مهاجرسرا
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) (/thread-3694.html)

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - mehdiyk - 2015-12-16

(2015-12-15 ساعت 18:18)Danoosh نوشته:  
(2015-12-15 ساعت 15:28)amirabas1 نوشته:  یه نکته هم بگم در مورد این قانون جدید کنگره که هیچ ربطی به ما گرین کارتی ها نداره
این قانون برای اون 38 کشور عمدتا اروپایی هست که با آمریکا رابطه visa waiver دارن
سیتیزن های این کشورا میتونن بدون ویزا بیان آمریکا
ولی این قانون میگه اگه تو پنج سال اخیر رفتید ایران و چنتا کشور دیگه برای ورود به آمریکا باید ویزا بگیرید
ما همچنان هیچ مشکلیی نداریم خیالتون راحت
جو آریایی و این چیزا هم نگیرید !

بحث جو آریایی نیست
شما میتونید بایستید تا توهین بشنوید
این قانون مثال نقض آزادی هست که ایالات متحده از اون صحبت میکنه
هیچ کسی از شما نخاسته که بیایید و کاری انجام بدید
چه من که گرین کارت ندارم و چه اون فردی که سیتیزن هست به این قانون اعتراض داریم چون کشوری که حرف از آزادی میزنه نباید همچین کاری انجام بده
فکر میکنم که شما با صحبت های دونالد ترامپ هم موافق هستید
و درضمن... یک ضرب المثل معروف هست که میگه ... خرما که از پل گذشت...
بله شما اگر نمیخاهید اعتراضی کنبد... پس لطف کنید و دیگران رو مسخره نکنید

دعوا نکنید

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - amirabas1 - 2015-12-16

(2015-12-15 ساعت 18:18)Danoosh نوشته:  
(2015-12-15 ساعت 15:28)amirabas1 نوشته:  یه نکته هم بگم در مورد این قانون جدید کنگره که هیچ ربطی به ما گرین کارتی ها نداره
این قانون برای اون 38 کشور عمدتا اروپایی هست که با آمریکا رابطه visa waiver دارن
سیتیزن های این کشورا میتونن بدون ویزا بیان آمریکا
ولی این قانون میگه اگه تو پنج سال اخیر رفتید ایران و چنتا کشور دیگه برای ورود به آمریکا باید ویزا بگیرید
ما همچنان هیچ مشکلیی نداریم خیالتون راحت
جو آریایی و این چیزا هم نگیرید !

بحث جو آریایی نیست
شما میتونید بایستید تا توهین بشنوید
این قانون مثال نقض آزادی هست که ایالات متحده از اون صحبت میکنه
هیچ کسی از شما نخاسته که بیایید و کاری انجام بدید
چه من که گرین کارت ندارم و چه اون فردی که سیتیزن هست به این قانون اعتراض داریم چون کشوری که حرف از آزادی میزنه نباید همچین کاری انجام بده
فکر میکنم که شما با صحبت های دونالد ترامپ هم موافق هستید
و درضمن... یک ضرب المثل معروف هست که میگه ... خرما که از پل گذشت...
بله شما اگر نمیخاهید اعتراضی کنبد... پس لطف کنید و دیگران رو مسخره نکنید

یه کم زود قضاوت کردید من منظورم این نبود
من صد در صد با ترامپ مخالفم و اگه میتونستم به سندرز رای میدادم
الانم به خاطر همین قانونای احمقانه آمریکا دارم برمیگردم استرالیا زندگی کنم
به همه دوستامم توصیه کردم استرالیا کانادا یا کشورای اروپایی رو انتخاب کنن برای مهاجرت
اون حرفیم که زدم یکمیش شوخی بود و یکمیش برمیگشت به مثل معروف از ماست که بر ماست
اگه میخوایم بهمون توهین نشه بهتره تغییر ایجاد کنیم

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - m.sara - 2015-12-16

سلام .فرم درخواست باید کامپیوتری پست پر بشه با میشه پرینت گرفت و بت خودکار پر کرد؟سوال بعدی اینکه فرم ۱۳۱ و مانی اردر فقط باید ارسال کرد؟به چه ادرسی باید ارسال کنم؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - amirabas1 - 2015-12-16

(2015-12-16 ساعت 08:25)m.sara نوشته:  سلام .فرم درخواست باید کامپیوتری پست پر بشه با میشه پرینت گرفت و بت خودکار پر کرد؟سوال بعدی اینکه فرم ۱۳۱ و مانی اردر فقط باید ارسال کرد؟به چه ادرسی باید ارسال کنم؟

به نظر من که اینا حساب کتاب خاصی ندارن اون بارکد زیرشم الکیه
من کامپیوتری پر کردم ولی امضا رو با خودکار زدم
مدارک لازم 1.فرم 131 2.کپی صفحه مشخصات پاسپورت 3.کپی صفه ویزا با مهر ورود 4.مانی اوردر 445 دلار
آدرس هم صفحه قبل نوشتن یکی از دوستان
http://www.mohajersara.com/Thread-نحوه-گرفتن-پاس-سفید-Re-entry-Permit?pid=684784#pid684784
اگه اکسپرس میفرستید آدرس دوم رو بنویسید
روی مانی اوردر اسم رو مثل پاسپورت بنویسید
من کیس نامبر و اینا رو هم نوشتم

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - m.sara - 2015-12-16

(2015-12-16 ساعت 09:26)amirabas1 نوشته:  
(2015-12-16 ساعت 08:25)m.sara نوشته:  سلام .فرم درخواست باید کامپیوتری پست پر بشه با میشه پرینت گرفت و بت خودکار پر کرد؟سوال بعدی اینکه فرم ۱۳۱ و مانی اردر فقط باید ارسال کرد؟به چه ادرسی باید ارسال کنم؟

مدارک لازم ۱.فرم 131 ۲.کپی صفحه مشخصات پاسپورت ۳.کپی صفه ویزا با مهر ورود ۴.مانی اوردر 445 دلار
http://www.mohajersara.com/Thread-نحوه-گرفتن-پاس-سفید-Re-entry-Permit?pid=684784#pid684784
ممنونم از توضیح کامل من گرین کارت دارم باید کپی اونم بزارم.کامپیوتری توی چه ادرسی باید پر کنم؟پست اکسپرس کدوم شرکت پستی داره؟توی اون صفحه ادرس ۴ تا ادرس هست؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - M.d - 2015-12-16

دوستان قبلا تو تاپيك خونده بودم كه مشكلي نداره ولي ممنون ميشم جواب بدين،اگر پاس سفيد بگيريم و بخوايم زير دو سال (از شش ماه تا يك و سال و نيم)برگرديم آمريكا مشكلي نداره؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - M.d - 2015-12-17

دوستان واسه پست اكسپرس بايد بفرستيم آدرس دومي كه تو سايت نوشته؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - shahin61 - 2015-12-17

(2015-12-17 ساعت 01:40)M.d نوشته:  دوستان واسه پست اكسپرس بايد بفرستيم آدرس دومي كه تو سايت نوشته؟
بعداز انتخاب ایالت ، ادرس دوم مال اکسپرس هست(خودش هم قید کرده).بطور کلی تقاضاهای ایالات غربی به فونیکس در اریزونا و ایالات شرقی به دالاس.جواب ها هم عمدتا از نبراسکا میاد..از اونجاست که نزدیکترین دفتر انگشت نگاری به ادرسی که دادید ، انتخاب میشه..معمول10-7 روز بعدش وقت میدن، ولی با همراه داشتن ان نامه ، بلیط برگشت و کارت سبز یا پاس صبح زود(9)انجا باشید..15-10 دقیقه بیشتر کار ندارید..اگر بلیط شما برای وقت طولانی تری هست، بگویید بعداز انگشت نگاری عوض میکنید..

(2015-12-16 ساعت 19:27)M.d نوشته:  دوستان قبلا تو تاپيك خونده بودم كه مشكلي نداره ولي ممنون ميشم جواب بدين،اگر پاس سفيد بگيريم و بخوايم زير دو سال (از شش ماه تا يك و سال و نيم)برگرديم آمريكا مشكلي نداره؟

خیر..

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - shahin61 - 2015-12-17

(2015-12-16 ساعت 09:57)m.sara نوشته:  
(2015-12-16 ساعت 09:26)amirabas1 نوشته:  

مدارک لازم ۱.فرم 131 ۲.کپی صفحه مشخصات پاسپورت ۳.کپی صفه ویزا با مهر ورود ۴.مانی اوردر 445 دلار
ممنونم از توضیح کامل من گرین کارت دارم باید کپی اونم بزارم.کامپیوتری توی چه ادرسی باید پر کنم؟پست اکسپرس کدوم شرکت پستی داره؟توی اون صفحه ادرس ۴ تا ادرس هست؟
تمام دفاتر پستی هم مانی اوردر دارند وهم پست اکسپرس .پست دولتی را انتخاب کنید..نوشتن کلمه urgent روی پاکت فراموش نشود...همچنین نوشتن کلمه expedite در صفحه اول فرم، سمت راست بالا...کپی گرین کارت یا پاس ضروریست..

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - amirabas1 - 2015-12-18

دوستان من با اینکه expedite و urgent رو نوشتم وحتی یه نامه خوشگل درخواست هم گذاشتم توی پاکت اثری نداشت و وقت انگشت نگاری رو برای حدود 25 روز بعد گذاشتن، ظاهرا اثری نداره، ولی نمیگم ننویسید
ولی خیالتون راحت به محض اینکه نامه دوم اومد برید و بگید که باید زودتر برگردید، من دو هفته زودتر رفتم، صبح وسط هفته بهتره، من رفتم دیدم یک نفر هم تو آفیس نیست، سریع کارم انجام شد و برگشتم، تقریبا 100% هست شانسش

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - M.d - 2015-12-18

دوستان واسه پست اكسپرس بايد بفرستيم آدرس دومي كه تو سايت نوشته؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - shahin61 - 2015-12-19

(2015-12-18 ساعت 22:42)M.d نوشته:  دوستان واسه پست اكسپرس بايد بفرستيم آدرس دومي كه تو سايت نوشته؟
بله..

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - mgsliferoad - 2015-12-20

اگه بیش از 2 سال بشه نه خیلی زیاد 4 یا 5 ماه بیشتر بشه باطل میشه گرین کارت یا راه داره که یه مقدار بیشتر بشه با پاس سفید تو ایران موند ؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - M.d - 2015-12-20

(2015-12-17 ساعت 05:22)shahin61 نوشته:  
(2015-12-17 ساعت 01:40)M.d نوشته:  دوستان واسه پست اكسپرس بايد بفرستيم آدرس دومي كه تو سايت نوشته؟
بعداز انتخاب ایالت ، ادرس دوم مال اکسپرس هست(خودش هم قید کرده).بطور کلی تقاضاهای ایالات غربی به فونیکس در اریزونا و ایالات شرقی به دالاس.جواب ها هم عمدتا از نبراسکا میاد..از اونجاست که نزدیکترین دفتر انگشت نگاری به ادرسی که دادید ، انتخاب میشه..معمول۱۰-۷ روز بعدش وقت میدن، ولی با همراه داشتن ان نامه ، بلیط برگشت و کارت سبز یا پاس صبح زود( ۹)انجا باشید..15-۱۰ دقیقه بیشتر کار ندارید..اگر بلیط شما برای وقت طولانی تری هست، بگویید بعداز انگشت نگاری عوض میکنید..

(2015-12-16 ساعت 19:27)M.d نوشته:  دوستان قبلا تو تاپيك خونده بودم كه مشكلي نداره ولي ممنون ميشم جواب بدين،اگر پاس سفيد بگيريم و بخوايم زير دو سال (از شش ماه تا يك و سال و نيم)برگرديم آمريكا مشكلي نداره؟

خیر..
ممنون،يعني من مه الان سه روز هست مدارك را پست كردم،چند روز ديگه بايد منتظر نامه دوم باشم(پست ميكنن به آدررس خودم ديگ؟؟؟)و بعد از اينكه نامه دوم اومد بايد چيكار كنم؟ممنون چون وقت زياد ندارم و بايد برگردم

RE: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - shahin61 - 2015-12-20

(2015-12-20 ساعت 19:45)M.d نوشته:  
(2015-12-17 ساعت 05:22)shahin61 نوشته:  
بعداز انتخاب ایالت ، ادرس دوم مال اکسپرس هست(خودش هم قید کرده).بطور کلی تقاضاهای ایالات غربی به فونیکس در اریزونا و ایالات شرقی به دالاس.جواب ها هم عمدتا از نبراسکا میاد..از اونجاست که نزدیکترین دفتر انگشت نگاری به ادرسی که دادید ، انتخاب میشه..معمول۱۰-۷ روز بعدش وقت میدن، ولی با همراه داشتن ان نامه ، بلیط برگشت و کارت سبز یا پاس صبح زود( ۹)انجا باشید..15-۱۰ دقیقه بیشتر کار ندارید..اگر بلیط شما برای وقت طولانی تری هست، بگویید بعداز انگشت نگاری عوض میکنید..

خیر..
ممنون،يعني من مه الان سه روز هست مدارك را پست كردم،چند روز ديگه بايد منتظر نامه دوم باشم(پست ميكنن به آدررس خودم ديگ؟؟؟)و بعد از اينكه نامه دوم اومد بايد چيكار كنم؟ممنون چون وقت زياد ندارم و بايد برگردم

حداکثر یک هفته..بعدش بدون توجه به وقت تعیین شده، با نامه تعیین وقت ، بلیط برگشت و مدرک شناسایی ساعت 9 به محل تعیین شده بروید و بگویید باید فوری برگردید..بعداز انجام انگشت نگاری، میتوانید بروید..