مهاجرسرا
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) (/thread-3694.html)

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mk_2002ir - 2013-01-30

(2013-01-30 ساعت 15:24)فاطمه نوری نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرایی
من هفته پیش مدارک پاس سفیدم فرستادم و دیروز یک ایمیل واسم اومد که گفتن مدارکتون در مرحله acceptance هست(یعنی یک هفته از تاریخ ارسال مدارک)،حالا میخوام بدونم که کی تاریخ انگشت نگاریمو اعلام میکنن؟

ممنون

سلام

راستش این مساله از قانون خاصی‌ پیروی نمی‌کنه، فقط می‌شه گفت در حدود ۱-۲ هفته طول میکشه که به شهر و جایی که اقدام می‌کنید هم بستگی داره.

برای مثال میتونید این پست رو ببینید و مقایسه کنید.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - sam11 - 2013-01-30

سلام دوستان
دیروز برای من نامه اول آمد که رسید است . یک هفته پس از پست مدارکم. امیدوارم وقت انگشت نگاری زود بدهند زیرا من برای 8 فوریه بلیط برگشت دارم! به نظر شما به تاریخ برگشتی که در فرمها نوشته ایم هم توجه میکنند یا نه؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - behzadb57 - 2013-01-31

(2013-01-30 ساعت 22:30)sam11 نوشته:  سلام دوستان
دیروز برای من نامه اول آمد که رسید است . یک هفته پس از پست مدارکم. امیدوارم وقت انگشت نگاری زود بدهند زیرا من برای 8 فوریه بلیط برگشت دارم! به نظر شما به تاریخ برگشتی که در فرمها نوشته ایم هم توجه میکنند یا نه؟

دوست عزیز معمولا توجه می شه حتی اگه نشد و نامه اومد که برای بعد 8 فوریه وقت داده بود قبلش برو اونجایی که معرفی می کنن برای انگشت نگاری و با مسول اونجا صحبت کن و بلیطت رو نشون بده آدمای بی راهی نیستن
برای ما جواب داد و همه چی اوکی شد

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - ehsan_mohajer1 - 2013-01-31

سلام
می شه وقتی که می ریم انگشت نگاری، اونجا آدرس رو عوض کنیم و آدرس دوست و آشنامون رو بدیم؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - azadeh212 - 2013-01-31

سلام بلاخره ما هم انگشت نگاری کردیم تاریخ ارسال مدارک 28 دسامبر 29 روز بعد نامه دوم به دستمون رسید که 10 روز بعدش به ما وقت انگشت نگاری داده بود ولی ما به سفارش یکی از دوستان تونستیم 2روز. بعد ش انگشت نگاری کنیم با اینکه نامه هم نوشته وبلیط برگشتمون رو فتو کرده بودیم که باید زودتر برگردیم ولی ترتیب اثر نداده بودندومجبور شدیم برگشتمون رو عقب بندازیم موفق باشید

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mk_2002ir - 2013-01-31

(2013-01-31 ساعت 05:59)ehsan_mohajer1 نوشته:  سلام
می شه وقتی که می ریم انگشت نگاری، اونجا آدرس رو عوض کنیم و آدرس دوست و آشنامون رو بدیم؟

اونطوری که دوستان گفتند اصلا نمی‌شه همچین کاری کرد! چون جایی‌ که برا انگشت نگاری میرید یه مرکز کاملا مستقل هست و وظیفش اینه که بصورت رسمی‌ اثر انگشت شما رو بگیره و منتقل کنه.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - behzadb57 - 2013-02-01

(2013-01-31 ساعت 22:46)mk_2002ir نوشته:  
(2013-01-31 ساعت 05:59)ehsan_mohajer1 نوشته:  سلام

اونطوری که دوستان گفتند اصلا نمی‌شه همچین کاری کرد! چون جایی‌ که برا انگشت نگاری میرید یه مرکز کاملا مستقل هست و وظیفش اینه که بصورت رسمی‌ اثر انگشت شما رو بگیره و منتقل کنه.

دقیقا همینطوره

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - yashim - 2013-02-01

يك نفر در امريكا به من گفت واسه گرفتن پاس سفيد بايد 18 ماه امريكا زندگي كرده باشي. صحت داره؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mehran2012 - 2013-02-02

NO! صحت نداره

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - seperelia - 2013-02-05

سلام به دوستان گرامی
یک بنده خدایی گفت برای گرفتن پاس سفید میشه از تهران و سفارت سوییس هم اقدام کرد، یعنی همه کارارو اینجا انجام بدیم؟کسی اطلاعاتی داره یا نه؟
اگر صحت داشته باشه میشه دیگه زودتر از امریکا برگشت و کارهارو اینجا انجام داد

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mitr.p - 2013-02-06

دوستان عزیز:
لطفا برای سوالات عمومی از ایمیل و یا پیغام خصوصی استفاده نکنید
در تاپیبک های عمومی مطرح کنید تا همه استفاده کنند:

[font=Arial]

white pigeon نوشته: سلام، امیدوارم حالتون خوب باشه ، من چند تا سوال داشتم

من کارت سبز گرفتم از طریق لاتاری ولی‌ الان توی ایران دانشجو هستم ، می‌خوام درسمو تموم کنم ، بعد به طور کامل بیام اینجا

اول این که چقدر به چقدر باید بیام که بهم گیر ندان؟ ۶ماه ۶ماه؟ یا ۱سال ۱سال؟

دوم این که دفعهٔ بعد که میام دقیقا چقدر باید اینجا باشم که بتونم واسه Re-Entry (Visaye Sefid) apply کنم؟

ممنونم از وقتی‌ که میگذارید

با تشکر

سلام دوست عزیز
برای اقدام کرده به سیتی زنی نباید بیشتر از 6 ماه از امیرکا دور باشید...یعنی وقتی بیشتر از 6 ماه باشید تا اون زمان صفر مشه و به عنوان مرحله سیتی زنی حساب نمیشه
برای حفظ گرین کارت هم نباید بیشتر از 1 سال از امریکا دور باشید
مگه اینکه پاس سفید بگیرید . در اولین ورودتون هم میتونید اقدام کنید

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - frz61 - 2013-02-06

(2013-02-05 ساعت 10:47)seperelia نوشته:  سلام به دوستان گرامی
یک بنده خدایی گفت برای گرفتن پاس سفید میشه از تهران و سفارت سوییس هم اقدام کرد، یعنی همه کارارو اینجا انجام بدیم؟کسی اطلاعاتی داره یا نه؟
اگر صحت داشته باشه میشه دیگه زودتر از آمریکا برگشت و کارهارو اینجا انجام داد

من زنگ زدم سفارت سوئیس
گفتن چون نیاز به انگشت نگاری داره
تو سفارت خود امریکا یا داخل خاک آمریکا این کار انجام میشه و ما انجام نمی دیم

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - iranian1 - 2013-02-06

باسلام
دوستان اگرامكان داره پاسخ من رابدهيد
١- فرق بين فرم G1145 وI131 چيست؟ وازكجادانلودكنم؟ وكلاچندصفحه است؟
٢- آيا بايدپول نقد درپاكت بگذارم يا چك بنويسم؟ اگرچك است دروجه چه اداره اي باشد وكلا مبلغش چقدر است؟ آيا يك فقره كافي است؟
٣- من درلس آنجلس هستم به چه آدرسي مدارك راپست كنم؟
٤- مداركي را كه من قصد دارم ارسال كنم شامل كپي گرين كارت وكپي صفحه اول پاسپورت است آيا كافي است؟

با تشكرازهمه دوستان عزيزم

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - sam11 - 2013-02-06

سلام دوست عزیز
شما فرمI-131 را لازم است پر کنید و از سایت uscis البته این تایپیک را خوب بخوانید و بچه ها سایت دانلود فرمها و تمام اطلاعات را گذاشتند و پول هم باید بصورت مانی اردر باشد که از بانک میگیرید یا جایی که مدارکتان را میخواهید پست کنید البته بعضی از Gaz station ها هم میدهند و 2 تا عکس که پشتش نام و فامیلی وشماره گرین کارتتان را مینویسید همچنین کپی گرین کارتتان و اگر بخواهید دلایلتان را بصورت نامه بنویسید این چیزهایی بود که من بیاد داشتم البته بهتر است این تایپیک را مطالعه کنید تمام جوابهایتان را خواهید گرفت موفق باشید

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - iranian1 - 2013-02-07

دوستان من فرم G1145را نميتونم دانلودكنم ميشه لينك آماده pdf آن را اينجا بزاريد؟