مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-09-14

من در کالیفرنیا، در اورنج کانتی زندگی می‌کنم، یه خورده بیشتر از ۳ ماه میشه. گواهینامه رانندگی کالیفرنیا را هم گرفته‌ام که خودتون میدونید مثل کارت شناسایی اعتبار داره. و می‌تونم که در کنارش کارت شناسایی کالیفرنیا را هم بگیرم. ( ID-Card)
حالا کسی میدونه که اصلا این کارت شناسایی کالیفرنیا چه خوبی‌ای داره که بگیرم؟ یکی می‌گفت که برای زمانی که میخوای مقیم این ایالت کالیفرنیا به حسابت بیاورند، به درد می‌خوره.
کسی از دوستان در این زمینه آگاهی داره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hossein1234 - 2012-09-14

(2012-09-13 ساعت 21:23)alexander نوشته:  سلام دوستان
ما الان 7 روزه اینجاییم نامه خوش آمد و هیچ چیز دیگری نیومده آیا برای همه این نامه می آد؟کالیفرنیا
با تشکر

سلام ، به امید اقامتی دل چسب برای شما Smile
بله ، کمی منتظر بمانید ایشالا برای شما ارسال می شود

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali_ho - 2012-09-14

(2012-09-14 ساعت 12:28)Shezem نوشته:  من در کالیفرنیا، در اورنج کانتی زندگی می‌کنم، یه خورده بیشتر از ۳ ماه میشه. گواهینامه رانندگی کالیفرنیا را هم گرفته‌ام که خودتون میدونید مثل کارت شناسایی اعتبار داره. و می‌تونم که در کنارش کارت شناسایی کالیفرنیا را هم بگیرم. ( ID-Card)
حالا کسی میدونه که اصلا این کارت شناسایی کالیفرنیا چه خوبی‌ای داره که بگیرم؟ یکی می‌گفت که برای زمانی که میخوای مقیم این ایالت کالیفرنیا به حسابت بیاورند، به درد می‌خوره.
کسی از دوستان در این زمینه آگاهی داره؟

دوست عزيز وقتي شما گواهينامه داريد ID card به هيچ دردي نميخوره.براي اقامت ايالت هم ميتونيد از گواهينامه استفاده كنيد.سوالي بود در خدمتم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mremami - 2012-09-14

(2012-09-14 ساعت 11:10)Shezem نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 06:21)mremami نوشته:  سلام دوستان،
من دانشجوی دکترا در کانادا هستم. می خواستم بدونم که آیا میشه که من توی اولین نقطه به محل زندگیم وارد آمریکا بشم و یک روزه برگردم به کانادا. ولی برای گرین کارت و ... آدرس یکی از دوستانم در کالیفرنیا رو بدم؟ آیا لازمه که حتما به همون آدرسی که میدم برم؟
ممنون از راهنمایی شما.

-------------
کیس نامبر: 2012AS63xxx
مصاحبه: 7 ژوئن 2012
کلیر شدن: 1 آگست

نه دوست عزیز، کسی نمیاد کنترل کنه که شما کجا رفتی یا چرا آدرس پستی‌ات با اونجایی که شب‌ها می‌خوابی فرق داره Smile
اون آدرس پستی فقط برای اینه که گرین کارت و سوشیال نامبرت به اون آدرس میاد، همین.
حالا شما اصلا برو یه هتل ۵ ستاره بیتوته کن، کی چیکار داره!

اما خودمونیم ها، من که نفهمیدم چه ارتباطی هست که آدم دانشجوی دوره دکترا باشه و نخواد به آدرس پُستیش بره!؟ یعنی هر کی دانشجوی دکتراست نمیره به آدرس پستیش؟ یا اینکه آدم میتونه دانشجوی دکترا هم نباشه اما به اون آدرس پستیش هم نخواد بره !!! Big Grin

-----------
ممنون از راهنمایی شما Shazem عزیز. از این نظر گفتم که من به خاطر درس اصلا نمی خوام که به شهری که آدرسش رو میدم برم. می خوام فقط توی اولین نقطه مرزی وارد بشم و همون روز از آمریکا خارج بشم و برگردم کانادا. میشه به من بگید که این چند تا پاکت که همراه ویزا بهمون دادن رو باید بدیم به کجا؟ باید به یه اداره در شهری که آدرسش رو میدیم تحویل بدیم یا توی مرز همه رو تحویل می گیرن ازمون؟
مرسی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Shezem - 2012-09-15

(2012-09-14 ساعت 23:00)mremami نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 11:10)Shezem نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 06:21)mremami نوشته:  سلام دوستان،
من دانشجوی دکترا در کانادا هستم. می خواستم بدونم که آیا میشه که من توی اولین نقطه به محل زندگیم وارد آمریکا بشم و یک روزه برگردم به کانادا. ولی برای گرین کارت و ... آدرس یکی از دوستانم در کالیفرنیا رو بدم؟ آیا لازمه که حتما به همون آدرسی که میدم برم؟
ممنون از راهنمایی شما.

-------------
کیس نامبر: 2012AS63xxx
مصاحبه: 7 ژوئن 2012
کلیر شدن: 1 آگست

نه دوست عزیز، کسی نمیاد کنترل کنه که شما کجا رفتی یا چرا آدرس پستی‌ات با اونجایی که شب‌ها می‌خوابی فرق داره Smile
اون آدرس پستی فقط برای اینه که گرین کارت و سوشیال نامبرت به اون آدرس میاد، همین.
حالا شما اصلا برو یه هتل ۵ ستاره بیتوته کن، کی چیکار داره!

اما خودمونیم ها، من که نفهمیدم چه ارتباطی هست که آدم دانشجوی دوره دکترا باشه و نخواد به آدرس پُستیش بره!؟ یعنی هر کی دانشجوی دکتراست نمیره به آدرس پستیش؟ یا اینکه آدم میتونه دانشجوی دکترا هم نباشه اما به اون آدرس پستیش هم نخواد بره !!! Big Grin

-----------
ممنون از راهنمایی شما Shazem عزیز. از این نظر گفتم که من به خاطر درس اصلا نمی خوام که به شهری که آدرسش رو میدم برم. می خوام فقط توی اولین نقطه مرزی وارد بشم و همون روز از آمریکا خارج بشم و برگردم کانادا. میشه به من بگید که این چند تا پاکت که همراه ویزا بهمون دادن رو باید بدیم به کجا؟ باید به یه اداره در شهری که آدرسش رو میدیم تحویل بدیم یا توی مرز همه رو تحویل می گیرن ازمون؟
مرسی
در سفارت به من گفته شد که این پاکت را در اولین مرز ورود به آمریکا باید تحویل بدهید تا آنها بفهمند که من بصورت قانونی به آمریکا وارد شده‌ام.
من چون خودم از فرودگاه لس آنجلس وارد آمریکا شدم، در همون فرودگاه ، بعد از کنترلِ پاسپورت ، من را به قسمت مهاجرین راهنمایی کردند و مدارک را آنجا دادم و آنجا بود که اطلاعات من وارد کامپیوتر شد و یه فرم‌هایی هم پر کردم و یه جاهایی هم امضا و اثر انگشت و تمام. یعنی کلا تمام کارهای مهاجرتی، همانجا در مرز ورود فرودگاه لس آنجلس انجام شد.
در مورد شما هم، احتمالا باید در اولین مرز ورود پاکت را تحویل بدهید، یعنی همانجایی که کنترل میشه شما با ویزا آمده‌اید به آمریکا یا غیرقانونی. از مرز کانادا هم خبر ندارم که چه‌جوریه، آیا کنترل پاسپورت هست یا نه. یا شاید مثل کشورهای عضو پیمان شینگن در مرز کنترلی وجود نداره. اگه کنترل نباشه، خب پس باید به اداره مهاجرین رفت.

در ضمن نوشته های من گاهی هم طنز داره Wink و اینکه نام من SHEZEM هست Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-09-15

چقدر حس بدیه دل کندن از خانواده و دوستان, اما هدفی که در پیش داریم ارزششو داره
احسان- فرودگاه امام- پرواز تهران-رم-آتلانتا 15سپتامبر 2012

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-09-15

(2012-09-15 ساعت 04:02)3rip نوشته:  چقدر حس بدیه دل کندن از خانواده و دوستان, اما هدفی که در پیش داریم ارزششو داره

خدا رو شکر کن که بعد از دل کندن از خانواده و دوستان، داری موقعی میایی آتلانتا که اوج گرما و شرجی تموم شده و ضدحال دوم رو نمی خوری!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frz61 - 2012-09-15

(2012-09-15 ساعت 04:02)3rip نوشته:  چقدر حس بدیه دل کندن از خانواده و دوستان, اما هدفی که در پیش داریم ارزششو داره
یک شروع بسیار قدرتمند و زیبا را براتون آرزو دارم و امیدوارم مثل همیشه تجربیاتون رو با همه قسمت کنین. پیروز و سربلند باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Orchin - 2012-09-15

باامیدبه آینده وساختن فردای بهتر - همه چیز عالی میگذرد.
پیروزوموفق باشید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-09-15

سفر به سلامت
هروقت دلتنگ شدی بیا اینجا حرف دلتو بزن...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - khavaran - 2012-09-15

خدایا به ما و خانواده هامون صبر بده تا بتونیم دوری هم رو تاب بیاریم و با موفققیت هامون در پله پله زندگی خوشحالشون کنیم. برای تو 3ripعزیز هم آرزوی موفقیت میکنم.RolleyesBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan_ati - 2012-09-15

سلام به بچه های گل 2012،

آقا من یک سوال خیلی مهم و بی ربط به موضوع این تاپيک دارم ولي ميدونم که شما ها که همه کارهاتون رو به سلامتی انجام دادین بهتر میتونین کمکم کنين. من مدارک اسپانسرشیپ رو عموم برام آماده کرده و فرستاده. ولی فرم I-134 رو فقط خودش امضا کرده. حالا تو سايت آنکارا خوندم که اگر متاهل باشه امضای همسر هم لازمه Sad میخواستم بدونم بین شماها کسی وضعیت مشابه من داشته؟ آيا سفارت رو اين موضوع حساسه؟ یا همون امضای عموم کفایت ميکنه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - behina - 2012-09-15

سلام. خانمهای محترمی که رفتید آمریکا اگر عکس توی ویزا بی حجاب باشه توی فرودگاه امام کاری ندارند؟ لطفا جواب بدین.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - zohreh36 - 2012-09-15

(2012-09-15 ساعت 20:36)behina نوشته:  سلام. خانمهای محترمی که رفتید آمریکا اگر عکس توی ویزا بی حجاب باشه توی فرودگاه امام کاری ندارند؟ لطفا جواب بدین.
خیر مشکلی پیش نمیاد البته دودفعه ای که رفتم مشکلی پیش نیومد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - green2012 - 2012-09-15

سلام دوستان.کسی میدونه که ایا مقدار دلار در فرودگاه ایران چک میشه یا نه؟