه به هر دليلي به من ويزا نرسيد، همه مهره هامون نسوخته باشه. به اين فكر كرديم كه اگه خداي نكرده اين شكلي شد، ميشه رفت سراغ ويزاي خانوادگي و اين صحبت ها...

من خودم دليل طولاني شدن كليرنسم رو تشابه قسمتي از نام خانوادگي ام با يك خانواده بسيار رده بالاي سياسي ميدونم! اگه گفتين كيا؟!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - aghdam - 2011-05-21

(2011-05-21 ساعت 08:25)mml نوشته:  

آري! ولي وقتي در روز مصاحبه گفتن كه براي صدور ويزاي خانمم "بشري" مشكلي ندارند، ويزاشو گرفتيم كه اگه به هر دليلي به من ويزا نرسيد، همه مهره هامون نسوخته باشه. به اين فكر كرديم كه اگه خداي نكرده اين شكلي شد، ميشه رفت سراغ ويزاي خانوادگي و اين صحبت ها...

من خودم دليل طولاني شدن كليرنسم رو تشابه قسمتي از نام خانوادگي ام با يك خانواده بسيار رده بالاي سياسي ميدونم!

خیلی ممنون که جواب دادین . . .
انشاالله که توی همین هفته کلییر می شین و کار به تک تک رفتن نمی رسه . . . امیدوار باشید و مطمئن . . .

RE: کلیرنس برندگان 2011 - parastoo2011 - 2011-05-21

(2011-05-20 ساعت 20:54)Ali-J نوشته:  چرا پس سایت آپدیت نمی کنه ؟Sad
طبق بلاهای آسمانی در بلاد کفر لعنتیها مررررررردن

RE: کلیرنس برندگان 2011 - mml - 2011-05-21

(2011-05-20 ساعت 20:54)Ali-J نوشته:  چرا پس سایت آپدیت نمی کنه ؟Sad

بنا بر اخبار موثق، كارمند محترمي كه مسئول آپديت آنكارا هستند، در مرخصي زايمان تشريف دارند!

نميگم چه كسي گفته، كِي گفته، از كجا گفته، ولي گفته: "داداش! مي زاد، مياد!"

RE: کلیرنس برندگان 2011 - planetearth - 2011-05-21

(2011-05-21 ساعت 08:25)mml نوشته:  

من خودم دليل طولاني شدن كليرنسم رو تشابه قسمتي از نام خانوادگي ام با يك خانواده بسيار رده بالاي سياسي ميدونم! اگه گفتين كيا؟!
دوست من

یکی‌ از دوست‌های خود من باباش وزیر کابینه خاتمی بود که راحت اف بی‌ آی‌‌ چکش اومد..یکی‌ دیگه بود که باباش استاندار یکی‌ از استان‌های مذهبی‌ ایران و خودش هم که ...... ولی‌ ۱۰ روزه کلیر شدن..اینو عرض کردم چون خودم میشناسم این ۲ تا نمونه را..

تشابه اسمی یعنی‌ اینکه هم اسمتون شبیه باشه و هم سال تولد..

خدا بزرگه و امید داشته باشید..

ارادتمند