مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - Galaxicon - 2012-06-16

سلام به دوستان عزیز. من اوایل سپتامبر از سوئد عازم هیوستون هستم. خوشحال می شم دوستای جدیدی پیدا کنم. البته هنوز آپارتمان یا جایی رو برای زندگی اونجا پیدا نکردم.

RE: هوستون تگزاس - hoda2012 - 2012-06-16

سلام دوستان
ما بالاخره تصمیم گرفتیم بعد از اینکه ویزا رو گرفتیم (حتماً یه ضرب میگیریم ، مطمئنمTongue) بیاییم هیوستون
چند تا سوال داشتم اگه دوستان بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم:
ما در ابتدای ورود واسه چند ماه میخواییم بریم استودیو پلاس یا امثالهم تا بعد سر فرصت یه جایی رو واسه اجاره انتخاب کنیم:
1- آیا میشه آدرس اینجور مراکز رو موقع ورود توی فرودگاه بعنوان آدرس محل زندگی اعلام کرد؟
2- اگه اومدیم و بعلت نداشتن کردیت کارت و اعتبار و SSN و حال نکردن یارو از قیافه مون و ...... نتونستیم محل مورد نظرمون رو اجاره کنیم ، آدرس رو هم که توی فرودگاه عوض کردیم ، خب حالا باید چیکار کنیم؟
3- حالا فرض میگیریم همه موارد بالا ok بود ، ما میخواییم یه سری از وسایلمون رو به هیوستون فریت کنیم ، از اونجایی که کسی که بتونه بعد از اومدنمون وسایلمون رو واسمون بفرسته نداریم مجبوریم وسایل رو قبل از اومدن بفرستیم ، خب اینجور جاها آیا اجازه میدن این بار رو به این محل منتقل کنیم یا نه؟
ببخشید زیاد شد؟Big GrinWink

RE: هوستون تگزاس - mml - 2012-06-17

(2012-06-16 ساعت 23:08)hoda2012 نوشته:  1- آیا میشه آدرس اینجور مراکز رو موقع ورود توی فرودگاه بعنوان آدرس محل زندگی اعلام کرد؟
2- اگه اومدیم و بعلت نداشتن کردیت کارت و اعتبار و SSN و حال نکردن یارو از قیافه مون و ...... نتونستیم محل مورد نظرمون رو اجاره کنیم ، آدرس رو هم که توی فرودگاه عوض کردیم ، خب حالا باید چیکار کنیم؟
3- حالا فرض میگیریم همه موارد بالا ok بود ، ما میخواییم یه سری از وسایلمون رو به هیوستون فریت کنیم ، از اونجایی که کسی که بتونه بعد از اومدنمون وسایلمون رو واسمون بفرسته نداریم مجبوریم وسایل رو قبل از اومدن بفرستیم ، خب اینجور جاها آیا اجازه میدن این بار رو به این محل منتقل کنیم یا نه؟

1- طبق تجربه بچه های دالاس، شرکت homestead از studio6 عموماً بهتره. توی هیوستون سرچ کنید و جاهایی که ساختمان های full gated داره رو پیدا کنید که از نظر امنیت هم وضع بهتری داشته باشه.

به نظر من بهترین راه اینه که به uscis یا kcc تلفن/ایمیل بزنید و از خودشون بپرسید که آیا میشه از آدرس هتل استفاده کرد یا نه.

مشکلی که بهش اشاره نکردید اینه که وقتی دارید آدرس رو در فرودگاه می دید، شماره اتاقی ندارید. در ضمن چون هنوز ویزا/مستر کارد ندارید، هتل رو هم رزرو نکردید؛ بنابراین ممکنه برید اونجا و ببینید که سوئیت خالی نداره؛ یا اصلاً از اونجا خوشتون نمیاد، ولی چون آدرسش رو دادید، باید حداقل 3-4 هفته اونجا بمونید.

2- هیج هتلی اجازه نداره از شما گرین کارت یا SSN بخواد. این مدارک فقط برای سازمان های دولتی و بعضاً بانک ها نیاز هست. فقط یه کارت شناسایی کفایت می کنه، که می تونید از پاسپورتتون استفاده کنید.

در homestead پول رو میشه به صورت نقد پرداخت کنید. studio6 رو خبر ندارم که نقدی هم می گیره، ولی موردی که برای خودم اتفاق افتاد این بود که برای استفاده از کارت اعتباری، کارتی رو قبول می کرد که دائمی بود و اسمم روش حک شده بود و کارت موقت بانکی قبول نمی کرد (البته چون من در بار دوم ورودم از این هتل استفاده می کردم، کارت بانکی دیگه ای داشتم که کارمو راه انداخت).

در سایت uscis فرمی وجود داره که می تونید در هر زمانی آدرستون رو عوض کنید، برای محکم کاری به صورت پستی هم فرم رو بفرستین. ولی باید شدیداً پیگیری کنید که کارت ها رو به آدرس اشتباه نفرستن، چون بشدت گیج تشریف دارن! گرین کارت های ما به آدرسی که در سفارت دادیم رفت، وقتی هم بهشون اعتراض کردیم که چرا به آدرسی که توی فرودگاه آپدیت کردیم، نفرستادین، گفتن که گرچه آدرس جدید رو در سیستم ثبت کردن، ولی حالا شده دیگه، یه جوری از خود اون گیرنده ها پیگیری کنید!

3- معمولاً وسایلی رو که به اتاق می برید، کنترل نمی کنند، مگر اینکه بخواید همشو از جلوی رسپشن رد کنید که اگه خیلی زیاد باشه، ممکنه حرفی بزنه. اگه هم نخواستید و یا نتونستید که به هتل ببرید، می تونید انباری اجاره کنید که حدوداً ماهی 30-40 دلار هزینه اش میشه و برای اطلاع از شرایطش می تویند سایت شرکت publicstorage رو چک کنید.

مشکل اصلی اینه که در زمانی وسایل فریتی شما می رسه که ماشین و گواهینامه ندارید. برای دریافت وسایل، باید از هتل به ترمینال بار فرودگاه برید، بعد برای گرفتن برگه ترخیص به گمرک فرودگاه برید، بعدش برگردید ترمینال بار و یه هزینه 40-50 دلاری رو بدید و وسایل رو تحویل بگیرید. اگه وسایل زیاد باشه هم باید وانت اجاره کنید...

RE: هوستون تگزاس - n.torabi65 - 2012-06-18

سلام

میشه 1 ماه قبل از رفتنمون اینترنتی خونه ای برای اجاره رزرو کنیم؟

RE: هوستون تگزاس - mml - 2012-06-18

(2012-06-18 ساعت 17:54)n.torabi65 نوشته:  سلام

شرکت های اجاره آپارتمان، پس از دریافت مدارک، با توجه به درآمد شما، صلاحیت شما رو برای اجاره کردن تأیید می کنند. بعضی جاها خیلی سخت می گیرن، بعضی جاها هم خیلی ساده...

ولی باید برای پرداخت پول پیش (deposit) و شاید اجاره ماه اول روشی رو پیدا کنید. چه اینترنتی و یا غیر اینترنتی، پس از تأیید توانایی مالی، با دادن پیش پرداخت، و بدون حضور خودتون می تونید خونه رو اجاره کنید.

برای منم یکی از دوستانم همین کار رو کرد. در زمانی که در ترکیه ویزام رو گرفتم، از طریق یکی از بانک های رو به روی سفارت و با سیستم western union براش پول فرستادم، اونم از جانب من به شرکت اجاره دهنده پرداخت کرد. اسکن فرم های اجاره رو با ایمیل برای شرکت فرستادم و از پاسپورت برای مدرک شناسایی استفاده کردم.

اگه بخواید از ایران برای اون شرکت پول حواله کنید، چون مبلغ کمی مثلاً حدود 1000 دلار رو ارسال می کنید، معمولاً صرافی ها از شما قبول نمی کنند یا هزینه خیلی زیادی می گیرند. ولی اگر در شهری که قصد اقامت دارید، دوست و آشنایی دارید، می تونید در زمان دریافت ویزا در ترکیه یا امارات حدود 1000 دلار براشون بفرستید تا اگه تونستن براتون آپارتمان اجاره کنند.

خوبی این کار اینه که در زمان ورود، برای دریافت گرین کارت، آدرس خودتون رو استفاده می کنید!

RE: هوستون تگزاس - n.torabi65 - 2012-06-18

(2012-06-18 ساعت 19:43)mml نوشته:  

شرکت های اجاره آپارتمان، پس از دریافت مدارک، با توجه به درآمد شما، صلاحیت شما برای اجاره کردن تأیید می کنند. بعضی جاها خیلی سخت می گیرن، بعضی جاها هم خیلی ساده...

ولی باید برای پرداخت پول پیش (deposit) و شاید اجاره ماه اول روشی رو پیدا کنید. چه اینترنتی و یا غیر اینترنتی، پس تأیید توانایی مالی، با دادن پیش پرداخت، و بدون حضور خودتون می تونید خونه رو اجاره کنید.

برای منم یکی از دوستانم همین کار رو کرد. در زمانی که در ترکیه ویزام رو گرفتم، از طریق یکی از بانک های رو به روی سفارت و با سیستم western union براش پول فرستادم، اونم از جانب من به شرکت اجاره دهنده پرداخت کرد. اسکن فرم های اجاره رو با ایمیل برای شرکت فرستادم و از پاسپورت برای مدرک شناسایی استفاده کردم.

اگه بخواید از ایران برای اون شرکت پول حواله کنید، چون مبلغ کمی مثلاً حدود 1000 دلار رو ارسال می کنید، معمولاً صرافی ها از شما قبول نمی کنند یا خیلی زیاد هزینه می گیرند. ولی اگر در شهری که قصد اقامت دارید، دوست و آشنایی دارید، می تونید در زمان دریفات ویزا در ترکیه یا امارات حدود 1000 دلار براشون بفرستید تا اگه تونستن براتون آپارتمان اجاره کنند.

خوبی این کار اینه که در زمان ورود، برای دریافت گرین کارت، آدرس خودتون رو استفاده می کنید!

میشه اینترنتی رزرو کنیم وقتی رسیدیم اونجا اجاره حداقل 3 ماه پیش پیش پرداخت کنیم؟
(2012-06-18 ساعت 19:49)n.torabi65 نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 19:43)mml نوشته:  

شرکت های اجاره آپارتمان، پس از دریافت مدارک، با توجه به درآمد شما، صلاحیت شما برای اجاره کردن تأیید می کنند. بعضی جاها خیلی سخت می گیرن، بعضی جاها هم خیلی ساده...

ولی باید برای پرداخت پول پیش (deposit) و شاید اجاره ماه اول روشی رو پیدا کنید. چه اینترنتی و یا غیر اینترنتی، پس تأیید توانایی مالی، با دادن پیش پرداخت، و بدون حضور خودتون می تونید خونه رو اجاره کنید.

اگه بخواید از ایران برای اون شرکت پول حواله کنید، چون مبلغ کمی مثلاً حدود 1000 دلار رو ارسال می کنید، معمولاً صرافی ها از شما قبول نمی کنند یا خیلی زیاد هزینه می گیرند. ولی اگر در شهری که قصد اقامت دارید، دوست و آشنایی دارید، می تونید در زمان دریفات ویزا در ترکیه یا امارات حدود 1000 دلار براشون بفرستید تا اگه تونستن براتون آپارتمان اجاره کنند.

میشه اینترنتی رزرو کنیم وقتی رسیدیم اونجا اجاره حداقل 3 ماه پیش پیش پرداخت کنیم؟

RE: هوستون تگزاس - mml - 2012-06-19

(2012-06-18 ساعت 19:49)n.torabi65 نوشته:  میشه اینترنتی رزرو کنیم وقتی رسیدیم اونجا اجاره حداقل 3 ماه پیش پیش پرداخت کنیم؟

روشی که شما پیشنهاد می کنید، معمولاً به عنوان راه حل عدم سابقه مالی در هنگام اجاره خانه برای اولین بار در آمریکا استفاده میشه، نه برای رزرو.

ولی به هر حال این چونه هارو با شرکتی که می خواید خونه رو ازش اجاره کنید، بزنید و ببینید جواب می ده یا نه.

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-06-24

دوستان من در حین گشت و گزار در اینترنت به مجموعه Sun suits برخورد کردم که در واقع یه مجموعه هتل های ویژه اقامت طولانی است. یک رزیدانس هم در محدوده sugerland داره( که فکر میکنم خیلی نزدیک به Studio Plus باشه) و جالب اینه که برای اقامتهای بیش از یک هفته قیمتش با کاهش حدود 50 درصدی 28.99دلار برای هر شب اقامت هست و خودش مدعیه که سایز آشپزخانه اش هم معادل با آشپزخانه یه آپارتمان تمام عیاره.چیزی که از عکسهای اتاقاش هم بر میاد اینه که از studio plus بهتر نباشه بدتر نیست. آدرس سایتش هم http://www.sunsuites.com/reservations.php?id=13 هست. ممکنه از دوستانی که مسیرشون نزدیکه آنجاست خواهش کنم یه سری به آنجا بزنن و خبرش رو به بقیه بدن؟ضمنا با توجه به اینکه اینترنت وایرلس و cable tv هم در قیمتهاش لحاظ شده و هزینه سربار دیگری هم نداره از طرفی شاید برای اقامت مثلا 3 ماهه بشه قیمت بهتری هم گرفت شاید قابل بررسی باشه که اقامت طولانی تری رو آنجا داشت تا بشه سر فرصت به فکر پیدا کردن خانه بود

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-06-25

(2012-06-24 ساعت 18:47)MPU نوشته:  دوستان من در حین گشت و گزار در اینترنت به مجموعه Sun suits برخورد کردم که در واقع یه مجموعه هتل های ویژه اقامت طولانی است. یک رزیدانس هم در محدوده sugerland داره( که فکر میکنم خیلی نزدیک به Studio Plus باشه) و جالب اینه که برای اقامتهای بیش از یک هفته قیمتش با کاهش حدود 50 درصدی 28.99دلار برای هر شب اقامت هست و خودش مدعیه که سایز آشپزخانه اش هم معادل با آشپزخانه یه آپارتمان تمام عیاره.چیزی که از عکسهای اتاقاش هم بر میاد اینه که از studio plus بهتر نباشه بدتر نیست. آدرس سایتش هم http://www.sunsuites.com/reservations.php?id=13 هست. ممکنه از دوستانی که مسیرشون نزدیکه آنجاست خواهش کنم یه سری به آنجا بزنن و خبرش رو به بقیه بدن؟ضمنا با توجه به اینکه اینترنت وایرلس و cable tv هم در قیمتهاش لحاظ شده و هزینه سربار دیگری هم نداره از طرفی شاید برای اقامت مثلا 3 ماهه بشه قیمت بهتری هم گرفت شاید قابل بررسی باشه که اقامت طولانی تری رو آنجا داشت تا بشه سر فرصت به فکر پیدا کردن خانه بود

دوستان این Sun Suites یه مجموعه دیگه هم در Westchase داره که از نظر موقعیت خیلی بهتر از اون قبلیه است( موقعیتش دقیقا کنار Studio 6 هست. )قیمتش هم برای بیش از یه هفته شبی 32.85 دلار است. فکر میکنم با توجه به موقعیت مکانی این یکی بیشتر قابل بررسی باشه.

https://mycrs.innpoints.com/book/book/Wizard?search=true

RE: هوستون تگزاس - amore - 2012-06-27

سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم در مورد ماشین .
۱- آیا امکان رگیستر کردن ماشین در دادگاه بدون گواهینامه امکان داره ؟ یا حتما باید صاحب ماشین که قرار است به نامش بشه گواهینامه داشته باشه ؟
۲- من قبل از اومدنم به اینجا در لوس آنجلس بودم و اونجا همون روز میشد امتحان رانندگی رو داد ولی ظاهرا در اینجا باید یک روز بری و کلی منتظر باشی تا نوبت برای چند هفته بعد بگیری؟ (‌البته من این رو شنیدم )‌کسی اطلاع دقیقتری در این مورد داره ؟
ممنون

RE: هوستون تگزاس - farid - 2012-06-28

(2012-06-27 ساعت 06:31)amore نوشته:  سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم در مورد ماشین .
۱- آیا امکان رگیستر کردن ماشین در دادگاه بدون گواهینامه امکان داره ؟ یا حتما باید صاحب ماشین که قرار است به نامش بشه گواهینامه داشته باشه ؟
۲- من قبل از اومدنم به اینجا در لوس آنجلس بودم و اونجا همون روز میشد امتحان رانندگی رو داد ولی ظاهرا در اینجا باید یک روز بری و کلی منتظر باشی تا نوبت برای چند هفته بعد بگیری؟ (‌البته من این رو شنیدم )‌کسی اطلاع دقیقتری در این مورد داره ؟
ممنون

من که بدون گواهینامه رجیستر کردم۰ آره نوبت امتحان طولانیه۰ضمنا اینجا کار نشد نداره۰ مثلا بدون گواهینامه می خواستم برای ماشینم بیمه بگیرم تا بتونم اونو برای امتحان ببرم۰ یارو اول می گفت امکان نداره ولی بعد از یک ساعت چونه زدن بالاخره بهم بیمه داد۰

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-06-29

دوستان به امید خدا ما هم مثل خیلیها برنامه داریم اول برای یه ماه بیاییم و بعد از گرفتن گرین کارت و سوشیال برگردیم تا بعد از 3-2 ماه بطور کامل بیاییم. سوالی که دارم راچع به کرایه کردن ماشین برای یه ماهه. آیا بدون کارت اعتباری میشه ماشین کرایه کرد؟ ممنون میشم اگه دوستانی قبلا بدون کارت اعتباری از جایی ماشین کرایه کردن اطلاعات آنجا رو بدهند. سوال دیگه ای که داشتم اینه که در سایتهای معروف مربوط به بوک کردن هتل بعضا آپارتمانهایی مربوط به اشخاص نیز هست که برای یه ماه اجاره میدهند. میخواستم بدونم آیا میشه به آنها اطمینان کرد و با کردیت کارت آشنایان جهت رزرو نمودن پول به حسابشون واریز کرد؟ممنون

RE: هوستون تگزاس - armanbala - 2012-06-30

دوستاني كه عازم هيوستون هستند اگر لازم به اجاره خانه يا خريد دارند من با يك خانم آمريكايي البته خيلي مسن آشنا شدم كه real state داره و كه از انرژي اين آدم در عجب ماندم اين آدم هفتاد و سه سالشه ولي اگر بدانيد من پا به پاي اين آدم نميتوانم راه برم روز اول بيش از ده خانه و آپارتمان و كوندو نشونم داد و بالاخره يكيشو برام گرفت بسيار آدم عجيبي هست بسيار با حوصله تمام قوانين را كلمه به كلمه تشريح ميكند اگر صد بار هم بگي نفهميدم هر صد بارشو توضيح ميدهد تمام مراكز خريدو به من نشون داد و و و اگر كسي براي اين كارها آدمي مطمين لازم داره به من خصوصي بده تا تلفنشو بدم

RE: هوستون تگزاس - nazanin_nik - 2012-07-09

هیوستون 3 آگوست نبود؟؟؟ من دارم میرم تنهام هستم

RE: هوستون تگزاس - mml - 2012-07-10

(2012-07-03 ساعت 06:24)sisial نوشته:  salam aghayoon khub hastid man alan 16 salame va davatname ham daram amum a hostun vasam ferestade man mikham beram oonja dars bekhunam....bad amumm mige man aalan vasat davatname ferestadam vali nemitoni byaye inja dars bekhuni mige bayad khunei chizi dashte bashi ke be sefarat sabet koni ke ye chizi dari ke badan barmigardi ...hadaf man tahsil dar dabirestane aya mitoonam kari gheir az sabet kardane dashtane khune va shoghl dar inran bekonam ?

بله، ترجمه رسمی موجودی حساب بانکی فکر کنم به میزان کل هزینه سال اول شامل خورد و خوراک، رفت و آمد، مسکن و شهریه. اونایی که دانشجویی میان، یه همچین گواهی ای رو به سفارت ارائه می کنن. مبلغش رو با سفارتی که می خوای برای مصاحبه بری چک کن. از دبیرستان مقصدت هم راهنمایی بگیر.