مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - usafirststeps - 2014-09-27

سلام به همه دوستان مهاجرسرایی راستش رو بخواین ما یه دو هفته ایی هست اومدیم آمریکا از اونجاییکه نمیخواستیم از کمک اقوام به ظاهر حامی که مطمءنم همتون مشابهشونو دور و برتون دیدین استفاده کنیم خیلی اتفاقی به شرکت اقای سپهر مراجعه کردیم و اصلا فکرشم نمیکردیم که اینقدر بهمون کمک بشه از ایران هم خانه و هم ماشین رو واسه یه ماه اجاره کردیم که اگه اینکارو نمیکردیم واقعا نمیدونم چطور میشد به کارامون برسیم! شانس ما اقای سپهر خودشون آمریکا بودند و این خیلی به نفعمون شد الان که دو هفته از اومدنمون میگذره هم ماشین خودمونو گرفتیم هم خونه اجاره کردیم هم سوشالمونو تو هفته اول داشتیم حساب بانکی باز کردیم رانندگی یاد گرفتیم کلا اروم اروم داریم جا میوفتیم واقعا اینجا باید کسی باشه تا این اوایل ادمو با محیط اشنا کنه از فامیلا که خیری به ما نرسید و ما هم نخواستیم باز صد رحمت به علی اقا سپهر که کارش خیلی درسته بازم ممنونم ایمیگرنجر واقعا به همتون توصیه میکنم از خدمات شرکت پرواز سبز ارزو استفاده کنین باور کنین کاراتون خیلی خیلی سریعتر انجام میشه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - alirangh - 2014-09-27

(2014-09-26 ساعت 22:19)rasool1 نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 20:43)alirangh نوشته:  سلام دوستان. من 5 روزی میشه رسیدم لوسانجلس . با پرواز اتحاد اومدم. به نظر من برای کسایی که دفعه اول که می آن خیلی خوبه چون مدارک رو تو همون فرودگاه ابوظبی گرفتن و کمتر از 10 دقیقه کارم تموم شد. خاله من با پرواز امارات اومد میگه 3 ساعت تو فرودگاه لوسانجلس معطل شدم. حتما تمرین کنید اسم خودتونو به انگلیسی خوش خط بنویسید چون روی کاغذ یه چیزی مثل تلق میزاره که یه کادر کوچیک داره و جا واسه امضا مثل تو ایران نیست. من پلیس گفتم امضا من drawing هست و تو این جا نمی شه. اونم گفت فقط یه دست خط کافیه. منم اسممو سر سری نوشتم. الان که فهمیدم همون می آد رو گرین کارت خیلی اعصابم خورده. نکته بعدم این که گواهینامه با ترجمه یا گواهینامه بین المللی رو حتما بیارید من نیاوردم خیلی پشیمونم.
با عرض سلام و تبريك
من هم با پرواز الاتحاد يكماه ديگر به لوس انجلس پرواز دارم ممكنه لطف كنيد من رو راهنمايي كنيد كه موقعي كه وارد فرودگاه لوس انجلس ميشويد كارهايي را كه برايتان توي فرودگاه ابوظبي انجام داده اند وديگر احتياجي به انجام انها در فرودگاه لوس انجلس نيست كدامها هستند
ممنونم

سلام دوست عزیز
شما تو فرودگاه لوس انجلس هیچ کاری برای انجام ندارید. گیت پرواز اتحاد جداست. شما از گیت که می آی بیرون وارد یه سالن می شی که چمدانها رو اونجا تحویل می دن. چمدان هاتم که گرفتی از در می آی بیرون. همین
موفق باشی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2014-09-27

این هواپیمای الاتحاد به جز بحث بالابودن نسبی قیمتش برای اونهایی که به شهرهاشون پرواز داره بسیار عالیه. اما برای ما که اگر قسمت شد میخواهیم بریم هیوستون چون پرواز مستقیم نداره چک کردم باید 5 ساعت شیکاگو سماق بمکیم! خوب اینجوری میصرفه که بری آمریکا کارهات رو انجام بدی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-09-27

(2014-09-27 ساعت 03:31)usafirststeps نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجرسرایی راستش رو بخواین ما یه دو هفته ایی هست اومدیم آمریکا از اونجاییکه نمیخواستیم از کمک اقوام به ظاهر حامی که مطمءنم همتون مشابهشونو دور و برتون دیدین استفاده کنیم خیلی اتفاقی به شرکت اقای سپهر مراجعه کردیم و اصلا فکرشم نمیکردیم که اینقدر بهمون کمک بشه از ایران هم خانه و هم ماشین رو واسه یه ماه اجاره کردیم که اگه اینکارو نمیکردیم واقعا نمیدونم چطور میشد به کارامون برسیم! شانس ما اقای سپهر خودشون آمریکا بودند و این خیلی به نفعمون شد الان که دو هفته از اومدنمون میگذره هم ماشین خودمونو گرفتیم هم خونه اجاره کردیم هم سوشالمونو تو هفته اول داشتیم حساب بانکی باز کردیم رانندگی یاد گرفتیم کلا اروم اروم داریم جا میوفتیم واقعا اینجا باید کسی باشه تا این اوایل ادمو با محیط اشنا کنه از فامیلا که خیری به ما نرسید و ما هم نخواستیم باز صد رحمت به علی اقا سپهر که کارش خیلی درسته بازم ممنونم ایمیگرنجر واقعا به همتون توصیه میکنم از خدمات شرکت پرواز سبز ارزو استفاده کنین باور کنین کاراتون خیلی خیلی سریعتر انجام میشه.

سلام
این آقای سپهر را چطوری باهاشون تماس گرفتی؟ میشه بیشتر توضیح بدی

بچه ها پرواز قطر چطوره خوبه؟ من برا اکتبر با پرواز قطر دارم میرم سن خوزه

من اصن نمی دونم چی شد از سن خوزه سر در آوردم والا با این نوناشون
یکساله شمال کالیفرنیا اصلا جزو گزینه هام نبود الان دارم ریسک می کنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-09-27

(2014-09-27 ساعت 10:59)behdadK نوشته:  این هواپیمای الاتحاد به جز بحث بالابودن نسبی قیمتش برای اونهایی که به شهرهاشون پرواز داره بسیار عالیه. اما برای ما که اگر قسمت شد میخواهیم بریم هیوستون چون پرواز مستقیم نداره چک کردم باید 5 ساعت شیکاگو سماق بمکیم! خوب اینجوری میصرفه که بری آمریکا کارهات رو انجام بدی

سلام بهداد عزيز
باز خوبه تو قراره تو امريكا سماق بمكي كه همه هم انگليسي حرف ميزنن!
من قراره 7 ساعت (!!!) تو فرانكفورت سماق بمكم و تازه آلماني هم بلد نيستم Big Grin شنيدم آلمانيا خيلي رو زبونشون تعصب دارن Sad
دوستان برام دعا كنين كم نيارم Tongue

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - HERMES7 - 2014-09-27

(2014-09-27 ساعت 15:55)reza_norouzi نوشته:  
(2014-09-27 ساعت 10:59)behdadK نوشته:  این هواپیمای الاتحاد به جز بحث بالابودن نسبی قیمتش برای اونهایی که به شهرهاشون پرواز داره بسیار عالیه. اما برای ما که اگر قسمت شد میخواهیم بریم هیوستون چون پرواز مستقیم نداره چک کردم باید 5 ساعت شیکاگو سماق بمکیم! خوب اینجوری میصرفه که بری آمریکا کارهات رو انجام بدی

سلام بهداد عزيز
من قراره 7 ساعت (!!!) تو فرانكفورت سماق بمكم و تازه آلماني هم بلد نيستم Big Grin شنيدم آلمانيا خيلي رو زبونشون تعصب دارن Sad

Keine Probleme! macht spaß im Flughafen Cool Big Grin

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-09-27

(2014-09-27 ساعت 17:12)رضا2015 نوشته:  

سلام بهداد عزيز

Keine Probleme! macht spaß im Flughafen Cool Big Grin

ممنون از راهنمايي راهگشات Big Grin
حالا انگليسيشم بگو بدونم چيه معنيش! يه وقت حرف بد نباشه؟ Tongue

مشکلی نیست فرودگاه خوش میگذره
https://translate.google.com/

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ah1004 - 2014-09-27

دوستان کدام ایالت و کدام شهر امتحان رانندگی راحت تر است و با مترجم فارسی زبان ممکن است؟
اسم این دوایر صدور گواهینامه چیه؟
کدام ایالت ها ارزانتر هستند؟

درست متوجه شدم؟ شما میخواهید به خاطر امتحان رانندگی به یک ایالت بروید؟!
کالیفرنیا امتحان کتبی رانندگی به زبان فارسی دارد. ضمنا هزینه امتحان رانندگی به اندازه ای ناچیز هست که شما به خاطرش یک سفر قندهار نروید. یکی از دوستان همین امروز بود اشتباه نکنم میگفت که یکی از ایالت ها اگر گواهینامه ایران را داشته باشید فقط امتحان کتبی میگیرند و به شما گواهینامه میدهند.
اما فراموش نکنید که شما گواهینامه برای هر ایالت بگیرید به درد همون ایالت میخوره و اگر قصد اقامت در ایالت دیگری دارید باید به DMV آن ایالت مراجعه و گواهینامه جدید با توجه به قوانین آن ایالت بگیرید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - zar_arian - 2014-09-27

(2014-09-26 ساعت 20:43)zar_arian نوشته:  سلام دوستان من وهمسرم 4 مارچ تا 5 اپریل 2015 به سانفرانسیسکو میایم یک ماهی می مونیم بر می گردیم ایا از دوستان کسی هست بتونه در خصوص گرفتن خونه یا یک سوئیت ای کمک یکنه که آشپزخانه داشته باشه برای پخت و پز یا اشتراکی با کسی شرایطش مثل ما باشه ؟
البته سانفرانسیسکو یا سن خوزه باشه خوبه!!!!!!!!!!!!!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - zar_arian - 2014-09-27

(2014-09-26 ساعت 20:18)zar_arian نوشته:  
(2014-09-16 ساعت 01:16)ali3875 نوشته:  من امروز رفتم DMV برای امتحان

مرحله اول قبول شدم برام نوبت زدن ۲ هفته دیگه مرحله دوم یعنی‌ امتحان شهرو امتحان میدم

امتحانش خیلی‌ راحت بود نمونه سوالاتو به فارسی داشتم هامونو خوندم

البته میتونی‌ تا ۳ بر پشت سر هم امتحان بدی

دفعه اول با ۶ غلط قبولی دفعه بعدی با ۳ غلط

فعلا قرار شد یک گواهینامه موقت بهم بدن تا نوبت امتحان برسه
سلام من سانفرانسیسکو یا سن خوزه میام و من چون یک ماه میخوام بمونم برگردم ایا در این یک ماه به نظر شما من میتونم هم امتحان آیین نامه را بدم هم امتحان شهری را ؟ اگر یه وقت 35 روز دیگه برای امتحان مرحله دوم وقت دادن من باید برگردم ایران تکلیف امتحان مرحله دوم چی میشه ؟ آیا باید دوباره هزینه کنم و از اول دوباره امتحان بدم موقعی که برگشتم آمریکا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - bobo_ir - 2014-09-27

(2014-09-26 ساعت 00:15)USA2014 نوشته:  دوستان یه جا لینک دفترچه آزمون رانندگی رو دیدم پیداش نمیکنم.کسی میدونه لینک اصلیش کجاست؟
یه لینک صفحه85 هست ولی اصلی نیست و لینکاش خرابه.مرسی

هر ایالت قوانین خودشو داره

سلام بهداد عزيز

من برا اینکه کمتر معطل بشم ایرلاین قطر را انتخاب کردم.
مثلا با ترکیش 5 ساعت استامبول معطل می شدم اخرشم یه توقف لس انجلس داشت بعد سانفرانسیسکو تازه به مقصدم نمی رسیدم

الان با قطر دو ساعت دوحه معطل می شم 5 ساعت شیکاگو که عملا 3-4 ساعتش برا کارا مهاجرتی می ره و سن خوزه مقصد نهایی