مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - afshin4749 - 2012-09-12

سلام دوستان خوبم ، اینم آدرس یه سایت خیلی خوب واسه تکمیل اطلاعات و کمک به دیدگاههای آماری شما . خودتون ببینید و بسته به نیازتون استفاده کنید . البته این دید شما رو در مورد مسائل نژادی در هر ایالت و شهرهای بزرگ اون بازتر میکنه . موفق باشید .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjUe-MaaGFLjdFptQV9ESENkclNIVDJJd1ljbFJiWUE#gid=0

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - fidell - 2012-09-12

(2012-09-12 ساعت 00:15)shahabsohi نوشته:  با سلام به همهٔ دوستان

یک سوال و اون هم این که اگر من به آدرسی که تو فرم‌های اولی‌ نوشتم و یا آدرس اسپانسر نخوام برم می‌تونم بلیط مثلا جای دیگه (فرودگاه دیگه ) رو بگیرم و وارد جای دیگه بشم ؟

با تشکر از پاسخ شما
سلام
بله در فرودگاه مقصد آدرستنو باید عوض کنید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-09-12

(2012-09-11 ساعت 22:44)hitab نوشته:  
(2012-09-11 ساعت 22:07)کامیلا نوشته:  سلام دوستان

ببخشید که چن روز نبودم. ما با پرواز ترکیش در ۲۷ اوگست وارد ویرجینیا شدیم بیلیتمون بیزینس بود .۲ تا چمدان ۳۲ کیلو داشتیم. به داخل هواپیما هم ۲ تا کوله پشتی‌ هر کدام به وزنه ۱۵ کیلو و یک ساک و کیف لبتاب و ۴ بسته شیرینی‌ و یک کیف دستی‌ دیگه بردیم. ما ۲ تا سکه و خیلی‌ بیشتر از ۱۰ هزار دلار بردیم که اصلا کسی‌ کاری با پول نداشت. همه چی‌ هم آوردم. کنسرو برنج نخود لوبیا آرد مواد شوینده آدویه و هر چی‌ فکرش رو بکنید البته در فرودگاه دونه دونه باز کردن و بررسی کردن.

الان ۲ هفته هست که اینجاییم. بار هم فریت کردیم. که خیلی‌ با سودمون شد، فرش ظروف آشپزخانه لباس رختخواب ...

روز سوم رفتیم اداره سوشال و درخواست دادیم.فعلا هم ۱۳ روز هست که خبری نشده.

باز براتون مینویسم. فعلا خدا نگهدار.
موفق باشید کامیلا جان. لطفا در باره فریت بار بیشتر بنویس. البته اگر وقت کردی

تاپیک خودش رو بخونید جواب خودتون رو میگیرید
http://mohajersara.com/thread-1572-post-210147.html?highlight=%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AA#pid210147

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - امیر مهاجر - 2012-09-12

(2012-09-12 ساعت 04:57)afshin4749 نوشته:  سلام دوستان خوبم ، اینم آدرس یه سایت خیلی خوب واسه تکمیل اطلاعات و کمک به دیدگاههای آماری شما . خودتون ببینید و بسته به نیازتون استفاده کنید . البته این دید شما رو در مورد مسائل نژادی در هر ایالت و شهرهای بزرگ اون بازتر میکنه . موفق باشید .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjUe-MaaGFLjdFptQV9ESENkclNIVDJJd1ljbFJiWUE#gid=0

خیلی ممنون. واقعا که جدول مفیدیه! Wink
دست تهیه کننده‌اش درد نکنه. Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sheida.bvip - 2012-09-12

کسی جواب منو نمیده

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Solitude - 2012-09-12

سوالاتی واسم پیش آمده دوستان
اولیشو فعلآ می پرسم.

آیا این فرمایی که تو هواپیما به ما میدن که پرش کنیم میشه انلاین از جایی دانلود کنیم که وقتی بارو بندیلمونو داریم می بندیم لیست تمام وسایل رو توش بنویسیم و فرمای رو پر کنیم که تو هواپیما دیگه زحمتشو نکشیم و چیزی هم از قلم نیوفته؟؟؟
و استرس اینو نداشته باشیم که چیزی رو با عجله یا غلط غلوط پر نکونیم یه وقت.

واسه من این موضوع خیلی مهمه

ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ziba-2012 - 2012-09-13

(2012-09-12 ساعت 09:45)maka2 نوشته:  

ببخشید که چن روز نبودم. ما با پرواز ترکیش در ۲۷ اوگست وارد ویرجینیا شدیم بیلیتمون بیزینس بود .۲ تا چمدان ۳۲ کیلو داشتیم. به داخل هواپیما هم ۲ تا کوله پشتی‌ هر کدام به وزنه ۱۵ کیلو و یک ساک و کیف لبتاب و ۴ بسته شیرینی‌ و یک کیف دستی‌ دیگه بردیم. ما ۲ تا سکه و خیلی‌ بیشتر از ۱۰ هزار دلار بردیم که اصلا کسی‌ کاری با پول نداشت. همه چی‌ هم آوردم. کنسرو برنج نخود لوبیا آرد مواد شوینده آدویه و هر چی‌ فکرش رو بکنید البته در فرودگاه دونه دونه باز کردن و بررسی کردن.

الان ۲ هفته هست که اینجاییم. بار هم فریت کردیم. که خیلی‌ با سودمون شد، فرش ظروف آشپزخانه لباس رختخواب ...

http://mohajersara.com/thread-1572-post-210147.html?highlight=%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AA#pid210147
سلام ما روز سوم رفتیم سوشیال گفتند هنوز زوده و باید سه هفته دیگه بیایید فرمهای مخصوص روهم پر کرده بودیم ولی بهمون پس داد و گفت سه هفته دیگه بیایید . لازمه بریم یه اداره سوشیال دیگه ؟ منظور از درخواست همون فرمهاست دیگه؟ حتما باید درخواست بدیم یا مثل گرین کارت خودش میاد ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - کامیلا - 2012-09-13

حتما كه مينويسم به زودي فعلا هم درگير پيدا كردن راننده هستيم تا با يك وانت بريم دنبال بارها .بار ها ديشب رسيدن به فرودگاه بين المللي دالس در واشنگتن
بچه ها واقعا روزهاي اول به علت والستگي به ديگران خيلي سخته سوشال هم بعد از ١٤ روز هنوز نيومده فعلا باي

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali72 - 2012-09-13

(2012-09-13 ساعت 00:04)ziba-2012 نوشته:  
(2012-09-12 ساعت 09:45)maka2 نوشته:  

سلام ما روز سوم رفتیم سوشیال گفتند هنوز زوده و باید سه هفته دیگه بیایید فرمهای مخصوص روهم پر کرده بودیم ولی بهمون پس داد و گفت سه هفته دیگه بیایید . لازمه بریم یه اداره سوشیال دیگه ؟ منظور از درخواست همون فرمهاست دیگه؟ حتما باید درخواست بدیم یا مثل گرین کارت خودش میاد ؟

سلام
به یک دفتردیگر سوشال مراجعه کنید.

(2012-09-12 ساعت 20:13)Solitude نوشته:  سوالاتی واسم پیش آمده دوستان
اولیشو فعلآ می پرسم.

آیا این فرمایی که تو هواپیما به ما میدن که پرش کنیم میشه انلاین از جایی دانلود کنیم که وقتی بارو بندیلمونو داریم می بندیم لیست تمام وسایل رو توش بنویسیم و فرمای رو پر کنیم که تو هواپیما دیگه زحمتشو نکشیم و چیزی هم از قلم نیوفته؟؟؟

http://uplod.ir/po4hhnfp2itg/sample.jpg.htm

http://uplod.ir/792o6pjot3tv/sample2.jpg.htm

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Artin2012 - 2012-09-13

(2012-09-07 ساعت 18:54)golesang نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 18:11)us0912 نوشته:  سلام به همگی.

از بین بچه ها کسایی بودن که سفر اولشون 10 روز بیشتر نبوده باشه ؟ من و همسرم میخواهیم 10 روزه بریم برگردیم و سوشال و گرین کارد و بدیم از دوستان واسمون بیارن. آیا برای تحویل گرفتن سوشال و گرین کارد حتما لازمه خودمون اونجا باشیم؟

دوست عزیز برای گرفتن سوشیال و گرین کارت لزومی به حضور خودتون نیست نامه هاش میاد تو صندوق پستی ما 40 روز آمریکا موندیم و تو این مدت سوشیال هممون و گرین کارت شوهرم و بچه هام به آدرس یکی از دوستان اومد و اونا زحمتشو کشیدن و به ما دادنش ولی گرین کارت من یک هفته بعد از برگشتن ما از آمریکا اومد و دوستمون زحمتشو کشید وبرام آوردش ایران ولی فقط اگه مشکلی تو پروسه صدور و ارسال گرین کارت خدای نکرده پیش بیاد باید خودتون اونجا باشید تا پیگیری کنید ولی اگه چاره ای ندارید و نمیتونید بیشتر از 10 روز بمونید حتما همون بدو ورود برید اداره سوشیال و پیگیر سوشیالتون بشید تا کارهاتون تو روال اداریش بیوفته و امکان اینکه تا 10 روز سوشیالتون بیاد خیلی زیاده

دوست عزیز؛ پس اینکه به ما گفتن خودتون باید در آدرسی که میدین حضور فیزیکی داشته باشین و نامه خوشامد رو امضا کنین درست نیست؟ یعنی ما میتونیم توی هتل توی شهر دیگه باشیم و آدرس دوستامون رو بدیم؟

(2012-09-02 ساعت 08:29)پسرایرونی نوشته:  
(2012-09-02 ساعت 00:29)Shezem نوشته:  
(2012-09-01 ساعت 17:11)maka2 نوشته:  
(2012-09-01 ساعت 15:19)پسرایرونی نوشته:  سلام به همه عزیزان
من می خوام برم ایرواین. از فرودگاه لوس آنجلس تا اونجا رو چطوری باید برم؟
ممنون از همه

تاکسی حدود 140 دلار- اتوبوس flyway اگه بتونی با کردیت بلیط بخری 25 دلار
کسی نیست که بیاد دنبالتون؟

نه متاسفانه کسی نیست بیاد دنبالم.
اول کار هم که کردیت ندارم. 140 دلار هم که خیلی میشه

سلام، میشه بگین که آیا توی هتل اقامت داشتین و اگه آره چه گزینه هایی وجود داره و با چه قیمتی؟ چون ما هم عازم لی آنجلس هستیم و به دنبال یه جای موقتی هستیم. ضمنا دلیل خاصی داره که خیلیا میرن شهر ایرواین؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Artin2012 - 2012-09-13

با سلام به همه دوستان،
ما برای ژانویه عازم لس آنجلس هستیم و برای گرفتن گرین کارت یه ماهی رو باید در هتل باشیم. ممنون میشم دوستانی که تجربه مشابه داشتن یا اونجا هستن الان راهنماییم کنن:
1-میشه بگین کجاها رو برای اقامت موقتمون انتخاب کنیم که هم به کارای اداریمون برسیم و هم یه سری از جاهای دیدنی رو ببینیم.
2-کسی تجربه موندن در استودیو 6 لس انجلس رو داشته؟اگه آره کمی توضیح میشه بده راجع به کیفیتش؟ (ما یه بچه کوچیک هم داریم که خب هر جایی رو نمیتونیم انتخاب کنیم)
3- مشکلی برای دریافت نامه ها پیش نمیاد اگه آدرس ثابتمون یه شهر دیگه باشه؟

(2012-09-01 ساعت 14:17)jahan_roone نوشته:  
(2012-09-01 ساعت 13:48)odiseh نوشته:  دوستان کسی بوده که اصلا کسی رو توی آمریکا نداشته و به محض ورود به اونجا رفته در یک هتل اقامت کرده و در هتل کارت های سبز رو د دریافت کرده؟

این سئوال منم هست. ممنون میشم دوستان پاسخ بدن.

منم این سوالو دارم، ایکاش دوستانی که اونجا هستن یه راهنمایی بدن

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-09-13

(2012-09-12 ساعت 17:09)sheida.bvip نوشته:  کسی جواب منو نمیده
اگه یه بار دیگه پرسشتان را به پارسی بنویسید، من شاید بتونم راهنمایی کنم، زیرا منظور شما را نمی‌فهمم!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - kopol - 2012-09-13

چند تا مطلب به ذهنم رسیده که برای راهنمایی بعضی از دوستان عنوان می کنم ،
دوستان گلم اصلاً نیازی به مراجعه به اداره سوشیال در بدو ورود نیست چون پروسه شما از فرودگاه و توسط اداره مهاجرت آغاز می شه ولی برای گرفتن شماره سوشیال خود می تونید 5 روز بعد از ورود به اونجا برید وشمارتون رو براتون پرینت می گیرند و مهر می کنند و با همون پرینت مشکل شما کاملاً حل شده است و معمولا کارت سوشیال نامبر هم 10تا 15 روزه می رسه
-----
هزینه هتل برای یکماه فوق العاده سنگین تموم می شه ، من باب مثال هزینه هر شب هتل آپارتمان Homestead Studio Suites
با مالیات و مخلفاتش شبی 95 دلار می شه و برای 30 روز 2850 دلار تموم می شه و این در حالیست که شما می تونید یک guest house رو با قیمتهای فوق العاده پایینتر وامکانات بهتر از خانواده های ایرانی اجاره کنید ، معمولا قیمت این guest house که عرض کردم از 1000 دلار تا 2000 دلار است و در هفته نامه های ایرانی می تونید آدرس اون رو پیدا کنید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Omidooo - 2012-09-13

(2012-09-12 ساعت 20:13)Solitude نوشته:  سوالاتی واسم پیش آمده دوستان
اولیشو فعلآ می پرسم.

به این لینک مراجعه نمایید.
موفق باشید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SH1A2R3 - 2012-09-13

سلام به همگی
ما 9 روزه اینجاییم(ایرواین -کالیفرنیا)
میخوام براتون اتفاقاتی که اینجا برامون افتاده بگم.
ما با پرواز ترکیش به استانبول و از استانبول به لوس انجلس داشتیم.در کل پرواز خوبی بود.عصر ساعت 6 با یکساعت تاخیر رسیدیم فرودگاه.تو فرودگاه برخورد افیسر خیلی خوب بود.پس از تحویل بارها که 2 تا از چمدونهامون هم شکسته شده بود یکی از دوستان مهاجر سرایی اومده بود دنبالمون که با دیدن ایشون خیلی خوشحال شدیم .لطف کرده بودن ون کرایه کرده بودن و از اورنج کانتی اومده بودن دنبالمون.در extended stay americaبرای 10 روز رزرو برامون انجام داده بودن و خانمشون یه غذای خوشمزه برامون پخته بودن که واقعا دستشون درد نکنه.خوش امد گویی خیلی خوبی بود.
بعد از یه استراحت خوب فرداش رفتیماداره سوشیال که گفتن اگه تا 3 هفته نیومد مجددا مراجعه کنیم.
رفتیم کاسکو و چند تا مال دیگه .واقعا اینجا مردم دارن زندگی میکنن .رانندگی عالی بدون استرس همه لبخند به لب و شاد .ادم افسوس میخوره به سالهایی که اونجا از دست داده.Sad
رفتیم چند تا خونه دیدیم که همشون قربونش برم اس اس ان و حساب بانکی میخواستن که مجبور شدیم بریم بانک او امریکا حساب باز کنیم یه ساعتی طول کشید ولی اونقدر خونسرد و با خوش رویی اینکار رو برامون انجام دادن که کیف کردم.
بدون سوشیال ما تونستیم حساب چکینگ و سیوینگ و سکیوریتی کردیت
باز کردیم.امروز پس از 9 روز اس اس ان مون اومد.وپس از 7 روز کارت بانکمون اومد.البته کردیتمون نیومده.
لازمه بگم هر جا اشنایی که بهتون کمک کنه داشته باشین برین اونجا .حداقل برای شروع .واقعا بدون اشنا حتی کارهای اولیه خیلی سخته.ما بعد از یکهفته که هتل بودیم یکی از اشناهامون که ایرواین هستن مارو بردن خونشون و ما الان خونه اونها هستیم.اینجا خونه ها خیلی زیباست.و با امکانات عالی .که مثل خونه های تو رویاهامونه.ادم اینجا پیر نمیشه .اگه یه کار خوب داشته باشیم دیگه هیچ غمی نداریم.واقعا کیفیت زندگی در اینجا خیلی خیلی بهتره.
من بعد از سی وچند سال عمر تازه دارم معنی زندگی کردن رو میفهمم.راستی قابل توجه اونهایی که بچه مدرسه ای دارن
من رفتم اسم نویسی دخترم .هر منطقه ای که میخواین اسم بنویسین باید قبض تلفن یا اب و برق اون محل رو براشون ببرین.یه خورده سخت میگیرن.قراره فردا از دخترم امتحان بگیرن تا ببینیم چی میشه.ترجمه کارنامه های سالهای قبل-واکسیناسیون-کپی ویزای مادر و پدر و دخترم رو هم گرفتن.فعلا تا اینجا داشته باشین بازم براتون مینویسم.جمعه هم میخوایم بریم امتحان راهنمایی و رانندگی.